Zekerheid en Verzekering Dat tel begeerde rijbewijs r3toll RADIO EN TELEVISIE RECHTSZAKEN Zaterdag 20 december 1958 DE VRIJE ZEEUW 9 DEMISSIONAIRE MINISTERS, WEGLOPENDE SOCIALISTEN INFORMATIEVE OPDRACHT, „ROMPKABINET", KAMERONTBINDING, VERKIEZINGEN, NIEUWE MINISTERSPLOEG ALGEMENE WEDUWEN- EN WEZENVOORZIENING ECHTSCHEIDING IN NEDERLAND Naar de Koningin Weglopende Kamerleden Wettelijk pensioen 5400 per jaar Slechte opleiding en gebrek aan feeling oorzaak van falen Salan uit Algiers vertrokken liet is dus inderdaad zover gekomen als menigeen in Nederland had verwacht: de kabinetscrisis is er. De duur der verlenging van enige tijdelijke belastingmaatregelen is het miserabele puntje geworden, waar de samen werking in eerste instantie tussen de fracties in de Kamer en pas in tweede instantie tussen de leden van het kabinet door werd verbroken. Minister Hofstra stond op een verlenging met twee jaar, de Kamer wenste voorshands één jaar (1959), om na het uitbrengen van het S. K. E.-advies over de subsidies alsnog te kuimen beslissen over het tweede jaar (1960). En toen de Kamer haar wil bij de stemming met 88 tegen 55 stemmen tot uitdrukking bracht, legden minister Hofstra en zijn socia listische teamgenoten het bijltje er bij neer. Dr. Drees vertrok naar H. M. de Koningin, om het ontslag van de socialistische ministers aan te bieden, terwijl de andere minis ters hun portefeuilles ter be schikking stelden. Zoals te doen gebruikelijk is, verzocht Hare Majesteit de ministers en staats secretarissen al datgene te blij ven verrichten, dat zij in het be lang van het koninkrijk noodza kelijk achten. Hare Majesteit ontbood de fractieleiders der verschillende jolitieke partijen bij zich ten pa- eize en verleende, na van diver se zijden advies te hebben ont vangen aan de minister van staat opdracht na te gaan, of het mogelijk is op korte termijn tot ven oplossing van de kabinets crisis te komen. Prof. Beel toog onmiddellijk lan het werk, maar niemand verwachtte, dat er aan het vierde abinet-Drees nog iets te con strueren of reconstrueren zou allen. Een advies aan Hare Ma- iesteit, tot Kamerontbinding over te gaan, hing in de lucht. Dat betekende: in het voorjaar vervroegde) verkiezingen en tot /.o lang een „rompkabinet" (na melijk zonder de socialistische ministers), om de lopende zaken waar te nemen. Hoe het alles echter ook lopen mag, ieder is benieuwd, hoe de nieuwe minis- :ersploeg zal zijn samengesteld, wanneer we haar voor het eerst zullen kunnen aanschouwen en welke moeilijkheden er voor en na nog overwonnen moeten wor den. Intussen heeft het demissio- aire kabinet zich er over bera den, wat het, gezien het verzoek van H. M. de Koningin en het dringende van een verlenging der tijdelijke belastingmaatrege len, te doen stond. Immers, ge beurde er niets, dan zouden de maatregelen per 1 januari 1959 omen te vervallen. Minister Hofstra heeft toen bij de Tweede Kamer een nota van wijziging ingediend op het lang zamerhand wel berucht gewor den wetsontwerp „Verlenging van de tijdelijke verhoging van «nige belastingen, alsmede van de tijdelijke vrijstelling van om- etbelasting voor sigaren". Ge zien de situatie wilde de minister u een verlenging met één jaar van de verhoging der belasting op benzine, tabak, sigaretten bier, TV-toestellen en motorvoer- uigen en van de vrijstelling der omzetbelasting op sigaren. Maar de voorstellen inzake de directe belastingen (vermogens- en ven nootschapsbelasting) wilde de inister niet ter hand nemen. Immers, zo zei de heer Hofstra, deze maatregelen kunnen door het nieuwe kabinet altijd nog met terugwerkende kracht worden ingevoerd. Maar zodra de Kamer bijeen was, stelde voorzitter Korten horst voor, niet alleen het wets ontwerp betreffende de omzet belasting, maar ook dat betref fende enige directe belastingen de vervroegde afschrijving en de investeringsaftrek te behandelen En toen de Kamer dit voorstel I reep teerde, liep de hele socia listische fractie, gevolgd door de communisten op één na de Ka mer uit. En de voor een stem ming vereiste meerderheid was niet meer aanwezig. De zitting werd verdaagd en pas nadat de beren een nachtje over de zaak hadden kunnen slapen en nadat in allerijl diverse Kamerleden uit binnen- en buitenland waren opgetrommeld, kon het politieke spel verder worden gespeeld. De demissionaire minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid heeft bij de Tweede Kamer het reeds in uitzicht gestelde wetsontwerp voor een algemene weduwen- en wezenvoorziening ingediend. Het pensioen zal toe gekend worden aan die weduwen, die niet geacht kunnen worden in staat te zijn door het verrich ten van arbeid een inkomen te verwerven. De minister onder scheidt drie groepen: 1. wedu wen, die een of meer kinderen te verzorgen hebben; 2. weduwen, die invalide zijn; 3. weduwen, die 50 jaar of ouder zijn ten tijde van het overlijden van de echt genoot. Bij het bereiken van de oo-jarige leeftijd gaat het wedu- wenpensioen over in het alge meen ouderdomspensioen (A.O. W.). Minister Suurhoff stelt voor weduwen zonder kinderen een jaarbedrag van 1326 voor, voor weduwen met kinderen 1968. Voor volle wezen variëren de be dragen van 438 tot 864. Voor halfwezen geldt de gewone kin derbijslagregeling. Een voor alle Nederlanders prettige bijkomstigheid is, dat de te betalen premie geacht zal kunnen worden vervat te zijn in de premie A.O.W. Juister gezegd: de premie A.O.W. zal verlaagd kunnen worden van 6,75 tot 5,6 en de premie voor weduwen- en wezenvoor ziening zal 1,15 bedragen. Verder hebben de ministers Hofstra en Struijcken bij de Staten-Generaal een wetsont werp ingediend, houdende maat regelen in verband met de fi nanciële positie van het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds en het Spoorwegpensioenfonds. Met name het eerste fonds heeft namelijk sedert 1939 met steeds toenemende enorme tekorten ge werkt. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft dezer dagen een overzicht gepubliceerd betreffen de de echtscheidingen in Neder land in het tijdvak van 1900 tot 1957. Daar blijkt uit, dat de laat ste jaren gemiddeld 5400 huwe lijken per jaar werden ontbonden door echtscheiding. De gemid delde duur van de bij deze schei dingen betrokken huwelijken be droeg tien jaar. Ruim de helft van het aantal huwelijken, dat tot een scheiding leidde, had een duur van minder dan tien jaar. Ontstellende cijfers! En het ergste van alles is nog, dat jaar lijks niet minder dan 6600 min derjarige kinderen de dupe wor den van het onverantwoordelijk optreden van hun ouders. Naar het zich laat aanzien, zal bij televisie binnen niet al te lan ge tijd nu ook in Nederland re clame mogelijk worden. De maximumsnelheid voor bromfietsen zal per 1 januari 1959 binnen bebouwde kommen op 30 km per uur worden ge bracht. En het aantal vrijwilligers, dat zich heeft aangemeld voor uit zending naar Nieuw-Guinea, heeft enkele malen het benodig de kwantum overtroffen. (Nadruk verboden.) DRIE JAAR EN ZES MAANDEN WEGENS DODEEIJKE MISHANDELING VAN FINSE VROUW Via de tolk heeft de 36-jarige Noorse zeeman F. F. E. vrijdag morgen vernomen, dat de Am sterdamse rechtbank hem heeft veroordeeld tot 3 jaar en zes maanden met aftrek der pre ventieve hechtenis wegens mis handeling, de dood tengevolge hebbende, van de 27-jarige Fin se vrouw Henni Hyvarinen dit is de enige van de indertijd ge ruchtmakende drie moorden op ebewoonsters van een bepaalde buurt in Amsterdam, die tot he den tot oplossing is gebracht. De rechtbank achtte nog doodslag, noch zware mishan deling bewezen. De officier van justitie had tegen de Noor we gens doodslag vijf jaar met af trek geëist. De rechtbank achtte noch vrouw in de nacht van 21 op 22 mei j.l. in haar kamertje aan de Sint Olofsteeg met een cognac- fles op het hoofd te hebben ge slagen na een ruzie over de vraag wie een nieuwe fles cog nac zou gaan kopen. De vrouw is daarna zodanig door een scherp voorwerp aan de hals verwond dat zij is doodgebloed. De zeeman verklaarde zich hiervan niets te kunnen herin neren. Volgens de officier zou de zeeman de vrouw met een gebroken drinkglas hebben ver wond, doch de verdediger, mr J. K. M. Mathuisen, was van mening, dat de vrouw tenge volge van de slag met fles in dat glas is gevallen. Wel heeft de Noor bekend Henni na de slag uit het raam te hebben ge schoven. Het ontzielde lichaam kwam op een acht meter lager en juist boven het water van de oude Zijdsvoorburgwal (aan de achterzijde van het huis) gele gen vlonder terecht. Hier is het vrij spoedig door omwonenden gevonden. Kort daarna is de zeeman, die de bewuste avond zeer veel had gedronken, in een der cafeetjes in de nabijheid gearresteerd. Hij had toen nog bloedvlekken aan zijn kleding en schoenen. De man stond volgens zijn supe rieuren en de rapporten zeer gunstig bekend. door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNTN VERSCHUUR 28) (Nadruk verboden.) Je mag niet vergeten, va dertje, dat ik al bijna gezond ben Alberti glimlachte tegen haar. Je hebt gelijk, kind, ik ben dikwijls verschrikkelijk vergeet achtig. Natuurlijk ben je bijna gezond. Maar je weet: bijna is nog niet helemaal. En juist die laatste schrede naar de gezond heid hangt van zo vele kleinig heden af. Je mag daarbij niets overdrijven of dwingenDat moet je me beloven! Ik beloof het je! Maar ver tel me eenswanneer komt hij terug? Wie? Je dokter? Ja; mijn dokter. Morgen, denk ik. Zij legde haar hoofd op zijn hand. Morgenvroeg, of morgen avond? Alberti lachte. Jij kan iemand uithoren! Nu zie ik pas goed, dat je gauw weer beter bent. Maar of Dr Holl morgen komt weet ik werkelijk niet. Hij zal zich stel lig haasten Dat geloof ik ook, zei ze heel ernstig. Ik ga nu een beet je slapen.de föhn maakt me altijd zo moe. Verdoe je tijd niet bij mij, vadertje, je hebt nog veel brieven op je schrijftafel I liggen. Goed, maar dan zal ik zus ter Helga naar je toe sturen. Zij maakte een afwerende be weging met gesloten ogen. Och nee, laat haar toch rustig zwemmen. Zij moet toch ook zien hoe mooi het hier in de tuin is. Dan begrijpt ze nog be ter waarom ik zo graag gauw beter wil zijnEn hoe vlug ger ik inslaap, des te vroeger is het morgen. Alberti sloot zacht de deur achter zich en riep in de hall om Margareta. Angela slaapt, maar het is toch beter wanneer er iemand bij haar is. Ga alsjeblieft naar haar toemaar wees heel stil. De huishoudster knikte, deed haar schort af en ging Angela's kamer binnen met een behoed zaamheid, alsof de vloer uit ijs- schotsen bestond en daaronder een natte dood loerde. Maar toen ze opkeek was ze zwaar verontwaardigd. Maar wat is dat nu? riep ze de zieke toe, die haar klaar wakker tegen lachte. Je vader zei me toch dat je sliep als een marmot Nee...v ik heb hem een beetje voor de gek gehouden. Anders was hij de hele dag bij me blijven zitten. Bovendien heb ik toch aan hem gezien hoe hij naar zijn schrijftafel en zijn telefoon verlangde. Hij heeft (van onze verslaggever) DEN HAAG (P P) - „Nou, ik heb er een natte rug op gehaald, maar het is wel fout Wij hoorden deze woorden van een jongeman, die zojuist de auto verliet, waarin hij met een examinator van het Centraal Bureau voor Afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen had gereden. „Ik zal maar dadelijk m'n papieren voor de volgende keer indienen en het geld overma ken. Dan neem ik, zodra ik bericht krijg, maar weer een lesje en dan maar hopen dat het lukt. Tenslotte slaag je toch de eerste keer nooit!" vervolgde hij. „Al zou ik het tien keer moeten doen, dat rijbewijs moet ik hebben De examinator, die ons gesprekje van terzijde had gehoord keek ons aan en schudde het hoofd. „Tenslotte slaag je toch de eerste keer nooit", herhaalde hij. „Dat is iets wat men ons zo dikwijls voor de voeten werpt alsof wij de kandidaten opzette lijk de eerste keer laten zakken. Neen, zo is het toch beslist niet. De cijfers wijzen wel anders uit. Ongeveer de helft van de kandidaten slaagt de 1 - - -'-1 zij zullen het nog eens eerste keer direct, de anderen niet proberen." De kandidaat en de school AUTORIJDEN, zowel de praktijk als de theoretische kennis van de ver keersregels, is niet, zoals zo vaak door de autorijscholen wordt geadverteerd, in tien lessen te leren. Hoeveel lessen er dan voor nodig zijn Dit hangt af van de kandidaat in kwestie en de instructeur. Heeft de leer ling er feeling voor en treft hij een goede leraar, dan is hem de kunst van het autorijden snel bijgebracht, maar dan mist hij toch nog de nodige erva ring. En dan zijn er ook nog mensen die het helemaal niet leren, omdat zij er ten enemale ongeschikt voor zijn. En dan ligt het ook nog voor een groot deel aan de instructeur. Hoeveel autorijscholen zijn er in ons land niet Zij springen als paddestoelen uit de grond en is het dan verwonder lijk, dat men een instructeur treft, die zelf weinig verstand heeft van autorij den en verkeer en wie het er alleen maar om te doen is de kandidaat geld uit de zak te kloppen En is het dan ook verwonderlijk, dat men de eerste keer niet slaagt, omdat men de kunst van het „veilig rijden" niet meester is Er zijn wel gevallen bekend van een man die zelf juist (met moeite) zijn rij bewijs had gehaald en enkele dagen later rustig een autorijschool begon. Wat mag men van zo'n leraar verwachten Gedegen opleiding DE RUIM 200 examinatoren van het Centraal Bureau voor afgifte van rij vaardigheidsbewijzen zijn niet maar zo ineens examinator. Met zorg worden deze mensen uitgekozen en getest op hun rijkwaliteiten, daarnaast moeten zij ook als mens geschikt zijn voor dit werk. Een opleiding in het examineren ontvan gen zij door enige maanden praktijk met de beste examinators. Zij leren dan hoe te handelen, als de kandidaat veel last heeft van zenuwen en zij houden daar ook rekening mee in hun rapporten en zo kan het dus gebeuren, dat iemand, die wel fouten maakt, slaagt en iemand en moeten die foutloos rijdt, zakt, want ook de al gemene indruk spreekt een woordje mee. Dan is er nog het sprookje, dat men ook bij de geringste fout gedoemd zal zijn het examen over te doen, maar dit is beslist onjuist en houdt geen steek, want veelal worden deze foutjes op re kening van de zenuwen van de kandi daat geschreven. Och er gebeuren zoveel dingen, ook tijdens de examens. Maar het belangrijkste waarop deze examina tors dienen te letten is wel de rijvaardig heid van de kandidaat. Het gaat dus niet zozeer om de gemaakte foutjes als wel om de totaal indruk, de beheersing van de wagen, de vlotheid van rijden en de kennis van de verkeersregels. Het bureau beschermt de rijder te gen zichzelf, want het staat gelijk met moord en zelfmoord om als ondeskundi ge met enkele tientallen paardekrachten onder de voet zich over de weg te be wegen. Wanneer de examinator dus de indruk heeft dat de kandidaat zich zon der gevaar voor zichzelf en anderen aan het stuur van een auto kan zetten, dan kan hij het rijbewijs krijgen. Eigenlijk kan men de kandidaten niet genoeg tes ten in een tijd als deze waarin de ver- keersmoloch zijn slachtoffers bij duizen den telt. Particulier bureau HET BUREAU voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen is een particulie re instelling. Dit houdt in dat het zijn eigen kosten me(P zijn eigen inkomsten moet ondervangen. Ten onrechte wordt het bureau wel verweten, dat het zoveel mogelijk kandidaten laat zakken om zijn eigen inkomsten te verhogen. Dit bureau mag geen winst maken, al blijft het feit bestaan, dat er een reserve gevormd mag worden, want de mogelijkheid is er, even als in het bedrijfsleven, dat er tegensla gen komen, die niet te voorzien zijn. „Je slaagt de eerste keer toch niet", is een fabeltje. Het wel of niet slagen heeft de kandidaat zelf in de hand. Natuurlijk wil men graag zo snel mogelijk een rij bewijs bezitten, wanneer men eenmaal het voornemen heeft te gaan autorijden, maar wie zich even realiseert welk een ver antwoordelijkheid hij draagt wanneer hij achter het stuur van een auto over de weg rijdt, dan zal men beseffen, dat het van het allergrootste belang is, wanneer hij een gedegen opleiding heeft gevolgd, zodat hij weibeslagen op het ijs komt. Zij die zich werkelijk deze moeite heb ben getroost en ook zelf weten dat zij het autorijden en de verkeersregels vol komen beheersen, slagen vrijwel steeds de eeTste keer. Het is een kwestie van zelfdiscipline, waarbij de heren examina toren het kaf van het koren moeten scheiden in het belang van de veiligheid op de weg. (Nadruk verboden) De kennis van de verkeersregels is van het allergrootste belang. Ook hierover worden de kandidaten behoorlijk aan de tand gevoeld. De eerste fase van het herstel van het burgelijke gezag in Al- gerië is vrijdag voltooid met het vertrek van generaal Salan, die in de afgelopen zeven maanden alle militaire -en burgelijke be voegdheden heeft gehad. Een menigte van 2.000 tot 3.000 mensen had zich voor het regeringsgebouw te Algiers ver zameld om generaal Salan te zien vertrekken. Honderden van hen trachtten te verhinderden, dat de auto, waarin hij vertrok, wegreed. Zij riepen„Salan blijf. Algerie is Frans. Salan zal in Parijs de taak op zich nemen van inspecteur-ge- raal van de defensie, een on langs in het leven geroepen functie. een erg werklustig gezicht ge trokken. Je bent wel een engel, kindjemaar een brutale. Maar het is toch heerlijk, dat je weer brutaal zijn kunt. Juist toen Margareta het zich in de stoel naast Angela gemakkelijk gemaakt had, werd er aarzelend geklopt. Wie kan dat zijn? vroeg ze onwillig. Maar Angela riep al: «Bin nen Voorzichtig ging de deur open en voorzichtig verscheen het hoofd van Tonio. Jij? riep Margareta boos, wat moet jij hier? Tonio schoof, met de zware pot in beide handen, bedeesd naar binnen en duwde de deur met zijn elleboog achter zich dicht. Margareta's onvriendelij ke ontvangst had hem kenne lijk in de war gebracht. Nietsik moet niets, storterde hij, ik wou alleen maar wat brengen! Angela kwam hem ter hulp. Kom maar, Tonioik bijt niet. Die paar woorden deden hem gelukkig lachen. Pina heeft gelijk, dacht Ange la. Hij heeft werkelijk de mooi ste tanden, die een man zich in denken kan. U zult wel spoedig mogen opstaan, zei hij en zocht een plaatsje waar hij de grote ma- jolicapot kon neerzetten, en daarom dacht ik Hij zweeg en keek Angela hulpeloos aan. Zij wees op het kleine bijzettafeltje naast haar divan. Hier, TonioMaar dat is een prachtige goudlelie. Heb je die zelf gekweekt? Tonio zette de pot voorzichtig ZONDAG 21 DECEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Kerstmuziek; 8.30 Goeden morgen; 9.00 Morgengebed; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Plechtige Hoogmis; 11.30 Gr.; 11.40 Piano kwartet; 12.15 Apologie; 12.35 Apologie; 12.35 Instr. oct.13.00 Nws; 13.05 Caus.13.10 De wad- ders, hoorspel; 13.10 Lichte mu ziek 13.45 Boekbespr.14.00 Voor de jeugd; 14.30 Pianotrio; 15.00 Advent-progr.15.30 Amus. muz.16.00 Sport16.30 Vespers. Convent van KerkenGeref. kerkdienst; 18.30 Koorz.; 18.50 Gram.; 19.00 Kerkelijk nieuws; 19.05 Samenzang; 19.30 Caus.; op het blad neer en zuchtte van verlichting. Ja Signorinavoor U! Angela stak hem haar zijn hand toe. Dat is lief van je, Tonio, ik dank je oprecht hartelijk en ik beloof je, dat ik goed voor haar zal zorgen. Rood van geluk raakte hij haar hand aan, maar niet voor dat hij deze eerst aan zijn voor schoot had afgeveegd. Nu viel het spreken hem makkelijker. Maar niet te veel water ge ven, Signorina! Zij moet wel vochtig, maar niet nat zijn, an ders worden de wortels lui. En vooral geen tochtTegen tocht kan ze helemaal niet. En ook niet in de volle zon! Een beetje zon mag wel, maar niet volop! Ja, jawendde hij zich tot de dreigend naderbij gekomen Margareta, ik ga al het beste met U, Signorina. En daarmee had de huishoud ster hem reeds de deur uitge duwd. Margareta boog zich over de pot. Wat een schandaal, mop perde ze, eenvoudig maar in een ziekenkamer te komen om een bloem. Zij wilde de pot wegnemen, maar dat liet Angela niet toe. Laat haar alsjeblieft staan, MargaretaToeEn in de eer ste plaats is dit geen ziekenka mer en in de tweede plaats heeft Tonio het toch echt goed bedoeld. Waarom was je eigen lijk zo onvriendelijk tegen hem? Margareta rukte haar stoel recht en zette een zeer beslist gezicht. (Wordt vervolgd.) 19.45 Nws; 20.00 Act.; 20.15 Ca baret; 20.40 Promenade orkest; 21.25 Rouw om Rachel, hoorsp. 22.25 Lichte muz.; 22.45 Avond gebed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Franse muz.23.45 Gram. HILVERSUM II8.00 Nieuws 8.18 Gevar. progr.9.45 Caus. 10.00 Voor de kinderen; 10.30 Ned. Herv. kerkd.11.30 Vragen- beantw.12.00Lichte muz.12.30 Sportspiegel12.35 Orgelspel 13.00 Nieuws; 13.07 Caus.; 13.17 Meded. of gram.13.20 Even bij draaien; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Omroepork. en koor15.05 Voor dracht; 15.20 Lichte muz.; 15.40 Cabaret-progr.16.30 Sportre- vue; 17.00 Caus.; 17.15 Idem; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws, sportuitsl. en sportjourn.; 18.30 Zigeunerork.19.00 Discussie 19.30 Annemarieke, hoorspel 20.00 Nws; 20.05 Theaterorkest met klein koor; 20.40 Zijn zeven vrouwen, hoorspel; 21.25 Gevar. progr.; 21.50 Cabaret; 22.20 Act.; 22.35 Piano-improvisaties; 23.00 Nws; 23.15 Sportuitsl.; 23.20 Ro mantische muziek. BRUSSEL (VI.): 12.00 Zang en orgel; 12.15 Amus. ork.; 12.30 Weerber.12.34 Amus. ork.13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 15.30 Sport; 16.45 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 en 17.30 Gram.; 17.45 Sportuitsl.; 17.52 Gram.; 18.00 Pianorecital; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws19.30 Gr.; 20.00 Hoorspel; 21.30 Ork.- conc.22.00 Nws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Televisieprogramma's. NED. TV: 19.20—20.00 Eurovi sie Zangdienst in Beverley Min ster (Engeland). BELG. TV (VI.): 11.00 Hoog mis; 14.30 Voor de kleuters; 14.50 Voor de jeugd15.00 Folklo ristisch progr.; 15.30 De weekin beeld; 16.00 Voor de vrouw; 16.30 Int. landbouwkron.16.50 TV-feuill.; 17.15 Speelfilm voor de jeugd; 19.00 Feuilleton; 19.30 Nieuws; 20.00 Quizprogr.; 21.00 Gevar. progr.; 22.25 Cello en piano. MAANDAG 22 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.7.50 Een woord v. d. dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Sport uitsl.; 8.25 Gewijde muz.; 9.00 Voor de zieken9.30 Gr.9.35 Waterst.9.40 Voor de vrouw; 10.15 Theologische etherleerg. 11.00 Gr.; 11.25 Gevar. progr.; 12.00 Koorzang; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.33 Musette-ork. 12.53 Gram en act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.13.45 Gram. 14.05 Schoolreis; 14.30 Gevar. progr.15.30 Radio Philh. ork. 16.00 Mil. Kerstwijdingsdienst; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Orgelsp.18.30 Sport; 18.40 Pianorecital19.00 Nws19.10 Nederl. volkliederen; 19.30 Ra diokrant; 19.55 Op de man af; 20.00 Orgelconc.20.20 Tussen twee avonden ligt de dag, hoor spel; 21.30 Orgelconc. (verv.); 22.00 Caus.22.15 Muz. caus. 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II7.00 Nieuws 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.15 Gr.f 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.9.40 Morgenw.10.00 Gram.; 11.00 Omroepork.; 11.45 Voordr.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Voor het platteland; 12.43 Lich te muz.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beursber.14.00 Pianoreci tal 14.30 Gram.16.00 Kerst wijdingsdienst voor de soldaten; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Voor de padvinders; 17.25 Voor de jeugd; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nws; 18.15 Regeringsuitz.; 18.25 Lichte muz.; 18.50 Caus.; 19.00 Koorzang; 19.30 Muzikale caus.; 19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 De Radioscoop; 23.00 Nws; 23.15 Koersen te New York; 23.16 Act.; 23.30 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram. (om 12.55 Koersen); 13.00 Nws; 13.11 Gram.; 14.00 Idem; 14.10 Chan sons; 14.30 Koorzang; 15.30 Gr.; 16.00 Koersen16.02 Voor de zie ken; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.45 Kinderliedjes; 18.00 Fran se les; 18.15 Kinderlied; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Orkestconc. en koorzang; 20.45 Kunstkaleidoscoop21.00 Ork.- conc. en koorzang; 21.50 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Amus. orkest; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NEDERL. TV: 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Sport; 20.40 Film- en theaterork.; 21.10 Voor dracht en zang; 21.30 Filmre portage; 21.55 Epiloog. Belg. V.L: 19.00 Feuilleton; 19.05 Int. jeugdkron.; 19.30 Nws; 20.15 Film; 20.30 Quizprogr.; 21.00 Gevar. progr.; 21.45 Boe merang 22.00 Balletprogr.22.30 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 9