UIT DE PROVINCIE Sunil wast stralend wit... BINNE en spaart uw linnenkast Beursoverzicht 'tDr. 5£o 11 RADIO AGENDA OOSTBURG RECHTSZAKEN SAS VAN GENT. SLUISKIL. ZAAMSLAG WITTER DAN DE WITSTE KIP Aan het botersmokkelfront woedt de strijd in alle hevigheid 9 Hier is met Sunil gewassen.dat hemelsblauwe Sunil, waarin al 't wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten, met Sunil hebt u min der waswerk, minder te wrin gen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet,blijft alles veel langer nieuw, ook was machine en wringer varen er wel bij! Neem meteen het voordelige reuzsnpak LEZERS die schrijven I dween f 55, URKER VEERDIENSTEN IN ZEELAND. De plotselinge mist, die maan dagmiddag optrad, heeft vrijwel het gehele scheepvaartverkeer in Zeeland stilgelegd. Ook in de veerdienst tussen Vlissingen en Breskens werden tot zes uur nog slechts twee vaarten uitgevoerd. De talloze passagiers, die in Vlis singen strandden, vinden verpo zing in de stationsrestauratie en in de nabijgelegen hotels. Een aantal van hen heeft ondanks het uitvallen van de boot, toch de overzijde Breskens weten te bereiken, dank zij de Urker vissers, die maandagmorgen terugkeren van hun verlofdagen op Urk. In het haringseizoen hebben zij de haven van Breskens als thuishaven. Een aantal Ur- kers en Tesselaars, die de zon dag wel in Breskens doorbren gen, haalt deze ploeg verlofgan gers dan telkens in Vlissingen op. Ook maandag was dit het ge val. Talloze in Vlissingen ge strande passagiers maakten van de gelegenheid gebruik om met de vissersscheepjes over te varen, zodat het nog wel eens gebeurde dat een Urker of een Tesselaar met niet minder dan 70 80 man in de dikke mist verdween op weg naar Breskens am daar veilig de haven binnen te varen. Bijenhouders vergaderden. Tijdens de algemene verga dering van zaterdag 24 januari in hotel „De Eenhoorn" zei de voorzitter de heer A. Hoolhorst dat de teruggang van het leden tal landelijk gezien catastrofale rormen dreigt aan te nemen. Als «orzaak hiervan noemde spreker de steeds teruglopende honing oogsten door de inkrimping der iioninggevcnde gewassen, de vrij slechte honingprijzen als gevolg van de ingevoerde buitenlandse honing, de veel te hoge kostprijs van de gedenatureerde bijensui ker welke benodigd is voor de wintervoorraad der bijen, de wintervoorraad der bijen en de schade door het bespuiten van de gewassen met insecticiden. De bedrijfsmatige bijenhoude- rij wordt het door genoemde om standigheden zeer moeilijk ge maakt, zodat bijna uitsluitend ruimte blijft voor het bijenhoü- den als liefhebberij. Dit jaar is weinig koolzaad uitgezaaid, zodat de vooruitzich ten voor het komende seizoen rok niet bepaald gunstig zijn. Toch zijn er mogelijkheden, al dus de voorzitter, als men het bijenhouden op wetenschappelijk verantwoorde basis gaat bedrij ven, immers er zijn een aantal methoden, waarmee opmerkelij ke resulaten zijn bereikt. Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental in 1958 met 7 leden is verminderd en thans 101 be draagt. Het jaar 1958 kon met een ba tig slot van 18,63 gesloten wor den, omdat de aftredende sekre- iaris-penningmeester van de aan hem verstrekte jaarlijkse vergoe ding a f 100,slechts de helft •heeft willen aanvaarden omdat hij het niet zo prettig vond de kas over te geven aan de even tuele opvolger met een tekort. Deze geste werd door de ver gadering bijzonder op prijs ge steld maar wenste het bedrag van ƒ50 toch uit te keren aan de sekretaris C. J. Manneke, omdat hij het meer dan verdiend heeft. Besloten werd derhalve 50, ten laste te brengen van het jaar 1959. Het aftredende bestuurslid A. Paridaen werd bij akklamatie Iherkozen. Voor de vacature van sekretaris-penningmeester kon oog geen vervulling plaats vin den. De heer Manneke zeide de functie nog te zullen vervullen tot de voorjaarsvergadering. Het afgelopen jaar werd een z-g. bedrijfswedstrijd gehouden, VRIJGESPROKEN VAN OVERTREDING UITVERKOPENWET. Het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch heeft maandag uitspraak gedaan in een zaak, die door het bedrijfsleven met enige belang stelling is gevolgd. Het confec tiebedrijf N.V. A. S. te Heerlen, dat door de rechtbank te Maas tricht tot een boete van 255 was veroordeeld wegens overtreding van de Uitverkoopwet, werd nu ioor het hof vrijgesproken. Het bedrijf had een buitenge wone verkoop, die niet in de op- rnimingstijd viel en ook niet was aangevraagd, met sensationale slagzinnen aangekondigd. Ter zitting van het hof ver klaarde het deze handelwijze met de mededeling, dat het hier een collectie verouderde mode-artike- !ten betrof, die in de gewone sei- zoenopruiming niet meer ver docht zouden kunnen worden. Ook voerde men aan dat het be drijf bij het begin van de seizoen jpruiming steeds een extra krant in de mijnstreek verspreidt, wat bjj deze gelegenheid niet ge beurd was. De procureur-generaal, mr Moons, ging in zijn requisitoir uit van de aangekondigde bijzon der lage prijzen, die hij het crite rium achtte voor het begrip uit verkoop. Hij had een boete van ƒ100 geëist. Het hof achtte ech ter de overtreding niet bewezen en kwam dus tot vrijspraak. waarvoor de standen der deelne- j mende imkers driemaal werden bezocht. De dierenarts I. Ris- seeuw te Groede werd eerste, de heer A. G. Modde te Oostburg tweede en de heer J. Riemens te Schoondijke derde. Dit jaar zal men met deze wedstrijden voort gaan. Tijdens de rondvraag bleek dat het sproeien met bestrijdingsmid delen door de landbouwers en loonsproeiers nog al eens grote nadelen oplevert voor de imkers. De heer Manneke zei kontakt te hebben opgenomen met de loon sproeiers om tot een zeker waar schuwingssysteem te kunnen ko men om zodoende de verliezen door de sproeierij tot een mini mum te kunnen beperken. Tot slot sprak de assistent van de Rijksbijenteelt-consulent, de heer A. J. van Willigen uit Goes. Hij zei verheugd te zijn te kun nen meedelen, dat de mijtziekte in Zeeuws-Vlaanderen vrijwel geheel is teruggedrongen, toch moet men op zijn quivive blijven en de voorzorgsmaatregelen blij ven nemen. Zeeuws-Vlaanderen in de ether. De zo langzamerhand bekend wordende samensteller van VARA-streekuitzendingen, de heer W. de Groff uit Sas van Gent, heeft weer enkele interes sante montages verricht. Zo komt Aardenburgs burge meester, de heer J. van Dongen, vrijdag 30 januari in de ether. In een jeugduitzending getiteld Kopspijkertjes zal van 17.30 18.00 reporter Kees Buurman de heer Van Dongen interviewen over zijn reis naar Spitsbergen. Ook komt zeer waarschijnlijk zaterdag 31 januari a.s. de we reldkampioen kanaries de heer Borghstijn uit Axel in het VARA-weekjournaal. In voorbereiding zijn enkele uitzendingen betreffende de Ka naalzone. Wegafsluiting en omlegging. In verband met uit te voeren werkzaamhede over de gehele lengte van de A.C.Z.-kade, waar mede deze week een aanvang zal worden genomen, werd in voor bereiding hiertoe reeds het be treffend gedeelte voor het ver keer afgesloten. Thans bestaat de mogelijkheid om, komend van Sluiskil, via de oude ingangspoort van de A.C.Z. over het fabrieksterrein langs de Fabriekstraat in de richting van de Baron Hypolite d'Huartlaan te rijden om daarna op de kanaal zijde de normale route te vervol gen. Daar de werkzaamheden gerui me tijd in beslag zullen nemen, werd aan de achterzijde van de fabriek een rijweg geprojecteerd. Overwogen wordt, indien zulks voor de uit te voeren werken geen beletsel vormt, op bepaalde dagen en voor een bepaalde tijds- duur, fietsers en voetgangers de normale route te laten nemen. Jaarvergadering Sluiskilse Reisduif. Bestuur en leden van de plaat selijke duivensociëteit hebben in hun clublokaal het voorbije jaar de revue weer laten passeren. Nadat commissaris Van Kerck- hove, bij afwezigheid van de voorzitter, een begroetingswoord had gesproken, verleende deze het woord aan de wnd secretaris voor het secretarieel en finan- ciëel overzicht voor welk beleid hij werd gedechargeerd. Op passende wijze werd in het jaaroverzicht de vereniging ont vallen secretaris wijlen de heer A. J. de Krijger sr herdacht. De ontslapene werd gekenschetst als een beminnelijke figuur wiens organisatorische talenten node zullen worden gemist. De heer A. J. Krijger jr werd bij acclamatie tot zijn opvolger benoemd en maakte van de ge legenheid gebruik een woord van erkenlijkheid namens de familie uit te spreken voor het eresa luut dat door de Sluiskilse Reis duif bij het verscheiden was ge bracht. Na enkele bestuursmededelin gen, die de te ondernemen ver enigingsactiviteiten voor '59 be troffen, werden de overige agen dapunten in vlot tempo behan deld. Het betrof hier o.m. de op de kringvergadering te bespre ken kiezen vlieglijn, midden of west, alsmede werd er een uit eenzetting gegeven van de te steken coördinaten. Na de pauze werd tot vice- voorzitter benoemd de heer A. Snoeck. Hij vierde onlangs zijn zestig-jarig duiven-jubileum en voor welk heugelijk sportfes tijn hij nog een fraaie ingelijste afbeelding van een zijner kam pioenen in ontvangst mocht ne men. Voor de rondvraag bleek een levendige interesse, waarna ve teraan Snoeck in zijn nieuwe functie de jaarbijeenkomst voor gesloten verklaarde. Hij bracht dank uit voor het in hem gestelde vertrouwen. Gaarne had spreker een jongere kracht benoemd ge zien, doch een vergelijking ma kend met de duiven, merkte hij tenslotte op, dat veelal de oud ste duiven het meeste doorzet tingsvermogen bezitten. Prijskaarting. Zondagavond waren de kaart- lie'lhebbers weer bijeen om in teamverband, een prijs in de wacht te slepen. Ditmaal was het een ontmoeting in café Krijger, alwaar om zeven uur 42 kaar ters aan de slag gingen. De uitslag luidde als volgt: 1. A. VerpoorteA. van Es- broek; 2. M. LafortF. Sijs; 3. L. VanhijfteTh. David; 4. R. SandriniJ. Hemelsoet; 5. J. FopmaE. Vermeere. Als extra prijs werden de tul banden in de wacht gesleept door het duo Kalfsvel (Zandstraat) P. Gelderland (Sluiskil). Met de twee krentenbroden gingen huis waarts P. DestombesW. Goet- hals. Jaarvergadering „Onderlinge Hulp". Zaterdagavond hield de vereni ging van varkenshouders „On derlinge Hulp" hij de heer Van de Veke haar jaarvergadering, die werd bijgewoond door 50 leden. Wegens uitstedigheid van de voorzitter werd de vergadering geleid door de wnd. voorzitter, de heer Joh. W. Scheele, die na de leden te hebben verwelkomd, in zijn kort overzicht mededeelde, dat het jaar 1958 voor de vereni ging ongunstig is geweest. De schadeuitkeringen worden steeds hoger en om deze te kunnen op vangen is het nodig dat de fi nanciële toestand van de kas daartoe in staat is. Het reserve kapitaal van de vereniging is niet groot en de vereniging is voor de leden van groot nut. Het aantal leden wordt voortdurend kleiner, zodat ook de inkomsten geringer worden, terwijl de uit keringen bij sterfte der verzeker de dieren onevenredig stijgen. Nadat de voorzitter de pen ningmeester had gelukgewenst met zijn herstel, verklaarde hij de vergadering voor geopend. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld, waarna de secretaris zijn jaarverslag uitbracht, waar uit bleek, dat het ledental is ver minderd en aan het eind van 1958 76 bedroeg. Inmiddels heb ben zich weer drie leden aange- DINSDAG 27 JANUARI. TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 7.30 uur: ,The bridge on the river kwai". Café 's Lands Welvaren, 8 uur: Buitengewone ledenver gadering Veren. „Terneuzen Klimop"; spreker: de heer J. Koster uit Hilversum. ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw 7.30 uur. Jaarvergade ring Muziekvereniging ,,De Volharding." WOENSDAG ZS JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 7% uur: „The bridge cn the river Kwai". meld. Door de leden waren 110 varkens verzekerd. Het financiëel verslag van de penningmeester liet een nadelig saldo van 127,08 zien, waardoor het reservekapitaal is vermin derd tot ƒ2510,95. Aangenomen werden de voor stellen van het bestuur om het entreegeld te bepalen op 2, de vergoeding voor varkens van 1,50 op 1,60 per kg te bren gen en voor kleine varkens op ƒ40. De contributie voor het tweede of meer verzekerde var kens werd van 20 op 30 ct ge bracht. De kosten van inenting zal voor de helft door de vereni ging worden gedragen. Het bestuursvoorstel om de contributie van 5 te verhogen tot ƒ7,50 werd na stemming met grote meerderheid aangenomen. De periodiek aftredende be stuursleden de heren J. W. Scheele en J. van de Wege wer den herbenoemd en in de vaca ture van de heer M. de Footer werd voorzien door de benoeming van de heer G. de Blaaij. Aan het slot van de vergade ring werd een verloting gehou den met als hoofdprijs een big, welke werd gewonnen door de heer Abr. DeesBruijnzeel. (Advertentie.) Sedert het einde van de pant- sersmokkeldrama's langs de Zeeuws-Vlaamse grens was het vrij stil op het smokkelfront, met name wat de boter betrof. Schiet partijen, zoals weleer, kwamen niet zo vaak meer voor, omdat de Belgische Justitie lang niet mals was met het uitdelen der straffen. Kregen smokkelaars voor frauduleuze transport van boter maanden gevangenisstraf, wanneer zij het durfden wagen van vuurwapens gebruik te ma ken, werden het in plaats daar van jaren, en daarvan had zelfs de meest beruchte smokkelaar het nodige respect. Aan beide zijden van de grens werd de laatste tijd het toezicht verscherpt en dit deed de boter- koningen en hun trawanten weer naar de (vuur)wapens grijpen. Zo reed bij een razende ach tervolging een smokkelauto na bij St. Gilles met zijn auto tegen een paal van het lichtnet. De neervallende draden verspreid den een regen van rondspattende vonken, waarbij de in het nauw- gedreven chauffeur van zijn revolver gebruik maakte. Toen het later werd terug gevonden bleek het een automatisch vuur wapen, kaliber 7,65 te zijn, nog geladen met drie kogels. Bij Rieme werd na een duizelingwek kende rit een Chrysler met een lading van 900 kg gesmokkelde Nederlandse boter tot stilstand gebracht. Overigens is dit week end voor de Belgische douaniers bijzonder succesvol geweest. In nog geen 48 uren tijds veroverden zij vijf auto's met in totaal 3550 kg boter. In Maldegem snapten zij er zaterdag twee. Eerst werd een Belgische postbode aangehouden die in zijn eigen auto tussen de poststukken 200 kg boter ver voerde. Zondagavond werd een Citroën achterhaald met 550 kg boter. De chauffeur van deze wagen wist te ontkomen. Te Kieldrecht veroverden de douaniers na een hevige schiet partij een grote Ford met 600 kg Nederlandse boter. De chauffeur wist echter te ontvluchten. De rijkswacht uit Lokeren had gisteren in de vroege morgen uren al succes. Om drie uur za gen zij een man die één der ban den van zijn bestelauto zat te repareren. Bij het naderen van de ambtenaren sloeg hij in paniek o-pi de vlucht en liet zijn auto in de steek. De rijkswachters kon den daarop de bestelauto met de daarin bevindende 1400 kg boter als buit meenemen. Een buitengewoon sensatione le vangst deed de douane uit Wachtebeke. Zij achtervolgden een smokkelauto van een bewo ner uit Zuiddorpe, die bij Over slag over de grens was geko men. De aanhouding kon eerst plaats hebben nadat de chauf feur van de smokkelauto met de auto der douaniers een aanrijding had veroorzaakt, vervolgens op het fietspad was terecht geko men, waar hij een juist passe rend meisje licht heeft verwond en een man met een schedelba- sisfractuur en een gebroken been een ziekenhuis heeft ingereden. De smokkelauto kwam eerst tot stilstand na de gevel van een woning te hebben geramd. SUK 12.5(0 VASTE MARKT ONDER LEIDING VAN KON. OLIE Onder leiding van aandelen Kon. Olie was de markttendentie maandagmiddag, vooral voor de ite: nationale waarden, aan de v.e kant. Over vrijwel de gehe le linie was er vraag voor Duitse rekening, in het bijzonder voor de olie-aandelen. De handel had voor alle internationale waarden een regelmatig verloop. Nu Wall- street meer belangstelling toont voor aandelen Kon. Olie dan de laatste tijd het geval is geweest, durfde de arbitrage op het Dam rak gistermiddag de stukken vóór te kopen met de bedoeling in Wallstreet een winstje te kun nen meenemen. Na een opening op 189 daalde de koers tot Enige uren later werd de chauf feur, M. N. uit Wachtebeke, een berucht smokkelaar, gearresteerd tezamen met zijn opdrachtgever N., eveneens uit Wachtebeke. Sedert het begin van januari veroverden de Belgische doua niers 25 smokkelauto's, met in totaal twintig duizend kg boter. Zij worden evenwel niet slecht beloond voor hun, overigens vaak gevaarlijk, werk. Een Belgische douanier krijgt n.l. als premie van de verkoop-opbrengst der door hem in beslag genomen boter 10 Zo is het geen zeldzaamheid dat Belgische douanebeambten boven hun maandsalaris 6500 B. francs 500) aan premie te in casseren krijgen. Een bedrag om van te watertanden 187,60 en tegen het einde van de beurs werd weer 188 gedaan. Doe koerswinst t.o.v. vrijdag j.l. bedroeg bijna 3 gulden, waarvan bijna 2 gulden boven pariteit Amerika. De Philipsaandelen werden uit de markt genomen op 497% en boekten een winst van ruim 7 punten. Unilevers op 481 avan ceerden circa 4 punten. AKU's lagen gevraagd op het gunstige bericht, dat de dochteronderne ming de American Enka de Wil liam Brand and Company (Con necticut) heeft aangekocht. Op een prijs van 293 boekten de aan delen een winst van ruim 6 pun ten. De reis van minister Luns naar Engeland voor besprekin gen met de regering aldaar i.v.m. de KLM-diensten op Singapore werden ter beurze gunstig ont vangen. De aandelen KLM lagen goed in de markt en werden op ƒ125 121,20) geadviseerd. De ze vaste stemming houdt mede verband met de hoge koers voor de aandelen in Wallstreet. De scheepvaarthoek zette kalm in en in het verdere beursverloop kwam er wat publieke vraag los waarvan vooral aandelen Hol landAmerikalijn, plus 4, Scheepvaart Unies en Kon. Boot, plus 2, profiteerden. Van de lei dende cultures bleven HVA's vast, terwijl in Deli winsten wer den genomen waardoor de certi ficaten ruim 1 gulden beneden vrijdag j.l. noteerden. In de staatsfondsen hoek was alleen een levendige affaire bij de opening op prijzen, die merendeels boven die van de vorige slotkoersen uit kwamen. In de converteerbare obligaties en aandelen van Bührmann's pa pier werd alleen een biedprijs op gegeven. Het concern lost de con verteerbare obligaties vervroegd af, waardoor voor aandeelhou ders, ook voor de nieuwe aandc len uit de conversie, een 20 pro cent agio-bonus overblijft, plus een dividend van 16 procent (Vo rig jaar 16 procent, waarvan 101 procent naar keuze in aandelen) De converteerbare obligaties no teerden 165 bieden (140) en de aandelen 380 bieden (335). Aan delen Textielfabrieken Ten Cate I werden 5 punten hoger geadvi seerd omdat de maatschappij een nieuwe automaatweverij in ge bruik heeft genomen. Aandelen Hooimeijer werden een paar pun ten hoge geadviseerd op de uit breiding van de belangensfeer. Prolongatie 3 procent. Int. eonc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSINDICB 22/1 23/1 26/1 379.93 385.95 391> 1 185.97 186.24 187.15 154.29 154.73 156.8? 149.81 148.99 149.4- 113.96 114.89 117.10 262.34 265.38 268L door HANS-OTTÖ MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR 57) (Nadruk verboden.) Ois het dan toch fout gegaan? Het viel haar in, dat men ge zakte doctorandi troosten moest. Ach, jufrouw Helga.windt U zich maar niet op! Er is er wel meer dan een voor zijn exa men gezakt en later toch nog een beroemdheid geworden. Kom liefste, ga eerst eens rustig zit tenZo, en de koffie heb ik al klaarik breng dadelijk een kopje. Och nee, weet U, een examen is stom toeval, zuiver een kwestie van geluk. Of men knap is en wat presteert kan men bij een examen helemaal niet vaststellen. Die de beste cijfers hebben zijn de grootste mislukkelingen in het leven Ja, zo gaat het altijd! Helga keek naast hospita ver baasd aan. Hoezo.... ik ben toch ge slaagd Nu ging mevrouw Von Berg- mann ook zitten. Ze was zeer verwonderd. Geslaagd! Hoe heb je ooit van je leven gehoord! En U zet een gezicht alsofja, ik weet niet hoe. In elk geval geen ge lukkig gezicht. Dus U bent ge slaagd, U bent er werkelijk door? Jasumma cum laude. Nee maar, dat is enorm Nog wel met de beste cijfers., nu, dan kunt U zeker zijn van een grote carrièreEn U zet een gezicht, alsof U uit 't raam wilt springen. Helga glimlachte vermoeid. Ik ben veel te moe om te springen, mevrouw Von Berg- mann. Maar.... zijn die bloe men van U? Wat prachtig Ik dank U zeerja werkelijk, ik dank U heel erg. Hebt U dokter Holl al een telegram gestuurd? herinnerde mevrouw Von Bergmann bedrij vig. Zij marseerde haar slapen. Nee, nog niet. Hij zal het te zijner tijd wel eens horen. Nu heeft hij heel andere zrgen aan zijn hoofd. De oude dame ging energiek rechtop zitten. Wat drommel, Helga! Je laat je gaan als een kleine bak vis! Veroorloof een ervaren vrouw, dat zij U eens aan de oren trekt. Figuurlijk gesproken natuurlijk. Wat is dat voor on zin.... Mannen hebben wel hun bijzondere belangstellingen en dat is goed.Ik zou geen man willen hebben, die maar doorlo pend aan mijn rokken hangt. En U hebt nu eenmaal A ge zegd, dus moet U ook B zeggen! Helga lachte bitter. Ach, dat spreekwoord heb ik al meer gehoord! Mevrouw Von Bergmann tik te energiek op de tafel. Dokter Holl is een man op wie men zich verlaten kan! Hij is niet erg ordelijk als huurder, dat moet ik zeggen, maar wel in karakter. Ondanks zijn vele werk schrijft hij U toch nu en dan. Nu en dan, herhaalde Hel ga, en dan schrijft hij alleen over zijn proeven. Over zichzelf schrijft hij niets. Mevr. Von Bergmann streelde Helga's handen. Maar Helga, Neem me niet kwalijk, dokter, die proeven waarover hij' schrijft, dat is hij toch zelfdaar steekt hij toch met huid en haar in. Wat moet hij dan verder nog meer schrij ven? Wees toch verstandig. Hij schrijft altijd over datgene wat hem het meest bezig houdt. In deze verantwoordelijke situatie kan hij geen gloeiende liefdes brieven schrijven.. Bovendien hangt van dit werk dat hij daar- j ginds doet tenslotte toch uw toekomst af.. Uw gemeenschap pelijke toekomst. U hebt volkomen gelijk, lieve mevrouw Von Bergmann, gaf Helga plotseling toe. Zo denk ik er ook over! Wanneer hij wer kelijk iets vindt en het leven van dat kind inderdaad verlen gen kan.Daarvan hangt veel voor ons af, zegr veel zelfs! Dr. Holl nam Corvus het glas plaatje uit de hand en schoof het onder de mikroskoop. Hij bekeek de snede. NABEURSKOERSEN I Kon. Olie: 188% ged. laten-183!: (187.95) I Unilever: 479 ged. en laten -476 (478541 Philips: 497%-493 497%) A.K.U.: 293 ged. en laten (293 Nw Unilever: 469 ged. en laten- 466 467141 Nummer 512proef met Amido- groen C. Negatief Holl legde de snede opzij en greep, zonder zijn oog van het okulair te nemen, naar de vol gende, Nummer 513zei Cor vus mechanisch, amidogroen D. Negatief, zei Holl even me chanisch, trok het plaatje er uit en schoof het volgende er in. Nummer 541Amido groen E. Corvus nam de volgende plaat en reikte hem Holl aan. Het plaatje werd echter niet aangenomen. Corvus boog zich naar hem toe. Holl scheen ingeslapen te zijn.... geen wonder, wanneer je dagelijks achttien of twintig uur werkt! Hij, hij sliep toch niet. Zijn vingeren draaiden aan de schroef waarmee men de lichtsterkte regelt. Corvus voelde plotseling hoe moe hij zelf was. Zijn handrei kingen had hij bijna mecha nisch verricht en daarom bracht deze kleine onderbre king hem geheel uit het gewone ritme. Daar Holl over zijn mi croskoop gebogen zat, kon hij zich veroorloven ongegeneerd te gapen. Maar toen voelde hij plotse ling een spanning in het ver trek. Iets, dat men niet zien kon, gebeurde tussen deze vier muren. Een gebeurtenis was binnengekomen. Corvus zag het niet, maar hij voelde de vreem de aanwezigheid. Hij hield zijn adem in. (Wordt vervolgd). TUSSEN PINT EN NOTEBALK Zoals in het nummer van maar dg werd gemeld, hebben dona I teurs en begunstigers van de I Sluiskilse fanfare wederom hc; I genoegen mogen smaken enkel I uren van gratis ontspanning t( I ontvangen als dank voor de or f dervonden steun in het algeloper. jaar. Vooropgesteld zij, dat het eer I te waarderen geste van de far fare is, die door velen wordt waardeerd, doch de plaatselijk I horecabedrijven zijn er ook di' I jaar weer bekaaid afgekomer f want het zijn deze, uit fanfare-1 oogpunt bezien, filantropen, dtl als dank voor hun steun de ar I beid voor hun levensonderhoé I dit weekend weer ten zeerste tel knot zagen. Reeds jaren was he' I een goede traditie om gedure' I de de wintermaanden dergelijk I uitvoeringen op een door weekse avond te houden. De laatste jaren heeft men m«'| deze traditie gebroken en de on' spanningsavonden naar zate" I dag en zondag verlegd, met WI gevolg, dat, mede door de over I bezetting van de verenigingsk I kalen, en zeker voor ons d®| winter, voor den brode vechten' I niet bijster veel klandizie rié'l overblijft om in alle opgeweWI heid onze vakbekwaamheid demonstreren. Met nadruk zij ver-meld, dat op het plaatselijk jeugdleven,'" welke groepering ook, geen f I kele aanval wordt gelanceerd Men schijnt echter telkenja1 een ander argument voor dB wijze van optreden te hebben. was het, dat uit de grote son I ring van cabaretgirls er één W? I die op andere avonden ven11' I derd was er aan deel te neir.é I Geachte jongens van St. Fra^ I herstel uw aloude traditie, I plaatselijke horeca-wereld ka" P-lClCtlö^XlJIYC ilUiCLtt-VVClviu I zich het verlies van cliëntèle kelijk niet permitteren. 1 EEN BEROEPSSLACHTOFF-" SERIE INBRAKEN I UTRECHT. In het afgelopen weekc in Utrecht diverse inbrak pleegd. Uit de brandkast ii7er- en metaalhandel Oude Gracht werd 1600, 1 vreemd, uit een damesk; i aan de Amsterdamse werd ƒ32,50 gestolen I cantine van hoofdgebouw I de Nederlandse Spoorweg1 De grootste slag sloe dieven in de Kievitdwaï bij mevrouw G. H. J. A ven een ruitje van de in drongen het huis bir liaalden een bedrag van uit een kast, die niet op DRIELING GEBOR1 Zondagmorgen is in h< [van de beer L. van de 1 wonende aan de Comi van Heemstrastraat te <>cn drieling geboren. D ren, twee meisjes en een die respectievelijk vijf po pond en drie ons en vier twee ons wegen, kwamer kwartier tijd ter wereld, ken het goed, doch zijn v zekerheid tijdelijk opgeni het ziekenhuis „De Licht te Amersfoort. De namer kinderen zijn: Hannie, Te [Aalt. Er waren in het gezin Akker al vijf jongens meisjes, zodat dit drietal zijn heeft volgemaakt. Van de Akker is 41, zijn note 37 jaar oud. K OLE N DAM I'VE R GI FT De ruim veertigjarige der W. van Ruiten te (Fr.) is maandagmorf slachtoffer van kolend giltiging geworden. De i Ruiten, wiens eehtgenot ziekenhuis te Leeuwari pleegd wordt, sliep in d kamer, waar een kachel branden en werd daar ir morgen levenloos door zijn kinderen aangetro direct daarop de buren a de. De met spoed ontbo heeft nog geprobeerd hulp van een zuurstof de levensgeesten weer ■wekken, doch dit mo meer gelukken. INBREKER UIT LIMB BELGIE GEARREST De dader van de vijf to Amby en Rothe en v« inbraken te Bunde, in van de vorige week ge{ door de Belgische rijks Verviers aangehouden gebracht naar het groe van de rijkspolitie te Bi is een 29-jarige Duitsei 'stig uit Benzberg bij K Met een in Bunde auto is hij in Verviers stoplicht gereden. Even dekte de politie de waf de weg, terwijl de bi rustig in de wagen lag Toen de politie naar z ren vroeg, gaf hij plots gas en verdween. De a later op een andere pi getroffen, ditmaal zo WOENSDAG 28 JA HILVERSUM I: 7.0 7.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8.18 De ontbijtclub voor de vrouw; 9.10 G 9.45 Waterst.); 10.( radio10.20 Voor de vi Gevar. progr.; 12.00 rouz.; ,2.30 Land- en meded.; 12.33 Voor 1 (and; 12.38 Gram.; 13 'tentoonstellingsagen Dansmuz.13.50 Med niek; 14.00 Jeugdcon Gr.; 15.00 Voor de j< De kat van de stoel, en over mannen; 1 ringsuitz.; 18.00 Nws 18.20 Hammondorgel (8.40 Act.; 18.50 G Voor de kinderen; 1 (9.25 Vara-varia; 19. jeugd; 20.00 Nws; 2 20.15 Dit is uw lei 21.10 Promenade or roepkoor; 22.15 Ritm Caus.; 23.00 Nws; 2: 23.50 Socialistisch ni peranto. HILVERSUM II5 7.10 Gew. muz.7.50 voor de dag; 8.00 Nw 9.00 Voor de zieken de huisvr.; 10.15 G Morgendienst; 11.0C Dagoe, hoorspel; 12. zeischap12.30 Lan bouwmeded.; 12.33 I merork.; 12.37 Kerki Nws; 13.15 Caus.; muz.; 13.45 La Som ra (gr.); 15.45 Gram de jeugd; 17.20 Mei Beursber.17.45 G Idem; 18.15 Spectri Christ, organisatie- gingsleven; 18.30 I 18.45 Boekbespr.; IS 19.10 Koorzang met Radiokrant; 19.55 Pol. caus.; 20.05 Omroeporkest; 21.1! grote land, klankb. 22.30 Gram.22.45 denk'ng; 23.00 Nws sportuitsl.23.20 Pi BRUSSEL (VI.); 12.30 Weerber.; 12.3' 12.55 Koersen); 13.C

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2