al nieuws 'tbr. IMoll AGENDA TERNEUZEN Vragen aan de Minister KRABBENDIJKE. MIDDELBURG. SLUIS. SLUISKIL. OLIE-OPSPORING IN AUSTRALISCH NIEUW-GUINEA Jaarvergadering combinati Jachthaven K. B. S. C. Vrijdagavond had in hotel „Rotterdam" de jaarvergadering van de combinatie Jachthaven Royal Belgian Sailing Club plaats Daar deze bijeenkomst samenviel met het afscheid van de heer v. d. Beige, wegens zijn vertrek naar Breda, was aan deze avond bijzondere aandacht besteed. Om 17.15 uur opende de heer J. F. de Klerk de vergadering. Vit het jaarverslag bleek dat de jachthaven zich in een steeds grotere belangstelling mag ver heugen. Het aantal bezoekende jachten en het aantal ligdagen gaf ook in 1958 een nog steeds stijgende lijn aan, terwijl de re sultaten zeer bevredigend wa ren. De combinatie Jachthaven Ter- neuzen is in 1947 gevormd door een 5-tal Terneuzense leden van de R. B. S. C., waaronder de heer v. d. Berge. Daar deze Terneu zen gaat verlaten, stelde hij voor zijn partnerschap in de combina tie over te dragen aan de heer H. Leten, commandor van de de R. B. S. C., hetgeen door de leden als de meest geschikte op lossing werd aanvaard. De heer Leten is niet alleen in België, maar ook in het buiten land bekend om zijn onvermoei de ijver voor de belangen van de watersport, en niet het minst voor die te Terneuzen Na beëindiging der vergadering waren om 7 uur de genodigde le den van het squadron Terneuzen der cadetten aanwezig. Dit zijn de jonge zeilsportbeoefenaars, die als onderdeel der R. B. S. C. a?n onder leiding van de heer v. d. Berge over een 6-tal boten van het type cadet beschikken. Door Wim Muller werd namens 'net squadron aan de leider een mooie aquarel van de jachthaven aangeboden, een schilderwerkje door de heer Pauwaart vervaar digd. Door Freddy de Klerk werd een door hem vervaardigd .-adetmodel aangeboden. In zijn dankwoord nam de heer v. d. Berge afscheid van het squadron er vooral de nadruk op zeggende dat de jeugd, als de zeilers van de toekomst, nimmer mocht versagen en niet mocht UITSTEEKSELS AAN AUTO'S. Het Tweede Kamerlid de heer Roolvink heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat en van Justitie ai. de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het waar, dat reeds een jroot aantal processen-verbaal is opgemaakt tegen gebruikers van motorrijtuigen, op grond van de op 1 januari j.l. in werking ge treden aanvulling van artikel 65 Wegenverkeersreglement ter be strijding van levensgevaarlijke scherpe uitsteeksels, en dat het 'oornemen bestaat politieperso neel uit te rusten met fototoe stellen om de op dit voorschrift betrekking hebbende overtredin gen op te sporen en te bewijzen? 2. Achten de ministers het niet mogelijk deze aangelegenheid dichter bij een oplossing te bren gen door ten aanzien van de in ïns land in gebruik zijnde mer ken en modellen van motorrijtui gen bekend te maken, welke delen van de carrosserie, van de standaarduitrusting en van ge bruikelijke accessoria kunnen vorden geacht onder het verbods voorschrift te vallen, en op die wijze een sfeer van onzekerheid voor de berijder en een druk op <de verhouding tussen publiek en politie te vermijtten 3. Achten de ministers het niet dienstig zoals dat is geschied met betrekking tot nieuwe auto's te dezen overleg te plegen met het bedrijfsleven, mede met het oog op een zodanige vervanging of wegneming van verboden delen, dat het vervoerswezen daarvan zo weinig mogelijk hin der ondervindt? TELEVISIEZENDTIJD VOOR POLITIEKE PARTIJEN. Jonkvrouwe Wttewaal van Stoetwegen, lid van de Tweede Kamer, heeft de staatssecretris van Onderwijs, Kunsten en We zenschappen gevraagd of hij be- :oeid is het daarheen te leiden, ïat met het óog op de a.s. verkie- angen televisie-zendtijd beschik baar wordt gesteld voor politie ke partijen? OM DE VOETBALPOOL. Het Tweede Kamerlid de heer Vrolijk heeft aan de minister van Justitie a.i. schriftelijk gevraagd af hij bereid is het door zijn ambtsvoorganger, o.a. in verband met het vraagstuk van de voet balpool gereedgemaakte ontwerp tot wijziging van de Loterijwet, ■thans op korte termijn bij de Kamer in te dienen. rusten vóórdat de Terneuzense jeugd in veel grotere getale be langstelling voor deze mooie sport toont. Momenteel bestaat het squa dron-cadetten uit een 14-tal jeug dige zeilers beneden de 18 jaar. Hierna werd de heer v. d. Berge door de commandor H. Le ten namens de R. B. S. C. in zeer waarderende woorden dank ge bracht voor alles wat hij in die 12 jaar in Terneuzen voor de R. B. S. C- en de zeilsport in het algemeen heeft gepresteerd en bood hem als herinnering een mooie zilveren schaal met op schrift aan. Daarna begaf het gezelschap, waarbij zich intussen ook de da mes hadden gevoegd, zich aan 'n goed verzorgde maaltijd. Door de heer De Klerk werden hierbij .de verdiensten van de lieer v. d. Berge voor de combi natie jachthaven Terneuzen en voor de watersport in het alge meen nog eens uiteengezet en hem hiervoor grote dank ge bracht. Het zal niet gemakkelijk zijn om de door de heer v. d. Berge waargenomen werkzaamheden in goede handen over te dragen. In zijn beantwoording deelde de lieer v. d. Berge mede, dat voor hem één van de grootste scha duwzijden van zijn vertrek uit Terneuzen hierin bestond, dat hij genoodzaakt was afscheid te ne men van de watersport en al wat hem daarbij zo lief was gewor den. Breda is nu eenmaal een plaats die zich voor de zeilsport niet zo goed leent als Terneu zen. Hij sprak de hoop uit dat de behartiging van de watersport, waaraan hij gedurende ruim 12 jaar van zijn verblijf in Terneu zen naar beste vermogen heeft meegewerkt, op de zelfde spor tieve wijze zal worden voortge zet. Het zal voor hem een pret tige herinnering blijven in de ge legenheid geweest te zijn het zijne hieraan bij te dragen. Met een nog enige tijd du rend gezellig samenzijn, werd deze avond besloten. Feestavond Algemene Bouw bedrijf sbond. De afdeling Terneuzen van de Algemene Bouwbedrijfsbond hield in café ,,'s-Lands Welva ren" haar jaarlijkse feestavond. Tijdens deze bijeenkomst wer den negen leden gehuldigd we gens langdurig lidmaatschap van het N. V. V. Toen de voorzitter, de heer F. van Es, de bijeenkomst opende, waren 106 leden met hun resp. echtgenoten of verloofden aan wezig. Hij begroette in het bij zonder districtsbestuurder J. v. d. Hout uit Vlissingen, de voor zitter van de afdeling Hoek, de heer L. Breepoel, en de mede werkers aan het feestprogram ma. Een orkest onder leiding van de heer J. v. d. Peijl, opende het programma met enige populaire nummers, waarna de heer Van de Hout de jubilarissen huldigde. Hij deed dat in een vurig betoog, erop wijzend, dat de jubilarissen lid geworden zijn in een tijd, toen er nog moed voor nodig was. In die tijd immers bestond er geen W. W.-uitkering, geen vorstverlet-uitkering, etc. De winter van 1929 waarin de bouw vakarbeiders 13 weken „uitge- vroren" waren, betekende toen een ramp voor de mensen. Sedertdien is hierin veel ver anderd. Hiervoor is de organisa tie de oude leden dank en erken telijkheid verschuldigd, aldus de heer Van de Hout. In verband met de C. A. O.- bouwvakken, deelde hij nog mede, dat Terneuzen wederom in de 4e gemeenteklasse komt. Deze mededeling werdjdoor de aanwe zigen met luid applaus begroet. Hierna ging de heer v. d- Hout tot de huldiging over. Aan het lid A. v. d. Hooft, werd wegens zijn 40-jarig lidmaatschap van het N. V. V. gouden insigne uitgereikt. De leden J. de Mul, J. J. Verberkmoes, P. D. Kaijser, M. J. van Driel, P. 't Gilde, F. k. Lippens, A. J. v. d. Brande, A. J. Riemens en A. M. Kolijn, ontvin gen het zilveren insigne met oor konde wegens 25-jarig lidmaat schap, terwijl aan hun dames bloemen werden aangeboden. Daarna werd door de heer v. d. Hout ook nog gehuldigd, L. F. v. d. Hooft, wegens het feit, dat deze 1212 jaar penningmeester der afdeling is. „Ook hij ontving enkele geschenken en aan zijn echtgenote werden eveneens bloemen aangeboden. Tijdens de pauze vond de tra ditionele tractatie plaats, alsook een verloting. Het programma bestond ver der 'uit het optreden van een goochelaar en het orkest met zang van Joost Scheele. Vooral deze laatste mocht bij zijn optre den een warm applaus oogsten. Een geanimeerd bal en prijs- kaarting hielden velen nog tot in de kleine uurtjes bijeen, zodat de afdeling op een zeer geslaag de avond kan terugzien en is de band tussen bestuur en leden weer verstevigd. Uitleg Natuurlijk zal men gedurende die tentoonstelling vragen kun nen stellen over alles en nog wat. Toch menen de organisato ren dat zij voor een bepaalde at tractie moeten zorgen. Zij willen tijdens de tentoonstelling een of meerdere vraaggesprekken hou den met de hobby-beoefenaars. Op deze wijze kan een grote groep mensen tegelijk kennis ne men van interessante bijzonder heden. Ruim 200 m2 ruimte heeft men voor dit doel beschikbaar. Zoveel mogelijk zal er naar worden ge streefd een verantwoorde en fraaie opstelling der ingezonden stukken te verkrijgen om de ten toonstelling, waarvan zeker een grote opvoedkundige waarde uit zal gaan, onder ieders aandacht te brengen. Hobbyclubs van R.K. Instuif Reeds enige lijd geleden begon het Instuifcomité in het Parochie huis met de oprichting van hob byclubs. De start was van "de zij de der deelnemers enigszins aar zelend maar door de grote vast houdendheid en de aanmoedigin gen van het comité begonnen meer leden van de R.K. Instuif zich hiervoor te interesseren. Za terdagavond kwamen zij weer bij elkaar. De radiobouwers he' oen in de heer W. Jurriëns een uit stekend docent gevonden. Zij gaan nu spoedig beginnen met het bouwen van een eenvoudige ontvanger. De modellenmakers zijn met de heer C. Paulusse be zig aan eenvoudige houtbewer king. Een nieuwe afdeling startte zaterdagavond met fotografie. De heer C. Heeffer, een in het vak doorkneed amateur-fotograaf, maakte hen met de eerste een voudige begrippen vertrouwd. Voor de meisjes is nu een afde ling begonnen waar zij leren wol te bewerken. Dit gaat onder lei ding van mevr. Van Haperen. Er worden nog enige dames gezocht die bereid zijn de meisjes te leren pitriet en leer te bewerken. Het Instuifcomité heeft nog een druk programma voor de ko mende weken. Noodzakelijk is wel de medewerking van de jeugd zelf, aangespoord door de belangstelling en ouders en op voeders, die er alle belang bij hebben dat hun kinderen zich op een verantwoorde wijze buitens huis amuseren en er nog iets nut tigs bij leren ook. Autobus slipte en kantelde in langs de weg lopende sloot. Twee doden. Zaterdagmiddag omstreeks half vier is op de rijksweg Bergen op ZoomGoes, nabij Krabbendijke een uit Breda komende autobus op het gladde wegdek geslipt, een halve slag omgedraaid en in een bermsloot gekanteld. Twee van de passagiers, het echtpaar Sio uit Breda, zijn hierbij om het leven gekomen. Zij waren in de sloot onder de bus bekneld geraakt. Zij zijn vermoedelijk door een deur uit de bus geslingerd. Hun licha men konden pas worden vrijge maakt nadat de bus door twee tractoren was opgelicht. Vele van de zich in de bus bevindende personen werden licht gewond. Met de bus werd een gymnastiek club uit Breda vervoerd, die op weg was naar Vlissingen voor een daar te houden wedstrijd. Zeeuwse groentetelersdag. Op woensdag 14 januari a.s. zal in Middelburg de jaarlijkse ontwikkelingsdag voor de Zeeuw se groenteteelt worden gehouden. Deze gaat uit van de Zeeuwse Groentetelersvereniging. In de morgen vergadering spreekt de heer C. J. van der Ven uit Baren- drecht over „De teelt van spruit- kool en alles wat daarmede ver band houdt" iïn de middagver gadering spreekt de heer G. J. van Opstelten van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilin gen over: „De tuinbouw en de Euromarkt". Afscheid ds. L. P. W. Groen veld. Zondagmiddag nam in de Ned. Herv. kerk alhier ds. L. P. M. Groenveld afscheid tijdens een gezamenlijke dienst van de Herv. gemeenten te Sluis en St. Anna te Muiden. De tekst van zijn af scheid had ds. Groenveld ont leend aan Mattheus hoofdstuk 17. Hierna zongen de kinderen van de hoogste klasse van de Zon dagsschool en kregen de vele ge nodigden de gelegenheid om af scheid te nemen van mevr. en ds. Groenveld, die 7 jaar alhier en te St. Anna ter Muiden is werk zaam geweest. Namens de provinciale kerk vergadering sprak de heer J. door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR MAANDAG 12 JANUARI. TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 uur: „Scampolo". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De lange hete zomer". DINSDAG 13 JANUARI. TERNEUZENGemeente huis, 10.30 uurAanbesteding bouwen van een rijkswerk plaats. Luxor-Theater, 8 uurHet geluk ligt op straat. Studieclub schilders organi seert hobbytentoonstelling Dat deze tentoonstelling door het bestuur van de studieclub schilders „Van d'Ee tot Hontenis- se" wordt georganiseerd, impli ceert helemaal niet, dat daaraan alleen door de leden van die club kan worden deelgenomen. Hoe meer hobbybeoefenaars er aan mee zullen doen hoe liever. Van uit Goes zijn reeds toezeggingen ontvangen en ook plaatselijk heeft men reeds enthousiaste deelnemers kunnen aantrekken. Als ere-voorzitter fungeert de directeur van de Terneuzense Technische School, de heer A. Spijker. De leraren gaven hun medewerking evenals de dienst van gemeentewerken. De voorzitter, de heer A. Fran se, had een volledig werkschema klaar. Tot in de kleinste bijzon derheden is alles geregeld. Zelfs worden de ingezonden stukken dag en nacht bewaakt, zodat de inzenders met een gerust hart hun kostbaarheden aan de ten toonstelling kunnen toevertrou wen. Breed opgezet Een uitnodiging kregen alle hoofden van inrichtingen voor voortgezet onderwijs in Terneu zen. In de eerste plaats wil het S.C.S.-bestuur graag nog jonge hobbybeoefenaars aantrekken. Deze studeren in vele gevallen nog. Maar vooral acht het be stuur het van belang dat de leer lingen dier scholen kennis ne men van wat leeftijdgenoten (en natuurlijk ook ouderen) weten te presteren. Daarom zal een bezoek in schoolverband aan deze ten toonstelling zeer op prijs worden gesteld. Een tentoonstelling waar op overzichtelijke wijze te zien is wat men met modellenbouw, pitriet- en leerbewerking, teken en schilderwerk bereiken kan, heeft een sterk stimulerende in vloed op de jeugd, zo redeneert het bestuur. 44) Nadruk verboden. Maar u had zich niet zo mogen inspannen, signorina, zei hij moeilijk. Zo'n lichtzinnig heid kan een terugslag tenge volge hebben Terwijl hij dit zei, voelde hij zelf hoe houterig en gekunsteld het klonk. Dokter.ik dacht, dat it er blij mee zou zijn. Dat ben ik toch ook, zei hij onbeholpen, ik ben er erg blij mee, maar zo'n pot is toch veel te zwaar voor u. Zo sterk bent u nog niettrouwens, u mag slechts opstaan wanneer er iemand bij is. Zij stond dicht bij hem en keek naar hem op. Hij was wel een hoofd groter dan zij. Ik ben toch weer sterk, zei ze dankbaar. Dat heb ik aan u te danken.O, ik ben toch zo gelukkig als ik er aan denk hoe gauw ik weer helemaal gezond zal zijn. Holl beet zich op de lippen. U wordt ook gezond, zei hij. Je wordt gezond, AngelaJe wordt gezond! Dit trof haar van top tot teen. En voor de eerste maal geloofde ze het.... geloofde ze het wer kelijk. Zij sloeg haar armen om zijn hals. Liefste.- liefstemijn liefste Stefan Holl was zo grenzen- lcos verrast, dat hij niets deed dan stokstijf te blijven staan. Hij voelde haar warme armen om zijn nek, haar vochtige lip pen tegen zijn hals en het beven van haar teïe lichaam aan zijn eigen lichaam. Zijn handen ver langden er naar haar vast te houden, haar hoofd te strelen. En hij boog zich reeds over haar. Maar toen zegevierde zijn ver stand. Hij greep haar polsen, maakte haar armen van zijn hals los en duwde het kleine vrouwtje vast besloten van zich af. Angelawat betekent dat, zei hij nodeloos hard. Doe dat alstublieft niet weer, signo rina, nooit weer! Zij deinsde terug tot aan de muur en zag nog witter dan die muur. Haar ogen sperden zich zo wijd open dat ze volkomen rond waren, maar ze keken over hem heen. Angela, smeekte hij, wees toch verstandig. We zijn toch volwassen mensen Ze keek hem aan. Hij begreep deze lange blik niet en omdat zij hem niet begreep deed en zei hij niets. Maar juist dat scheen ver keerd geweest te zijn, want met grote energie richtte ze zich hoog op, liep zo snel ze kon door de gang naar haar zitkamer en Slager, die de scheidende predi kant dank bracht voor de pretti ge samenwerking. In dezelfde geest spraken ds. W. Eijgendaal uit Hoofdplaat na mens de classis IJzendijke; ds. L. Blom uit Aardenburg namens de Ring Sluis; en burgemeester F. A. van Rosevelt uit Schoondij- ke namens de Stichting Rozen- oord. Burgemeester P. F. van Hoote- gem van Sluis bracht ds. Groen veld o.m. dank voor de wijze waarop deze zijn medewerking had verleend bij de restauratie van het kerkgebouw te St. Anna ter Muiden. Pastooor J. Smits voerde het woord mede namens de R. K. be volking van Sluis en St. Anna ter Muiden. De heren J- Ketele, voorzitter van de Ned. Herv. diaconie, en J. de Bruijne, president-kerkvoogd, wezen op de voortreffelijke lei ding bij het jeugdwerk en de ca techisaties en betrokken hierbij mevr. Groenveld-de Boer, die de banden in de vrouwenorganisa ties in de loop der jaren zeer r":ed bij elkaar had weten te hou den. De heer A. Lako sprak namens het bestuur van de Chr. school en mevr. Lako bracht ds. Groenveld dank voor het grote aandeel dat deze had gehad in de bouw van de kleuterschool. Tot slot voerde het woord ds. A. Twijnstra uit Retranehement, die enige weken te Sluis en St. Anna ter Muiden, tijdens de va- kature, de dienst zal waarnemen. In het jeugdgebouw kregen de gemeenteleden ■gelegenheid per soonlijk afscheid te nemen van de familie Groenveld-de Boer, waar bij een kopje koffie werd geser veerd. Door de president-kerkvoogd, de heer De Bruijne, werd tenslot te aan ds en mevr. Groenveld na mens de kerkeraad en foto van de Ned- Herv. kerk te Sluis aan geboden. Met treinstel in botsing Op de A.C.Z. ter hoogte einde afrit oude ingangspoort deed zich een botsing voor tussen een trein stel (6 wagons en locomotief) en een uit Duitsland afkomstige per sonenwagen. welke naar de aard van het ongeval bijzonder goed is algelopen. De bedrijfstrein komende uit de richting tractie met bestemming oven5, kon een botsing met de personenauto, komende uit de i sloeg de deur met een slag ach ter zich dicht. De luchtstroom werkte dcor.l liet ook zijn deur in het slot vallen en deed de open ramen toeslaan. Een van hen wierp de pot met de goudlelie op de grond. De pot brak en aarde en bloemen rolden tussen de voe ten van Holl. Een poosje stond hij doodstil, toen bukte hij zich en raapte Angela's geschenk op. Alsof dit een daad van grote draagwijdte was, zocht hij een bloemenvaas op, veegde met een krant de aarde bij elkaar en plantte de bloemen met de wor tels er weer in. In de badkamer maakte hij de aarde goed voch tig en zette hem daarna op een laag tafeltje naast zijn bed. Helga had het harde slaan van de deur gehoord en kwam haastig aanlopen. Angela stond met de rug tegen de vleugel en staarde met saam- geknepen lippen voor zich uit. Van de verpleegster nam zij geen notitie. Helga zag natuurlijk, dat er iets beslissends gebeurd was. Om Gods wil, kind,- wat is er? Niets, zei Angela, schijn baar rustig. Maar toen strekte ze haar handen naar Helga uit. Helemaal niets... toe, laat me! Ga weg.... ga dan toch weg! Tegelijkertijd zakte ze zo plot seling ineen, dat Helga moeite had haar nog op te vangen. De zieke was zo licht, dat de verpleegster haar met gemak naar bed kon dragen. Maar Angela.wat is er dan toch? Heb je pijn? Ik zal meteen richting atelier, niet meer voor komen, ondanks een zesmaal ge geven signaal van de machinist. Het bufferstel van de locomotief vernielde de motorkap van de auto en schoof vervolgens door tot juist naast de bestuurders plaats. De wagen werd nog een viertal meter meegesleurd en moest van de buffer losgemaakt worden. Met flinke schrik in de benen kon de autobestuurder bij de garde wat op zijn verhaal komen. Het gladde wegdek Op de hoek SpoorstraatMid denstraat vond een aanrijding plaats tussen een bestelauto, be stuurd door F. v. d. V. uit Sluis kil, en een vrachtauto van de fir ma O. uit Axel. Door de gladheid van het weg dek schoot de bestelauto bij het remmen door, met het gevolg dat deze tegen de vrachtwagen bot ste. Persoonlijk letsel deed zich hierbij niet voor. Matriële scha de liep de bestelwagen aan car rosserie op, terwijl de vrachtwa gen geen noemenwaardige indeu- Kingen vertoonde. Loos alarm Tot tweemaal toe hebben leden van het plaatselijk vrijwillig brandweerkorps, alsmede het plaatselijk politie apparaat bij een proel-alarmsein hun paraatheid getoond. Vrijdagavond omstreeks half negen liet de sirene, zij het geen krachtig dan toch een zoemend geluid horen, hetgeen politie en hulpkorps in minder dan geen tijd bij het B.B.-gebouw tezamen bracht. Na zich van het loos alarmsein overtuigd te heb ben, toog een ieder huiswaarts. Doch groot was de verbazing toen in de nachtelijke uren van vrijdag op zaterdag wederom via de sirene een beroep op hun pa raatheid werd gedaan. Getuige de kracht waarmede nu het sein ge geven werd, bleken niet alleen politie en korpsleden van de ernst doordrongen, maar ook de in rus te zijnde bevolking ontstak in al le haast de lichten om vanachter de ramen hun brandweermannen te volgen, die de gure sneeuw jacht trotseerden. Via de BB-telefooncentrale, die vanwege de bediening ook al ge heimen bleek te hebben, kon men vernemen dat het wederom loos alarm was geweest en een tech nische storing de sirene in wer king had gesteld. Was men ener- l zijds verheugd, dat niemand in Angela keerde zich van haar af en ging met haar gezicht naar de muur liggen. Ik wil niets, nietsLaat me toch alstublieft met rust...! Vader!Vader! Helga begreep er niets van, maar voelde als vrouw toch on bestemd dat het hier om een zaak van het hart ging. Ik ga je vader halen, be loofde ze en snelde naar bene den. Op de trap viel haar op, hoe dom het eigenlijk was om de vader in plaats van de dok ter te halen. Wanneer Angela inderdaad geen dokter nodig had, dan zou Stefan dat zelf wel zien en Alberti op de hoogte stellen. Zij kwam Roberto tegen en stuurde hem naar dr. Holl. Zij was daarbij zelf zo opgewonden, dat Roberto dacht, dat het om leven of dood ging. Daarom liep hij beduidend vlugger dan an ders met zijn waardigheid over een kwam. Hij kwam op zijn beurt Alber ti tegen, die onmiddellijk be greep. dat het om Angela ging. Wat is er aan de hand, zus ter? riep hij reeds op de helft van de trap. Ik weet het niet., een col lapse vermoedelijk. Alberti nam drie treden tege lijk. Angela lag nog precies zoals Helga haar verlaten had. Haar gelaat was naar de muur ge keerd en haar schouders schok ten. Alberti boog zich geschrok ken o'">r baar heen Kindje.... Angela (Wordt vervolgd.) gevaar verkeeidc, anderzijds was er verontwaardiging over de gloednieuw geplaatste alarmin stallatie, die naar de mening van de plaatselijke brandwacht, geen goede aanwinst schijnt te zijn. Het was niet de eerste maal dat een dergelijk alarm geschiedde en met diep respect werd in die kcude nacht nog eens de trouw heid, van de nog steeds niet afge dankte, eerste alarmschei bespro ken. De Sluiskillenaar kan echter met recht trots zijn op een korp.s dat bij nacht en ontij, brandmel ding of loos alarm, van een ge waardeerde paraatheid blijk geeft. Finale hekduiven ten toon,steMng Voor de laatste maal kwamen de liefhebbers in hun clublokaal bijeen in het kader van een d*or de Sluiskilse Reisduif georgani seerde hokduivententoonstelling Had het plaatselijk lid Snoerk in de voorronden de duiven ge keurd, voor de finalekeuring had het bestuur de heer Terlinck uit Westdorpe gevraagd. Na een nauwgezette controle verkregen de doffers en duiven de navolgende puntenwaarde ring: Doffers: 1. H. Snoeek, 91'; pnt; 2. W. de Smet, 91 pnt; 3. Th.: de Smet, 90% pnt; 4. B. de Kra ker, 90% pnt; 5. Th. de Smet, 90 pnt; 6. E. Lambert, 90 pnt. Duivinnen: 1. H. Snoeck, f. pnt; 2. J. Verbiest, 90% pnt; 3.F. Schooft, 90% pnt; 4. J. de Block. 90Vi pnt; 5. F. Snoeck, 90 pnt; 6 J. van Avermaete, 90 pnt; 7. Th de Smet, 90 pnt. Men heeft in Australië grote verwachtingen van de ontwikke ling van Papoeland en Nieuw- Guinea, de twee gebieden in het onder Australisch bestuur staar de deel van het eiland Nieuw- Guinea. Dit wordt opgemerkt in het kwartaaloverzicht van de „Australia and New Zealand Bank" van jan. 1959. De olie waarop men in november 1958 op de boorterreinen in Puri in Papoeland stuitte, heeft in Australië de hoop gewekt, dat de 30 miljoen pond sterling, die sinds 1912 aan de olie-opsporing is uitgegeven, rendabel zal blij ken. Reeds 'vele jaren delven Australische maatschappijen goud in Nieuw-Guinea, maar copra en andere inheemse produkten blij ven de belangrijkste exportarti kelen. De snelle ontwikkeling o? de rubber-, koffie- en cacaoplan tages houdt de belofte in dat deze steeds belangrijker zullen wor den. Enige houlopstanden leve ren timmerhout en triplex. In dien hieraan ruwe olie z»u kun nen worden toegevoegd, zou een belangrijke bijdrage worden ge leverd tot het verkleinén van Australië's afhankelijkheid van overzeese aanvoerbronnen. Daar waar olie wordt ontdekt moedigt de regering de maai schappijen aan door de winster belastingvrij te maken totdat uitgegeven bedragen zijn geooffi; penseerd. Te Puri in Papoealax: zijn de rotsformaties merende*' van dezelfde samenstelling al' op Borneo, Sumatra en Javn waar olie in grote hoeveelhede' wordt gewonnen en verscheep naar Australische raffinaderijen De in Puri gevonden olie heef de maatschappijen doen besluite het boren voort te zetten en mede een aanmoediging gewee voor een aantal andere onderm mingen, die op concessies in d gebied werkzaam zijn. Het grootste probleem is h( vervoer in het moeilijke terret De rivieren zijn de voornaam?' transportwegen, maar het kl maat levert moeilijkheden Eerst dient het bewijs van aanwezigheid van grotere h veelheden petroleum geleverd zijn, alvorens het kostbare vraaf stuk hoe de produkten naar verschepingsplaats te vervoer* kan worden aangepakt. De re ontdekte olielagen zouden minder moeilijk bereikbare minder afgelegen gebieden zek van commerciële betekenis 3) aldus het bankoverzicht-

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2