De Gaulle tot president van de Franse republiek gekozen r~ Prof. Beel vormt kabinet DE HAVEN VAN GENT.... Met smokkelaars vangt men smokkelaars.... HET WEEK WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN Moordaanslag te Voorburg? Reacties op de verkiezing van De Gaulle salons sobèrt" i» kapper mf be* opurt» cmW TROUWWAGENS SCHIPPERS Dageraad of schemering ESSO WAAKT TEGEN SLIJTAGE Dubbel is eens zo dik HOOGWATER Westelijken zullen Chroesjtsjefs Berlijn-voorstellen verwerpen Frankering bij abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW MAANDAG 22 DECEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1558 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma F. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handdc- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adree Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Generaal De Gaulle is oekozen tot president van de Franse republiek, aldus bleek zondagmiddag om kwart over vijf bij het tellen van de stemmen. Op dat tijdstip kreeg hij de absolute meerderheid, namelijk meer dan 40.755 stemmen. De voorzitter van de voorlopige constitutionele commissie heeft officieus de cijfers bekend ge maakt van de presidentsverkie zingen. In Frankrijk zelf kreeg De Gaulle 77% percent van het aantal uitgebrachte stemmen; in de overzeese departementen 81.45 percent en in de staten, die tot de Franse gemeenschap beho ren 97,04 percent. De beide andere kandidaten, Marrane en Chatelet, behaalden tot nu toe resp. 13,9 en 5,9 per cent van de uitgebrachte stem men. Generaal De Gaulle is de acht tiende Franse president. De macht, die hij krachtens de kort geleden bij volksstemming goed gekeurde grondwet heeft, is ech ter zoals bekend veel groter dan die, welke de voorgaande Franse constituties de president verleen den. De communisten hebben bij de presidentsverkiezingen alleen in het gebied van Parijs behoorlijk partij gegeven. Van de 5.653 gel dig uitgebrachte stemmen kreeg hun kandidaat Marrane er 2.126. De Gaulle behield echter de meerderheid met 3.110 stemmen. In Algerië hebben de beide te genstanders van De Gaulle niet één stem gekregen. Hieruit kan men de gevolg trekking maken dat de leden van het Algerijnse kiescollege achter het program staan dat De Gaulle in Constatine heeft ontvouwd voor de economische ontwikkeling van Algerië. Op 8 januari of kort daarna zal De Gaulle een nieuwe pre mier aanwijzen. Men verwacht dat zijn keuze zal vallen op se nator Michel Debre, die De Gaul le al jaren steunt en die één van de belangrijkste „smeders" van de nieuwe Franse grondwet is. Debre heeft een zeer kritische houding aangenomen tegenover Frankrijks deelneming aan de E. E. G. Ook de unie voor de nieuwe republiek, de Gaullistische partij die met zoveel succes aan de verkiezingen voor de nationale vergadering heeft deelgenomen, staat kritisch tegenover de E. E. G. In Washington verwacht men dat de verkiezing van De Gaulle tot president van Frankrijk het hem gemakkelijker zal maken om binnenkort naar Washington te gaan voor besprekingen met pre sident Eisenhower. Men beschouwt de overwinning van De Gaulle als de laatste van een reeks stappen, waardoor hij het politieke leven in Frankrijk heeft hervormd. De Amerikaanse leiders hopen nu op een lange periode van nauwe samenwer king met De Gaulle en zijn re gering. In Westduitse regeringskrin gen toonde men zich voldaan over de overwinning van De Gaulle. De politieke leiders van Italië zien in de verkiezing van De Gaulle een nieuw teken van toe genomen stabiliteit bij één van de belangrijkste leden van de E. E. G. (Advertentie). markt 16 brc-vutrjjjtraat 9 fonwuzen voor verzorgd kapwerk en ookvoor betere toilet artikelen De verkeersveiligheid in België. De Belgische regering is tot drastische maatregelen besloten ter vermindering van het aantal verkeersongelukken. Er zullen rijbewijzen worden ingevoerd, ter verkrijging waar van men een schriftelijk ver- keersexamen moet afleggen. Mensen die al rijden, krijgen zon der formaliteiten het bewijs. In de vijf grote steden Brussel, Antwerpen, Charleroi, Gent en Luik wordt voorlopig voor een jaar een maximum-snelheid van 60 km per uur ingevoerd. Gedurende een proefperiode van drie maanden zal op zaterda gen en zondag op de buitenwegen een maximumsnelheid van 80 km per uur gelden. Voor kleine verkeersovertre dingen zal men voortaan ter plaatse met de bekeurende agent kunnen afrekenen. i Advertentie.) Grenulaaii 21 Temeuzen, Telef. 2588 Het kabinet der Koningin deelt mede: ,,H. M. de Koningin heeft zater dagmiddag op het Huis ten Bosch de minister van Staat, prof. dr. L. J. M. Beel ontvan gen. H. M. de Koningin heeft prof. Beel verzocht zich te be lasten met de vorming van een kabinet, hetwelk zich tot taak stelt de bevordering van de ontbinding van de Tweede Ka mer der Staten-Genraal, als mede de behartiging, tot het tijdstip waarop de vervroegde verkiezingen zullen hebben plaats gevonden, van al het geen het in het belang van het koninkrijk noodzakelijk acht. Prof. Beel heeft deze opdracht aanvaard". De formateur heeft zaterdag middag een onderhoud gehad met minister mr. A. M. Struij- cken. Hij hoopt hedenmorgen 'n bespreking te hebben met de groep van negen ministers uit het demissionaire kabinet, die hun portefeuille ter beschikking hebben gesteld. Heden geen vergadering der Tweede Kamer. Naar A.N.P. verneemt heeft de voorzitter van de Tweede Ka mer zaterdag aan de leden het volgende telegram gezonden: „In de verwachting, dat het te vormen kabinet in de vergade ring van aanstaande dinsdag een verklaring zal afleggen en be reid zal zijn met de Kamer de belastingontwerpen te behande- De politie te Den Haag heeft vrijdag de 38-jarige boekhouder van een Haags bouwbedrijf C. J. B. aangehouden omdat de man een bedrag van ƒ8500. dat hij van de gemeente voor zijn werk gever had ontvangen, heeft ver duisterd. len, heb ik besloten de vergade ring van maandag te verplaatsen naar dinsdag 1 uur". Verklaring partijraad Partij v. d. Arbeid. De partijraad van de Partij van de Arbeid heeft in zijn zater dag te Arnhem gehouden verga dering een verklaring opgesteld, waarin hij, gehoord de uiteen zetting namens de Tweede Ka merfractie over de oorzaak en achtergronden van de kabinets crisis, volledig instemt met het te dezer zake door die fractie ge voerde beleid. In de verklaring waarin- grote- -■ waardering wordt uitgesproken voor wat de socialistische minis ters en staatsecretarissen tot stand brachten, wordt verder o.m. gezegd dat de volgens de partij raad voor de crisis verantwoor delijke fracties nl die van de K.V.P., de A.R., de V.V.D., de C. H- en de S.G.P., een nieuw ka binet dienen te vormen op grond van een duidelijk aanwezige meerderheid. De partijraad acht tussentijdse verkiezingen strijdig met goed parlementair gebruik, maar neemt, indien toch tot Kamer- ontbinding wordt besloten, zon- j der aarzeling en met enthousias me de strijd op, zo wordt in de verklaring gezegd. I Belgische botersmokkelaar verongelukt. De 39-jarige Josef de Cnudder uit Wommelgem (België) is met zijn auto toen hij probeerde aan de Belgische douane te ontko men, met grote snelheid op de weg naar Zonderigen geslipt en tegen een boom gevlogen. Hij was op slag dood. Een mede-inzittende van de auto, die 800 kg Nederlandse bo ter en alcohol bevatte, de 34-jari- ge Gustaaf Rens uit Broechem (België) kreeg vele fracturen en verkeert in zorgwekkende toe stand. De auto was gepanserd en droeg kogelsporen. Voor een gecombineerde verga dering van de Kring van Werk gevers in de Kanaalzone en de Kring Zeeuws-Vlaanderen van de R. K. Werkgeversvereniging in het diocees Breda, werd in de be nedenzaal van hotel „Rotterdam" te Terneuzen een inleiding ge houden over de Gentse havenbe- langen. Spreker was de heer Clé ment Morraye, voorzitter van het Havencomité van Gent, admini strateur van het Bëlgisch bureau voor buitenlandse handel, voor zitter van de sectie handel van de Gentse Kamer van Koophandel, vice-voorzitter van het Benelux- comité voor België en oud-voor zitter van de Gentse Jaarbeurs. De voorzitter, drs. H. J. P. Ver- schafl'el uit Sas van Gent, herin nerde er in zijn openingswoord aan hoe de Gentenaren 4 eeuwen geleden hun kanaal naar de zee groeven en sedertdien steeds met grote zorgen, daaromtrent ver vuld zijn geweest. Nu men zover is, dat opnieuw verbetering en Alleen ESSO BENZINE geeft Uw motor de EXTRA bescherming van BOVENSMERING. 's Winters belangrijker dan ooit! aanpassing van sluis en kanaal TerneuzenGent in het zicht komt, zijn er verschillende pro blemen die de reeds langs het ka naal gevestigde fabrieken met zorg vervullen, terwijl er, in ver band met een verdere industria lisatie, enkele punten zijn, die om een oplossing vragen. De heer Verschaf fel herinnerde aan de verzilting van het kanaal water, hetwelk mogelijk bij een grotere sluis te Terneuzen nog erger zal worden, de voorziening met zoet water, de afvoer van het afvalwater, goedkopere electriei- teits-tarieven, de verbinding ha ven en kadegelden, enz. De heer Morraye, die uit hoof de van zijn talrijke functies een grote belangstelling heeft voor de kanaalplanrien, gaf een korte uiteenzetting van het doel der in 1904 opgerichte vereniging voor de Gentse havenbelangen. Deze vereniging, zo deelde de spreker mede, heeft zich als bijzonder punt van actie gesteld de bouw (Advertentie.) Esso Extra (Winter Grade) voor zomerprestaties in de winter! MET ESSO BENT U BETER UIT! HETZELFDE WEERTYPE Ook tijdens het weekeinde be vond West-Europa zich in een zuidelijke stroming, welke voor de tijd van het jaar zachte lucht aanvoerde. Deze stroming wordt in stand gehouden door een diepe en actieve depressie, welke vlak ten westen van Ierland ligt. Rond de kern veroorzaakt zij zware stormvelden, welke zich zondag juist tot over Ierland uitstrek ten. In onze omgeving was het we liswaar rustig weer, maar een kleine storing, welke zich zater dag boven Frankrijk ontwikkelde trok mee naar het noorden en bracht bij ons opnieuw regen, welke in hoofdzaak in de nacht van zaterdag op zondagochtend viel. De grootste hoeveelheden werden in de westelijke en noor delijke provincies afgetapt, 58 mm. De vochtige en zachte lucht die vanuit het Middellandse Zee gebied aanstroomt, wordt door stuw tegen de Alpen tot stijging gedwongen. Als gevolg hiervan hebben zich boven Noord-Italië en de Franse Rivièra enorme stortregens ontlast, waarbij in een viertal dagen tijds plaatse lijk 150 tot 200 mm regen is ge vallen, dat is ongeveer een kwart van de hoeveelheid die er gemid deld per jaar in Nederland valt. medegedeeld door het K. N. M-1. te De Blit, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. TAMELIJK ZACHT. Veranderlijke bewolking met plaatselijk een bui en in de och tend hier en daar mist. Zwakke tot matige zuidelijke wind. Ta melijk zacht weer. DINSDAG 23 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. C.35 1.15 1.25 n.m. 12.39 12.50 1.30 i'.e ZON AAN op ondei op ondei Dec- 23 8.47 16.31 15.04 5.48 2d 8 47 16.32 15.45 6.46 25 8.48 36.32 16.33 7.39 26 8.48 16.33 17.2S 8.28 27 8.48 16.34 18.31 9.01 28 8.48 16.35 19.37 9.48 29 8.49 16.36 20.48 10.20 30 8.49 16.37 22.00 10.49 31 8.49 16.38 23.14 11.16 Aardenburg, vrijdagavond 19 dec. Onder meer in het gebied rond AardenburgEede gaat mo menteel een levendige smokkel van boter naar België. Ook vrij dagavond viel er smokkelacti- viteit te bespeuren. De douane was op haar hoede. Bedrijvig heid rond de botergrossierderij van L. trok hun aandacht. Een op fraudegebied ongunstig be kend staand persoon, een zeke- Voorburg is zondagavond om streeks 9 uur opgeschrikt door iets, dat op het eerste gezicht een sensationele moordaanslag lijkt. Op de Koningin Julianalaan bij het viaduct voor de Laan van Nieuw-Oosteinde zijn uit een langzaam-rijdende auto twee schoten gelost op een voetgan ger, die daarna ineenzakte. De auto stopte daarna, er kwamen twee mannen uit, die het slacht offer de wagen indroegen en wegreden. De auto, een grijze be stelwagen met een bedekt num merbord, verdween in de rich ting van het centrum van Voor burg. Slechts een plas bloed op het trottoir duidde er even later op, wat zich hier had afgespeeld. De aanslag is zó snel in zijn werk gegaan, dat de voorbijgan gers die het zagen gebeuren, zich pas realiseerden wat aan de hand was, toen de bestelauto was verdwenen. De aanslag is gepleegd voor het huis 106 aan de Koningin Ju lianalaan. Er is daar een hel verlichte winkelgalerij, waar het slachtoffer kennelijk étalages had lopen bekijken. De heer J. J. Kamerontbinding in Luxemburg Groothertogin Charlotte van Luxemburg heeft vrijdag een de creet getekend waarbij het Lu xemburgse éénkamerparlement wordt ontbonden. Op zondag 1 februari zullen algemene verkie zingen worden gehouden. In het oude parlement, dat in 1954 Smit, die ter plaatse woont, ver telde dat hij plotseling twee re volverschoten hoorde. Toen hij voor zijn raam keek wat er aan de hand was, zag hij twee jonge mannen tussen 20 en 25 jaar uit een oude Hillman springen en 'n man, die in elkaar was gezakt, in de auto dragen. Het nummer bord daarvan was bedekt met een witte doek. Het slachtoffer, dat een hoed droeg, was naar schat ting een jaar of veertig. De heer Smit belde direct na het ontstel lende tafereel de politie op. Andere ooggetuigen deelden mee, dat zij toen de wagen, die uit de richting Den Haag was ge komen, wegreed in de richting Voorburg, nog twee schoten hoorden. Eén van de daders zou voleybalsehoenen hebben gedra gen. Het ondrezoek van de Voor- burgse politie is nu in de eerste plaats gericht op de polders in de richting Wassenaar. Jeeps pa trouilleren langs de duistere we gen van dit nog in aanbouw zijn de stadsdeel en met schijnwer pers wordt het terrein afgezocht. Uit nadere mededelingen van getuigen blijkt verder, dat de be stelauto, waaruit de daders van de aanslag te voorschijn zijn ge komen, reeds sinds ongeveer 7 uur bij een kerkje aan het Bil- derdijkplein, ongeveer 200 meter van de plaats van de aanslag, zou hebben gestaan. Het slacht offer dat wat sjofel gekleed was, heeft voorgewend étalages te be kijken, kennelijk lopen wachten bij de winkelgalerij. De daders zijn bij hun vlucht eerst de Mgr. Van Stemanlaan was gekozen, bezetten de christen-democraten 26 zetels, de ingereden; deze loopt na een hal- it jje liberalen 6 en ve kilometer echter dood in een bouwerij. De auto is daar ge keerd en via een andere weg verdwenen. De politie beschikt daarvoor nu over sporen van de auto van de daders. Men heeft voorts gereconstru eerd, dat de schoten zijn gelost met een zwaar kaliber revolver. socialisten 17, de communisten 3. De vervr/jegde verkiezingen zijn een gevolg van een kabinets crisis, die ontstond toen de socia listen zich de vorige week uit de coalitieregering terug trokken omdat hun christen-democrati sche partners in de Kamer tegen het beleid van de socialistische Er is een stukje metaal gevon- minister van Justitie Bodson den dat een platgeslagen kogel hadden gestemd. zou kunnen zijn. re De L. uit St Kruis, liep, waarschijnlijk als koper-uitkij ker fungerende, voor de gros- sierderij heen en weer. De vrouw van de botergrossier, blijkbaar onraad bespeurende, kwam naar buiten en riep tegen De L.„Je hebt hier niets te maken!" De douane ging toen eens in de garage van de grossier kijken. Daar was de hun bekende chauffeur P. uit Eede aan een auto aan het scharrelen, die, naar achteraf bleek, geladen was met niet minder dan 825 kg boter, bestemd om naar België te worden gesmokkeld, lót verbazing van de douane liep de chauffeur niet weg. Wel bekende hij de auto met boter te moeten wegbrengen Dc douane sommeerde hem plaats te nemen in de auto, maar daar had P. aanvankelijk niet veel zin in. Tenslotte be zweek hij voor het met meer klem herhaalde verzoek van de douane. Een van de douane-ambtenaren nam naast de bestuurder plaats en reed, met P., de met boter geladen auto de garage uit. In het zwakke schijnsel van een straatlantaarn zag de douane even verder, bij de ingang van een slopje, een man staan, naar achteraf bleek een zekere De Z. uit Aardenburg bij hen niet onbekend). Stapvoets rijdende riep de inzit tende douane-ambtenaar tegen De Z.: „Geef mij de autopapie ren maar Snel Hieraan werd gevolg gegeven, maar wie schetst de verbazing van de douane toen deze in plaats van autopapieren een handvol bankbiljetten werd toegestopt, wel geteld ruim 3100... De vergissing was duidelijk! Een bijzonder komische ontkno ping! Nog nooit voorgekomen zei de douane! En dat geloven we graag. De L. uit St Kruis betoogde wat verbouwereerd: „Maar ik moet m'n geld hog hebben!", waarop de douane hem uit de droom heeft geholpen. Het resultaat? De L„ De Z. en P. werden verbaliseerd, de perso nenauto met de kostbare lading (825 kg roomboter) en de bun del bankbiljetten in beslag ge nomen. De douane: „Zoiets maak je maar éénmaal in je leven mee" 't Zal je gebeuren... Nieuwe boycot van schepen onder goedkope vlag? Omer Becu, secretaris-generaal van de internationale federatie van transportarbeiders, heeft te Londen verklaard, dat er waar schijnlijk een nieuwe boycotactie tegen schepen, die onder goedko pe vlag varen, zal worden geor ganiseerd. De federatie houdt de volgende maand bijeenkomsten van haar afdelingen zeelieden en havenarbeiders op resp. de 20ste en de 21ste en een gezamenlijke bijeenkomst op de 22ste om de toekomstige politiek ten aanzien van deze schepen te bezien. In een telegram uit Washing ton aan de „New York Times" wordt gemeld dat de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk, naar van Amerikaan se ambtelijke zijde wordt verno men, in afzonderlijke antwoor den de door de Sowjet-premier Ci.roesjtsjef gestelde eis, dat de Westerse troepen uit West-Ber- lijn zullen vertrekken, zullen verwerpen. Zij zullen zich hierin echter bereid verklaren het vraagstuk Berlijn in het kader van een alge hele bespreking van het Duitse probleem te behandelen. De „Westerse grote drie" zou den in hun antwoorden een reeds eerder door hen geopperde op lossing opnieuw naar voren wil- len brengen. Deze zou inhouden, dat zii.' indien het Kremlin in stemt met Duitse hereniging, na het houden van vrije algemene verkiezingen in beide delen van Duitsland, en wanneer een aldus verenigd Duitsland de wens te kennen zou geven zich met de Navo te verbinden, de Westerse mogendheden zich zullen ver plichten het militaire vermogen in Duitsland niet groter te ma- ken dan het nu is. Zij zouden voorts geen Navo- strijdkrachten legeren in het huidige Oostduitse gebied. Ten slotte zouden de Ver. Staten, En geland en Frankrijk de Sowjet- Unie in dat geval waarborgen willen verschaffen tegen een eventuele nieuwe Duitse aanval. van een nieuwe zeesluis te Ter neuzen en de uitvoering van de aanpassende werken aan de boor den van het kanaal. Inleider zette uiteen, waarom de Gentse vereniging zo'n grote activiteit ontplooit waar het de uitvoering dezer werken betreft en hoe de uitbreiding van de Be- neluxhavens in het kader van de Europese markt een dwingende noodzakelijkheid is, wil men niet totaal verloren gaan in de strijd tegen de havens van de grote partners in een verenigd Europa. In ruime mate werd dit stand punt gemotiveerd, waarbij de heer Morraye zich in goed gezelschap voelde van Belgische en Neder landse deskundigen. In het tweede deel van zijn in leiding wijdde de heer Morraye uitvoerig zijn aandacht aan een historisch overzicht der scheep vaartverbindingen met het aloude handelscentrum Gent. In de 10e eeuw had Gent verbinding met de zee via de Otto-gracht en andere waterwegen. Deze gingen echter door verzanding, oorlogen, enz., alle verloren. Ook de geschiedenis van hel ka naal TerneuzenGent werd daar. in betrokken en het bleek, dat ook deze verbinding vele zorgen heeft gebaard. Tenslotte was de inleiding ge wijd aan een omschrijving van de nieuw uit te voeren werken m aansluiting op de ringvaart, die bevaarbaar moet zijn voor Schepen tot 2000 ton. Op gouver nementeel plan bestudeert men thans alle waterwegen, die een aansluiting geven op de Gentse „doortocht" om deze bevaarbaar te maken voor schepen tot 1350 ton. Door in 't kort de mogelijk heden van Antwerpen te bespre ken, waai' wordt overwogen de Schelde bevaarbaar te maken voor schepen van 50 tot 100.000 ton, bleek dat de Gentenaren in hun verlangens niet zó ver gaan, maar toch gaarne zouden zien, dat schepen tot 50.000 ton ook hun haven kunnen bereiken. Nadat de heer Morraye had ge schetst hetgeen reeds in voorbe reiding is om straks bij het ge reedkomen der werken onmiddel lijk uitbreiding te kunnen geven aan de reeds bestaande industrie, meende spreker als zijn mening te kennen mogen geven de voor delen, die mede voor het Neder landse deel van het kanaal aan de verbetering zijn verbonden. De heer Morraye bleek can groot voorstander te zijn van samen werking tussen Nederlandse en Belgische autoriteiten en instel lingen en het op prijs te zullan stellen als voortaan aan de ver wezenlijking van de plannen hand in hand zou kunnen worden ge werkt. Dan zou het wellicht mo gelijk zijn, zo besloot spreker zijn inleiding, dat opnieuw bewaar heid wordt het oude gezegde: „Zij wilden wat was recht en wonnen wat zij wilden." De na de pauze gestelde vragen ontlokten enige interessante dis cussies. „Waarom", zo werd o.m. ge vraagd, „wordt door België de haven van Terneuzen als een buitenlandse beschouwd, terwijl het vroeger als een Belgische zee haven werd gezien?" De heer Morraye antwoordde hierop, dat dit misschien wel het geval is bij enkelingen in België, maar niet bij alle Belgen en zeker niet bij de Gentenaren, zodat Ter neuzen zich heel wat gemakke lijker zal gaan gevoelen, temeer daar later nog bleek, dat in het kader van de Europese samen werking de kwestie van de bij zondere (spoorweg)tarieven, als vanzelfsprekend, zouden komen to vervallen. De financiering van de werken werd eveneens ter sprake ge bracht, waarbij de heer Morraye er zich bijzonder over verheugde, dat er door de Nederlandse re gering een begin was gemaakt met het beschikbaar stellen van een miljoen gulden voor de ka- naalwerken. De zeer aantrekkelijke op indu strialisatie berekende electrici- leitstarieven van de stad Gent, kwamen nog ter sp.rake en de vergadering werd besloten met een korte gedachtenwisseling over het zoutgehalte van het ka naalwater, aan welk probleem door de Nederlandse en Belgische deskundigen zeer veel aandacht dient te worden besteed. Gevecht in Koreaans parlement. In dc nationale vergadering van Zuid-Korea is het zaterdag ochtend tot een felle vechtpartij gekomen tussen liberalen en op positieleden, waarbij een parle- mentslid ernstig is gewond. De oppositie had geprobeerd de liberale meerderheid buiten de Kamer te houden door de deuren van de vergaderzaal te sluiten en te barricaderen, doch de liberalen wisten toch naar binnen te drin gen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1