Provinciaal nieuws Mis aanslu AGENDA 298,— 258- INDONESIË KC ITALIAANSE SCI Het reisverbod Indonesiërs naar Si AARDENBURG. NOORDSTRAAT 21 TERNEUZEN Telefoon 2361 (K1150) 398- HULST. SAS VAN GENT. SLUISKIL De toestand in (Adv. DE MIST. Do zware mist, die gistermiddag kwam opzetten en na een lichte opklaring in de avonduren weer toenam, heeft de veerdiensten over de Schelde danig gestag neerd en Nederland boven de Schelde voor de bevolking van Zeeuws-Vlaanderen tijdelijk on bereikbaar gemaakt. Op de veerdienst Breskens Ylissingen kwam de verbinding van 1.50 uur uit Breskens te ver vallen, waarna te 3.50 uur de veerboot „Koningin Juliana'' de laatste overtocht maakte. De veerboot „Prins Willem I" van de dienst TerneuzenHoe- dekenskerke was wegens een technische storing des v.m. te 10.20 uur genoodzaakt te Terneu- zen te blijven liggen, doch kon te 1.20 uur weer de dienst hervat ten. Hoewel toen de mist kwam opzetten kon de „Prins Willem I'' nog te 3.20 uur de overtocht naar Hoedekenskerke maken, maar toen bleef de veerboot aldaar lig gen tot 6.20 uur, waarna de „Prins Willem I" haar reputatie handhaafde en verder in de vaart is gebleven tot de aankomst te Terneuzen na de laatste over tocht. Op de veerdienst Perkpolder Kruiningen konden de veerboten „Prins Bernhard" en „Dordrecht" tot des middags 3.50 uur normaal varen, doch daarna belette de mist de vaarten tot des avonds te 7.50 uur, 8.20 uur en 8.50 uur de diensten konden worden uit gevoerd, maar daarna werd het weer zo dik, dat geen verdere vaarten meer konden worden ge maakt. In verband met het op 10 janu ari a.s. vervallen van de kasgeld lening groot 350.000, afgesloten met 't Kinderbijslagverenigings- fonds te 's-Gravenhage, werd z. h.s. of discussie besloten tot de aanvaarding van eventuele offer tes van de Bank voor Nederland se Gemeenten tot afsluiting van langlopende geldleningen tegen het door de regering voor de la gere publiekrechtelijke lichamen vastgestelde renteschema. Bij de omvraag vestigde de heer Fijn van Draat er de aandacht op, dat blijkens gemaakte foto's de toren een gevaarlijke scheur ver toont. De voorzitter antwoordde, dat meermalen door technische advi seurs is medegedeeld, dat bedoel- seheur geen gevaar oplevert. Evenwel zal nogmaals een on derzoek worden ingesteld. Dr. Camps wenste zijn opmer king in de vorige raadsvergade ring gemaakt als zou het leerlin gental op de openbare kleuter school te Sluiskil met kunst- en vliegwoerk op peil worden gehou den, te herroepen, daar het hem gebleken is, dat dit niet het ge val is. Spreker zou gaarne zien, dat aan de Bovenweg te Eluiskil een heining werd aangebracht, aan gezien het aldaar thans voor de kinderen gevaarlijk is. De voorzitter zegde een onder zoek toe. De heer Hol vestigde de aan dacht op de slechte verlichting aan de Midden- en Westsluis, zo ook in de Bernhardstraat en Bea- trixstraat. Wethouder De Vos antwoord de, dat, wat de verlichting aan de sluizen betreft, de gemeente geen zeggenschap heeft, daar dit behoort tot de Rijkswater staat. Wat de verbetering van de verlichting in de door de heer Hol genoemde straten betreft, moet gewacht worden op de ver kaveling aldaar. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Ik heb me geen moment afgevraagd wat voor Kerst cadeau ik moest kopen en waar! Natuurlijk bij RADIO TAZELAAR. Ik kan met een met inpakken beginnen. Ga ook eens kijken bij Radio Tazelaar. Die heeft de hele serie PHILIPS ge schenkartikelen in voorraad; een fantastische collectie mooie, en nuttige cadeaus. Cadeaus waarvan je jaren plezier hebt. En als u het héle gezin verras sen wilt, bekijk dan eens de serie Philips radio en radio grammofoons. Ook die vindt u bij Radio Tazelaar. Als U daar koopt, kunt U re kenen op een uitstekende ser vice, niet alleen voor en tijdens, maar óók en vooral na de koop Gebruik die fiitsaansluiting op uw fototoestel Voor kiekjes binnenshuis: de leukste van uw leven I Drie golfgebieden Houten kast Itadiogrammofoon Overal mee naar toe te nemen Volgens het dagblad Post" heeft de Indonesis ring een contract gesli de Société Martime I G.A. in Rome voor de van twee schepen, tot drag van 2.810.067 Ami dollars. De betaling zó Jars of Zwitserse fra schieden. Voorts is volgens blad een contract getel sen Indonesië en de Navagazione ItalioSu na Patrisandra S. R. L., voor de bouw van twe schepen voor 1.335.933 Een woordvoerder va donesische consulaat pore heeft zondag mt dat er inderdaad geei •siërs naar Singapore ki zen in verband met de van Indonesische op gen" daar. Het is niet waar, a woordvoerder, dat nier stemming krijgt Sumat laten. Indonesiërs van of andere eilanden rr naar de federatie van reizen. Een Britse zakenma juist uit Medan was heeft zondag te Kual; meegedeeld, dat het onrustig is en dat het litairen, die goed gewa en er goed gevoed uitzit toegenomen. In de van de stad, aldus de man, opereren opstande Functionarissen van da Indonesian Airways zondag meegedeeld, da t>od voor Indonesiërs Singapore te reizen tot ber zou duren. Het reft geen buitenlande den zij. Er zijn echter min berichten uit Meda: over buitenlanders d naar Singapore in Me ten uitstappen. Een particuliere Dak Caltex met Amerik; ployé's werd door de a van Medan op 17 decen gezonden zo deelden fu sen van deze olie-nu mede. Later werd in toestemming voor de geven, waarna het vi 20 december naar Sing trok. Volgens berichten ■pore mochten zaterda: sagiers op één na eer van de „Garuda", m ming Singapore, het t laten. Onder de pas: vonden zich Britten, inwoners van Malakk: kon te Djakarta g ging worden verkrege Ben toestel van d zou zondag naar Sinj trekken met 16 Indo ofwel een diplomatu hebben of speciale t< van het immigratie-1 gen. Een woordvoerdei leger wilde zondag ge taar geven op het vei Volgens berichten Sumatra voeren re pen nog zuivering tegen opstandelingen gen rondom Medan. stemming van de c die het bestuur uit niemand Medan en d TERNEUZEN Gemeenteraad. De raad der gemeente Terneu zen kwam gisteravond voor de laatste maal in 1958 voltallig bij een onder voorzitterschap van burgemeester mr P. H. W. F. Tei legen. Na vaststelling der notulen van de vergadering van 13 en 28 no vember werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. In verband met een schrijven van Gedep. Staten inzake de kin dertoelageregeling wethouders, vroeg de heer* Henry bij de vol gende begroting aan de orde te •villen stellen of voor de wethou ders een pensioenregeling dient te worden vastgesteld, hetgeen de voorzitter toezegde. Op zijn verzoek werd per 1 maart 1959 eervol ontslag ver leend aan de heer P. J. Smolders als uitvoerder der gemeentewer ken irr verband met het bereiken der pensioengerechtigde leeftijd. Aan de heer F. Drabbe werd eervol ontslag verleend als lid van de commissie van advies als bedoeld in artikel 8 van de woon- ruimtewet 1948 te Sluiskil. Tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare school B te .Sluiskil werd benoemd de heer A_ M. Wesdorp, thans tijdelijk onderwijzer aan deze school. Wegens periodieke aftreding per 1 januari 1959 werden de Héren K. J. Hoving en mr. P. H. W. F. Tellegen herbenoemd resp. als lid van de commissie van toe zicht op het M.O. en lid van het college van curatoren. De heer M. A. Duine te Sluis kil werd in de vakatureF. Drabbe benoemd tot lid van de commissie van advies als bedoeld in artikel 8 van de Woonruimte- wet 1947. Aan de „Stichting Beschuttende Werkplaatsen Midden Zeeuwsch- Vlaanderen" te Terneuzen werd een perceel grond aan de Indu strieweg, groot 2650 m2, ver kocht a 6,— per m2. Het bedrag per leerling voor het openbaar lager onderwijs werd voor 1959 vastgesteld op ƒ40,44; voor het uitgebreid lager onderwijs werd dit 52,90, voor 'net voortgezet gewoon lager on derwijs aan de R.K. St Antonius- school te Sluiskil 45 Aan het bestuur van de Ver eniging Zusters van het Heiligst Hart van Jezus, te Veldhoven, werd ter nadere verrekening over het tijdvak 1 oktober tot en met 31 december 1958 een voorschot verstrekt van f 411,93 voor vak- anderwijs nuttige handwerken aan de R.K. Antoniusschool te Slui-skil. De verordening op de heffing van wegenbelasting in de ge meente Terneuzen werd gewij zigd. De raad ging er mee akkoord, dat door de Commissie Samen werkende Gemeenten Kanaal- zóne te Terneuzen aan het Ste debouwkundig Advies, en Inge nieursbureau irs. Witteveen en Bos te Deventer opdracht wordt gegeven tot het besteksklaar maken van het plan van de af valwaterleiding Sas van Gent WesterscheldeEr zal aan de ge meente Sas van Gent een bij drage worden verleend tot een bedrag gelijk aan 25 van de kosten. Aan Gedep. Staten van Zeeland zal verzocht worden bij de Prov. Staten een voorstel aanhangig te maken om te komen tot het vast stellen van een streekplan voor het gebied van de gemeenten Terneuzen, Axel, Hoek, Westdor- pe en Sas van Gent, of zoveel minder of meer als voor het be reiken van het omschreven doel nodig wordt geoordeeld. De raad besloot medewerking te verlenen aan de oprichting van de N.V. Haven Terneuzen. Z.h.s. werd besloten tot het ver strekken van een geldlening aan de Stichting Beschuttende Werk plaatsen „Midden Zeeuwsch- Vlaanderen" ter financiering van de bouwkosten van een werk plaats aan de Industrieweg te Terneuzen. Kërstwijding afd. Terneuzen Ned. Christen Vrouwenbond. Een groot aantal leden der afdeling Terneuzen van de Ned. Chr. Vrouwenbond was vrijdag avond in het Hervormd Jeugd- gebouw aan de Kerkhoflaan bij een voor het houden van een Kerstwijding. De zaal was met kerststukjes en brandende kaarsen stem mingsvol versierd. Deze Kerstwijding werd na een hartelijk openings- en wel komstwoord van de presidente, mevr. Lankamp, te ongeveer kwart voor acht geopend met gebed, het lezen van het aloude Kerstevangelie en het gezamen lijk zingen van het bekende Kerstlied „Stille Nacht". Zr. N. M. Baan verzorgde een inleiding over het grote gebeu ren in Betlehems stal, waarbij zij ook de wederkomst van Christus in het licht stelde. Een koortje van enkele leden, onder leiding van mevr. Kolijn, bracht verschillende mooie lie deren ten gehore, evenals de beide solozangeressen mevr. M. Riemensde Fouw en N. Schee- Ie—v. d. Linden, naar welke zang met grote aandacht werd geluisterd. Mevr. De Putter—Jonkers de clameerde de gedichten „Toen Jezus geboren werd" van Jo Lievaard, „Kerstnacht" van Jo Kalmijn—Spierenburg, en „De Rei van Edelingen" van Joost van den Vondel. In de pauze werden de aan wezigen getracteerd op een kop je koffie met gebak. Mevr. De Jongede Vos las een heel mooi verhaal voor „Kerstavond 1593" van K. Norel. Na het gezamenlijk zingen van „Ere zij God" werd deze stem mingsvolle Kerstwijdingsavond door de vice-presidente mevr. Terlouw met dankgebed geslo ten. Prijskaarting Neptunus De Hoop. Zaterdagavond werd in café „Neptunus" op de Markt de tra ditionele kaartwedstrijd gehou den tussen de aldaar gevestigde kaartclub en spelers van N.V. „De Hoop". Van de 200 punten, die aan 10 tafels in vijf bomen „te verove ren waren", mocht wederom „Neptunus" het genoegen sma ken het grootste deel in „eigen huis" te houden. Met de 120 pun ten die „Neptunus" aldus be haalde tegen ,De Hoop" 80 pun ten kwam een beker in haar be zit en ontving het verliezende team een lauwertak. Slechts twee deelnemers, bei de leden van „Neptunus", won nen elk vijf bomen en deelden de eerste en tweede plaats in de individuele uitslag. Dit waren C. de Fouw en C. v. d. Velde. De verdere uitslag luidde3e pr. A. Buijze; 4e pr. J. van Dix- hoorn5e pr. H. Tolenaar6e pr. J. Harms; 7e pr. M. Scheele; 8e pr. J. v. d. Hooft; 9e pr. J. de Feijter en 10 pr. F. de Blaaij. Voor deze tien winnaars wa ren prachtige prijzen beschik baar gesteld. Boterfraude. Surveillerende ambtenaren der invoerrechten en accijnzen van de centrale velddienstpost uit Oostburg hebben een dezer da gen in het grensgebied alhier op onbekend gebleven personen in totaal 100 kg boter, benevens drie gebruikte fietsen achter haald. De smokkelaars, die de boter per rijwiel naar België wilden smokkelen, kozen tijdig 't hazen- Radiogrammofoon Drie golfgebieden pad en wisten in de duisternis te ontkomen. Culturele avond K.A.B. Hulst. Het was een zeer geslaagd idee van de K. A. B. en samenwerken de standsorganisaties een cultu rele avond in te richten voor haar leden. Het was voor de eer ste maal in Zeeuws-Vlaanderen dat door de K. A. B.-afdelingen een dergelijke avond werd inge richt. Veel werk en moeite is hieraan voorafgegaan. Door samenwerking met an dere verenigingen kan er opi der gelijk gebied veel worden gepre senteerd om het culturele peil hoger op te voeren. Door de culturele afdeling was de beroeps-toneelgroep „Studio" uit Amsterdam als eerste geko zen om voor de culturele afdeling op te treden. De bioscoopzaal was zeer goed gevuld toen „Stu dio" voor 't voetlicht kwam met „Een meisje om te stelen", een blijspel in 3 bedrijven van Jack Popiewei. De toneelgroep „Stu dio" heeft op zeer voortreffelijke wijze dit vertolkt. Het was een lust om dit spel, dat tot in de puntjes verzorgd was, te aan schouwen. De artiesten mochten dan ook een welverdiend applaus ontvangen aan het einde van de prachtige uitvoering. Aan de drie dames artisten werden door de voorzitter, de heer Van Raamsdonk bloemen aangeboden. HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR In de afgelopen w bandieten in Huila, cie van Columbia, r sen gedood, zo woi gota vernomen. De regering van heeft bekendgemaak de zomer van dit jat 2000 mensen door ba vermoord. Duizendt hebben bevel gekre nemen aan de act! bandieten. DINSDAG 23 DECEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Een theehuis voor To- biki". (Wordt vervolgd.)

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2