DOT r ting s teem? 2356 De ramp met de „Hans Hedtoft' V erontrusting over Duitse regeringsmaatregelen Weer o ver zicht Voordelig nieuws l/ióm-Kook De reis van Dulles naar Europa R BEVOLKING ,iW Bolletje/' WEERBERICHT Prins Bernliard naar Zuid-Amerika vertrokken HOOGWATER Nog geen spoor van schip of overlevenden ZON- en MAANSTANDEN Bij VISSER-KOOLE profiteert U nog tot en met zaterdag 7 februari van ALLE kortingen en HALVE prijzen. AXEL Rugt-r E. Cortvriedt de Vos (Pierssens- Dina Elizabeth, d. rschelling en Corne- von. te Axel). Paul van Pieter van der ia A. Lauret Rozen- irnelia Maria, d. van jk en Cornelia van straat 36). 28 jan. relis, z. van Willem looft en Adriana J. nstraat 8). Henricus van Henricus Ph. n Adriana W. de nstraat 150). Anne- van Eliza P. Boone C. Scheele Acacia jan. Renée Margue- te, d. van TheophUe kker en Apolonia A. anstraat 24). ften: 28 jan. Corne- Herman van Zuile- recht), 19 j„ jm. en elink, 19 j., jd. altrekkingen: 29 jan. ird van Driel, 21 j., ruida Janna de Feij- 22 jan. Elisabeth lia Hopmans, 66 j., J. H. W. Boerbooms, i Prudentia Willaert, r. met P. A. Stofferis van Gent). Kneuzen. pen week hebben zich ente gevestigd: aonselee, Jac. CaIssue '1 waarde; Th. I veris, :raat 13, van Boekel; Axelsestraat 190, van A. Faas, Nieuw, diep- an Zaamslag; J. G. Steenbergenlaan 25a, O. Casteels, IJsbaari- Westdorpe. L. A. Naejje, Hen- naar Axel; Wed. J. cker, Axelsestr. 119, ren. P. J. van de Samla RIFUGES en 2,50 p. week 1,25 p. week n bij U thuis. Uw beschik- - Terneuzen orting /7,15 8,52 2,35 Frankering bij abonnemeat: Tameuzem. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Saade Redactie-adresNoordstraat 555T Adrninistratie-adres; Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs; ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 43 ct. Losse nrs 9 et DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 3 FEBRUARI 1959 13e Jaargang Nr 4592 Verschijn dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Teraeuzen Advertentiepriis oer mm 15 et; talukauni far advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén hanriefc- advertenties)5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uw. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uw. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adraz Bureau van dit Blad, 20 cent meer. ALLE OLIE-INSTALLATIES IN ISRAEL IN HANDEN VAN DE STAAT Aan het einde van de afge lopen maand ziin alle olie-instal laties in Israël overgegaan in handen van de staat, voor zover zÜ niet reeds staatseigendom wa len. Op die datum werden de in stallaties van de Irak Petroleum Company aan de regering over gedragen. Deze installaties om vatten het Israëlische gedeelte van de oude buisleiding Bagdad Haifa en de raffinaderijen in de baai van Haifa. De blusleiding, die sedert de Israëlisch-Arabische oorlog niet meer in gebruik is, kan, naar le Jeruzalem bekend is gemaakt, dienst doen voor be vloeiingswerken. In politieke kringen in Israël spreekt men van nationalisatie van de olie-installaties. ONTPLOFFING TIJDENS PROCESSIE OP CUBA Er zijn zondag drie mensen omgekomen en ruim vijftig ge wond tengevolge van een ontplof fing te Santiago op Cuba. De processie waaraan 10.000 mensen deelnamen, stond in verband met een dankdienst voor het herstel van de vrede op Cuba. Ambtenaren zijn van oordeel, dat (ie ontploffing is veroorzaakt door een handgranaat, die naar de processie is gewornen. Op ae plaats van de ontploffing werden delen van een handgranaat ge vonden. DE OFFICIËLE EINDUITSLAG VAN DE VERKIEZINGEN !N LUXEMBURG Bij de zondag in Luxemburg gehouden algemene verkiezingen hebben de liberalen vijf zetels ge wonnen en de christen-democra ten vijf zetels verloren. De sa menstelling van de 52 leden tel lende Kamer is thans aldus; Christen-democraten 21 (ver lies vijf)socialisten 17 (onver anderd); liberalen 11 (winst vijf)communisten 3 (onveran derd). De verdeling van de uitge brachte stemmen was als volgt. (Tussen haakjes de in 1954 op de partijen uitgebrachte stemmen). Chusten-hemocraten 491.700 (573.159); socialisten 353 922 (360 991); liberalen 323.360 (199308) en communisten 32.165 (33.374). FELICITATIE Het dagelijks bestuur van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie heeft aan het bestuur van de Luxemburgse liberale partij een telegram gezonden, waarin gelukwensen worden aangeboden met het grootse suc ces, zondag door de Luxemburg se liberalen behaald bij de ver kiezingen voor de Luxemburgse Kamer van Afgevaardigden. 0 Inspecteurs van de Poolse staatscontroledienst hebben in ongeveer 20.000 van de 32.000 staatswinkels die in 1958 werden gecontroleerd, kastekorten of on regelmatigheden met de voor raden geconstateerd. Het zoeken naar overlevenden licht de schepen die aan het zoe- van het vermiste Deense schip, de „Kans Hedtoft", is maandag voortgezet in betere weersom standigheden en met meer hoop nadat in het gebied van de ramp radio-signalen, mogelijk van een jje^ gebied afzoeken, kunnen tien reddingsboot, waren opgevangen, uur in de lucht blijven zonder i nieuwe brandstof in te nemen. In de namiddag ontvangen be- j richten maakten echter geen melding van een spoor van over- j levenden of van het schip, noch van nieuwe radio-signalen. Een woordvoerder van de Cana. HET MOSKOUSE PARTIJCONGRES „Wanneer president Eisen hower zou kunnen verklaren dat er zich in de Verenigde Staten geen politieke gevangenen meer bevinden, zoals Chroestsjefs dit heeft gedaan sprekend over de Sowjet-Unie, dan zouden er tal rijke militante leden van de com munistische partij en vakbewe ging zich in ons midden bevin den", zo heeft de secretaris van de Amerikaanse communistische partij, James Jackson, maandag K. van K. en Fabrieken voor Amsterdam en Rotterdam richten schrijven aan de hoge autoriteit der E.G.K.S. De Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam en voor Rotterdam hebben aan de verklaard. Hij sprak aanvanke- ken deelnemen, naar het gebied van de ramp-^ 's Nachts trekken zijn re(je uj£ jn j^ct Engels, de schepe^ zich terug buiten het maar ^ij g;ng tegen het slot over zware pakijs dat het gebied waar de laatste seinen van de „Hans Hedtoft" vrijdag gehoord wer den, omringd. De vliegtuigen die op het partijcongres te Moskou hoge autoriteit van de Europese dese luchtmacht in Halifax, Nw.- Schotland. zei later dat men de radiosignalen niet opvatte ais een mogelijk teken van over levenden. Er waren geen speciale instructies naar de reddingsboten of -vliegtuigen uitgegaan. De na-inlevering van de oude zilveren rijksdaalders maar hij ging tegen het slot over op het Russisch, hetgeen het enthousiasme van de deelnemers aan het congres wekte. Jackson deelde mee dat zijn partij „het gezwel van het revi sionisme had uitgesneden. Hij bracht hulde aan de Sowjet-Unie die dankzij haar zeven-jarenplan" Gemeenschap voor Kolen en Staal, een schrijven gericht. Zij zeggen daarin met verontrusting kennis te hebben genomen van de maatregelen van de Duitse regering met betrekking tot de invoer van kolen van buiten de E. G. K. S., welke achteraf zijn gehomologeerd door de hoge autoriteit en waarbij voor deze invoeren, met uitzondering van van moeilijkheden in een bedrijfstak in één van de landen der Euro pese Gemeenschap zonder meer wordt gegrepen naar het middel van de in dit geval prohibitief te achten tariefprotectie. Zij herhalen dat het in de geest van de Europese gemeenschappen vereist zou zijn geweest te dezer zake overleg te plegen over maatregelen waarbij men alle be trokken belangen in de weeg schaal had kunnen werpen. De twee Kamers wijzen er da» ook op, dat van het Nederlandse bedrijfsleven in de achter om liggende jaren omvangrijke in vesteringen zijn verlangd. De Kamers spreken tenslotte het vertrouwen uit, dat de hoge autoriteit alsnog een beslissing zal nemen waarbij de gemeen schapsbelangen tot hun recttf worden gebracht. Een adres in dezelfde geeat hebben beide Kamers gericht tot de minister van Economised Zaken in Den Haag. (Advertentie). toppen zou bereiken, welke voor een tariefcontingent van 4,25 de kapitalistische wereld onbe- miljoen ton, een Invoerrecht van reikbaar zijn. Over enkele weken eindigt de inleveringstermijn van de oude zilveren rijksdaalders. Bij alle 0 In een gevecht, dat in het weekeinde nabij Tablat, ongeveer zestig km ten zuiden van Algiers werd gevoerd, zijn 63 Algerijnse verzetsstrijders gesneuveld, zo postkantoren en poststations en hebben Franse militaire autori- bij de kantoren en agentschap- teiten maandag meegedeeld. Het beste nieuws wis maandag Pe" Ban* aldus de woordvoerder, dat de weersverbetering aanhield. De golven waren niet meer zo hoog en de wind nam af. De directeur van de „Groen- landse handelmaatschappij" (de eigenaresse van de „Hans Hed toft") heeft maandagavond ver klaard dat de opgevangen radio signalen mogelijk afkomstig zijn van 'n andere zendinstallatie dan die welke de reddingsboten van de „Hans Hedtoft" hadden. „Niettemin hebben wij nog hoop en de nasporingen zullen heden worden voortgezet", zo zei hij. Maandag is de hele dag in tensief gezocht. De kotter van de Amerikaanse kustwacht „Camp bell" leidde bij het eerste dag- KONINGIN JULIANA NAAR ZWITSERLAND Koningin Juliana is gister avond te 19.29 uur van Utrecht per trein vertrokken naar Gstaad in Zwitserland. Zij-zal daar met enige bevriende echtparen een wintersportvakantie van veertien dagen doorbrengen. N.V. bestaat nog tot en met woensdag 18 februari a.s. ge legenheid tot omwisseling van deze buiten omloop gestelde munten tegen gangbare Neder landse betaalmiddelen. Generaal Moestopo over Nederlands Nieuw-Guinea Generaal Moestopo, de vice- voorzitter van het Indonesische „nationale front voor de bevrij ding van Westelijk Nieuw-Gui- nea", heeft tijdens een perscon ferentie in Makassar gezegd, dat de Nederlandse defensievoorbe reidingen in Westelijk Nieuw- Guinea voor Indonesië „niets te betekenen hebben". „Wij kunnen een divisie Neder landse troepen aan met één en kele eenheid", aldus de generaal, die tenslotte Makassar van stra tegisch belang noemde voor de bevrijding van Westelijk Nieuw- Guinea. Koninklijk medeleven met ramp „Hans Hedtoft" H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden hebben telegrafisch aan koning Frede- rik van Denemarken hun mede leven betuigd bij de scheepsramp, die het land zo zwaar heeft ge troffen. Nederlandse deelneming met scheepsramp De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. van Aartsen, heeft een telegram gezonden aan de Deense minister van Handel en Nijverheid, waarin hij zijn medeleven uitspreekt met hen die betrokken zijn bij de ramp met 'de „Hans Hedtoft". DROOG WEER Om een krachtig hogedrukge- bled, waarvan het centrum boven Engeland is gelegen, is uit Scan dinavië lucht aangevoerd die tij delijk iets vochtiger is, waardoor in N.W.-Duilsland en ook in het medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot dinsdagavond. Droog weer Droog weer met enkele over- dvrvende wolkenvelden en plaat sol 'ik mist. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en oosi. L' hte vorst tot tempera tuur om het vriespunt. 20 Dm. per ton is ingesteld „Hoewel achteraf bij aanbe veling van uw hoge college zo heet het verder aan de Duitse regering is bevolen dit tarief contingent tot 5 miljoen ton te verhogen, moeten deze maat regelen toch worden beschouwd als een ondersteuning van over heidswege van het streven van de Duitse mijnbouw om Ameri kaanse kolen van de Duitse markt te weren in verband met de grote kolenvoorraden welke zich bij de Europese mijnen heb ben opgehoopt". Voorts wordt gesteld, dat beide Kamers volledig begrip kunnen opbrengen voor de pogingen van dit bedriifsleven om in Duits land verbetering te brengen in de afzetpositie van de Duitse kolen op de eigen markt, nu voor deze bedrijfstak zulke grote moeilijkheden zijn opgetreden. Zij moeten echter - aldus het scbrii- ven - in het geweer komen nu de Duitse overheid aan dit streven steun verleent door maatregelen, welke een uitgesproken protec tionistisch karakter dragen. Zij lachten het zeer te betreuren, dat de Duitse regering niet in over leg is getreden met de regerin gen van de andere lid-staten van de E. G. K. S. en met de hoge autoriteit dier gemeenschap, ten einde pezamenliik tot regelingen te komen, waarbij zoveel moge- j lijk met alle betrokken belangen I en met het gemeenschapsbelang rekening had kunnen worden ge houden. Het is naar het oordeel beide Kamers bepaald verwerpe lijk, dat ter verzachting van de noordoosten van ons land maan dag mist en laaghangende bewol-rilië, king aanwezig was. Op het vlieg veld Twenthe b.v. bleef het kwik daarom maandag bij min twee graden steken, terwijl het elders in het land 1 tot 4 graden boven nul kwam. Verwacht wordt dat deze mist en laaghangende be wolking het komende etmaal zich nog iets verder over ons land zul len uitbreiden met zwakke tot matige winden tussen noord en oost. Ook vandaag overdag zal op plaatsen waar de gehele dag mist of bewolking blijft hangen, de temperatuur niet boven het vriespunt komen. WOENSDAG 4 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON i onder MAAN op Febr. FEBRUARI 3 8.19 17.30 4.25 4 8.17 17.32 5.24 v.m. n.m. 5 8.16 17.34 6.15 10.59 11.25 6 8.14 17.35 6.58 11.34 7 8.12 17.37 7.33 0.14 12.40 8 8.10 17.39 8.03 0.24 12.50 9 8.08 17.41 8.30 onder 13.22 14-20 15.24 16.32 Voor bezoek van 4 weken „Daaaag, daaaag", en Prins Bernhard wuifde, staande boven aan de trap van de DC 7-C „Mid dellandse Zee" naar de Koningin en beide Prinsessen Irene en Margriet en naar de vele auto riteiten, die de Prins voor zijn reis van enkele weken naar Zuid- Amerika op het platform van Schiphol uitgeleide deden. Enkele minuten tevoren had de Prins tegen de wachtende journalisten en radioreporters gezegd: „Heren, ik zie u allemaal na terugkomst. Dat is veel ge makkelijker. Dan heb ik meer te vertellen". En in het Spaans voegde hij er aan toe, dat hij zich veel van het bezoek aan de Zuid- amerSkaanse landen voorstelde. „Ik heb er veel vrienden en ik hoop dat het contact zal kunnen bijdragen tot het aanhalen van de banden tussen de Zuidameri- kaanse republieken en Neder land". Op Schiphol deden de ambas sadeurs van Chili, Mexico, Bra- Argentinië, Honduras en Columbia de Prins uitgeleide. Een half uur voor het vertrek van het K. L. M.-vliegtuig waren Prins Bernhard in Lissabon Op weg naar Zuid-Amerika heeft het vliegtuig van Prins Bernhard laat in de middag een landing gemaakt op het vliegveld van Lissabon. De Prins werd daar begroet door de Nederland se ambassadeur en de staf van de ambassade, door leden van de dienst van het protocol van de Portugese regering en door de graaf van Barcelona. Tijdens de erewijn demon- Kandidatenlijst ongeldig verklaard POLITIEKE WRIJVING IN NOORD-JTALIE De Zuidtiroolse volkspartij (de partij van de Duits-sprekenden in deze Italiaanse grensprovincie) heeft maandag bekendgemaakt niet langer met de Italiaanse christen-democraten te zullen samenwerken. Men wil thans op positie gaan voeren in de semi- autonome regionale assemblee van Trente-Bolzano en in het landsparlement in Rome. De par- De kandidatenlijst die de „par tij voor landbouw en midden stand)' in de kieskring Tilburg heefi ingeuieiiu, rJmaandag door het hoofdstembureau in die kies kring ongeldig verklaard. De af gevaardigde van de partij, die vorige week de lijst kwam indie nen, kwam om één minuut voor Vijf bij het hoofdstembureau. Hij was elders lang opgehouden bij het storten van de waarborgsom. In de haast overhandigde hij een vanpapier, waar alleen de naam van de partij op stond. De namen van de kandidaten wilde hij er na die overhandiging nog bij voegen, maar dat werd hem niet meer toegestaan. De kandidaten-loze lijst is dus thans ongeldig ver klaard. Advertentie.) tij heeft twee vertegenwoordigers in de Italiaanse Senaat en drie in ctreerde de folkloristische groep de Volksvertegenwoordiging. De van Almoeirim volksdansen, wrijving tussen de Duits en Ita- Voorts zijn de Prins fotoboeken liaans sprekende bevolking in de A'K£/akkes< en tulpen, getrokken uit Neder-provincie Balzano is de laatste e*s.a£A»,sJ ®JHSWWSr/smooF landse bollen, aangeboden. i jaren steeds sterker geworden. ISS *gpiop Een beginnende hoest is voor mij al het sein om keel en lucht wegen te zuiveren met De geallieerde besprekingen over de Duitse kwestie hebben nog niet het stadium bereikt, dat men kan zeggen dat er over eenstemming of meningsver schillen bestaan, zo heeft een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken de Koningin, Prins Bernhard' en maandag verklaard naar aanlei- de beide Prinsessen per auto op j ding van persberichten, als zou rïo Amo+nwlorw»/. 1 - - -i_ j_I minister Dulles naar Europa de Amsterdamse luchthaven aan gekomen. Geruime tijd verbleef het gezelschap in de speciale wachtkamer van de I. C A.-hal Gezagvoerder Bouter, die od de eerste étappe van de vlucht via Lissabon en Recife het comman do voert, werd aan de Prins voor gesteld. Verder zagen we ihr. mr. Van Panhuys, chef kabinet en protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken, de heer I. A. Aler, president-directeur van de K. L. M. en nog talrijke andere autoriteiten. De Prins is vergezeld van ziin adjudant, luitenant-kolonel C. C. Geertsema on het hoofd van de veiligheidsdienst van het konink lijk huis, de hoofdcommissaris rijkspolitie C. Seesink. De parti culiere secretaris, dr. f. A. de Graaff zal donderdag 5 februari n.s. rechtstreeks vertrekken naar Paraguay. Om één uur kwam de „Middel landse Zee" los van de grond. 17.421 Het bezoek van de Prins aan Z.- 18.52 Amerika duurt ongeveer vier we- 20.01 ken. een officiële Britse woordvoerder hebben zij in het algemeen ge sproken over lopende kwesties. Volgens gewoonlijk goedinge- l lichte kringen is een hiervan het mogelijke bezoek van premier Mc 1 Millan aan Moskou, waarover j reeds enige dagen geruchten I gaan. Men verwacht dat minister Dulles, als hij woensdag in Lon den is, o.a. over deze kwestie zal worden gepolst. Grieks jongetje met oogziekte in Zweden geopereerd Maandagochtend is 't Griek se jongetje Basile Condakis, wiens ogen door kanker zijn aangeiact, in de ,KaroRnsk»r- kliniek in Stockholm geope reerd. waarbij zijn linkeroog Is weggenomen De operatie die ge schiedde om het gezicht, en mo gelijk het leven, van dit kind van anderhalf jaar te redden, werd met succes door de Zweed se specialist dr. Ursing uitge voerd. Na enkele dagen zal Basile naar de radiologische afdeling van het ziekenhuis worden over gebracht voor een behandeling met' x-stralen om te trachten 't rechteroog te redden. De ge neesheren willen over het re sultaat daarvan geen enkele voorspelling doen. De operatie van maandag nam veertig minuten in beslag. De vader die met het kind uit Pu- tras in Griekenland was geko men, wachtte intussen in ang stige spanning. Het geld voor de reis was door Scandinavische kranten bijeen gebracht. komen met het oog op menings verschillen tussen de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en de Duitse bondsrepubliek over de gedragslijn tegenover Moskou. PERSCOMMEN TAAR OP DULLES' KOMST NAAR EUROPA Maandag schreef het rechtse Franse blad „Aurore" over de Een woordvoerder van het j Westduitse ministerie van Bui- j lenlandse Zaken heeft meege- aankondiging van het bezoek van deeld, dat de meest voor de hand de Amerikaanse minister van liggende datum voor een vier- Buitenlandse Zaken, Dulles, aan mogendhedenconferentie met de Europa, dat er niets geheimzin- Sowjet-Unie tussen begin april en de tweede helft van mei ligt. Volgens de bondsregering zou den de ministers van Buitenland se Zaken van de Westelijke „grote drie" en de bondsrepu bliek het best kunnen vergaderen >vt vóór de NAVO-conferentie, die van twee tot en met vier april te Washington wordt gehouden. nigs aan is. Het is tijd om een antwoord te geven op de Russi sche voorstellen, aldus „Aurore". De conservatieve „Figaro" meent, dat Dulles besloten heeft naar Europa te komen, omdat er meningsverschillen bestaan die alleen door persoonlijk contact tussen de ministers van Buiten landse Zaken uit de wereld ge holpen kunnen worden. Dit Fran De Sowjet-zaakgelastigde in Londen, Rosjtsjin, heeft maan- se blad wijst op het gevaar van dag een bezoek gebracht aan Sel- j Groot-Brittannië's standpunt, wyn Lloyd, de Britse minister volgens hetwelk een conferentie van Buitenlandse Zaken. Volgens met de Sowjet-Unie dient te wor den gehouden voordat de tijd waarbinnen volgens de Russen voor Berlijn een regeling moet zijn gevonden, verstreken is. De Britse „Times" wijst erop, dat in de laatste tijd is gebleken, dat de Franse en de Duitse re gering een stardere houding ten aanzien van de Russische voor stellen hebben aangenomen dan de regeringen te Washington en Londen. Ook het bezoek van Dul les aan de secretaris-generaal van de NAVO, Spaak, kan met deze kwestie in verband staan, aldus dit Britse blad. De „Times" schrijft, dat ook de conferentie te Genève over de stopzetting van proeven met kernwapens en de gemeenschappelijke markt on derwerpen van gesprek van Dal les zullen zijn. Volgens het Britse conserva tieve blad „Daily Telegraph" is de huidige verdeling van Europa in de ogen van de Franse en de Westduitse regering verre van onverdragelijk. Voor Frankrijk is het gemakkelijker te concurre ren met een Duitsland, dat over tweederde van het Duitse grond gebied beschikt en de regering van bondskanselier Adenauer zou in het geval van een samengaan tussen de twee Duitse staten voor bijzonder grote moeilijk heden komen te staan. Deze hou ding van de regeringen te Parijs en te Bonn staat echter een ge meenschappelijke politiek van het Westen niet in de weg, aldus de „Daily Telegraph". De Italiaanse christen democratische partij Het bestuur van de Italiaanae christen-democratische partH heeft besloten de afgetredes secretaris-generaal Fanfani, ie vervangen door een vierman schap, bestaande uit Adone Zoli, voorzitter van de nationale partijraad, de oud-premier An tonio Segni, de leider van de christen-democratische fractie tn de Senaat, Atilio, en diens col lega in het huis van afgevaardig den, Luigi Gui. Voorts is besloten de bijeen komst van de nationale partij raad uit te stellen totdat het conflict is opgelost. BANKROOF IN GENEVE Vier gewapende jongemannen met 1,4 miljoen frank er van door Vier gewapende jongemannen hebben maandag te Genève uit een auto van de Zwitserse Natio nale Bank een bedrag van 1,4 miljoen frank (ongeveer 1,25 miljoen gulden) gestolen. De da ders maakten zich meester van het geld, toen de auto voor een filiaal van de bank stond. Zij ont snapten in een uit Lausanne ge stolen auto. Vrijdag werd te Zürich een bank beroofd door een Brit, die de kassier ernstig verwondde en bij zijn poging om te vluchten een taxichauffeur doodschoot. Zijn buit bedroeg slechts 215 frank. 0 Er zijn te Kanton drie Chine zen terechtgesteld, die op 13 januari ter dood waren veroor deeld wegens contra-revolutio naire activiteit, aldus heeft het communistische Chinese blad „Wen Wei Pao" gemeld.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1