GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL Gemeenteraad van Sas van Gent SPORTNIEUWS VOETBAL SCHOONDIJKE. SLUIS IJZENDIJKE- ZUIDZANDE Platina gestolen. fijn als u iets in huis hebt! ttn niet verbeterd. Een grijze ne- ugl maakte ket onbehaaglijk Soud. Toch wat dit geen beletsel voor een zeer talrijke menigte uit •las en omgeving om in een wazi ge sfeer de optocht te bewonde ren. Een grote aanwinst was wel tet er veel meer originele praal wagens en groepen in de optocht meegingen. Het pronkstuk, vereerd met de eerste prijs bij de praalwagens, vns het metershoge kaperschip dat met punt verschil gevolgd ,verd door een negerdorp, met als motto: „Geen tehuis voor opa en enoe, dan maar in de rimboe Ook Colsens vrije veren-actie „iet de welbekende „Dordrecht in de stoet, was zeer origineel, - terwijl een imitatie-Colsen in sap- i«v Zeeuws-Vlaams ijverde voor ite vrije veren. De tijdens de laat ste weken ontstane contraverse tussen het Belgische Assenede en Sas van Gent vond enkele weken geleden zijn climax in het ophan gen van een viertal spandoeken met schimpleuzen. Deze verover de buit werd op een karretje meegevoerd met als opschrift. Inzending uit Assenede". Bij de groepen werd een paro die op minister Staf en zijn leger, de eerste prijswinnaar. Bij het ontbinden van de stoet op de Markt had als climax een verlo ting plaats van een luxe wagen. De gelukkige prijswinnaar werd tb 18-jarige Janse uit Westdorpe. Streekactie Bijbelgenootschap Op een persconferentie ten hui- iM} van ds P. A. L. Brinkman zet te de heer W. R. Scheuing, ad junct-secretaris van het Bijbel genootschap voor het Zuiden het doel van deze actie uiteen. In 1958 werd in Oost Zeeuws-Vlaan- deren een zeer geslaagde actie gehouden, waarop besloten werd in 1959 in West Zeeuws-Vlaande ren een actie te organiseren en wel in de week van 15 tot 21 fe bruari. De bedoeling van deze ac tie is om zoveel mogelijk inter kerkelijk samen te werken om de bijbel te leren gebruiken, omdat bij alle Protestants Christelijke Kerken de bijbel het centrum is. Door de organisatie van de verta ling van de bijbel in de diverse wereldtalen is het steeds weer nodig nieuwe fondsen te creëren om de grote kosten, momenteel circa 50.000, te kunnen dekken, hetgeen mogeijlk wordt door het stichten van afdelingen en het werven van leden voor het Bijbel genootschap. In West Zeeuws- Vlaanderen zijn er momenteel reeds 9 afdelingen. Behalve de verkoop, van bijbels zullen tevens propagandafilms worden vertoond. In het weekend van 14 en 15 februari zal in Hedenesse een bij eenkomst worden gehouden, waaraan een 45-tal jongeren bo ven de 16jaar zal deelnemen met als gast ds F. Visser, secretaris van het Bijbelgenootschap. Vergadering Vrouwenbond. De afd. Sluis van de Ned, Bond van Plattelandsvrouwen hield in het Medisch-Centrum in de Hoog straat alhier haar jaarvergade ring onder leiding van mej. J. Huissen. Mevr. C. Verhage stelde zich niet meer beschikoaar als pen- nlngmeesteresse en werd vervan gen door mevr. Almekinders-Ris- see uw. In het bestuur werd ver der gekozen mevr. J. Bosch-Cort- Itals1. Uit het jaarverslag van de se cretaresse bleek, dat er verschil lende activiteiten werden ont plooid, als 'n cursus in de Fran se taal. Een klantkloscursus en een boekenruilbeurs. Het aantal leden steeg van 31 naar 42. Na de pauze volgde een lezing van de heer Bouwmeester over textiel in het algemeen en hij verbond daaraan een kleine ten toonstelling met gratis verloting, hetgeen uit de aard der zaak bij «Se dames in de smaak viel. Met een woord van dank be sloot de presidente deze zeer goed bezochte vergadering. V erkeersonge val Vrijdagvoormiddag reed de vertegenwoordiger W. L. uit Rot terdam met zijn bestelauto op de nieuwe Braakmanweg in de rich ting van IJzendijke. Op het mo ment, dat de bestuurder een voor hem rijdende melkauto wilde voorbijrijden, week de chauffeur Th. V. naar links uit om een paar langs de weg staande melkbus sen op te laden. Het gevolg hier van was, dat er een botsing plaats vonnd, waarbij de bestel wagen van de heer L. over de 'olie lengte werd opengereten. Bovendien verloor de bestuurder door het gladde wegdek de macht over zijn stuur en kwam de be stelwagen in de langs de weg lo- pendne diepe sloot terecht. Gelukkig bekwam de heer L. geen enkel lichamelijk letsel en kwam met de schrik vrij. Met een kraanwagen werd de zwaar gehavende bestelwagen Uit de sloot getrokken en naar 'n garage gesleept. Door de verkeerspolitie werd icoees-verbaal opgemaakt. Een blijde verrassing De 16-jarige Koos Dees behoort hij de groep van gelukkige collec tanten uit geheel Nederland van liet Nederlands Oorlogsgraven Comité, die dit jaar een reis naar Engeland mogen maken. Zoals bekend worden jaarlijks door „The British Legion" een aantal prijzen in de vorm van een reis i ar Engeland aangeboden aan bet Nederlands Oorlogsgra ven Comité. Dit comité verloot deze prijzen onder haar colectanten uit geheel Nederland. Donderdagavond kwam de raad voor de eersie maal in 1959 bijeen. Na openiny door de voorzitter óp rak deze de volgende jaarrede uit: L „Mijne heren, Al zijn we inmiddels in de maand februari beland, toch wil ik u nog op de eerste vergadering van 19b9 myn beste wensen aanDieden en de uoop uitspreken, dat dit jaar voor a en de uwen eeit voorspoedig en gelukkig jaar mag zijn. Wanneer we een terugblik wer pen op 1958, dan moeten we met teleurstelling constateren dat we dit jaar hebben moeten afsluiten met 18 inwoners minder, dan waarmee we dat jaar begonnen, it.1. 4157. Voor een industriegemèente als de onze, met praktisch geen werk loosheid is dit uitermate pijnlijk. Hier wreekt zich op overduidelijke wijze de veel te geringe toewijzing van bouwvolume. Van de zes wo ningwetwoningen, die we als een schamel kruimeltje kregen toege wezen zijn er vier in aanbouw in net Bolwerkplari en twee in de wijk De Zandstraat. Gelukkig is in de particuliere sector de animo voor het bouwen aan het groeien. De firma Gebr. Claeyssens ontplooide op dit gebied een grote activiteit. Dank zy deze Sasse firma kwamen er 11 wonin- „en gereed en zyn er momenteel 6 in aanbouw. Ook-door andere par ticulieren werden nieuwe wonin gen gebouwd. In totaal kwamen in u958 21 woningen gereed. Op het gebied van straatverbete ring hebben we in 1958 niet zoveel Kunnen realiserert als in vooraf gaande jaren. Alleen de Poelstraat en het Stationsplein konden wor den onderhanden genomen, waar mee een aanziehlyke verbetering Lot stand is gekomen. De Molenberg, waarmee reeds in 1957 was aangevangen werd in 1958 verder afgewerkt en zal in het komende voorjaar, nu het grootste gedeelte van de planten reeds een jaar gelegenheid heeft gehad om te gedijen, een zeer spec taculair en attractief plantsoen in onze gemeente zijn. Vermeldenswaard is ook de tot standkoming van de algehele restauratie van de hall en het trappenhuis van ons stadhuis. We nebben na deze geslaagde vernieu wing een stadhuis; dat een waar dig en stijlvol centrum is van ons gemeenteleven. Dat deze grondige estauratie de algemene byval had is wel gebleken uit de enorme toe loop van onze gemeentenaren op de beide dagen- waarop het ge meentehuis voot het publiek ter Dezichtiging was opengesteld. Ook de by die gelegenheid ingerichte tentoonstelling yan prenten, kaar ten, voorwerpen en foto's uit de oude en vroegere tyd bleek zeer in de smaak te Vallen. Steeds meer worden we gewaar, wat een groot en voor de volks gezondheid onmisbaar goed het be zit van een zwembad is. We kun nen met trots en voldoening ver melden, dat praktisch heel de Sasse jeugd kan zwemmen. Niet minder dan 53.2Ï0 bezoekers gin gen in het afgelopen jaar door de poort van het zwembad. Ook het badhuis blijkt in een grote behoefte te voorzien. Gedu rende de l)i dag per week, waar op de inrichting is opengesteld, zijn er gemiddeld steeds 45U bezoekers geweest. Door de oude heren werd en wordt nog steeds een ruim gebruik gemaakt van de gelegenheid tot maarten in het lokaal boven de brandweerkazerne. Gedurende de maanden oktober tot en met de cember waren er 873 bezoekers, netgeen neerkomt op een gemid delde van 16 per dag. De brandweer heelt begin 1958 een grondige interne wyzinng on dergaan. Yvegens bedanken van de neer Snelleman werd de heer Ju- nen Remque tot commandant be noemd; de heer R. Slock werd on der-commandant en de heren Aug. mghels en Lud. Slock brandmees ter. Uitstekend werk werd door de Drandweer verricht toen op 3 april Uao tengevolge van een explosie brand uitbrak op de Stijfsel- en Gtucosefabriek. In de loop van dit jaar is er con stant geoefend, waarbij vooral aan dacht is besteed aan brandbestrij ding op de verschillende taorie- ken en het verkennen van de vaak gecompliceerde situaties op die be drijven. Ook wordt door het vol gen van cursussen in ue n. ia- tische opleiding getracht de kennis van uestryqingsmiddelen- en methoden zo hoog mogelyk op te voeren. De Rijkspolitie kreeg intussen een nieuw groepsbureau aan de Glacisstraat met twee dienstwo ningen, die een welkome aanvul ling zyn van onze woningvoorraad. In het algelopen jaar waren e, minder aanrijdingen dan in voor gaande jaren. Waarschijnlijk ma nen de hogere boeten voor ver keersovertredingen de bestuurders van motorrijtuigen tot grotere voorzichtigheid, terwijl anderzijds ook de invoering van de 50 km- snelheid binnen de bebouwde kom het aantal verkeersongevallen drukt. De Bescherming Bevolking in onze gemeente telt 75 leden, ver deeld over de volgende diensten: verbindingsdienst, opruimings- en reddingsdienst, brandweer, mobiel geneeskundig teqm en een blok- pioeg Het invoeren van nood- wacntplicht zal in onze gemeente niet nodig zyn omdat de diensten waarvoor ze geldt, compleet zyn In de loop van 1958 werden voor de B. B.-leden een aantal cursus sen gegeven over gassen, aanvais- en reddingsmiddelen en bestrijding van de gevolgen van atoomaanval- len. in de vacature, ontstaan wegens liet bedanken van de heer Geir- naerdt als lid van de gemeentelijke instelling voor sociale zorg werd door u benoemd de heer L, Mar- quinie. Met de wederbenoeming van de heer J. de Braai was het bestuur van de instelling weer compleet. Het voltallige Destuur koos uit zyn midden tot voorzitter de heer J. J. van Waterschoot en it nnder-voorzitter.de heer J do Braai. De gemeenteraadsverkiezingen brachten geen wijziging in de poli tieke verhoudingen van de raad, zodat iedere fractie haar voorma- li-e sterkte behield. Wat betreft de wethouderszetels werd de sinds jaren bestaande coalitie K.V.F.- oem. Beiang doorbroken, doordat de Katholieke wethouderszetel aan de Party van de Arbeid toeviel Verheugend is dat nog op'de valreep van het vorige jaar aan de lange voorgeschiedenis van dt nieuwe openbare lagere school eei einde kwam door de openbare aan besteding van dit gebouw, waarbij ais laagste inschryver uit de bus kwam de fa Goossen uit Walsoor- uén voor de som van 117.495, De bouw werd voor genoemde som aan deze aannemer gegund. Dit zyn dan enkele van de voor naamste feiten en gebeurtenissen, die hun stempel hebDen gedrukt op het voorbije jaar. Het is my een be hoefte dit jaaroverzicht te beëindi gen met het uitspreken van myn welgemeende dank aan uw colle ge, het dagelijks bestuur van de gemeente, de secretaris, het secre- larie-personeel, de opzichter en het personeel van gemeentewer ken, de gemeentelijke instelling van sociale zorg en al degenen die als lid van een commissie of in stelling aan de belangen van de gemeente hebben meegewerkt. Ten opzichte van het nieuw aan gevangen jaar mogen we optimis tisch zyn. Als eerste vreugdevolle feit kan ik u vermelden, dat de achteruitgang in zielental, waar mee we 1958 beëindigden, inmid dels is ingehaald. Het laat zich ver der aanzien, dat deze groei niet alleen blyvend zal zyn, maar dat ze zelfs ten opzichte van andere jaren een sterk crescendo zal to nen. Dank zij de activiteit in de particuliere sector zal het Bol- werkplan omvattende het com plex Hollandiastraat, Zeelandia- straat, Nassaustraat en Buiten weg worden volgebouwd het geen neerkomt op de realisatie van 53 wgnjngen. In het plan „Staak" zyn nu reeds aayxrag^n binnen voor 23 woningen. Wanneer bovendien ons vertrou wen, voor wat betreft de toewy- zing van woningwetwoningen die zeer dringend nodig zyn in ver band met de aantrekking van ar beidskrachten voor de industrie, gebaseerd op concrete beboette, niet beschaamd wordt, zullen we in de loop van 1959 ook veel aan vragers van buiten de gemeente aan een woning kunnen neipen. En hiermede zyn we dan op de goede weg van een gezonde ont wikkeling van onze indusriege- meente. Vandaar dat u in deze ver gadering een voorstel zal worden gedaan om ook de tweede fase van het exploitatieplan „De Staak" bouwryp te maken. Dit is absoluut noodzakeiyk willen we vóójr bly- ven op de situatie, zoals deze zich al spoedig kan voordoen. Intussen zal het Bolwerkplan, behalve met de bouw van een openbare lagere school, dit jaar nog worden gecompleteerd met een nuishoudschool, waarvoor het schoolbestuur de principiële toe stemming reeds van het departe ment heeft gekregen. De riolering van de Zwarte Wa tering in de Westdam met straat- aanleg in het exploitatieplan „De Staak" wordt op 12 februari a.s. openbaar aanbesteed. Het uitbreidingsplan in zyn de finitieve vorm, zoals we dit laatst samen hebben kunnen beoordelen, zal in de volgende vergadering ter vaststelling aan u worden overge legd. Verder zal u binnenkort een voorstel bereiken om ook de Oost- dam van een nieuwe klinkerbestra ting te voorzien. We hadden de vei oetering van deze winkelstraat aityd willen koppelen aan de nieu we riolering, die op haar beurt weer moest worden gekoppeld aan de demping van de kanaalkom ten noorden van de dam. Maar zolang deze demping als D.A.C.W.-object stagneert in verband met de door trekking van de duikers (een ao- solute eis van Waterstaat) zou er ook van deze straatverbetering niets kunnen komen. We menen echter dat het ongewenst is de be woners van deze straat, die toch een belangrijk winkelcentrum is, niet langer op verbetering van hun straat te mogen laten wachten. In overleg met de Centrale Dienst zal worden nagegaan in hoeverre het verantwoord is om de straat te leg gen zonder de nieuwe riolering en deze pas aan te brengen, wanneer de demping van de kanaalkom kan worden gerealiseerd. De begroting voor 1959, die in uw vergadering van 11 november 1958 werd vastgesteld, is inmiddels door Gedeputeerde Staten goed gekeurd. Zo kunnen we 1959 vol goede moed en in het vooruitzicht van een aanmerkelyke ontwikke ling tegemoet treden. Ik doe hierby een beroep op uw aller medewerking in het vertrou wen dat we in goede harmonie en eensgezind elkander steeds mo gen vinden in hetgeen ons allen bindt: de groei, de bloei ën het wel- zyn van onze geliefde gemeente Sas van Gent". Hierna werden de geloofsbrieven van de heer E. van Assche, ter voorziening in de vacature Van Zantbeek, onderzocht en in orue bevonden. By de ingekomen stukken bevond zich een verificatierapport van de -.entrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer De Groff maakte de op merking, dat deze Dienst een duur Stapje is. Hjj zou het prefereren om een eigen dienst te creëren en uit de Centrale Dienst te treden, i-iy was van oordeel dat een eigen drenst stukken goedkoper zal zyn en, mocht dit niet zo zyn, dan zou men toch voor hetzelfde geld een gemeente-architect kunnen kry- gen. De voorzitter betwyfelde dit en rneikte op, dat men met zo maar uit de Centrale Dienst kan treden. De heer De Groff verzocht B. en Whieraan haar aandacht te be steden. Aan de N. V. Shell Nederland werd vergunning verleend tot het gebruikmaken van gemeentegrond voor het oprichten van een benzine pompstation by het pand van A. J. mghels aan de Kloosterlaan. Den drietal voorstellen tot het toekennnen van voorschotten en vergoedingen ten behoeve van de Dyzondere scholen en kleuterscho len goedgekeurd. Verlenen van erfpachten. Voor een bedrag van 40 ct per nri werd aan N. V. Gebr. Van der Poel te 'i'erneuzen grond in errpacht ge geven voor de bouw van 18 wonin gen in het uitbreidingsplan het -naakje. De neer De Groff vroeg of hier aan geen voetangels en klemmen kunnen zitten om nu reeds grond in eripacht te verstrekken, terwyl ue su aten en riolering nog niet aanwezig zyn. Zowel ue voorzitter als wethouder Schetter geloven niet, dat daar door moeilykheden zullen ontstaan daar de aanoesteding van net uit- ureidingspian reeds volgende' week mi piaais vinden. Ook de heer Oolsen voorziet geên moenykneden; de gemeente moet voor ue aanleg van wegen en rio leringen zorgen. ae ueer De Maayer informeerde of de brandgangen ook in de eri- pacnts„ronoen zyn begrepen. Op de tekeningen kan zulks niet wor- uen gezien. De voorzitter antwoordde, dat dit niet het geval is. ue neer öuckstael keurt het af, dat men by het uitbreidingsplan oe naam het Staakje vernoemd. Het nerinnert teveel aan de ueigiscne wyk juist over de grens, u.e tv qua beoouwing niet zo florissant uitziet. Hy zou aan dit project de naam plan West willen geven. ue heer De Draal kan oaarmede volkomen akkoord gaan, want anders gaan ze ons nog voor Bel gen bekyken. Dat doen ze in Den Haag toch al en wy moeten zulks met oevorderen. ue neien B. Sarneel en A. E. de la Ruelle krygen op dezelfde con dities grond m eripacht in Plan west. De heer E. S. de Smit ontvangt een stukje grond in eripacht op ue kop van de Oostkade, zulks voor Subsidie Bololub „De Herleving" Verstoken van komgeneugten, sport, folklore, amusement waren de woorden die aanleiding gaven tot uitgebreide discussie over het al of met toekennen van een sub sidie van 150 aan de bolclub „De Herleving" uit de wyk Zandstraat, welke club haar 25-jarig jubileum gaat vieren. B. en W. adviseerden om geen subsidie te verlenen en bescnik- oaar te stellen een medaille of een beker. De vertegenwoordiger van de Zandstraat, de heer De Ryk brak een lans voor deze flokloristisehe sport, die op niet veel plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen meer wordt be oefend. Ook het ontbreken van tal van vermakelykheden in de Zand straat, waar de kom wèl van kan profiteren, sprak een woordje mee. De heer De Ryk kreeg direct de steun van zyn mede-raadsleden, die echter wel waarschuwden voor precedenten, doch die bleken er toch al te zyn, zodat de bewoners van de Zandstraat de gevraagde subsidie zagen toegekend, met al leen de stemmen van de beide wet houders tegen, die principieel ble ven om een subsidie toe te kennen van 75. De derde schoolarts. Dit agendapunt was oorzaak van langdurige discussie tussen voor- en tegenstanders van de aanstel ling van een derde schoolarts. Het advies van de overheid luidde om de schoolartsendienst met een arts uit te breiden. Er zyn in Zeeuws- Vlaanderen 18.000 schoolgaande kinderen en daar er voor elke 6000 kinderen een schoolarts nodig is, achtte men het nodig, dat een der de schoolarts zou worden aange steld. De voorstanders hiervan waren van oordeel, dat de overheid een en ander wel aan de praktyk ge toetst zou hebben. De tegenstan ders van deze uitbreiding, waaron der ook het college van B. en W., steunden hierby op het advies van de scnoolarts dokter Staal, die van oordeel was dat geen uitbreiding nodi.„ is. Als schoolarts in Oost zeeuws-Vlaanderen, kan hy ge- makkelyk zyn taak verrichten. tviet 6 tegen 4 sffiftanei^.werd be sloten geen steun te verlenen aan het voorstel om een derde school arts aan te stellen. De rondvraag. De heer Colsen zag het 50 km- verkeersoord aan de ötytselfabriek never wat verplaatst in de richting van Sluiskil. De automobilist zar kunnen Uitgang van twee te bouwen bun- j dan tydig zyn snetneid gerows op de muren van de voor- minderen voor hy genaderd is aan nialige cementfabriek. de plaats waar net tietspad van De neer J. Heida wordt op dezelf- onder de bomen op de verkeersweg de kop grond in eripacht gegeven komt. ny achtte het ook noodzake iyk dat verkeersongadiers tydens net ingaan en uitgaan der scnoien zullen geplaatst worden by de over- voor net bouwen van een midden standswoning. Door enkeie raadsleden werd op gemerkt, dat, als de heer Heida op j „mek aan de Dam. l m afstand gaat bouwen van het De voorzitter zal dit met de pand van de heer Smeets, deze wachtmeester Van Hest bespreken, geen licht meer in zyn woning zal De heer Golsen zou, zulks naar icunnen krygen. I aanieiding van de jaarrede van de ziiideie reuen wezen cr op, dat vooi zittei, de demping van de ka- het geen woning maar een Bea/yis- naaikom nader toegelicht wille» paiiu o'etreft; waar in de kantoren ziën.'De Grontfnij zou vofgefls herir ujdeiyk een wonmg wordt ime- hiermede vérgaande plannen heu- .iciit, terwyl de wethouder van openoaie werken mededeelde, dat De voorzitter zeide dat hel plan UITSLAGEN 7 EN 8 FEBRUARI EREDIVISIE NOAD—Blauw Wit 1—4. EERSTE DIVISIE B VitesseRigtersbleek 31. TWEEDE DIVISIE A EBOH—Velox 3—0. TWEEDE DIVISIE B Rheden—Zwolse B. 01; Velo- citasEnsch. Boys 05; Tuban- tia -Oosterparkers 21. BEKERVOETBAL Tweede rondne Hulst—RBC 4—3. De overige wedstrijden werden afgelast. Hulst—RBC 4—3 Een uitstekend spelend Hulst heeft gisteren de eerste divisie club RBC uit Roosendaal voor de K.N.V.B.-beker uitgeschakeld na een felle en sportieve wedstrijd. Kort na dc rust zag het er even slecht voor de thuisclub uit toen door misverstanden in de achter hoede RBC twee doelpunten maakte. Hulst herstelde zich ech ter en kon tenslotte de zege in de wacht slepen, tot groot enthou siasme van de Hulsterse suppor ters. Daar Hulst de tosse gewonnen had, trapteRBC af. Vanaf het be gin werd er zeer snel gespeeld. De eerste corner was voor Hulst. Met goed open spel trok de thuis club ten aanval. In de 13e minuut opende Hulst de score. Van Dor- selaar kreeg een corner te nemen die door Sam Jansen ineens in het doel werd geschoten (1—0). Kort 'hierop kreeg de RBC-linker- vleugel een opgelegde kans, doch de bal vloog naast het doel. Na ongeveer een half uur spelen had de thuisclub wederom sue ces. Jansen en Van Dorselaar bouwden een mooie aanval op. waarna Van Dorselaar Moens lanceerde, die op zijn bekende wijze het tweede doelpunt voor Hulst aantékende (20). De be zoekers kregen voor de rust nog enkele opgelegde kansen, doch Direct na de hervatting her nam Hulst het initiatief en eer er drie minuten gespeeld waren was het 3—0. Na goed samenspel van Jansen en De Block werd de bal over de backs der bezoekers ge speeld waarop Moens er ais de kippen bij was om er 30 van te maken. Hulst werd hierna iets te overmoedig en toen de achter hoede van Hulst aarzelde in te grijpen werd dit Elfgestraft met een doelpunt, gescoord door de rechtsbinnen (31). Tien minu ten later werd wederom een fout afgestraft; ditmaal door de links binnen (3—2). Hulst werd in de verdediging gedrongen. Zou de gelijkmaker komen? Langzaam aan ontworstelde Hulst zich aan de druk en toen Paul de Block de bal over de RBC-verdedigers speelde was het wederom Moens- die doelpuntte (4—2). De vreugde over het vergroten van de voor sprong was slechts van korte duur, want bij een RBC-aanval trapte er een der Hulstërse backs ih eigen doei (43). De spanning- steeg ten top. Er werd aan beide zijden hard gewerkt, doch doel punten bleven uit. Moens kreeg nog twee opgelegde kansen, even als trouweis de RBC-voorhoede. Tot het einde toe bleef de stand ongewijzigd (43). GEEN RUSSISCHE REIS VOOR Dl Dl „In Rusland is men niet ge woon sportlieden te kopen, zoals dat in de kapitalistische wereld het geval is. Het Russische voet bal is, ondanks de minder gun stige resultaten van de laatste tijd, nog steeds van wereldklas se. Er zal zelfs een tijd komen, dat het beste voetbEil ter wereld in Rusland wordt gespeeld. En dat stadium kunnen wij bereiken zonder de hulp van buitenlan ders". Dat was het niet voor tweeër lei uitleg vatbaar zijnde commen taar van het Russische blad „Komsomolskaya Pravda" op het bericht, dat de beroemde Brazi liaanse binnenspeler Didi naar Rusland zou komen om de natio nale ploeg te gaan trainen. VOETBAL IN BELGÏE De uitslagen van de voor de ui de bouwverordening gesproken om hel werk in D.A.C.W.-veroand wordt van ramen in wit glas, ter wijl er gewoon vensterglas in zal komen. uit te voeren reeds in Den haag is. Door do Rijkswaterstaat weneu echter geen toestemming gegeven De heer Be Groff zou niet gaarne om met smalspoor over de Kijks- zien, dat ter plaatse dezelfde toe- v.eg te gaan. Dok moeten absoiuut stand zou ontstaan als momenteel duikers worden geplaatst, hetgeen bij de panden van de heren Reni- zeer veel kosten zal meebrengen, que cn Aarlen net geval is. I welke wy momenteel by de krappe De vooraltter deelde mede dat in geldmarkt niet kunnen financieren het erfpachtscontract een clausule en 'volgens het college van B. en zal worden ingelast, dat naast het - w'. dreut de woningbouw voorran; pand aan de zuidzijde een servituut zal rusten voor een doorgang zo lang het bruggetje over het molen water blijft uestaan. Dit zal waar- scnijnlyk by het verwezenlijking van de kanaalplannen verdwijnen. rue urma Gebr. Clawyssens vroeg optie voor de tyd van 6 maanden op gemeente rond aan het oniui- penpad tegenover het Wit-Gele Kruisgebouw. Dc erfpacht van de heer R. Ch. F. de Meijer werd verlengd tot het jaai 2000. Orn voor te kunnen blijven op de e heoben. De heer De Groff is verwonderd, dat by de bestrating van de West- Jam niet direct de riolering zal aangelegd worden. Die kan men toen reeds aanleggen al zal men J.e voorlopig niet kunnen benut ten. Voorkomen moet worden, dat men daarvoor opnieuw zal moeten graven. De kwestie hoe diep deze riolering zou moeten gelegd wor den kan toch beoordeeld worden bjj de uitwerking van de plannen voor de demping. Men weet toch ook wel hoe diep de overkluizing situatie in de woningbouw werd komt en daarmede ook de riolering 84.000 gevoteerd voor verdere voor de Oostdam. uit ueiding van de bouwgronden De voorzitter antwoordde dat al- in Plan West. I les no;; in onderzoek is bij de Cen- Op de begroting, die hierby ter me Dienst en het is best moge- inzage lag, heeft de heer De Groff lijk dat de riolering tegelijk kan gezien, dat men weer van plan is „j.aui aangebracht. de benodigde straatklinkers zelf aan te kopen. Hy weet pertinent, dat bijlevering bij de aanbesteding stukken goedkoper zal zyn. Na uitvoeri; e besprekingen werd besloten dat de aanbesteding zal geschieden mèt en zonder, byleve- 1 De heer De Meijer ween op het stotende bij het vervoer van een ch enkeling tussen Kerstmis en Nieuwjaar, toen het stoffelijk over schot met de vuilnisauto naar het doden huisje vervoerd zou zyn. Het bleek dat het vervoer was ring van klinkerstenen. geschied met de vrachtauto van de Bermqr onden werden voor de tijd „„meente. van 40 jaar in erfpacht aanvaa.d De lieer De Meijer oefende ook van de St. Albertpolder aan de kritiek op de toestand van het Vrijstraat. dodenhuisje. Er is geen electrisch licht in, noch stromend water. Er is een wasbakje waar men nauwe lijks de handen in kan wassen, laat staan een lijk. Er is geen gelegen heid om water te verwarmen. Het dodenhuisje kan niet afgestolen worden, daar een slot ontbreekt. Hierdoor werden de natte kieren in een kartonnen doos bij een be langhebbende bezorgd. De voorzitter zeidc, dat inmid dels het eiectrisch licht is aange bracht en het dodenhuisje zal wel dra op het net der waterleiding worden aangesloten. Deze kwestie heeft de volle aandacht van het college van B. en W. De heer De Meyer zou gaarne vernemen ,jioe het staat met de plannen van de persleiding in Gro ningen wélke tot basis zal dienen voor de belanghebbende gemeen ten in de kanaalzone. De voorzitter deelde mede, dat het overleg met de industrie de volgende dag zou plaats hebben. '1 en slotte informeerde de heer Da Meijer naar de verlichting van de Westkade voorby het douane kantoor en of daarvoor van de kabel der P.Z.E.M. gebruik kan worden gemaakt. Dit bleek inderdaad het gevEtl te zyn en r.u de Fosfaatfabriek een P-acht terneinverlichting langs de kade heeft verkregen, kan de rest met belangrijk minder kosten wor den uitgevoeerd. De heer Stouthamer informeerde naar de .afmaak van het kerkhof. De voorzitter antwoordde, dat r.eg dit ja at aan het voorfront een muur met ëcn poort zal komen. De lieer Jjtouthamer zou de zij kant van het nieuwe gedeelte met een dicht struikgewas, resp. popu-1 lieren, aaiï liet oog van de om wonenden willen onttrekken. De- voorzitter zeide, dat de ge meentelijke begraafplaats uitge- I breid zal moeten worden. De heer Seheffer zou hierby de -ingel wiii^ii betrekken en deze in C.A.W.B.-verfcand willen doen dem- I r'cn' De vergadering werd gesloten, de schutters ontbraken in de voorhoede? Belgische ere-divisie gespeelde wedstrijden zijn: FC LuikAntwerp FC 10 (gestaakt); St TruidenWater schei 11; BeerschotBerchem Sport 11; FC BeringenStan dard CL 2—5; RC DoornikTil- leur FC 11; Union St Gilloise O. C. Charleroi 4—1; Gantoise Anderlecht 0—1; CS Verviers Lierse SK 21. SC Anderlecht heeft met 29 punten de leiding in de algeme- ïe rangschikking. La Gantoise olgt met 4 punten achterstand (18 wedstrijden) op de tweede plaats. Vijf met revolvers gewapende mannen hebben zondagochtend om vijf uur platina ter waarde van bijna een miljoen gulden ge stolen uit een fabriek van opti sche instrumenten te Croissy- sur-Seine, ten westen van Parijs. De indringers knevelden de nachtwakers en verdwenen na derhand met hun buit, 130 kg platina, in èen auto. O 1 10. Erie i'aagt erin zün gezicht in de plooi te houden, hoe- heïd wel het laatste was wat hy ve te, en zeker van heer Moch, die niet eens zo'n byster gunstige indruk op hem maakt. Met een begrijpend knipoogje klopt Moch hem op de schouder en voert hem naar een zetel. „Ook ik bezit een ring van Fergus, zoals ge wei weten zult, al leen niet zo'n kost bareOngetwijfeld zijt ge één van zyn belangrijkste eh—medewerkers. Ik zag met een dat ik aan u een heel bijzonder mens hadnietwaar?" Eric antwoordt niet, want als 'ijn gevoel hem niet bedriegt, loogt Moch hem uit te horen. „Wij hebben dringend een schip nodig", zegt de Noorman alsof het de gewoonste zaak van de wereld betreft, „met verse leeftocht, nieu we wapens en al. Bovendien moet *k weten, wat er van de rest van v, y ,a mijn kleine vloot terecht gekomen is „Ik zal krijgers uitzenden langs do kust, in beide richtingen", haast Moch zich hem te verzekeren. „Morjenvroeg laat ik meteen een sterk schip gereed maken; het beste dat er iseh hebt ge nog nieuws van Fergus, edele heer?" Kijk, kijk, ineens ben ik een edele heer, denkt Eric, die overigens mét deze laatste Vraag danig in zijn maag zit. „Ik zag hem kortgeleden nog", geeft de Noorman dan nonchalant ten antwoord, „maar een bood schap heb ik niet „Ach... ja, ja...", knikt Moch terwij] hij Eric onderzoekend op neemt. De Noorman begint al te vre zen, dat hy iets verkeerds gezegd heeft, als Moch ineens lijzig voort gaat: „Ja, ja, deze Fer us de Stormvogel... er wordt beweerd, daf hjj Ier ismaar dat heb ik nooit geloofdik heb altyd het deling iseen Deen of...of een Piet strak op zich gevestigd en hy derdrukken. Want niet alleen dijkt, dat Modi Fergus niet per soonlijk kent, hy denkt nu nota- 'mne zelf« dat Eric de gevleesde stormvogel is. Dat is riflsschien aan één kant wel gemakkelyk, maar 't zoü hem wel eens voor een gevaarlyke si tuatie kunnen zetten. „Laat ik u dan een goede raad I geven", zegt Moch, die Eric's stil zwijgen als een bevestiging van zyn vermoedens schynt te beschou wen, „iaat -Moch u dan zoggen, lieer eh-noordeling... dat, als ik Fergus de Stormvogel was, ik rnjj niet hier aan land zou begeven; zijn vyanden zijn vele en zy zijn dichterby dan ge denkt

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3