<2V. 5/o/i het geluk lacht u toe: Hoofdinspecteur Van den Berge neemt afscheid van Terneuzen Beursoverziclit KERKDIENSTEN 78, Terneuzen De werkgelegenheid AGENDA Voor de zondag ierdag 10 januari 1959 Zaterdag 10 januari 1959. DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 ILIPS TELEVISIE, AMMOFOON en IATUUR, worden rs aangewezen, die ip het deelnemings raat, in contanten n kans op de hoofd- roor het leven op een Radio van b.v. loofdprijs. Volgend ype uit van het be- jude" toestel wordt ruild. Dat gaat Uw •ent, en dat er elk mt. Voor U 75 jaar 45 maal een nieuw j laten gaan? Nee )g een besluit en ga ANDRECORDER, N, Hi-Fi apparatuur t: naar DE KOCK Met zéér gemengde gevoelens Zoals wij gisteren in het kort reeds meldden, is de heer R. M van den Berge, die bi jna IV/i jaar hoofd was van de Inspectie der belastingen alhier, bij Koninklijk Besluit met ingang van 16 janu ari a.s. bevorderd tot hoofd inspecteur van 's Rijks belastin gen en aangewezen als boofd van de inspectie der belastingen te Breda. In verband met deze mutatie vonden wij aanleiding eens een onderhoud aan te vragen bij deze scheidende hoofdambtenaar, dat welwillend werd toegestaan. Zo vervoegden wij ons gisteren aan het gebouw van de Kamer van Koophandel in de Burg. Geill- straat alhier, waar de inspectie van de belastingen, nu al vele jaren, een gastvrij onderdak heeft gevonden. Op onze vraag aan de heer Van den Berge, welke reactie deze mutatie bij hem teweeg bracht, zowel voor zijn ambtelijk leven als voor dat in de persoon lijke sfeer, antwoordde deze: Natuurlijk ben ik blij met mjin promotie. Ook de verdere studie mogelijkheden voor de kinderen spelen hierbij vanzelfsprekend een rol. Maar tochmet zéér gemengde gevoelens verlaat ik Terneuzen. Ik voelde me hier thuis, mede wellicht omdat ik zelf een Zeeuw ben. Ik heb hier veel kennissen en vrienden en wat wil een mens eigenlijk nog meer. Voor mij is Terneuzen geen land over water, althans ik heb dit hezwaar persoonlijk nooit ge voeld. Gevraagd naar de functies welke h'i bekleedde in het maat schappelijk leven ter plaatse, kwam duideliik naar voren zijn warm kloppend hart voor de watersoort. Zo is hij o.m. be stuurslid van de Terneuzense Jachthaven en van de Royal Bel gian Sayling Club en verder voorzitter van de gemeentelijke SDortadviescommissie en voor zitter van de vergaderingen van inspecteurs van 's Rijks belas tingen in Zeeland. De huisvesting van de belas tingdienst heeft ter plaatse in de loop der jaren nogal wat hoofd brekens gekost. Thans schijnt het al ruim 20 jaren sluimerende plan tot de bouw van een rijks- kantorengebouw zijn realisatie nabij. Is er zo vroegen wij de scheidende functionaris bij U VERLAGING WESTDUITS DISCONTO Het Westduits disconto is se dert vrijdag verlaagd van 3 tot 2% procent. De verlaging wordt met in gang van heden van kracht. Het betreft de zesde disconto verlaging sedert september 1956. De vorige verlaging geschiedde op 27 juni 1958, toen het tarief werd verlaagd van 3% tot 3 pro cent. geen spijt dit niet meer van nabij te kunnen meemaken? U zegt „schijnt!" Zegt U maar gerust, aldus de heer Van den Berge, dat nog dit jaar met de bouw zal worden begonnen. U weet de vestigingsplaats n.l. op de hoek Rosegracht-Axelsestr. en tevens dat in het gebouw, naast de belastingdiensten, te vens de Rijkswaterstaat en het Gewestelijk Arbeidsbureau een onderdak zullen vinden. In 't vroege voorjaar van dit jaar zal de aanbesteding plaats vinden, zodat verwacht mag worden, dat nog in de loop van dit jaar met de bouw, welke een paar jaar in beslag zal nemen, zal worden be gonnen. Inderdaad is de huisves ting van de diverse belasting diensten tot dusverre zonder enige twijfel remmend geweest voor de werkzaamheden. Een meer aan de eisen des tijds aan- genast gebouw is hier dan ook allesbehalve als een luxe aan te merken. Ook uit stedebouwkundig oog punt valt de bouw toe te juichen. Zonder twijfel zal het nieuw te verrijzen gebouw een meer har monische overgang bevorderen van de oude stadskern naar de nieuwe wijken. Op onze vraag naar bijzondere ervaringen gedurende de tijd dat de heer Van den Berge hier de scepter zwaaide, antwoordde deze: „Een antwoord daarop is. uit hoofde van miin werk. niet zo eenvoudig. Bij de verhouding fiscus-publiek, gaat het om de juiste instelling en wel van beide kanten. Steeds maar weer het onderste uit de kan te willen halen, valt te laken. Van ambte lijke zijde dient men niet op een te streng fiscaal-kompas te varen, hoewel vanzelfsprekend de rechtvaardigheid nooit uit het oog mag worden verloren, daar bij aandacht schenkende aan de omstandigheden. Vanzelfsprekend hebben zich wel eens moeilijkheden voorge daan. Maar over 't algemeen ge nomen: ik mag de geaardheid van de nijvere Zeeuwse bevol king wel. Ambtelijk heb ik hier dan ook bijzonder prettig ge werkt. Erkentelijk ben ik voor de loyale hulp die ik van al mijn medewerkers heb mogen onder vinden. De instelling van de Zeeuwse bevolking, waarbij het arbeidstempo over het algemeen vrij hoog ligt, is zodanig, dat men steeds gaarne bereid is tot hel pen. Dit kan ik ook zeggen van de onder mij ressorterende ambte naren. Toch moet men dit niet overal verwachten. Vooral in de na-oorlogse periode werden aan de belastingdienst zware eisen gesteld en moest er onder hoog spanning worden gewerkt, maar wat de huidige stand van werk zaamheden betreft, kan ik nu gelukkig met een gerust hart het schip verlaten, want we zijn, wat het werk betreft, bij. Dit is voor mij een prettige gewaarwor ding. Hoewel we dit reeds hebben begrepen, willen wij U tenslotte toch nog de vraag stellen of het U spijt om Zeeuws-Vlaanderen en meer in 't bijzonder Terneu zen te moeten verlaten? Zonder twijfel! aldus de heer Van den Berge. Ongetwijfeld zal ik, eenmaal te Breda, nog dikwijls met wee moed terugdenken aan mijn Ter neuzense tijd en in 't bijzonder ook aan mijn zeilboot, die zo vlak voor mijn woning in de jacht haven een meerplaats had en waarmee ik, als een speels werk tuig. overgeleverd aan wind en golven, zo menige tocht heb ge naakt op de onvolprezen Schelde. Werkelijk! Het is voor mij. na een 20-jarige watersporthobby beoefend te hebben, wat dat punt betreft, een hard gelag Wij hebben ons onderhoud be sloten met de heer Van den Berge en de zijnen in hun nieuwe toekomstige woonplaats, zij het dan zonder boot, een behouden vaart toe te wensen. Indien iemand van u wijsheid ontbreekt, dat hü ze van God begere, die een iegelijk milde- ljjk geeft en niet verwijt en zij zal hem gegeven worden. Jak. 1 5. Wij staan dagelijks voor aller- 'ei moeilijkheden. Weinige zijn de evens, die als een klare beek daarheen vlieten zonder dat een rimpeltje hun oppervlakte be roert. Wellicht zullen wij heden een grote zielestrijd hebben, of wel zullen wij ernstige raad 4e geven nebben aan de een of ander, die aan onze zorg is toevertrouwd. God beware er ons voor, dat wij zouden menen aan ons zelf te kunnen voortgaan, beslissen of raden. Welgelukzalig de mens, die ge- duriglijk vreest. Die houdt zich vast aan de Enige, die voor strui kelen of dwalen, of verkeerd raad geven bewaren kan! Laten er bij ons heden gevon den worden opgeheven handen en een ootmoedig, heilbegerig hart, om Gods wil en weg te ver staan. „Laat Mij uw stem horen!", zo zegt de Almachtige God. En daar mede toont Hij zo duidelijk, dat Hij bemoeienis wil houden met onze noden en behoeften en aan dit zoeken van Zijn aangezicht een belofte verbindt. Hij geeft mildelijk. Hij verwijt niet. Hij zal geven Zijn licht op ons pad, Zijn wijsheid in de moei lijke uren. Indien ons hart maar beseft hoezeer wij die nodig heb ben. God is een Vader, die vergeeft, Die blijdschap in verlossen heeft, Een God vol mededogen, Die op het stil geloofsgebed Het zuchtend kind uit angsten redt. (Uit Nieuw Bijbels Dagboekje.) TIJDELIJKE VERLAGING VAN INVOERRECHTEN Ter uitvoering van het E.E G.- verdrag passen de landen van de Europese economische ge meenschap met ingang van 1 januari 1959 in het onderlinge verkeer invoerrechten toe, welke 10 lager liggen dan de op 1 januari 1957 geheven rechten. Deze maatregel geldt niet voor goederen die afkomstig zijn uit landen buiten de Euromarkt, hierdoor is een discriminatie ontstaan. Intussen heeft de raad van Euromarktministers besloten voor bepaalde goederen tijde lijk eveneens een reductie van 10% op de invoerrechten toe te passen ten aanzien van im porten uit landen buiten de Euromarkt. Deze tijdelijke reductie heeft alleen betrekking op die goede ren, waarvoor een hoger invoer recht geldt dan te zijner tijd ver moedelijk door de Euromarkt ten aanzien van importen uit derde landen zal worden toege past (het buitentarief). Ter uit voering van genoemd besluit van de raad van ministers is vrijdag een koninklijk besluit (Stb. no. 1) verschenen, waar bij een aantal tijdelijke gedeel telijke invoerrechtenschorsingen zijn vastgesteld. Deze schorsin gen treden in werking met in gang van 12 januari 1959; zij hebben o.m. betrekking op eni ge produkten uit de voedings middelensector (soepen en pro dukten voor soepen, mineraal water, bier, limonade), benzol, tuluol en dergelijke produkten, geneesmiddelen voor detailver koop, parfumerieën en kosmeti- sche artikelen, zeep, banden, reiskoffers, courantenpapier, 'n aantal textielprodukten (o.m. tricot ondergoed, kousen, sok ken en wollen bovenkleding), enige soorten schoeisel, vilten hoeden, bepaalde voor de bouw nijverheid van belang zijnde keramische produkten en som mige soorten glas. NOG STEEDS SNEEUW in NOORD-NEDERLAND Weer is vrijdagmorgen in Noord-Nederland 'n pak sneeuw gevallen. Nauwelijks was don derdag in de loop van de dag de sneeuw wat weggedooid of het begon 's avonds op te vrie zen. De minimum temneratuur op Eelde was 3 graden. Daar enboven begon het vrijdagmor gen vroeg andermaal te sneeu wen. Tot negen uur was er drie cm toegevoegd aan het geen er tot dusver was "evallen. De to tale hoeveelheid sneeuw van de afgelopen dagen is volgens op gave van de meteorolische dienst te Eelde 10 cm. Het verkeer in Noord-Neder land begint te wennen aan het winterse weer. De autobu: maat schappijen reden hun diensten met ongeveer 20 minuten ver traging. De spoorwegen in het noorden hadden slechts "n paar minuten vertraging. Op de lijn Groningen-Nieuweschans en Groningen-Leeuwarden, waar stagnatie werd veroorzaakt door omgewaaide telegraaf-alen is de situatie weer normaal. De tele graafpalen dienen voor de com municatie tussen de verschil lende stations. Deze communi catie is gedeeltelijk hersteld en geschiedt gedeeltelijk via de rijkstelefoon. Alleen Visvliet is nog geïsoleerd doordat dit sta tion ook via de rijkstelefoon niet bereikbaar is. TUSSEN AUTOBUS EN MUUR BEKLEMD GERAAKT Op het Stationsplein te Apel doorn is donderdagavond de 16- jarige scholier A. van Ernst om het leven gekomen. De jonge man postte in de brievenbus aan het station een brief op het moment dat uit de Stations straat een actobus van de Ve- luwse autodienst naderde. Toen de chaufeur van deze autobus de bocht naar links wilde ne men, gleed zijn wagen ten ge volge van de gladheid door, waardoor Van E. tussen de bus en de muur van het station be klemd raakte. De jongen liep ernstige verwondingen op en overleed korte tijd na aankomst in het ziekenhuis. ZEER VASTE MARKT Voor de laatste beursdag van deze week was de handel tame lijk levendig en verkeerde het Damrak weer in een hausse stemming. De internationale waarden konden de donderdag geleden verliezen gemakkelijk inlopen, terwijl aandelen Phi lips en AKU's daarboven nog een behoorlijke winst konden boeken. De flauwe stemming van de vorige dag bleek een ver gissing te zijn geweest. De Fhi- lips-papieren vervulden vrijdag middag de hoofdrol en waren bij de opening op 490%,16 pun ten hoger. De markt stond onder invloed van de vaste stemming, waar mee Wall Street was afgeko men. De koersfluctuaties bleven binnen betrekkelijk nauwe gren zen. Op hoge prijzen werd de willige stemming afgeremd door geringe verkopen uit het buiten land. De kooporders hadden bij de opening rijkelijk de over hand waardoor over vrijwel de gehele linie van de internatio nale waarden flinke koerswin sten ontstonden die voor AKU's en Unilevers in het verdere beursverloop met een paar pun ten werden gereduceerd. Per saldo boekten AKU's een koers winst van circa 7 en Unilevers 6 punten. Philips bleven op vrij wel de hoogste prijs van de dag. Kon. Olies lagen goed in de markt en boekten een winst van circa ƒ260. De aandelen bleven echter nog iets onder pariteit New York. K.L.M. werd onver anderd geadviseerd. De scheepvaarten werden gis teren min of meer verwaar loosd. De koersen gaven geen belangrijke verschillen met die £an de vorige dag te zien. In de hoofdfondsen van de cultuur waarden was 'n levendige han del, vooral in HVA's. Deze aan- liepen op van 137% tot I40,i en behaalden een koers winst van circa 6 punten. Een en ander op een spoedig te ver wachten bericht van de maat schappij. Deli's en Senembah's eveneens gevraagd terwijl het vriend voorstel van 5 over t boekjaar 1958 van Amster- m Rubbers hoegenaamd geen '.vloed had op de koers van de andelen, die circa 2 punten ho er noteerden. De beurs vraagt zich af of dit dividend uit eigen middelen wordt betaald, of uit de winst. Een divdend van 5 pet. was reeds eerder in de koers van de aandelen verdis conteerd. Handelsbanken een puntje hoger bij een minimale affaire. Staatsfondsen vast. Het herkapitalisatievoorstel bracht aandelen Venco op 263 bieden tegen een laatstgedane notering van 210 op 9 dec. j.l. Metaalbuizenfabriek Excelsior werden wederom een paar pun ten hoger geadviseerd. Prolongatie 314 pet. Beursindices 7/1 8/1 9/1 Intern, conc. 373.20 367.89 374.97 Industrie 178.11 177.75 178.62 Scheepvaart 152.99 150.83 150.83 Banken 143.61 143.61 144.75 Ind. fondsen 105.67 105.12 106.78 Algemeen 255.62 252.79 256.63 Nabeurskoersen Kon. Olie: 179.50—180 (180.10) Unilever: 444—445 (44214) Philips: 494—498% (491%) HVA: 141%14214 (139%) Nw Unilever: 436%438 442%) Conv. obl. Philips: 2251422614 (222%) Het voor de seizoeninvloeden gecorrigeerde werkloosheidscij fer wordt door het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid per 31 december j.l. be rekend op 86.000 tegenover 83 000 per eind november. Het ministe rie merkt hierbij op, dat aange zien het tendenz-ciifer over de maand november geflatteerd was door de tijdelijke ruime werkge legenheid in de landbouw, men uit de stijging tot 86.010 per eind december niet mag afleiden, dat de algemene werkgelegenheids situatie is verslechterd. Vergelij king met het tendenzcijfer per eind oktober, dat 90.000 bedroeg, geeft een juister beeld van de ontwikkeling: Het tendenz-cijfcr blijkt sedert dat tijdstip gedaald te zijn met 4000. Ilaliano, de heerlijké versnapering bij 19 CSnt pef rol hoest en verkoudheid EEN PRODUCT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK (Advertentie) De toeneming van de geregis treerde arbeidsreserve was vrij wel geheel geconcentreerd in de seizoengevoelige bedrijfstakken. De geregistreerde arbeidsre serve van metaalbewerkers steeg in de verslagmaand met rond 1.00. Ook hier is het seizoen de voornaamste oorzaak voor de stijging, waarbij gedacht moet worden aan constructiebedrijven, loodgieters, enz. De invloed van de verslechterde situatie in en kele sectoren, zoals bijv. in de kleine scheepsreparatiebedrijven. werd gedeeltelijk gecompenseerd door het toenemen van de werk gelegenheid in andere sectoren. Berichten omtrent een verder gaande opleving kwamen met name uit de elektrische appara ten-industrie en de zinkfabrie- ken. Het aantal werkloze jeugdigen is als gevolg van het seizoen met ruim 2000 gestegen tot 5595. Dit aantal is echter iets geringer dan eind december 1957. Het aantal openstaande aanvragen voor deze categorie daalde met rond 800 tot 3546. De stijging van de werkloosheid van vrouwen was aanzienlijk ge ringer dan normaal in deze tijd van het jaar het geval is, als ge volg van het opnemen van jeug digen in de confectie- en textiel industrie en in de administratie ve sector. Het aantal werkloze gerepa trieerde mannen en vrouwen daalde van 2806 tot 2621, zo deelt het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mede. door HANS-OTTO MEISSNER Nederland» bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR 43) Nadruk verboden. ZATERDAG 10 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Scampolo". Concertgebouw, 8 uur: „De dochter van Robin Hood". Zudiersportpark, 2.30 uur: Tern. BoysWemeldinge. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: ,Ein herz voll muziek". ZONDAG 11 JANUARI Terneuzen: Luxor-Theater, 2 uur: „De dochter van Robin Hood"; 4.30 en 8 uur: „Scam polo". Concertgebouw, 8 uur: „De dochter van Robin Hood". Hotel Centraal, 7 uur: Prijskamp Biljarten. Westelijk Bolwerk, 2.30 u.: TerneuzenGoes; 12.30 u.: Terneuzen 2Oostburg 2. Axel: Het Centrum, 3.45 uur: „Ein herz voll muziek"; 8 uur: „De lange hete zomer". Dat wel, verklaarde ze voorzichtig, maar zie je, Angela, het gaat je dokter te langzaam. Zeker, zijn serum is goed, maar hij zou een middel willen vin den dat nog krachtiger is, dat beduidend sneller naar het doel voert. Hij zei je laatst toch, dat je nog een paar maanden ge duld moest hebben tot je weer kerngezond zou zijn. Maar dat duurt hem te langen jou ook, AngelaDaarom zit hij let terlijk dag en nacht beneden te werken. Ik heb hem al vaak des morgens aan zijn mikroskoop gevondengeen oog had hij dichtgedaan, 24 uur achter el kaar maar proeven nemen, proeven voor jou! Angela's ogen sperden zich wijd open. Voor mijalles voor mij? zei ze bijna onhoorbaar. En ik heb het niet eens geweten, ik heb gedacht dat ik hem hele maal onverschillig liet. Hoe ge makkelijk doet men iemand toch onrecht. Dat is zo erg niet, zei Helga luchtig, dat komt alleen omdat je ongeduldig bent. Ik zal heel geduldig zijn, verzekerde Angela. Dat is nu eenmaal het lot van vrouwen. Helga trok de wenkbrauwen op, ze wist niet hoe dit bedoeld was. Toen wees ze met het spuitje Je rechterarm, alsjeblieft, x N x me* een iEigen spaarbedrag minstens f "per jaar gedurende 6 of 9 ja; Goede „samengestelde" rente iRijkspremie van 10 °/o <>ver "spaarbedrag plus rente Rente 4- premie maximaal "tot plm. f 500,- vraaq direct zo'n overeenkomst aan bij de COÖP. BOFRFNl FFNRANK „TERNEUZEN" RAIFFEISENBANK O TERNEUZENl WALSTRAAT 1 i-l^yi.i'^.y^-X'I'l-I'.-Xvl'Kv.^V.V.VASVAV.V.V.VViV.V.S'A-kW.V.W.VAV. (Advertentie.) OOST ZE EU VV'S- V LAANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 11 JANUARI. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen (In beide diensten voorbereiding Heilig Avondmaal). Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10 uur Ds. K. Verbeek. (Heilig Avondmaal.) Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Timmers. Philippine: 2.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: 10 uur Ds. J. Scholten. (Voorbereiding H. Avondmaal.); 3 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel; 7 uur Ds. Stipriaan Luïs- cius, van Gent. (Jeugddienst. Ge bouw Kerkhoflaan: 10 uur Vic. Joh. Brezet. Driewegen: 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 9.30 uur Ds. Ph. M. Becht. (Bed. Heilig Avondmaal.) 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. (Voortz. en Dankzegging Heilig Avondmaal.) Verenigingsgebouw Angela, zei ze, of nee, laten we voor de afwisseling de linker eens nemen. De zieke wendde haar hoofd af en snel stak de verpleegster de naald in de arm. Zo, zei ze, en nu laat ik je voor vandaag met rust. Blijf braaf liggen, dan breng ik je om half vijf je thee. Ach Helga, verzocht Ange la, zet, voordat u weggaat, nog even de radio voor me aan Ik zou graag naar Turijn luis teren, daar is nu een mooi con cert. Toscanini dirigeert. Helga deed wat haar gevraagd werd. zij het hoofdschuddend. Eigenlijk zou het beter zijn wanneer je nu slapen ging, vond ze, maar als het niet anders kan Angela wachtte tot de voet stappen v n de verpleegster weg gestorven waren. Toen stond ze voorzichtig op. Het lopen viel haar niet meer zo moeilijk, ze werd inderdaad iedere dag ster ker. Voor de spiegel maakte zij haar haar in orde, zocht een mooie, helblauwe ochtendjas uit de kast en bijpassende zijden pantoffels. Ze zette heel licht haar lippen aan en legde een vleugje rouge op haar wangen. Nu was zij met haar spiegelbeeld tevreden. Er waren stellig nog wel knappere meisjes, maar tot de lelijke behoorde ze toch ook nietvast niet! Daarin had Margaretha gelijk. Ze had al lang haar plan ge maakt en het betrof de intussen zo prachtig ontloken goudlelie naast haar bed. Zij bukte zich en tilde de kom op. Het kostte haar enige inspan ning de pot met de plant erin te dragen, maar het lukte. Voor zichtig ging ze met haar last de kamer door, zette hem neer, deed de deur open, nam de pot weer op en droeg hem behoed zaam naar de deur van dr. Holls kamer. Met de elleboog drukte ze de kruk naar beneden en duwde de deur open. Daarbij viel haar in, dat ze vergeten had aan te kloppen en ze schrok. Er was echter nie mand in de kamer. De Vene- tiaanse kommode naast het raam was wel de beste plaats voor een exotische bloem. Daar zette ze de pot neer, schoof hem op de juiste plek en keek daar na eens in de kamer van haar dokter rond. Een zo gewetensvol en ijverig man als Stefan Holl was in zijn eigen omgeving vreselijk slordig. Dat verbaasde haar, maar er gens vond ze het ook aardig, want ze was bang geweest dat hij ook in zijn persoonlijk leven iemand was, die de puntjes op de i zette. En zo was hij nu blijkbaar met. Naast zijn tabaks zak lagen zijn manchetknopen en als bladwijzer keek een schoenlepel uit een boek. Overi gens was dit leerboek van de Italiaanse taal voor gevorder den. Hij had weliswaar leesten in zijn schoenen gedaan, die voor het bed stonden, maar daarbij de linker en de rechter verwisseld. Angela corrigeerde deze nalatigheid. Op het nachtkastje stond een familieportret en Angela bekeek het. Een heer en een dame, blijkbaar een jong echtpaar, za ten naast elkaar op een tuin terras van een wit landhuis. Zij moesten, volgens hun kleding, daar kort na de eerste wereld oorlog gezeten hebben. Voor hen lag een grote wit-bruine Ber- nardhond, die op zijn geduldige rug een kleine jongen in een matrozenpak droeg. Het was een leuk jongetje, dat zag men onmiddellijk en hij had een ge zicht met zomersproeten. Toen herkende ze de kleine jongen, het was Stefan Holl met zijn ouders. Ze nam het portret op, maar zette het meteen weer neer, want zij hoorde voetstappen. Geschrokken van haar eigen moed, week ze terug tot aan het venster en wachtte daar af of de dokter kwam. Haastig stapte hij binnen en had haar bijna over het hoofd gezien. Maar toen bleef hij plotseling staan en keek haar aan. Maar Angelamaar sig- norina, riep hij verbluft uit, wie heeft u gezegd, dat u mocht op staan en rondlopen? Ik wilde alleen maar zei ze schuldbewust en maakte een hulpeloos gebaar in de rich ting van de plant. Hijhij is nu helemaal uit! Holl keek van Angela naar de goudlelie en vandaar weer naar haar. Hij vond echter niet het rechte woord. Hij wist in het ge heel niet hoe hij zich houden moest. Ze was zo ontroerend hulpbehoevend. De lelie is nu helemaal open, dokter, de mooiste Lilia Aureata die wij ooit hadden. En daarom dacht ik.., zij kon niet verder spreken en keek hem met grote ogen aan. (Wordt vervolgd.) 9.30 uur Eerw. heer C. H. Hei boer. GEREFORMEERDE KERK. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Pestman. (Viering H. A.) Axel: 10 uur en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. I. Doornbos, em. pr. te Amsterdam. GEREF. KERK (Vrijgemaakt). Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. (Viering H. A.) Hoek: 10.30 uur en 2.30 uur Ds. C. Bijl. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. Zwier. GEEEF. GEMEENTE. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur Ds. D. Aan- geenbrug; 2 uur leesdienst; 6 uur Ds. D. Aangeenbrug. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) (Gebouw „Pro Rege") Terneuzen; 10 uur en 3.45 uur lees-' dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 i uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEELS. Terneuzen: 10 uur Heiligings- I samenkomst; 7.30 uur Verlos- singssamenkomst o.l.v. kapiteins J. Gout. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur H. H, Missen. Hulst: 6.30 uur, 7,45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur, 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur en 17.00 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. WEST ZEEl'WS-VI.AANDEREN ZONDAG 11 JANUARI. NED. HERV. KERK. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Dr. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Wika Wasterval. Groede: 10 uur Ds. J. v. d. Graaff, van Nieuwvliet. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. E|jgen- daal. Nieuwvliet: 10 uur Vic. J. v. d. Heide, van Windesheim. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 2.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. (Afscheidsdienst.) St. Anna ter Muiden: Geen dienst. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma; 4 uur de heer Ko Huigh en Wika Wasterval (Jeugddienst.) IJzendijke: 10 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 10 uur Ds. H. Kuylman.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5