De sensaties van 1959 Eisenhower verwacht hernieuwde opbloei der Amerikaanse economie Weero verzicht De toestand in Leopoldstad TAXI Grote vorderingen op technisch gebied 178 miljard gulden voor de defensie Betoging bij aankomst van Mikojan in Chicago SCHIPPERS WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER Frankering bg abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratieadres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. VRUE ZATERDAG 10 JANUARI 1959 13e Jaargang Nr 4572 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. .WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De overgang van het oude fout in de richtingaanwij- bereikte en zodoende ver- naar het nieuwe jaar is dit- zing te hebben plaats gehad, der voor eeuwig in de ruim- maal zeker niet zonder de want de raket is niet bij de te werd opgenomen. Dit in nodige sensatie gegaan, maan aangekomen, maar tegenstelling met de Ameri- Kort nadat Eisenhower in heeft „slechts" 7500 km kaanse satelliet, waarvan de staat was uit de nieuwe op- daarvan verwijderd haar duur wel op tweemaal de gelaten Amerikaanse Atlas verdere baan in de ruimte aanvankelijk geschatte zal aardsatelliet een Kerstbood- gekozen. Daarmede is zij worden verlengd, maar die schap niet slechts aan het voor verdere berichtgeving dan daarna in het niet zal Amerikaanse volk, maar uitgeschakeld, want zij is nu verdwijnen, aan de gehele wereld rond voor eeuwig in de ruimte te zenden, werden wij ver- opgenomen en draait nu Rusland's plannen waren rast met de mededeling, dat rondom de zon. Dat neemt ten aanzien van een vesti- Rusland geslaagd was in het echter niet weg, dat dank ging op de maan en komen oplaten van een raket, die zij de instrumenten tot een nu natuurlijk te vervallen, de maan als einddoel had. gewicht van 200 kg, berich- maar deze eerste proef zal Naar de door Rusland ver- ten over haar vaart naar de ongetwijfeld door andere, strekte gegevens zou deze maan zijn ontvangen, welis- ook van Amerika, worden ongeveer twee ton wegen; waar vervat in een code, gevolgd. Het merkwaardige zij werd op vrijdagavond aan de Russen alleen be- is, dat wij, aardbewoners, opgelaten en zou naar de kend, maar die toch van aan de ruimtevaart zijn ge- berekening der Russische groot belang voor de gehele wend geraakt, dat wij voor geleerden zondagochtend wetenschap kunnen zijn en dit nieuwe Jules-Vernebe- omstreeks 8 uur de maan blijven. De Sowjet-raket is grip nauwelijks meer dan bereiken. de eerste, die de noodzake- een gewone belangstelling Nu blijkt een „kleine" lijke vaart in de aanvang tonen. De riem wordt aangetrokken Sensationeel was ook het ein de op de aarde, voorzover het de economische politiek in Europa betrof. Frankrijk heeft, min of meer gedwongen door de conver tibiliteit van het pond sterling, de waarde van de Franse franc, toch al nauwelijks één cent, met 17,7 verminderd, en tegelijk de schepping aangekondigd van een nieuwe muntwaarde, livre genaamd, die honderd oude francs zal omvatten. Deze reorganisatie van het muntstelsel in Frankrijk brengt voor de gemiddelde Fransman een grote versobering met zich. Versooering, die zien zal doen gevoelen, doordat een groot deel van de subsidies op de levens middelen zijn geschrapt, de so ciale uitgaven zijn verminderd, en geen labiel evenwicht meer tussen prijzen en lonen wordt er kend. Bovendien zullen de be lastingen in Frankrijk ingrijpend ten nadele van het rijke geueelte der natie worden veranuerd, en veel strenger dan tot dusverre geschiedde, worden geïnd. Leze veranderingen zijn echter daar- SPAANS DORPJE VERZWOLGEN Meer dan honderd doden Een stuwdam, gebouwd in het meer van Sanabria in de Spaan se provincie Zamora vlak bij de Portugese grens, is vrijdagmor gen ingestort. De woedende stroom die hier door vrg kwam, stortte zich op een kamp van arbeiders die werkten aan de bouw van een elektrische centrale en het nog in diepe rust verkerende dorpje Kivadelago, dat ca 500 inwoners telde. Tot nu toe heeft men 25 lijken kunnen bergen. 130 men sen worden nog vermist. Hulpploegen o.I.v. de gouver neur van Zamora, trachtten te redden wat er nog te redden valt. Zg opereren vanaf vlotten en boten. Men kan het verwoeste dorpje niet meer via de normale v.eg bereiken. De telefoonverbin dingen zijn verbroken. Kode Kruis-personeel, militai ren en politie zijn naar Kivade lago vertrokken met ambulance- wagens cn vrachtauto's met voedsel en kleren. Grote hoeveelheden meulicls en ander huisraad drijven rond op de stroom. Volgens nog onbevestigde he kelden zijn er tot nu toe 250 in woners van Kivadelago gered. FIDEL CASTRO HAD ZEGEVIERENDE INTOCHT in HAVANNA -p,1?®, Cubaanse vrijheidsstrijder ■t mei Castro heeft donderdag ziin stinVHe€nde intocht in de hoofd- Manna gehouden. Nadat P -!dent Urrutia in het pre sidentiele paleis had begroet hnrihin het legerkamP Co lumbia in een rede tot een me nigte van circa 20.000 mensen de Cubanen opgeroepen tot natio- nale eenheid. Castro verklaarde dat er re volutionaire elementen in Ha vanna zijn die wapens verbergen Hij vroeg zich af waarom zij dit doen. Hij herinnerde eraan dat de revolutionaire groepen na de val van president Machado in 1933 snijd hebben gevoerd om de ver- s 'billende regeringsfuncties. Dat mocht nu niet gebeuren, meende hg. Onderlinge strijd is uit den boze, het volk zal bij de verkie zingen wel uitmaken aan wie het de voorkeur geeft. om van zo groot belang voor de verdere wereld, Amerika en de dollar inbegrepen, omuat zij de convertibiiueit van de franc mo gelijk maken en zodoenoe geleid neooen tot een rondom siuuende convertibiliteit in geheel de wes telijke wereld. Daarom heeft deze Franse devaluatie op oe beurzen geen schok gegeven, veeleer üe goedwilienue stem ming op de beurzen verhoogd. De Gauile heelt het bij deze monetaire hervorming niet gela ten. Geneel liet militair apparaat is gewijzigd en komt rechtstreeks onuer het gezag van de president der nieuwe republiek, als zoda nig De Gaulle dezer dagen met enige plechtigneid wordt geinves- terd. Maar tegelijkertijd is ook de bestuursinuemig van Frank rijk gewijzigd, en in sterke mate gedecentraliseerd, waardoor de uelastingopbrengsten meer dan tot dusverre aan de onaerdeien van Frankrijk reentstreeks ten goede komen. Wie het Franse staatsblad re gelmatig ontvangt, staat ver stomd van de omvang der reeks decreten, welke tot aan het einde van de decreten-periode als wet ten gelden, hebben aangenomen. De Gaulle besteedt zijn tijd goed, en heeft reeds vooroereidnigen getroffen voor de nteuwe rege- ung. Handel en wandel Het zal voor boustelle een nieuwe teleurstelling zijn, dat hij niet als eerste premier onder het nieuwe regime is aangewezen. De Gaulle heeft zijn oog laten vailen op minister Debré, een vrijwel on-poiitieice figuur, die als minister van justitie reeds uitnemend werk heeft verricht. Het nieuwe jaar heeft ingezet zonder dat er een oplossing is ge vonden voor het moeilijke vraag stuk, dat voor de Vvesteuropese economische samenleving de in werkingtreding van de Euro- markt schept zonder dat daar aan een vrijhandelszone is ver bonden. De moeilijkheid blijft dus open, dat straks de zes sta ten van klein Europa een econo mische strijd gaan voeren met de elf andere staren, in de O.E.E.C. verenigd, hetgeen tot noodlottige gevolgen, en dan wellicht niet alleen op economisch gebied, zou leiden. Maar de liberalisatie die Frankrijk voor een groot aantal artikelen heeft afgekondigd, wijst reeds in de richting van een mo gelijk compromis, waaraan zo straks, als de O.E.E.C. haar be middelingspogingen hervat, krachtig zal worden gewerkt. Men mag aannemen, dat ook de noodzaKelijkheid om inzake het vraagstuk-Berlijn, door Rus land aan de orde gesteld, tot een heid te komen, zal werken in de richting van een oplossing. Daar toe kan ongetwijfeld het opzien barend bezoek van Rusland's tweede man Mikojan aan Wa shington bijdragen. De Cubaanse revolutie Sensatie bracht ook de uitbar sting in Cuba. Wij denken van zulke latijns-Amei ikaanse uit barstingen het onze, maar deze was toch zeker niet onverwacht. Batista de voormalige sergeant majoor, was reeds 25 jaar dicta tor over Cuba. Tal van malen is vergeefs getracht zijn regime omver te werpen. De laatste twee jaren was er onder leiding van Castro een felle en niets ontzien de burgeroorlog aan de gang. De kerstdagen werden te Havanna met geweldige explosies van mu nitie-depóts ingeluid, maar lieten de hoofdstad verder voorlopig buiten de strijd. Zoveel te hevi ger woedde deze dadelijk in de provinciën Oriënte en Las Villas, die het middelpunt van het eiland vormen en belangrijk zijn voor de suikerindustrie, waar een vol ledige opstand uitbrak. In de steaen Santé Clara en Santiago is heftig gevoenten; men sprak reeds dadeujk van 3000 doden en gewonden. Batista is naar San Domingo gevlucht, en de vice-president van net Cubaans hooggerechtshof trachtte volgens de grondwet zijn plaats in te nemen. Maar hij werd door de opstandelingen on der Casiro net zo mm erkend als de militaire junta, die zich in middels had gevormd. Urruda is nu de leider van het land, die ook door Castro en de zijnen wordt erkend. Deze verwarring heeft intussen aan het rijke Ha vanna grote scnade oerokkend, doordat de massa, niet uit poli tieke overwegingen, maar uit zucnt tot loven, gepiundeid neeit, ook bij eigendommen van vreemdelingen, in a een paar da gen heette, dank zij oe door Cas iro afgekondigde algemene sta king, ue orde nersteiü. Sombere vooruitzichten Geen mens op Cuba weet nog, welke gevolgen deze revolutie met zien zaï brengen, brruua neeft bij de Banamerikaanse or ganisatie felle klachten ingediend tegen San Domingo, dat asyl aan de gevallen dictator verleent en tegen Nicaragua, dat evenals San Domingo wapenen aan Batista neet te nebben geleverd. Nu zijn er weer troebelen in Leopoldviiie, de hoofdstad van de Congo. Het nieuwe jaar is ook niet in gegaan zonder dat zich nieuwe lègensirijdigneden voordoen m het nabije-Oosten. Hoewel Rus land met een grote lening Nasser steunt, is diens koers nu uitge sproken anu-communistisch, zo danig zelfs dat zijn verbintenis met oyrie daardoor gevaar loopt. Nasser bcseit nu eihüeiijk net gevaar, dat Moskou's omarming met zich Diengt, en moet wel van zijn anti-communisme doen blij ken, wil hij zowel Noord-Afrika als het zwarte Afrika niet van zich vervreemden. Daarbij komt, dat gevieesd wordt dat 't nieuwe regime in Irak zich niet kan handhaven tegen de infiltratie, uie Moskou op grote schaal voor bereidt, waardoor ook het lot van Jordanië opnieuw op het spel staat. Dit alles reeds voorspelt geen rustig nieuw jaar; wie had ook anders durven verwachten? (Nadruk verboden.) NIEUWJAARSRECEPTIE KONINKLIJK PAAR H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden hebben vrijdag tegen het middaguur de leden van het corps diplomatique op de gebruikelijke Nieuwjaars receptie in het koninklijk paleis op de Dam ontvangen. Bij deze receptie was ook de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, aanwezig. Tevoren had de Vorstin op pa leis Soestdijk tussen tien en eLf uur de nieuwe ambassadeurs van Australië en Polen en de nieuwe gezant van Hongarije ontvangen voor het aanbieden van hun ge loofsbrieven. Negen en dertig ambassadeurs, drie gezanten en dertien zaak gelastigden kwamen namens hun regeringen de Nieuwjaarswen sen aan het koninklijk paar aan bieden. DE KOMENDE KAMERVERKIEZINGEN Het centraal comité der A. R. partij heeft bij de vaststelling van de voorlopige kandidaten lijst voor de verkiezingen van leden der Tweede Kamer de zit tende leden ds. J. Fokkema, Her vormd emeritus-predikant en ds. C. van Zaal, Chr. Geref. emeri tus-predikant, die beiden 65 jaar zijn, daarop geen plaats meer geven. Naar wij vernemen heeft zich in de kring van de Hervormde Anti-Revolutionairen een comité van actie gevormd, dat bevorde ren wil, dat dit ten aanzien van ds. Fokkema alsnog zal gebeu ren. Ds. Fokkema kwam in juni 1946 in de Kamer, President Eisenhower heeft vrijdag in zijn bood schap de „State of the Union" aan het congres ver klaard, dat de Verenigde Staten ernaar streven „oor log te eniger plaatse en in welke omvang dan ook, te voorkomen". De president deed op het con gres een beroep om de Ameri kaanse hulpverlening aan de bondgenoten overzee voort te zetten en vroeg de Amerikanen steun te verlenen aan een poli tiek van handhaving van een gezonde economie en van ver mindering van het gevaar voor inflatie. BUPG6M.GEILLSTRAAT10 - TELEF.2432 Uitgeweken Hongaren en an dere vluchtelingen uit Oosteuro- pese landen heoben de Russische plaatsvervangende minister-pre sident Mikojan bij diens aan komst te Cliicago met eieren be kogeld en uitgejouwd. Betogers naderden Mikojan tot op enkele meters en bedreigden hem met hun vuisten. Tientallen politieagenten sloe gen met gummistokken op de be togers in om hen terug te drij ven. In de verwarring werden Mikojan en de Russische ambas sadeur in de Verenigde Staten, Mensjikof, gescheiden van de rest van hun groep. De politie had ongeveer een minuut nodig om bij de uitgang van het vliegveld een weg te ba- Advertentie.) Hoewel de openbare orde weer volledig hersteld schijnt te Leo poldstad, scliijnt de politieke spanning in de stad bijzonder hevig te worden. Het grootste deel van de bevol king en in het bijzonder de meer gematigde elementen hebben ver zet aangetekend tegen het brute optreden van de politie. In vele gevallen zou de politie zo maar geschoten hebben op „verdachte personen", hetgeen de dood ten gevolge heeft gehad van mensen die niets met het verzet te ma ken hadden. Het zal moeilijk zijn het ver trouwen tussen de negers en Europeanen te handhaven. De negerburgemeesters van Leopoldstad hebben vrijdag een telegram gezonden naar koning Boudewijn en premier Eyskens van België. Hierin vragen zij de koning en de premier de speciale parlemen taire commissie, die belast is met het onderzoek naar de achter gronden en directe oorzaken van de relletjes in Leopoldstad on middellijk naar Leopoldstad te sturen om ter plaatse een onder zoek in te stellen naar de oor zaken van de volkswoede en van de politieke crisistoestand, die al verscheidene maanden in Bel gisch Congo heerst. De bevolking, zo vervolgt het telegram, eist de onmiddellijke invrijheidstelling van Kasavoe- boe een van de inheemse bur gemeesters van Leopoldstad en diens rehabilitatie. De burge meesters eisen dit ook voor de leden van het bestuur van de Abako. De bevolking is vastbesloten haar doden te wreken als haar klachten geen gehoor vinden, al dus het telegram. nen voor Mikojans auto. Op het dak van de wagen spatte een ei uit elkaar. Mensen in menigte riepen: „Moordenaar, ga naar huis". Voor Mikojans hotel herhaal den zich de ongeregeldheden. Een groepje betogers brak door het politiekordon en slaagde erin Mikojan tot op enkele meters te naderen. Mikojan zei iater tot verslag gevers, dat hij de betogingen niet ernstig opneemt. Ze vertegen woordigen niet de mening van het Amerikaanse volk, zei hij. RUSSISCHE NOTA AAN FRANKRIJK OVER BERLIJN De Sowjet-Unie heeft de toon van haar voorstellen voor de toekomst van Berlijn gewijzigd in een nieuwe nota aan de Fran se regering, aldus heeft een woordvoerder van liet ministerie van Buitenlandse Zaken te Parijs vrijdag meegedeeld. In deze nota tracht de Sowjet- Unie de indruk van een ultima tum, die was gewekt door haar voorstellen aan de Westelijke mogendheden in november j.l., weg te nemen. Ondanks de wijziging in de toon bestaat er nog altijd een groot verschil van mening tus sen de Russen en de Westelijken over de toekomst van Berlijn, al dus de Franse woordvoerders. VERENIGDE STATEN ZAL DIT JAAR VIER RAKETTEN LANCEREN De Verenigde Staten zijn van plan dit jaar vier interplanetaire raketten te lanceren, waarvan één mogelijk naar Mars en één naar Venus, zo heeft de leider van de raketafdeling van „Gene ral Electric", Glen Bieging, in Boston verklaard. Mars zal zich tussen februari en april in een gunstige positie voor een raketproef bevinden en Venus in het begin van de zomer- De raket naar Venus zal waar schijnlijk zijn uitgerust met ap paraten voor het meten van de wolkenlaag en van magnetische storingen in de omgeving van die planeet. De raket zou de ge gevens op de band moeten op nemen en uitzenden als zij weer in de buurt van de aarde zou komen. Radio-Moskou heeft vrijdag bekendgemaakt, dat de vooraan staande Russische sterrekundige prof. Alexander Khabarof in Leningrad bezig is een kaart van de maan te maken met het oog op de eerste landing van een be mande raket Andere punten van de bood schap van Eisenhower waren: 1. De uitgaven voor de defen sie, atoomenergie en buitenland se militaire hulp zouden in het belastingjaar 1960 meer dan 178 miljard gulden bedragen. 2. Hij zou een evenwichtige begroting indienen voor het ko mende jaar dat naar verwacht wordt de grootste welvaart in de geschiedenis van het land zou brengen. 3. Indien het nationale in komen en de uitgaven in even wicht zouden kunnen worden ge bracht, zouden de Verenigde Sta ten kunnen uitzien naar een tijd stip in de nabije toekomst dat de nodige herzieningen op het ge bied der belastingen zouden kun nen worden aangebracht. 4. „Er kan geen sprake zijn van een soort vesting Amerika". 5. „Onze vrienden in West- Europa maken intern een nieuwe periode van kracht mee en zijn in toenemende mate in staat be dreiging van buiten af te weer staan. 6. De Westerse bondgenoten hebben op zich genomen de be volking van „vrij Berlijn" te ver dedigen tegen elke poging om haar vrijheid te vernietigen. „In tussen zullen wij voortdurend pogen zinvolle overeenkomsten tot stand te brengen om deze kwestie en andere vraagstukken tot oplossing te brengen". In zijn boodschap tot het con gres, die via radio en televisie werd uitgezonden, zei de presi dent dat de geweldige parate luchtmacht van de Verenigde Staten een machtig afschrik wekkend middel tot voorkoming van een algemene oorlog is. Van minuut tot minuut kun nen luchtmacht-eenheden van hun bases vertrekken. Dergelijke onderdelen zijn ook opgenomen in onze vloot. Landstrijdkrachten en tactische formaties kunnen snel en nauwkeurig op even tueel verzoek van bevriende en verantwoordelijke regeringen, in beweging komen om te helpen een dreiging van agressie te be teugelen. Technische vooruitgang Grote vorderingen zijn ge maakt bij de ontwikkeling van ballistische projectielen; nieuwe vliegtuigen, tweemaal zo snel als het geluid worden thans in dienst genomenvijf Amerikaanse kunstmanen zijn in een baan om de aarde gebracht; liet systeem voor waarschuwingen is voort durend verbeterd; Amerikaanse onderzeeboten, voortgestuwd door atoomkracht, hebben re cords gevestigd en historische tochten onder het Noordpoolijs volbracht. Dit is het resultaat van niet meer dan vier jaar Intensief wer ken. „Tezelfdertijd erkennen wij openhartig dat enige van de re cente prestaties van de Sowjet- Unie op dit speciale gebied van de techniek werkelijk schitte rend zijn", aldus president Eisen hower. Hij waarschuwde dat uitgaven voor nieuwe wapens „evenwicht en perspectief in onze defensie plannen" eisen. „Wij moeten waken tegen het koortsachtige opbouwen van een enorme bewapening met het oog op een overhaast voorspeld tijd stip van een zgn. grootst moge lijke dreiging van gevaar. De dreiging waartegenover wij ge steld zijn is niet een sporadisch of aan een bepaald tijdstip ge bonden dreiging, zij is er voort durend". De internationale toestand Over de internationale toestand zei Eisenhower: Wg kunnen niet houwen aan de vrede door slechts te wensen dat er vrede is. Boven dien hebben wg de bittere les ge leerd dat internationale overeen komsten, historisch door ons als heilig beschouwd, in de commu- ninstische leer en praktijk als een vod papier worden beschouwd. Het meest recente bewijs van communistische minachting voor internationale verplichtingen, die plechtig waren aanvaard, is de bekendmaking van het voorne men om zich van de verplichtin gen inzake Berlijn te ontdoen. „Dientengevolge kunnen wij geen vertrouwen hebben in een verdrag waarbij communisten partner zijn, tenzij de nakoming van een dergelijk verdrag uit zichzelf verzekerd is". Boodschap van Eisenhower Het lijkt wel zeker dat Eisen howers waarschuwing tegen een „koortsachtige opbouw" van de defensie om het hoofd te kunnen bieden aan z.g. maximumgevaar, „nogal haastig voorspeld", op krachtig verzet zal stuiten in het congres. Uit zijn „State of te Union"- boodschap is voorts nogmaals ge bleken dat Eisenhowers voor- naamste zorg is het zo laag mo gelijk houden van de uitgaven. Zijn rede bevatte een ondubbel zinnig appèl op het congres om hem te helpen. Verspilling te ver mijden bij de bouw van ruimte projectielen en te vechten tegen het spook van de inflatie en het ontstaan of groter worden van financiële tekorten. Uit de toon van zijn rede meent men te kunnen opmaken dat hij niet zo erg bezorgd als sommige congresleden is over de toestand van de Amerikaanse de fensie, vergeleken dan met Rus sische. In Washington zijn politieke waarnemers van mening, dat de boodschap van Eisenhower geen dramatisch appèl on het Ameri kaanse volk inhield. Sommige waarnemers vonden de rede ge speend van verbeeldingskracht en vuur; andere onderkenden et- een wijziging van Eisenhowers politieke filosofie in. Deze filoso fie is gebaseerd op een politiek van de „gulden middenweg". De ze waarnemers zijn van oordeel dat Eisenhower, blijkens zijn le de, nu de neiging heeft aan een conservatieve politiek de voor keur te geven. Overigens heeft de president zelf ontkend dat hij voorstander is van een politiek van de „gulden middenweg". (Advertentie Grenulaan 21 Terneuzen, Telef. 25b8 DAG EN NACHT. NOORDELIJKE WIND. Een gebied van hoge luchtdruk strekt zich uit van Groenland tot Ierland. Aan de oostflank hier van komt een krachtige noorde lijke stroming voor waarmee po laire lucht naar het zuiden wordt getransporteerd. In deze stroming ontwikkelde zich een depressie, die in diepte toenemend naar ons land trok. De depressie veroorzaakte vooral in de noordoostelijke provincies veel sneeuwval. Op de vliegvel den Leeuwarden en Eelde viel omstreeks 8 cm verse sneeuw, waardoor de sneeuwhoogte tot 18 cm is gestegen. In het uiterste Westen daaren tegen bleef vrijwel geen sneeuw medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot zaterdagavond. Noordelijke wind Wisselend bewolkt met enkele sneeuw- of hagelbuien. Matige tot krachtige noordelijke wind Wei nig verandering in temperatuur. liggen. Ooi: zaterdag zullen noordelijke winden koude lucht aanvoeren, waarin nu en dan sneeuwbuien tot ontwikkeling komen. ZON MAAN op onder op ondei Jan. 10 8.46 16.49 9.02 18.52 11 8.45 16.51 9.35 20.03 12 8.45 16.52 10.03 21.12 13 8.44 16.54 10.28 22.19 14 8.43 16.55 10.51 23.25 ZONDAG 11 JANUARI v.m. n.m. B'eskens 3.00 3.26 Terneuzen 3.35 4.01 Hansweert 4.15 4.41 W alsoorden 4.25 4.51 MAANDAG 12 JANUARI v.m. n.m. Breskens 3.42 4.06 Terneuzen 4.17 4.41 Hansweert 4.57 5.21 Walsoorden 5.07 5.3)

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1