Ongeregeldheden in Belgisch Congo Westduitse nota aan Moskou Oproep van Koning van Marokko tot rebellen Mikojan Dulles De uraniumvondsten in Overijssel sprak met Kleine Wereld" veilig geland W eero verzicht WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER Alarmtoestand in Leopoldstad afgekondigd De financiële maatregelen in Frankrijk Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NS 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38159 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE DINSDAG 6 JANUARI 1959 13e Jaargang Nr 4568 VerseHf|nt iiageiyfes Uitgeefster N. V. v/h Firma P. .1. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handelc- advertenties): 5 regels 1,Iedere regel mw 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 aar. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. (Advertentie) Te Leopoidville in Belgisch Congo hebben zich zondagavond ongeregeldheden voorgedaan tassen de politie en deelnemers aan een vergadering van een cul turele vereniging van bewoners uit het gebied der Beneden- ongo. Vijf hoge politiefunctio narissen en verscheidene be togers raakten gewond en twse politie-auto's gingen in vlam men op. Twee winkels van bui tenlandse eigenaren werden ge plunderd en talrijke Europeanen werden in hun auto's met ste nen bekogeld. PREMIER BEEL ANTWOORDT PREMIER CHROESTSJEF In antwoord op de Nieuwjaars wens van premier Chroestsjef heeft minister-president Beel het volgende telegram g zonden: .Mijnheer de Ministe esident, Voor uw gelukwen, bij de intrede van het nieuwe jaar dank ik u zeer. Wederkerig moge ik u mijn oprechte wensen aanbieden voor geluk en voorspoed in dit nieuwe jaar. Ik moge u er de verzekering van geven dat de traditionele politiek van Neder land er steeds op is gericht, de vrede in de wereld te bewaren en te bevorderen. Ook mijnerzijds moge ik uiting geven laan de wens. dat zich blijvend goede be trekkingen tussen onze beide landen zullen ontwikkelen. BEEL, Minister-President". Geen radio-contact meer met ruimte-raket Sinds acht uur (Ned. tijd) maandagochtend bestaat geen radio-contact meer met de ruim teraket, zo heeft het Sowjet russische persbureau Tass mee gedeeld. Op dit tijdstip had de ruimte raket 597.000 km afgelegd. Het schema voor waarnemingen en wetenschappelijke onderzoekin gen is uitgevoerd, aldus Tass. De raket zal op 7 of 8 januari in haar regelmatige baan tussen de aarde en Mars zijn. ZÖ zal over ongeveer vijf jaar de aarde weer naderen. Als de raket binnen vijf jaar de aarde weer zal naderen, zal de afstand een tien miljoen km zijn. RUSSISCHE RUIMTE-„DROOM" De Russische ruimtevaartdes kundige prof. A. Kazantsjef heeft maandag de Russische ruimte raket „metsjta", d.i. „droom" ge noemd. Hij schreef in de „Prawda dat ..metsjta" „de tiende planeet van de zon" zou zijn. Hij voegde hieraan toe dat des kundigen van een van de „maan schepen" die spoedig zullen vol gen gebruik zullen maken om niet door een atmosfeer gehin derd, in de maanlaboratoria de constructies te gaan onderzoeken die do bewoners van andere pla neten opgericht hebben om de sterren te ontdekken, teneinde al dus het geheim der geheimen de oorzaak van het ontstaan der sterren te ontraadselen". Zij zouden in staat zijn waar nemingen te doan over de om vorming van energie in materie, stukjes zeldzame steen, die van maanrotsen werden afgestoten, in hun hand te houden en voorts de actieve maanvulkanen, die Sowjet-deskundigen ontdekten, te bestuderen. Een woordvoerder van de Sow- jet-Russische academie van we tenschappen zei dat „Metsjta", de poëtische" naam van prof. Ka zantsjef voor de raket was, maar dat de academie nog niet besloten had of zij deze een officiële naam zou geven. Conferentie over het staken van de kernproeven hervat De conferentie tussen het Oos ten en Westen over het staken van de kernproeven is maandag middag in Genève hervat. De be sprekingen waren tijdelijk stop gezet i.v.m. Kerstmis en de vie ring van Oud en Nieuw, De relletjes zijn in de loop van de nacht van zondag op maandag onderdrukt. De orde is hersteld, zo verklaarde burgemeester Tor deur maandagochtend. Een aan tal politiemannen en plunderaars zijn gewond. Voorts is een aan tal arrestaties verricht. De burgemeester van de ge meente Kalamoe, waar de on lusten begopnen, heeft ver klaard dat de incidenten zijn ontstaan door een te overhaast optreden van de politie. Bij deze eerste ernstige rel letjes in de geschiedenis van Leopoldstad, zijn vijf blanke po litiemannen, verscheidene leden van de inheemse politie en een aantal inheemse demonstranten gewond. Volgens onbevestigde berichten hebben tien blanken uit de Europese wijk van de stad verwondingen opgelopen De onrust ontstond tóen een vergadering van een inheemse organisatie werd afgelast en de aanwezigen de zaal niet wilden verlaten. Er ontstond handge meen met de politie en misdadige elementen maakten van de pro testoptocht der inheemsen van Kalamoe naar Leoplodstad ge bruik om te plunderen. Behalve een aantal winkels van Europeanen en Indiërs en een Frans restaurant hebben de betogers ook een gebouw van de Katholieke missie geplunderd. Daarbij werd een missionaris ge wond. Een groep Portugezen moest voor de plunderaars de wijk nemen in het Portugese consulaat. Uit gezaghebbende bron in Brussel verluidt, dat zich maan dag in Leopoldstad nog op zich zelf staande gevallen van plun dering voordeden. Voorts verklaarde men, dat bij de relletjes van zondag voor namelijk werklozen betrokken waren. De rust was maandagavond nog steeds niet weergekeerd in de lioofdstad van Belgisch Congo, Leopoldstad. Op verscheidene plaatsen in de inlandse wijk deden zich nog ern stige incidenten voor. Bij het ontruimen van een plein waarbij ook pantserwagens werden ge bruikt, moesten soldaten van hun vuurwapens gebruik maken, waardoor drie inlanders om het leven kwamen. In totaal zouden elf personen zijn gedood en ze ker vijftig gewond. Maandag middag begonnen soldaten de in landse wijk uit te kammen op op ruiende elementen. De toestand wordt als uiterst ernstig beschouwd. De leider van de Abako (de organisatie waar van de vergadering werd afge last) is gevlucht nadat hij ver nomen had dat er een arrestatie bevel tegen hem was uitgevaar digd. Een troep van een kleine dui zend jongeren stichtte brand in huizen, die zondag al geplunderd waren. Alarmtoestand Do burgemeester van Leopold stad, de hoofdstad van Belgisch Kongo, heeft maandag de alarm toestand voor de stad afgekon digd en samenkomsten van meer dan vijf mensen verboden. De alarmtoestand voor de stad werd afgekondigd toen troepen uit Thijsstad Leopoldstad binnen rukten. Zij zullen de politie hel pen. De burgemeester van Leo poldstad heeft ook het verkeer over de Congo van Leopoldstad naar Brazzaville, de hoofdstad n Frans Equatoriaal Afrika, dat op de andere oever van de Congo tegenover Leopoldstad ligt, laten stopzetten. Later werd meegedeeld, dat er 28 Europeanen in het ziekenhuis liggen tengevolge van verwon dingen opgelopen bij de relletjes. 80 Portugezen zouden dakloos zijn geworden nadat hun winkels geplunderd waren. Een hef- schroefvliegtuig heeft drie Euro peanen bij wijze van voorzorgs maatregel uit de inheemsenwijk gehaald. KOUDEGOLF IN DE VERENIGDE STATEN Het centrale deel van de Ver enigde Staten is getroffen door een koudegolf, die sedert zondag reeds 14 doden lieeft geëist. In Minnesota en Wyoming vriest het plaatselijk 24 graden. Koning Mohammed de Vijfde van Marokko heeft maandag de opstandige stamleden in het Rif gebergte en in noordelijke gebie den van Marokko bevolen om binnen 48 uur naar huis terug te keren en hun verzet tegen de centrale regering te staken. In een radiotoespraak tot de bevolking zei de koning dat na verloop van deze 48 uur maat regelen zouden worden genomen voor het herstel van de rust in deze gebieden. De koning deed zijn oproep n.a.v. de tegen de regering ge richte activiteiten in drie gebie den van Marokko het Rif-ge bied, voorheen Spaans-Marokko, het Midden-Atlas-gebied en de streek die grenst aan Algerië bij Oujda. In een communiqué van het kabinet van de koning werd ge zegd, dat de koning op de be woners van Noord-Marokko en het Rif-gebied een beroep deed, rustig te blijven. Woensdag zouden speciale maatregelen van kracht worden tegen hen die zich buiten de wet bleven stellen. In zijn boodschap legde de ko ning de nadruk op de zeer ern stige toestand in sommige noor delijke provincies en maakte hij een toespeling „op de agenten van de anarchie en het separa tisme die samenzweren tegen de eenheid en onafhankelijkheid van het vaderland". Hij besloot zijn boodschap al dus: Wij zijn vastbesloten alle middelen te ba- nemen om de schuldigen te straffen en aan hun misdadige activiteit een einde te maken. De Westduitse ambassadeur in Moskou, dr. Hans Kroll, heeft maandag op het Sowjet-ministe- rie van Buitenlandse Zaken het Westduitse antwoord op de Rus sische voorstellen inzake Berlijn overhandigd, aldus persberich ten uit Moskou. In de nota wordt o.a. ver klaard, dat de Sowjet-Unie niet het recht heeft aan Oost-Duits- land rechten over te dragen die betrekking hebben op de vrije toegang voor het Westen tot Berlijn. De Westduitse regering is het met Engeland, Amerika en Frankrijk eens dat eenzijdige op zegging van de overeenkomsten inzake Berlijn door Rusland niet kan worden toegestaan. De Westduitse nota verklaart voorts dat de toestand in Berlijn geen reden geeft tot het gebruik van een woord als „Serajewo", zoals minister Gromyko ondanks in een rede te Moskou heeft ge daan. Een dergelijk woord kan een oorlogspsychose scheppen en het gebruik ervan zou alleen maar te begrijpen zijn als dat de Russische bedoeling is, aldus de nota. Evenals in de andere Weste lijke nota's wordt in de Duitse nota gezegd dat de Russische voorstellen inzake Berlijn on aanvaardbaar zijn en dat de kwestie-Berlijn alleen in het gro tere kader van het gehele Duitse vraagstuk kan worden opgelost. In de nota wordt er met na druk op gewezen, dat het niet aan West-Duitsland, dat de vier- mogendhedenovereenkomsten inzake Berlijn niet mede heeft ondertekend, is om het Russische voorstel te verwerpen. De West duitse regering voert in de nota echter wel redenen aan voor haar steun aan het standpunt dat de drie Westelijke mogendheden met betrekking tot de kwestie- Berlijn innemen. De Westduitse regering is be- „Behalve in een museum, is hier in Nederland nog nooit uraniumhoudend gesteente aan getroffen", aldus prof. dr. B. G. Escher, hoogleraar in de alge mene geologie aan de rijksuni versiteit te Leiden Prof. Escher verklaarde het A.N.P. desge vraagd, dat hij het vinden van een uraniumlaag in Nederland hoogst onwaarschijnlijk achtte, omdat dit element slechts voor komt in gneis- of granietforma ties. die hier niet voorkomen. Hooguit zouden sporen van uranium kunnen zijn aangetrof fen in tijdens het dilluvium aangevoerde zwerfstenen uit Scandinavië, die behoord heb ben tot zo'n formatie waarin de aanwezigheid van uranium wel mogelijk is. Een geigerteller geeft deze sporen natuurlijk wel aan, aldus deze hoogleraar, die het uitgesloten achtte, dat, zo men werkelijk uranium heeft aangetroffen, de vondst van werkelijk economische betekenis zou kunnen zijn. Van het Rotterdamse grond- boorbedrijf J. Z. Lierop te Rot terdam, dat, zoals gemeld, in het zuiden van de provincie Overijssel in de grond sporen van uranium zegt te hebben aangetroffen, vernemen wij na der, dat het uraniumhoudend gruis zich bevindt tussen ver steend zand en grint. De heer Lierop vertelde ons verder zelf de grondmonsters te hebben onderzocht en aan de hand van De Russische plaatsvervangen de minister-president Mikojan heeft maandag een onderhoud gehad met de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Dulles, over Berlijn, Duitsland, ontwapening en de handel. Mikojan zei te hopen na zijn reis naar een aantal Ameri kaanse steden een onderhoud met president Eisenhower te zullen hebben, n.l. omstreeks 19 en 20 januari. Dulles en hij spraken af dan ook hun bespre- gingen voort te zetten. De bespreking van maandag, door Mikojan van inleidende aard genoemd, duurde ruim an derhalf uur. Bij het verlaten van het mi nisterie van Buitenlandse Za ken te Washington zei Miko jan „Ik geloof, dat dit een nut tig bezoek is geweest". Toen hij bij het gebouw aan kwam, werd hij bijna door jour nalisten, persfotografen en amb tenaren onder de voet gelopen. Politiebeambten konden met moeite een weg voor Mikojan banen. Eerder nog had zich een groep Hongaarse voormalige politieke gevangenen voor het ministerie verzameld om tegen Mikojan's bezoek te protesteren. De de monstranten hadden spandoe ken bij zich met de opschriften „Mikojan, denk aan Korea en Hongarije", „Wij wensen geen gasten wier handen met bloed zijn besmeurd" en „.Hoeveel bloed wil jij nog hebben, Miko jan?" Tot de groep behoorde dr. Pabian. de leider van het ver- gelegenheid werd gesteld in het gebouw te protesteren. Een woordvoerder van 't Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken zei op een pers conferentie, dat de sfeer bij de bespreking tussen Dulles en Mikojan vriendschappelijk en openhartig is geweest. Ook deze woordvoerder zei, dat het onder houd zeer nuttig is geweest als inleiding op verdere bespreking na Mikojan's terugkeer in Wa shington op 19 januari. wetenschappelijke werken te hebben vastgesteld, dat het bijbond van Hongaarse voormalige deze vondst om uranium ging.1 politieke gevangenen, die in de SPOORWEGVERVOER, POSTVERKEER EN TABAKSARTIKELEN IN FRANKRIJK DUURDER Met ingang van maandag zijn de tarieven van de Franse spoor wegen verhoogd. Vandaag zullen de Franse posttarieven hoger worden, terwijl in de naaste toe komst de tahaksprijzen eveneens zullen stijgen. Al deze prijsstij gingen vloeien voort uit de door generaal De Gaulle opgestelde begroting 1959. De tarieven der Franse natio nale spoorwegen zijn voor de be langrijkste trajecten met 15 a 20 procent verhoogd. Men hoopt hiermede te bereiken dat de spoorwegen zich voortaan zelf kunnen bedruipen. Hst binnenlandse postverkeer Pinay ook in volgende kabinet Bevestigd is dat de Franse mi- I nister van Financiën en Econo- I mische Zaken, A. Pinay, deel zal uitmaken van het volgend is ongeveer 25 proeent duurder kahinet geworden. De tarieven voor brie- "T,Ilov" vpn naar rie meeste andere lan l)^ee mogelijkheden ZOUden ven naar de meeste andere tan- worden overwogen, namelijk zijn 'D verhoogdbenoeming tot minister van tot ou ii ank. staat, belast met het toezicht op Verwacht wordt, dat in de loop en de coördinatie van het ge- van deze week prijsverhogingen heel der financiële, economische voor tabaksartikelen zullen wor- en technische departementen, den bekend gemaakt, die neer- of zijn handhaving als minister komen op een stijging met 15 a van Financiën en Economische 20 procent. i Zaken. reid elk idee dat de Russen mochten hebben over de Duitse kwestie te bespreken op een viermogendhedenconferentie over dit vraagstuk, aldus de nota. Engeland, Frankrijk en Ame rika hebben hun antwoord op de Sowjet-voorstellen om van W. Berlijn een vrije stad te maken reeds op Oudejaarsdag aan Mos kou gezonden. De Westduitse nota is vertraagd doordat de Bondsregering eerst de commis sie van buitenlandse zaken van de Bondsdag van de inhoud ervan in kennis wilde stellen. Dr. ADENAUER 83 JAAR De West'duitse bondskanse lier, dr Adenauer, is maandag 83 jaar geworden. Hij zag er, hersteld van zijn tweede ver koudheid deze maand, goed uit toen zijn ministers hem hun gelukwensen kwamen aanbie den. Dr Audenauer zei niet zon der optimisme te zijn inzake internationale aangelegenheden in 1959. Een oplossing van pro blemen volgde altijd nadat de moeilijkheden het grootst wa ren. „Als wij elkaar trouw blij ven zullen wij door dit jaar ko men". Vier uur lang kwamen velen hem gelukwensen. De stoet werd geopend door de weeskin deren die hij met Kerstmis had bezocht. Daarna zegden twee van zijn kleinkinderen een vers WERKLOOSHEID IN DECEMBER TOEGENOMEN De werkloosheid is in decem ber toegenomen. Aan het einde van die maand stonden 116.371 mannen geboekt in de geregis treerde arbeidsreserve. Eind no vember wat dit aantal 81.103. Van de 116.371 geregistreerden waren er 18.017 werkzaam op aanvul lende werken. Dit aantal was eind november 12.673. Het aan tal werkloze vrouwen was eind december 6941 tegen 6894 eind november. Het aantal aanvragen van per soneel is in december gedaald. Eind november was dit aantal 16.446 en eind december 14.234 voor mannen en resp. 21.234 en 20.470 voor vrouwen. In Zeeland was de situatie per eind november en per eind dec. ■1958 als volgt: Aantal werklozen nov. 2.390, dec. 4.482; aantal werkzaam op A. W.: nov. 339, dec. 1042; gere gistreerde arbeidreserve: nov. 2729,. dec. 5524. DE TOESTAND OP CUBA De leider van de Cubaanse op standelingen, Fidel Castro, wordl woensdag in Havanna verwacht. De voorlopige president van de Cubaanse republiek, dr. Manuel Urrutia, reist met de leden van zijn kabinet per vliegtuig van Santiago naar Havanna. Ongeveer 70 personen zijn in een tijdsperiode van vier dagen gedood. Drie honderd officieren van het Cubaanse leger zijn in de je op, waarin gezinspeeld werd hoofdstad, waar thans alles rus- op de moeilijkheden die hun grootvader heeft om huishou delijke hulp te krijgen. Zij bo den daartoe hun diensten aan. De vice-Bondskanselier en minister van economische za ken, prof. L. Erhard, zei dat een „goedgezind lot" Adenauer tot leider in het „vaderland" had bestemd en dankte hem voor zijn consequente politiek. Zijn resultaten „hadden de gehele wereld verbaasd". Militaire commandanten in grijs uniform boden de jarige een album aan met foto's van de eerste Westduitse legeroefe- ningen op grote schaal; intus sen zorgde een militair muziek korps op het terras voor muziek. Buiten viel een koude motre gen en de bondskanselier ging niet zoals gewoonlijk naar bui ten. Verder kwamen o.a. diploma ten, partijleiders, vertegenwoor digers van vakbonden en indu strieën hun beste wensen aan bieden. Skiërs teruggevonden De vijf Oostenrijkse skiërs, die sedert een tiental dagen in het Totes-gebergte vermist werden, zijn maandag levend terugge vonden. Men had een andere be klimming dan oorspronkelijk be doeld uitgevoerd. 95 I)e Britse ballon „De Kleine Wereld" is maandag veilig te Crane Beaeh op Barbados in de Caraïbische Zee geland. Het was 24 dagen geleden dat de bemanning de Canarische eilanden voor een vlucht over de Atlantische Oceaan verliet. Reeds geruime tijd had men niets meer van de ballon vernomen en men vreesde dat ze verloren was. De bemanning bevond zich in goede welstand en hun uitrus ting leek intact. Zij landden op 20 km van Bridgetown om 5 uur 's middags Nederlandse tijd. De vier bemanningsleden zijn commandant Eiloart (51 jaar), zijn zoon Timothy (22), de na vigator Colon Mudie (32) en diens vrouw Rosemary (30). Eén van de doelstellingen van de reis was te bewijzen dat het mogelijk is in de lucht over de Atlantische Oceaan te drijven door te profiteren van noord oostelijke winden. De beman ning vertoefde in een kleine gondelmand van 4'j bij 2'A m, de ballon was vijftien meter hoog. Men beschikte over twee pedaalpropellers om de goede koers te kunnen houden. De ra dio heeft slechts enkele dagen gewerkt. Men had voedsel voor drie maanden aan boord, maar verwachtte dat de to'ch slechts twee tot drie weken zou duren. Het laatste deel van 2000 km overzee legden zij zeilend af in hun gele gondel, nadat ze de bal visser gesignaleerd, die het vaar tuigje op sleeptouw nam. De opvarenden verklaarden dat hun radio het een paar dagen na het vertrek had begeven en dat men toen het apparaat maar overboord had gezet. De premier van de Westindische Federatie, sir Grantley Adams, ontving de ballonvaarders later cp de dag. tig is, gearresteerd. Fidel Castro heeft voor de pro vincie Havanna de noodtoestand afgekondigd, zo is maandag be kendgemaakt. Er was geen na dere verklaring. De laatste vier dagen zijn in Havanna 70 doden geteld. Ongeveer 300 Cubaanse leger officieren zijn te Havanna in hechtenis gesteld voor onderzoek naar hun antecedenten. De toe stand is overigens weer bijna normaal. Algemene staking op Cuba ten einde Fidel Castro heeft besloten een eind te maken aan de donderdag middag afgekondigde algemene staking opdat gistermorgen alle arbeiders en winkeliers hun werk zouden hei-vatten. Ook de kran ten verschijnen weer. DE AMERIKAANSE DEFENSIE Amerikaanse regeringsleiders hebben maandag tegenover con gresleden te kennen gegeven dat Amerika in het fiscale jaar, dat op 1 juli a.s. aanvangt. 40.900 miljoen dollar voor de defen ie zal uitgeven, hetgeen een geringe vermeerdering be tekent van de geraamde uitga ven voor dit jaar. Het cijfer is genoemd op een bijeenkomst over buitenlandse en defensiepolitiek, maandag op het Witte Huis in aanwezig heid van president Eisenhower gehouden. Eisenhower zal zijn jaarlijkse State of the Union-boodschap waarin hij in kort bestek zijn plannen op wetgevend gebied voor 1959 ontvouwt, a.s. vrijdag voorlezen op een gemeenschap pelijke vergadering van Huis en Senaat. Men verwacht zijn be grotingsoverzicht een week la ter. In de polaire lucht die maan dag over ons land stroomde kwa men ook overdag nog buien voor. Overal echter liet de zon zich zien. De opklaringen hingen sa men met de nadering van een rug van hogedru.k, die van Enge land over de Noordzee in Ooste lijke richting beweegt. Deze rug gaat vooraf aan een storing die maandagavond in geheel Zuid- Engeland flinke iuchtdrukdalin- gen en op de meeste plaatsen daar regen, sneeuw of een meng sel van regen en sneeuw bracht. De storing trekt in Oostelijke richting verder en we moeten' verwachten dat het weer van daag in ons land de gehele dag door dit weersysteem beheerst zal worden. Veel zon zal er der halve niet zijn. Er zal neerslag vallen vooial in het Zuiden van liet land. De aanwezigheid van warme lucht vlak ten Zuiden van de storing maandagavond werd in Noordwest Frankrijk plaatselijk elf graden boven nul ion op een 2800 km van de Cana- gemeld - maakt een overheersen rische eilanden hadden losgesne. van regen ais neerslag waar den en laten wegdrijven. schijnlijk. De wind komt in de De vier Britten kregen een bij- Zuidoosthoek, matig nu en dan zonder geestdriftige ontvangst vrii krachtig; de temperatuur van de duizenden die naar het blijft in de buurt van het vries- strand renden om hen te begroe-1 punt. Mogelijk komt het uiterste ten. De gondel was het eerst op Zuiden van Nederland tijdelijk in drie mijl van de kust door een 1 de warme lucht. Daar zal de wind dan Zuidwestelijk en de temperatuur een flink stuk boven nul zijn. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot dinsdagavond. Temperatuur om het vriespunt. Veel bewolking met plaatselijk regen of sneeuw, vooral in het zuiden van het land. Overwegend matige wind tussen zuid en oost. Temperatuur om het vriespunt. ZON MAAN op ondei op ondei Jan. 6 8.48 16.44 5.30 14.35 7 8.47 16.45 6.37 15.30 8 8.47 16.47 7.34 16.33 9 8.46 16.48 8.23 H.41 10 8.46 16.49 9.02 18.52 WOENSDAG 7 JANUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.45 0.20 1.00 1.10 n.m. 12.11 12.46 1.26 1.36

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1