UIT DE PROVINCIE 5 zadw-~PieMutgscwzm(e4t 5 vrnmAut/ietc Maak de a.s. feestdagen nog gezelliger! Je fit Overal V erlinc vanaf heden: F. 225.000.- aan prijzen AGENDA >nc ccrmssn m cpmvc Smalleeinge' 2 DE VRIJE ZEEUWI Zaterdag 20 december 1958 Voor de zondag HULST. RETRANCHEMENT. tt SLUIS. IJZENDIJKE ZAAMSLAG uw Kerstta Caiétaria «PANAC bet Woonh Kerstbom Wasmachinefabr VOOR GOEDE AFWE Franken-Sn (ONTBIA U.\ Zaterdag 20 deceit ZEELAND ZONDER ELEKTRICITEIT tm tien minuten voor vijf gis- t -middag Is ln Vlissingen een s nring opgetreden in de elektri sche „Centrale Zeeland", waar door de gehele stroomvoorzie ning in deze provincie is uitge vallen. Bedrijven konden dierhal ve niet meer werken en ook de stroom op het spoorwegnet viel uit, waardoor vertraging ont stond. Waar de fout lag, is nog niet bekend. De storing heeft bijna een uur geduurd. Kort nadat het euvel was hersteld, viel gedurende een tiental minuten opnieuw de stroom uit. Omstreeks halfzeven was alles weer volledig in wer king. Behalve het treinverkeer heeft ook het wegverkeer hinder on dervonden, onder andere in de hoofdstad van Zeeland. Middel burg, waar de enige verbindings weg over het kanaal half was open gedraaid toen de storing in trad. De brug was niet meer te verwrikken en zowel de scheep vaart als het wegverkeer onder vonden hiervan hinder. De veerboot, die om tien voor vijf uit Breskens had moeten vertrekken en al iets over tijd was, kon niet meer weg, doordat de elektromotoren die de ver- hindingsbrug in beweging moe ten brengen, het niet meer deden. Toen de boot, na opheffing van de storing, in Vlissingen aankwam, stond daar al een lan ge file auto's te wachten. Uit .Vlissingen vertrok de boot om kwart over zes, 55 minuten later dan de dienstregeling aangaf. TERNEUZEN Benoeming. Bij Kon. Besluit is benoemd tot plaatsvervanger van het eerste lid van de pachtkamer van het k. ntongereeht te Terneuzen de Wordt vernieuwd in de geest uws gemoeds, en doet de nieuwe mens aan, die naar God geschapen is. Ef. 4 23 en 24 in de wereld buiten Christus spreekt men van „zich verbete- ren". Maar de Geest Gods ge tuigt van de noodzakelijkheid ener vernieuwing des gemoeds. Hiermede betuigt Hij ons, dat het niet baat of wij al dorre tak ken van ons levensboompje af breken. Of wij al trachten de een of andere boezemzonde te onder drukken. De ganse innerlijke mens is krank en aan de dood vervallen. Daarom geen oplappen van de Oude mens, maar een algehele vernieuwing! Een algehele om- keer van het hart. een nieuw levensbeginsel, een nieuwe mens! Wie vermag dat tot stand te brengen? Wie kan zich zelf ver nieuwen? Goddank, dat wij een Heiland hebben, die gezegd heeft: „Zie, Ik maak alle dingen nieuw." Zo met schuld beladen kunnen wij dus niet zijn; zo dor en doods kunnen wij ons niet voelen; zo ver afgedwaald van het Vader huis zijn wij niet, of Hij, die alie macht heeft, kan ons bereiken en dit werk der vernieuwing in ons tot stand brengen. Als wij ons maar door Hem willen laten vernieuwen. Wat de vrucht daar van zal zijn voor ons zelf en voor anderen? Dat het beeld van de Zone Gods in ons wordt afge- schaduwd. Dat wij dagelijks be geren ons door Zijn Geest te laten vervullen. Reinig Gjj mjjn oude zin. Neem geheel mijn boezem in, En vernieuw mü telken dage, Dat ik Jezus' beelt'nis drage! JUit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".) POLITIERECHTER MIDDELBURG .JENEVER IN DE MAN, WIJSHEID IN DE KAN In de nacht, van 1 op 2 no vember was J. W. den D. uit Axel in zijn woonplaats, toen hij in sterk benevelde toestand een auto bestuurde, in botsing gekomen met een boom. De man was 's middags op de be wuste dag naar de Axelse markt geweest en had daar in een café vrede willen sluiten met een re latie, waarmede al geruime tijd minder prettige betrekkingen bestonden. Vóór de verzoening tot stand zou komen, had de houthandelaar echer de jene verkruik al flink aangesproken en toen de relatie kwam opda gen bleek de oude „vijand" reeds in beruchte kennelijke staat aan tafel te zitten. De re latie had niet veel behoefte tot het sluiten van vrede en vriend schap onder deze omstandig heden. W. D. wijdde toen zijn aandacht verder maar weer aan het geestrijke vocht. In de auto gestapt, vloog hij al spoedig tegen een boom aan. De man verklaarde donderdag voor de politierechter dat hij, toen hij op de rem wilde trap pen, het gaspedaal had geraakt, hetgeen de rechter de opmer king deed maken dat hij dan wel over een grote maat schoe nen moet beschikken. De man werd veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, waarvan een week voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en acht maanden en zes maanden voorwaardelijke ont zegging van het rijbewijs» Even eens zal Den D. zich onder toe zicht van een consultatiebureau voor alcoholisme moeten stel len. (Zws Dgbld.) beer J. P. van Duyse, landbouwer te Nieuw-Namen. Kerstbijeenkomst Herv. Vrou wenvereniging „Lydia". In de stemmig versierde zaal van het lokaal „Bethel" werd donderdagavond een Kerstbijeen komst gehouden door de Herv. Vrouwenvereniging „Lydia". De opkomst van de dames was zó groot, dat de zaal geheel be zet was. De presidente, mevr. Brezet, verwelkomde de aanwezigen, in 't bijzonder de dames-gasten, de nieuwe leden en de herstellende zieke. Het programma van de Kerst liturgie werd geheel verzorgd door de dames-bestuursleden, ter wijl mevr. Van der Vlugt als or- ganiste de zangnummers bege leidde. Na de begroeting werd gezon gen Gez. 88 en volgde echtereen volgens voorlezing van Ps. 136, de verzen 1, 2, 3, 4, 23, 24 en 26. Hierna sprak mevr. Brezet een openingsgebed uit, waarop voor lezing volgde van Ps. 8 15 en als declamatie „Advent" van Jan Eekhout. Als samenzang werd gezongen Gez. 6 1 en 2. Het programma werd voortge zet met op toerbeurten uitspre ken van Bijbelteksten afgewisseld door samenzang Gez. 6 1 en 2, Gez. 7, Gez. 5:1. Gez. 8 1, 2 en 3, Gez. 15 1, de Kerstliederen „Ere zij God" en ,.Tn Bethlehems Stal" en declamatie door mevr. Loof „Maria spreekt tot Jozef' en „Ere zij God" en „In Bethlehem's Okke Jager, volgde vóór de pauze een toespraak van de presidente, mevr. Brezet. Tijdens de pauzes werd choco lademelk rondgediend. Na samenzang Gez. 116 1, 2, 3 en 8 droeg mevr. Brezet het Kerstverhaal „De witte blinde" van Okke Jager voor, waarna samenzang volgde en ten slotte de presidente het dankgebed uit sprak. Vóór het huiswaartskeren werd door de presidente namens het bestuur allen gezegende Kerst dagen en jaarswisseling toege wenst en werd als afscheidslied gezongen „Er ruist langs de wol ken". AXEL Jverstrniddag afd. Axel, Bond van Plattelands vrouwen en Z. P. M. De afdeling Axel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield donderdag 18 december haar Kerstmiddag, tezamen met de Z.P.M., afdeling Axel, in de mooi versierde bovenzaal van „Het Centrum". In haar keurig verzorgd ope ningswoord heette de presidente mevr. C. DekkerBecu de vele aanwezige dames hartelijk wel kom, alsmede de spreekster voor deze middag, mevr. Y. Wegener Heeswijkvan Balen Blanken. De spreekster declameerde en kele gedichten en vertelde op zeer boeiende wijze een door haarzelf geschreven kerstver haal. Met de samenzang en een tweestemmig koortje, dat enige Kerstliederen ten gehore bracht, was deze middag de mooiste en de drukst bezochte bijeenkomst van het jaar. De presidente der Z P.M., mej. C. de Fei.jter, dankte met welge- gekozen woorden mevr. Wegener Heeswijk namens alle dames en wenste haar en de aanwezigen goede Kerstdagen en een geluk kig Nieuwjaar. Met voldoening kan op deze Kerstmiddag worden terugge zien. Toneeelvereniging „Axel". De amateurs-toneel vereniging kan op een zeer geslaagde toneel avond terugzien. De regisseur, de heer .TA. Tier- sen, had ditmaal met zijn kern van vertrouwde medewerkers het toneelspel van Huub van Dalsum met. als titel „De laatste deur" ingestudeerd. Een spel van ont zettende zielsconflicten en dal liet zien hoe een kleine mens heen en weer geslingerd wordt tussen goed en kwaad. „De laatste deur" was tenslotte diegene wie het. eerst gevallen was en voor wie dan elke deur gesloten bleef. De vereniging „Axel" beeft la ten zien dat men niet alleen wat aandurft, maar ook wat aan kan. De spelers waren goed op elkaar ingespeeld en zo kreeg men een goede vertolking, die door de be zoekers dan ook blijkens de bij val ten zeerste werd gewaar deerd. De heer R. R. de Ridder sprak als voozitter een inleidend woord. Hij zeide vertrouwen te hebben, dat deze amateursvereniging op de steun van de bevolking zal kunnen blijven rekenen. BIERVLIET. Feestavond voor Ouden van Dagen. Dinsdag 23 dcc. a.s. biedt de R. K. Jongeren gemeenschap de Biervlietse ouden van dagen een feestavond aan, waar zij een to neelspel zullen opvoeren. Een aantal Biervlietse inwo ners heeft zich bereid verklaard om de ouden van dagen, die niet meer zo goed ter been zijn, of erg ver af wonen, thuis af te halen per auto en ze weer terug te brengen. Dit zal stellig voor de ouden van dagen weer een ge zellig avondje worden. Filmstrip over bet Beukclsz feest verioond. In de o.l. school Ie Biervliet werd donderdagavond voor alle medewerkers van de Beukelsz- feesten en deelnemers aan de op tocht een filmstrip en klankbeeld vertoond over deze feestelijkhe den. Burgemeester A. P. Kosten- se dankte iedereen, die aan bet welslagen van deze 7.0 buitenge woon geslaagde feestelijkheden had meegewerkt. Vooral de dia's van de optocht trokken de volle aandacht van hen, die zo nauw bij dit feest be trokken zijn geweest. HOOFDPLAAT. Kerstvvijdingssameiikomst. De bond van Christelijke plat telandsvrouwen -meisjes van West Zeeuws-Vla anderen hield donderdag 18 der. een Kerstwij- dingsmiddag. Nadat de vele aanwezige da mes een Kerstlied hadden gezon gen, ging de presidente mevr. Catsman, voor in gebed en sprak daarna een welkomstv oord. Hierna zongen allen: „Komt verwondert u hier mensen". Het onderwerp van ds. J. Scholten uit Terneuzen „Zingende men. sen" werd op boeiende wijze door hem behandeld. „Wij hebben veel verhalen ge hoord en veel beleefd. Maar niets heeft ons zó gegrepen, dat we er altijd over blijven zingen. Over het Kerstverhaal blijven we ech ter steeds zingen", zo sprak ds. Scholten o.a. Na nogmaals zingen en een ge zellige pauze, werd op keurige wijze gedeclameerd door mevr. ZONDAGDIENST ARTSEN EN DIERENARTSEN. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. van Zanten, Tel. 2445. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamsiag waargenomen door dierenarts J. F. de Haas (Tel. Zaamsiag 366). KareisMeeuwsen. Een drietal liederen werd daarna gezongen door een dameskwartet. Een koliek te bestemd voor het Prot. Interkerkelijk Thuisfront bracht ƒ90 op. De heer J. B. Fondsc oogstte veel waardering voor zijn orgel spel. 1IOEK. Woningen in Braakman en Dijokmeesterpolder aan besteed. Op het Domeinkantoor te Bre da werd donderdag aanbesteed het bouwen van 3 pachterswonin gen in de Braakman, en Dijck- meesterpolder en het bouwen van een pachterswoning in de Dijck- meesterpolder. Er werd als volgt ingeschre ven: P. F. Bana, Oostburg ƒ88.959 en ƒ24.240; F. Verstelle, Philippi ne ƒ87.000 en 23.500; L. Mar lens, Hoofdplaat ƒ85.917 en ƒ25.452; J. Bossand ƒ83.094 en f 22.369; Firma A. J. Goossen, Walsoorden ƒ82.500 en ƒ23.650; Timmermansbedrijf L. Maas, Breskens ƒ81.990 en ƒ23.800; P. Hamelink. Hoek 81.630 en ƒ22.890; Gebr. W. F. B. Chris- tiaansen. Oostburg ƒ79.000 en I' 22.000; Leenhouts aannem.be- Virijf, Sluis ƒ78.900 en 22.800; J. van Poucke, TJzendijke 76.990 en f 22.280; K. F. van Schoote, Breskens ƒ75.480 en ƒ21.396; C. L. Soulimans, Hoofdplaat ƒ74.995 en f21.236; L. B. Verstraete, Hoofdplaat ƒ72.122 en ƒ21.980; A. J. Hoegiers, Philippine en ƒ26.140. De eerste bedragen zijn voor de drie pachterswoningen en de tweede bedragen voor de pach- terswoning in de Dijckmeester- polder. Volgend jaar de nieuwe weg HoekSluiskil? Volgens mededelingen, welke in de gemeenteraad van Hoek ge daan werden, zijn de plannen voor de aansluiting op de nieuwe weg door de Braakmanpolder naar Sluiskil in een vergevor derd stadium. Het zou mogelijk kunnen zijn, dat, als men tijdig de nodige ver gunningen verleent, men met de aanleg hiervan reeds volgend jaar kan beginnen. Hojer Oniprw. lonits m hu Und. Slrr. Ka)h. «olie Neierlind.I Winkeliers kenbaar aan „SUS"-raambiljetten in alle plaatsen Giro: 4028 „SUS" ROTTERDAM. F. 1.- per stuk. leder lot heeft 5 coupons. Elk lot trekt 5 x mee. In 5 kleuren verkrijgbaar (zolang de voor» raad strekt). Adee» »Oor inlichtingen Hrrmraadssmgel 30,3. Rotlsrd'am. lei! oVbÖ0,-500ÓÓ' -I- Agenda vergadering gemeen teraad. De agenda van de a.s. dinsdag avond te 20 uur te houden verga dering van de gemeenteraad, waarin ook de gemeentebegroting 1959 en die van het gemeentelijk gas. en woningbedrijf zal wor den behandeld, komen de volgen de voorstellen van B. W. voor: tot benoeming van een voor zitter en leden van de commissie voor uitbreidingsplannen en wo ningbouwplannen tot het in principe aanvaar den van het ontwerp van het par tiële uitbreidingsplan „Noord". tot vaststelling van een in structie voor bet hoofd van dienst in de vleeskeuringskring Hulst. tot vaststelling van een pre mie-spaarregeling voor het perso neel der gemeente Hulst. tot wijziging van het ambtena. renreglement en de arbeid sover- eenkomstenverordening der ge meente Hulst. tot vaststelling van een nieu we algemene salarisverordening 1959. tot het verlenen van een loon- compensatie, in verband met de sedert 1 augustus 1957 ingevoer de huurverhoging, aan het perso neel der gemeente Hulst. tot vaststelling van een des tructieverordening. tot het nemen van diverse be sluiten betreffende de Stichting „Hulster Ambacht". tot het aangaan van een re- Wij willen u daarbij Eraag helpen. Maak uw plannen tot werkelijkheid en geniet dit jaar nog ven de fan tastische Kerst- en Oude.iaarspro- gramma's. Wanneer u vandaag belt, of naar onze zaak komt, zorgen wij, dat uw Philips televisietoestel nog vóór Kerstmis in uw huiskamer staat. Dèt is een goed einde van het jaar en tevens een uitstekend be gin van bet nieuwe! Op Oudejaers-avond kunt u genie- len van René Sleeswiik* .REVUE- BO-VISIE"! Dat wordt een pro gramma om nooit te vergeten! kening-courantovereenkomst met. de N. V. Bank van Ned. Gemeen ten. - tof voorlopige vaststelling van de rekeningen van de gemeente en van de gemeentebedrijven, alsmede tot goedkeuring van de rekening voor de Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, alle over het dienstjaar 1953. tot vaststelling der 14e en 15e wijziging der gemeentebegroting 1958. voorstel tot benoeming der be grotingscommissie. tot het aanvragen van een ver hoging van het basisbedrag per inwoner der algemene uitkering uit het gemeentefonds. Vóór de vergadering te 19 uur zal door de stedebouwkundige een toelichting worden gegeven op het ontwerp partieel uitbrei dingsplan „Noord". Na afwerking van deze uitge breide agenda gaat de openbare vergadering over in een besloten zitting. Goed afgelopen. De heer Van de B., chauffeur bij de heer B. uit Waterlandkerk je, is woensdagmiddag door het oog van een naald gekropen. Hij bevond zich met een met zand geladen vrachtauto op de hoge dijk tussen Retranehement en Cadzand-haven. De weg is aldaar betrekkelijk smal. Waarschijnlijk door een defect aan het stuur, buitelde op zeker ogenblik de auto van de dijk en kwam in de vier meter lager gelegen sloot weer op zijn wielen terecht. De chauffeur liep bij dit avon tuur slechts weinig letsel op. Ook de schade aan de wagen viel nogal mee. ZATERDAG 3D DECEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Mijn man is 'n moor denaar". Concertgebouw, 8 u. „Kruit damp". Zuidersportpark. 2.30 uur: Tern. Boys IHoek I. DRIEWEGEN: Café J. P. Klaas- sen, Oudelandseweg, 7.30 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Loving you". ZAAMSLAG: Café „De Vlas bloem", 19 uur: Biljartwed strijd. ZONDAG 21 DECEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Kruitdamp"; 4.30 en 8 uur: „Mijn man is een moor denaar". Concertgebouw, 8 u. „Kruit damp". Lokaal „Bethel", 7 uur: Kerstfeest van de Kinderbij- belclub der Volle Evangelie gemeenschap. AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Loving You"; 8 uur: „Ik was aan hem verslaafd". 10. „Veel zlin het er niet geweest", bromt Svein en z'n blik glijdt bedachtzaam naar de Pictenburcht, die den ker en plomp tegen ri" avondhemel afsteekt! De Noorman ant woordt niet. Hebben zij op dit moment wel licht dezelfde onuit gesproken gedaèlite...? Scherp nemen zij de omgeving in zich op en dan mompelt. Svein: „Verbeeld ik me nou, of hangt daar een licht boven de horizon? Daar De mannen spannen hun ogen in en hun blikken zoeken langs de vale .schemering die de nachtelijke hpmel flauw van de ho rizon doet afsteken. „Je hebt gelijk, Svein" fluistert Eric. „Dat is het schijnsel van een vuur! Dat zullen de Ieren zijn, en daérheen is Fergus nu onderweg. Als we snel zijn kunnen we de ont voerders misschien inhalen...!" In looppas haasten de mannen zich zwijgend voort over de hoog vlakte in de richting van het licht. Het gevaar hier ontdekt te worden is niet groot. Op een enkele dorre struik na ligt de hoogvlakte kaal en verlaten om hen heen en zo ver het. oog rijkt is geen. spoor van mensen te ontdekken. Als zij de plaats naderen waar 't lichtschijnsel hnven de horizon hangt worden zij voorzichtiger. Ze dalen af, langs een smal pad tus sen de rotsen en sluipen voorzich tig nader... en dan fluit Eric veel betekenend tussen zijn tanden Daar beneden hen in een kleine baai ligt de grote Ierse vloot voor anker. Grote wachtvuren verlich ten de kampplaats op het smalle, kiezelige strand waar honderden zwaar bewapende krijgers verza meld zijn. „Het. is te ver om te zien of Fergus er bij is...", gromt Svein. De Noorman knikt kort. „Wacht hier", fluistert, hij Bolan en de krij ger toe, „dan zullen wij'proberen dichterbij te komen..." Geruisloos laten zij zich lussen de rotsen naar beneden glijden. Het. Ierse kamp bevindt zich aan de overziide van de baai, maar in de schaduw van de hoge klippen en onder dekking van de rotsblokken, sluipen de beide waaghalsen dich ter en dichter b\j Opeens houdt Eric met een ruk stil en luistert scherp. Klonk daar niet. achter hen een zwakke kreet Svein heeft kennelijk niets ge hoord! Mogelijk is het de roep van een nachtvogel geweest...!?! Ze ziin het kamp van de Ieren nu zó dicht genaderd, dat ze de ge zichtstrekken der voorste krijgers onderscheiden kunnenDan klettert er opeens een steen langs de rotswand naar omlaagRa zendsnel wendt Eric zich om en op hetzelfde moment klinkt een stem luid en dreigend: „Verroer je niet, jullie zijn omsingeld! Kerst.biteenkomst. In 't jeugdgebouw van de Ned. Herv. Kerk werd een Kerstbijeen. komst gehouden door de afd. Sluis van de bond van platte landsvrouwen, in samenwerking met de Herv. vrouwenverenigin gen uit Sluis en St. Anna ter Muiden. Er bestond voor deze avond een zeer grote belangstelling en een vlotte medewerking van verschil lende kanten. Eerst sprak mej. J. Huissen 'n welkomstwoord en vervolgens mevr. Groenveid-de Boer, die min of meer als gastvrouwe optrad. Onder haar leiding had ook een zangkoortje enige toepasselijke liederen ingestudeerd. Mevr. J. Bosch-Corthals decla meerde o.m. uit het oeuvre van Anton van Duinkerken en zuster Van der Pligt uit St. Anna ter Muiden verzorgde een Kerstver telling. Het slotwoord werd gesproken door mevr. Groenveld-de Boer, die wees op de voortreffelijke geest van samenwerking, die deze avond had gekenmerkt. Een succesvolle Inzending. Door de heer L. Jaumotte alhier weiden op de internationale vo geltentoonstelling te Antwerpen aan zijn inzending kanaries de volgende prijzen toegekend: Strogele kanaries een le pr. met 84 pnt en een 2e pr. met 75 pnt. Zalmkleurige kanaries een le pr. met 81 pnt en een 2e pr. met 79 pnt. Kruising putter/kanarie 4 2e pr. Het gunstig bietenjaar. Op de weegbrug aan de Mar- garetha-haven werden in de af gelopen suikerbietencampagne 1958 aangevoerd: Coöp. Suikerfabriek Sas van Gent 4.225.070 kg Centrale Suiker Mij 66.500 kg Centrale Suiker Mij Roosendaal 3 060.560 kg Totaal 7.352.130 kg hetgeen ongeveer 2 miljoen kg meer is dan in 1957, Spanning aan sraëlische grens Aan de Israëlische-Syrisehe grens is donderdag weer een ge spannen toestand ontstaan. Vol gens Israëlische persberichten trekt Syrië troepen aan de Israë lische grens samen. In goedingelichte kringen in Tel Aviv verklaarde men dat de ontwikkeling nauwlettend wordt gevolgd. Geruchten over pen op handen zijnde algemene mobilisa tie worden echter tegengespro ken. Radio-Damascus verklaarde donderdag dat er sprake is van Israëlische troepenconcentraties. Daaruit bleken volgens Damascus de agressieve bedoelingen" die Is raël t.a.v. Syrië heeft. Russische raketmotor met kernaandrijving Volgens het Amerikaanse tijd schrift „Missiles and Rockets" hebben de Russen proeven geno men met een „vliegend prototype van een raket met kernmotor die een stuwdruk van 22.700 kg ont wikkelt". Het tijdschrift meldde voorts det de Ver. Staten volgende maand op de grond een proef ne men met een kernmotor met oen stuwdruk van 2270 kg. Dit appa raat zou echter geen prototype van een vliegende kernreactor zijn. Volgens „Missiles and Rockets" Heeft de Sowjet-Unie zich ten doel gesteld tegen 1962 de be schikking te hebben over een kernraket-motor met een stuw druk van een miljoen kg. De ruimtevlucht van het Amerikaanse aapje Twee Amerikaanse ruimtevaart deskundigen hebben donderdag verklaard dat uit de gegevens be treffende de ruimtevlucht van het aapje in een Jupiterraket kan worden afgeleid dat de mens een dergelijke vlucht kan doorstaan. Tengevolge van het nietwerken van bepaalde apparaten was het ónmogelijk de neuskegel van de raket met het eapje in het zui delijke deel van de Atlantische Oceaan te bergen. Alleenst. Weduwnaar, vraagt HUISKOUDSTE Kind geen bezwaar. Hl lijk niet uitgesloten. 1 ven onder No. 780, Br van dit blad. BESTELT TIJDIG in Nieuwstraat 46 - Term Diner Soep Vetgemeste haantj Frites - Appelmoe Wijn (Graaf Supéri Dessert 9 Koffie met gebak of Sorbet - IJs Prijs per persoon ƒ5,! voor sterke van de kleinste t grootste maat, blau grijze Kielen en Brc Kantoorjassen, Werl hemden, Manchestei sen, Broeken, KI vesten en alle matei gens lange Broeke Plusfours moet U zijn bij nieuwediepstraa Ook weer Jongensjc (marine blauw) voor Uit de hand te ko met erf, Dijkstraat 73 neuzen. Direct te aanvaarden Te bevragen bij N HOVING. Behalve bieden wij voor de 1 dagen: Azalea's Cyclamen Poinsettia's etc. Hyacinten, Kerstt Hulst, Groen, Mis Kerststukjes etc. Kwekerij - Bloen Axelsestraat 192 - Te heeft gloednieuwe w chines en centrifuge lichte emaille bescha voor 155,met gar desgewenst afbetaling Fabrieksagent: Nieuw 28, Terneuzen, Tel. 2' van Uw te verkoi Japonnen en Rok Alleen bij Nieuwstraat 9 - Ter De vulpei die een compllmi Is voor Uw imui No KTWUk i Van 19.* tot 1S5. Verkrijgbaar bi BOEKHANDEl Terneuzen Te koop gevraagd Kinderstoel. Adres vragen: Bureau v blad. Gevraagd: Jongen v voorkomende wei heden in een trans drijf, leeftijd 16 j Brieven onder No. 7 reau van dit blad.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2