port BINNENLANDS NIEUWS Gemeenteraad van Breskens Gevolgen van de mist t 'AKKERTJES'' MARKTBERICHTEN Gevonden voorwerpen GEMEENTE TERNEUZEN isdag 28 januari 1959 tvoering. Waar de gelegen ich voordoet, w orden door >p van perceeltjes de voor ngen verder geëffectueerd" r werden enkele percelen' n in de „onrendabele gebio! uiten de kom, op het elek. liet aangesloten, at nu enige gegevens vol. letrefXende de omzet van meentelijk gasbedrijf. 958 werd in totaal gedis. rd 2.002.300 m3 gas tegen X) m3 in 1937; een toena- van 137.600 m3. aantal verbruikers be- 4487 tegen 4313 in 1957- n stijging met 174. ■pbrengst wegens gasver- •n meterhuren steeg van '6,57 tot ƒ477.605,29, dus i7.408.72. tetd in eigen beheer 2040 ifdleiding gelegd, uitslui- tn plastic materiaal, dat in lor het eerst werd toegc- ïancieel opzicht heeft onze ite een zeer moeilijk jaar de rug. Het was rioodza- ora, waar enigszins moge- ;r sterk te bezuinigen. Dit ok voor 1959. i nog steeds geen nieuwe ële verhoudingsregeling. 1959 is geen subjectieve ing der algemene uitke- verwachten. iterings- en bestedingsbe- blijven doorwerken. Er )g geen mogelijkheid tot datie van de vlottende we werken mogen alleen ste financieringsmiddelen nog binnen het raam van itende begroting tot stand rit worden. Dit betekent '59 de noodzaak, om nog 1 te bezuinigen op de ge- ienst. is duidelijk, dat hierdoor t verzorgingspeil onher- althans moeilijk te her- schade dreigt te worden racht. Als 11a het opstel- 1 een krappe begroting, reeds geen actieve be- ig van de levensbelangen itselijke gemeenschap kon 'inden, alles nogeens moet uitgeknepen en dat Di' de eerste maal dan de kwaal chronisch te hiviteit van onze handel- ie middenstand, die boven verheven is en zich ma- ■rt in een van jaar tot oortschrijdende rnodemi- en aanpassing aan de an de tijd, verdient een telijke levenssfeer, die t overeenkomt, standhouding van de ge lijke eigendommen en ïingen zal hierdoor in de 5t dubbele kosten vergen, ie blijvende hoop op uit- tit de financiële moeilijk- in het vaste voornemen, mogelijkheden uit te bui- et belang van de gemeen- n haar inwoners, gaan wij r 1959 in, dat naar ik u 5 voor u en de uwen voor moge zijn". VOETBAL WSE JEUGD CONTRA >UD-GEDIENDKN eugdcommissie van ce afdeling Zeeland heeit en zaterdag, na de laat- ainingsbijeenkomst, cie ondsoefenmeester Bram t te Vlissingen werd go- |het elftal samengesteld, lerdag a.s. te IJzendijke komen tegen een elftal, esteld uit oud-Zeeuws slers. oorzitter van de jeugd- 'ie, broeder Bernardo uit ■n Bram de Smit, welke ran de spelers een vulpen tngt mocht nemen, spra- jeugdige spelers toe er o.m- de nadruk op legd, dat deze kortduren- ing moet worden gezien idslag, waarop verder zal worden gebouwd, zaterdag kunnen de jon- len wat zij in hun voet hebben. Ze gaan dan hun krachten meten met al van „oude rotten" die ->or stuk de technische s nog wel onder de knie lebben en het is zeer de E het onmiskenbaar voor- 1 de jeugd voldoende zal de balans in het voordeel ;eren te doen doorslaan, ugdelfial werd als volgt :steld: J. de Jonge (Tern. Boys)'. J. Huysman (Tern. M. de Burger (Hulst), n: W. Capelle (Goes), J- ilst (Vlissingen) en B. Middelburg). W. de Vos (Middelburg)', lok (Hulst), A. van Goet- teen), L. van Dixhoorn zen) en J. Huser (Vlis- i'os zijn: W. Voet (Hulst)'. Cind (Steen), M. Elders 1 Sport), C. van Belzen uiden), J. Lillipaly (Vlis- cn J. de Jonge (Goes). ud-Zeeuws elftal komt ;e gelegenheid in de vol- imenstelling: W. .Struiwigh. C. Bode en J. Mijn- D. Mos, P. Barten en lijswijk. P. v. d. Schraaf, A. de Outermans, W. Kastee- van Poucke. H. Burgerhof. rap zal worden verricht pp Bakhuys, die des 'oor de leden van IJzen- I' zijn voetbalbelevenis- crtellen. Woensdag 28 januari 1959 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Tot en met DONDERDAGAVOND vertonen wij een der grootste films van het seizoen, een film welke ook in Terneuzen tot het gesprek van de dag behoorde. Indien U niet een van de vele honderden bezoe kers was die de film: Kunstmatig duin met strand- boulevard. In de maandagavond gehouden raadsvergadering van Breskens waren afwezig de heren M. de Boer A. J. de Baare en W. van der Hooft (wethouder). Deze vergadering was van be lang, omdat er een beslissing viel die van vérstrekkende be tekenis kan zijn voor de toe komst van Breskens. De raad eine n.l. accoord met het plan van de Waterstaat betreffende de aanleg van het kunstmatige duin en de daarop geprojecteer de strandboulevard. Mevr. NiermansGossije had tevoren ernstige bedenkingen tegen het plan geuit. Na het pol derbestuur van Oud en Jong Breskens wordt nu de raad vol- TERNEUZEN Aan het bureau van politie zijn als gevonden aangegeven de vol gende voorwerpen, die terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Broche, J. de Doelder, Walra- venstr. 7; linker zwarte kinder handschoen. Van Hullu, Steen- kamplaan 48; oorbel, P. de Boer, Woonark aan de middenkanaal- arm; donker grijze sjaal, J. Die- leman, Julianastr. 13; poesje (pop) wit met zwart, G. van Kolk, Triniteitsstr. 8; halsket ting, M. Muinen. Burg. Geillstr. 42; fotonegatiefjes, Dekker, Nieuwediepstr. 46; donker blau we vingerwanten. Jacob Wisse, Donze Visserstr. 35; zwarte da mesglacé, De Jonge, Axelsestr. 152; speldje, Tinie Buijze, Tho- lenstr. 12; hoofddoek (bloemmo tief), Addie Hamelink, Baandiik; balletschoenen, C. v. d. Havo, Lindenlaan 30; paar kinderwan ten met duim, P. Hamelink, Schoolplein 9; rechtse br. kindpr- want, Piantaanstr. 6; zwarte da mesglacé, J. v. Houcke, Beatrix- str. 4; gele kinderwant, J. Feij, Axelsestr. 12; zilverbon. Els Wie- land, Steenkamplaan 78; heren polshorloge, J. de Groene, Jacob Catsstr. 13; bruine herenglacé, Willems, Korte Kerkstr.; zwarte wollen das, De Wilde, Grenulaan 22; blouse en overhemd, A. M. Riemens, Tholenstr. 20. Aan het bureau van politie ziin gedeponeerd en af te halen: Verschillende wanten, glacé's, blauw jongensjasje, sleutels, oorbel met ingelegd steentje, zwarte wollen damesmuts, zwar te damesportemonnaie zonder in houd, paar blauwe kinderwantjes met zakdoekje, rozenkrans in étui, rood kinderportemonnaie, kinderschoen. ZAAMSLAG Aan het bureau van de post- oommandant der rijkspolitie zijn als gevonden aangegeven de vol gende voorwerpen, die terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Kinderwantje, Terneuzensestr. 8 en zijden sjaal, Rozemarijnstr. 28. gens haar gedwongen het plan zonder meer te aanvaarden. Zij wees op de funeste gevolgen die het meebrengt voor de bewoners. Hoe moet verder het probleem van de riolering worden opge lost? Spreekster was niet bereid het plan met de rug tegen de muur te aanvaarden. Ook volgens de heer Carels zouden de mensen langs de bou levard veel nadeel lijden. Toch moet er iets met de oeverver dediging gebeuren. Wethouder P. Zeegers meende dat er altijd mensen gedupeerd worden. Daarom verlangen B. en W. dat de gedupeerden een rede lijke vergoeding zullen krijgen van het Rijk. De heer I. de Jonge stelde dat er een dijk zal komen, als de raad dit plan zou verwerpen. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen met de voorwaarde, dat het rijk de ge dupeerden schadeloos zal stellen. De nieuwe veerhaven. In zijn nieuwjaarsrede had de burgemeester tal van pessimisti sche klanken laten horen, o.a. het verplaatsen van de veerha ven, hetgeen alle verkeer uit de gemeente wegzoog. Spr. wees op net grote belang van de visserij voor Breskens. Die visserij moet gestimuleerd worden. Vandaar dat een ruim bedrag werd uit getrokken om de toekomstmoge lijkheden van de Breskense visse rij te onderzoeken. Voorts noemde de burgemees ter de grenswijziging tussen Breskens en Groede een levens belang voor de gemeente. Nieuwe overeenkomst. De overeenkomst met het rijk aangaande het verhuur van rijks terrein aan de gemeente (Spui- plein) voor de bouw van een mu ziektent en de aanleg van wan delpaden, werd als vervallen be schouwd. De gemeente zal een nieuwe overeenkomst aangaan voor de duur van tien jaar, waar bij een perceel grond groot 4523 m2, gelegen tussen rijksweg en Grote Kade, in huur wordt ge nomen voor 50. Aan mej. S. W. Liebers werd eervol ontslag verleend als leid ster van de Kleuterschool we gens haar benoeming tot hoofd leidster te Souburg. De derde schoolarts. De commissie van beheer van de schoolartsendienst vroeg nog maals een uitspraak van de raad voor de aanstelling van een derde schoolarts. B. W. stelden voor daartoe te besluiten. De heer Ca rels informeerde of reeds was I onderzocht de plaatselijke artsen in te schakelen. De heren Cam- bier en Goethals sloten zich hier bij aan. Het punt werd aangehouden (Advertentie.) BRRR... brrrbrrr Evcn'n boodschap om de hoek even in de tocht tussen twee deu ren iedereen kan kouvatten, maar Jang verkouden blijven is daarom nog niet nodig! Neem een 'Akkertje". "Akkertjes" los sen sneller op in de maag, geen korreltje van het geneeskrachtige micro poeder gaat verloren.Weg koorts, wèg rillingen, wèg griep en verkoudheid. "Akkertjes" -dat pas snelle hulp! flitsen uw klachten weg! om advies te vragen aan de in specteur van de Volksgezond heid. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Carels naar de watervoorziening aan de haven. De voorzitter zegde toe, dat er een kraan voor de coasters komt. De heer Carels legde een ver klaring af naar aanleiding van een volgens hem ondemocratisch rondschrijven aan leden en geest verwanten van de Partij van de Arbeid in Breskens. De verstand houding in de raad is hierdoor niet verbeterd, aldus spreker. De heer Goethals zei dat er naar de mening van de meeste fracties iets moet worden ge daan voor de visserij. Er lopen vissers rond met plannen om een type vissersschuit te laten bou wen, iets kleiner dan de Urkers. Spreker zou uit de winst van het visserijbedrijf een fonds wil len vormen om die mensen te helpen. Een en ander zou niet alleen de visserij ten goede ko men, maar ook de industrie, om dat het in de bedoeling ligt de schepen in Breskens te laten bouwen of afbouwen. De voorzitter zal een en ander in een vergadering van de visse rijvereniging bespreken om in dien mogelijk in een volgende raadszitting met concrete voor stellen te kunnen komen. VERWAARLOOSDE MENSEN AANGETROFFEN. De Groninger recherche heeft in een perceel in de Korreweg wijk te Groningen een ernstig geval van verwaarlozing ontdekt. Twee zusters van ongeveer 55 jaar blijken hier gedurende een groot aantal jaren een inwonen de broer en zuster verborgen te hebben gehouden. Deze verbleven in het huis van hun zusters, die de „huishouding" voerden, zon der dat iemand ervan op de hoogte was. De enigszins debiele vrouw lag in een donkere onverwarmde ka mer en was onbeschrijllijk ver waarloosd, evenals de man, die echter af en toe nog kans zag via een achterdeur de straat op te komen en dan langs de vuil nisbakken liep op zoek naar wat etenswaren. Het tweetal was in vele jaren niet gewassen of ver schoond. Hun eten bestond uit aardappelsoep, zodat zij ernstig ondervoed waren. De familie was overigens niet onbemiddeld, maar de 'oeide zus ters wilden het ouderlijk kapi taaltje bij elkaar houden. Toen de zusters in een civiele proce dure werden gewikkeld over een betalingsaangelegenlieid viel hun vreemd gedrag op en vermoedde men met geestelijk gestoorden te doen te hebben. Het onderzoek bracht toen de verwaarloosde familieleden aan het licht en uit een medisch on derzoek bleek dat het viertal geestelijk gestoord is. Ze zullen in een inrichting worden opge nomen. Vestiging van fabriek van Du Pont de Nemours in Mechelen De Amerikaanse maatschappij Du Pont de Nemours heeft be sloten zich meer rechtstreeks voor de Europese markt te inte resseren en heeft voor dat doel in de nabijheid van Mechelen een dochterbedrijf gevestigd. De nieuwe maatschappij zal zich al lereerst bezighouden met de bouw en ingebruikneming van een verffabriek waar aanvanke lijk ongeveer 100 arbeiders zul len werken. De maatschappij denkt hoofdzakelijk nitro-cellu- loselak te gaan produceren voor de afwerking van automobielen, emailles op harsbasis en acrylic- lak. Het ligt in de bedoeling la ter het aantal produkten uit te breiden. Samenzwering op Cuba ontdekt I-Iet militaire hoofdkwartier in de provincie Pinar del Rio (W. Cuba) meldt, dat het een samen zwering tegen het revolutionaire regime ,,in de kiem heeft ge smoord". In vier steden zijn ar restaties verricht. Onder de gearresteerden zijn verscheidene officieren uit het leger van de vroegere president Batista. Er zijn wapens, munitie en uniformen in beslag genomen. NEDERLANDSE ZEEMAN IN ROUAAN VERMOORD. In de nacht van maandag op dinsdag is de 29-jarigeNederland se zeeman H. Meijerink uit Apel doorn in Rouaan door drie mes steken zodanig gewond dat hij later in het ziekenhuis overleed. M., die ongehuwd is, was eer ste stuurman op het kustvaartuig „Maria Theresia" van de rederij Gruno te Amsterdam. Hij was 's-avonds in gezelschap van de kapitein, de heer C. van der Poel doch ging niet mee toen de kapitein naar zijn schip terug keerde. Later vonden patrouil lerende agenten de stuurman be wusteloos en uit drie steekwon den bloedend op straat liggen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleed hij in het zie kenhuis. De politie heeft dinsdag de ka pitein geconfronteerd met ver scheidene personen, die zijn aan gehouden en met wie beide zee lieden mogelijk maandagavond een ontmoeting hebben gehad. Ook andere bemanningsleden, die uit passagieren zijn gegaan, zijn verhoord. Tot nog toe heeft men echter geen aanwijzing om trent de daders kunnen vinden. Het is nog niet bekend wanneer het schip zal kunnen vertrekken en of het stoffelijk overschot naar Nederland zal worden ver voerd. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag aangevoerd 2854 stuks vee, zijnde: 375 vette koeien en ossen, 811 st. gebruiksvee, 241 ^ette kalveren; 206 graskalveren, nuchtere kalveren, 78 var kens, 45 biggen, 49 paarden, 3 v eulens, 322 schapen of lamme- r°n en 13 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien 2,75 tot 3,40; vette kalveren 2,10 tot ƒ2,95; slachtpaarden ƒ1,90 tot ƒ2,20; alles per kilogram. Graskalveren ƒ280 tot ƒ460; nuchtere kalveren ƒ50 tot 72; O'Kgen 40 tot 64; schepen ƒ45 tot ƒ85; lammeren 45 tot 95; rio» en melkkoeien 975 tot J 1300; vare koeien 625 tot J 890; vaarzen ƒ625 'tot Pinken 426 tot 680. o; Overzicht. Vette koeien: aan voer iets minder, handel flauw, prijzen als maandag. Vette kal veren: aanvoer even ruimer, vlotte handel, prijzen als vorige week. Graskalveren: iets meer aanvoer, handel kalm, niet hoger in prijs. Nuchtere kalveren: aan voer groter, handel goed, maar niet geheel prijshoudend. Biggen: aanvoer iets ruimer met redelijke handel en goed prijshoudend. Slachtpaarden: aanvoer matig, handel tamelijk, ruim prijshou dend. Schapen en lammeren: aanvoer als vorige week, handel stroef, goed prijshoudend. Kalf- en melkkoeien: aanvoer als vori ge week met goede handel en ruim prijshoudend. Vare koeien werden iets meer eangevoerd, handel kalm, prijzen onveran derd.. Vaarzen en pinken; gewone aanvoer, tamelijke handel, prij zen constant. KEI J i.1 - ÏÏO j -):N v BIJ MOERDIJK. In de dichte mist zijn maan dagmiddag op rijksweg 16 (Bre daRotterdam) even ten zuiden van de Moerdijkbrug, enige auto botsingen voorgekomen. Bij één daarvan werd mevr. De Nobel uit Gouda gewond. Zij is naar het ziekenhuis in Dordrecht ge bracht. Omstreeks half vijf reed een luxe auto komend uit de rich ting Breda, tegen een truck met oplegger, die van 'n zijweg rijks weg 16 opdraaiend en reeds bij na op de weg stond. De bestuurder van een even eens uit de richting Breda na derende autobus zag de botsing, begon te remmen doch werd op zijn beurt van achteren aange reden. De bus werd op deze wij ze tegen de personenauto ge duwd, waardoor deze onder de vrachtauto schoof. Mevrouw De Nobel zat in de personenauto, die werd bestuurd door de heer De N. Door deze kettingbotsing ont stonden er enige honderden me ters zuidelijker op de weg ver keersmoeilijkheden, die bij het slechte zicht, (minder dan 20 m) een botsing tussen een autobus met arbeiders en een vrachtauto tengevolge had. Hierbij ontstond alleen materiële schade. Eveneens tengevolge van de mist kwam bij Zevenbergsche Hoek een botsing voor tussen een autobus, een vrachtwagen en een personenauto. Ook hier alleen materiële schade. AUTO'S VIJF MAAL VERKOCHT De politie te Hengelo heeft de 29-jarige autohandelaar H. J. van D. aangehouden, die er van wordt verdacht auto's tot vijf maal toe te hebben verkocht, waardoor hij zijn klanten voor meer dan 15.000.heeft opge licht. Reeds jarenlang koester de de politie argwaan tegen van D., die echter zeer sluw te werk ging. Het werd doorgaans niet duidelijk, of hij zich schul dig maakte aan oplichting of verduistering, of dat hij alleen maar leende. Een van zijn met hoden in de loop van 1957 en 1958 was het lenen van geld, waarbij auto's als onderpand werden gegeven. Zij die het geld gaven kregen echter alleen de autopapieren in bezit, waarna van D. de wagen aan anderen verkocht. Zo leende en verkocht hij één wagen soms vijfmaal. Ook nadat van D. failliet was verklaard, zette hij zijn prak tijken voort. Hij deed soms be talingen zonder te verantwoor den aan zijn curator en kocht op rekening van zijn vroegere werkgeefster. Bij het onderzoek na het faillissement werd steeds duidelijker, dat van D. zich aan strafbare feiten heeft schuldig gemaakt. Hij heeft inmiddels een volledige bekentenis afge legd en zal voor de officier van Justitie te Almelo worden ge leid. SLOEG ROTTERDAMSE RECHERCHE GOEDE SLAG? De Rotterdamse recherche heeft de 25-jarige schilder C. J. V. en de 28-jarieg los-werkman P. H. J. van de B„ beiden uit Rot terdam, aangehouden. Zij wor den ervan verdacht sinds de zo mer van het vorige jaar een groot aantal inbraken in de stadwijken Hillegersberg, Kra lingen en Overschie te hebben enkele inbraken bekend, onder meer die bij de familie A. op de van Somerenweg waar voor 20.000,— aan sieraden gestolen werd. De ander zwijgt echter als het graf. Het was voor de politie niet zo eenvoudig om tot identifica- te van de daders te komen, want sporen lieten zij nimmer na. Ook zag men hen nooit, hoewel de recherche avond aan avond op stap was in de „be dreigde gebieden". Rechercheurs van drie bureaus werkten een drachtig samen. Door omstan digheden moest het posten een tijdje worden gestaakt, maar in het begin van december werd het toezicht weer hervat. Tenslotte viel de verdenking op het tweetal, tal in december voor elk een auto had gekocht. Zij werden daarmee vaak ge zien aan de rand van de stad. Op de avond van 19 januari werden de heren bijna betrapt, maar toen wisten zij te ontko men. Zondag j.l. waren de re chercheurs weer op pad en dit maal had zij geluk. In oen stil le straat in Kralingen liepen zij hen tegen het lijf. De twee man nen werden gearresteerd en meegenomen naar het bureau. Men hoopt de hand te hebben gelegd op de mannen, die ge noemde stadswijken lange tijd onveilig hebben gemaakt. 100ste GEBOORTEDAG VAN KEIZER WILHELM II. Ter gelegenheid van de hon derdste geboortedag van ex- keizer Wilhelm II is gister op huize Doorn een aantal oude getrouwen van de keizerlijke familie getuigenis van aanhan kelijkheid komen afleggen door het leggen van bloemstukken in het Mausoleum, waarin de laatste Duitse keizer is bijge zet. Daarbij was in de eerste plaats een bloemstuk van de kleinzoon van de keizer en diens officiële opvolger, prins Louis Ferdinand van Pruisen. Verder van verschillende Duitse vorstenhuizen, van ver tegenwoordigers van oude gar deregimenten, onder meer de huzaren van de lijfwacht de drie korpsgarden, het eerste karderegiment te voet, het hu- sarenregiment Wilhelm I, van vertegenwoordigers van de orde Pour la Merité, van de Johan- niterorde en van de vroegere Stahlhelm-organisatie. Van verscheidene Nederlandse fa milies, waarmee de keizer tij dens zijn verblijf in Nederland relaties heeft onderhouden wa ren ook bloemstukken aanwe zig. De gasten werden namens het stichtingsbestuur van huize Doorn ontvangen door J. H. E. baron van Nagell, intendant van huize Doorn. Hiernaast werden zij namens de familie Von Hohenzollern ontvangen door de heer E. von Kupsch. SPELEND KIND BIJ AANRIJDING OVERLEDEN Maandagavond is het 8-jarig zoontje van de familie Van der Puni op de Schagerweg te Mid- denmeer aangereden door een auto. Het kind was op slag dood. De bestuurder van de auto, mevr. Van der B. uit Wieringer- werf, had het jongentje dat op straat speelde, eerst bemerkt toen zij moest dimmen voor een tegenligger. SPEELHOL OPGERUIMD Bij toeval heeft de Amster damse politie maandagavond eer, speelhol in de Beursstraat opge ruimd. In het pand werden 28 dames en heren rond de roulette aangetroffen. Aanvankelijk zijn vier personen in bewaring ge steld, waarvan de 53-jarige han delsagent L. E. B. (de bankhou der) en de 35-jarige koopman O. (de bewoner van het pand), voor de oiiic.er v„,i Justitie zullen worden geleid. De andere twee zijn op vrije voeten gesteld. Het speelmateriaal is in beslag geno men De inval werd gedaan door een inspecteur van politie en een pas benoemde officier van Justitie, die toevallig door de Beursstraat liepen op het moment, dat eec bezoeker tot het pand, dat sinds kort als speelhol gesignaleerd stond, werd toegelaten. GOED AFGELOPEN Dinsdagmorgen sprong de 39- jarigé kantoorbediende C. W. R. uit Voorburg op een rijdende trein aan het stationnetje Laan van Nieuw Oost-Indië te 's-Gra- venhage. R. viel tussen trein en perron, maar daar het ongeval aan het einde van het perron ge schiedde werd hij slechts enkele meters meegesleurd. Met letsel aan de rug is R. naar het zieken huis St. Antoniushove overge bracht. hebben gezien, bespreekt dan in ieder geval voor vanavond of morgenavond Uw plaatsen. Ook U moet deze film gezien hebben. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER. Deelneming aan de stemming in een andere gemeente. 1De burgemeester van Terneu zen brengt ter kennis van be langhebbenden, dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toege staan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal deel te nemen, heizij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wijzen andere gemeente. 2. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aam wie is toege staan bij volmacht te stemmen of die is opgenomen in het centrale bevolkingsregister. 3. De kiezer, die van deze be voegdheid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk op de veer tiende dag vóór de dag der stem ming (dus uiterlijk op 26 februari Scheuring in de Marokkaanse Istiklal-partij De reeds maanden dreigende scheuring in de Marokkaanse Istiklal-partij is maandagavond openlijk aan de slag getreden toen partijleider AUal el Fassi bekendmaakte verscheidene vooraanstaande leden uitgesto ten te hebben. Dit waren o.a. minister Tami Ammar van landbouw, voorzit ter Ben Barka van de Marok kaanse raadgevende vergade ring en de vakverenigingsleider Majoeb Ben Seddik. Voorts zijn vooraanstaande partijleden in Marakesj en Casablance wagens „het falen in hun be stuursfunctie" uitgestoten. De uitgstotenen hadden deel uitge- maak van een dissidente groe pering. Ben Barka was in het afgelopen weekeinde reeds uit het partijbestuur getreden. De interne geschillen gaan tussen een linker- en een rechtervleu gel. DOOR ELEKTRISCHE STROOM GEDOOD Op de „Vijverberg" te Doetin- chem, het internaat van het Gel derse tramwezen, is de bijna 19- jarige conductrice Antje Öoster- hof door elektrische stroom ge dood. Mej. O. stond tegen half drie op uit bed en wilde het toi- ietlampje aandraaien daarbij kwam zij met de elektrische stroom in aanraking. De schake laar bleek defect te zijn. De po litie heeft de zaak in onderzoek. 1959) in persoon mededeling ter secretarie ener gemeente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters; b. de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte; c. de gemeente in welker kie zersregister hij is opgeno men; d. zijn adres of laatste adres aldaar; e. de gemeente, benevens een adres in die gemeente, waar hij aan de stemming wil deelnemen; f. de gemeente en het adres, waar hij de verklaring, wel ke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvan gen. 4. De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of de door deze aangewezen amb tenaar ondertekend. Een exem plaar van de verklaring wordt aan de kiezer verstrekt. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecretarie. Terneuzen, 26 januari 1959. De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. Tengevolge van de mist zijn verkeer was, kon eveneens met dinsdagmorgen op het Hollands- diep omstreeks negen uur twee naast elkaar gespannen Fran se schepen het ms. „Vougoet" en met m.s. „Hermitage" in aan varing gekomen met het Zwit serse motortankschip .(Valeria na". De Franse schepen waren met stukgoed op weg naar Zee land. De Zwitserse boot was op weg van Antwerpen naar Dord recht. Alle schepen werden ern stig beschadigd. De tanker kreeg een gat in de romp, waardoor een deel van de lading verloren ging. De twee Franse boten wa ren uitgerust met radar. In de Parkhaven te Roterdam is het Nederlandse motorschip „Albatros" teruggekeerd, na dinsdag te zijn vertrokken uit de Maasstad. Het schip heeft een aanvaring gehad met het loodsvaartuig „Betelgeuze" dat de loods, die het schip naar zee bracht, kwam halen. De „Alba tros" kreeg een scheur boven de waterlijn, de loodsboot liep zeer geringe schade op. Voor het overige valt het met de ongunstige invloed van de mist erg mee. Het scheepvaart verkeer bij Hoek van Holland, dat maandag en dinsdag in vrij dichte mist zijn weg moest zoe ken, kon door radarassistentie zonder vertraging blijven door gaan. Bij IJmijden, waar weinig PERSCONFERENTIE VAN DULLES John Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, heeft op zijn wekelijkse persconferentie gezegd dat hij nog geen tekenen heeft gezien die er op wijzen dat de Sowjet- Unie oprecht wenst de koude oorlog te beëindigen. Wat Duitsland betreft, zei hij. moet de Sowjet-Unie maar met een gelijkwaardig voorstel ko men als zij geen vrije verkiezin gen wenst. Het jongste Russi sche voorstel voor een staten bond keurde hij af. Dat zou neer komen op een blijvende verde ling. Hereniging was het essen tiële punt. De vereniging van de Amerikaanse staten in 1865 was zonder vrije verkiezingen tot stand gekomen. In het recente geval van Alaska waren er in dat gebied vrije verkiezingen ge houden, maar niet in de Verenig de Staten over hetzelfde onder werp. hulp van radar de scheepvaart doorgaan. Slechts één schip bleef binnen in afwachting van beter weer. Op Schiphol, konden ondanks de mist maandag nog alle vlieg tuigen neerstrijken. Dinsdag kon dus het vertrekschema normaal afgewerkt worden, aangezien geen machines ontbraken. Later op de ochtend trok het vliegveld weer dicht. Enkele toestellen van Europese lijnen en een vlieg tuig uit Amerika kregen ver traging, die in enkele gevallen een uur duurde, maar tegen 12.30 uur klaarde het weer iets op, zodat de luchthaven weer toegankelijk werd. VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER. Stemmen in een willekeurige gemeente door de in het centrale bevolkingsregister opgenomen kiezers (schippers, woonwagen bewoners enz.). De burgemeester van Terneu zen brengt ter kennis van belang, hebbenden, dat aan hen die zijn opgenomen in het centrale bevol kingsregister (schippers, woon wagenbewoners enz.) op hun ver zoek kan worden toegestaan in een willekeurige gemeente aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Ka mer deel te nemen. De kiezer-, die van deze be voegdheid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk op de veer tiende dag vóór de stemming (dus uiterlijk 26 februari 1959) schriftelijk mededeling aan de burgemeester van 's-Gravenhage. Voor deze mededeling wordt ge bruik gemaakt van een formulier dat ter secretarie van elke ge meente kosteloos verkrijgbaar is. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters; b. de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte; c. de gemeente en het adres, waar hij de verklaring (kie- zerslegitimatiekaart), welke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvan gen. Het bovenstaande geldt niet voor de kiezer, aan wie is toege staan bij volmacht te stemmen. De kieze-, die rechtmatig in het bezit is van een kiezerslegili- matiekaart, kan zich op de dag der stemming voor het uitbren gen van zijn stem tussen acht uur 's morgens en zeven uur 's avonds vervoegen aan een der daartoe aangewezen stemlokalen in een gemeente te zijner keuze, onverschillig welke. In iedere gemeente worden de adressen van de stemlokalen, waar deze kiezers aan de stem ming kunnen deelnemen, ter openbare kennis gebracht. Terneuzen, 26 januari 1959. De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurige ziekte, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwdvader, Grootvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Weled. Heer Jacques Cornelius Franciscus Michielsen Echtgenoot van Mevrouw Germaine Celina Maria cie C'lerek, in de ouderdom van van bijna 65 jaar. Mevrouw GERMAINE MICHIELSEN—DE CLERCK De Heer en Mevrouw PIERRE MICHIELSEN—VERBIEST en hun kinderen VICKY en JACQUES De Heer en Mevrouw JOHN MICHIELSEN—VERBIEST en hun kinderen MANON en ISABELLE De Heer ETIËNNE MICHIELSEN en zijn verloofde Mej. JOSÉ DE MEYER Mejuffrouw IRIS MICHIELSEN Familie MICHIELSEN Familie DE CLERCK Zaamslag, 27 januari 1959. C 52. De plechtige Uitvaartdienst met assistentie zal plaats hebben op vrijdag 30 januari a.s„ des v.m. om 10.30 uur, in de parochiekerk van de H. Willi- brordus te Terneuzen. Vertrek ten huize van de overledene te 10 uur. Plechtige gezongen Lauden met Rozenkransgebed donderdagavond om 19.00 uyr in de kerk.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3