BINNENLANDS NIEUWS U Dulles bezoek aan Europa geëindigd Malan overleden Titan gelanceerd TROÜWWAGENS Generaal Kruis over Westelijke defensie Het bezoek van Soebandrio aan Australië WEERBERICHT HOOGWATER -rbart' SCHIPPERS Mist stagneert verkeer te land en op de Schelde handen ISÜ&W** ruw of «hro«l l!d HAMEA GELEIGüüH! HET WEER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnemeat: Terneuzen. Dlrecteur-Hoeldredacteur 1 va» de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratieadres; Sinidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluiten* 2073 Gironummer 33150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct Losse nrs 9 ct. MAANDAG 9 FEBRUARI 1959 13e Jaargang Nr 4597 Verschijn dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs pet mm 15 ct; »iwlw»um por advertentie f 2.25 Rubriek Kleine Advertenties (géé« handefc- advertenties) 5 regels ft,—. Iedere regel m«c 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uwl Voor het maandagnummer: zaterdags 10 Vermelding: Brieven onder nummer of: Adrn Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Minister Dulles heeft zondag ajjn bezoek aan Europa, waarbij hij achtereenvolgens te Londen, Parijs en Bonn besprekingen veerde, beëindigd. De minister heeft met de auto riteiten in de drie genoemde ste den overeenstemming bereikt aver het beleggen van een confe- rwifie van ministers van Buiten- lMidse Zaken van de Verenigde Maten, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland ter bepaling van een standpunt ten opzichte van een eventueel later te houden «•nfenrentie van Oost en West. Algemeen wordt aangenomen dat de voorbereidende conferen tie midden-maart te Parijs zal worden gehouden. Ma afloop van de besprekingen welke Dulles zondagochtend met bondskanselier Adenauer voerde, verklaarde de Westduitse rege ringswoordvoerder Von Eckardt, dat men nog geen vast omlijnd oordeel had over tijd, plaats en kader van een conferentie tus sen Oost en West. Hij voegde hieraan toe, dat het overleg te Bonn was gevoerd onder het motto, dat men de Sowjet-Unie geen concessies rtoet doen, zonder dat de Rus sen op hun beurt ook concessies doen. Minister Dulles verklaarde vóór zijn vertrek, dat zijn bespre kingen een versterking beteken den van 't Westelijke standpunt, «fat men op zijn rechten, in het bijzonder ten aanzien van Berlijn, moet blijven staan. Dit sloot, volgens de Ameri kaanse minister, echter niet de mogelijkheid van een verzoenen de houding uit. Von Eckhardt verklaarde op zijn persconferentie dat men zou kunnen proberen tot een zeker akkoord ten aanzien van een be paald deel van de wereld te ko men b.v, Midden-Europa waardoor een vreedzame ontwik keling daar mogelijk zou worden. Hiervan uitgaande zou men „meer omvattende problemen" kunnen aanpakken. Het ant woord op de vraag waar men zou kunnen beginnen hing z.i. voor namelijk van de Sowjet-Unie af. Nu Dulles zijn rondreis van 5 dagen door Europa heeft beëin digd, zal de gang van zaken op het gebied van de verhouding tussen Oost en West waarschijn lijk als volgt zijn: 1. Verzending van Westelijke antwoorden op de nota van tien januari waarin de Russen voor stelden een vredesconferentie over Duitsland te beleggen en daarbij een ontwerp-vredesver- drag insloten. Waarnemers zijn van oordeel dat deze antwoorden, die waarschijnlijk over een week zullen worden verzonden, geen tegenvoorstellen zullen bevatten, maar wellicht de bereidheid zul len inhouden om met de Sowjet- Unie te praten. 2. Een conferentie van minis ters van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en de Duitse bondsre publiek waarschijnlijk midden- maart te Parijs om te bepalen of het Westen in afwachting van een conferentie van Oost en West over Duitsland en de velighnid in Europa tegenvoorstellen zal doen of alleen op het houden van een dergelijke conferentie met een korte agenda zal aandringen. 3. De bijeenkomst van de Navo- ministerraad te Washington ter gelegenheid van het tienjarig be staan der organisatie. 4. Een conferentie van minis ters van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, de Sowjet- Unie, Engeland en Frankrijk, waarschijnlijk in mei, voor de oodr de Russen genoemde datum van 27 mei waarop de Sowjet- Unie haar bevoegdheden van be zettende mogendheid in Berlijn aan de Oostduitsers zou over dragen. (Advertentie). •vUppVê?* 'If* zodwf «off ,r .uzen voor verzorgd kapwerk en ook.... voor betere toilet artikelen De vroegere Zuidafrikaanse godgeleerdheid aan de Utrechtse minister-president dr. Daniël universiteit. Na zijn terugkeer in Malan is zaterdagochtend in de Zuid-Afrika was hij achtereen- vroege morgenuren overleden. Vrijdag was gemeld dat hij door een hersenbloeding was getrof fen. Hij was reeds sedert oktober ziek. Malan, die 84 jaar is geworden, was van 1948 tot 1954 premier volgens predikant, redacteur van „Die Burger" in Kaapstad, leider van de nationale partij in de Kaapprovincie en in 1917 parle mentslid. In 1918 reisde hij met een delegatie naar de vredes conferentie van Versailles om er van Zuid-Afrika. Voordat hij in te pleiten voor herstel van de on- de politiek ging was hij een be kend predikant. Tijdens zijn pre mierschap heeft hij de apart heidspolitiek verscherpt. Strij- dom was zijn opvolger. Malan was van boerenafkomst. Hij studeerde aan de universiteit weigerde van Kaapstad en ging enige tijd in het onderwiis. Daarna vertrok hij naar NederRmd en promo veerde in 1904 tot doctor in de Op een bijeenkomst te Delft sprak dezer dagen generaal mr. H. J. Kruis over: „De strijd krachten als onderdeel van de Westelijke defensie-organisatie". De generaal gaf een overzicht van de militaire verhoudingen in de wereld sinds de bevrijding en schetste het onstaan van de N.A.V.O. Lange tijd heeft het vrije Westen in de mening verkeerd dat de dreiging uit het Oosten van uitsluitend militaire aard was en alleen gericht was tegen West-Europa. Heel langzaam is men gaan inzien dat de bedrei ging op het economisch, politiek en ideologisch terrein minstens zo ernstig is- Dat Rusland in de kien jaar sinds de stichting van de N.A.V.O. nooit heeft gepoogd een militair avontuur uit te lok ken vindt zijn oorzaak niet in de kracht en de eensgezindheid van het vrije Westen maar veel meer in het feit dat Rusland er zich van bewust is dat een oor log, alleen maar zal uitlopen op een vernieling van elkaar met atoomwapens, zodat van een overwinnaar niet meer kan wor den gesproken. De verdediging van ieder land MacMillan was al eerder in Sowjet-Unie Wanneer premier MacMillar op 1 februari naar Moskou gaat, zal dat zijn tweede bezoek aan de Sowjet-Unie zijn. Als jongeman ■am hij in 1929 deel aan een ge organiseerde reis, waarbij o.a. Moskou, Leningrad, Rostof en Charkof werden aangedaan. De enige zinnen Russisch, die hij toen geleerd heeft, zal 'hij wel licht kunnen plaatsen in zijn ge sprekken met Chroesjtsjef en andere Sowjet-leiders. Amerikaanse reactie In Washington is men van mening dat het bezoek van Mac Millan aan Moskou zal bijdra- een tot verduidelijking van de Russische politiek, speciaal te genover de kwestie-Berlijn en het Duitse vraagstuk in zijn ge heel. Een persoonlijk onderhoud wordt door de Amerikaanse re gering beschouwd als een be langrijk element in de poging om verbetering te brengen in de internationale toestand, zo ver klaarden Amerikaanse functio narissen. afzonderlijk is uit de tijd. Dat kon zelfs in 1940 al niet meer. We wisten het toen echter nog niet. Het doel van de N.A.V.O. is niet om als overwinnaar zege vierend de hoofdstad van het overwonnen land binnen te trekker, maar is slechts gericht op het voorkomen van een oor log en veel meer op het bewa ren van de vrijheid. De voor waarden daarvoor moeten ook op politiek, economisch en ideo logisch terrein aanwezig zijn Op dit punt is er de laatste ja ren veel verbeterd. Het zelfver trouwen en de eensgezindheid van het Westen is in belang rijke mate toegenomen. Betreurenswaardige verschil len van inzicht als in de Suez- kwestie kunnen we ons bepaald niet meer veroorloven, aldus de generaal. afhankelijkheid van Transvaal en Oranjevrij staat. Onder premier Hertzog werd Malan in 1924 minister van Bin nenlandse Zaken, Onderwijs en Gezondheid, maar tien jaar later hij onder de coalitie Hertzog-Smuts aan te blijven. Tegen deze coalitiepartij, de verenigde partij (nu Zuid-Afri ka's oppositiepartij) ging Malan in oppositie tot het uitbreken van wereldoorlog II. In 1948 won zijn „gezuiverde nationalistische partij" de verkiezingen en werd hij premier. Malan, die te Riebeek werd ge boren, werd in 1900 aan de Utrechtse universiteit ingeschre ven. Hij deed daar zijn propae- deutisch examen op 27 februari van dat jaar. Hij promoveerde op 2 april 1905. Promotor was pro fessor dr. H. Visscher. Het onder werp van zijn proefschrift was: „Het idealisme van Berkelex". HET MASSAPROCES IN PRETORIA De drie rechters in het proces te Pretoria, waar 28 niet-blanken en twee blanken terechtstaan wegens verraad, hebben een ver zoek van de verdedigers om het proces naar Johannesburg te ver plaatsen afgewezen. Zij menen dat overbrenging van het proces naar Johannesburg wrijving, zo niet onrust zou kunnen veroor zaken. De verdediging eiste daarop nietigverklaring van de aan klacht. Men verwacht dat de op -nbare aanklager maandag hieron zal antwoorden. Op Cape Canaveral is de eer ste intercontinentale raket van het type „Titan" gelanceerd. Het betreft hier een proef van be perkte omvang. Men schat de snelheid van de Titan, die 110 ton weegt, op 25.000 km per uur. Ze kan even als de Atlas circa 10.000 km af leggen en gebruikt vloeibare brandstof. Afgezien van de nut tige lading heeft de Titan, die iets kleiner is dan de Atlas, twee trappen. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft indertijd mee gedeeld, dat men bij de bouw van de Titan gebruik beeft kunnen maken van de ervaring en kennis opgedaan bij de ontwikkeling van de Atlas en Thor. Als de Titan voor operationeel gebruik gereed is, zal zij in oor logstijd worden afgeschoten van ondergrondse lanceerplaatsen, die de grootst mogelijke be scherming bieden tegen een vijandelijke kernaanval. In de cember en op 3 februari heeft men twee pogingen gedaan een Titan te lanceren. Beide pogin gen mislukten echter. De stafchef van de luchtmacht, eeneraal White, heeft te Wash ington meegedeeld dat volgens de eerste gegevens de proef met de „Titan" aan de verwachtingen heeft beantwoord. Van welingelichte zijde te Cape Canaveral werd vernomen dat de raket in het doelgebied is te rechtgekomen, op nog geen 500 kilometer van het lanceerterrein. Geheimzinnige signalen toch van derde Spoetnik. De radiosignalen die men aan vankelijk meende te moeten toe schrijven aan een nieuwe Russi sche kunstmaan, zijn afkomstig van de derde Spoetnik, zo heeft de storrewacht van Bochum be kend gemaakt. Dit instituut had vorige week zondag het vermoe den uitgesproken dat de Russen een nieuwe satelliet hadden ge lanceerd. Nadien waren de signa len ook in de Verenigde Staten, Japan en Italië opgevangen. Het afluisteren van Russisch radioverkeer. De New York Times meldt, dat Amerika in verscheidene landen juist buiten het gebied van de Sowjet Unie radar- en luister posten heeft ingericht, waarvan de techniek zo is geperfectio neerd, dat men zelfs het radio verkeer tussen tanks en vlieg tuigen kan opnemen. Er wordt dag en nacht intensief geluisterd op alle mogelijke golflengten, al dus het blad. Ned. kustvaarder bij Cornwall op een klip. De 400 ton metende Neder landse kustvaarder „Flevo" uit Groningen is in de sacht van za terdag op zondag nabij St Ives (Cornwall) op een klip gestoten. Het schip kreeg een lek onder de waterlijn en maakte zware slag zij. Begeleid door de reddingboot van St. Ives is de „Flevo" naar die stad gevaren. Aan het einde van de kade liep het schip aan de grond. De bemanning 's aan boord gebleven. Ned. Kustvaarder bij Bornholm aan de grond. Het 200 ton metende Neder landse kustvaartuig „Farel" uit Kampen is zaterdagmiddag aan de noordoostelijke kust van het Deense eiland Bornholm in de Oostzee in een dichte mist aan de grond gelopen. Er zijn vier mensen aan boord. Er is geen gevaar voor de beman, ning. Geen opvarenden van „Mary Brigitte" gered. Er is tot op heden nog geen enkele opvarende gered van de Franse treiler „Mary Brigitte", die in de nacht van vrijdag op za terdag bij de kust van Noord-Ier land is vergaan. Vroegere berich ten volgens welke de bemanning door één der te hulp gesnelde Franse treilers is gered, berusten op een misverstand. Reuter meldt dat drie lijken en wrakstukken zijn geborgen, doch het is nog niet bekend of deze van de „Mary Brigitte" afkom stig zijn. Ongeluk in Belgische mijn. Uit een Belgische kolenmijn bij Hasselt zijn zaterdag 21 mijnwer kers gered, die door een instor ting ingesloten waren. De man nen zijn zeven uur van de bui tenwereld afgesloten geweest. Geen van hen was gewond. De Australische regering heeft de hoogste prioriteit gegeven aan het bezoek van de Indonesische minister van Buitenlandse Za ken, dr. Soebandrio, die heden avond uit Djakarta in Sydnej wordt verwacht. Inleidende be sprekingen, dis de laatste dagen in Canberra werden gehouden, wijzen erop, dat het bezoek wel eens een keerpunt zou kunnen zijn in de betrekkingen tussen Australië en Indonesië. Gewoonlijk welingelichte krin gen verklaarden, dat de Austra lische minister van Buitenland se Zaken, Casey, de regering er van heeft overtuigd, dat Soeban drio de meest belangrijke diplo matieke bezoeker van de laatste vier jaren is. Hoewel Australië onwrikbaar is in de kwestie Nederlands Nw- Guinea en Indonesië's aanspra ken op dit gebied afwijst, staan er verschillende andere belang rijke kwesties op de agenda voor de besprekingen tussen de minis ters Casey en Soebandrio. Volgens gezaghebbende kringen zal Australië al het mogelijke doen om aan Indonesische ver zoeken in deze kwestie zoals verhoogde steun in het kader van het Colomboplan, uitbreiding van de handel, het uitwisselen van studenten en culturele uitwisse lingen, en nog andere zaken van gemeenschappelijk belang te gemoet te komen. In invloedrijke klingen in Can berra wordt gemeend, dat dr. Soe bandrio zich op de hoogte zal wil len stellen van de houding van Australië, in geval de Nederland se regering er in zou toestemmen Westelijk Nieuw-Guinea vrijwil lig op te geven, in ruil voor de in beslag genomen Nederlandse be zittingen in Indonesië. Ook werd de suggestie geopperd, dat Indo nesië Australië mogelijk zou wil len uitnodigen het te helpen in het vormen van een gemeen schappelijk bestuur over Weste lijk Nieuw-Guiena na de terug trekking door de Nederlanders. In diplomatieke kringen in Can berra gonst het op het ogenblik van geruchten, dat Nederland be reid zou zijn met Indonesië te onderhandelen, doch vasthoudt aan garanties door Indonesië, dat de veiligheid van Australië zal worden beschermd. Naar verwachting zal uitbrei ding van de handel tussen Indo nesië en Australië het tweede be langrijkste aspect van Soeban- drio's missie zijn. Naar verluidt, zijn de Austra lische ministers het er unaniem over eens, dat Australië alles moet doen om Indonesië's wel willendheid te winnen, uitgezon derd het steunen van Indonesië in de kwestie Nieuw-Guinea. Minister Casey en de Austra lische ambassadeur in Indonesië, Maclntyre, die vorige week in Canberra is teruggekeerd, heb ben de afgelopen dagen voortdu rend besprekingen gevoerd. Minister Casey zou zich be zorgd hebben gemaakt over boos aardige berichten in Engelse, Ne derlandse en Indonesische dag bladen, die ten doel hadden de reis van minister Soebandrio nog vóór zij was begonnen te sabote ren. Deze berichten hebben in Canberra veel twijfel gewekt. De Australische regering heeft geen reden om aan te nemen dat mi nister Soebandrio een wijziging in de Australische houding in de kwestie Nieuw-Guinea zal eisen. Dinsdagmiddag zal Soebandrio premier Menzies en andere minis ters ontmoeten. Gedurende zijn verblijf van 2 dagen in Canberra zal hij aanzit ten aan een door minister Case.v aangeboden diner. Woensdag zal hij eregast zijn aan een lunch van het kabinet, waar premier Men zies als gastheer zal optreden Vóór zijn vertrek naar Nieuw- Zeeland op 15 dezer zal dr. Soe bandrio nog bezoeken brengen aan Melbourne en Sydney. (Advertentie.) Grenulaan 21 Terneuzen, Tclef. 2568 SLEEPBOOT „EN AVANT 16" VAN DE REDERIJ MULLER NA AANVARING GEZONKEN. Wij leven letterlijk en figuur lijk wel in een tijd van nevel en mist en op de tunnel, die Zeeuws- Vlaanderen uit haar isolement moet bevrijden, is nog geen kijk, zodat het verkeer over de Schel de vanaf zaterdagmiddag tot zon dagavond, met uitzondering van dc dienst TerneuzenHoede- kenskerke, vrijwel geheel werd lamgelegd. VlissingenBreskens Zaterdag kon de veerdienst tot 13.20 uit Vlissingen en 13.50 uit Breskens nog worden uitge voerd, doch daarna bleef de veer boot „Koningin Juliana'' in de haven van Vlissingen liggen tot 20 minuten over 6, waarop nog een reis volgde om 20 minuten voor 7 uit Breskens. Zondag was de mist nog dik ker en kon slechts één overvaart worden gemaakt, n.l. om 15.15 uit Vlissingen en daaropvolgend uit Breskens. TerneuzenHoedekenskeriie Zaterdag kon de veerdienst vrijwel normaal worden uitge voerd, doch zondag moest de overvaart om 10 uur worden ge staakt tot 17.20 uur, op welke overtocht de Prins Willem I" tus sen Hoedekenskerke en Baarland in aanvaring kwam met de sleep boot „En Avant 16" van de rede rij Muller uit Terneuzen, met het gevolg dat de „En Avant 16" zonk. De bemanning van de sleepboot, kapitein B. van de Berg, stuurman Van Troost en machinist L. van Eek, kon tijdig op de „Prins Willem 1" overstap pen. De veerboot werd vrij zwaar aan de voorsteven beschadigd en moest uit de vaart worden ge nomen. Geen der passagiers of bemanning liep enig letsel op. KruiningenPerkpolde-r Zaterdagmorgen werd om 6.50 de dienst gestaakt tot en met de dienst van 22 uur 20 uit Perk- polder. Zondag kon de „Dordrecht" slechts één overtocht maken, n 1. om 16.20 uur uit Perkpolder. Gedurende de nacht van zon dag op maandag bleef de zware mist over de Schelde hangen en vermoedelijk zullen de eerste bootverbindingen heden wel niet kunnen vvoraen uitgevoerd. 12-JARIGE JONGEN HAALDE JONGEN EN MEISJE UIT 't IJS Zaterdagochtend is de 6-jarige Hen van den Berg in Geuzenveld te Amsterdam door het ijs gezakt van de Pieter Postsingel. Zijn 17- jarige zuster, die het ongeval zag gebeuren, rende naar buiten en trachtte haar broertje te redden, doch ook zij zakte door het ijs. Een toevallig voorbijkomende 12-jongen, Wim Tanis, bedacht zich niet lang en sprong te water cm hulp te bieden. Het gelukte hem de beide drenkelingen op hei droge te bre'ngen, waarna de kleine jongen naar het Wilhel- minagasthuis werd gebracht en het meisje in het Binnengasthuis werd opgenomen. De kranige redder vervolgde zijn weg. AM1LIEBRAMA Vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering heeft de 48-jarige moeder van het gezin K. te Tegelen zaterdagmorgen haar elfjarige zoon, de jongste van haar zes kinderen, om het leven gebracht. Toen de jongen naar school wilde gaan om streeks negen uur vroeg zij hem eerst mee naar het schuurtje ach ter de woning te gaan. Daar heeft de moeder haar daad be gaan. De politie, die onmiddellijk daarna werd gewaarschuwd, i heeft de moeder overgebracht naar het huis van bewaring te I Maastricht'. REDDER VERDRONKEN Zaterdagmiddag is ter hoogte van Kekerdom bij Nijmegen in een grote baggerput bij een po ging tot redamg van twee Nij-, meegse schaatsers de 25-jarige H. Menting uit Leuth verdron ken. De Nijmegenaren, die gered konden worden, hadden zich op onbetrouwbaar ijs begeven, j vvaar zij doorheen zakten. Het slachtoffer ging hen achterna om i te redden, doch ook hij zakte door het nog slechts dunne laagje ijs en verdween onmiddellijk in de diepte. Toen men er in slaagde zijn lichaam op te dreggen, wa- I ren de levensgeesten reeds gewe- I ken. 8 BEROVINGEN GEPLEEGD Enige tijd geleden is gemeld, dat de Rotterdamse politie vier jongens van 16 tot 18 jaar had aangehouden, die op de Leuve- brug hadden geprobeerd een sleepbootkapitein van zijn geld te beroven. De man had slechts vier dubbeltjes bij zich en omdat de knapen dit te weinig vonden kreeg de kapitein het geld terug. Met een van deze dubbeltjes bei de hij toen in een telefooncel de politie, die daarop de jongelui pakte. De politie is toen nagegaan, of de knapen soms nog meer op hun kerfstok zouden hebben en nu is gebleken, dat zij in de loop van de tijd acht dergelijke berovin gen hebben gespeeld. Zij plach ten bij avond eenzame wande laars aan te vallen en te beroven van geldsbedragen. Inmiddels zijn nog twee medeplichtigen aangehouden. BRAND IN AMSTERDAMS GRACHTENHUIS Een hevige, felle brand heeft zaterdagochtend in een uur tijds de tweede, derde en zolderverdie ping van een huis aan het Singel te Amsterdam totaal verwoest. De brand ontstond tegen kwart over tien in een kamer aan de voorzijde van de tweede éta ge, bewoond door de heer F. Proost, een der directeuren van de Papiergroothandel Proost en Brandt N.V. Deze was juist te ruggekeerd in zijn kamer na een bad, toen de petioleumvergasser ontplofte. De man hoorde de knal en zag vlammen. Hij greep een brandblussei, doch het apparaat weigerde. Toen ook andere pogin gen het vuur te blussen niet ge lukten, greep hij een overjas, gooide die over zijn pyama en ontvluchtte de woning, nadat hij de andere bewoners met brandge- roep had gealarmeerd. De aan de achterzijde op de tweede étage wonende mevr. M. F. Dijxhoorn belde de brandweer en vluchtte daarna met haar dochter en tweejarig kleindoch tertje, die bij haar voor één nacht waren gelogeerd, door de dichte rook naar beneden. Ook het op de derde verdieping wo nende gezin, de heer en mevrouw Klein, slaagde erin zich met hun negenjarig zieke zoontje bijtijds in veiligheid te stellen. De brandweer bestreed het vuur energiek met veel mate rieel. In korte tijd was men het vuur meester. Van de drie verdie pingen bleef niets gespaard. INFORMATRICES, PAARDEN EN WAGENS De Nederlandse Spoorwegen sturen geregeld groepen van circa 10 informatrices door het hele land om zich te oriënteren in de verschillende toeristencen tra. Dezer dagen kwam er een groep van tien meisjes op Schier monnikoog aan, waar zij ontvan gen werden door de V.V.V. van Schiermonnikoog. Om de meisjes zo veel moge lijk van het eiland te laten zien, is de „Eilandenfilm" vertoond, zodat ze ook een indruk kregen van het vogelleven op dit eiland. De informateur van de V.V.V. heeft hen voorts op het eiland rondgeleid. Omdat de laatste boot zo vroeg vertrekt, was hier maar weinig tijd voor. Om hun tocht zo veel mogelijk van het eiland te kun nen laten zien, is er voor de meisjes een extra boot gechar terd. De meisjes zijn per paard en wagen naar de Hoge Wal ge reden, waar ze per extra boot werden afgehaald, zodat zij toch tijdig op hun diverse plaatsen van bestemming, o.a. Maastricht, Venlo enz., terug konden zijn. MIST STAGNEERT DE VEERDIENST OVER HET HARINGVLIET. Als gevolg van de zware mist kon de R.T.M.-veerdienst tussen Heiievoetsluis en Middelharnis gisteren slechts tweemaal wor den uitgevoerd. Deze dienst werd om elf uur en om half twee met de m.s. „Haringvliet" gevaren. De volgende dienst kon van wege de dikke mist boven het Haringvliet niet meer worden uitgevoerd. Voor een groot aan tal reizigers betekende dit een gedwongen verblijf in Hellevoet- sluis en Middelharnis. (Advertentie.) Weinig verandering. Er veranderde gedurende het weekeinde in het weerbeeld in ons land maar bijzonder weinig behalve in Twente waar zondag middag de zon heeft geschenen. Overal elders handhaafde zich mist en vorst, die beide in de avonduren weer intensiever wer den. Een zeer diepe depressie op het westen van de Oceaan trekt daar nog maar langzaam in noor. delijke richting en veroorzaakt boven het Westeuropese vaste land en het aangrenzend zeege bied weer stijgingen van de luchtdruk. Dat heeft een voort duren van het rustige winterse weertype tot gevolg. Omdat er nog geen noemenswaardige wind te verwachten is blijft de iets drogere lucht boven Duitsland daar aanwezig en zijn alleen in het uiterste oosten van ons land ook vandaag opklaringen moge lijk. medegedeeld door het K.N.Mi. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. RUSTIG EN KOUD. Weinig wind met mist of laag hangende bewolking en slechts verspreid voorkomende opklarin gen. Lichte tot matige vorst. DINSDAG 10 FEBRUARI v.m. n.m. Breskens 3.26 3.50 Terneuzen 4.01 4.25 Hansweert 4.41 5.05 Walsoorden 4.51 5.15 ZON op onder Febr. 9 8 ns 17.41 10 8.07 17.43 MAAN op onder 8.30 20.01 8.54 21.07

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1