UIT DE PROVINCIE GROTE RADIO- EN TELEVISIESHOW RADIO de BUCK ,5 Radio de Buc25 jaar óók hedenmiddag vanaf 2 UUT geopend is I TERNEUZEN AARDENBURG. BRESKENS GROEDE. HOEK. OTHENE RETRANCHEMENT. SLUISKIL. SLUIS. ST. ANNA TER MUIDEN STOPPELDIJK. VOGELWAARDE. IJZENDIJKE U weet toch, dat onze in het Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan evenals heden- en morgenavond ZAAMSL ZOUTE S| KERKNII De conferentie staken van de ki LEZERS die NOG STEEDS DE MIST. Ook gisteren was een dichte ■list ooi-zaak dat het ver keer te water en te land ernstig werd gestagneerd. VUssingenBreskens. Tot half negen kon op dit veer de dienst normaal wor den uitgevoerd, daarna werd op ongeregelde tijden gevaren met de veerboot „Prins Hendrik". Om 10 voor 5 kwam ook de ..Koningin Juliana" in de vaart, waarna nogmaals twee reizen wegens dichte mist moesten uit vallen tot om 10 voor 8 de dienst weer normaal kon worden uitge voerd. TarneuzenHowlekenskerke. Met uitzondering van de ver binding 20 over 6 uit Hoedekens- kerke en daarmede de verbinding van 20 over 7 uit Terneuzen, kon deze dienst normaal worden uit gevoerd. KruiningenPerkpolder. Op dit traject kon tot 1 uur 20 normaal worden gevaren. Daar na werd de dienst stilgelegd tot 30 over 5 uit Kruiningenhaven, en jverd na aankomst te Perk- [lolder de dienstregeling normaal uitgevoerd. „Oranjekwartier"-vergadering over speeltuin. Het bestuur van de buurtver eniging „Oranjekwartier" hield in het Jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan een ledenvergadering die, gezien het onderwerp, zich in een vrij grote belangstelling mocht verheugen. Hierbij was ook aanwezig de heer A. Schillings uit Vlissingen, algemeen bestuurslid van de speeltuinen in Nederland (N)e- derlandse (U)nie van tSipeeltuin (O)rganisaties. De voorzitter van het „Oranje kwartier", de heer P. Muijlwijk, gaf een kort overzicht van het geen werd bereikt in de bemoeiin gen om tot de oprichting van een speeltuin in het „Oranjekwar tier" te geraken. Reeds lang heeft het „Oranje- kwartier"-bestuur de behoefte aan een speeltuin gevoeld. Ten slotte werd contact opgenomen met burgemeester mr. Teilegen, die zich onmiddellijk bereid ver klaarde de nodige medewerking te verlenen. Toegezegd werd het gebruik van een terrein groot on geveer 2500 m2 in het verlengde van de Koninginnelaan en het verlengde van de Marijkestraat en de beschikking en plaatsing ?an de afrastering. Met deze be langrijke tegemoetkoming kon verder worden gegaan en. daarom werd maandagavond een leden vergadering belegd om de ver dere plannen te bespreken. De heer Schillings gaf een kor te geschiedenis van het speeltuin wezen in Nederland. Aanvanke lijk was de zorg in handen van beter gesitueerden. Bij de eeuw wisseling waren in Amsterdam 22.000 één-kamer-woningen. De jeugd moest zich daar en op straat vermaken. Dat dit vaak heel veel te wensen overliet laat zich gemakkelijk verstaan. De Katholieke Gezeilenverenigingen, C. J. M. V. en Leger des Heils deden hieraan wat zij konden doen. Het was een arbeider, Ulke Jans Klaren, die meende dat de arbeiders dit werk ter hand moesten nemen. Hij vroeg en kreeg spreekbeurten op arbei dersvergaderingen en werd uit gelachen. Hij is toch doorgegaan met het resultaat dat het speel tuinwerk in Nederland, beter dan waar ook, is georganiseerd. De neutrale vereniging N.U.S.O. waarvan de heer Schillings alge meen bestuurslid is, zoekt nu contact met de Katholieke Lan delijke Bond om tot samenwer king te komen. Bij het behande len der verschillende détails gaf de heer Schillings, die een vele jarenlange ervaring heeft, zeer waardevolle inlichtingen. Niet al leen bestaat het speeltuinwerk uit speelwerktuigen ter beschik king te stellen aan de kinderen gedurende de zomermaanden, maar ook is een clubhuis voor de winter, waarin allerlei handenar beid kam worden beoefend, toneel, zang en allerlei binnenspelen, gewenst. Dit is echter nog verre toe komstmuziek en hoewel men bij het „Oranjekwartier" zeer is in genomen met hetgeen B. en W. seeds toezegden, toch wordt een stille hoop gekoesterd dat er nog verdere steun zal worden gebo den wanneer zal blijken dat het werk serieus wordt aangepiakt en succes niet uitblijft. Mogelijk zul len ook particulieren, en men denkt aan Terneuzense bedrijven, materialen en dergelijke beschik baar willen stellen om verder te kunnen werken. Want speeltuin werktuigen aankopen zal voor lopig niet gaan. Men was op de vergadering dan ook van mening aat aan enkele technici de mede werking zal moeten worden ge vraagd om al deze werktuigen te construeren. De volgende kinderreis zal van zelfsprekend moeten worden uit gesteld en enkele daaropvolgen de zullen ook op bescheidener wijze moeten plaats hebben. Daartegenover kunnen eventueel kinderspelen worden georgani seerd. Verder werd van gedach ten gewisseld over het al of niet toelaten van kinderen, wier ou ders die geen lid zijn van de ver eniging, en van kinderen die hui ten het „Oranjekwartier' wonen. Er zal entrée moeten worden be taald en deze zal natuurlijk zo laag mogelijk moeten worden ge houden. Het „Oranjekwartier"- bestuur heeft een en ander al vrij ver uitgewerkt. Zaak is nu, en daar was de gehele vergade ring met de voorzitter het er over eens, dat zo spoedig moge lijk de zaak moet worden aange pakt. De agenda vermeldde nog en kele punten buiten dit speeltuin werk. De notulen der laatste ledenvergadering werden door de heer L. Stolk voorgelezen en de penningsmeester, de heer D. Fre- iier, gaf een financieel verslag over het voorbije jaar. Bij monde van de heer G. van Damme werd het verslag der kascommissie bekend gemaakt. De heer Frelier werd hulde ge bracht voor de buitengewoon nauwkeurige wijze waarop hij ook nu weer de financiën heeft beheerd. De heren Frelier en Stolk, resp. penningsmeester en secretaris, werden bij acclamatie herkozen. Ook gedurende de rondvraag werd nog van gedachten gewis seld over enkele speeltuinproble men. Men was unaniem van me ning dat het Oranjekwartier-be stuur hier een belangrijk stuk jeugdwerk ter hand gaat nemen. Daardoor kan de jeugdbaldadig- heid worden beteugeld en het kind ontkomt voor een groot deel aan de gevaren van het snelver keer door niet meer op straat te moeten spelen. Cabaret In de R.K.-Instuif. Het gezelschap van Ad. Huis- son gaf in het parochiehuis voor de R.K.-Instuif een cabaretpro gramma ter gelegenheid van het Carnaval. De aanwezigen hebben een ge hele avond genoten van een groot aantal liedjes en voor drachten die het gezelschap „Pri meur" (2 dames en 5 heren) in een vlot tempo bracht. Over het algemeen was het ge- bodene geestig en werd met verve voorgedragen. Costumes en belichting waren goed ver zorgd. De bezoekers beloonden de artisten met een dankbaar ap plaus. In de namiddag verzorgde dit gezelschap voor de schoolkinde ren een toneelvoorstelling „Hans en Grietje op reis naar de maan". Ook deze was buitengewoon goed verzorgd en voor de kin deren zeer aantrekkelijk. Gemeenteraad De gemeenteraad stelde in zijn laatste zitting de voorschotten vast voor de bijzondere en alge mene Aardenburgse kleuter school en bepaalde de huurver- goeding voor de gebouwen. Te vens werd een nieuwe destructie verordening vastgesteld. Mevr. Van de Broecke-de Man opende de besprekingen over het al of niet aanstellen van een der de schoolarts. Zij begreep; niet dat een aantal raden in de streek tegen een derde schoolarts was. De minister van Sociale Zaken acht één schoolarts op 600 leer lingen noodzakelijk. Hier in de streek zijn 1800 leerlingen. Burgemeester Van Dongen ant woordde dat hier grote financiële offers gevraagd worden en dat het de vraag is, of de taak van een schoolarts zich kan en mag begeven op psychologisch terrein. In tweede instantie zeide mevr. Van de Broecke, dat men zich moet richten naar de schoolarts, die hier een speciale opleiding voor heeft gehad. Op levensbe schouwelijk terrein heeft de schoolarts geen enkele taak. De heer E. Lansu zeide, dat we niet te ver moeten gaan. De ge meente heeft een taak, maar ook de ouders. Hij betwijfelde het, of een arts met een speciale school artsenopleiding beter voor zijn taak is berekend dan iemand die jaren achtereen in de practijk heeft gestaan. Mevr. Van de Broecke zeide, dat het hier in de eerste plaats gaat om de lichamelijke volksge zondheid van het kind in Zeeuws- Vlaanderen. De taak van de schoolarts is bepaald afgebakend. Met de stemmen van mevr. Van de Broecke, J. Rosseel en J. Slager tegen besloot de raad zich uit te spreken tegen een derde schoolarts. De heer J. J. Kemel kreeg eervol ontslag als onderwijzer aan de o. 1. school. De beide muziekverenigingen, de Aardenburgse „Fanfare" en de harmonie uit St. Kruis, vroe gen ,een extra bijdrage resp. voor nieuwe uniformen en nieuwe in strumenten. Gedurende 15 jaar krijgen ze ƒ250 extra per jaar, bestemd voor het aflossen van de aangegane verplichtingen. De muziekverenigingen zullen dan het geld als renteloos voorschot van de burgerij krijgen. Het plan tot uitbreiding van de gemeente werd in hoofdzaak na enige discussie goedgekeurd. Ontspanningsavond vooi vissers. In een gebouw van de heer A. Cambier werd, evenals vorige jaren, een avond gegeven voor de Breskense vissers en de tijde lijk in Breskens vertoevende vis sers uit Urk, Texel en andere plaatsen. De avond werd geopend door de voorzitter van liet comité „Ont spanningsavond Vissers", de heer a. van Haneghem, die de ruim 1200 aanwezigen verwelkomde, in 't bijzonder burgemeester Eeck- hout eii het voltallig gemeente bestuur. Hij dankte allen, die had den medegewerkt om deze avond te organiseren. Hierna gaf hij het woord aan de burgemeester, die, na een al gemene verwelkoming, de heer Van Haneghem dank en hulde bracht voor zijn energie en orga nisatievermogen. In 't kort me moreerde hij de belangrijkheid van de visserij voor Breskens en haar bedrijven. De traditionele wimpels seizoen 1958 werden voor de vierde achtereenvolgende maal gewonnen door de Urk 60 en de Urk 125 voor de eerste haring- aanvoer van het seizoen en, even eens voor de 4e maal, door de TX 2 en TX 32 voor het grootst aantal aangëvoerde kg vis. Door de burgemeester werden de wimpels met een toepasselijk woojd. aa^. de schippers van de winnende vaartuigen uitgereikt. Hierna ving het cabaretgezel schap „Langini" uit Amersfoort aan met haar revue „Lachen is gezond." De artisten werkten in vlot tempo hun programma af, dat bestond uit muziek, zang en sketchjes, afgewisseld door het optreden van een goochelaar, te zamen een uitstekend program ma vormend. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de Zuid- Hollandse Mij tot redding van Schipbreukelingen. Deze verlo ting bracht het prachtige netto bedrag op van 584,14, dat direct aan schipper Slis werd uitgereikt. Aan het slot van de avond dank te de heer Van Haneghem nog maals allen voor het welslagen van deze prachtige avond. Slechte haringvangsten. De haringvangsten zijn de laat ste weken van dien aard, dat ver schillende vaartuigen uit Urk en Texel reeds naar hun thuishaven zijn vertrokken, daar de vangsten niet meer lonend zijn. De sche pen, die momenteel nog tijdelijk Breskens als thuishaven hebben, zullen nog enkele dagen uitvaren en als de resultaten niet beter worden, zullen ook deze vissers Breskens verlaten. Dit zou dan dit jaar zeer vroeg zijn, want gewoonlijk eindigt het haringsei zoen eerst in maart. Ontspanning Ouden van Dagen. In de bejaardensociëteit werd een onderlinge kaart- en biljart- prijskamp gehouden. De deelna me hieraan was zó groot, dat de prijskampen 2 dagen in beslag namen. Een tiental prijzen waren hiervoor beschikbaar gesteld. De 1ste prijs bij het kaarten, een grote taart, werd gewonnen door de heer J. Besemer, en die voor de biljartkamp door de heer A. Jansenv. d. Wallen. Namens de bejaarden dankte de heer Israël het organisatiecomi té voor deze prettige dagen. IJsvreugde en oliebollen- actie. Terwijl een vijftal dames de ge hele dag oliebollen bakten en deze huis aan huis door de pad vinders verkocht werden ten bate van het uniformenfonds der padvinders, zwierden velen op de schaatsen vrolijk rond op de ijsbaan van het sportveld. De heerlijk knappende met sui ker bestrooide oliebollen vonden vooral bij de schaatsliefhebbers volop aftrek zodat deze actie van de padvinders wel als geslaagd kan worden genoemd. Feestavond Neutrale Fröbel school. Zaterdagavond vond in de Ge meentelijke Gehoorzaal de feest avond plaats der neutrale Frö belschool. De voorzitter, de heer D. Haak, heette in zijn openingswoord de vele aanwezigen welkom. Daarna volgde het toneelstuk in 3 be drijven „Bettie weet het beter", dit werd voor het voetlicht ge bracht door het bekende toneel gezelschap uit Sluiskil. Tussen de bedrijven door, en in de pauze had een „Vraag en Ant woordspel" plaats onder lei ding van de heer Brakman. Na de pauze werd het laatste bedrijf van het toneelstuk opge voerd waarna nog volgde het be kende radiospel „Eensgezind wint". De speelsters en spelers hadden zich geheel in hun rol ingewerkt. Vooral het spel van de heer Brakman, boeide het pu bliek ten zeerste. De heer J. de Visser, hoofd van de ojienbare lagere school, sloot deze avond met dank te brengen aan het Sluiskilse to neelgezelschap, en aan de heer L- J. Kotvis voor het in bruik-' leen geven van de grammofoon platen, welke in de pauze werden gedraaid. Toneelavond N. V. V. Zaterdagavond werd in het ver enigingsgebouw alhier door leden van het N. V. V. een toneelavond gegeven. Nadat de heer J. de Kraker de talrijke aanwezigen, de zaal was geheel bezet, had verwelkomd, werd onder leiding van de heer A. Kaijser opgevoerd het toneel spel: „Vals accoord", dat door 't gezelschap keurig voor liet voet licht werd gebracht en door de aanwezigen tot 't einde met span ning werd gevolgd. De optredenden werden met 'n dankbaar applaus beloond. In de pauze had een verloting plaats, met een twintigtal mooie prijzen, waardoor pi. m. 1000 loot. jes vlot van de hand gingen, ter wijl nog. enkele attracties wer den uitgereikt, waarbij natuurlijk mevr. Kaijser niet vergeten werd. Nadat de heer M. Maas zowel het toneelgezelschap als de aan wezigen dank had betuigd, werd tot besluit van deze geslaagde avond de pick-up ingeschakeld voor en dansje, waarvan velen ge bruik maakten. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Retran- chement zal vrijdag 13 februari vergaderen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Bespreking inzake het aanstel len van een gemeentewerkman in vaste dienst met ingang van 1 juli 1959. Voorstel tot wijziging van de begrotingen over 1958 en 1959. Voorstel tot verlening van fi nanciële medewerking op grond van premie woningwetverbete ring en -splitsing. Aanleg elektriciteit. Voor de bewdners van de wijk Zeedijk te Retranchement is het jaar wel zeer goed begonnen. Nadat zij in januari behulpzaam waren bij het aanleggen van een kabel, heeft de PZEM hun wo ningen dezer dagen van elektri citeit voorzien. Op enkele gezin nen in de polders na, is thans de gehele gemeente op het stroom net aangesloten. Met een grote show van radio- en televisietoestellen en alle huis houdelijke elektrische appara tuur uie men op het ogenblik maar denken kan, herdenkt de heer De Buck (Noordstraat 86 Terneuzen) zijn zilveren zaken- jubileum. Wanneer wij een kwarteeuw terugrekenen dan komen wij in 't begin van de dertiger jaren en toen zag het er voor vele men sen niet zo heel rooskleurig uit. Het was toen midden in de crisis jaren en veel geld om aan luxe uit te geven was er meestal niet. voor een zakenman was er over het algemeen weinig te verdie nen. Zeker niet voor één die aan net begin van zijn carrière stond, zoals oe heer De Buck. Er was heel wat zelfverzekerd heid en doorzettingsvermogen no- oig om met de opbouw van een zaak een begin te maken. Toch deed de heer De Buck dat. Zijn bedje was ook niet bepaald gespieid ai zou een buitenstaan- dei-, die nu de prachtige, rijk-ge sorteerde zaak in de Noordstraat ziet, du niet vermoeden. Dat is het resultaat van hard werken, geniiagen verwerken, doorzet ten en niet op de laatste plaats van goed koopman- en vakman schap. hield men onder muzikale bege leiding van John White and his Swingers het carnavalsbal. Diverse leuke prijzen werden voor bepaalde dansen als attrac tie ingezet en de belangstelling voor dit feest overtrof alle ver wachtingen. In gepaste uitbundigheid ver liep de avond naar ieders smaak veel te snel en was het moment van demaskeren te vroeg geko men, zodat dit carnavalbal wel een vastere vorm zal aannemen. School-carnaval. Vierhonderd in getal, waaron der een tachtig kleuters van de Pius X-school, hebben de leerlin gen van het lager en voortgezet lager onderwijs gisteren op de St Anthoniusschool op uitbundige wijze carnaval gevierd. Het was voor het tweede ach tereenvolgende jaar dat door hen dit kindercarnaval werd gevierd. Dit feest begon in de ochtend uren met een H. Misoffer. Daarna ging een ieder weer huiswaarts, om voor één keer eens alle school- zergen aan de kant te werpen en zich om te kieden in de dracht der dwazen, armen of rijken. De leute nam een aanvang met de openings-polonaise op het schoolplein voorafgegaan door de blikken drumband en begeleid door accordeonisten en piston- blazers. In het gymnastieklokaal werd prins Jan de Eerste van Luilek kerland op vorstelijke wijze inge haald en werd de verdere voor middag met zang en dans gevuld. Het tweede gedeelte van dit festijn werd omstreeks twee uur hervat met een korte rit langs de ziekenhuis-paviljoenen en; via Dr. Ramselaarlaan, Pierssens- polderstraat en Kersstraat terug naar het gymnastieklokaal. Hier werden de kinderen rijke lijk onthaald op oliebollen. Tot besluit van het carnavals festijn werden nog enkele korte sport, circus en dierenfilms ver toond. Carnavalbal. In het R. K.-verenigingsgebouw heeft gisteren de parochie-ge meenschap op zeer geanimeerde wijze vastenavond gevierd. Zich verschuilend achter ver mommingen van velerlei aard. Vergadering Slnisse Autoclub. De Sluisse Auto- en Motorclub hield in hotel „Centraal" haar jaarvergadering onder leiding van de heer G. J. van Oorschot. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer G. de Bruijn, 'bleek, dat het verenigingsjaar 1958 een goed jaar was geweest. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen en het rit-programma voor 1959 werd vastgesteld. Er komen twee kampio-ensritten voor de leden, een bevrijdingsrit op 30 mei, de vierde Belfortrallye op 26 sep tember en in de maand maart nog een filmavond. Na afloop van het huishoude lijk gedeelte volgde de jaarlijkse zaalrit, verzorgd door de heren P. Harriot en W. A. de Kramer. Deze werd verreden op het eiland Walcheren op A.N.W.B.- kaart. De uitslag luidt: 1. T. Bos, 0 straf pun ten; 2. de heer en mevr. J. RisseeuwRosendaal, Zuidzande, 20 str.p.; 3. G. de Bruijn, 20 str.p.; 4. J. Smooren burg-mevr. Grahame; 5. G. J. van Oorschot; 6. A. van Beijster- veldt; 7. J. Casteieijn; 8. A. Buij- ze en 9. H. F. Bogaart. Concert Amsterdams Muziek conservatorium. Leerlingen van het Amster dams Muziekconservatorium ver zorgden voor de Studentenkring Sint Anna ter Muiden op voor treffelijke wijze een concert van barocce muziek in de Ned. Herv. kerk alhier. De heer G. Randoux sprak een welkomstwoord en wees op dc culturele taak van de studenten- lering, die deze als noodzakelijk onderdeel beschouwt van zijn werk in Sint Anna ter Muiden. De eerste stappen op de weg naar zijn succes zette de heer T-e Buck heel bescheiden en heel onopvallend. Bij particulieren en schippers ging hij alles, wat naar elektriciteit zweemde, repareren, nadat hij enkele jaren bij „een was hau gewerkt. In 1936, er waren toen alweer een paar jaar verlopen, begon hij een zeer beseheiden zaak in de Dijkstraat (één tadio en één stof zuiger in de étalage). De jongere generatie heeft daar zo geen weet- van. Maar dat was het begin. En dan maai werken en proberen een kring van tevreden klanten bij elkaar te krijgen. En dat 'luk te. In 1939 werd verhuisd naar de Nieuwstraat, en eindelijk, toen na de oorlog de kans daar was, naar de Noordstraat in het huidige pand, dat in 1956 alweer moest worden vergroot. Drie dagen lang houdt nu de heer De Buck dus zijn show in 't Jeugdgebouw aan de Kerkhof - ïaan. Deze begon gisteravond om nalf acht. Het Jeugdgebouw was in één dag tijd omgetoverd in een lust oord van radio's, televisie-appa raten, gramofoons en verder alle mogelijKe artikelen, waarbij elek triciteit aan te pas komt, waarin Piet Schroevers bespeelde het clavecimbel en hij deed dit per fect. Tine van der Laan zong uit „The Messiah" en na de pauze „Kantate am Egjte der heiligen Dreikömngen", "mét begeleiding van dwarsfluit,, orgel én cello. Verdere medewerkers waren Paul Leenderts, cello, Anneke Hut, viool, Wim Schroevers, blok fluit, en Frans J. Smith, dwars fluit. De studentenkring heeft zich cp deze wijze in de stemmige met kaarsen verlichte kerk van de beste kant laten zien. De heer A. M. van der Hoek uit Groede sprak de hoop uit, dat de bevolking uit de streek bereid zou zijn dit werk financieel te steunen. Na afloop werd er in het stu dentehuis nog wat nagebabbeld met enkele aanwezigen. Indien dit financieel mogelijk is, zal de kring dit jaar nog meerdere con certen geven. Benoemd. Tot onderwijzer aan de R.K. lagere school alhier is benoemd de heer W. Groosman uit West- dorpe. Wegen opgenomen. De raad heeft met het opne men van de wegen en voetpaden welke bij de gemeente in onder houd zijn, zoals dit was afge sproken in de laatste raadsver gadering, niet lang getalmd. De meeste leden van de raad namen deel aan deze tocht, waarbij en passant een bezoek werd ge bracht aan de nieuwe kleuter school te Boschkapelle en het nieuwe parochiehuis te Ossenis- se. Inenting tegen kinder- verlaming. De kinderen van de jaarklas sen 1952 tot en met 1957 hebben in de afgelopen week hun derde prik tegen kinderverlamming gekregen. De opkomst was jam mer genoeg minder groot dan bij de twee voorgaande inentingen wegens het vrij veel voorkomen van ziekten, o.m. mazelen, onder de kinderen. De achterblijvers krijgen echter nog een kans en wel op 18 maart a.s. Op die da tum zullen ook de lichtingen 1945 tot en met 1949 voor de eerste prik worden opgeroepen. het voor de liefhebbers en adspi- rant-kopers goed toeven was daar ér een enorme sortering te bewonderen viel van het eenvou 1 djge radiotoestelletje van 93 af tot de luxueuze radio-gramoföon combinatie in de prijs van 1685 Natuurlijk ontbraken ook de I I televisie-toestellen niet en ook I daarin had men heel wat keus. De I prijzen lagen hier tussen 4e 1045 I en 2195. Bandrecorders, kampeerradio's 9 platenspelers, waaronder de Mig non, elektrische scheerapparaten I en radiobouwdozen completeei den deze goed opgezette show Op de eerste avond van de?.- I show ter gelegenheid van het 25 I jarig bestaan, kwamen 487 pei I sonen een kijkje nemen, om ci I genietende van een kopje koffie 1 glas bier of limonade het ten I toongestelde te bewonderen et: I mogelijk een keuze te maken vat I hetgeen men voornemens was I aan te schaffen. De show is hedenmiddag van-1 af 2 uur en heden- en morgen-1 avond nog te bezichtigen., waar I bij aan elke 50ste bezoeker eer I welkome verrassing wordt aan-1 geboden. Ongetwijfeld zullen ve-1 len de weg naar 't Jeugdgebouw j wel weten te vinden. Zeehengelwedsti'ijd. I Het comité tot het organiseren I van de zeehengelwedstrijd te I IJzendijke besloot in zijn verjs j dering dit telkenjare terugkerewi hengelsport-evenement te houden J op zondag 5 april a.s. tussen de I dorpen Hoofdplaat en Breskens I voor welks gebeuren reeds de I toestemming is verkregen van de I betrokken instanties. Gezien de overgrote belangstel I ling van vorige jaren (1957 1 433, 1958 532 deelnemers heeft het comité het aangedurfd om door nog meer en bétere prijzen beschikbaar te stellen dit concours nog aantrekkelijker te maken. De wedstrijd wordt gehouden van des middags 12 uur tot 15 uur 1 uur opkomend, 2 uur af gaand tij) met één hengel mei maximum 3 haken aas naar ver kiezing. De weging vindt plaats direct na de wedstrijd in het café van de heer P. Marlens aan de Var kensmarkt, waarna om half zes de prijsuitreiking plaats vindt. Het comité heeft ook gezorgd dat na de wedstrijd IJzendijke op gevrolijkt wordt door muziek w het gehele dorp, waarvoor een 3- tal muziekverenigingen zijn uil genodigd, met een slotconcert bi gunstig weder op de markt doo: de plaatselijke muziekvereniging Het belooft, na de lange win terperiode, te IJzendijke weer eer echt internationaal hengelsport gebeuren te worden, waar veie honderden hengelsportlief he& bers in eerlijke kamp elkaar erepalm zullen komen betwisten Uitvoering „Zanglast" Het dameskoor „Zanglust" ga- in het Hofzichttheater haar jaar lijkse uitvoering voor jipnateor Het werd deze keer een jubi leum uitvoering vanwege het 15- jarig bestaan van deze ..vereni ging. De zaai was geheel be®] toen de voorzitster, mevr. Dees-Risseeuw, allen weikon heette en in het kort de gebeut- tenissen over deze periode revue deed passeren. Tussen de verschillende zan? nummers van het koor waarvt „Jeruzalem" van A- Adam „Aan de schone blauwe D°n3; van Joh. Strauss wel het grof ste succes hadden. Door een tb] bestaande uit viool, piano accordeon werden enkele nun1'! uiers muziek ten ■racht. Na dé pauze, waad ward de klucht „G| ia gevlucht" voor gebracht. Als slui nog het Orgellied pierement op het tod brak. - Gevonden j jt&n het bureau I /(atie alhier werd aangegeven de vo| werpen welke terug zija bij de daarac adressen. Haakwerk, Plein Plein 12 en kinderp straat 33. Vergadering „Een macht". De vereniging houders te Zoute dracht maakt mach] jaarvergadering in /aal te Zoute Spui, -zitterschap van de h Uit het jaarverslaj notaris bleek, dat pedaald was van 821 Gekeurd werden hiervan werden 8 terwijl 1 varken weij hetwelk aan de elg vergoed. De penningmeestcj een en ander een van 122,17. Het kap| enlging bedroeg op f 3660,54. Besloten werd de| het inleggeld en de gewijzigd te laten.l nieuwe leden 2,50; inleggeld 5,(vanaf het f2,50). Uitkering biggengl maximum ƒ50; van 50,plus elke kg 70 kg de gemiddelde] se marktprijs. Bové de gemiddelde marktprijs, alles kosten voor de verej De aftredende C. Witte, P. van FTd A. Oppeneer werden In de vacature v] werd benoemd de Doeselaar. Een nieuwe regeli| algemene stemmen Elk lid, dat een varl| verplicht dit te ver gemeentelijke insta door wordt, wanneei| te of het gehele •;eurd wordt en de i| lxeneden de uitkerini ging, het nog restq uitgekeerd. Wanneer iemand ken niet verzekerd door de vereniging! laald. De heer J. de Kr] •-en uiteenzetting of ten van zwarte en| kens. NED. HERV. Beroepen te Nieuv Joh. Brezet, vicaris 1 De Britse en de se delegatie op d over het staken v proeven, die te G gehouden, hebben de Russen op aang; Russische standpu vetorecht opnieuw Het Westen stel van de Ruscen c recht vast te leggï toepasing van he steem het gehele de organisatie, op kernproeven te or verlammen. De Rus Tsara tekst voor van die het Russiscl van Buitenlandse] dag heeft ultgegev de V.S. er van bes den dat zij het tot van een overeen] werken. 5i9l nc de busvei SLUIS! De mist der laats) waer eens aangeto groot belang de SluiskilBreda v. volking van Zeeu is. Zo vertrokken dag niet minder bussen uit Sluiskil Maar ook op r voorziet deze bu.< «'en grote behoefte] reeds een grote pl: keer van en naar deren in, zodat wordt dat deze die gezet in een va] <n is het tevens; deze dienst wordt! •rijf ritten per dag met een verbindin om half zes uit s door deze busverl iielangrijkheid zal; Ik begrijp ten v] ploitatie hiervan «mdernemingen misch zullen zij] vraag is dan of löd wordt, dat zov «laai bestuur, de meentebesturen - Koophandel hie] verlenen, omdat breiding, zolang i tunne! verstoken 1 Vlaanderen uit vwlost kan worde H Sluiskil, 10 febr.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2