thuis MER! Waar olifanten worden opgevoed «tDr. %{oll imofooit Werkkleeding RADIO EN TELEVISIE VERLfNDE AGENDA apparatuur MELANGE reen grenzen meer voor bloed RECHTSZAKEN Tweeduizend jaar geleden een vervaarlijke oorlogstank, nu een gewaardeerde werkkracht op de plantage JWI im Thee! Een ste theesoorten AN! terneijzen Vrijdag 9 januari 1958 Besteedt Uw geld vow prima kwaliteit in OVERALLS vanaf 31.75 bij Nicuwediepstraat (5 Ook voor MANCHESTER KLEEDING altijd uw zool deel. Vraagt prijs. BIJBELS Fa. P. J. v. d. Sande Ternenzen VRUEZE I GtJ l januari is een nieuwe jeenkomst van de Raad van -uropa van kracht geworden, |ie betrekking heeft op de mt- lisseling van geneesmiddelen Jan menselijke oorsprong, en' Voornamelijk bloedplasma. Het kkoord is onmiddellijk van gracht geworden voor België, Ierland, Noorwegen en Zweden; in de zeven andere landen die de overeenkomst getekend heb ben moet het akkoord nog door het parlement geratificeerd wor den. De behoefte aan een interna tionale regeling voor uitwisse ling van dit soort geneesmidde len is o.a. duidelijk gebleken tij- ■em de watersnood in Neder land. Zendingen bloedplasma uit jiet buitenland konden toen niet |ebruikt worden, omdat de ter minologie voor het vervaardigen ban bloedplasma en het gebruik van van land tot land verschilt. De overeenkomst voorziet nu piet alleen in uniforme voor schriften voor de vervaardiging, «och ook voor het bewaren van bloedplasma, de verpakking en het vervoer. De Raad van Euro pa zal étiketten met uniforme RECORD SUIKERBIETEN CAMPAGNE IN WEST-BRABANT De suikerfabrieken hebben in de afgelopen campagne een Xcord-hoeveelheid aan suiker bieten verwerkt n.l. 4 miljoen ton legen 3 miljoen ton in de vorige campagne, vertelde de voorat- lier van de K. v. K. en F. voor W.- Noord-Brabant, mr. Van der Schrieek, te Breda. Gezien de zeer grote oogst, kan boor ons land een overschot van Dngeveer 60.000 ton suiker boven de hoeveelheid nodig voor bin nenlandse consumptie worden Eerwacht. Nu er in ons land voor het eerst een suikeroverschot is, dienen er het volgend jaar we tens de belangen van de beroeps- ffinaderijen, maatregelen te vorden getroffen, aldus spreker. Velke die maatregelen zullen |ijn, is nog een vraagteken. Naar aanleiding van de cam pagne zeide de heer Van der chrieek dat er verschijnselen Bjn, die er op duiden dat een te lange campagne uiteindelijk de etmaal-capaciteit gaat aantas ten, zodat zeer grote oogsten uit kosten-oogpunt slechts een af nemend voordeel kunnen bete kenen. En het ziet er naar uit dat I ook het volgend jaar de uitzaai Ivan bieten groot zal zijn. opschriften in het Engels en het Frans beschikbaar stellen, zodat een land dat bloedplasma van een ander aangesloten land ont vangt dit ook onmiddellijk zal kunnen gebruiken. De uitgewis selde medicijnen zullen vrij van invoerrechten zijn en alleen ver zonden kunnen worden aan or ganen die door de belangheb bende regeringen daarvoor zijn aangewezen. Geschenk van Chroesjtsjef aan Amerikaanse miljardair Met een Russisch vrachtschip zijn maandag in de haven van New York een troika en drie vol bloed paarden aangekomen, die premier Chroesjtsjef de Ameri kaanse miljardair Cyres Eaton ten geschenke heeft gegeven. Een trainer en een Russische veearts die de paarden op hun reis heb ben verzorgd, zullen een week de gasten zijn van Eaton. De miljardair heeft onlangs een bezoek aan de Sowjet-Unie gebracht. Vandaag zal hij de gastheer zijn van de Russische eerste vice-premier Mikojan, die een bezoek brengt aan de Ver. Staten. Clandestiene zender stoorde straaljagercontact Voor de rechtbank hebben dinsdagmorgen twee jonge tex tielarbeiders uit Enschede te rechtgestaan. De 25-jarige W. B. en de 28-jarige W. V., die zich drie jaar lang hebben be ziggehouden met geheime zen ders. De eis luidde vier maan den, waarvan de helft voor waardelijk. De verdachten had den een zendapparaat en ge bruikten dit om de beurt. De een had zich de naam „Blonde Zwerver" aangemeten, de ande re vond „Blonde Riek", toepas selijker. Drie jaar lang hebben zij het klaargespeeld vrolijke plaatjes de ether in te zenden zonder dat de politie of de P.T.T. kans kreeg de etherpira ten te vatten. Ter zitting werd gewag ge maakt van een rapport, dat is uitgebracht door de comman dant van de vliegbasis Twente, waarin wordt verklaard dat het contact met straaljagers juist door deze zenders herhaaldelijk is gestoord geweest. De mannen werden op heter daad betrapt in de keuken. Eén van hen trachtte nog de oscil lator in zijn binnenzak weg te moffelen, doch ook dat had de politie door. Uitspraak over veertien dagen. ZATERDAG 10 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 3-ym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor U en uw eziir. 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 145 Annemariekfe. opspel; 11.15 Buitenl. week overzicht; 11.30 Pianorecital; 12.00 imus. muziek; 12.30 Land- en uinbouwmed.; 12.33 Orgelspel; I 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte mu- 13.40 Sportnieuws; 14.05 Voor de jeugd; 14.40 Koorzang; 14.30 Streekuitzending; 15.20 ïs 1 maat vo!?; 15.35 Kamerorkest; 18.20 Eoekbespr.- 16.40 Gram.; 17.80 Lichte muz.; 17.30 Week- oaal; 18.00 Nieuws en comm. [18.20 Gram.; 19.00 Artistieke alkaart; 19.30 Passepartout; 119.40 Machten en mensen; 19.55 [Leze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Thuis best; 20.13 Gevar. progr.; 21.30 Socialistisch comm.; 21.45 [Twintig vragen; 22.10 Lichte mu- Iziek; 22.40 Laat geluk, hoorspel; 123-15 Nieuws; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.i5 [Gewijde muziek; 7.30 Voor de Ijeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgen- gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; [8.50 Voer de huisvrouw; 10.00 I Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor [de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 [Land- en tuinbouwmed.; 12.33 [Gram.; 12.50 Actualiteiten: 13.00 [Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Voor de kin- deren; 14.00 Voor de jeugd; 14.10 --.armonie orkest; 14.30 Kron. van letteren en kunsten; 14.55 Man- J oenhoor; 15.15 Pianoduo; 15.40 Boekbespr.: 15.50 Gregoriaanse Bezongen; 16.20 Voor de jeugd: 17.00 Engelse les; 17.20 Strijkor- Ikest; 17.40 Lichte muz.; 18.00 Ij-ourn. weekoverz.; 18.10 Ama- Iteursprogr.; is.30 Gram.; 18.45 vragenbeantw.; 19.00 Nws; 19.10 ^ct.; 19.25 Lichtbaken; 19.40 1 Gram.; 20.20 Ja, met mij; 20.35 J G,v Progr.; 21.55 Pol. causerie; 1 22.05 Lichte muz.; 22.35 V/ij lui- |den de zondag in; 23.00 Nieuws; I 23 15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Nouveauté's. BRUSSEL, p/1.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gespro ken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 k'euws; 13.11 Radio-Almanak; 14.30 Radiojournaal; 15.00 Gram. i«le Gevar' Progr.; 15.45 Gram.; °rkest: 1645 Engelse les; Nieuws; 17.10 Dagklapper; ï/.zu Liturgische gezangen; 17.30 Gram.; 18.00 Orgel; 18.22 Koor zang; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Caba- [etProf'' Gram.; 21.30 Or kest, 22.00 Nieuws; 2215 Amus orkest; 23.00 Nieuws: 23 05 S Televisieprogramma's. NED. T.V.: 17.00 Voor de kin deren; 20.00 Journaal en weer bericht; 20.20 Plus of min 20 55 Hobby-progr.; 21.10 Cabar'etpro- gramma; 21.35 I-Iet gelaarsde katje en de markies van Kar Bas; 22.05 Dagsluiting. VL. BELG. T.V.: 17.00 Voor de jeugd: 19.00 Tussen water en wind; 19.15 Fostzegelrubriek; 19.30 Nieuws; 19.45 De weck in beeld; 20.15 Feuilleton; 20.40 Pop penkast; 21.40 Onbekend. Verenigde Staten De babyroof in New York De moeder van de uit het Brooklyn-ziekenhuis ontvoerde baby, mevrouw Chionchio, heeft de ontvoerster aangeboden dat zij het kind na teruggave ge regeld mag bezoeken. Haar echt genoot zei: Wij koesteren abso luut geen haat ten opzichte van haar. Wij beklagen haar zeer. Zelfs als zij zichzelf aangeeft zouden wij niet aandringen op een aanklacht tegen haar. Me vrouw Chionchio zei op het punt van 'n zenuwinstorting te staan. Ik zou bereid zijn op degene die het kind ontvoerd heeft, een be roep te doen als vrouw tot vrouw. Als zij het ziekenhuis zou opbellen zou ik met haar willen spreken. De politie deelde mee dat de speurtocht naar het kind nog geen nieuw spoor had opge leverd. Om een deel van de honderddduizend De 52-jarige kleermaker W. H. wordt ervan verdacht enigszins eigenaardig gemanipuleerd te hebben met een lot in de laat ste staatsloterij, waarop ten slotte de ton viel. Zelf was hij in het bezit geweest van een kwart lot, maar toen het einde van de loterij ging naderen zou hij twee twintigjes ervan heb ben overgedaan aan een clubje van zes, waarvan hij zelf ook deel uitmaakte. Maar toen de prijs eenmaal gevallen was, zei hij tegen het vijftal, dat blijk baar het nummer van het over genomen lotdeel niet wist, dat zij hun geld van die twintigjes te rug' konden krijgen. Hij kon dat immers doen, nu hij toch de honderdduizend had gewonnen. Maar de volgende dag ging het vijftal, allemaal collega's van H., zich realiseren, dat die twee twintigjes tot het lot moes ten behoren, waarop de ton ge vallen was. Ze sommeerden H. hun uit te betalen, hetgeen hij weigerde. Daarop zijn ze naai de politie gestapt en deze heeft nu proces-verbaal tegen H. op gemaakt. Commissie hoof dbedrij f schap detailhandel over cadeaustelsel Naar aanleiding van de haar op 27 november 1957 door het hoofdbedrijfschap detailhandel gegeven opdrachten: „na te gaan of het verkopen of gele genheid geven tot het verkopen van branchevreemde goederen tegen een lagere dan de gang bare prijs, al dan niet gekop peld aan de normale verkoop van goederen, aanleiding geeft tot het adviseren van wettelijke of andere maatregelen", is een door het hoofdbedrijfschap daarvoor ingestelde commissie tot de volgende conclusies ge komen Er is geen voldoende aanlei ding tot het adviseren van ver dergaande wettelijke of andere publiekrechtelijke maatregelen met betrekking tot het geven van geschenken, al dan niet te gen bijbetaling, die gebonden worden aan de voorwaarde dat andere goederen zijn gekocht. De commissie acht het echter gewenst dat in onderling over leg langs privaatrechtelijke weg een voor betrokkenen be vredigende regeling ten aanzien van de in opdracht genoemde gedragingen wordt getroffen. VRIJDAG 9 JANUARI. TERNEUZEN: Hotel Centraal, 2 uur: Aanbesteding door het bestuur van de waterkering van de calam. polder Nieuw- Neuzen van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud van de aarde-, kram- en steenglooiingwerken, dienst jaar 1959. Luxor-Theatetr, 8 uur: „Scampolo". ZATERDAG 10 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Scampolo". Concertgebouw, 8 uur: „De dochter van Robin Hood". Zudiersportpark, 2.30 uur: Tern. BoysWemeldinge. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: ,Ein herz voll muziek". 12e [eargang m. 4571 (van onze verslaggever) BELG. CONGO (P P) - Met een woest getrompetter verkondigen de jonge olifanten, vastgebonden aan stevige bomen, hun ontstem ming over de verloren vrijheid. Reeds uren worstelen zij om zich van hun boeien te bevrijden, maar het mag niet baten. De negers, die hen omzichtig benaderen met armen vol heerlijke sappige twijgen en andere lekkernijen, wagen hun leven en moeten zich dikwijls met een lenige sprong in veiligheid stellen. Zes jonge dieren werden deze dag gevangen. De jacht op zich betekende reeds een sensatie Van de eerste rang. Het besluipen van de rustig grazende kudde. Het schot in de lucht, waarop da paniek ontstond en de zwarte jagers zich als schimmen tussen de vluchtende kudde konden mengen. Het afscheiden van enkele jonge (dieren, het vangen met een lus om een achterpoot, die aan een boom kan worden bevestigd. Alles wat vooraf ging was vol spanning. De vangst is heel goed deze dag. Het zijn alle dieren tussen 'Je anderhalf en twee meter hoog, dus zo tussen de 8 en 20 jaar 'oud. Zij zijn bestemd voor de bekende olifantenopleidingsschool Gungala na Bodio, waar zij zullen worden opgeleid tot gewaardeerd» werkkrachten voor de plantages. De vreemde melo'llie TEGEN HET vallen van de avond komt er een neger aangeslenterd, zwaaiend met een tak. Hij neuiiet een zeer merkwaardige melodie en de wilde olifanten spitsen hun oren. Dadelijk en zonder aanwijsbare re den worden zij rustig en staan on bewegelijk. De neger zingt voort en na enige tijd nemen de dieren het ritme over. Zachtjes wiebelen zij op hun voorpoten mee. Rustig gaan ze de nacht in, de woede is over, de opvoeding kan beginnen. Vroeg in de morgen dreunt de grond. Volwassen olifanten van het opleidingsstation naderen om de kleuters onder hun hoede te nemen. Het is een groep flinke volwassen reuzen, met een sterke persoonlijk heid en volkomen betrouwbaar. Lij behoren tot de leraren en lerares sen van de school. Zij zijn het, die de dieren zullen opleiden en dat zeer voortreffelijk doen. Bij de gevangen dieren gekomen, plaatsen zij zich naast deze, steeds een gevangen jong dier tussen twee volwassen tamme olifanten in. De kleintjes kunnen zich niet meer bewegen, want de groten verstaan hun *rak. "Vu ?aaken de aegers de boeien los en zo tussen twee vol wassen olifanten in begint het ge vangen jong de wandeling naar het opleidingsstation. De -reuzen houden de kleine wildebras volkomen in be dwang en hebben eerlijk gezegd geen moeite met hem, want hij loopt braaf mee. De school IN HET station krijgt de nieuweling de gelegenheid kennis te maken met de andere olifanten. Na enkele da gen is hij gewend en dan begint de opleiding. Een volwassen tamme olifant, die tot het lerarencorps behoort neemt twee leerlingen mee, één aan de linker en één aan zijn rechterzijde. Door hun voorbeeld en door zachte drang leren zij de jonge dieren die dingen te doen, die de mensen van hen ver langen. Perfect worden zij verzorgd in die tijd en daarna, want een goed opge leide olifant vertegenwoordigt een aanzienlijke waarde. Zij wandelen, grazen, baden, rusten en leren vol gens een rooster, waarvan onder geen beding wordt afgeweken. On der het wakend oog van de kornaks brengen de leerlingen omstreeks ze ven uren per dag aan de zijde van hun leermeesters door. Na twee tot drie maanden zijn de nieuwelingen dermate aan alles ge wend, dat zij alléén mee kunnen, dus zonder het toezicht van de vol wassen olifant. Dan leren zij de kor nak op de nek te dragen, te knielen, op te staan en wat al niet meer. De ze opleiding duurt plus minus vier maanden. Hierna krijgen zij een nog grotere vrijheid en mogen zelf in een bepaald gebied hun voedsel zoeken. Een oude traditie DE OPGELEIDE OLIFANTEN wor den door het station aan plantages verhuurd, waar zij vier tot zes uur per dag mogen werken. De arbeid die deze kolossen verzetten mag er zeker zijn, want daar staan vele mannen niet voor. Zij zijn vooral goed bruikbaar op die plaatsen waar zwaar werk moet worden verricht, doch die niet bereikbaar zijn voor modern rollend materieel. Hier doet de olifant het werk ^an dragline of bulldozer. Deze olifantenschool is eigenlijk een voortzetting van een zeer oude tra ditie. Reeds meer dan tweeduizend jaar geleden trok Hannibal met zijn strijdolifanten over de Alpen om het Romeinse rijk te belagen. Ja, in die tijden werden de Afrikaanse olifan ten ook reeds afgericht, doch hoofd zakelijk als strijdmaterieel, zo onge veer in de vorm als onze huidige tanks. Hannibal had er in zijn stal len te Carthago niet minder dan om streeks zeshonderd in voorraad. Bij de ondergang van het Romeinse rijk is het temmen en opleiden van Afrikaanse olifanten verloren ge gaan. Onder de regering van koning Leo pold II besloot men in de Congo de ze oude opleiding weer ter hand ie nemen. Maar hoe? Er was niemand die deze tweeduizend jaar had over leefd om aanwijzingen te geven be treffende de te volgen methode. Het lied van de Hindoes MEN LIET temmers uit India ko men, die het vak leerden in een school met 'n duizenden jaren erva ring. Maar de Afrikaanse olifant was niet te temmen volgens deze metho- aan de Azande-negers, die in samen- hun land terug en het leek als zou de gehele opzet mislukken. Het enige tastbare resultaat dat men boekte, was dat de Hindoes hun geheimzin nige liederen, die de olifanten zo bij zonder kalmeerden, hadden geleerd aen de Azande-negers, die in samen werking met de blanken en de ver worven wetenschap de pogingen voortzetten. Na vele mislukkingen en na steeds weer opnieuw proberen, kwam men tenslotte tot een zeer geschikt sy steem, waarmee de Afrikaanse oli fant opgeleid kan worden tot een be trouwbaar en goed werker. In ver schillende opzichten blijkt de te volgen methode af te wijken van die welke in India reeds duizenden ja ren met zoveel succes wordt toege past. Zo bijvoorbeeld 't vangen van een gehele kudde of een gemelleerd deel daarvan in één keer blijkt bij de Afrikaanse olifant slechte resul taten te hebben. De Afrikaanse dik huid moet individueel gevangen en opgeleid worden en zo zouden er nog meer verschillen te noemen zijn. Men weet echter in Gangala na _Bo- dio precies wat men doen en laten kan en zo volgen alle nieuwelingen de opleiding met succes. De ver standhouding tussen mens en dier is daar perfect, tot beider welzijn. (Nadruk verboden). T>e onderwijzers staan keurig in het gelid. f-' door HANS-OTTÖ MEISSNER Nederlandse bewerkingH. MAGNIN VERSCHUUR 42) (Nadruk verboden.) Angela knikte ernstig. Zo denk ik er ook over, va der. Maar Margareta vindt dat ze nog veel te jong zijn en dat het een groot schandaal is. Uitvoerig ordende Alberti de stapel afgedane post. 1Weet je, zei hij tenslotte en schoof ziin stoel wat dichter bij Angela, Margareta is een goede, trouwe ziel, en ik ben blij, dat we haar hebben. Maar over zo iets kan zij niet zo goed oor delenHeeft Tonio of Pina je gevraagd met mij daarover te spreken? Nee, nee! Maar ik weet het van Margaretaen ik geloof wel dat die twee elkaar liefheb ben en graag zouden willen trouwen. Juistmooiwaarom Qok niet? Ze verdienen hier hun loon en de nieuwe tuinmanswo ning is groot genoeg voor twee., zelfs voor meer, als het zover is. Wij zullen hun wel een bruiloft aanbieden en verder.... O vader, wat zou dat fijn zijner is toch niets mooiers dan mensen gelukkig te maken. Haar vader keek haar naden kend aan. Was dat alles? Ik bedoel was dat het, wat je me vragen wilde? Ze lachte wat onzeker en keek naar haar handen. Ja.Maar vertel me eens, vader. Jij.... jij hebt toch erg veel van moeder gehouden, niet waar? Ja, mijn kind.... Ik heb heel veel van je moeder gehou den, heel veel Denk je, dat ik.... zij brak af en keek hem smekend aan, Kom toch een beetje dichter bij me. Nu schoof hij zijn rieten stoel heel dicht naast haar ligstoel. Zij greep zijn hand en hield die stevig tussen haar twee handen vast. Geloof je, vader dat ik.... dat ik ook nog eens trouwen zal? Aangezien Alberti reeds ver moed had, dat zij hem iets ver rassends wilde toevertrouwen, verried hij geen verbazing. Heel runstig en overtuigend zei hij: Maar waarom niet, mijn kind? Als je eerst weer gezond bent, dan ga je naar partijen en op reis en daarbij kan Oonderbrak zij hem hartstochtelijk. Ik zou toch zo graag weer gezond worden maar ik weet helemaal niet of ik wel zo'n plezier zal hebben in partijtjes. Zij zweeg en ook Alberti zei een poosje niets. Toen legde hij zijn tweede hand over haar han den heen en keek haar onder zoekend in de ogen. Angela doorstond die blik dap per. Je hebt hem dus lief, mijn kind? Haar lippen openden zich, maar zij zei niets en knikte slechts. IEn je zou zijn vrouw wil len worden? Opnieuw knikte ze, maar on middellijk daarop schudde zij het hoofd Dat zou hij me toch moeten vragen, snikte ze en begroef haar gezicht in zijn handen. Hij streelde over haar haar, trok haar naar zich toe en liet haar tijd om weer kalm te wor den. Daar heb je gelijk aan, kindje, zei hij tenslotte, dat zou hij je moeten vragen. Maar. wat zou je hem antwoorden? Ja! Hm, deed Alberti en schraap te verlegen zijn keel. Ja, maai' dan zul je toch nog een beetje moeten wachten. Geduldig zijn is nu eenmaal het lot van de vrou wen.... Ook al valt het vaak moeilijk, nietwaar? Toen pro beerde hij een lichtere toon aan te slaan. Maar je hebt nog zo veel tijd, kind! Je bent nauwe lijks twintig jaar en hij.... hij heeft ook nog veel tijd totdat hij zo oud zal zijn als professor Go- denbergh, nietwaar? Zij hief haar hoofd op en droogde haar tranen met haar vaders zakdoek. Wat dom van me, probeerde ze te lachen, waarom moet ik nu huilen? Toe vader, beloof me niemandhelemaal niemand mag ooit vermoeden wat we bei den samen zojuist besproken hebben. iVan mij hoort stellig nie mand iets, verzekerde Alberti haar, zonder dat Angela de zeer diplomatieke betekenis van zijn antwoord begreep, van mij niet, dat beloof ik je! HOOFDSTUK XVI. Dokter Holl heeft tegen woordig altijd zo'n haast als hij bij me komt, beklaagde Angela zich, gauw een paar vragen hoe het met me gaat, dan voelt hij mijn pols en weg is hij weer. Het is net alsof hij geen belang meer in me stelt. Integendeel, stelde Helga haar gerust, hij werkt toch dag en nacht voor je. Zo.alleen voor mij? Ge looft U dat werkelijk? Werkt hij dan niet aan een nieuw genees middel, aan een voorbehoeds middel, zodat andere mensen helemaal mijn ziekte niet mcar kunnen krijgen? Mij., mij heeft hij toch al geholpen, ik voel me iedere dag beter. Helga begreep, dat zij niets meer zeggen kon zonder de zieke ongerust te maken. Angela ge loofde vast, dat de regelmatige injekties haar volkomen zouden genezen. (Wordt vervolgd.) ARRESTATIES IN MAROKKO In Rabat wordt melding ge maakt van arrestatiec van „op standelingen" en „agitators" na afloop van het ultimatum van koning Mohammed aan hen om zich aan het regeringsgezag te onderwerpen. „Al Alam', het blad van de Is- tiqlal, de regeringspartij, schrijft, dat in Noord-Marokko groepen opstandelingen zijn gearresteerd en dat het grootste deel der men sen daar naar hun woningen zijn teruggekeerd. DE ONTPLOFFING IN ISTANBUL De ontploffing die dinsdag in de krantenwijk van Istanbul verscheidene gebouwen vernield heeft, is veroorzaakt door 225 kg dynamiet, dat was opgeslagen in het kantoor van een mijnbouw- maatschappij. Het aantal doden wordt officieel opgegeven als 23. Een nijpend gebrek aan voed sel en andere consumptiegoede ren heeft onrust veroorzaakt in Sjanghai zo meldt het Formo- saanse blad China News. In een nacht zou een duizendtal men sen zijn opgehaald.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5