Donkere dagen vóór Kerstmis BEURSQVERZICHT KERKDIENSTEN Kerstboodschap van de Paus Binnenlands nieuws Geen demissionaire ministers, maar een gekortwiekt kabinet Verduistering en roof, moord en doodslag Voor de zondag AGENDA Een GROENE kerstmis heeft misschien te betekenen een WITTE pasen SUS-loten geven zekerheid van 5 7acfo-~t%eMut$stwwteti 5 vjuundtuizm, 5000 andere waardevolle prijzen totaal f 225.000.- Dienst artsen en dierenartsen Zaterdag 27 december 1958 DE VRIJE ZEEUW „Vrede op aarde", zingen wij met Kerstmis. Maar er is geen vrede zonder bloed. Dat betekent tweeërlei. In de eerste plaats, dat de ware vrede er alleen maar kon komen doordat Christus zijn bloed heeft gestort. En in de tweede plaats, dat er nog heel wat bloed op deze aarde zal vloei en voor de volle vrede verwerke lijkt kan worden. Een onbloedige onvrede heeft zich in ons land in deze dagen met name gemanifesteerd in de politieke strijd. De door Koningin Juliana aangewezen informateur prof. Beel heeft een enorme acti viteit ontplooit. Daarbij werden uiteraard de niet-socialistische ministers, de fractieleiders en de minister-president nauw betrok ken. Prof. Beel heeft H. M. de Koningin herhaaldelijk op de hoogte gesteld, hetzij door per soonlijk bezoek, hetzij telefo nisch, van zijn bevindingen. En zo werd langzamerhand duidelijk, waar dit alles op zou uitlopen. SENSATIONELE ONT WIKKELING. Prof. Beel is bij zijn onderzoe kingen kennelijk begonnen met het schone pogen, alsnog een compromis tot stand te brengen tussen de socialisten en de ande re regeringspartners. Maar het was voor en na duidelijk, dat dit op niets moest uitlopen. Het meest voor de hand lag toen, dat vervroegde verkiezin gen zouden worden uitgeschre ven en dat een demissionair ka binet intussen de lopende zaken zou waarnemen. Het sensationele is echter ge weest, dat de niet-socialistische ministers het dappere besluit hebben genomen, voor wat hen betreft „gewoon door te regeren'' en de begroting met de Kamers te behandelen, dus niet als demis sionair, maar ais romp-kabinet en wel onder aanvoering van vice-minister-president Struij eken. Hare Majesteit heeft dan ook aan de socialistische ministers gewoon het door hen gevraagde ontslag verleent en de zittende ministers hebben de opengeval len posten onder elkaar verdeeld De taakvervulling zal stellig plaats hebben onder de voortdu rende aanvallen van een zeer krachtige socialistische oppositie. Maar dit vooruitzicht heeft de niet-socialistische ministers er toch niet van kunnen weerhou den, de handschoen op te nemen. En deze houding getuigt wel van dapperheid. MUITERIJ EN MOORD. In IJmuiden is de treiler KO-53 „Dirkje" met scnipper J. Klin kenberg binnengelopen. De trei ler was uitgevaren ter haringvis serij in het Engelse Kanaal. Maar omdat de vangst slecht was, be sloot de schipper, na overleg met zijn rederij, zijn geluk wat ver derop te beproeven, namelijk in de Ierse Zee. Twee leden van de bemanning waren het daar niet mee eens, takelden de schipper behoorlijk toen en sloten hem op in zijn hut. De andere bootslieden nu de twee muiters opgesloten en later in Engeland aan wal gezet. Nadat de schipper in het zieken huis was behandeld, kon hij de reis voortzetten. Maar er gebeuren helaas erger dingen. Verduistering en roof zijn nog het ministe, maar moord en doodslag zijn aan de orde van de dag De oogst van één dag: 32-ja- rige boekhouder-directeur van een technische handelsfirma uit Amsterdam gearresteerd, omdat hij ervan verdacht wordt, enige honderdduizenden te hebben ver duisterd. De 30-jarige J. P., bijge naamd „Dikke Hannes" door een pistoolschot in het hoofd om het leven gebracht. De 28-jarige zee man S. dreigde in een vlaag van waanzin te schieten met een pistool, dat was geladen met zes patronen. En het meest weerzin wekkende: een 21-jarige slagers- zoon uit Harderwijk in Amster dam-Oost met drie revolverscho ten levensgevaarlijk gewond en dat uitsluitend om de huurauto, waar de jongeman mee reed te bemachtigen, teneinde een reisje naar Duitsland te kunnen maken. Straks zullen de heren-moor denaars wel een paar jaar gevan genisstraf krijgen, om dan weer te worden losgelaten op de maat- chappij. Waarom niet een stren- namen hst echter voor hun schip- I gere straf voor dergelijke misda- per op. Er ontstond een hevige (ledgers? vechpartij. Op hun beurt werden (Nadruk verboden.) PHILIPS KRACHTIG IN HERSTEL Deze in de ochtenduren gehou den laatste beurs van de Kerst week blonk niet uit door grote drukte in zaken. Daarvoor was het kennelijk te vroeg op de dag. De stemming was rustig maai de ondertoon van de markt viel heel erg mee hoewel Wallstreet is tegengevallen en na woensdag vier dagen achtereen gesloten blijft. Het fonds van de dag was Philips. Dinsdag een koersdaling van 20 punten, woensdag een herstel waarmee bijna dit hele verlies weer werd ingehaald. Het blijkt wel dat wanneer de Amerikaanse kopers even uit de markt blijven, zoals dinsdag het geval was, dit terstond zijn terugslag heeft op het Philips- aandeel, dat thans bij de Ameri kaanse beleggers het meest in trek is. Niet zodra keren zij te rug, of het herstel breekt baan. Vor Kon. Olie was de stemming WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 28 DECEMBER. Aardenburg: 10.30 uur Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Brenkens: 10 uur Ds. J. v. d. Graait, van Nieuwvliet. Cadzand: 10 uur Ds. C. van Evert, van IJzendtjke. Groede: 10 uur Ds. M. de Jong. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Eugen- aaai. Nieuwvliet: 10 uur Dr. J. H. van Beusekom, van Breskens. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen (Bed. H. Doop). ReUancliement: 10 uur Ds. S. Tijmst ra. Schoondyke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. (Bed. H. Doop.) Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. (Bed. H. Avondmaal.) St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld. (Bed. H. Avondmaal). St. Kruis: uur Waterlandkerkje: 10 uur Ds. II. Kuylman, van Zuidzande. De herders keerden weder, ver heerlijkende en prijzende God, over alles wat zij gehoord en gezien hadden. Luk. 2 20. De herders van Bethlehem zijn ons voorgegaan. Zij, die het eerst en het heerlijkst de zang der en gelen hebben beluisterd, hebben ook het best verstaan wat hun boodschap voor het leven dezer aarde betekent. „Ere zij God" heeft het in dui zendvoudig stemgemengel ge klonken langs de nemelen. „Ere z.j God" hernaalde het herderen- koor. „Ere zij God" zingt het hart, dat bij Bethlehems kribbe Gods welgevallen in de behoude nis zijner ziel heeft erkend. Het hart, dat de grote vrede tot zich het komen, die de engelen als een kostbaar Godsgeschenk oVer de aarde uitstortten. En de herders die het hoorden, verheerlijkten God in hun leven. Zij prezen nem met hun mond en beleden wat zij gehoord en gezien hadden. Onvergetelijk is deze Kerst nacht in hun leven geweest. He mellicht hadden zij gezien en van hemellicht getuigde hun verder leven. Zal het ons anders kunnen zijn, indien waarlijk het kindeke van Bethlehem tot ons hart is geko men? Indien wij die onuitspreke. lijke „Gave" des Vaders in de he melen hebben aangenomen? Voor het hart, dat die Gave ontving, is het leven nimmermeer als te vo ren. Het grote licht is opgegaan Tot eeuwige zaligheid zijn wij ge roepen. Van dank en aanbidding getuigt ons leven. Heer, moog niets Uw geest [verhind'ren, Stempel ons tot Koningskind'ren, Deel Uzelven aan ons mee, G4j slechts geeft het harte vreê. IJzendtjke: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate, van Cadzand. Zuidzande: Geen opgave. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 28 DECEMBER. Axel: 10 uur Vic. S. den Blaauwen; 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht, van Zaamsiag. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 2.30 uur Ds. E. Ed. Stern, van Sas van Gent. Hontenisse: 10 uur Ds. R. G. J. Timmers, van Hulst. Hulst: 10 uur Ds. K. Verbeek, van Kloosterzande. Philppine: 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Sas van Gent: 10 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur Eerw. heer C. H. Heijboer, van Zaamsiag; 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. G. N. Cupédo, van Sluiskil; 3'uur Vicaris Joh. Brezet. (Ge bouw Kerkhof laan)10 uur Ds. J. Scholten. Zaamsiag: 9.30 uur Ds. Ph. M. Becht; 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nings, van Axel. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Cand. W. Schenk, van IJsselmonde. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. A. Dragt, van Nieuwe-Amstel. Zaamsiag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur Ds. C. B(jl. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamsiag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. Zwier. GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur en 3 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 u. leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Gebouw „Pro Rege") Terneuzen10 uur en 2.45 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur en 2 uur Ds. A. de Reuver. NED. PROTESTANTENBOND. Terneuzen: 10.30 uur Ds. L van Houte, van Middelburg. ROOMS-KATIIOLIEKE KERK. Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7,45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur, 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur en 17.00 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. aan de vaste kant met een koers- verbetering van bijna ƒ2 op 176, en dus boven New Yorkse pariteit. Veel ging er echter niet om, de arbitrage deed het kalm aan en het publiek was gereser veerd met vier vakantiedagen voor de boeg en nog maar twee beursdagen in 1958 Unilever keerde terug tot het niveau van maandag en kwam vlak bij de viermaal parikoers. Ook AKU was goed gestemd en 3 punten beter, maar ook daar: weinig affaire. Obligaties Phi lips herstelden tot vrijwel het niveau van maandag op 213. Het viel bijzonder mee dat de scheep vaart deelde in de betere stem ming. Diverse soorten ontmoet ten enige vraag. In de cultuurhoek zetten Se- nembah de opmars voort en overschreden de 130. Deli echter valt tegen en bleef ook woens dag beneden de vorige koers. Amsterdam Rubber en HVA goed prijshoudend. Nederlandse staatsfondsen on veranderd en stil. In de binnen landse industrieën heerste wei nig bedrijvigheid. De markt blijft tot maandag gesloten. Prolongatie 3% procent. BEURSINDICES 22/12 23/12 24/12 Int. concerns 352.67 345.76 352.13 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 168.99 169.45 169.67 147.80 149.10 150.83 130.72 132.18 131.86 99.96 100.70 101.16 241.59 238.77 141.99 ZATERDAG 27 DECEMBER. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Fraulein". Concertgebouw, 8 uur: „Het kamp op het Bloedeiland". Café „De Post": Dansen. ZAAMSLAG: Openbare lagere school, 1522 uur: Bazar mu- ziekver. „De Volharding". AXEL: Singelweg 5: Vogel show. Het Centrum 6.30 en 9 u.: „Jane Eyre". In het voorpro gramma: „Gabriël en Ger- maine als acrobatische slan genmensen. ZONDAG 28 DECEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, uur: „Kamp op het Bloed- 4.30 en 8 uur: „Frau- 2 eiland' lein". Concertgebouw, 8 uur: „Het kamp op het Bloedeiland". AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: „Jane Eyre"; 8 uur: Geef me een kans. In het voorprogram ma Gabriël en Germaine als acrobatische slangenmensen. Üpbr, t.b.v, Kaïh. Hoger Onderw. fords en hel LandS^ecrdKathA.Iie, I advies van SUSstel niet uit hetgeen u vandaag nog kunt doen. Ga naar uw bekende winkeliers of gireer: 4028 SUS-Rotterdam Russische helm. „Der Deutsche Soldat", een Westduits tijdschrift op militair gebied, meldt dat aan de Turk- Russische grens een helm is ge vonden, die van loodplaat ter dikte van ruim 6mm is vervaar digd. Men vraagt zich af, of de ze helmen moeten dienen voor bescherming tegen radioactieve straling in een atoomoorlog. Een correspondent van het tijdschrift in Ankara schrijft, dat de helm vermoedelijk van een berghelling Turks gebied binnen is gerold. Een naar Tur kije gedeserteerde Russische officier had hem verteld, dat er de laatste tijd in Rusland weer officieren worden opgeleid in statische oorlogvoering. Volgens Russische militaire deskundigen kan men in een oorlog met atoomwapens de verdediging niet baseren op onafhankelijke mobiele eenheden zoals het Westen gebruikt. Daarom vormt men in de Sowjet-Unie een „le ger met loodbepaijsering", dat in loopgraven en mangaten on der loden koepels een atoom- aanval kan doorstaan, waarna de strijd met conventionele wa pens wordt voortgezet. „Der Deutsche Soldat" schrijft, dat er al eenheden zijn uitge rust met asbest uniformen en loden helmen. De in Turkije ge vonden helm bedekt het hoofd volledig en rust op de schou ders. De opening voor de ogen kunnen worden afgesloten. Een nadeel is wel het grote gewicht. Heemraadssingel 303. Rolterdarm /ei Paus Johannes XXIII heeft dinsdagochtend zijn eerste pause lijke kerstboodschap tot de wereld gericht. De Paus riep in zijn 1500 woor den tellende rede op tot eenheid en vrede. Het gebrek aan goede wil bij de mensen tot het volgen van Gods roepstem is het ver schrikkelijkste probleem in de menselijke geschiedenis en in het leven der mensen afzonderlijk en der volkeren, aldus de Paus. Hij sprak over de „godloze en mate rialistische toestand" waarin som mige volleen zich bevinden en de „individuele en massale slaver nij, de slavernij van gedachte en van arbeid". In verscheidene ge bieden van de wereld worden nieuwe torens van Babel opge richt en deze zullen zeker tot een einde komen zoals de eerste, al dus de Paus. Maar voor velen is de illusie groot en dreigt de ondergang, al dus de Paus. Slechts eenheid en krachtige versterking van het apostolaat van de waarheid en ware menselijke en christelijke Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Th. Bos, tel. 2303. Apotheek geopend: Klaassen Noordstraat 54. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamsiag waargenomen door dierenarts T. van Roon (Sas van Gent, Tel. 588). Het bezoek van Tito aan Indonesië. Het bezoek van president Tito van Zuid-Slavië kan een be langrijke rol spelen bij de be paling van Indonesië's politiek ten aanzien van het internatio nale communiime, zo meent men in diplomatieke kringen te Washington. Diplomaten die zich speciali seren op het verre Oosten ach ten het zeker, dat de Zuidsla- vische leider president Soekar- no enige „harde waarheden" zal vertellen over het gevaar onder invloed van Moskou of Peking te komen. Amerikaanse functionarissen tonen de laatste tijd een toene mend vertrouwen in het ver mogen van Indonesië een on afhankelijke politiek te hand haven en zij zullen mogelijk in deze mening worden gesterkt na Tito's besprekingen met presi dent Soekarno en minister Su bandrio. Vorige maand deelde het sta te departement mee, dat Ame rika bereid is aanvullend mili taire en economische hulp aan Indonesië te verstrekken. „ATLAS" GELANCEERD Dinsdagavond Iaat Is voor de zeventiende maal een „Atlas"- raket vanaf de lanceerbasis te Kaap Canaveral, in de Ameri kaanse staat Florida, afgevuurd. Met behulp van een dergelijke raket werd de jongste Ameri kaanse aardsatelliet, die sinds donderdag jl. om de aardbol draait, gelanceerd. Van niet-officiële zijde wordt vernomen dat de „Atlas", na tus sen de 4.800 en 5.600 kilometer te hebben afgelegd, op een aards doel is neergekomen. Van offi ciële zijde wilde men geen com mentaar op dit bericht geven. „AFP" meldt, dat een woord voerder van de te Inglewood, in Californië, gevestigde raketten- afdeling van het Amerikaanse ministerie voor de luchtmacht meer dan vier uur na de lance ring heeft meegedeeld, dat deze een volledig succes is geworden. De proef had ten doel een nieuw model van de „Atlas" te beproeven, waarvan het voort stuwingsstelsel enigszins afwijkt van het tot nu toe gebruikte. Men wil deze raket van het serienummer „C" uitsluitend een bepaalde afstand laten afleggen en vervolgens op een aards doel laten neerkomen. De „Atlas" heeft 6.400 kilometer boven de Atlantische Oceaan afgelegd. De luchtmacht poogt de neuskegel van de raket terug te vinden. broederschap zullen de ernstige gevaren die de mensheid bedrei gen kunnen tegenhouden. De Paus herinnerde er aan dat tientallen jaren geleden een aan tal vertegenwoordigers van de Orthodoxe kelken van Oost- Europa plannen maakten om de beschaafde volkeren tot elkaar te brengen, te beginnen met een akkoord tussen de verschillende christelijke belijdenissen met hun eigen riten en geschiedenis. „Deze poging liep op niet uit en het be angstigende probleem van de ge spleten eenheid van het erfdeel van Christus blijft een factor van verwarring en vooroordeel". „Het bedroevende van dit pijn lijke feit verhindert niet en zal niet verhinderen daartoe ver trouwen wij op God ons pogen om onze uitnodiging te handha ven tot diegenen van onze be minde afgescheiden broeders die ook Christus' naam voeren en zijn heilig en gezegend woord lezen en openstaan voor de in gevingen van godsdienstige vroomheid en weldoende en ge zegende naastenliefde". Bij wat hij zei over de toestand van de kerk in landen onder com munistisch regime herinnerde de Paus er aan dat hij kortgeleden sprak over de „allerernstigste gebeurtenissen" in China. „Dat wat jarenlang aan de gang is in de uitgestrekte gebieden achter het ijzeren gordijn is te bekend om uitgebreide illustratie te be hoeven, aldus de Paus, waaraan hij toevoegde: „Er is in onze hou ding als mensen van geloof niets militairs of gewelddadigs maar het is nodig waakzaam te zijn in de donkerder wordende nacht. Wij moeten op onze hoede zijn voor valstrikken van hen die Gods vijanden zijn, nog meer dan de onze, en wij moeten ons voor bereiden op de verdediging van de christelijke beginselen die het bolwerk zijn van ware rechtvaar digheid, nu en altijd. Kerstmis moet het hoogtepunt betekenen van godsdienstig en vreedzaam ijveren voor het be tonen van liefdevol meeleven met onze behoeftige en zieke naasten, met de geringen, allen die lijden, van elke soort en elke naam. Mo ge dit een opbouwende Kerstmis zijn. Mogen allen die naar deze door de lucht voortgedragen stem luisteren, die luisteren naar de klokken welke oproepen tot een heid en gebed ter ere van de ne derige persoon van de nieuwe Paus, hun goede voornemens ver stevigen voor de heiliging van het nieuwe jaar zodat dit voor de gehele wereld een jaar van rechtvaardigheid, van zegening, van goedheid en van vrede moge wordep", aldus de Paus. KIPPENMEPPERS. De politie te Eindhoven heeft poelier V. G. en de bij deze in wonende 26-jarige J. v. W. gear resteerd, die 's nachts met een bestelauto door het land trokken en dan de kippen roofden, welke zjj overdag verkochten. De poli tie kreeg uit verschillende gege vens het vermoeden dat het duo wel iets meer zou weten van kip pen- en konijnendiefstaT°n die links en rechts werden gerappor teerd. Toen de twee mannen dinsdagmorgen in alle vroegte met hun bestelauto thuis kwa men troffen zij daar de politie aan, die in de wagen 31 dode kip pen vond welke niet geslacht waren op de wijze gelijk een goe de poelier betaamt te volgen. Het verhoor der beide mannen wees uit da; ;ij in de nacht de kip pen hadden gestolen uit een kip penhok langs de grote verkeers weg in de buurt van Gorinchem. Voorts bleek dat zij soortgelijke diefstallen hebben gepleegd in door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR (i-uuiuii vczooden.) Roberto stond op de landings steiger. Meneer Alberti, zojuist werd een telegram doorgege ven van Dr Hoil uit München. Hij komt met de avondtrein. Zo vlug al, dat is goedZeg alsjeblieft tegen Eckert dat hij Dr Holl in Lecco gaat afhalen. Zeker, meneer Alberti De bediende wilde heengaan, maar Alberti riep hem terug. Roberto, ik wil niet hebben, dat mijn dochter het al merkt, anders kan ze niet meer slapen. De signorina zal niets mer ken, meneer Alberti.... Ik zal het ook tegen Eckert zeggen. Langzaam liep Alberti de tuin door naar het terras en ging de trap op naar Angela. Helga was al bij haar. Nu.... hoe gaat het nu met je? vroeg hij. Goed vader. Waarom zou het niet goed met me gat n? Het is ook niet meer zo warm. Inderdaad was de hemel weer opgeklaard en met de avond kwam nu de Brera op. Hij waaide van Lecco af en verkoel de de oever en de tuin aan het meer. Helga knikte hem toe. Van het onweer zal niet veel meer komen. Alles is weer rustig geworden. Hun blikken vonden en be grepen e.t-aar. Ja, zuster Helga, de zwarte wolken zijn overgetrokken. De lucht is heerlijk fris, jahet Como-meer biedt vele verras singen, wat het weer betreft. Margareta klopte om te zeg gen, dat er beneden gedekt was. Ik hoop, dat ik ook meteen wat krijg, riep Angela. Want stel je voor, vader, ik heb echt honger Hij streelde haar handen. Dat doet me plezier, kind je! Hoe lang heb ik dat niet meer van je gehoordIn de herfst ga ik een hert schieten, dat mag je dan helemaal alleen opeten. Ze lachten alle drie. Aan tafel vertelde Alberti de verpleegster, dat Holl 's avonds kwam. Hij verzocht haar echter Angela daarvan niets te vertel len. Zij zou elke tien minuten vragen of hij er nog niet was en ze zou geen rust vinden. Ze merkt nog vroeg genoeg wan neer hij aankomt, wanneer hij eenmaal hier is. Ja, dat is stelig het beste, Ongelooflijk, ging Alberti voort, wat een vertrouwen het kind in hem stelthij heeft een zeer diepe indruk op haar gemaakt. Helga glimlachte. Dat is toch heel begrijpe lijk. Want sedert hij kwam, heeft zij geen pijn meer en daarom gelooft zij Verschrikt hield ze stil. O zusterspreekt U rustig door! Zij gelooft daarom dat Dr Holl haar volkomen ge nezen zal en dat zij deze jonge, knappe man haar leven dankt. Helga knikte. Jaik kan me heel goed voorstellen, hoezeer zij hem daarom bewondert. HOOFDSTUK XIII Was Angela erg verrast? vroeg Alberti de volgende och tend aan Dr Holl bij het ont bijt. En hoe! lachte Stefan. Het is bijna niet te geloven, ging Alberti voort, hoe volgzaam het kind zich houdt aan Uw voorschriften. Ze vereert U, of eigenlijkzij hangt aan U, dokterZoiets heb ik vroeger nog nooit opgemerkt. Angela's houding tot professor Goden- bergh bijvoorbeeld was veel, veelhoe zal ik het zeggen.. veel zakelijker. Holl knikte. Het is een bekend feit, meende Helga, dat patiënten op de een of andere arts bizonder gunstig reagerenWat goed, dat U besloten hebt hier te blij ven, Dr Holl. Holl keek haar aan, maar kon in haar gezicht niet de ironie vinden, die hij in haar woorden voelde. Waarom die ironie er was, was hem onbegrijpelijk, want het was toch zijn natuur lijke plicht, 'dat hij zich moeite gaf het vertrouwen van zijn patiënte te winnen. En wanneer dat gelukte, dan was dat goed en bizonder goed in een geval, dat zo tragisch was. Omdat hij voor Helga 's toevallige onder toon geen verstandige verkla ring kon vinden, voelde hij zich ietwat onbehaaglijk. Het gesprek ging echter van zelf over in andere banen. Al berti wilde weten hoe Holl's reis naar München verlopen was. Amriss was eenvoudig roe rend, zei Stefan, hij ging bijna de hele dag met me mee en heeft me met vele dingen zeer geholpen. Alleen zou ik niet zo vlug klaar gekomen zijn. Nu is alles, wat ik nodig heb, reeds besteld. Ik heb al met architekt Na- va getelefoneerd, zei Alberti. Hij zal straks even langs komen om met U de verbouwing van de oude tuinmanswoning te be spreken. Wat mij betreft kan hij morgen al beginnenDe kwestie met de douane zal ik vanuit de fabriek wel afhande len. Een poosje ging het gesprek zo door. Men praatte over Mün chen, de wederopbouw van Duitsland en de noodzakelijk heid van een sterkere ekono- mische gedachtenwiselling tus sen de beide landen. In werke lijkheid dachten zij echter allen aan het zieke meisje, dat zo vol heimwee naar het leven was en wier hoop men door leugens hooghield, hoewel de dood reeds naast haar zat. (Wordt vervolgd.) Weert en Geldermalsen. De poli tie heeft het sterke vermoeden dat zij nog veel meed diefstallen op hun kerfstok hebben. DE „MOORDAANSLAG- TE VOORBURG. ,Ik heb meegedaan aan de comedie van zondagavond. De mon, die wij in de euto gesleurd hebben, is niets overkomen. Het bloed, dat op de straat is gegooid, kwam uit een plastic zakje. Deze mededeling deed een on bekende dinsdagavond telefonisch aan de politie te Voorburg. De man had gevraagd naar commis saris J. Koeckes, die het onder zoek in deze zaak leidt. De commissaris, die het A.N.P. van het bovenstaande medede ling deed, zei, dat het onderzoek hiermee natuurlijk niet kan wor den afgesloten. Hij acht het even wel niet onwaarschijnlijk, dat één der daders is nigegaan op de sug gestie, door de officier van justi tie, mr. De Lint, en door de redac tie van een dagblad gedaan, om zich te melden en daardoor een einde te maken aan deze onver kwikkelijke historie. VOORSCHOT OP PREMIES VOOR WONINGEN. De Minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft de mogelijkheid tot het verkrijgen van een voorschot van 50 °/o op de toegezegde premie uitgebreid tot alle premiean met uitzonde ring van die, wleke zijn toege zegd op grond van de premiebe schikking woningbouw 1957. Deze uitzondering moest wor den gemaakt, omdat de premieën die op grond van genoemde rege ling zijn toegezegd, zullen wor den uitbetaald aan hen die ten tijde van de eerste bewoning eigenaar van de woning zullen zijn. De rechthebbende op de premie is in deze gevallen dan ook eerst bekend nadat de wonin gen gereed en bewoond zijn. De aanvragen om voorschot moeten bij de gemeentebesturen worden ingediend als de wonin gen glas- en waterdicht zijn. Droogte en sprinkhanen in Jordanië. De streek van Bethlehem en het gehele zuiden van Jordanië hebben te lijden van droogte, waardoor de gerst- en de tarwe oogst gevaar lapen. Volgens me- terologen zal de droogte voor lopig nog aanhouden. In alle ker ken en moskeeën wordt gebeden om regen. Genoemde gebieden worden ook bedreigd door grote zwermen sprinkhanen die van Saoedi- Arabië in noordelijke richting trekken.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5