Elke week 51 prijzen Wie wint deze week de hoofdprijs? »Een leven lang GRATIS steeds het nieuwste Philips apparaat PHILIPS voor alle dagen waarop u thuis uitgaat! 4 <2>rIHoll 1 De geleide projectielen bij Dordtmund Goede nachtrust BURGERLIJKE STAND PHILIPS INTELLIGENTIE-SPEL 5e RONDE VAN 6 FEBRUARI TOT EN MET 12 FEBRUAR11959 zijn leven lang gratis steeds het nieuwste Philips apparaat! 0 Koning Mohammed van Ma rokko heeft de vroegere Kaid Moha Oe Addoe, een opstandig stamhoofd in Noord-Marokko, gratie verleend. Addoe heeft 's konings gunst te danken aan zijn vrijwillige overgave met honderd van zijn strijders die geregelde Marokkaanse troepen drie maanden lang tegen de hadden gevochten. Iedereen kan aan dit spel deel nemen, wanneer hij of zij tijdens de duur van deze prijsvraag een Philips radio (exclusief auto radio), bandrecorder, grammo foon, Hi-Fi of televisie-apparaat koopt. Voor elke f 100.- of deel daarvan ontvangt koper van zijn handelaar één afgestempeld deelnemings-formu- lier. Voorbeeldu koopt een televisie-toestel van f 795.- en krijgt 8 formulieren. U kunt zo veel formulieren tegelijk inzenden als u wilt, maar u kunt ze ook over de verschillende ronden verdelen, want iedere week komt er een nieuwe ronde. HOE ZIJN DE SPELREGELS? U ziet hiernaast 4 foto's (A, B. C en D). deels thuis, deels in de studio of elders opgenomen, en 4 afbeel dingen van resp. een televisie-apparaat, een gram mofoon. een radio en een bandrecorder (1, 2, 3 en 4). Bi) elk van deze foto's behoort telkens een van de vier apparaten. Aan u de taak om door kijken en beredeneren vast te stellen, welk apparaat het best past bij welke foto. De juiste oplossing is gedeponeerd bij Notaris E. Bennink Bolt te Amsterdam en isbindend. Bovendien moet u de volgende zin aanvullen Ik vind het belangrijkste artikel voor gezelligheid en ontspanning thuis, omdat (in maximaal 20 woorden) Een deskundige jury beoordeelt de Inzendingen en kent de prijzen toe. WAT ZIJN DE PRIJZEN Elke week zijn er 51 prijswinnaars, die de contante priis van het door hen gekochte apparaat terug ont vangen. Bovendien krijgt de door de jury aangewezen beste inzender van de week Dat wil zeggen: het door deze inzender gekochte apparaat wordt gedurende diens leven telkens weer door Philips omgeruild zodra een nieuw gelijkwaardig type uitkomt. HOE ZENDT U IN? Bij uw handelaar liggen deelnemings-formulieren. Alleen door de handelaar gewaarmerkte formulieren zijn geldig. Let op! Deze vUfdc ronde sluit 12 februari. Ga dus zo gauw mogelijk naar uw handelaar! Bewaar deze advertentie. De uitslag van de derde ronde wordt via de radiohandel binnenkort bekend gemaakt. TELEVISIE 17 TX 210 A - f 795.-. Su per-ontvanger. Diameter beeldbuis 43 cm. Gemakkelijke bediening. On geëvenaard scherp en stabiel beeld. GRAMMOFOON AG 9119 - f 278.-. Platenspeler, versterker en luid spreker in fraaie, moderne koffer. Geschikt voor stereo-weergave. PORTABLE RADIO L3X80T- f 198.- (excl. batterijen). Uiterst zuinige transistor-portable. (In met zacht kunstledcr beklede kast f 208.-.) BANDRECORDER EL 3527 - f 398.-. Compleet met band en microfoon. Zuivere opname, natuurgetrouwe weergave. TELEVISIE RADIO GRAMMOFOONS BANDRECORDERS Hi-Fi APPARATUUR De Westduitse minister van Defensie, Strauss, heeft dinsdag besprekingen gevoerd met de burgemeester van Dortmund over de voorgenomen legering van een Brits regiment met ge leide projectielen in de nabij heid van de stad. De gemeente raad van Dortmund maakt be zwaar tegen deze plannen. Bij het overleg van dinsdag heeft minister Strauss beloofd, dat het Britse regiment slechts voorlo pig in de buurt van Dortmund zal worden gelegerd. In een communiqué dat na de besprekingen is uitgegeven, wordt gezegd dat het ministerie van Defensie de bezorgdheid van Dortmund begrijpt. Aanwezig heid van de Britse eenheid in West-Duitsland is echter als ge volg van de huidige politieke toe stand nodig, vooral gezien de ge allieerde garantie ten aanzien van Berlijn. De minister van Defen sie zal echter met de regering van NoordrijnWestfalen na gaan of er een betere legerplaats voor het Britse regiment bestaat. De burgemeester van Dort mund heeft bij het onderhoud met de minister kritiek geleverd op de vermindering der Britse troepensterkte in de bondsrepu bliek. Nu willen zij dit neutrali seren door hun vuurkracht te vergroten, zo meende de burge meester. De Britse troepen, die zijn uit gerust met Corporal-raketten voor gebruik tegen gronddoelen, worden in maart of april ver wacht. Het is nog niet bekend of het gemeentebestuur het com promisvoorstel van minister Strauss heeft aanvaard. SCHOENFABRIEK IN OISTERWIJK UTGEBRAND. De schoenfabriek „Mallorca" te Oisterwijk is in de nacht van maandag op dinsdag uitgebrand. Een zware brand brak om één uur uit. Om zeven uur was het blussingswerk nog niet geëin digd. Aanvankelijk werd gevreesd, dat de brand zich zou uitbreiden tot een kerk en enkele woonhui zen, maar hij bleef tot de fabriek beperkt. door HAN8-OTTO MEISSNER Nederlands* b*w«rklnfH. MAGNIN VERSCHUUR 65) (Nadruk verboden.) EEN OP TIEN In Hamburg hoorde een man, die in een goederen wagon doende was, de deur achter zich grendelen. Hij zag geen kans de aandacht van het spoorwegpersoneel te trekken. Toen de trein zich in beweging zette, wist hij nog niet dat de reis vier dagen zou duren. Pas in Neurenberg, 500 km verder, zag hij het daglicht weer. Er waren toen pre cies vijftig eieren minder in de wagon. I iyww"^^^Wi/Vws. - Voor het geval deze toe stand ons niet alleen medische problemen voorlegt, zei Alberti. Ik bedoel, ingevalalles gelukt. Stefan beet zich op de lippen, maar antwoordde niet. Ook daarom is het beter, ging de oudere man met wat rauwe stem verder, dat Helga alleen hier naar toe komt. Een lange, gemeenschappelijke tocht moet noodzakelijk tot een uitputtend gesprek voeren, dat. dat beter verschoven kan wor den. JaU hebt gelijk. Zij bleven voor Holl's kamer staan. Ook wij beiden spreken daar eerst later over, Stefan. Dat wil zeggen.... eventueel. Zij namen afscheid en Holl deed de deur van zijn kamer open. Daar brandde licht en in de stoel voor de schrijftafel leuncje Amriss, die een krant las. Wat kan men zich een hoop ergernis besparen, zei hij, het ochtendblad heen en weer zwaaiend, wanneer men, zoals ik, principieel afstand doet van die smerige rommel. Geloof me, mijn jongen, we zouden maar half zoveel gekkenhuizen heb ben, als die Gutenberg niet die vervloekte drukkunst uigevon- den had. Holl ging tegenover zijn le raar op bed zitten. Ik weet, professor, wat U me graag zou willen vragen. Amriss knikte. Als je dat weet, hou dan je mond, jijjij bigamist! Natuurlijk brand ik van ver langen om achter die huwe- lijksstreek te komen. Maar ik ben een man met een zeldzaam gevoel voor takt. En daarom bedwing ik voorlopig mijn rechtvaardige nieuwsgierigheid. Ik ben alleen gekomen om de ontworpen poging tot redding eens geheel onder vier ogen met je te bespreken. Holl bedankte hem. Er is namelijk nog het een en ander te bespreken, dat al leen ons aangaat! Alberti klopte aan en betrad tegelijkertijd het laboratorium. Corvus wees naar achteren, waar Holl met Amriss tezamen over een opeenhoping van we- door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten AXEL. Huwelijks-aangiften: 15 jan. Jacob J. IJsebaart (van Zaam- slag), 60 j. wedn. en Dina Lou- rens, 63 j. jd. 23 jan. Hendrk B. Jansen van Galen, 21 j. jm. en Suzanna M. Jansen van Rosen- daal, 25 j. jd. 24 jan. Johan Mi- chielsen (van Terneuzen), 21 j. jm. en Catharina M. den Beer, 17 j. jd.; Cornelis Scheele, 25 j. jm. en Cornelia C. Ollebek, 22 j. jd tenschappelijke chaos gebogen zaten. Blijft U alstublieft zitten, professor. Ik wilde je alleen even zegen, Stefan, dat zuster Helga aangekomen is. Ik heb haar toch maar liever zelf in Lecco van de trein gehaald. Holl stond op. Hij nam de me dedeling zonder kommentaar in ontvangst. Zij weet alles wat hier in tussen gebeurd is en wat wij van plan zijnEn hij voegde er aan toeZij is nu in haar ka mer, Stefandezelfde kamer als vroeger. Holl ging meteen naar de vil la en liep de trap op. Helga had hem blijkbaar ver wacht, want ze zat zo, dat ze de deur in het oog kon houden. Toen hij binnenkwam keek zij hem glimlachend aan. Helgawat heerlijk dat je er weer bent! Hij boog zich over haar heen, maar zij ontweek hem en greep naar de doos sigaretten. Je, ziet er overwerkt uit, lief stemaar het is de moeite waard geweest. Hij trok een stoel naast haar. Toe, laten we het liever over jou hebben, Helga. Ik ge loof, dat ik je nog niet eens met je doktoraat gefeliciteerd heb. Vergeef me en laat me die fout inhalen. Hij reikte haar de hand en drukte deze vriendschappelijk.. En nog wel summa cum laude.. dat is weer echt Helga Romer Nee, wanneer er gefelici teerd moet worden, dan ben ik het. Amriss zegt vol bewonde ring, dat je nu 'n beroemd man zult worden. Hij keek haar onderzoekend aan, zonder een spoor van iro nie op haar gelaat te vinden. Ach watberoemd! ver zachtte hij, daarom gaat het toch niet! Zij lachte. O jawel, Stefan, daarom gaat het! Weet je dan niet meer, wat wij destijds samen gedroomd hebben? Dat wil zeg genvoor jou waren het misschien slechts dromen, die met de dageraad weer verwaai den. Maar ik heb eraan geloofd, dat je op zekere dag iets van betekenis zoudt bereiken.... Ergens heb ik het gevoeld! Zij had zeer wei-overwogen gesproken en iets in deze woor den verborgen. Des teleurstel lender was het voor haar toen zij bemerkte, dat hij er in het geheel niet op inging. Klaarblij kelijk was hij met zijn gedach ten heel ergens anders. Maar wat, zei hij, als het niet gelukt? Dan heb ik haar gedoodvóór de tijd, die voor haar bestemd was. Wat een onzin, Stefan! Je benut de enige en laatste mo gelijkheid, die er voor haar nog bestaat. Niemand zou je daar van het geringste verwijt kun nen maken. Hij stond op en liep de ka mer rond. Jawel, riep hij opgewonden uit, ikzelf zou me aanklagen. en dat zou het allerergste zijn. (Wordt vervolgd). Huwelijks-voltr.: 8 jan. Gar- relt W. Jansen van Rosendaal, 20 j. jm. en Hulda E. 't Gilde (van iviiauelburg), 17 j. jd. 15 jan. Ar- mand A. Thomas (van Westdor- pe), 32 j. wedn. en Annij R. E. C. otrijdonk, 24 j. jd. 29 jan. Jacob J. IJsebaart (van Zaamslag), 60 j. wedn. en Dina Lourens, 62 j. jd. Geboren: 7 jan. Cornelis Ab- salon Pieter, z. van Cornelis A. P. van Alten en Maria J. Faas. 15 jan. Adrieantje Fiorina, d. van Wilhelm J. Pieters en Margare- tha den Hartog. 17 jan. Frans, z. van Pieter F. Riekwel en Eliza beth Wolfert. 24 jan. Emmy Gem ma Desiré, d. van Franciscus P. M. de Rechter en Johanetta E. A. Weemaes. 25 jan. Elizabetth Maria, d. van Jan Dieleman en Hermina E. Noens. 27 jan. Erik Willibrordus Maria, z. van Jo seph van Eek en Maria F. J. Schelfhout. 29 jan. Neeltje Cor nelia, d. van Florus C. van de Velde en Dina A. de Meester. 30 jan. Evert Antoon, z. van Leen- dert H Bakker en Maria N. Jan- se. Overleden: 9 jan. Margaretha Zegers, 82 j., echtg. van Frederik Bakker; Cornelis Slabbekcorn, 70 j., echtg. van Cornelia Hollestel- le. 19 jan. Pieter Hamelink, 81 j., weduwn. van Maria Jansen. 27 jan. Martha M. v. Keulenbroeck, 62 j., wed. van Joseph A. C. van Dorsselaer. ZAAMSLAG. Geboorten. 4 jan. Johannes Catharinus, z. van Fake K. Haak en Anna C. Moens. 7 jan. Leen- dert Willem, z. van Dirk L. de Regt en Jacomintje C. Haak. 17 jan. Jacobus, z. van Jan Bakker en Janneke S. Houtzager. 21 jan. Helena Geertruida, d. van Jaco bus P. Hofman en Johanna Ver- iieist. 28 jan. Jacobus, z. van Jan Klaassen en Jacoba Jansen. Huw.-aangiften7 jan. Johan nes Arie Faas, 26 j., en Janna Tanneke de Pooter, 21 j. 22 jan. Levinus Martinus de Blaeij, 29 j„ en Janna Suzanna Ca trina de Putter. 23 j. Anthonus de Put ter, 20 j. en Elisabeth de Blaeij, (van Axel), 20 j. Huw.-voItrekJdngen: 8 jan. Pie ter Hamelink, 23 j. en Neel van Hoeve (van Terneuzenl,2t| 22 jan. Johannes Arie Faas, j. en Janna Tanneke de Poot-1 22 j. Overlijden: 2 jan. Hermar! de Kruif, 78 j. weduwn. van J cóba Pieternella Houg. 4 jij Jan de Putter, 68 j., echtg. Elizabeth S. de Jonge. 15 jij Jan Frederik de Jonge, 79 weduwn. van Jacomina J, leman. 27 jan. Jacobus Cornelfcj Franciscus Michielsen, 64 echtg. van Germaine C. M.i Clerck. Overleden te Terneuzen: jan. Jacobus Hofman, 72 weduwn. van Janna de Koetje 15 jan. Krijn Hamelink, 79 weduwn. van Janneke de Viss 21 jan. Anthonie de Putter, 75 weduwn. van Tanneke M. Kraker. TWEE JAPANSE SOLDATEN VECHTEN NOG Zij weten niet dat de tweede wereldoorlog is afgelopen De Philippijnse politie is honden een grote speurt® begonnen naar twee Japaf militairen, die niet weten i de tweede wereldoorlog is1 gelopen en nog steeds vechten doorgaan. De Ja] ners, een tweede luitenant t een sergeant, hebben zand3 een wegwerker neergeschoten De vorige maand hebben H een boer gewond. Zij heb» zich, sedert dertien jaar 6» den de Philippijnen door Amerikanen werden befflj in de bossen van het Lubang verborgen geho#1 Functionarissen van de Ja"am! ambassade in Manilla he™*, vorig jaar pamfletten hoi het eiland laten uitwerpen de vechtjassen mede te dei dat de oorlog afgelopen is dat ze zich moeten overgev Men is er echter niet w s„ slaagd in contact met de m1 tairen te treden.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 6