PHILIPS «1* N Voor 1970 nog 550 kilometer rijksautoweg nodig RADIO EN TELEVISIE AMSTLEVEN >rac eerman $fe rmeege 1" Gemeenteraad van Vogelwaarde Marktberichten Amerikaanse tarweverbouwers openen bureau te Rotterdam kerstboomverlichting Keuze uit 12 fraaie garnituren vanaf f6.35 fj RECHTSZAKEN Dinsdag 23 dscembet 1958 B£ ZEEUW 12* jMTfAKf M. 1559 Vóór 1970 dient nog ongeveer EEo km rijksweg als autoweg met gescheiden rijbanen te zijn uit gevoerd. Daarenboven moet de aanleg van meer dan 100 km autosnelweg zijn voorbereid ten einde de zich ook na 1970 voort zettende verkeerstoeneming op te vangen. Eovendien zal voor 1970 rond 450 km rijksweg tenminste tot 3-strooksweg verbreed moe ten zijn. Dit verklaarde de heer A. G. M. Boost, directeur wegen en ver keer van de A.N.W.B. tijdens het ..Wachten op een dief.. De politie te Delden is vrijdag avond in de Coöperatieve Melkfa briek „De Vooruitgang'1 in amt- Delden gaan zitten wachten op een dief. Niet dat er bepaald een verwacht werd, maar er was in de extra betalingen voor melk aan de boeren zulk een groot be drag aan geld aanwezig, dat het, vond de politie, wel heel gek suasaat jjsuqej ap uba uaztni>i ap moest lopen wilde er niemand op af komen. En ja, omstreeks 10 uur kwam voorzien van een volledige inbre kersuitrusting een man binnen geslopen, die, door verscheidene vertrekken zijn weg zocht naar de safe. Verder kwam hij niet. Het ging van „Halt, politie", de inbreker zette het op een lopen, er knalden schoten en de man viel gewond aan een been neer. Het was de 50-jarige S. S. T., die zijn verblijf buiten Nederland heeft, doch wiens vrouw en kin deren in Delden wonen. Hij is met een ambulanceauto naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij on der bewaking is gesteld. Vermoed wordt dat hij in gezelschap was van een tweede persoon, die ge alarmeerd door de schoten, tijdig verdwenen is. S. S. T. is reeds enige maden veroordeeld wegens inbraak. Het is niet bekend, of de politie na de vangst de lichten heeft uitge draaid en weer op wacht is gaan zitten. ADMINISTRATEUR VERDUISTERDE 1200 De gemeentepolitie in Ter Apel heeft aangehouden de 46- jarige J. M. Z., administrateur bij de A.V.O. (Stichting Werkge meenschap Westerwolde). De heer Z. heeft gelden van deze stichting ten eigen bate aange wend. Uit het voorlopig onder zoek bleek, dat hij ongeveer 1200 verduisterde. Z. is voor de officier van Justitie te Gronin gen geleid. in Utrecht gehouden congres van de vereniging „Het Nederland- sche Wegencongres". De heer Boost berekende een en ander aan de hand van gehou den verkeerstellingen waaruit de verkeersdichtheid op het „rijks wegennet omstreeks 1970 kan worden afgeleid. De vraag rijst, zo zei de heer Boost, of het niet tijd wordt aan de hand van de huidige en de te verwachten verkeersbelasting een nieuwe indeling in primaire, se cundaire en tertiaire wegen te maken en op grond daarvan een nieuwe beheersverdeling in rijks- en provinciale wegen op te stel len. Ten aanzien van de aanpassing aan de toekomstige verkeersbe- hoeften maakte de heer Boost zich evenwel niet veel illusies. Omdat het gehele vraagstuk in eerste aanleg een kwestie van geld is. Het rijkswaterstaatsbudget n.l. wordt belast door twee bijzonde re zware posten n.l. die van de Deltawerken en die van de Zui derzeewerken. De doodsschrik van de spookachtige stormramp heeft de overheid, aldus de heer Eoost, gedreven tot een gejaagde uitvoering van de Deltaplannen, die onder andere omstandigheden zeker later zouden zijn aangevat en over een veel groter tijdvak zouden zijn verdeeld. Toch is het, volgens de heer Boost, dringend nodig dat er jaarlijks zeker 30 tot 40 procent meer dient te wor den uitgegeven om steden en wegen te vrijwaren voor een ver- keersoverstroming. Berekend is, aldus de heer Boost, dat de totale opbrengst van de wegenbelasting tussen 1956 en 1970 meer dan 8 miljard gulden zal bedragen. De overheid dient, volgens hem, de eveneens berekende 5,9 miljard daaruit beschikbaar te stellen voor uit voering van de nodige verkeers- voorzieningen. Er blijft dan nog altijd een slordige 2,2 miljard gulden over, hetgeen neerkomt op de kosten van de Deltawerken. Formosa bezorgd over nationalistisch® Chinezen in Indonesië. In nationalistisch-Chinese krin gen op Formosa is grote opschud ding ontstaan naar aanleiding van ontvangen berichten, dat de ambassadeur van communistisch- China in Djakarta aan de Indone sische regering heeft verzocht om alle Chinezen, dié tijdens de op stand in Indonesië werden aan gehouden, naar de Chinese volks republiek uit te wijzen. In officiële kringen in Taipeh sprak men de overtuiging uit, dat de Indonesische regering aan een dergelijk verzoek niet zal kunnen voldoen. WOENSDAG 24 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7,10 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gewijde mu ziek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Tussen twee avonden ligt de dag, hoorspel; 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Kameror kest en omroepkoor; 12.37 Kerst- wijdingsdienst; 13.00 Nws; 13.15 Met PIT op pad; 13.20 Amus. concert; 13.50 Gram.; 14.10 Oude muziek; 15.00 Kerstwijdings- dienst voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Vocaal Dubbel- kwartet; 17.40 Beursberichten; 17.45 Gram.; 18.00 Leger des Heilskwartier; 18.15 Molukse Kerstviering; 18.35 Gram.; 18.45 Boekbespreking; 19.00 Nieuws; 19.10 Kamerkoor; 19.30 Radio krant; 19.55 Op de man af; 20.00 Volkskerstzang; 21.30 Het land waar Jezus woonde, rep.-klank- beeld; 22.00 Muz. lessen; 22.30 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.45 Beiaardconc.; 24.00 Kerstnachtdienst. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Gym.; 8.10 Gram.; 10.00 Een handvol spijkers, caus.; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de huisvrouw; 11.00 Gevar. progr.; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouw med.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws en ten toonstellingsagenda; 13.30 Orgel en zang; 13.50 Medische kroniek; 14.00 Kerstconcert door de jeugd; 14.30 Gram.; 15.00 Voor de jeugd, 17.00 De kat van de stoel; 17.50 Paskoe-Kerstfeest op Curacou; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Hammondorgelspel; 18.30 Varia; 18.35 Beginsel of gedragslijn?; 18.50 Voor de kinderen; 19.00 Kerstfeest voor de kinderen; 20.00 Nieuws; 20.05 Strijkorkest en harp; 20.50 Brieven van het front, hoorspel; 21.50 Act.; 21.55 Mijn naam is hond; 22.15 Piano recital; 22.45 Tussen mens en nevelvlek; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.50 Soc. nieuws in Es peranto; 24.00 Plechtige nacht mis. BRUSSEL (VI.); 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; ten te vergroten. De„Great Plains" omvatten de Staten Colorado, Kansas, Nebraska, Oklahoma, Zuid-Da kota en Texas. De produktie van dit gebied, waar tarwe met een hoog proteïne- en krachtig kleefstofgehalte nodig ter ver menging met de zachtere Euro pese tarwesoorten. De tarweverbouwers uit het gebied van de „Great Plains" be togen reeds vele jaren, dat hun belangen en verantwoordelijk heden niet alleen, berusten op het verbouwen van tarwe, maar ook op het voldoen aan de ver langens en wensen van hen, die hun tarwe verbruiken. De „Great Plains What Gro wers" wensen samen te werken met tarwehandelaars, meelfa brieken, verwerkende industrie- en, commerciële laboratoria en universiteiten, of op basis van wederkerigheid met deze groe pen en instellingen deel te ne men aan andere activiteiten, zo als het voorbereiden van bezoe ken aan de Verenigde staten door handelsteams en groepen andere deskundigen. Er wordt de nadruk op gelegd, dat hun Europese bureau niet zal worden geopend met het doel tarwe te verkopen, aange zien de tarweverkoopstransac- ties in de Verenigde Staten via particuliere graanhandelskana len tot stand komen. Doel van het bureau is in de eerste plaats het bevorderen van een goede voorlichting en een gedegen on derzoek ten behoeve van en in samenwerking met de Europese graanhandel, meelfabrieken en verwerkende industrieën. De Great Plains Wheat Gro wers of the United States of America" hebben volgens de Amerikaanse voorlichtings dienst bekend gemaakt, dat zij midden-januari 1959 onder di rectie van Harvey Bross een Europees bureau zullen openen te Rotterdam. Het kantoor zal worden gevestigd in het groot handelsgebouw, Stationsplein 50. Rotterdam is gekozen, om dat het de grootste haven van Europa is en centraal gelegen in het gebied van de „tarwe im porterende landen". Deze lan den zijn op het ogenblik: Ne derland, België, Duitsland, En geland, Finland, Italië, Oosten rijk, Portugal, Spanje en Zwit serland. Doel van het bureau is de belangstelling in Europa voor goede tarwe uit de „Great Plains" van de Verenigde Sta- 12.55 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 15.00 Orkest; 16.00 Koersen; 16.02 Gram. 16.45 Koor zang; 17.00 Nieuws; 17.10 Kamer muziek; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Koorzang; 20.00 Hoorspel; 22.00 Nieuws; 22.15 Weihnachtsorato- rium; 23.40 Gram.; 23.45 Nacht mis. Televisieprogramma NED. T.V.: 17.00 Voor de kin deren; 20.00 Weekoverzicht; 20.30 De geest van Kerstmis, T.V.-spel; 21.50 Dagsluiting; 23.55 Eurovi sie: Nachtmis in de Abdij Mont St. Michel. VL. BELG. T.V.: 19.00 Feuille ton; 19.05 Kerstfilms voor de jeugd; 19.30 Nieuws; 20.00 Bal let; 20.30 Speelfilm; 22.40 Kerst spel; 23.55 Nachtmis te Mont St. Michel (Eurovisie). °nderhandelingen over een Brits-Scandinavische vrijhandelszone Het verbond der Britse indu strieën onderhandelt met de werkgeversorganisaties van Zweden, Noorwegen en Dene marken over de vorming van een vrijhandelszone, die deze vier landen omvat. Voor een derge lijke vrijhandelszone is uiteraard de toestemming der betrokken regeringen vereist, maar de or ganisaties doen reeds het voor bereidende werk voor het berei ken van overeenstemming. Zij hopen hun plannen in maart ge reed te hebben ter voorlegging aan de regeringen. Andere landen, bijvoorbeeld Zwitserland of Oostenrijk, kun nen aan dit vrijhandelsplan deel nemen, indien zij dit wensen. Van welingelichte zijde te Londen is medegedeeld, dat de Engelse industrie begonnen is met de Scandinavische landen, omdat deze in economisch opzicht reeds nauw verbonden zijn. Andere deelnemers zullen echter welkom zijn. Van de zijde der Engelse in dustrie werd voorts verklaard, dat dit bepaald een praktisch plan is en geen politieke bluf. Er wordt onderhandeld op basis van het plan voor een vrijhan delszone, dat door de Fransen is verworpen. Wanneer het plan wordt verwezenlijkt, zal de grote Engelse markt geopend worden voor een groot aantal kleine in dustrieën in Scandinavië, terwijl daartegenover zal staan, dat een betrekkelijk kleine markt, die de ongeveer 20 miljoen inwoners van de Scandinavische landen omvat, zal worden geopend voor de Britse industrie. De onderhandelingen worden op industriëel niveau gevoerd en de betrokken partijen hebben geen bevoegdheid tot het vast stellen van tarieven of voor het treffen van andere regelingen van dien aard. Een woordvoerder van de Engelse industrie noemde dit plan het beste alternatief voor het Europese vrijhandels- gebied. De voorzitter van het verbond der Engelse industrieën, sir Hugh Beaver, en de directeur-generaal, sir Norman Kipping, hebben de vorige maand, toen de bespre kingen over het plan begonnen, een bezoek aan Stockholm ge bracht. Succes met Amerikaanse luchtdoelraketten. De Amerikaanse luchtmacht heeft met succes proeven geno men met een „Bomarc" en een „Nike-hercules", twee raketten die bedoeld zijn voor de luchtver dediging. Een te Cape Canaveral gelan ceerde „Bomarc" onderschepte 400 km verder een onbemande straaljager. Dit soort wapens zoekt zelf zijn doel op en het kan met een kernlading worden uit gerust. Een „Nike-hercules", die van de basis White Sands in Nieuw- Mexico was afgeschoten, onder schepte een vliegtuig dat op 23 km hoogte met een snelheid van 3.200 km per uur vloog. De „Bomarc" is het verstont- wikkelde Amerikaanse luchtdoel wapen. De Amerikaanse luchtmacht is ook bezig met proeven met een raket die vanuit een vlieg tuig op een doel op de grond wordt afgeschoten. De gegevens worden geheim gehouden. (Advertentie) De Raad gaat jaarlijks een tournee door de giemeente maken. De raad zal voortaan ieder jaar 'n rondrit door de gemeente ma ken, aldus werd, op voorstel van de heer Perdaen, besloten, nadat heel wat problemen inzake de wegen en verlichting de revue ge passeerd waren. Vooral de ver betering van de weg Ossenisse Zeedorp, waartoe reeds in 1956 werd besloten, zat de raad erg hoog, daar dit nog steeds achter wege was gelaten. De voorzitter had het ter plaat se eens verkend. Hoewel hij ook de vernieuwing nodig achtte, vond hij de kwestie toch niet zó urgent als de raadsleden. Tijdens zijn inspectie aldaar, waarmede enkele uren gemoeid waren, pas. seerden hem twee auto's De heer Perdaen, vroeg onder grote hilariteit, of het toen spits uren waren geweest Niettemin was men het wachten op verbetering meer dan moe en dient uitvoering gegeven te wor den aan het raadsbesluit van '56. Uiteindelijk werd besloten toch nog even geduld te oefenen en af te wachten of de werken voor de dijkverzwaring volgend jaar zullen worden uitgevoerd. Is dit niet het geval, dan krijgt in 1959 Ossenisse zijn nieuwe verbinding met Zeedorp. Het wegenbouwershart van de raad klopte overigens nog fel en het te leggen fietspad op de Klein Cambrondijk werd nog eens on der de aandacht gebracht. De voorzitter deed de toezeg ging, dat dit pad er komen zal. Ook de traditionele kritiek op de verlichting bleef niet uit. Zo blijkt er wel wat te haperen aan de nieuwe verlichting te Ossenis se en de heer Van Hove drong aan op betere verlichting van de kom van Stoppeldijk, temeer nu de feestdagen voor de deur staan. Intussen had de raad over be langrijker zaken te beslissen, die met heel wat minder woorden werden afgewerkt. Zo stond de vaststelling van de gemeente-be groting voor 1959 op de agenda, een begroting, die in eerste in stantie op de gewone dienst een tekort vertoonde van 23.000. De straat- en rioolbelasting, die met ingang van 1959 zal worden ingevoerd zal dit tekort vermin deren met 13.000 en voor het dan nog resterende tekort moest de algemene reserve worden aan gesproken. De voetbalvereniging „Rapen burg", die wegens gebrek aan spelers en terrein niet meer aan de competitie kan deelnemen, zal het zonder subsidie moeten doen, terwijl „Vogelwaarde" haar sub sidie van ƒ300 zag gehandhaafd. Vele subsidie-aanvragen werden aan de lopende band afgewezen, de Vogelwacht ontving echter een subsidie van 10. De scholen, die deelnemen aan sportdagen, zul len een subsidie krijgen van 60 ct per deelnemende leerling. Op voorstel van B. en W. werd aan iedere parochie-geestelijke een subsidie van 250 toegekend. De commissie, die belast was geweest met het nazien van de rekening over 1953, vond het voor verlichting, verwarming en wa tervoorziening van het gemeen tehuis bestede bedrag te hoog en achtte voortaan meer gespecifi ceerde nota's noodzakelijk. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de Schoolartseendienst Zws.-Vlaan- deren, waarin werd verzocht om VEEMARKT ROTTERDAM. 22 december. Op de veemarkt te Rotterdam waren aangevoerd 1174 dieren, zijnde 688 vette koeien en 486 varkens. De notering was als volgt: Vette koeien van 2,503,25; Varkens 1,901,94 alles p. kg. De aanvoer van vette koeien was klein, de handel kalm en de prijzen onveranderd, prima's bo ven notering. Varkens: aanvoer matig, handel redelijk, prijzen als vorige week. GRAANBEURS ROTTERDAM. 22 december. Officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, met klein aanbod, rode op vochtconditie tot 30,80 in de prima kwaliteit; witte, op vocht conditie tot 31,10. Voedergranen: Zomergerst, (Advertentie.) J prijshoudend, naar kwaliteit van 25,2526,; geschoonde 26,50. Haver goed prijshoudend, naar kwaliteit 24,0025,50; extra blanke 26, Rogge, vast, doorsneekwaliteit (17/18 vocht) ca ƒ22,50; bak- rogge daarboven. Peulvruchten, kalm, Groene erwten 3455; Schokkers 55 86,50; Bruine bonen ƒ60 87,50, alles boerenschoon. Prima geschoonde blanke kwa liteit bruine bonen tot 101. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 22 december. Klei-aardappelen 35 mm opw.: Eigenheimers ƒ13,50ƒ14,50; Bintje ƒ1718; Koopmans Blauwe ƒ1415; Bevelanders 13—f 14; Meerlanders 13 13,50. 40 mm opw. gewassen van de kleigrond: Eigenheimers ƒ16. Bintje van de kleigrond in 2 maten gesorteerd voor de export, 35 mm opw. 19,50; 45 mm opw. 20,25. Zand-aardappelen 35 mm opw.: IJsselster 9ƒ9,50; Libertas 9—10,50. Voer-aardappelen 2,504; Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. C' l Ié ft 12. De verrassende ontdekking dat Fer gus niet door zijn eigen mannen ont< voerd is, schept een hele nieuwe situatie... Wie het dan wel ge daan hebben, is voor Eric geen vraag. On getwijfeld heeft Ta- nach daarbij de hand in het spel gehad. Maar dit is op het ogenblik niet het drin gendste probleem. De Noorman denkt even razendsnel na. Dan zegt hij tot de aanvoerder der Ieren: „Ge vergist U als U dent dat er wat uit wisselen valt. Wij hebben Fergus niet meer in handen. Hy werd vannacht ont voerd en menende dat gü dit ge daan had, beslopen wy Uw kamp." Er heerst een ogenblik van stilte. Dan begint de aanvoerder leep te grynze. „Fergus niet meer in jullie han den? Koning, en denkt ge, dat we dat. geloven?" „Ik zal je nog iets anders ver tellen," valt de Noorman in. „Fer gus bevindt zich op het ogenblik waarschyniyk in de macht van Tanach de Piet Een luid gelach is het antwoord op deze woorden en Eric byt zich op de lippen. Het is begröpeiyk, dat de mannen denken, dat hij hen om de tuin wil leiden, om zyn eigen hachje te redden. „We moesten jullie dus eigeniyk maar weer loslaten hé?" grinnikt de aanvoerder met een knipoogje tegen zpn mannen, „want wat heb ben we per slot van rekening aan jullie, nou dat Fergus Tanach's ge vangene is. Jajajaja." „Loslaten vragen we niet", neemt Eric snel het woord, „maar 't is waar, dat wy waardeloos zijn als güzelaars. Des te waardevoller echter als bondgenoten. Geeft ons onze vryheid terug. Wy kunnen ons vrp bewegen op Tanach's burcht en aangezien niemand ons verdenken zal kunnen wij helpen, om Fergus uit Tanachs handen te krügen. Want nu Tanach ons blikbaar bedrogen heeft staan wjj Noren niet meer aan zün kant..." Stilte volgt op Eric's woorden en in spanning wachten de Noren hoe het voorstel ontvangen zal wor den nader te beslissen over de aan stelling van een derde schoolarts. De voorzitter deed mededeling van een schrijven van het minis terie van Sociale Zaken en Volks gezondheid, waaruit blijkt, dat het normale aantal te onderzoeken kinderen per schoolarts 6000 be draagt, terwijl in Zws-Vlaanderen iedere schoolarts 9000 kinderen te verzorgen heeft. Zowel het rijk als de provincie zijn bereid bij te dragen in de kosten van een der de schoolarts, zodat de aanstel ling van een derde schoolarts een verhoging van 32 tot 48 ct per inwoner zal medebrengen. Nadat de voorzitter op het gro te belang voor de kinderen had gewezen, besloot de raad zijn goedkeuring te verlenen. Zonder veel enthousiasme be sloot de raad om vóór of op 1 januari 1961 tot invoering van werkelassificatie en prestatiebe loning van de gemeentewerklie den over te gaan. De raad vond, dat men het wel onnodig inge wikkeld maakt, maar men was wel gewdongen tot dit besluit omdat anders de gemeentewerk man geen recht zou krijgen op een overgangstoelage van 3 hetgeen men deze toegewijde man niet wilde aandoen. EEN JAAR GEËIST TEGEN PUZZELORGANISATOR. De officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank, mr. W. Tonckens, heeft maandagoch tend een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de re gering geëist tegen de 31-jarige M. G. uit Amsterdam wegens oplichting, verduistering en vals heid in geschrifte als organisa tor van een puzzelbureau. De behandeling van de zaak is wegens de uitgebreidheid in étap pen geschied. Gisteren werden het requisitoir en het pleidooi ge houden. Verdachte was tijdens de vorige zittingen enkele malen de zaal uitgebracht omdat hij zich opstandig gedroeg. Ook gisteren kon hij zich tenslotte niet be heersen. Hij viel de officier tij dens het houden van het requisi toir verschillende malen met ha telijke opmerkingen en honend gelach in de rede, zodat de pre sident hem tot de orde moest roepen. G. wordt ervan verdacht de bij zijn bureau gestorte waarborg sommen van agenten niet te heb ben terugbetaald, terwijl hij bo vendien nimmer iets van zich zou hebben laten horen aan de onge veer 1600 mensen, die hem 2,50 hadden overgemaakt om in aan merking te komen voor kleinere werkzaamheden. Volgens de ten lastelegging zou G. tevens van tevoren de juiste oplossing van de puzzel aan een kennis hebben verstrekt met de afspraak, dat zij de opbrengst samen zouden delen. Hij zou deze kennis een kwitantie van 10.000 hebben laten tekenen maar hem slechts een klein bedrag hebben uitbe taald. De uitspraak is op 5 januari a.s. De officier achtte alle feiten bewezen. Hij wees op de vele vonnissen en de nog lopende proeftijd, die G. op zijn strafblad heeft staan. Voordien had de verdachte omstandig en met uiterst ingewikkelde verklarin gen aan de president, mr. J. Knottenbelt, getracht zijn on schuld aan te tonen. Hij leverde ook kritiek op het gerechtelijk vooronderzoek, waarin hij naar zijn smaak niet voldoende in ge hoord zou zijn. „Waarom heeft men mij niet geraadpleegd om de verschillende contracten en stukken van mijn puzzelbureau toe te lichten", zo zei G. De verdediger, mr. R. Kokos- ky, kwam In een langdurig plei dooi tot de conclusie, dat eigen lijk geen van drie feiten bewezen is. De man was, naar hij zei, wel degelijk van plan geweest aan zijn medewerkers de waarborg sommen terug te betalen. Hij heeft goede bedoelingen gehad maar kon zijn plannen niet ten uitvoer brengen, omdat hij niet dadelijk over de benodigde con tanten beschikte en spoedig is gearresteerd. Hij vroeg onmid dellijke invrijheidstelling voor zijn cliënt, die reeds een half jaar in voorarrest zit. De rechtbank wees dit verzoek af. Tot slot kreeg G. het woord. Opnieuw gaf hij uitvoerige ver klaringen over zijn handelingen. De president onderbrak hem en kele malen en G. maakte zich tenslotte kwaad, omdat hij naar hij opmerkte niet vol doende in de gelegenheid werd gesteld zijn verdediging te voe ren.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5