Voetbalfoto's (mso) *Sport Binnenlands nieuws in prachtige kleuren VERZAMEL VOOR UZELF OF UW ZOON OF UW NEEF OF VOOR EEN ANDERE LIEFHEBBER SCHAKEN Loop der bevolking over 1958 UORLOGER TWEE KEER ES SEN WEEK DOOR INBRAAK GEDUPEERD Voor de 2e keer binnen 2 dagen in 'n ruit van een horlogevvinkel aan de Vijzelstraat in Amster dam met een steen ingegooid en olt de étalage alle gouden hor logies weggehaald. De klokken en wekkers liet de •ef ongemoeid. De waarde van buit wordt op ongeveer 4000 rolden geschat. De zaak heeft ;veee étalages. De ene was nog t-heel ledig sedert de roof van twee nachten tevoren. De waar de van de toen buitgemaakte rrloges en sieraden wordt door de eigenaar op ongeveer ƒ8000 eeschat. Een acteur. P. R-, die m zijn woning in de Vijzelstr. om kwart \tor vijf een boek zat te lezen, boorde glasgerinkel. Naar bui- ren kijkend zag hij een man, lie uit de richting Keizersgracht wam, zich door de gebroken .uit van de horlogezaak voor ever bukken en zich daarna weer snel via de Keizersgracht verwijderen. De acteur waar schuwde onmiddellijk de politie en deze kon in de natte sneeuw een vers spoor volgen doch lechts tot de Rozengracht. Een man, die voor de veilieheid bo ven de winkel slaapt, heeft bei de nachten niets bemerkt. Ook r.u was eerst het rasterwerk voor de étalage verwijderd. AMSTERDAMSE RIJWIEL ACTIE BEGINT TWEEDE FASE fe Amsterdamse politie zal beden, 12 januari met de •weede fase van haar rijwielac tie beginnen. Het eerste gedeel- het ophalen van verwaar- i osde fietsen die kennelijk geen genaar meer hadden, is thans v .jwel voltooid. Van 15 oktober tot en met 31 december j.l. wer ven 3500 oude fietsen en brom- etsen opgehaald. Nu zijn de 1 etsen en bromfietsen aan de beurt, die ongesloten en onbe heerd op de openbare weg wor- en aangetroffen. De resultaten van de in okto ber begonnen actie waren over maand december duidelijk te en in een daling van fietsen- en bromfietsendiefstallen met ruim 20 procent. In 1958 werden, evenals in '57, im 7800 fietsen en bromfiet sen gestolen. Van de gestolen bromfietsen 1700 in totaal werden 1000 tussen 19.00 en 24.00 atvreemd. De cijfers tonen aan lat op zaterdag het aantal dief stallen het grootst is. In 1958 zijn in totaal ruim 5500 fietsen en bromfietsen „ge vonden". Van slechts 900 kon den aan de hand van de frame nummers de eigenaren worden pgespoord. Ruim 3100 fietsen en bromfietsen werden ver docht. Van de in 1958 gestolen earretjes stond 55 procent niet f niet afdoende gesloten. Van de rijwielbezitters, die aangifte van diefstal van hun rijwiel de den, kende slechts 30 het framenummer. WILDE KATTEN BLEVEN WILD Toen eerste stuurman N. W. C. Destree uit Apeldoorn onge veer een maand geleden met de Matarum" in Belawan lag, kocht hij daar twee wilde kat ten, waarvan hem door de ver- Koper werd gegarandeerd, dat hij ze gedurende de reis gemak kelijk tam zou kunnen maken. Men heeft er aan boord met vereende krachten alles aan ge daan, maar kon nauwelijks ver blinderen dat de dieren elkaar opaten. Want voor alles wat vlees was hadden ze graag een moord over. Donderdag kwam de „Mataram" aan de Lloydkade m Rotterdam aan, en stuurman Destree was blij, dat hij zijn vermeende huisdieren aan Bur gers Dierenpark in Arnhem, dat zich over hen wilde ontfermen, kon afleveren. En van zijn woon plaats Apeldoorn uit, kan hij er met zijn familie gemakkelijk nog eens naar gaan kijken. VEE-AUTO TE WATER Een auto van een expeditie bedrijf in Oldebroek die met vee op weg was naar de markt te Zwolle, is vrijdagmorgen op tie Zuiderzeestraatweg te Wezep floor de gladheid geslipt en in een langs de weg lopende sloot terechtgekomen. De chauffeur kon de auto ongedeerd verla ten. Omwonenden schoten toe, maar zij slaagden er niet in al het vee te redden. Drie koeien en een kalf verdronken. Het reddingswerk werd bemoeilijkt door de zware sneeuwval, de duisternis en de wild-spartelen- 'le dieren zelf. betonnen schuilplaats- miiren mogen dunner zijn De dikte van gevelmuren van do schuilplaatsen bij woningen voortaan beperkt blijven tot 20 cm in plaats van 30 cm, als de mdW van gewapend beton is. De minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft hier toe besloten omdat bij onderzoe kingen naar de weerstand tegen «xplosiedruk en scherfdoorslag is gebleken dat een dergelijke muur evenveel weerstand biedt muur van metselsteen van 80 cm. Het handhaven van «leze norm voor gewapend beton nen muren zou een onevenredig zware eis zijn. De eisen waaraan het gewapend beton moet voldoen, zijn: 2200 kg lier kubieke meter, voorzien van eendubbele stéllen wapening, die gelijkmatig verdeeld is en per kubicKe meter beton ten minste 30 kilo weegt. BROJIFIETSER DOOR DE GLADHEID VERONGELUKT. Zaterdagmiddag omstreeks half een is de 33-jarige bromfietser P. Kuys, toen hij van zijn werk naar huis reed, onder de gemeente Drunen ttengevolg'e van de glad heid van de weg gevallen. Door een juist passerende vrachtwa gen werd hij enkele meters mee gesleurd, waarbij hij een schedel- basisfractuur opliep. Onmiddel lijk werd hij naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch overgebracht waar hij later op de dag is over leden. Het slachtoffer, dat in s Hertogenbosch woonde, was gehuwd en vader van twee kin deren. VERDUISTERING DOOIi ZIEKTE ONTDEKT. Door ziekte van een melkbezor ger heeft de Groningse recher che een reeds 4 jaar durende ver duistering van melk kunnen ach terhalen. De 63-jarige melkboer had een „regeling" met 2 melk- tappers. Hij kreeg elke dag een extra bus melk mee, waarvan de inhoud normaal aan klanten ge leverd werd. Op deze wijze ver dienden de 3 mannen ruim tien duizend gulden. Beide tappers konden deze melk leveren, omdat het aftappen van melk plaats heeft met behulp van meters, die enige speling toela ten voor het geval er lucht m de slang zit. De melkboer werd ech ter ziek en daardoor bleven de tappers met de extramelk zitten. Dit wekte argwaan en leidde tot een onderzoek. De drie gearresteerden zijn ter beschikking van de justitie ge steld. HONGAAR GEARRESTEERD. Verdacht van poging tot zware mishandeling. In de nacht van vrijdag op za terdag is de 37-jarige koker L. U., die van Hongaarse nationaliteit is en te Rotterdam woont, door de politie opgesloten verdacht van poging tot zware mishémdeling. Na cafébezoek had hij in de Martinus Steijnstraat te Rotter dam, ruzie gekregen met een 25- jarige vrouw. Bij de woordenwis seling gaf de Hongaar haar een klap in het gezicht. De vrouw be gon te gillen, waarop hij haar met een knipmes in de linker handpalm stak. Op haar gegil kwam de broer van de vrouw, de 34-jarige zeeman K. van der M„ die daar in de buurt woont, haar te hulp. Bij een poging om zijn zuster te beschermen kreeg hij een steekwond in de borst. In het Zuiderziekenhuis bleek, dat de verwondingen niet van ernstige aard waren en broer en zus konden na behandeld te zijn, naar huis terugkeren. VRIJDAG GLEED HET VERKEER IN DE HOOFDSTAD Vrijdag stond het verkeer in Amsterdam nog wat onwennig tegenover de gladheid, die don derdagnacht plotseling tengevol- ve van het opvriezen van de sneeuw was ontstaan. Alleen des 's morgens al ontving men op het hoofdbureau van poli tie ongeveer 60 meldingen van aanrijdingen tengevolge van slip partijen. In de meeste gevéülen bleven de aanrijdingen beperkt tot min of meer ernstige mate riële schade. Ook twee politie wagens werden door slippende auto's geramd en beschadigd. De geneeskundige dienst moest ver schillende malen uitrukken voor mensen, die ten val waren geko men en hun benen hadden ge broken. Des avonds deden zich wat ern stiger ongelukken voor. Een 27- jarige bromfietser slipte op de Prins Hendrikkade en kwam on der een passerende truck met op legger terecht. Met een schedel- basisfractuur werd hij naar het Binnengasthuis overgebracht. Een wielrijdster, die werd aan gereden door een personenauto, kreeg hoofdwonden en werd naar het Wilhelminagasthuis gebracht. ARNHEMS BURGEMEESTER HAD AUTO-ONGEVAL. Burgemeeser C. G. Matser van Arnhem heeft zaterdagmorgen een auto-ongeluk gehad, dat voor Ie inzittenden van de auto goed is afgelopen. Omstreeks kwart vóór tien vertrok hij in zijn door een gemeentechauffeur bestuur de wagen naar Zutphen, om daar de vergadering van de vereniging „Gelre" bij te wonen. Foto's van 49 elftallen van de Eredivisie, en de Eerste Divisies A en B, uitgevoerd in schitterende kleurendruk op formaat van 30 x 22 cm. Deze zijn (met verzamelmappen) beschikbaar bij de Esso dealers voor alle berijders van auto's, motoren, scooters en brommers. Tegen betaling van slechts f 1.- administratiekosten per divisie ontvangt U van de Esso dealer een registratiekaart waarop U elke week een nieuwe foto (met namen der spelers) in ontvangst kunt nemen. Deelnemers aan de drie divisies ontvangen dus wekelijks drie foto's. WEND U TOT EEN ESSO DEALER. Omstreeks half elf werd de draai bij de brug over de IJssel bij Zutphen bereikt. Bij het nemen /an de bocht slipte de wagen ten gevolge van het ter plaatse glad- Ie en tegen die tijd nog niet met :and bestrooide wegdek. Hier- loor ging de wagen slingeren en ;antelde zij vém het talud in de 'iehting van de rivier. Door wat ,truikgewas werd de val van de .ware wagen gebroken, zodat de xuto bleef steken op het moment Jat er al twee wielen in het wa ter stonden. De burgemeester en zijn chauf feur bleken, behoudens enige blauwe plekken, geen letsel te hebben opgelopen van deze tui meling, die beiden noodlottig had kunnen zijn, wanneer de wagen over de kop de rivier was inge slagen. AUTO TE WATER, BESTUURDER VERDRONK. Zaterdagmorgen omstreek;; half één is onder de gemeente Wad- dinxveen een personenauto in de Gouwe gereden. Daarbij kwam de heer A. P. Vermeulen uit Lei derdorp om het leven. De heer Vermeulen, die uit de richting kwam, was juist de hef- brug ter plaatse gepasseerd, toen zijn auto in een flauwe bocht van de weg begon te slippen. Hij raak te van de door de sneeuw glad geworden weg af, bleef nog even op de walkant hangen en ver dween toen in de Gouwe. Hoe wel onmiddellijk door in de nabij heid wonenden en ook van een juist passerend schip af getracht werd hulp te bieden, kon het slachtoffer, dat daartoe kennelijk ook zelf pogingen in het werk had gesteld, niet uit de auto wor den 'bevrijd. Tóen het voertuig met een kraanwagen boven wa ter was gehaald, bleek de heer Vermeulen reeds te zijn over leden. TUBERCULINE-REACTIE BIJ LEERLINGEN VOORTGEZET ONDERWIJS. Er bestaan plannen om jaarlijks in het gehele land bij alle leer lingen van de vervolgscholen (V'. G. L. O., U. L. O., Nijverheids onderwijs, V. H. M. O. en Kweek scholen) de tuberculine-reactie (de z.g. reactie van Mantoux) te laten verrichten teneinde tijdig gevallen vém tuberculose te on derkennen. Het afgelopen Jaar is een duidelijke verhoging van het aantal t.b.c.-gevallen geconsta teerd. Deze reactie bestaat uit een inspuiting met tuberculine in de huid. Aangezien ook in Haarlem het aantal ziektegevallen rot waak zaamheid noopt heeft 't gemeen tebestuur besloten bij de afdeling schooltoezicht van de geneeskun dige dienst een verpleegster en een assistente aan te stellen, die jaarlijks bij alle leerlingen van de Haarlemse vervolgscholen de reactie zullen verrichten. Men hoopt daarbij op de mede werking van de ouders. In 1956 zijn onder de Haarlem se schoolleerlingen 15 gevallen van tuberculose geconstateerd: in 1957 11 en het afgelopen jaar 28, met op één lagere school een kleine epidemie, waarbij 4 kin deren en 1 onderwijzer waren be trokken. De toeneming van het aantal gevallen in 1958 komt over een met de stijging voor het ge hele land. NIEUWE DIEFSTALLEN IN LIMBURG Aan de serie inbraken die de laatste weken in Limburg zijn gepleegd, zijn er in Gulpen weer zes toegevoegd. Op zes plaatsen sloegen de inbrekers hun slag. En zij hadden het terrein van actie vooraf blijkbaar uitstekend verkend. Hun slachtoffers waren de directeur van een brouwerij, de notaris, de tandarts, een hotelier, een garagehouder en een slager. Overigens was de buit gering en bedroeg in totéial enkele honder den guldens. De dieven hadden vooral be langstelling voor Duits geld. Sieraden en andere kostbaar heden lieten zij ongemoeid. Wel namen zij op verscheidene plaat sen de autosleutels mee. bij de notaris deden zij zich tegoed aan appelmoes uit de ijskast, bij de hotelier gingen zij aan de haal met een geldkistje. Overigens zal de daders bij het openbreken van dit geldkistje een teleurstelling wachten, er zaten slechts school rapporten, bidprentjes en fami liefoto's in. De dieven verschaften zich tot de huizen toegang door middel van het W. C.-venster ofwel door het indrukken van een paneel uit de achterdeur. Wegens het grote aantal dief stallen is de rijkspolitie te Lim burg opgeroepen tot verdubbelde paraatheid 's nachts. Tot de diefstallen van de laat ste tijd in Limburg behoren: de 'liefstal in de kapel in 't Zand te Roermond 130.000 vulden), te Vlodrop (15.000 gulden), acht diefstallen te Meerssen, 3 te Stein, 1 te Ulestraten, 1 te Gre- venbicht (in de pastorie), 1 te Waubach, verscheidene diefstal len te Maastricht en thans de 6 diefstallen te Gulpen. BUS BIJ STROE STREMDE TIJDELIJK TREINVERKEER Vrijdagmorgen omstreeks 7 uur is een bus in de bocht dicht bij de bewaakte spoorwegover gang aan de Wolweg in het dnrn- ie Stroe bij Barneveld geslipt. De spoorbomen werden daardoor dusdanig beschadigd dat het treinverkeer er stagnatie van heeft ondervonden. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken. De bus, die 20 arbeiders ver voerde, slipte over een dun laagje sneeuw op het wegdek, dat ter plaatse enigszins bol staat, ram de een spoorboom en botste ver volgens met een flinke klap op de sluitboom aan de andere kant van de overweg. Het voertuig kwam bovenop de betonnen fun dering van de spoorboom en precies op de rails tot stilstand. Het treinverkeer op de lijn AmersfoortApeldoorn werd hierdoor gestremd. Uit beide richtingen moesten1 de treinen over één spoor wor- den geleid. Omstreeks half elf gelukte het de autobus te ver- j wijderen met een kraanwagen uit een nabijgelegen militair kamp. Het treinverkeer kon kort daarop normaal voortgang vin den. Enkele weken geleden is op dezelfde plaats een militaire vrachtauto geslipt en bovenop een personenwagen terechtge komen, die geheel vernield werd. De chauffeur van de militaire auto werd bij dit ongeval ernstig gewond. POLYGAMIE UIT DE MODE. Polygamie raakt in de Mo hammedaanse wereld uit de mode. De mensen vinden één vrouw „meer dan voldoende" en het is dan ook niet nodig de polygamie in de Mohamme daanse v/ereld te verbieden, zo heeft dr. Mohammed Awad in de N. V.-subeommissie voor het voorkomen van diserimi: natie van minderheden ver klaard. „Ik vrees dat de gelukkige dagen met meer dan 1 vrouw gehuwd te zijn tot het verle den behoren", zo voegde hij hieraan toe. De uittocht van de Joden uit de communistische satellietlanden. De massale uittocht van Joden uit Roemenië, circa een jaar ge leden begonnen, heeft nu het ge tal van 10.000 overschreden en het ziet er naar uit dat er voorlopig nog geen einde komt aan deze exodus, zo is van Jood se zijde in Boedapest vernomen. Het grootste deel van deze Joden die alien naar Israël gaan, reist over Boedapest. Er zijn nu nog circa 250.000 Jo den in Roemenië. De redenen waarom de Roe meense autoriteiten het verbod om -te emigreren voor de Joden hebben opgeheven, blijven nogal duister. Van Joodse zijde in Boedapest is echter gewezen op de volgende twee factoren: In de eerste plaats zou het anti semitisme in Roemenië wijd ver spreid en tamelijk hevig zijn. Het grootste deel van de Joden heeft zich niet aangepast aan het com munistische systeem. Voorts zouden de communisti sche autoriteiten er naar streven om de Joden, die verantwoorde lijke functies bekleden, te vervan gen door Roemenen die het com munisme steunen. In de andere communistische satellietlanden zou de situatie wat de Joden betreft als volgt zijn: ïmilisran Uit Polen mochten in-1957 cir ca 35.000 Joden emigreren en in 1958 nog 6.000. De Hongaarse autoriteiten staan emigratie slechts op beperkte schaal toe. Volgens waarnemers Is er van anti-semitisme in Hongarije in feite geen sprake. Er leven circa 100.000 Joden in Hongarije. In Bulgarije was emigratie voor de Joden altijd toegestaan. Er zijn nog maar heel weinig Joden in dit land. In Tsjecho-Slowakije is emigra tie in feite niet geoorloofd. De Joodse gemeenschap in dit land is tamelijk klein. Werkloosheid in Bergen op Zoom meer dan verdubbeld De werkloosheid in het rayon Bergen op Zoom is in de maand december sterk toegenomen en van 796 gestegen tot 1832. In Bergen op Zoom behoort thans 82 promille van de beroepsbevol king tot de werklozen, ter-wijl dit vorige maand 30 promille was. Het landelijk gemiddelde be draagt 35 promille en het gemid delde in de provincie Noord-Bra bant 38 promille. Het hoge werkloosheidscijfer moet voor het grootste deel ge zocht worden in de bedrijfstak ken waar de seizoeninvloeden zich het sterkst doen gelden, in de bouwnijverheid en de land bouw en voorts in de metaalindu strie. In de bouwnijverheid liep het tolaal aantal werklozen op van 254 tot 599, in de landbouw van 110 tot 628. Ook de metaal nijverheid toonde een stijgende tendens van 93 tot 127, maar hierbij moet rekening gehouden worden met het feit 'dat eerder- gegeven ontslagen nu pas wer den geëffectueerd. De seizoenswerkloosheid in het gewest Bergen op Zoom wordt meeht men abnormaal en hier aan is volgens deskundigen al leen iet? te veranderen wanneer de structuur wordt gewijzigd. Hiervoor zijn noodzakelijk een snelle verdere industrialisatie en een overgang van jongeren uit de landbouw naar de technische sector'. Britse pers over Eisenhowers boodschap Britse bladen zijn van oordeel dat president Eisenhower in zijn jaarlijkse boodschap tot het con gres weinig nieuws heeft ver teld. De onafhankelijke „Times" besteedt aandacht aan het feit, dat de democratische oppositie in beide huizen een meerderheid van bijna twee derden bezit. Dit is, volgens het blad, voor de bondgenoten van de Ver. Staten bijna even onbehaaglijk als de toestand in Frankrijk vóór De Gaulle aan de macht kwam, toen de ene zwakke regering de ande re opvolgde. De conservatieve „Daily Tele graph" is van mening dat er uit de boodschap niet blijkt hoe de stand van zaken in de Ver. Sta ten feitelijk is. Het blad heeft de indruk, dat president Eisenhower het afgelopen jaar niet op de hoogte is gesteld van wat de Amerikanen zeggen en doen. Belgische parachutisten naar Kongo vertrokken. Vier vliegtuigen van de Sabe na zijn met parachutisten naar de basis Kamina in Belgisch Kongo vertrokken. Het vertrek was zaterdag vertraagd doordat twee toestellen bij de start met elkaar in botsing kwamen en daardoor niet konden opstijgen. Eén van deze toestellen staat nog aan de grond en zal later ver trekken. Voorts vertrokken twee DC-4- toestellen van de Belgische lucht macht met enkele manschappen en materieel aan boord. Een der de toestel zal later vertrekken. Deze laatste drie toestellen vlie gen naar Lissabon waar het schip „Kamina" ligt, dat de man schappen en het materieel naar Kongo zal brengen. Peter Mohr Dam, leider van de sociaal-democraten, is tot pre mier van de Faroër gekozen na twee maanden van onderhande len sinds de algemene verkiezin gen van 8 november. De vorige premier, Djurhuus, is tot vice- premier gekozen. Hij is leider van dc conservatieven. HOOFDPLAAT M. V. Tot. Geboren 14 9 23 Gevestigd 11 23 34 25 32 57 Overleden 4 6 10 Vertrokken 28 46 74 32 52 84 Eevolking op 31 dec. 1957 683 630 1313 31 dec. 1958 676 610 1286 Vermindering 7 20 27 Aantal huwelijken 14 SCHOON Dl JKE M. V. Tot. Geboren - 18 19 37 Gevestigd 43 54 87 61 73 134 Overleden 8 5 13 Vertrokken 69 65 134 77 70 147 Bevolking op 31 dee. 1958 1007 1007 2014 31 dec. 1957 1023 1004 2027 Aantal huwelijken Aantal echtscheidingen 16 +3—13 17 1 26. Dezelfde vraag houdt hem namelijk ook de hele tijd bezig en hoe meer hij er over denkt, hoe meer hij tot de overtuiging komt, dat hun toe stand vrij hopeloos be gint te worden... En dan staat Eric opeens met een ruk stil. „Wacht", fluis tert hij Svein toe. Ze luisteren even in gespannen naar de op gewonden stemmen die ergens achter hen opklinken. „Juist", fluistert de Noorman, dat is hem, de stem van Tanach. Ik kan me niet vergissenWel, wel, ik ge loof dat we de toestand iets te donker ingezien hebben, vriend Svein" „Wat", gromt Svein verbouwe reerd, „nu begrijp ik er echt niets meer van, Noorman. Ik dacht dat de ellende nu pas goed beginnen gaat, nu Tanach heelhuids op de VOETBAL. UITSLAGEN 10 JANUARI ERE-DIVISIE EnschedéNOAD 00; Elink- wijk—PSV 3—0. EERSTE DIVISIE A VSVHelmond 22; Limbur- giaDe Graafschap 20. EERSTE DIVISIE b Vitesse—HVC 4—0. TWEEDE DIVISIE b ZwartemeerVeendam 42. Alle overige vastgestelde wed strijden werden afgelast. HET VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG 18 JANUARI Do competitieleiding van de K.N.V.b. heeft alle wedstrijden b» het betaalde voetbal, welke op 11 januari wegens de terreinsom standigheden geen doorgang kon den vinden, opnieuw voor zondag 18 januari vastgesteld. Ook het amateur-voetbalpro- gramma van 11 januari, dat tevo ren centraal werd afgelast, is naar zondag 18 januari opgescho ven. Ook de afdeling Zeeland van de k.N.V.b. heeft alle wedstrij den van zondag 11 jan. in ver band met de gesteldheid van de terreinen afgelast. HONGAARS TEAM WON NA VELDSLAG. Drie Iraakse voetballers en één Hongaar moesten vrijdag in het hoofdstedelijk stadion van Bag dad vém het veld worden gedra gen. Zij waren het slachtoffer ge worden van een veldslag die ont stond toen een Hongaars teéim, dat een tournée door Irak maakt voor de tweede maal dreigde te gaan winnen. Ook de ruim 45.000 toeschouwers lieten zich niet on betuigd. De tegenstander van de Hongaren, een gecombineerd leger/luchtmacht-team verloor tenslotte met 21. Vorige week zaterdag had het Hongaarse elf tal reeds met 31 gewonnen van een stedelijke combinatie van Bagdad. GOES EN TERNEUZBN DEELDEN DE PUNTEN Zaterdagmiddag speelde een onvolledig Terneuzens tiental in Goes tegen lijstaanvoerder Goes, die de vorige wedstrijden alle In winst had weten om te zetten. Goes stuitte op felle tegenstand en mocht uiteindelijk nog best te vreden zijn met de bereikte pun- tendeling. De gedetailleerde uitslag: Goes Ter r;eu zen Dr Facee Scheffer-P. Mulder O1 J. de Lange—P. J. v. d. Sande 10 A. Quakkelaar-A. de Coninck 10 A. J. C. Nordlohne A. Stadhouders H A. Foudraine mr G. Tichelman 01 L. PieterseJ. P. v. d. Staal 10 J. KeggeG. Dijselvjnek P. DuvekotA. Hamerlinck K. FlipseM. C. V. d. Hoek O1 L. BakkerJ. A. v. d. Ree M burcht terug is." „Ja, ja," mompelt Eric, „als wij hier als gasten geweest waren wel, maar er wordt nu toch op ons ge jaagd. Wel, dan jagen we een beetje terug". „Oh, hé", grijnst Svein glunde rend, „je wil proberen, Tanach in handen te kriieen"? „Precies", knikt Eric, tot grote verheugenis van de lange Sakser, die dit soort spanningen blijkbaar nodig heeft, om gezond te blijven. „Ga jij verder met de Piet, en haal Fergus uit rijn kooi", fluistert Eric, „dan is dat vast gebeurd. Ik ga alleen terug". „Alleen, bah, alles alleen doen wil jij", gromt Svein diep teleur gesteld. „Probeer wat touw op te schar relen", gaat Eric onverstoorbaar verder. Deze Piet zal de weg wel weten. Ik zal proberen Tanach in handen te krijgen en de lui bene den flink bezig te houden. In die tussentijd kan jij, misschien langs de buitenkant van de burcht weg komen". Svein fleurt weer wat op bij dat loekeloze denkbeeld en met een korte handdruk scheiden de twee vrienden. Terwijl de Sakssr met rijn on vrijwillige gids zijn tocht naar bo ven voortzet, keert Eric op zijn schreden terug, om de strijd geheel alleen met Tanach en zijn bende aan te binden Totaal uitslag 55 De thuisclub had wit aan de even borden. Tegelijkertijd vond te Goes de competitiewedstrijd Zierikzee— Koudekerke plaats. De Schoirwe- naren behaalden een voorlopige 71 overwinning, terwijl 2 par tijen ter arbitrage werden opge stuurd. Het hoofdkwartier van het Algerijnse bevrijdingsfront zegt, dat zijn troepen tussen 1 en 5 januari bij operaties in Algerië 200 Franse soldaten hebben ge dood.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3