UIT DE PROVINCIE <tDr. RADIC GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL Kantongerecht te Terneuzen LOOP DER BEVOLKING BURGERLIJKE Loop der bevolking 1958 over TERNEUZEN GROEDE OVERSLAG. SAS VAN GENT. SLUISKIL. VOGELWAARDE. ZAAMSLAG IJZENDIJKE Zitting van 6 januari 1959. De eerste, die zich in 1959 ter zitting van het kantongerecht had te verantwoorden, was C. de V. te Terneuzen, omdat hij op 17 no\'58 na zonsondergang met een onverlicht rijwiel had ge reden. Eis en uitspraak 5 of 1 dag. P. de M., los arbeider inge schreven te Axel maar verblijf houdende in België, had op 4 dec. '58 rijdende met een motor rijwiel in de Noordstraat te Axel niet gestopt voor het aldaar ge plaatste stopbord. Bij het opma ken van het proces verbaal bleek tevens, dat hij geen rijbewijs had. Eis voor het niet stoppen 20 en voor het gemis van een rijbe wijs eveneens 20. Uitspraak resp. 20 en 15, suhs. 4 en 3 dagen. B. J. v. d. H. te Rotterdam had op 18 dec. '58 te Hontenisse in de bebouwde kom, de maxi mum snelheid voor auto's over had geschoten. Eis en uitspraak 40 of 8 dagen. De zaak tegen de veehandelaar G. R. te St. Jansteen, die ten laste was gelegd, dat hij op 28 augustus 1958 met zijn vracht auto achteruit had gereden zon der zich te overtuigen of de weg vrij was en waardoor hij schade had veroorzaakt aan een gepar keerde auto, was door de kanton rechter op 2 dec. verdaagd, om dat deze het nodig had geoor deeld nog enige getuigen te horen, werd heden voortgezet. Thans waren enige getuigen aanwezig om enig licht te bren gen in deze zaak. R. werd bijgestaan door mr. Ti helman. Ter zitting bleek dat er in deze zaak nog een familiekwestie in 't geding was. Er waren n.l. moeilijkheden ontstaan over het bezit van een kind. Dit bracht op die bewuste dag in de straat enige opschudding. Tezelfder tijd arriveerden ter plaatse douane-ambtenaren, die meenden dat het opstootje met smokkelen in verband stond en wilden, door het parkeren van auto's. R. het wegrijden beletten. De officier van justitie, mr. Andreae, zeide dat deze zaak ge zien moest worden in het licht van de emoties. Maar deze emo ties mogen het ene feit, waarom het hier gaat, n.l. het wegrijden met een auto zonder dat ver dachte zich overtuigd had of er voldoende ruimte was, niet ver doezelen. Hoewel de officier aan neemt, dat ook de ambtenaren te spontaan in hun reacties zijn ge weest, neemt dit de strafbaar heid van R. niet weg. Eis 30 of 6 dagen. Mr. Tichelman wees er op, dat door de emoties zeer veel dubio's in deze zaak waren door de twij felachtige verklaringen van ge tuigen. Hier kan volgens de raadsman niet anders dan vrijspraak vol gen. Uitspraak: vrijspraak. R. J. L., handelaar te Maria- kerke B.werd ten laste ge legd.. dat hij op 10 okt. '58 te Hoek in de Braakmanpolder pa- n-ijzen had opgejaagd en hierop had geschoten. Verdachte L., druk sticulerend en demonstrerend, zeide dat hij ranuit zijn jacht (in de Kleine Stellepolder) op wilde eenden had geschoten, en niet op patrij zen in de Braakmanpolder. Op verzoek van verdediger mr. Tichelman werd de zaak voor het horen van nadere getuigen, aangehouden tot de zitting van 3 februari a.s. De aangehouden zaak tegen Th. E., vrachtrijder te Stekene 53.) werd nu verder behandeld en de opgeroepen getuigen ge boord. Th. E. werd tenlaste gelegd, dat hij op 14 aug. gereden had net een lading vlasklodders over de Gentsestraat te St. Jansteen in de richting van Hulst. Door dat E. te veel links van de weg ceed en zijn lading te breed was, is een hem inhalende bus in de sloot terecht gekomen. De officier achtte E. strafbaar voor 3 feiten n.l. Ie. voor het niet bebhen van een spiegel 20; 2e. voor de te brede lading 15 en 3e niet voldoende rechtshouden f40 te vervangen door resp. 4, 3 en 8 dagen hechtenis. Dc verdediger mr. Cülcher meende, dat voor het derde feit vrijspraak moet volgen, omdat met bewezen is dat E. te veel 2oks heeft gereden. Uitspraak voor het eerste en !set tweede feit 15 en 10 en voor het derde feit 10, resp. 3. 2 en 2 dagen hechtenis. F- L. K., bakkersknecht te Ter neuzen, kwam op zijn fiets uit de richting Sluiskil naar Terneuzen gereden. Nabij de Westsluis ver anderde hij van richting door de njweg over te steken om naar de Bailybrug te rijden, geen erg hebbende in een auto die over de Rijksweg kwam aangereden, ten gevolge waarvan een ernstige aanrijding het gevolg was. Eis 20 of 4 dagen. Uitspraak f 15 of 3 dagen. J. de B., metselaar te Terneu zen, reed met zijn bromfiets uit de richting Sluiskil tc Axel Sas sing). Na aanvankelijk stil ge staan te hebben, reed hij op zo danige wijze weg, dat een twee wielig motorrijwiel hierdoor ge hinderd werd en een aanrijding bet gevolg was. Eis en uitspraak 25 of 5 dagen. J", v. S.—D. te Axel reed op 28 sept. 1958 op haar bromfiets naar Hulst. Bij het afslaan te Absdale naar het linksliggend fietspad, sloeg zij geen acht op het achteropkomend verkeer. Eis en uitspr. 20 of 4 dagen. J. F. v. W., landbouwer te Clinge had zonder een jachtakte te bezitten op zijn land in geslo ten tijd een haas geschoten en deze vervoerd. Eis totaal 50 of 10 dagen met verbeurdverklaring van het ge weer. Uitspraak 2 x 40 en 10 boe te subs. 2x8 dagen en 2 dagen, met teruggave van het geweer. A. C. S., vrachtrijder te Hoek, moest zich verantwoorden, om dat zijn zoon als chauffeur zon der werkboekje heeft gereden en ook verschillende diensttijden heeft overschreden. Eis voor het gemis van het werkboekje ƒ5 en voor het te lang werken 40. Uitspraak 5 en 30. L. B. te Philippine, van het ter rein van de ijzergieterij te Sas van Gent komend, reed met zijn vrachtauto, nadat door een mede arbeider de afsluitbomen waren geopend, de spoorwegovergang over, terwijl uit de richting Zei- zate een goederentrein naderde. Verdachte zeide geen fluitsig nalen te hebben gehoord. Het is gebruikelijk dat deze afsluit bomen steeds door de mensen die de spoorweg over moeten, worden geopend en neergelaten, ofschoon van een vergunning daartoe niets officieels bekend is. Ook nu is dit gebeurd en is ver dachte na opening van de afsluit bomen doorgereden. Een aanrij ding was het gevolg, waarbij 2 rijtuigen van de trein lichte scha de opliepen, doch de vrachtauto vrij zwaai gehavend werd. De officier van justitie wees er op, dat in zulke gevallen men uiterst voorzichtig dient te zijn en neemt aan, dat toestemming tot het openen en neerlaten is verleend. Eis ƒ25. Uitspraak ƒ20. J. H. D. te Zaamslag reed op 13 okt. met haar fiets richting Otheense brug Koedijk Ter zen, terwijl van de tegengestelde richting een auto naderde, be stuurd door De H. te Terneuzen. Verdachte dient aldaar bij het oprijden van de brug geheel naar rechts uit te wijken, dan na de brug gepasseerd te zijn weer naar links te rijden om op het fiets pad te komen. Dit is niet ge beurd, terwijl de chauffeur van de auto eveneens niet de ver keersregel in acht heeft geno men, met het gevolg dat onge veer midden op de brug een aan rijding ontstond die schade aan de auto veroorzaakte. De officier merkte op. dat juist op zulke punten rechtshouden toch wel zeer geboden is al is dan de toestand wegens het ont breken van een verkeersbord of anderzins aldaar niet zo over zichtelijk. Eis 10 of 2 dagen. Uitspraak ƒ5 of 1 dag. H. O., mechaniker te Bassevel- de (B.), had op 30 okt. '58 bijna een aanrijding veroorzaakt, toen hij, komend uit de richting Phi lippine te Driekwart bij het kruis punt even de weg was opge reden en daarna was gestopt. De heer M. uit Terneuzen met zijn auto komend uit de richting Sas van Gent had door krachtig te remmen nog juist een aanrijding weten te voorkomen. Verdachte ontkende een auto te hebben zien aankomen en be toogde, dat hij toch had stilge staan om zich van eventueel van rechts of links komend verkeer TERNEUZEN. Geboren Elders geboren Gevestigd M. 143 4 420 V. 120 4 500 Tot. 263 8 920 567 624 1191 Overleden Elders overleden Vertrokken 66 53 8 8 271 361 119 16 632 Bevolking op 1 jan. 1959 1 jan. 1958 345 422 767 7690 7468 7770 15460 7568 15036 Vermeerdering 222 202 424 Alhier geboren, elders woonpl. 110 100 210 Alhier overleden, elders woonpl. 67 55 122 Aantal huwelijken 108 Aantal echtscheidingen 2 Aantal levenloos geboren kinderen Terneuzen en omg. 18 (waarvan 6 uit Terneuzen) Aantal erkenningen 3 Aantal naamsveranderingen 2 VOGELWAARDE. Gevestigd: P. F. de Roover, van Hulst. Vertrokken; J. C. de Bruijn en gezin naar Hontenisse; E. van Damme, naar Hontenisse; H. F. Maas en gezin, naar Hontenisse; P. M. Lucasse en echtg., naar Terneuzen; P. C. Verhuist en echtg., naar Axel; D. van Bellen en gezin, naar Hontenisse. te overtuigen. De officier achtte hel niet ver lenen van voorrang bewezen. Het feit was geconstateerd door een wachtmeester der Rijksver- keerspoiitie, dus een deskundig persoon. Hij eiste 40 of 8 dagen, het geen conform de uitspraak was. Verdachte werd de raad ge geven voortaan de uiterste voor zichtigheid te betrachten daar anders zeer ernstige gevolgen kunnen ontstaan. E. de W., te Terneuzen, had op 18 nov. 1.1. aan de openbare weg houtafval verbrand voor het ko ken van voer voor varkens van zijn schoonzoon. Dit is in de kom te enenmale verboden terwijl, volgens het verbaal, door omwo nenden daaromtrent reeds klach ten waren binnengekomen. Verdachte voerde aan, dat zijn schoonzoon nog steeds een stook plaats zoekt, doch deze moeilijk kan verkrijgen. Thans wordt niet meer gestookt. Eis en uitspr. 4 of 2 dagen. J. de B., losarbeider te Terneu zen, heeft op een woensdag te ongeveer 12.30 uur over de Markt gereden, terwijl deze dan voor het verkeer afgesloten was. Verdachte gaf het feit volmondig toe. Hij had het verkeersbord wel opgemerkt, doch aan de aan wijzing daarop onbewust geen ge volg gegeven. Deze onoplettend heid kostte hem 4 of 1 dag. B. IJ., winkelier te Terneuzen, had te Westdorpe te ongeveer 6 uur op de Graafjansdijk gereden. Het was mistig weer en hij had speciaal daarom op zijn verlich ting gelet. De politie constateerde echter, dat zijn kenteken niet was ver licht. Hoewel nog steeds het zelfde lampje wordt gebruikt gaf IJ. toe, dat op dat moment het lampje was losgeschokt. Eis en uitspraak 3 of 1 dag. ÖCL. M. V. Tot. 44 49 93 27 33 60 124 126 250 195 208 403 23 30 53 168 178 346 191 208 399 4001 3802 7803 4005 3802 7807 Geboren Elders geboren Gevestigd Overleden Vertrokken Bevolking op: 31 dec. 1957 31 dec. 1958 vermeerderd met 4 0 4 Voltrokken huwelijken 43 Echtscheidingen geen Huwelijks-aangiften 43 Huwelijks-toestemmingen Levenloos-aangegeven Geboren niet tot de bevolking behorende Overleden idem OVERSLAG. Geboren Gevestigd Overleden Vertrokken Bevolking op: 31 dec. 1957 31 dec. 1958 M. V. Tot. 3 3 6 3 5 8 6 8 14 1 1 2 7 5 12 8 6 14 141 149 290 139 151 290 2 +2 PHILIPPINE. Geboren Gevestigd Overleden Vertrokken Bevolking op: 31 dec. 1957 31 dec. 1958 M. V. Tot. 16 9 25 18 14 32 34 23 57 9 6 15 23 31 54 32 37 69 635 637 617 603 1252 1240 Alzo verminderd met 12 personen. Huwelijksvoltrekkingen Echtscheidingen VOGELWAARDE. Geboren Gevestigd Overleden Vertrokken M. V. Tot. 31 38 69 34 25 59 65 63 128 17 16 33 74 88 162 91 104 195 Bevolking op: 31 dec, 1957 1933 1739 3672 31 dec. 1958 1907 1698 3605 Vermindering 26 41 67 Voltrokken huwelijken 28 ZAAMSLAG. M. Geboren Elders geboren Gevestigd Overleden Elders overleden Vertrokken 24 12 33 69 12 9 41 62 V. 24 7 36 Tot. 48 19 69 67 136 12 6 54 24 15 95 72 134 Bevolking op 31 dec. 1958 31 dec. 1957 elders woonpl, 1676 1669 1 7 1602 1607 3278 3276 1 5+2 Alhier geboren, elders woonpl. 1 Alhier overleden, elders woonpl. 1 Aantal huwelijken Aantal levenloos geboren 1 1 23 1 Brandje. Gistermiddag te 2 uur ontstond brand in de gelagkamer van hotel „Centraal" doordat een in het lokaal staande oliekachel door roetvorming zelf vlam vatte. De gealarmeerde brandweer, die vrij spoedig met een gereed schapswagen ter plaatse was, slaagde er in met een schuimblus- apparaat de vlammen te doven, waardoor de schade beperkt bleef tot afblakering van de oliekachel. Bij het uitrukken ondervond de brandweer zeer veel hinder van bestuurders van auto's, die zich niets aantrokken van de sirene van de brandweerauto en aan deze geen voorrang verleenden. Mocht dit euvel zich bij een vol gende brandmelding herhalen, zal niet geaarzeld worden om de des betreffende bestuurders een pro ces-verbaal te bezorgen. Bij een felle uitslaande brand kan elke seconde vertraging ern stige gevolgen hebben. Daarom steeds ruim baan voor de brandweer. .Studieclub schilders hield bijeenkomst. In de zaal van café ,,'s Lands Welvaren" hield de S. C. S. „Van cl' Ee tot Hontenisse" een verga dering. De voorzitter, de heer A. Fran se, sprak er zijn blijdschap over uit een zo groot aantal leden met hun dames welkom te mogen heten. Ook de heer Alb. IJse- baert, die zich bereid had ver klaard een lezing met lichtbeel den (de 18e) voor de vereniging te houden, werd door de voorzit ter van harte welkom geheten. De heer IJsebaert vertelde ook nu, evenals hij dit reeds zovele malen deed, op even originele als onderhoudende wijze de geschic denis van onze stad. Daarbij wer den ook nu weer een grote serie uit zijn prachtige verzameling dia's vertoond en heel wat merk waardige bizonderheden over vroegere Terneuzenaren en be kende plekjes verteld. Aan het einde dankte de heer Franse hem op zeer hartelijke wijze voor het gebodene. Van dit slotwoord maakte de heer Franse gebruik om er op te wijzen dat door de vereniging naasi de lezingen, die worden ge- hou l.-n om de vakbekwaamheid „e. Luen te verhogen, ook avon den. worden georganiseerd waar op op aangename manier ieder lid zijn algemene ontwikkeling kan vergroten. Tenslotte vroeg de heer Franse de bijzondere aandacht voor de hobby-tentoonstelling die door de Studie Club Schilders zal wor den georganiseerd in de Techni sche School. Clubavond van de Zeeuws- Vlaamse jazz-sociëteit. Zaterdagavond j.l. hield de Zeeuws-Vlaamse jazz-sociëteit haar tweede clubavond in hotel Des Pays-Bas. Hoewel er deze keer geen jazz orkest optrad, was deze muziek toch te beluisteren. De avond droeg het karakter van een plaatavond, waarop aan de hand van grammofoonplaten een over zicht werd gegeven van een be paald gedeelte van deze muziek. De voorzitter, de heer Remery, gaf bij iedere plaat een inleiding terwijl de liefhebbers daarna op deze muziek konden dansen. Een 75-tal jongelui bezochten deze avond, waarop tot vreugde van het bestuur het 160ste lid kon worden ingeschreven. RRFSI^RNTS werk van de ANWB en de zo po- oixE.orvE.iN o pulaire Wegenwacht nader wor- Onderscheiding uitgereikt. ^en i°eëelicht. Dinsdagmorgen werd vóór hel Brandje, verenigingsgebouw De Uitkijk" Maandagochtend werd de dj}der grote óeliingstelling van de brandweer gealarmeerd voor een zijde der Konmkl.jke Marechaus- brandje m de Watermolenstraat see door de overste der K. M. 1hi1 dp heer Ven w 1+ Thijssen de gouden medaihe DV ^n schuurtje stond een a? ^e borst gespeld van de ad ju- j<acbel te branden voor een huis- dant der K. M. J Joziasse, wegens - sighting. Ook stonden in h<'t viflbnir trouwe dienstver- schuurtje enkele blikken ben- t tv zine. Door de warmte ging de In zijn toespraak wees overste - se Thijssen op de grote plichtsbe trachting en de vele verdiensten van de heer Joziasse, die bij zijn dienstvervulling in al zijn stand plaatsen ook de sympathie der bevolking mocht verwerven. Verder werd nog het woord ge voerd door de waarnemend bur gemeester van Breskens de heer 1. Zegers, de burgemeester van Schoondijke de heer F. A. van Ro. zeer Eroot sevelt. de districtscommandant der K. M. kapitein Spronk te Ter neuzen, de oudste brigadecom mandant van het district adju dant A. Pauwels en namens de marechaussees-vereniging dooi de voorzitter adjudant K. van den Heuvel en opperwachtmeester Oele. Verder bemerkten wij onder de aanwezigen de garnizoenscom mandant van Middelburg overste Meeter, de districtscommandant der K. M. te Bergen op Zoom ma joor Walraven, de districtscom mandant te Breda majoor Rooy- akker en vele manschappen der K. M. uit Breskens en omgeving. benzine verdampen en op een ge geven moment ontstond een ont ploffing die de ruiten deed bre ken en de pannen vlogen van het dak. De ijlings gewaarschuwde brandweer kon met zijn hoge- druknevelspuit spoedig het be gin van brand blussen. Even over negen uur gewaarschuwd, kon zij weer rond tien uur inrukken. De schade aan het schuurtje is door HANS-OTTÖ MEISSNEB Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR 40) (Nadruk verboden). Stefanben je nu al weer zo vroeg aan het werk? Hij kromp ineen en keek haar vervolgens aan, als was hij zo juist van een andere planeet naar beneden gevallen. O, ben jij het, Helga? Ben je dan nog op? Hoe laat is het eigenlijk? Hij keek op zijn polshorloge. Die is weer blijven stil staan. Het is bijna halftien, zei ze afkeurend, half tien in de och tend. Hij keek verwonderd om zich heen. Half tien in de ochtend? Is het dan al licht buiten en de werklui? He't is al licht buiten, Ste fan, en bovendien zondag. Dan werken de arbeiders niet en elk verstandig mens ook niet! Zuchtend stond Holl op, duw de het venster en de luiken open. Heldere zonneschijn over stroomde de kamer en de si garettenrook vloog naar buiten. Hij rekte borst en armen en haalde enige malen diep adem. Wat ben je toch onverstan dig, mopperde Helga Toen viel haar blik op het blad avond eten, dat totaal onaangeroerd was. Nee, dat is niet alleen on verstandig, Stefan, dat is een voudig onverantwoordelijk. Jö pleegt roofbouw op je zelf. je ziet er volkomen verboemeld uit. Met onverwachte heftigheid wendde hij zich om. Onverantwoordelijkon verantwoordelijkIk moet toch vooruit, ik heb geen tijd te ver liezen met zondagen en een rustig ochtendslaapje. Ik moet die vervloekte virus op het spoor komen! Hij ging terug naar het open venster. En spoedigja zeer spoedig moet ik dat Helga ging naar hem toe en legde haar hand op zijn arm. Stefan, geloof je werkelijk, dat je haar redden kunt? Met een zachte beweging streek zij zijn haar van zijn voorhoofd weg. Leg jezelf toch geen on mogelijke dingen op. Je weet toch, Stefan, dat tot nu toe nog iedereen over dit probleem ge struikeld isook de grootste geleerden. Zijn zenuwen waren overbe- niet? last. Met harde hand sloeg hij op de vensterbank. De grootste geleerdenEn wat wil je daarmee zeggen? Dat betekent toch helemaal nog niet, dat dit probleem niet op te lossen isEr is al zo veel onoplosbaar geschenen. En tochtoch is het tenslotte iemand gelukt. Zij glimlachte weifelend en trots tegelijk. En die ene wil jij zijn, nietwaar Stefan? Of je gezond heid daarbij kapot gaat, dat kan je natuurlijk niet schelen. Ja, knikte hij vastbesloten, ja, dat kan me niets schelen, want dat is de inzet waard. Ik zou niet de eerste zijn die op gevreten wordt door zijn werk en God zij dank ook niet de laatste. Hierna werd hij echter kal mer, schoof de bladen papier op de tafel heen en weer en zonder op te zien Als zij sterft.en ik had maar één dag, maar één uur verloren, omdat ik misschien moe of lui geweest was, dan zou ik nooit meer rustig kunnen slapen. Mijn verstand zegt mij natuurlijk ook, dat ik het nooit voor elkaar zal krijgen, in ieder geval niet meer op tijdze ker niet meer op tijd. Maar mijn geweten drijft me voort drijft me onophoudelijk voort. Slaag ik niet, wat aan te ne men is, dan heb ik toch al het menselijk -mogelijke gedaan, het uiterste uit mezelf gehaald en ben dan door het noodlot ver slagen, maar niet door mijn zwakheid. Begrijp je dat dan Afscheid kleuteronderwij zeres mej. De Hulster. Maandagmiddag om 4 uur nam dc Vereniging tot bevordering en instandhouding van het kleuter onderwijs en do Afd. Groede van de Maatschappij Nut van 't Al gemeen in hotel „Drie Koningen" afscheid van de leidster van de kleuterschool mej. Dc Hulstei, wegens sluiting van deze school. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van het school bestuur, de heer J. van der Hooft, die aan mej. De Hulster als dank en herinnering aan de Nuts-kleu- terschoolvereniging een prachtig gouden polshorloge aanbood. Notaris Van den Hoek sprak als secretaris van het Departe ment van 't Nut woorden van dank namens de inspectrice van hef Rijks-kleuteronderwijs mej. Maasberge en namens de Nuts- inspectrice mej. Nijkamp. Notaris Van den Hoek gaf daarna nog een resumé uit de nog aanwezige notulen vanaf de oprichting tot op heden. Als blijk van waardering bood hij namens het Departement Groede van het Nut van 't Algemeen, in de vorm van een mooie kamerplant, mej. De Hulster een cadeau aan. De voorzitter van de Afd. Groede, de heer J. van der Hooft, bood aan mej. Schippers, als leid ster van de diverse St. Nicolaas- feesten een herinnering aan, ter wijl het bestuur van de muziek vereniging E. M. M. een herinne ring met een inscriptie en een cadeau aangeboden werd voor de muzikale medewerking tijdens de Sc. Nicolaasfeesten. De voorzitter van de Ouder commissie der openbare lagere school, de heer J. Smit, sprak nog een woord van dank tot mej. De Hulster voor de goede wijze waarop zij de kleuters voorbe reidde op het lager onderwijs. Mej. De Hulster dankte allen voor de mooie cadeaus en herin neringen. Mej. De Hulster is ongeveer 28 jaar bij het kleuteronderwijs werkzaam te weten eerst 11 jaar in Breskens en de laatste 17 jaar in Groede, waar zij op 9 januari 1959 in functie treed als hoofd- leidster. Verkeerscursus. In het gemeentehuis werd door 28 cursisten deelgenomen aan het door wachtmeester Bijl te Zuiddorpe afgenomen verkeers- examen. Niet minder dan 25 deelnemers voldeden aan de eisen van de cursus. Op het examen waren o.a- ook aanwezig de bur gemeester van Overslag, adju dant Fluit en wachtmeester Koek. Na het examen werden enige consumpties aangeboden. Verkeersongeval. Toen onze dorpsgenoot de heer Achiel Hillaert de rijbaan op de Loze Boer wilde oversteken werd hij gegrepen door een auto welke werd bestuurd door de Engels man John Forbes. De heer Hil laert werd op de wagen geslin gerd waardoor de voorruit ge heel werd verbrijzeld. Onmiddellijk werd een genees heer ontboden, die bij de heer Hillaert een beenbreuk consta teerde zodat hij direct naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. A. N. W. B. propaganda-avond. Op 8 januari a.s., aanvang 8 uur zal de Koninklijke Neder- landsche Toeristenbond ANWB in zaal Maas, Oostkade 12 te Sas van Gent een propaganda-avond organiseren welke zowel voor leden als niet-leden vrij toegan kelijk is. Kinderen beneden de achttien jaar zonder geleide worden echter niet toegelaten. Door middel van een gezellig praatje, de vertoning van enkele interessante reis- en verkeers- films en een eenvoudige exposi tie van bondsuitgaven en -bladen (Wordt vervolgd).zal op prettige wijze doel en (Advertentie) Helga was getroffen door zijn verbetenheid. Zelfs haar prak tische verstand kon het grote in zoveel koppigheid niet over het hoofd zien. Daarbij moest zij toegeven, dat hij misschien gelijk had. Holl lette nauwelijks op haar. Alberti vertrouwt me, ging hij verder, al zijn hoop heeft hij op me gesteld. Wat in zijn macht is, heeft hij mij gege venzonder grens, zonder voorwaarde. En moet ik er dan werkuren op na houden, zater dagavond vieren en goed uit slapen? Nee, nee, in geen ge val Het bleef even stil tussen hen. Zij gaf hem geen rechtstreeks antwoord, maar knikte lang zaam met het hoofd. Ben je al bij haar geweest? vroeg hij toen heel rustig. Hoe is de nacht geweest? Angela heeft zo goed ge slapen als nooit tevoren, zei Helga en trok de verkreukelde das uit haar zak. Op jouw das, Stefan! Onwillekeurig greep hij naar zijn open boord. HéJa, het was ondra gelijk heet, ik had hem afge daan Hij strekte zijn hand uit. Nee, hij moet eerst gestre ken worden. Ik zal je wel een andere brengen. Hij maakte geen tegenwer pingen en zette de ongebruikte borden in elkaar. In plaats dat ze het echter wegbracht, plaat ste ze het blad weer op de tafel. Stefan. Feestelijke R.K. bejaarden, bijeenkomst De plaatselijke R.K. bond van be jaarden heeft in zijn verenigings gebouw een genoeglijke ontspan ningsmiddag gehad. Niet dat de wekelijkse contactbijeenkomsten een minder intiem karakter dra gen. maar eens per jaar wil men in aller aanwezigheid eens extra feestelijk bijeen zijn. In zijn wel komstwoord zette de geestelijk adviseur pater Gardiaan de doel stelling ervan uiteen. Hij was de mening toegedaan dat de bejaar dengroepering zich niet uit het plaatselijk gemeenschapsleven dient terug te trekken, doch dat er onderling een zekere band met elkaar moet blijven bestaan. Om de stemming er wat in te brengen werd gestart met een hartversterking en met een bakje troost met een verrassing, want in de Kerstcake waren drie witte bonen verwerkt. Zij die een plak cake met boon van de schaal af namen, werden als kandidaat to neelspelers opgeroepen om zich te laten bekronen tot driekonin genfiguren. Mevr. Vereeeke en de heren Caluwé en De Maes- schalck bleken de bonenbezitters te zijn. Daar de bijeenkomst ook nog in de geest van het Kerstge beuren moest worden bezien, werden gezamenlijk enige liede ren gezongen. Hoofdschotel van het programma was ongetwijfeld het vertonen van enkele kleuren dia's over het h. misoffer en palmzondag. Ten slotte vertoon de zr Pedro de oudjes hoe zij zich tijdens het jaarlijkse uitstapje naar Hofstade hadden vermaakt. Een grote verloting, welke gratis en nietenvrij was, bleek wederom een bewijs van hetgeen door de medewerkenden was ge presteerd. In het slotgedeelte van de avond traden de oudjes zelf voor het voetlicht met zang en voor dracht en hun toneelprestaties werden dan ook met enkele prijs jes beloond. Na een slotwoord van pater gardiaan was het de heeri R. Si- moen die namens allen de dank vertolkte voor hetgeen men hun had bereid. De oudjes, die de tocht naar het jeugdgebouw niet te voet hadden kunnen afleggen werden weer per auto thuis gebracht. Dalend inwonertal. De ontvolking van de gemeen te duurt nu reeds sinds 1!M8 on afgebroken voort. Op 1 jan. 1949 telde de gemeente nog 4003 in woners, op 1 januari 1959 waren er nog 3605 ingezetenen, een teruggang dus van bijna 400 in woners in een periode van 10 jaar. Gezien de toestand van de woningen (20% kan als niet te verbeteren worden beschouwd) en de geringe bouw-activiteit. moet in de volgende jaren op een verdere daling van het inwoner tal gerekend worden. Gemeentelijke badiiirioliiing. Gedurende de maand december werden in de gemeentelijke bad inrichting 989 baden gebruikt. Over het jaar 1958 was het aantal baden 13.720. De raad komt bifaen. De raad der gemeente zal a.s. donderdagavond bijeenkomen. De agenda bevat o.a. een. voor stel van B. en W. tot aankoop van 4.53.06 ha grond van de heer M. van der Stallen voor aanleg van een sportveld tegen de dooi de grondkamer getaxeerde prijs. Verder is er nog een voorstel van B. en W. om aan de stich ting bejaarden-centrum te ver kopen twee percelen grond voor resp. 12,50 en 1,10 per m2. V ogelten toonstelling. De internationale vogelten toonstelling die dit jaar in IJzen- dijke wordt gehouden door de af deling van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers „De Vogelvrien den" belooft dit jaar alle voor gaande verre te overtreffen Ruim 400 inzendingen van vogels van allerlei pluimage zullen er te bewonderen zijn w.o. vele inzen dingen uit België. Ook voor lief hebbers van planten en bloemen zal er te genieten zijn want een kwekerij uit Middelburg zal deze I tentoonstelling in een sprookjes- tuin herschapen door zijn tuin- j aanleg en expositie van bloemen, planten en heesters. DONDERDAG 8 HILVERSUM I: 7 J0 Gym.; 7.20 Gr. opening; 8.00 Nws; 9 00 Gym. voor de Voor de vrouw; 9.15 Waterstanden9.40 ding; 10.00 Gram.; cle kleuters; 11.00 Alt en piano; 11.35 Dansmuz.12.30 Lar bouwmeded.; 12.33 I 12.50 Caus.; 13.00 N Meded.; 13.20 Gr.; ber; 14.00 Instr. k\ Zijn zeven vrouwei 15.15 Voor de vrouv vier tot vijf17.00 V< 17 45 Lichte muz.1; 18.15 Amus. muz.; praatje; 18.55 Caus. AXEL. Huwelijks-aangift Willem de Bruijne, Pieternella de Feijt 4 dec. Andries M. len, 23 j. jm. en An j jd. 13 dec. Garrei van Rosendaal, 19 j. da E. 't Gilde (wor l urg), 17 j. jd. 23 dei Thomas (won. te W j weduwn. en Ar Strijdonk, 24 j. jd. 1 door A. van Daele séke), 19 j. jm. en Thijs, 19 j. jd. Huwelijks-vol tr.: C Boeije, 24 j. jm. Goossen, 22 j. jd. 5 Boeije, 31 j. jm. en S ie, 29 j. jd. 18 dec. I Ionian (won. te Ter <m. en Francina d id.; Andries M. va 23 j. jm. en Anna V 23 dec. Willem de jm. en Pieternella i j jd. 30 dec. Johan Oommers, 24 j. jm. Koevoets, 22 j. jd Geboren: lo dec. van Armand A. 1 ria M. R. van Esb Frangois, z. van Fr man en Cornelia E Fleuntje, d. van Ab link en Neeltje A. dec. Adriana Fran Andries I. Overdul C. Hamelink. 24 d Alphonsus Margar AJoysius B. Cortvr ria S. E. de Mette. Florentius Izaac, z van Britsom en Jac Jonge; Jannetje I Ane van der Schoi J Knieriem. 29 dei van Jacobus Mattl den Beer; Adriana Christiaan Goosser Koekkoek. Overleden: 13 d( 73 j., wed. van dulve. 22. „Ze grendeler •leur?" herhaalt Sv grommend, hij mjjn helm, zei niet, Noorman?' Hij 'beent met g •'appen naar de d cn knikt somber, zitten opgesloten! „De Pieten vern 'ien dus, dat wij waan koestere: fluistert Eric. „V\ voorzichtig, want geloof, dat er gaar aan de anc kant staan te lui ren". „Ook dat snuift Svein. •ekker stelletje g. zogezegd. Maar da bij mijn helm. Als pelde grashalmen Svein Langtand in nen stuiten als een dierte. hebben ze 1 De reus zet met zijn oude gedeukte z"n piekige harei even naar de zw£

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2