Provinciaal nieuws SPORTNIEUWS AGENDA BOSCHKAPELLE. SLUISKIL. ZAAMSLAG PAARDENFOK] De verplichte (Ware grootte: 45 Als hef U in de el om wek TERNEUZEN Vakexamen. Bij de in november j.l. door de Vereniging tot bevordering van de vakopleiding in het boekdruk kers-, rastei diepdruk- en chemi- grafiseh bedrijf te Amsterdam gehouden examens slaagde voor het diploma jongezel-zetter onze stadgenoot de heer A. M. Ooster ling. Najaarsvergadering K. A. B. Wegens afwezigheid van de voorzitter, de heer J. Kessels, werd de de najaarsvergadering van de afd. Terneuzen der K-A.B. in het parochiehuis gehouden, onder voorzitterschap van de heer P. de Bruijn. Er moesten een tweetal nieu we bestuursleden worden geko zen inplaats van de heren F. Begheijn en G. Wijne. Daarvoor werden resp. gekozen de heren J. Maas en Th. E. de Poorter. Ook de heer M. Karremans trok zich als bestuurslid terug. In zijn plaats vertegenwoordigt de heer R. Vermast, de Katholie ke fabriekssarbeiders in het K.A-B.-bestuur. Enige aanwezigen, leden van de toneelvereniging „Crescendo" verzetten zich heftig tegen het bestuursvoorstel om te komen tot de oprichting van een cultu rele groep in de K.A.B. Zij waren van mening, dat alleen „Crescen do" daartoe het recht toekomt. De voorzitter bestreed deze opvatting en antwoordde dat het K.A.B.-bestuur vrij stond aan de culturele ontwikkeling (klein- toneel en muziek door eigen le den) aandacht te besteden. ..Crescendo" brengt geen mu ziekavonden en de K.A.B. zal in de toekomst geen avondvullende toneelstukken brengen. De voorzitter was van mening dat, inplaats van zich er tegen te verzetten, de leden van „Crescen do", die tevens lid_ zijn van de K.A.B.. beter deden Hieraan daad werkelijk steun te geven. Tenslotte werd het bestuurs voorstel aangenomen en zullen diverse mensen worden aange zocht de leiding der nieuwe cul turele groep op zich te nemen. AXEL Plattelandsavond E. J. G. Voor een totaal uitverkochte zaal hield de afdeling Axel van de L. J. G. een plattelandsavond. Een avond, die in alle opzich ten geslaagd is zowel door uit voering als door de ongedwon gen stemming in de zaal. De voorzitter der L. J. G„ de heer Murre, verwelkomde de be zoekers en wees in een opgewek te speech op de behoefte der jeugd om de vraagstukken van uit hun gezichtshoek te benade ren. Nadat een orkestje het pro gramma had geopend, werd op gevoerd een komische revue on der de titel „Boerenbruiloft". Hierbij waren de bezoekers ge tuige van een alledaagse bruiloft uit de kring der jongeren, en kon de gehele gemeenschap op een prettige ongedwongen wijze mee bruiloft vieren. De bruiloftsgasten maakten piet en ook de bezoekers hadden plezier. Tussendoor werden er enige volksdansen uitgevoerd, ■die goed uitgevoerd, het in hun folkloristische bedoeling altijd doen. Een dankbaar open doek je was hiervoor de beloning. Na de pauze werd een blijspel in drie bedrijven, getiteld „De Oliekous" opgevoerd, hetgeen 'n geslaagde vulling van het pro gramma was. De aanwezigen hebben hiervan zeer genoten. De jongeren hebben voor de instudering van dit stuk de hulp gehad van de heer P. Olijslager, die daarmede succes heeft be haald. Het kan dan ook een ge slaagde uitvoering worden ge noemd Vergadering A.R. Kiesvereni- niging „Nederland en Oranje" De A. R. kiesvereniging „Ne derland en Oranje" vergaderde vrijdagavond in de consistorie van de Gereïormeerde kerk aan de Pironstraat, onder voorzitter schap van de heer J. Francke. In zijn openingswoord besteed de de heer Francke enige aan dacht aan de huidige situatie met Betrekking tot de kabinetscrisis. Na afdoening van enige huis houdelijke zaken besprak de heer C. Smies zeer uitvoerig de uit slag van de laatste gemeente raadsverkiezing te Axel. Daarbij wees hij op het door de A. R., de C. H. en P. v. d. A. geleden stemmenverlies en belichtte de winstpunten van het G. P. V. en de groep Gemeentebelangen. Spreker maakte daarbij een vergelijking met de uitslagen van de voorlaatste verkiezing voor de gemeenteraad en trok daaruit verschillende conclusies. Hij legde de nadruk op de in de toekomst door de A. R. aan te nemen hou ding en wees daarbij op het be lang van het voeren van een sterkere propaganda. Hij wekte allen op tot nog meer activiteit dan voorheen en besloot zijn toe spraak met het woord uit Matth. 24 vers 46: „Zalig is die dienst knecht, welke zijn heer, komen de, zal vinden alzo doende". Kerstvergadering N.C.V.B. _,De aMeling Axo1 van de Ned. Chr. Vrouwenbeweging was voor haar Kerstvergadering bijeen in het Jeugdgebouw van de Geref. kerk in de Kerkdreef. De leiding berustte bij de da mes v. d. Hooft en Maris. De avond was zeer druk be zocht en de door de bond uitge geven Kerstliturgie werd aange vuld met een Kerstverhaal uitge sproken door mevr. Strijken. De meditatie werd verzorgd l door mevr. De Pooter. Een koortje onder leiding van mevr. De Feijter zong enige lie deren. Kerstzangdienst. In de Geref. kerk aan de Pi ronstraat was er zaterdagavond een Kerstsamenkomst die geleid werd door ds. A. van Leeuwen. Het was een zeer gevarieerd programma, bestaande uit Si hi iftlezing, samenzang met af wisselende zang door mannen en vrouwen en het kinderkoor en verder declamatie. Sommige zangnummers wer den ingeleid met trompet en trombone, andere door blokfluit en viool. Door mej. C. Verplanke werd gedeclameerd het bekende .Ad vent" van Gabriël Smit en het „Kerstwonder" van H. Hoekstra De orgelbespeling werd ver zorgd door mevr. De Feijter en de heer Huijbrechtse. Het was een prachtige avond waar door de samenzang alle aanwezigen aan deelnamen en de wijding van het Kerstfeest ondergingen. Een avond, die door zijn inde- ling en uitvoering een grote in druk achterliet. Eerste uitvoering van V.K.A.J. Voor een goed gevulde zaal werd donderdagavond in het Ge- zellenhuis onder voorzitterschap van mej. Stella Maas de afd Axel der V.K.A.J. ten doop ge houden. Reeds enige tijd geleden werd begonnen met de oprichting van een groep pioniersters der V.K.A.J.; meisjes die te voren werden opgeleid om leiding te kunnen geven. Deze groep pioniersters die thans capabel mogen worden ge acht om in verenigings-verband het V.K.A.J.-ideaal verder uit te dragen, gaven in een gezellige avond, tezamen met de zuster verenigingen uit de kanaalzone, voor vele genodigden, uiting aan hun vreugde over het feit dat kon worden overgegaan tot uit- breiding van de kerngroep. In spel, zang en dans werd aan de aanwezigen duidelijk ge maakt, dat onder de V.K A J de levensvreugde als één der eerste punten op het programma staat. Op zeer amusante wijze werd door de meisjes een verloting gehouden, waarvoor door de Axelse middenstand spontaan vele mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. De kringleidster, mej. Corry Erpelinek, en de heer Jo Maas verduidelijkten achtereenvolgens het doel en de werkwijze van de V.K.A.J. en de actie „Wereld Wijk" terwijl pastoor Uitdewil- ligen de jonge meisjes opriep om m grote getale toe te treden tot de nieuwe vereniging, die in bun deling van krachten een hoop volle bloei moge genieten. MAANDAG 22 DECEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Een theehuis voor To- biki". Grand Hotel „Rotterdam", 19.00 uur: Algem. vergadering Ver. Ziekenhuisverpleging in Zeeuws-Vlaanderen. Café ,,'s Lands Welvaren", 20 u.: Jaarvergadering „Schut- tevaer". Bethel, 7.30 uur: Evangeli satie-samenkomst. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Ik was aan hem verslaafd". DINSDAG 23 DECEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Een theehuis voor To- biki". Benoeming. Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot dijkgraaf van de Hel legatpolder, de heer J. W. Schee- Ie, alhier. GROEDE Ontspanningsavond aid. Groede van de Z. P. M. en L. J. G. Vrijdagavond hield de afd. Groe de van de Z. P. M. en L. J. G. een ontspanningsavond in hotel „De Drie Koningen", waarvoor grote belangstelling bestond. Bij de ope ning heette de voorzitter der L. J. G., de heer A. Luteijn, de aan wezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder de beide wethouders, het bestuur van de afd. Groede der Z.L.M. en van de Bond van Plattelandsvrouwen en de Kring voorzitter der R. K. J. B. Direct daarop werd aangevan gen met de afwerking van het uitgebreid programma, dat werd opgeluisterd door het L. J. G.-or- kest, bestaande uit 7 meisjes en 3 jongens. Mej. Aarnoutse open de het programma met declama tie van „De Bruid.", dat gevolgd werd door het vrolijke schetsje „Het wenende meisje op een ge verfde bank", hetwelk de lach spieren goed los bracht. Hierna werden door 5 meisjes van de Z. P. M. onder accordeonbegeleiding enige goede zangnummertjes ten gehore gebracht. Het blijspel in 3 bedrijven „Ti- nus, de tyran" werd zeer goed vertolkt en werd dan ook beloond met een daverend applaus. Nadat het orkestje nog enkele populaire liedjes had doen horen, sloot mej. Nelly Leenhouts, als voorzitster van de Z. P. M., deze zeer geslaagde avond, met een woord van dank aan de aanwezi gen en in het bijzonder aan allen die het keurige programma heb ben verzorgd. HOEK. Uitvoering „Crescendo" De zangvereniging „Crescendo" gaf zaterdagavond voor een volle zaal haar jaaruitvoering. De voorzitter heette in zijn welkomstwoord de aanwezigen hartelijk welkom en sprak hier bij de wens uit, dat de niet-dona- teurs onder de aanwezigen het volgend jaar als donateur aan wezig zouden zijn. Van de zangnummer, die onder de bekwame leiding van de heer Smies uit Axel, werden uitge voerd, viel wel zeer in de smaak het nummer „Te Bethlehem ge boren". In de pauze vond een verloting plaats met als hoofdprijs een ontbijtservies. De gelukkige win naar hiervan werd de heer C. de Blaeij. Fortuna had een goede keuze gedaan, want deze had, hoewel in militaire dienst, kans gezien een hoofdrol te vervullen in het to neelspel ,,'n Grote zwarte Poes", dat onder regie van de heer A. L. de Groote daarna voor het voet licht werd gebracht. De heer De Groote, die zijn spelers aan het publiek voorstel de door deze een kernzin uit hun rol te laten citeren, heeft met zijn regie alle eer ingelegd, want het toneelstuk werd vlot uitge voerd. Een werkelijk muisstille zaal volgde met spanning de ver wikkeling van dit aardige spel, waarin 'n strijd gestreden wordt tussen het oud-burgerlijke en het moderne leven en waaruit natuurlijk het laatste als win naar te voorschijn komt. Het was voor de voorzitter geen moeilijke taak deze avond met een woord van hartelijke dank aan publiek en spelers, te sluiten. In zijn slotwoord kon de voor zitter mededelen, dat reeds en kele bezoekers zich als donateur hadden opgegeven. Met de wens, dat nog enige nieuwe leden zich als zanger zou den melden op de eerste repetitie die 6 januari 1959 zal plaats heb ben, werd deze ten volle geslaag de avond besloten. HULST. Garage J. I.. Kerckliaert opende haar nieuwe pand in St Jan steen/Hulst Met een levendige speech open de zaterdag 20 december mr J. I. M. Reuser, burgemeester van St Jansteen, op officiële wijze het nieuwe bedrijfspand van garage J. L. Kerckhaert, gevestigd op de grens van de gemeenten Hulst en Sint Jansteen in de Absdaalse- straat. Verscheidene zakenrela ties vulden de speech van de bur gemeester aan en gewaagden in korte bewoordingen van de fan tastische groei van dit bedrijf. Na een zeer bescheiden begin in 1910 als rijwielhandelaar en reparateur verkreeg de heer J L Kerckhaert Sr in 1911 de verte genwoordiging van de motor merken FN, Minerva en Douglas. De bedrijfsruimte van 6 X 4 m was toen ruim voldoende en het gehele personeel bestond uit 1 man. In 1924 kwam hij in^contact met General Motors en werd er gesproken over het agentschap van Chevrolet. Aanvankelijk moesten er enige bezwaren uit de weg worden geruimd bij de vader van de heer Kerckhaert, maar de heldere uiteenzetting en de goede neus voor zaken doen van de hui dige senior wisten alle obstakels uit de weg te ruimen. Spoedi" bleek dan ook dat de heer J. L. Kerckhaert Sr juist had gezien en werd er in 1925 een nieuw pand met een totale oppervlakte van 81 m2 op de Vismarkt ge bouwd. Het personeel werd uitge breid tot 3 man en de jaarlijkse omzet van automobielen opge voerd tot 7 stuks, met een totale omzet van 25.000. In het jaar 1931 voelde dit bedrijf zich als in een keurslijf geperst en werd er besloten de werkruimte te ver groten tot 200 m2. Denken en doen is één bij de heer Kerck haert Sr en spoedig kon men vrij er ademhalen. De gestadige groei van de auto- mobielmarkt noodzaakte het be drijf uit te zien naar een opslag plaats voor nieuwe en gebruikte automobielen en in 1936 kon men de hand leggen op een oude siga renfabriek aan de Bierkaaistraat met een oppervlakte van 350 m2. Het pand aan de Vismarkt werd vanaf die tijd uitsluitend ge bruikt als reparatiewerkplaats. Teneinde de zich steeds uitbrei. dende klantenkring beter te kun nen bedienen en de service als het ware bij de klant thuis te brengen, werd er een nieuw pand te Terneuzen geopend. Dit ge beurde in 1934, maar reeds in 1938 moest deze zaak worden vergroot tot een oppervlakte van 6o0 m2. Gedurende de oorlog kon de heer Kerckliaert Sr de werkzaam heden gemakkelijk aan, maar het was een welkome steun voor hem toen de oudste zoon Aloys in 1948 de gelederen kwam verster ken. In 1949 werd het Opel-agent- schap van General Motors aan de reeds bestaande toegevoegd en dientengevolge namen de werkzaamheden hand over hand toe. Met vreugde werd dan ook de tweede zoon, Theo, in 1952 in de zaak opgenomen en werden de werkzaamheden over dit drieman, schap verdeeld. De inmiddels toegevoegde werkruimte in de Overdamstraat bracht niet de verlichting, die men ervan verwachtte en dus werd er naar een radicale oplos sing gezocht... en gevonden. Het zeer moderne pand in de Abdaalseweg met zijn efficiënte outillage heeft 'n totaal bebouw de oppervlakte van 1400 m2, waarin zijn ondergebracht de ga rageruimte met een up-to-date testapparatuur, de showroom, de magazijnen, de wasplaats voor automobielen etc. etc. Het perso neel heeft de beschikking over een prettig schaftlokaal met was gelegenheid. Alle ruimten wor den verwarmd met een luchtver- hitter en centrale verwarming. Aan de voorzijde wordt het fraaie geheel gecompleteerd door een betegeld smeerstation waar het toegepaste „Shell Smering" systeem een grondig onderhoud voor alle automobielen waar borgt. Dat de fa Kerckhaert de mo derne tijd begrijpt bewijst het grote voorterrein met zeer ruime tankplaatsen waar speciaal opge leid personeel een uitstekende serviae verleent. Op een eventu ele toekomstige uitbreiding is eveneens gerekend, want buiten de bebouwde oppervlakte be schikt men nog over ruim 5000 m2 grond. Het bedrijf heeft thans 24 men sen in dienst, waarvan 9 in het filiaal te Terneuzen, en bereikt een jaarlijkse omzet van onge veer 1.450.000. Een bewijs van de gezonde groei, die het resul taat van de ijver en werklust is van het driemanschap Kerck haert NIEUWVLIET. Raadsvergadering In de vergadering van de ge meenteraad, die vrijdagavond werd gehouden, is z.h.s. besloten tot vaststelling van de gemeente begroting voor 1959. Deze geeft op de gewone dienst aan inkom sten en uitgaven een bedrag aan van 156.164,20, met een post van onvoorzien groot 727,80. De kapitaaldienst geeft aan ont vangsten 198.099,73 en aan uit gaven 231.507,23 met een nade lig saldo van ƒ33.407,50. De ge wone dienst kon alleen sluitend worden gemaakt met een bedrag ad 8700 uit de saldi-reserves. Het verzoek van de minister van Binnenlandse Zaken om voor het gemeentepersoneel een be sluit vast te stellen tot het van overeenkomstige toepassing te verklaren van de maatregelen aangaande de huurcompensatie voor het rijkspersoneel en de wij ziging van de gemeentelijke kin derbijslagverordening, werd op voorstel van B. en W. goedge keurd. Aan het verzoek van het In stituut Ziektekostenvoorziening ambtenaren in Zeeland om enk le wijzigingen, werd eveneens voldaan. Aan de Reizende bibliotheek werd een subsidie van 30 ver leend. Aan de Nederlandse ver. tot rheumabestrijding zal één cent per inwoner als subsidie worden verstrekt. Van het districtsconsultatiebu reau voor bevolkingsonderzoek op T.B.C. werd mededeling ont vangen dat dit in Nieuwvliec tus- sen mei en juli a.s. gehouden zal kunnen worden. Op voorstel van B. en W. werd besloten om het verzoek van de schoolartsendienst tot uitbreiding tot drie schoolartsen in te willi gen. Bij de rondvraag informeerde de heer J. Quaars naar het plant soentje bij de school aangezien dit steeds onder water staat. B. en VV. zegden toe dit door do gemeente-opzichter te zullen laten verbeteren. In deze laatste raadsvergade ring in 1958 bracht de voorzitter zijn dank aan alle leden voor de prettige samenwerking en hij hoopte dat 1959 een voorspoedig jaar zal mogen zijn. «AS VAN GENT. Aanbssteding bouw openbare lagere school. Vrijdagochtend werd ten ge meentehuize aanbesteëd het bou wen van een openb. lagere school, waarvan de uitslag als volgt was Gebr. Krieckaert, Hengstdijk, ƒ140.000; Gebr. De Theije, Ter hole ƒ139.000; L. E. O. Verstrae- te Zn, Hoofdplaat, 138,860; G. Gijsei, Westdorpe, ƒ137.800; Fa v/h L. Maas Co, Breskens, 137.250; L. W. Hameling, Zaam- slag, 136.000; D. J. Plekkenpol, Bieskens, ƒ135.000; Fa Strijdonk Zn, Westdorpe, ƒ134.000; P. Hameiink, Hoek, 133.800; Gebr. Da Maaijer, Vogelw., 133.000; J. M. Th. van Poucke, IJzendijke, 132.980; Gebr. van Steenberge, Sas van Gent, ƒ128.350; Leen houts Aannemersbedrijf, Sluis, ƒ120.500; Aann.bedrijf Gebr. van der Poel, Terneuzen, ƒ125.400; Fa Gebr. W. B. Christiaansen, Oostburg, 119.000; Fa I. de Bliek Schoondijke, 118.500; A. J. Goos. sen Zn, Walsoorden, 117.495. De raming bedroeg 120.000. Ongeval Toen vrijdagochtend de groen tehandelaar J. H. uit Terneuzen met zijn onverlichte handkar over de Westkade richting doua nekantoor reed, werd hij ter hoogte van de Fosraatfabriek aangereden door de vrachtauto van Piet Hein's zilvervloot in 1563 bij de Axelse Sassing zou gezonken zijn. Aangezien 't Car navalscomité met een voortdu rend geldgebrek te kampen heeft heeft men leren duiken bij de Sasse zwemclub ,De Bi uinvis" om een poging te wagen de schat te bergen. Indien voldoende zil ver naar boven wordt gehaald, Wil men ook trachten te voorzien in liet geldtekort dat het carna valscomité heeft geleden door het carnaval van liet naburige Asse- nede. Het carnavalscomité heeft te vens open oog voor de geldelijke moeilijkheden waarin de gemeen te verkeert wat betreft de stich ting van een tehuis van ouden van dagen. Zij zou gaarne het ge meentebestuur hierin willen hel pen. Met al deze acties hoopt men eind januari voldoende geld bij elkaar gedoken te hebben dat men op 7, 8, 9 en 10 februari vol op carnaval gevierd kan worden. Dat het comité niet alles op één kaart zet wat betreft de finan ciële inkomsten blijkt dat men in café Maas een carnavalsbal geeft ter versteviging van de kas. Ook een loterij wordt op touw gezet, waarbij men voor twee kwartjes een luxe-auto kan winnen. De intocht van de prins op de zaterdag van de Carnavalsfeesten wordt dit jaar anders georga niseerd dan vorig jaar. Voorheen was het de gewoonte om na de intocht een rijtoer door de ge meente te maken met de gouden koets en de entreewagen. Dit jaar zal aan deze rijtoer een kin deroptocht worden verbonden, waaraan kinderen tot 16 jaar kunnen deelnemen. Deze kinder- cptocht wordt apart beoordeeld. Had men vorig jaar bij het op stellen van de grote carnavalsop tocht des zondags aan het Bol werk veel last van het publiek dat tussen de wagens en groepen liep, dit jaar zal de stoet worden opgesteld op het terrein van de Fosfaatfabriek, zodat het opstel len ongehinderd kan gebeuren. In de optocht van de zondag rijdj, de te verloten luxe wagen mee, die na trekking op de prin senwagen direct door de gelukki ge winnaar in bezit kan worden genomen. Verder staat het carnaval in het teken van de bruiloft, de prins zal namelijk in het huwe lijk worden verbonden en op de prinsenwagen zal het publiek ge legenheid gegeven worden om te feliciteren, ais men daarbij niet ongenegen is om een biertje te nemen cn een vriendelijk gezicht te ze..-n. 's 1' -aandags is er weer het bal vac. „e ouuen van dagen en wo. Jt het ziekenhuis met een be zoek vereerd. De sluiting van de carnavals feesten zullen dit jaar niet op de markt plaats vinden maar op de Dam. Het carnaval zal besloten worden met een vuurwerk. UITSLAGEN 20 EN 21 DEC. EREDIVISIE Fortuna '54 -Sparta 3- 1; ElinkwijkDWS 33; Willem II ADO 1—1; AjaxNAC 5 - 2; VVV- Rapid JC I—1; SHS - NOAD 17; MVV DOS 1 3; "eijonoordBlauw Wit 5—1; En- :chedé—PSV 6- 3. EERSTE DIVISIE A De Graafschap—Wageningen 3- 1; Haarlem—DFC 1—1; Lim- burgiaHelmond 02; SVV - Volendam 1—3; AlkmaarLeen- warden 2 3; VSVZFC 0—1; AGOVV -BW 5—1. EERSTE DIVISIE B Roda Sport-Heracles 3 2; REC— Hei-mes DVS 2—1; Ilel- mondia '55HVC 1 -3; GVAV Sittardia 10. TWEEDE DIVISIE A VeloxLonga 52; Zeist Hil versum 03; BaronieDOSKO 3—2; EBOH—EDO 4—1; UVS ONA 5—0. TWEEDE DIVISIE B NECZwartemeer 20; PEC -Tubantia 10; OldenzaalBe Quick 2—4. AMATEURS ZUID I MOC '17—Kimbria 3—0. TWEEDE KLASSE B Hulst Goes 7 1; Corn Boys RAC 1- -1. DERDE KLASSE D CDIOZeelandia 21; Axel Zierikzee 5—2; VES '35 RKFC 4—2; RCS—METO 4--4; Honte- nisseGrenswachters 40. VIERDE KLASSE II BiervlietHansw. Boys 51; LuctoiOostburg 4—1; Clinge 's H. Arendskerke 20. RES. TWEEDE KLASSE B Alliance 2Goes 3 20; Hon- tenisse 2Vlissir.gen 3 2G. ONDERAFDELING ZEELAND Zaterdagvoetbal EERSTE KLASSE Tern. BoysHoek 61. De overige wedstrijden werden alle afgelast. ZO IS DE STAND EREDIVISIE DOS 16 11 2 3 24 47—21 Sparta 16 9 5 2 23 40—18 Rapid JC 16 8 4 4 20 33—20 Feüenoord 16 8 4 4 20 43—27 Enschedé 16 8 3 5 19 37—28 VVV 15 6 6 3 18 25—20 DWS/A 16 5 8 3 18 2722 Fortuna '54 16 8 2 6 18 21 21 Ajax 16 7 3 6 17 36—30 PSV 16 6 5 5 17 31—27 MVV 16 4 8 4 16 29—26 Blauw Wil 16 7 1 8 15 36—39 ADO 16 5 3 8 13 25—43 Elinkwijk 16 4 3 9 11 28—35 NAC 16 3 4 9 10 26—36 Willem II 16 3 4 9 10 27—51 SHS 16 4 2 10 10 26—52 NOAD 15 2 3 10 7 2445 TWEEDE KLASSE B TSC 12 10 1 1 21 42—16 Hulst 12 9 2 1 90 44—15 DESK 11 8 0 3 16 37—23 Middelburg 11 5 2 4 12 24—16 RAC 13 5 2 6 12 22—27 Terneuzen 10 4 3 3 11 21—16 Rood Wit 11 4 2 5 10 25—21 Goes 12 4 o 6 10 24—35 Roosendaal 11 3 2 6 8 22—27 Corn Boys 11 3 2 6 8 17—32 BSC 12 3 0 9 6 16—42 Internos 12 1 2 9 4 17—41 DERDE KLASSE C VES '35 12 9 2 1 20 39—16 Steenbergen 12 8 1 3 17 32—17 METO 12 7 O 2 17 23—18 Axel 12 6 3 3 15 27—14 RCS 11 5 o 4 12 20—18 RKFC 12 5 2 5 12 28—21 Zeelanti Sp. 10 4 1 5 9 17—29 Zierikzee 12 3 3 6 9 28—28 Zeelandia 11 2 4 5 8 20—24 ODIO 13 3 2 8 8 17—27 Hontenisse 10 2 O 5 7 17—23 Grensw. 13 3 0 10 6 12—45 VIERDE KLASSE u Clinge 11 8 1 2 17 25—16 Lewed. Eoys 9 7 1 1 15 28—11 Biervliet 10 7 1 2 15 34-19 Breskens 8 5 2 1 12 23— 9 Oostburg 11 4 3 4 11 24—24 Steen 10 5 0 5 10 19—18 Luctor 10 4 1 5 9 24—32 Hansw. B. 10 3 2 5 8 31—30 'sH. A.kerlce 10 3 0 7 6 21—34 RIA 9 2 0 7 4 10—27 Sluiskil 9 0 1 8 1 13—32 Geest- en hartversterking Het is een goede traditie van het Westdorpse dameskoor om in de stemmige dagen vóór Kerst een koorbezoek aan het Eliza- beth-ziekenhuis te brengen. Ook nu weer werd de zieken een ver zorgd programma geboden, dat bijzonder werd gewaardeerd, evenals de tractatie, die als een hartversterker kon worden be schouwd. Dansontspanning In het verenigingsgebouw van de Katholieke jeugdraad klonken zaterdagavond moderne en klas sieke klanken van het „Hartbre- kersensemble" uit Westdorpe. Zij hadden tot taak in het kader van het jeugdraadwinterprogramma wat dansontspanning te brengen. Het was weer al een poosje ge leden dat een dergelijk samenzijn werd gepresenteerd en de be langstelling uit de omliggende gemeenten, was bijzonder goed te noemen. Nog vóór de klok twaalf sloeg was er een eind gekomen aan een ontmoeting die naar de smaak van de liefhebbers veel te snel was voorbijgegaan. IJZENDIJKE Verkeersongeval. Vrijdagavond omstreeks half 7 kwam dr S. uit Hoek met zijn auto uit de richting Schoondijke gereden. Aan de oprit nabij de Oranjedijk moest hij voor een tegenligger snelheid minderen, tengevolge waarvan de auto slipte en begon te slingeren, waarna zij aan de linkerkant van de weg in de sloot terecht kwam. De heer S. wist zich, hoewel hij twee gekneusde ribben en een gebroken middenvinger had op gelopen, uit de zwaar beschadig de auto te bevrijden. Kerstuitvoering Door dc gezamenlijke Ned. Herv. Mannen-, Vrouwen-, Meisjes- en Jongelkigsverenigingen werd met aanhangwagen en beladen vrijdagavond in liet Verenigings met pulp, bestuurd door de heer i gebouw een Kerstsamenkomst J. van H. uit Asser.ede. i gehouden, die werd geopend met Door de schok schoot de hand- het zingen van Ps 98 1 en 2, kar de haag in van een belendend waarna de heer Heijboer voor- perceel en werd licht beschadigd, ging in gebed, terwijl de groente over de weg In het eerste gedeelte van de verspreid lag. avond werd de Kerstliturgie af- De groentehandelaar liep enke le schaafwonden op. Hierop volgde een korte pauze, waarna de Kerstliturgie werd voortgezet en aan het slot ais sa menzang volgde „Stille Nacht, Heilige Nacht". Het was een wijdingsvolle avond, die door de heer De Leeuw met dankgebed werd be sloten. ZIERIKZEE. Harmonie „Witte van Haam stede" koninklijk Dc harmonie „Witte van Haam stede" te Burgh-Haamstede heeft het predikaat „koninklijk" ge kregen. De burgemeester van Borgh, jhr R. H. Q. Roëll, heeft deze koninklijke onderscheiding vrijdagavond bekendgemaakt op de feestavond die ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de harmonie in de garage van de R.T.M. te Burgh werd gehouden. ZUIDZANDE Herstnriddag Bond van Plat telandsvrouwen. De afd. Zuidzande-Nieuwvliet- Cadzand van de ISiederl. Bond van Plattelandsvrouwen hield in hotel „De Zwaan" ean Kerstmiddag. - De presidente der afd., mevr. Van de Graaff, sprak in haar ope ningswoord haar vreugde uit over dc grote opkomst. Het programma vóór de pauze bevatte zang van het koor der afdeling en declamatie door de dames De Putterd'Hont en A. VerhageDieleman. In de pauze werd een thé-com- piet geserveerd, waarna door de presidente het kerstverhaal „On der het juk van Kerstmis"-voor gelezen werd. In verband met haar vertrek naar Heilo nam mevr. Van de Graaff afscheid van de leden, die zij dank betuigde voor de prettige samenwerking. Namens de afd. vertolkte mevr. Verhage de gevoelens van de leden en bracht haar dank voor het vele werk, dat de scheidende presidente voor de vereniging heeft verricht en deed deze woor den vergezeld gaan van een fraai boekwerk, waarvoor mevr. Van de Graaff haar dank betuigde. Na een gezamenlijke koffiemaal tijd namen de leden persoonlijk alscheid van hun oud-voorzitster. Vak-examen. Bij het te Eindhoven gehouden examen voor lerares in het mode vak slaagde onze plaatsgenote mej. M. M. Dees. (Advertentie.) r. Ligt er een schat op dc bodem van de vaart naar de Axelse Sassing? Bij onderzoek in de oude ar chieven te Sas van Gent heeft het bestuur van het Carnavalscomité gewisseld -door zang cn declama tie. Tijdens de pd'uze werd de be zoekers een verversing met een tractatie aangeboden. Na de pauze werd door leden en oud-leden van de Jcngelings- en Meisjesvereniging, onder lei ding van cl3 heer P. de Leeuw op geveerd het „Herderspel", het- ontdekt dat een van de schepen 1 welk 5 bedrijven bevatte. Over de week eindigende op zaterdag 20 december 1958 wer den de meeste spaarkaarten in geleverd door: Mejuffr. J. VAN DOESELAAR, Willemskerkepol- der C 41, Terneuzen. De door haar ingeleverde spaar kaarten werden met een toeslag 1 van 100 gehonoreerd. TWEEDE KLASSE B HulstGoes 71 Huist behaalde gisteren een grote en verdiende, doch wel wat geflatteerde overwinning op Goes. In de eerste helft zag het er niet naar uit, dat het zo'n da- rende overwinning zou worden. Dank zij een uitstekende tweede helft zag de thuisclub kans de score cp te voeren tot 71. De Block was de p-roduktiefste voor hoedespeler. Hij nam 3 doelpun ten voor zijn rc-kening. Vooral in de eerste helft was het een zeer vlugge en sportieve wedstrijd. Na 20 minuten nam Hulst de leiding toen Neefs de bal doorgaf aan Paul de Block, die met een kopbal de score opende (1O). Even hierna had Zwartepoorte geluk toen hij een schot van Moens nog net met de voet kon onderscheppen. Goes kwam meer in de aanval. De aanvallen dei- bezoekers waren goed afgewerkt en bij een hiervan plaatste de rechtsbuiten de bal naar z ijn midvoor, die de partijen weer op gelijke voet bracht (11). Deze stand gaf de verhouding in de eerste helft goed weer. Na de rust betrad een herboren Hulst het veld en in het eerste kwartier kwamen de bezoekers er niet aan te pas. Na een com binatie tussen Moens, Neefs en Van Dorseiaar gaf de laatste de 'thuisclub de leiding (21). Kort hierop was het Jansen die de bal goed door gaf aan Van Dorseiaar die zijn tweede doelpunt maakte (3—1). Hulst was nog niet tevre den en enkele minuten later was het al 41 door De Block, die een vrije trap, genomen door De Gucht, opving en met de bal op het Goes-dceï afliep. Met een snelle run raakte De Block er 51 van. Het was dezelfde speler die 6—1 op het scorebord bracht. In de laatste minuten van de wed strijd slaagde Moens er nog in een zevende Hulsters doelpunt te scoren (71). Com BoysRAC 11 Op een moeilijk bespeelbaar terrein werd onder leiding van scheidsrechter Tanghe begon nen. Het zag er voor de rust niet naar uit, dat de Boys een gunstig resultaat zouden weten te berei ken. In liet spel van RAC zat meer verband, waardoor zij eèn lichte druk op het Sasse doel kon uitoefenen. Opvallend spel liet de oud-NACspeler Lussenburg zien. In 't Sasse doel toonde De Clercq dat hij nog steeds naar een betere vorm toegroeit. De moeilijkste schoten wist hij te keren. Een uitstekend vleugelschot van Ver- helst werd op meesterlijke wijze door de doelverdediger van RAC gekeerd. De rust ging in met blanke stand. Na de hervatting bleek direct dat Corn Boys geenszins van plan was zonder meer te capituleren. De druk op het RAC-doel werd groter. Een goed opgezette aan val waarbij Renique, De Smit en Verhelst betrokken waren, rond de De Smit af met een mooi doel punt (10). De reactie van RAC bleef niet uit. De druk werd gro ter en hoewel de achterhoede van de Boys meestal meester van het terrein bleef, moest de gelijkma ker komen, ondanks het goede spel van back Claeyssens. Jam mer voor de Boys was het, dat de enige fout van de Sasse doelver dediger een doelpunt kostte. Bij ■een door RAC goed genome) ner timede De Clercq verl) waardoor v. d. Steen in minuut de gelijkmaker in net kon koppen (1—I). Gel| werden de Eoys door dit punt niet gedemoraliseer door flink aanpakken wist zich aan de druk te ontti* Na een mooi opgezette a waarbij de gehele voorhoec de thuisclub was betrc scoorde Renique een doe Dit v.erd echter door de om niet bekende reden keurd. Het werd duidelijk baar dat het zware terrein l>enen ging zitten. Het kwartier was er dan ook veel moois meer te zien. M^ sterk aanvallend Corn kwam het einde van deze eerlijke wedstrijd, waarva| uitslag de verhouding goed geelt. DERDE KLASSE D AxelZ ierikzet Axel was onbetwist steri won dan ook verdiend van 5 zee. Na enig terreinverkenne De koninklijke vereniginj NederJandsche Trekpaard" de maand januari a.s. de ja se verplichte hengstenkeui houden. Gedurende 9 dag verdeeld over 3 weken z commissie van deskundig 13 plaatsen in ons land rui hengsten aan een uiterst lieve beoordeling onderwer Uit 79 voor het eerst te pliehte keuring versehijne jarige hengsten zal een moeten worden gemaakt, van hen voor de dekdiens nen worden toegelaten. Vo< .geldt vnl. de selectie op ext en afstamming. De oudere hengsten k vanaf de 4-jarige leeftijd Keurstamboek worden 0{ men. Zij, die daaraan gedc minstens 3 jaar blijk hebbi geven van bijzondere fokv kunnen voor een periode jaren voor dekking worden gekeurd. Een promotie, c leen door de allerbesten ka den gemaakt. Naast de beoordeling van Hoe komt U aantrekkelijke A. Neem een postzegel B. Plak naast 8 ct. nog e>j 85 ct. C. Plak teven ■4 driehoel knippen ui het „Drie Zie voorb' Depót TILBURG Depót NUENEN Depót SITTARD Depót VENLO

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2