Provinciaal nieuws Binnenlands nieuws <ï>r. Zloll KERKNIEUWS ^Raadgevende vergadering Berlijn over TERNEUZEN AXEL SAS VAN GENT. SLUISKIL. SLUIS. HOEK. ZAAMSLAG SPAANSE DEVALUATIE PLANNEN BESPARINGEN IN 1958 Waarom hoestend OTHENE BILJARTEN SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL TERNEIJZEN—GENT gedurende de maand december. ZEEVAART. 240 256.795 266 242.542 Gelost of geladen te: Geschut opvaart Geschut afvaart Terneuzen Sluiskil Sas van Gent 21 15 1 20.519 30.637 4.915 BINNENVAART. Opvaart. Aantal Ton Stoom- en motorschepen 1331 579.830 Sleepschepen 154 144.895 Afvaart. Aantal Ton Stoom- en motorschepen 1511 536.258 Sleepschepen 153 153.409 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 179 70.567 Sluiskil 150 85.436 Sas van Gent 423 101.718 Gevonden voorwerpen. De korpschef van de gemeente politie te Terneuzen maakt be kend dat omtrent de volgende voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen: Aktetas met ledige fles, K. Schoonakker, Dekkerstraat 28; grijze damesglacé, G. Westrate, Koedijk 30; damesportemonaie met inhoud, Krijger, Mart. Eijke- straat 14; blauwe rechter kinder- want, L. Abrahamse, Noordstr., Bloemenwinkel; blauwe winter- muts, P. Hertog, Javastraat 13; wieldop van Volkswagen, Op zichter Heide Mij aan de Koe dijk; step op 1 uchtbanden met zitje, De Zeeuw, Baandijk 4; bruine kinderwant, Anke Dees, Beatrixstraat 24; portemonnaie met inhoud. Bioscoop hotel „Rot terdam"; zilveren ring en grijze handschoenen, P. Goossen, Nar cisstraat 49; broche, wapen Vlis- - ingen, P. Thalen, Kazernestr. 4; twee bankbiljetten, Van de Velde, Azaleastraat 11. Aan het bureau van politie zijn gedeponeerd: Grijze kinderwant, huissleutel. 2 sleutels met stukje hardboard er aan, rozenkrans, kinderwan ten, damesringetje, vulpotlood in étui. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het examen medisch-analyste, onze stadgenote mej. Tiny de Smidt. hen, die geen varken houden, de jaarcontributie 1,50 be draagt. De uitkering voor ge storven of onteigende varkens boven de 3 maanden zal ge schieden naar de laagste Rot terdamse marktprijs en voor de biggen de gemiddelde Rotter damse marktprijs. Nadat vhn de rondvraag door enkele leden gebruik was ge maakt, waarbij tevens menig grappig voorval de revue pas seerde, werd deze vlotte verga dering door de voorzitter geslo ten. Bo terfraude. Zondagmorgen j.l. hebben amb tenaren van de invoerrechten en accijnzen van de velcldienstpost alhier op een Belg 99'2 kg boter inbeslaggenomen. De Belg tracht te de boter naar België te smok kelen. Hij werd geverbaliseerd, evenals de Nederlandse leveran cier, die medeplichtigheid aan dit feit ten laste werd gelegd. De boter vertegenwoordigt een waarde van ongeveer 350. Paaltje voorkwam erger Gisterenavond, omstreeks vijf uur, heeft zich ter hoogte van het buurtschap Stroodorp een auto ongeval voorgedaan, dat, gezien de omstandigheden, nog bijzonder goed is afgelopen. Een luxe auto, bestuurd door de heer K. uit Gent, rijdende richting Sluiskil-brug, moest plotseling uitwijken voor een uit de uitrit Stroodorp komende vrachtwagen van het transportbedrijf U. uit Sas van Gent. Door het feit, dat chauffeur W. van laatstvermelde firma geen voorrang verleende, alsmede door de aldaar scherp liggende hoek waarin gedraaid moet worden, kwam het voor front der wagen gedeeltelijkop de linker rijhelft, waardoor de heer K. om een botsing te voor komen plotseling genoodzaakt werd een scherpe uitwijkmanoeu vre te maken, die voor hem bijna noodlottig werd. Dank zij het feit, dat de kanaal zijde met paaltjes en beplanting is afgebakend, bleef de auto in het struikgewas overhellend naar het kanaal hangen. Onmiddellijk na het voorgeval lene was de Sluiskilse politie ter plaatse aanwezig, doch daar het ongeval enkele tientallen meters buiten het gebied ressorterend onder Terneuzen geschiedde, n.l. op Westdorps grondgebied, werd de rijkspolitie van Sas van Gent van het voorgevallene in kennis gesteld. Aan de Belgische Vauxhall werd aan beide zijflanken over de gehele lengte flinke schade toègebracht; persoonlijke onge vallen deden zich niet voor. Na opmaking van het proces verbaal kon de onfortuinlijke zui derbuur, die dank zij het paaltje en de beplanting toch nog van ge luk mag spreken, evenals de chauffeur der vrachtwagen, zijn weg vervolgen, zij het dat de luxe wagen door de firma Visser uit Terneuzen diende te worden op getakeld en naar haar garage ge sleept. Aanleg trottoir. Langs de Sint Anna-weg in Sluis wordt een trottoir gemaakt. Men is met de aanleg daarvan begonnen in combinatie met de rioleringswerkzaamheden daar ter plaatse en de nodige ruimte heeft men kunnen vinden door gebruik te maken van de voor tuintjes van de daar staande wo- Uitvoering C. -1. >1. V. „Semper Fidelis". Twee zaterdagen was de Ge meentelijke Gehoorzaal goed be zet tijdens de uitvoering van de C.J.M.V. Nadat de voorzitter, de heer W. Oosterling, de beide avonden op de gebruikelijke wijze had geopend en de aanwezigen had verwelkomd, werd het program ma aangevangen met het duet „Home sweet home", door de tames Buijzede Kraker en FranckeMeeuwsen, gevolgd door opvoering van de klucht „Pa is er goed voor!", hetwelk door de jeugdige speelsters en spelers zeer goed werd vertolkt, waarna nogmaals een duet werd gezongen. Beide duetten werden met een welverdiend applaus beloond. Tijdens de nu volgende pau- mnEen ze werd een geslaagde verloting j gehouden, waarbij vele mooie prijzen uit de bus kwamen. De „Prawda" heeft voor de Een zangkoortje onder leiding eerste keer een foto afgedrukt van de heer Oosterling opende van de natriumwolk van de Rus- het tweede deel van de avonden,1 sische ruimteraket. Deze foto waarna opgevoerd werd het to-heeft men genomen met behulp neelspel in 4 bedrijven „Zijn van een van de camera's op Rus- Ideaal". Dit werd, dank zij de sisch gebied die voorzien zijn van goed geleide regie van de heer elektronische telescopen en enor- Chr. Vergouwe, op keurige wij - me filters, ze voor het voetlicht gebracht t en na elk bedrijf klonk 'n lang durig handgeklap van de aan wezigen, die met volle aandacht het spel van de optredenden, die zich geheel op hun rollen hadden ingewerkt, volgden. Voor een juiste grimering had de heer Van Kouteren gezorgd, hetgeen de vertolking zeer ten j goede kwam. Na een duet en een samen zang werden de avonden geslo ten door een dankwoord van de voorzitter. Aan de uitgang werd 51 een koltekte gehouden voor de C.J.V.-ziekendienst. Afscheid ds- D. Middelkoop. Zondagavond nam ds. D. Mid delkoop, Geref. predikant alhier, afscheid van zijn gemeente in verband met zijn vertrek naar Workum (Fr.) Onder de aanwezigen bemerk ten wij het dagelijks bestuur der burgerlijke gemeente, afgevaar digden van de Nederl. Herv. Kerk en van de Chr. Gerefor meerde Kerk alhier, Geref. pre dikanten uit de omgeving en afgevaardigden van de Geref. Organistenvereniging. Na het votum en de groet werd gezongen Ps. 119 53, waarna ds. Middelkoop de geloofsbelij denis uitsprak, die door de ge meente beantwoord werd door het zingen van Gez. 42 3. Hierop ging de predikant voor in gebed, terwijl na de offeran de gezongen werd Gez. 51. Als Schriftlezing volgde Micha 5 18, waarbij het tekstwoord uit vers 8 werd ontleend. Alvorens met de prediking aan te vangen, verwelkomde de pre dikant het dagelijks bestuur der burgerlijke gemeente, de pre dikanten uit de ring, de ver tegenwoordigers van de Nederl. Herv. en Chr. Geref. Kerk uit Zaamslag en de verder aanwe zige afgevaardigden en gemeen teleden. Overeenkomstig 't Woord des Heren, dat door de predikant steeds zijn gemeente is voorge houden, en uit welker genade werd getroost en gestraft, is thans deze dienst belegd. Het tekstwoord spreekt van recht, trouw en ootmoed waartoe het volk van Israël dat zoveel zege ningen had ontvangen, wordt vermaand. Evenals het volk van Israël zijn ook wij door de doop kinderen des Verbonds, waar naar wij hebben te leven en moeten laten zien dat wij als Christenen een eeuwig verbond hebben met God, Die weet wel ke weg wij te bewandelen heb ben, Wij zijn kinderen van Eén Vader en eigendom van Jezus Christus1/'waarvan wij door de doop" het teken op ons voor hoofd dragen. Zo wij, iedere dag opnieuw, wandelen met God, zullen wij ervaren de grote lief de die van Hem uitstraalt. Daarom wilde de predikant zijn gemeente ten afscheid toe voegen: Blijf dicht bij Uw God, wandel met Hem in het Verbond overeenkomstig de wil van Uw eeuwige Zaligmaker. Na beëindiging van de predi king werd gezongen Ps. 32 6, waarna ds. Middelkoop het dankgebed uitsprak en besloot met het „Onze Vader". Als slotzang werd gezongen Ps. 118 10. Nadat de predikant de Zegen bede had uitgesproken verzocht ouderling J. van, Hermon ds. en mevr. Middelkoop staande toe te zingen „Beveel gerust uw wegen." Van de gelegenheid om van de familie Middelkoop met een handdruk afscheid te nemen werd door zeer velen gebruik gemaakt, terwijl in de consisto riekamer de afgevaardigden en kerkeraad nog enige tijd ten afscheid bijeen bleven. Volgens gewoonlijk betrouw bare bronnon te Madrid over weegt de Spaanse regering de mogelijkheid van een devaluatie van de peseta. Een beslissing is vermoedelijk eerst te verwachten na het be zoek, dat een delegatie van het internationale monetaire fonds aan het einde van deze maand aan Spanje zal brengen. De komende weken zullen waar schijnlijk ook commissies van de Wereldbank en van de O. E. E. S. Spanje bezoeken. De huidige officiële koers van de Spaanse valuta is 42 peseta's voor de dollar. Boerderijbranden in november 1958 De hoofdinspecteur voor het brandweerwezen van het minis terie van Binnenlandse Zaken deelt mede, dat in de maand no vember 1958 dertien boerderij- branden zijn voorgekomen, waar bij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Twee van deze branden kwa men voor in Groningen, één in Drenthe, vier in Overijssel, twee in Gelderland, één in Noord- Holland, één in Zuid-Holland, één in Zeeland en één in Lim burg. De directe schade door deze branden aangericht wordt ge raamd op ƒ470.000, Twee van deze branden wer den veroorzaakt door hooibroei, één door lekke schoorsteen, twee door lek in slang van Butagas- fles, één door fel stoken, één door het spelen met vuur, één door kortsluiting, terwijl in vijf geval len de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 6 koeien, 56 varkens en 300 stuks pluimvee om. In 1958 is, blijkens het C. B. S„ in totaal bij alle spaarbanken in Nederland gespaard voor een be drag van 683,5 miljoen. Gestort werd voor een totale som van 3501,8 min en opgevraagd werd totaal 2818,3 min. Deze cijfers zijn exclusief de bijgeschreven rente, in tegenstelling tot de ver gelijkende cijfers over 1957, die inclusief de rente zijn. Het in 1958 bereikte spaarverschil wijkt aanzienlijk af van dit over 1957. Wel hebben ook toen de stortin gen de terugbetalingen overtrof fen, maar de inleg bedroeg slechts 2956,9 min met een terugbetaling van 2870,4 min, bleef een absoluut spaarverschil van slechts 86,5 min. Het saldo tegoed is gestegen van 6645,0 min in 1957 tot 7332,5 min in 1958 en het relatieve .spaarver schil in procenten van 1,03 tot 1,24. Bij de R.P.S. is het negatieve spaarsaldo van 3,9 min in 1957 omgezet in een positief saldo van 127,8 min in 1958. Een soortgelijke ontwikkeling vertoonden de algemene spaar banken, die in 1957 een negatief saldo boekten van 59,8 min, maar in 1958 een positief saldo door de lange wisten te halen van 137,4 min. winter, als U in een Bij de boerenleenbanken hebben paar dagen van die zowel in 1957 als in 195S de stor- plaag verlost bent met tinffn de terugbetalingen over troffen, maar ook b'j deze mstel- 'AKKfR lingen is het spaarverschil aan- zienlijk toegenomen en wel ƒ150,2 min tot ƒ418,3 min. jSEI80OF/si»ocr zienlijk toegenomen en wel van De Westherlijiise burgemeester Willy Brandt, heeft maandag in een gepassioneerde rede de par lementariërs uit de vijftien lan den van de Raad van Europa en over hun hoofden heen de ge hele Westelijke wereld opge roepen tot eenheid en vastbe- radendheid. Het Westen heeft de ruim twee miljoen Westberlijners beloofd dat het hen niet in de steek zal laten. Inlossing van deze belof te is niet alleen bepalend voor de waarde van de Westelijke be loften ten aanzien van Berlijn doch voor alle beloften van dc vrije wereld aan mensen wier vrijheid gevaar loopt, zo ver klaarde hij. Berlijn, de gesple ten hoofdstad van een verdeeld Duitsland, is niet de oorzaak van de spanning, doch het ge volg van de verdeeldheid in de wereld. De Berlijnse kwestie kan alleen alleen opgelost wor den in het wijdere verband van het Duitse vraagstuk en het probleem van de Europese vei ligheid, meende hij. Vóórdat de Westberlijnse bur gemeester, als nauwst betrok ken autoriteit bij de Berlijnse kwestie, het woord voerde, had de Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken, Von Brenta- 110, met nadruk verklaard, dat de grote kracht van het Westen schuilt in vastberaden eenheid. Deze kracht is groter dan een vertrouwen op materiële machts middelen, want de Russen zul len hun plannen zeker wijzigen als zij zien dat de vrije wereld onwankelbaar en ondeelbaar blijft. Von Brentano verklaarde, dat de Russische oplossing van de Berlijnse kwestie (West-Berlijn een vrije stad) de kwestie der Duitse hereniging nog moeilij ker zou maken. Het door de Russen voorge stelde vredesverdrag is onaan vaardbaar. Er is geen vrede mo gelijk zonder vrijheid en geen vrijheid zondér veiligheid. De Sowjet-voorstellen onthouden aan de Duitsers het zelfbeschik kingsrecht en het recht om zich aan te sluiten bij gelijkgezinde landen. Het ontwerp wil van Duitsland een neutraal, weer loos land maken. De Westduitse minister voor zaken geheel Duitsland betref fend, Lemmer, wees daarna nog op het belang van West-Berlijn als toevluchtsoord voor Oost duitsers. Burgemeester Brandt verklaarde in dit verband, dat de Sowjet-beschuldiging dat West-Berlijn vluchtelingen lokt, geen steek houdt. Die mensen komen naar het vrije stadsdeel om aan de druk van het Oost- duitso regiem te ontkomen; aarvoor is niet West-Berlijn, maar het Oostduitse regiem zelf verantwoordelijk. Het bezoek van Mikojan aan de Verenigde Staten heeft ogen schijnlijk een ontspanning ge bracht. Doch in feite wordt nu alleen maar een' mildere toon aangeslagen. De scherpe kan tjes van het ultimatum van no vember ten aanzien van Berlijn zijn wat bijgeschaafd, doch Mi- kojan's uitlatingen in de Ver enigde Staten geven geen hou vast voor de verwachting dat nu de Sowjet-voorstellen als zoda nig zullen worden gewijzigd. Met voldoening merkte bur gemeester brandt voorts op, dat de datum in mei, waarop het Sow jet-ultimatum afloopt, niet met een extra merk op de Wes telijke agenda is aangegeven. Voor het komende jaar hebben vele internationale organisaties congressen in West-Berlijn voor bereid, meer dan ooit tevoren, en geen ervan is nog afgezegd. Ook de Westberlijners werken normaal aan de opbouw van hun stad. Op de ochtendvergadering vóór de eigenlijke bespreking van de kwestie Berlijn, had de Britse onderminister Landsdowne, toen hij het verslag van het minis tercomité indiende, reeds ver klaard, dat het Westen eensge zind is. De Sowjet-Unie mag haar betrekkingen niet eenzij dig opzeggen en Engeland, Frankrijk en de Ver. Staten moeten hun rechten en plichten ten aanzien van Berlijn onver kort handhaven. door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR (Nadruk verboden). •laarvergadering „Onderlinge Hulp". De vereniging van houders van varkens „Onderlinge Hulp" hield in het Verenigingsgebouw al hier haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer W. de Zeeuw. Na het welkomstwoord van de voorzitter bracht de heer F. Maas zijn financieel verslag uit, waaruit bleek, dat 1958 voor de vereniging een gunstig jaar is geweest. De inkomsten bedroe gen 494,71, de uitgaven ƒ320,65, batig saldo dus 174,06, waar door het kapitaal der vereniging is gestegen tot ƒ3188,13. De periodiek aftredende be stuursleden de heren C. de Vos, W. de Zeeuw en Jac. de Bruijne werden herkozen en tot lid van de financiële commissie be noemd de heer Jac. de Bree te Griete. De vereniging telt thans 44 leden en 23 donateurs. De con tributie voor 1959 werd vastge steld op 75 ct. per maand per verzekerd varken, terwijl voor Wat wilt U in München gaan doen? vroeg hij tenslotte. Zij leunde achterover in haar stoel en keek door het geblader te naar de hemel, die hier veel blauwer en doorzichtiger was dan daarginds. Ik weet het nog niet. Het liefst zou ik mijn studie weer hervatten. Alberti boog zich naar haar toe. Mag ik U daarbij helpen? Helga wendde haar hoofd naar hem. Hoe bedoelt U.mij hel pen? Wel, ik heb hier en daar invloed. Via ons konsulaat reikt mijn invloed ook tot München. Ik zou U een goede studie beurs kunnen bezorgendat verdienen Uw prestaties zeker Helga dacht na en besefte na tuurlijk heel goed, dat deze stu diebeurs niet anders was dan een geldelijke bijdrage van de kant van Alberti. Het geschenk werd echter met het oog op haar eigenrespekt in de vorm van een studiebijdrage gegoten. Een of ander instituut zou haar precies uitbetalen, wat Al berti daar stortte. Hij zag de vertikale rimpel op haar voorhoofd en moest glim lachen. Hoe moeilijk is het toch een zelfbewuste vrouw met geld te helpen. Welk een afstand scheidde dit meisje van al die hebzuchtieg vrouwen die hun eigen of andere mannen zonder skrupules het geld uit de zak klopten, dat met moeizame ar beid verdiend werd. De rimpel op Helga's voor hoofd verdween en ze knikte. Ja.daarvoor zou ik U heel dankbaar zijn. Later zal ik deze bijdrage weer aan het be treffende instituut terugbeta len. Maar pas als U een be roemd arts geworden bent lachte Alberti terug. Ik was al bang voor Uw koppigheid Maar Uw dankbaarheid wijs ik af, wijs ik definitief af. Waarvoor moet U mij dank baar zijn? Ik ben het die U moet danken, nu en in de toe komst. Hij aarzelde en zij voelde dat hij nog iets zeggen wilde. Zij drong echter niet aan. Ik heb nog één verzoek, HelgaGa niet zo hals over kop hier vandaan! U bent voor Angela veel meer dan alleen maar een verpleegster. Zij ver moedt niets en mag ook niets vermoeden. Hoe moeten wij het haar duidelijk maken wanneer U voorvoor het huwelijk afreist? Natuurlijk had hij gelijk. Maar wist hij wat hij verlang de? U hebt gelijk, meneer Al berti. maar dat is dan wel de Z, die men zeggen moet, wan neer men daarvoor A zei. HOOFDSTUK XVIII Het huwelijk van Angela Al berti met Dr Stefan Holl vond plaats in de kleine kapel van de Madonna del Moletto, die enige honderden meters verwijderd was van het huis van Alberti. Het kerkje was slechts te voet te bereiken en lag op een stuk rots, dat in het meer uitsprong. Het was zo oud en klein dat er nauwelijks meer dan twin tig personen een plaats konden vinden. Men had slechts enkele men- cverwinnen. Wanneer men het einde van Angela kon verlich ten door een schone illusie, dan was het goed. Een echt en daar mee werkelijk geldig huwelijk verbood de toestand van de zie ke reeds. Angela zelf voelde zich gezond en veel te gelukkig om de ver twijfeling te zien, die haar va der met moeite onderdrukte. Stefan's diepe ernst en zijn karigheid met woorden hield zij voor begrijpelijke ontroering om dit grote uur, het grootste dat er voor een mens bestaan kon Jammer alleen, dat Helga zo'n verschrikkelijke hoofdpijn had treurde Angela. Zij leed er reeds dagenlang aan, de stakker. Ho pelijk werd ze niet ernstig ziek. Nu kon Helga zich echt ver heugen met de anderen en het had haar ongetwijfeld moeite gekest naar de kerk te gaan. Zij zag er lijdend uit, men had haar in bed moeten stoppen. Daartegenover echter straal- GEHEIME ZENDER OPGESPOORD. De Groninger politie heeft, in samenwerking met de opspo ringsdienst van de P.T.T., zon dagavond laat in de Cubastraat te Groningen weer een geheime zender onschadelijk gemaakt. Op heterdaad werd een 45-jarige los-arbeider betrapt, die klande- stien uitzond onder de naam „De Naamlozen". Tegen hem werd proces-ver baal opgemaakt. De zendinstal- latie werd in beslag genomen. NIFUWE ACTIE VOOR VRIJLATING NEGERJONGETJES. Na de openbare lagere school „Het Volle Leven" is nu een tweede Haagse school, namelijk de openbare Willem Ruys-Ulo- school in de Bresterstraat, een actie begonnen voor de Ameri kaanse negerjongetjes, die naar een opvoedingsgesticht moeten omdat zij blanke meisjes hebben gekust. Willy Bertram, een leerlinge van de derde klas van de Wil lem Ruysschool is met de actie begonnen en onder 520 leerlin gen worden nu handtekeningen voor een petitie verzameld. Men heeft een goede hoop 520 hand tekeningen aan de Amerikaanse ambassade te kunnen aanbieden. De leerkrachten willen er nog een aparte brief bij doen om de actie van de leerlingen te onder steunen. ACTIEVE ZAKKENROLSTER AANGEHOUDEN. Een rechercheur en een agente van politie hebben zaterdag te Nijmegen, tijdens de drukte van de uitverkoop, in een manufac- turenmagazijn in het centrum der stad een 51-jarige vrouw uit Eindhoven gearresteerd, toen zij op heterdaad werd betrapt bij het zakkenrollen. Na de aanhouding bekende zij die dag vier of vijf portemonnaies te hebben gerold. Tevens bleek, dat zij te Nij megen reeds lang opereerde en dat zij in de loop van verleden week vijftien tot twintig porte monnaies had gestolen. Zij „rol de" ook in 's-Hertogenbosch en in Breda. Bij huiszoeknig trof men een bedrag van ongeveer ƒ1100 in contanten aan en een spaarbank boekje met 1700. Waar de ove rige gelden zijn, moet nog wor den nagegaan. De vrouw is opgesloten. ROTTERDAMMER DOOD AANGETROFFEN In de Hontenissestraat te Rot terdam is de alleenwonende 36- jarige tegelzetter A. C. door zijn broer dood aangetroffen. De klep van de vulkachel in het huis stond open, zodat aangenomen wordt, dat hij het slachtoffer is geworden van kolendampver giftiging. SrOORYVEGEMPLOYÉ VERONGELUKT Op het spoorwegemplacement te Zwolle is maandagmorgen de 38-jarige Zwolse wagenmeester H. G. V. Rientjes bij het over steken van de rails door een locomotief gegrepen en meege sleurd. Hij werd daarbij zo ern stig aan het hoofd gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk dood was. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen achter. A.O.T. K.E.O. J. van Es- -M. Stockman 10066 A. van Eenenaam A. van Esbroek L. P. de Mul— A. de Krijger B. van der Eijk R. de Graeve 100 100- 45—100 G. v. Damme L. de Mul 10041 Totaal uilslag De eindstand luidt: K.O.T. 6 K.E.O. 6 B.V.V 6 S.B.C. 6 4—1 B.V.V. K.E.O. 2 L. Leunis F. Bleijenberg 7539 Ch. LauretJ. Zeegers 7549 F', v. d. Velde O. de Hulster 7544 J. de ZeeuwJ. de Puij 7563 P. Eekman— P. Gelderland 7541 sen voor deze huwelijksplech- cien Tonio en zijn Pina. Zij lie- tigheid uitgenodigd. Het was pen dicht tegen elkaar aan en alleen een gebeurtenis voor de dachten stellig aan hun eigen intiemste kring van de huiselij-1 bruiloft. Maar Pina's huwelijk ke gemeenschap. De elegantezou wel in de grote kerk van wereld van Milaan wist in het Beliagio voltrokken worden, geheel niet, dat Angela Alberti met veel mensen. Angela zelf bestend en een Dr Holl 'was er voelde zich prettiger temidden r>og onbekender. Overigens wa- tvan mensen, die zij graag ren er nog andere redenen om mocht lijden. Die Margareta deze ceremonie in alle stilte te toch, die om beurten tranen van voltrekken. j ontroering vergoot en dan weer Don Rotta wist hoe het er met over haar hele gezicht straal- Angela voor stond en waarom 1 de, de lieverd. Voor deze gele- Dr Holl haar naar het altaar I genheid had zij een nieuwe ja- leidde. Alberti had hem niets j pon gekregen en daarin zag zij verzwegen, maar de priester er nog ronder uit dan anders, slaagde er in zijn bezwaren te (Wordt vervolgd.) Totaal uitslag 50 Door verhindering van de voor zitter van B. V. V. reikte na af loop van het geslaagde tournooi, de heer J. de Zeeuw, secretaris penningmeester van B. V. V., aan de ere voorzitter van K. O. T., de heer M. Steketee, de beschikbaar gestelde beker uit met een geluk wens aan het adres van de club kampioene K. O. T. Hij zeide dat dit tournooi een expériment was, dat door haar sportiviteit wel bij zonder geslaagd genoemd mag worden. De heer Steketee betuigde met enige woorden zijn dank voor de ontvangen beker en bracht tevens dank aan de spelers, die dit resul taat voor hun club wisten te be reiken. De b' ide ciubkampioenschappen voor 1959 zijn thans bekend, n.l. in de eerste afdeling K. O. T. en in de tweede afdeling B. V. V. II, dat ongeslagen deze titel op haar naam bracht. De hoogste serie tijdens dit tour nooi werd gisteravond bij elkaar gestoten door de heer R. de Grae ve, die met 52 caramboles deze prachtserie afsloot. DODELIJK VERONGELUKT, Maandagochtend is de voor. man-bankwerker van de firui. Kruk uit Heilo, de heer S. Jen, ker uit Amsterdam, tijdens con. trólewerkzaamheden aan de a(. voertransportband in de sinter, fabriek van de Hoogovens te IJmuiden tussen de band en draagrol bekneld geraakt overleden. ƒ40.000,— GULDEN BIJ POSTERIJEN ZOEKGERAAKT Een zending van 40.000 aat bankbiljetten door een Amster. damse bankinstelling verzonder naar Delft, is niet aangekomer De postale recherche heeft de» zaak thans in onderzoek. Var de zijde van de P.T.T. verklaar de men, hangende dit onder, zoek, niets te kunnen medede. len. KUSTVAARTUIG „TIM" WEER VLOT. Nog vóór het hoogwater wa geworden, heeft de sleepboc „Stortemelk" maandag de kust. vaarder „Tim" weer vlot kur, nen krijgen. Om even voor half één hee de sleep koers gezet naar Har lingen, waar de „Tim" zal wor den onderzocht. De „Tim" in Marlins aangekomen Het kustvaartuig „Tim", d; zondagavond ten noordwester van de brulboei in het Schuitega bij Terschelling aan de gronf liep, is door de sleepboot „Storte- melk" van de rederij Doekse naar de haven van Harlingen g bracht. Volgens de verklaring van kapitein raakte het schip in dicht te mist de koers kwijt, omdat he licht van boei 5 in het Storteme niet brandde. Het schip had lek in de machinekamer opge. lopen toen het strandde. De „Tim" was geladen met 35! ton talk en was op weg var Noorwegen naar Zwolle. DE „STEENWIJK" WEER VLOT IJmuidense bergers zijn er zon dag in geslaagd het 6695 b.r.t metende Rotterdamse vracht schip „Steenwijk", dat in <k nacht van maandag op dinsda: verleden week op de zuiderpiet liep en in de bergingshaven t IJmuiden aan de grond moest worden gezet, weer vlot te krij gen. Het met kolen geladen schip had bii de stranding op de zui- derpier scheuren van bijna negei meter lengte bij ruim 1 en 2 op gelopen. Met behulp van dr; drijvende kranen is men de laat ste dagen onafgebroken bezig ge-1 wcest met het lossen van de la ding kolen, die op lichters naai de .oposlagplaatsen van de Hoog ovens werden gebracht. BROMFIETSER VERONGELUKT. Maandagmorgen is de 63-ja- rige arbeiders R. Oost uit Tier.- deveen op weg naar zijn wert bij de VAM vuilafvoermaat- schapij) dood naast zjjn brom fiets aangetroffen. Vermoede lijk is hier sprake van 'n onge luk. KOLFNWERKER NAM AUTO WEG. Zaterdagavond nam de 30-ja rige kolenbewerker J. H. van V uit Delft een auto weg op Brouwersgracht. De man we reeds op de hoek van het Sp en de Grote Marktstraat gehouden omdat hij niet g" voorsorteerde en zijn lampe niet brandden. Ondertussen had de bestole aangifte gedaan en kon daar tegelijkertijd vernemen dat wagen terecht was. HAGENAAR PLEEGDE WINKELDIEFSTAL IN ROTTERDAM. De 20-jarige telefonist A. P S. uit 's-Gravenhage werd terdagmiddag aangehouden Rotterdam. In een groot kl dingmagazijn had hij zich een nieuw pak gestoken, waai na hij zonder te betalen na" buiten was gestapt. SIGARETTENSMOKKELAARl AANGEHOUDEN. Drie Rotterdammers, onder v. een taxichauffeur, zijn in nacht van zondag op maan" na een achtervolging door de litie aangehouden, verdacht v smokkel van 60.000 sigaretter. Op Katendrecht zagen drie litiemannen, die in 'n auto ro reden, twee mannen zich op vS dachte wijze ophouden. Na en ogenblikken verscheen een die een haventerrein opreed. 1 kwartiertje later kwam de gen, waarin toen ook de tv mannen bleken te zitten, te en verdween met grote sneth in de richting van de Maashav De politieauto zette de acht volging in. De taxi werd in.- haald, stopteken gegeven, m zonder succes. Toen werden waarschuwingsschoten gelost met als enig resultaat een t" die nog harder ging rijden een gesloten brug was de t chauffeur gedwongen een placement van de spoorwegen te zwenken. De auto slipte da® bij en kwam tussen de rails stilstand. Twee mannen sprongen e en gingen er als een haas v door. Na nog enkele waarsJ1'1 wingsschoten werden ze pen en, evenals de taxichau® overgebracht naar het btire van de rivierpolitie- In de lagen 60.000 Amerikaanse sii ret ten, afkomstig van een tenlands schip.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2