Regering Fanfani biedt ontslag aan Het N.V.V. over de arbeidstijdverkorting De Raad van Ministers van het Pact van Bagdad Vandaag begint het 21e partij-congres te Moskou Balans van ongevallen- i'.ids Thans 37 zi op Ulo-school in Neede Weero verzicht P DER BEVOLKING HOOGWATER ra vitaminen Je koude, e herfst- wintermaanden De toestand op Cuba ZON- en MAANSTANDEN ABDIIS1BO0P/S WEERBERICHT ongeh.; Gerritje ter Mm» •ed. van J. Westhof. 19 sus Eduardus Steel, 81 j n. van M. L. van Bambost' Zuiddorpe, 20 jan. Hendrik nssens, 68 j., echtg. van JM rpaert, won. te Westdorpe us Franciscus Solleveld, 83 uwn. van M. L. Vleeskens. Petrus Franciseus Ever- 5 j., echtg. van Ph. M. Ver- jen, won. te Sas van Genl; lie de Putter, 75 j., weduwn' M. de Kraker, won te !ag. TERNEUZEN. week van 15 tot en met 21 ebben zich in deze gemeen, estigd: erstratenBakker, P 75, /an laag; M. Datthijn. Veldstr. 1 Cadzand; J. J. Vermeulen, voning Vluchthaven E is' as van Gent; E. M. Gort' ornstr. 4, van Eindhoven; j P. Jansen, Nwe Kerkstr 17 eldhoven; B. Hylkema, P 14 illegom; L. Hamelünck, Bos. 89, van Biervliet. )kken: I. M. M. StouthamerHem Dr Buijzestr. 3, naar Honte- L. Koekman, Lindenlaan 24, Heer; C. C. Hillaert, Nwe tr. 17, naar Tilburg. ;er en clastic Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres; Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DINSDAG 27 JANUARI 1959 13e Jaargang Nr 458b Verschijn' dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. De regering-Fanf ani heeft maandagmorgen haar ontslag aangeboden, zo hoeft de Italiaan se minister van Financiën, Preti, meegedeeld. De regering Fanfani, een coali tie-kabinet van Cliristen- en so ciaal democraten is zoven maan den aan het lrewind geweest. fNCIDENTEN IN AFRIKA Ei zijn politieversterkingen ge zonden naar het district Karag- we in Tanganjika waar zich on geregeldheden hebben voorge daan in de loop waarvan de com missaris van het district gedwon gen werd een inheemse vrij te iaten, die het huis van een tove naar in brand had gestoken. De tovenaar was er namelijk niet in geslaagd het te doen regenen. De politie te Blantyre in Mo zambique heeft van de gummi stok gebruik moeten maken om een menigte van enkele honder den Afrikaanse betogers te ver spreiden. Van dergelijke inciden ten wordt ook melding gemaakt uit Limbe in Nyassaland. VERKLARING VAN CHROESJTSJEF De Sowjet-premier, Nikita Chro ji sjcf, heeft maandag ver klaard: .Wij hebben (na het be zoek van vice-premier Mikojan aan de Verenigde Staten) de in druk dal er een mogelijkheid van di a betrekkingen is. Maar de premier, die tijdens een receptie ter gelegenheid van de Indische nationale feestdag sprak, voegde eraan toe. dal de bespi i kingen van Mikojan tot dusver niet tot iets concreets hadden geleid. Duitse bevoorradingsdepots in Denemarken? De Deense minister van de fensie heeft verklaard, dat' Wesiduitse en Deense deskun-1 digen op het ogenblik onder handelen over het vestigen van Westuuitse bevoorradingsde pots op Jutland. Wij zijn steeds van het stanpunt uitgegaan, dat, indien deze depots in De nemarken worden gevestigd, zij bekostigd moeten worden door West-buitsland. Denemarken zal echter zelf voor het onder houd zorgen, aldus de Deense minister. Met Nederland, België en Frankrijk zijn ook onderhande lingen gaande over het vestigen van Westduitse depots. De Grieks-Turkse onderhandelingen over Cyprus l)o diplomatieke onderhandelin gen tus en Turkije en Grieken land over Cyprus zijn doodgelo pen, zo melden de Grieks-Cypri sche bladen Alithea en Kypros. Volgens deze bladen is dit ge komen door de eisen die de Turk se mi lister van Buitenlandse Za ken, 7. lu, zijn Griekse collega Averoif heeft gesteld tijdens hun onderhoud in Parijs. Znrlu zou geëist hebben, dat Cyprus onder gemeenschappelijk beheer komt, dat er Turkse troe pen op Cyprus geleger d worden °n dat de Turkse gemeenschap op Cv prus - ongeveer een vijfde "an tie totale bevolking van het eiland 30 procent van de zetels in hei Cyprische Huis van Afge vaardigden toegewezen krijgt. Onrust in Midden- en Zuid-Celebes Onderdelen van het Indonesi sche leger in een groot gedeelte van inidden-Celebes kregen gis teren uit Djakarta het bevel tot verhoogde waakzaamheid nadat te Djakarta bericht was ontvan gen van nieuwe infiltraties van opstandelingen aldaar. t elpens een legerwoordvoerder 'e Makassar zijn groepen opstan- .delmgen uit Noord-Celebes bin- icngt'drongen in het bergachtige van de Toradjalanden in Midden Celebes. I :e woordvoerder deelde méde, dat plannen van l|e i nul Islam om te Makassar om i te verwekken, werden verijdeld. 1 ici iohten te Makassar ma- keu melding van een tweede po- S'iig toi een bomaanslag op de /''in hél sultanaat Goa in Zuid i i lobos, die in de strijd te gen do rebellen aan de zijde der rogi" mg staat. Volgens deze be nomen kwam de bom niet tot ontploffing. Fanfani bood president Gron- chi het ontslag van zijn regering aan na een kabinetsvergadering. De crisis in do Italiaanse rege ring werd verscherpt toen con servatieve christen-democraten uiting gaven aan hun vrees voor een zwenking naai links van Fanfani. Giuseppe Pella, een vooraan staand lid van de Christen-demo cratische partij, verklaarde zon dag op een bijeenkomst in Rome dat de Christendemocraten een „politiek van het centrum" moe ten voeren en zich hermetisch moeten afsluiten van do Nenni- socialisten. De regering-Fanfani steunde op een zeer wankele meerderheid in het parlement, die slechts be houden kon blijven door de steun van de sociaaldemocraten van de linkervleugel. Zoals bekend werd de regering kortgeleden bij geheime stem mingen in de Kamer van Afge vaardigden drie maal achtereen verslagen. Bij een openbare ver- trouwensstemming, die daarna werd gehouden, kreeg de rege ring-Fanfani echter een kleine meerderheid. Waarnemers geloven dat dissi dente Christen-democraten zich bij de geheime stemmingen tegen de regering hebben uitgesproken. Fanfani zou maandag tegen zijn ministers gezegd hebben, dat het ontslag van minister Vigo- relli een opheldering van de po litieke toestand nodig heeft ge maakt en dat hij het hierom juist heeft geacht het ontslag van zijn regering in te dienen. President Groncrii heeft het verzoek om ontslag niet direct aanvaard. Hij hcefi Fanfani ver- zocht de lopende zaken te blijven behartigen. President Gronchi zal morgen beginnen met het consulteren van verschillende Italiaanse poli tici om te trachten een einde te maken aan de regeringscrisis. De Italiaanse kabinetscrisis In politieke kringen te Rome acht men het mogelijk dat de nieuwe regering er een zal wor den van een christen-democrati sche minderheid en met een pro gram waarvoor men de steun van andere partijen zou ver wachten te krijgen. Als politici die voor het vormen van een nieuwe regering in aanmerking zouden kunnen komen worden genoemd Attilio Piccioni, die in 1954 minister van Buitenlandse Zaken was, Antonio Segni, mi nister van Defensie in de aftre dende regering, Guido Gonella, thans minister van Justitie, en de huidige minister van Binnen landse Zaken Fernando Tambro- lri. Het dagelijks bestuur van het N.V-V. heeft in zijn vergadering van maandag, naar men ons van die zijde mededeelt, met grote verbazing kennis genomen van het feit, dat de regering, blijkens haar brief aan de Sociaal-Econo mische Raad, geen beslissing heeft willen nemen ten aanzien van het eenstemmige advies, dat deze raad met betrekking tot de arbeidstijdverkorting heeft uit gebracht. Deze verbazing is nog gegroeid door de motivering van de rege ring. dat een beslissing thans zou vooruit lopen op het advies omtrent de consumentensubsi- Baig, deelde na afloop van een Cvll besloten zitting van de raad van ministers mee, dat men van ge dachten had gewisseld over cie politieke toestand in het Midden- Gesten. Volgens conferentiekrin gen had de kwestie van het lid maatschap van Irak de bespre kingen beheerst. De ministers waren het er over eens dat men niets moest deen om het officiële uittreden van dit land te ver haasten. Baig zei dat men met de Iraakse regering contact had op genomen over het overbrengen Van op het verdrag betrekking hebbende stukken uit Bagdad, dat aanvankelijk de zetel van de organisatie was. Naar in conferentiekringen verluidt hebben de ministers ook stilzwijgend besloten, het plan vcor de vestiging van een door Engeland bekostigd opleidings centrum voor kernfysici te Bag dad te laten vervallen. De Pakistaanse minister van Financiën zou hebben aange drongen op verhoging van de Amerikaanse en Britse economi sche steun. De Britse minister van Defen sie. Duncan Sandys, en de leider der Amerikaanse afvaardiging, Ly Henderson, verklaarden dat hun regeringen zouden blijven bouwen aan de verdragsorgani satie als een verdedigingsschild en een kanaal voor economische ontwikkeling. Volgens Amerikaanse kringen zullen de tweezijdige defensie akkoorden tussen de Ver. Staten en Perzië, Pakistan en Turkije, waarover in juli toezeggingen waren gedaan, niet op de huidi ge conferentie worden getekend. De drie Mohammedaanse landen zouden ruimere waarborgen dan alleen maar tegen de communis ten wensen, doch de Amerikanen zouden hierop hebben gezegd, dat uitgebreidere garanties dé goedkeuring van het congres be hoeven. President Mohammed Ajoeb Chan van Pakistan heeft maan dagochtend te Karatsji de zesde bijeenkomst van de raad van mi nisters van het Pact van Bagdad geopend. Hij zai in zijn openingstoe spraak, dat samenwerking tussen kleine landen noodzakelijk is voor hun defensie wegens de grote militaire macht van de grote mogendheden en de hoge kosten van bewapening. Een van de belangrijkste pro blemen voor de ministers is de herziening van het defensiestel sel in het Midden-Oosten na de revolutie in Arak in juli van het vorige jaar. Irak is juridisch nog wel lid van het bondgenootschap maar liet houdt zich passief. Henderson heeft op de eerste bijeenkomst gezegd, dat zijn re gering bereid is zowel de kracht van het bondgenootschap als ge heel als die van de afzonderlijke leden te versterken tegen com munistische agressie Sandys zei. dat de doelen van het pact dezelfde zijn gebleven, ondanks „de tragische gebeurte nissen in Irak in de afgelopen zomer". Groot-Brittannië be schouwt het pact als een belang rijk bolwerk voor het behoud van de vrede en de vrijheid in de we reld. Toen de vergadering met geslo ten deuren werd voortgezet, wer den rapporten van een drietal commissie, namelijk die voor ver bindingen, maatregelen tegen on dermijnende activiteit en econo mie. aanvaard. EISENHOWER OVER PACT VAN BAGDAD President Eisenhower heeft maandag in een boodschap aan de zesde ministerconferentie van het Pact van Bagdad, verklaard dat deze verdragsorganisatie een belangrijke bijdrage levert aan de wereldvrede. De president zond zijn beste wensen voor het wel slagen van de conferentie. De landen van het verdrag van Bagdad zullen dit jaar militaire oefeningen houden ter verhoging van hun defensieve kracht. Vol gens het slotcommuniqué van de militaire commissie, die van 23 tot en met 26 januari te Karat sji bijeen is geweest, staat er o.a. een oefening voor de verbin dingsdiensten van de legers op het program, die nog .voor de zomer wordt gehouden. De nieuwe secretaris-generaal van de organisatie, de Pakistaan dies en de huurprijzen omdat verkorting van de arbeidsduur, op de wijze als door de S-.E.R. voorgesteld, gevolgen zou heb ben voor de icon- en produktie- kosten. Het dagelijks verbondsbestuur van het N.V.V. vraagt zich naar aanleiding van deze motivering met bezorgdheid af, of de rege ring wel met de nodige ernst kennis heeft genomen van het desbetreffende S.E.R.-advies. Het uitgangspunt van dit een stemmige advies was immers, dat een geleidelijke verkortiner van de arbeidsti d op de door de S.E.R. vermei.'e voorwaarden niet tot een verhoging van de produktiekosten, welke in een prijsstijging tot uitdrukking komt. zou leiden. Het N.V-V. wijst daarom de motivering van de regering al" ondeugdelijk van de hand. He' brengt in herinnering, dat ir verschillende bedrijfstakken c'r onderhandelingen over vernieu wing van de collectieve arbeids overeenkomst reeds lange tijd stagneren door het ontbreken van een regeringsbeslissing met betrekking tot de arbeidstijd. Het is het N.V.V. bekend, dat de vorige minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid een beslissing in vergevorderd sta dium van voorbereiding had en het komt het N.V.V. onbegriine- iiik voor, dat het tegenwoordige kabinet op basis van deze voor bereiding geen beslissing heeft kunnen nemen. Het N.V.V. wijst er met klem op, dat de thans gevolgde proce dure tot grote vertraging moet leiden, omdat het S.E.R.-advies inzake het te voeren sociaal-eco nomisch beleid niet vóór 1 mei a s. verwacht kan worden en de nieuwe regering zich daarna nog op de inhoud van dit advies zal moeten beraden. Deze volkomen overbodige vertraging, aldus het dagelijks verbondsbestuur van het N.V.V., waarover op geen enkele wiize met het georgani-1 seerde bedrijfsleven is overlegd, moet in strijd met 's lands be lang worden geacht, omdat dien tengevolge de sociale spanningen in sterke mate zuilen groeien. Het N.V.V. dringt er dan ook met klem bii de regering op aan van de gevolgde procedure af te zien en op grend van het een stemmig advies van de S.E.R. tot een beslissing te komen. Het spreekt als ziin mening uit, dat de S.E.R., indien hij de waarde van ziin uitgebracht advies met betrekking tot de arbeidstijdver korting niet wil aantasten, goed zal doen de regering dienover eenkomstig te adviseren. De grotten van Zichen-Sussen-Bolder Alte championkwekerijen in grotten in de buurt van Zich- en-Susser.-Bc!der in Belgisch Limburg zijn gesloten met het oog op liet gevaar voor nieuwe instortingen. Het hoofd onderwerp van dis cussie op het 21e communis tische partij congres te Moskou zal zijn Chroesjtsjefs plan om Rusland de wereldsuprematie te geven in 1970. Als de berekeningen in het Kremlin juist zijn zal de Sow jet-Unie in 1970 veel meer voortbrengen en veel voortva render zijn dan welk land ook ter wereld, Amerika inbegrepen. De basis voor deze plannen is Chroesjtsjefs zeven-jarenplan dat door het congres bespro ken zal worden, en in alle on derdelen zal worden goedge keurd. Het plan strekt zich uit van 1959 tot 1965 en is tech nisch gesproken reeds op 1 ja nuari van dit jaar in werking getreden, ofschoon het congres de uiteindelijke gestalte aan het zeven-jarenplan zal geven. Pre mier Chroesjtsjef zal persoon lijk het plan indienen. Een van de belangrijkste on derdelen van het plan is de verhoging van de levensstan daard en de opbrengst van de consumptiegoederen, ofschoon de nadruk zal vallen op de ont wikkeling van de zware indu strie. Sinds het laatste congres, dat drie jaar geleden werd gehou den, toen Chroesjtsjef de desta linisatie aankondigde, zijn de lonen omhoog gegaan en de werkuren verkort. Een campag ne voor huizenbouw werd inge zet en er was meer voedsel en kleding te koop tegen lage prij zen. Een partijcongres is de belangrijkste gebeurtenis in Russische duikboten voor de V. A. R. In Rusland voor de V.A.R,. gebouwde duikboten zijn in de haven van Alexandrië aange komen, zo meldt het persbureau voor het Midden-Oosten. Het semi-officiële Egyptische blad .,AI Gomhoeria" weet te melden dat het hier om vier duikboten gaat en dat de Egyp tische marine door deze ver sterking de grootste van het Mid den-Oosten is geworden. Rusland. In tegenstelling tot de opperste Sowjet of het „par lement", dat twee tot drie maal per jaar vergadert om de lo pende gebeurtenissen te bespre ken, vindt het partijcongres eens 'in de drie of vier jaar plaats. Het partijcongres heeft meer macht en een uitgebrei der werkterrein het geeft de grote lijnen van de binnen landse ontwikkeling en de bui tenlandse politiek in de volgen de jaren aan. Indien politieke onderwerpen worden besproken op het con gres zullen de afgevaardigden misschien debatteren over de positie van ex-premier Boel- ganin en andere leden van de anti-partijgroep, die door Chroesjtsjef zijn uitgesloten. Op het ogenblik telt de com munistische partij van de Sow jet-Unie, die de machtigste po litieke partij ter wereld is, 6.800.000 leden en ongeveer 400.000 kandidaat-leden. Elke afgevaardigde op het congres vertegenwoordigt 6000 leden. Er zullen ongeveer 1100 afgevaardigden aanwezig zijn. Het congres wordt gehouden in de vergaderzaal met crème ge kleurde muren van het grote Kremlin paleis. De vergaderin gen duren gewoonlijk vijf tot tien dagen. FINLAND EN DE S. U. President Kekkonen van Finland heeft zondag, na zijn terugkeer uit de Sowjet-Unie, in een radio- en televisierede verklaard, dat de crisis in de Fins-Russische betrekkingen veel dieper was geweest dan de Finnen dachten. Het ijs is nu echter gebroken, zei hij, en hij achtte zich gelukkig dat de crisis zo snel was overwonnen. Kekkonen, die besprekingen heeft gevoerd met premier Chroesjtsjef en de Sowjet-mi- nister van Buitenlandse Zaken Gromyko, deelde mede dat de Sowjet-Unie spoedig een nieu we ambassadeur in Helsinki zai benoemen. De president legde er de na druk op, dat Finland het mees te profijt trekt van de vriend schappelijke betrekkingen met de Sowjet-Unie. De Sowjet-Unie eist niet dat onze neutraliteit of betrekkingen met het Wes ten nadelig kan bëinvloeden, zei hij. De Sociale Verzekeringsbank heeft onlangs gepubliceerd het verslag van de wetenschappelijke balans van het Ongevallenfonds per 31 december 1957. Hieruit blijkt dat op grond van het bedrijfsresultaat een gedeel te van de over 1957 betaalde en nog verschuldigde voorschotpre mies, in totaal ten bedrage van 52 miljoen, kon worden geres titueerd. Bij beschikking van dc staatssecretaris van Sociale Za ken werden de bijdragen name lijk vastgesteld op 90 procent van de voorschotpremies. Het verslag wijst er evenwel op dat de omstandigheden, die de belangrijke restituties over 1952 t/m 1957 mogelijk maakten, in de toekomst stellig niet met ze]cerheid mogen worden ver wacht. Er bestaat nl. altijd onze kerheid over het ongevallen risico, de afwikkeling van uit- De Cubaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Agramonte, heeft zondag op een persconfe rentie verklaard dat verscheide ne vrijgeleiden voor aanhangers van Eatista, die in buitenlandse ambassades te Havanna asiel hadden gezocht, waren ingetrok ken omdat nader gebleken was dat velen zich aan „gewone mis daden" hadden schuldig gemaakt. De betrokkenen waren even voor de ambassadeurs van Spanje, Argentinië, Brazilië en Chili had daarop tegenover Agramon te uitdrukking gegeven aan het vaste voornemen van het corps diplomatisue om het recht op politiek asiel te verdedigen. Als de vrijgeleiden eenmaal verleend waren, had men de vluchtelin gen ock moeten laten gaan, al dus het comi'é. De Cubaanse re- j gering verklaarde later elk ge- hun vertrek op het vliegveld ge- val op zich zelf te willen beoor- arresteerd. delen en onderscheid te willen Een comité van vijf diploma- maken tussen politieke en gewo- ten de Pauselijke nuntius en ne misdaden. Het aantal op t.b.c.-besmet- ting positief reagerende leer lingen van de U.L.O.-school te Neede dat door een der mede leerlingen met t.b.c. bleek be smet, bedraagt thans 37. Het onderzoek is nog niet afgeslo ten hoewel alle 180 leerlingen nu het eerste onderzoek achter de rug hebben. Men verwacht dat het aantal gevallen nog zal toenemen, vooral als over zes weken alle nu niet regageren- de kinderen en de leerkrachten aan een tweede onderzoek zul len worden onderworpen. De leider van het district-consulta tiebureau te Zutphen, dr. Daan, heeft de ouders van alle leer lingen die rust moeten nemen, geadviseerd hun kinderen te doen opnemen in het sanatori um te Almen. Niet alle kinderen zullen daar echter ter verple ging kunnen worden opgeno men als zich voor hulp in dit sanatorium niet voldoende ver pleegsters, verpleeghulpen en De overstromingen in de Verenigde Staten By de overstromingen in vijf staten in de Verenigde Staten zijn minstens 23 mensen omge komen en naar schatting 22.000 dakloos geworden. De gouverneur van Ohio. Disalle, zei, dat er alleen in zijn staat misschien dertig mensen zijn omgekomen. De andere sta ten met overstromingen zijn Pennsylvania, Indiana, West- Virginia en New York. De pogingen om twaalf mijn werkers te redden, die zijn op gesloten in een volgelopen kolen mijn in Pennsylvania, worden voortgezet, zo werd in de nacht van zondag op maandag verno men. Er bestaat echter niet veel kans dat de mannen nog in leven zijn. Het water stroomde, zoals gemeld, donderdag in de mijn. huishoudelijke krachten be schikbaar stellen. Er is te Neede een hulpcomi té opgericht dat onder andere ook hiervoor een oproep heeft gedaan tot allen, die kunnen en willen helpen. Dit comité stelt zich verder ten doel al datgene te organiseren dat van gemeen schappelijk belang kan zijn voor deze leerlingen en ouders. staande premievorderingen en de raming van enkele bij name ge noemde reserves. De balans, die gebaseerd is op ■een rentevoet van 3 pet., sluit met een algemene reserve van 14 miljoen, zijnde 9,2 procent van de reserve voor schadeloos stellingen, die 152 miljoen be draagt. De balanswaarde der beleggin gen van het ongevallenfonds op 31 december 1957 was 167.5 miljoen (v.j. 155 miljoen). üien uitvoerige bedrijfsanalyse, waaruit blijkt door welke oor zaken het bedrijfsresultaat oVcr 1957 is ontstaan, is als bijdrage aan het verslag toegevoegd. De bijeenroeping van een oecumenisch concilie De secretaris-generaal van de wereldraad van kerken, dr. W Visser 't Hooft heeft het be sluit van de paus tot het hou den van een oecumenisch con cilie een bewijs genoemd van het grote belang dat men thans hecht aan de kwestie van de eenheid van de kerk en de christene. Voor zich er verder over uit te spreken wilde dr. Visser 't Hoofd eerst de bewoordingen van de boodschap van de paus weten. De weg naar de hereni ging is nog vol van moeilijk heden, die hun oorsprong vin den in de dogma's van elke kerk en in tradities, zei hij. Hoe het ook zij, 's pausen besluit is één van de belang rijkste gebeurtenissen in de bij na tweeduizendjarige geschiede nis van het christendom, aldus dr Visser 't Hooft. Het weer in West-Europa wordt geheel beheerst door eon hoge- drukgebied waarvan het cen trum zich dicht bij ons land be vindt. In het hogedrukgebied is het rustig weer en er komt weinig bewolking voor, zodat des nachts een sterke afkoeling optreedt. In ons land daalde de tempera, tuur plaatselijk tot 5 graden; in Frankrijk tot -8 en in Enge land tot --9. Hierbij ontstond op vele plaat sen mist die zich o.a. in onze zui delijke provincies ook overdag wist te handhaven. In deze mist- ZON MAAN op onder op onder 27 8.29 17.17 21.02 9.21 28 828 17.19 2218 9.48 29 8.26 17.21 23.34 10.15 30 8.25 17.22 10.44 31 8.23 17.24 0.51 11.15 WOENSDAG 28 JANUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.00 4.35 5.15 5.25 n.m. •1.24 4.59 5.39 5.49 gebieden kwam des middags de temperatuur niet of nauwelijks boven het vriespunt, terwijl el ders in het land bij zonnig weer' 6 graden werd gemeten. Het huidige weertype blijft ooi: vandaag voortduren, terwijl ver wacht wordt dat de mistgebieden zich geleidelijk zullen uitbreiden. Door weer J/.t en wind W!//, dog in dag uit! Geef hem bij de eerste voortekenen van kou, hoest of griep medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. Temperatuur om het vriespunt. Aanvankelijk op vele plaatsen mist, maar later plaatselijk ook opklaringen. Weinig wind. Mid- dagtemperaturen om het vries punt.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1