Provinciaal nieuws ^Dr. Zloll Belastingwetten maandag aan de orde ESSO WAAKT TEGEN SLIJTAGE Kantongerecht Terneuzen AGENDA De bevolking van Nederland. Vrije zondag Horecapersoneel. Kijkers en Luisteraars. AXEL BOSCHKAPELLE. GROEDE. KLOOSTERZANDE. RETRANCHEMENT. wat SAS VAN GENT. SLUISKIL. ST. JANSTEEN. VLI3SINGEN. ZAAMSLAG TWEEDE KAMER De vergadering der Tweede Kamer is dinsdagmiddag eerst te half twee geopend. De Voorzitter doet mededeling van een brief van prof. Beel, waarin deze in verband met de hem door H. M. de Koningin gegeven opdracht, zegt het zeer te zullen waarderen als tijdens de enkele dagen van zijn onder zoek geen beraadslagingen zul len worden gehouden en beslis singen zullen worden genomen, die het onderzoek ongunstig zouden beïnvloeden. Prof. Beel denkt deze week H. M. de Ko ningin rapport te zullen uit brengen. Hij stelt voor de ver dere behandeling van de belas- tingontwerpen te behandelen op maandag 22 december. De Voorzitter doet nog een verder voorstel. Er is misver stand gerezen over de vraag welk wetsontwerp maandag in behandeling is geweest. Met het oog op dit misverstand zou op maandag de behandeling kun nen worden voortgezet, eerst over het tweede ontwerp (indi recte belastingen), vervolgens over het eerste (directe belas tingen). De heer Burger (Arb.) zegt er mee akkoord te gaan het mis verstand op te heffen. Hij wil de behandeling terugdraaien tot het begin der beraadslagingen vóór het orde-voorstel van de voorzitter. Spr. verklaart zich tegen node loze verschuiving. Hij wil uit sluitend het wetsontwerp inzake de directe belastingen verschui ven. De heer Romme (K.V.P.) zegt zich te willen onderwerpen aan de leiding van de voorzitter. Hij sluit zich ook aan bij de brief van prof. Beel. De heer Bruins Slot (A.R.) meent, dat niet verder terugge draaid moet worden dan nood zakelijk is. De heer Gortzak (com. groep) meent dat de beste oplossing is te doen alsof maandag niet is vergaderd. Maandag a.s. kan dan de behandeling gewoon voortgezet worden. De Voorzitter merkt op, dat de Kamer maandag besloten heeft het hele complex van voorstel len te behandelen. Daarover is geen misverstand. De heer Bur ger zou kunnen voorstellen daarop terug te komen. Daar er geen tegenvoorstel komt wordt de discussie geslo ten. De belastingontwerpen ko men dus maandag aan de orde. WOENSDAG 17 DEC. TERNEUZEN: Luxor-Thcater, 8 uur: „Gangster-oorlog in Miami". AXEL: Hotel „Het Gulden Vlies", 8 uur: Lezing voor de Chr. Emigrantie Centrale door de heer Marinussen over zijn reis naar Canada. DONDERDAG 18 DEC. BREDA: Domeinkantoor 10.30 uur: Aanbesteding a) bouwen van 3 pachterwoningen in de Braakman- en Dijckmeester- polder (nabij Philippine); b) bouwen van 1 pachterwoning in de Dijckmeesterpolder. In de eerste 10 maanden van dit jaar bedroeg het aantal hu welijken in Nederland volgens opgave van het C.B.S. 75.613 tegen 77.727 in de overeenkom stige periode van 1957. Het aan tal levendgeborenen bedroeg 197.876 tegen vorig jaar 196.469 en het aantal overledenen 69.382 tegen 67.723. Het aantal immigranten in de eerste 10 maanden van 1958 bedroeg 60.938 tegen vorig jaar 40.618 en het aantal emigranten 48.640 tegen vorig jaar 56.629. Het aantal inwoners van ons land bedroeg op 1 november j.l. 11.235.870. 9 De Chinese autoriteiten te Kanton hebben in de afgelopen tien dagen weer een groep natio nalistische agenten gearresteerd. Negen van hen zijn terechtge steld wegens pogingen om een bomaanslag op een theater en andere openbare gebouwen in Kanton te plegen, zo meldt het procommunistische blad „Ta Koeng Pai" in Hongkong. Aan het onafhankelijke, en in de Engelse taal verschijnende dagblad „Times of Indonesia" in Djakarta is op last der mili taire autoriteiten een verschij ningsverbod opgelegd. Het blad wordt ervan beschuldigd de goe de naam van Indonesië schade te hebben toegebracht. (Advertentie) MET ESSO BENT U BETER UIT! Alleen ESSO BENZINE geeft Uw motor de EXTRA bescherming van BOVENSMERING. 's Winters belangrijker dan ooit! Esso Extra (Winter Grade) voor zomerprestaties in de winter! Zitting van 16 december D. J. B. van M-, landbouwer te Clinge, was wat verlaat en met zijn landbouwkar op weg naar huis in het avonduur vervallen, waardoor zijn kar verlicht moest zijn. maar van M. had daar niet op gerekend. Dit kwam hem, overeenkoms tig de eis van de officier van justitie mr. Andreae op ƒ30 of 6 dagen te staan. C. Th. H., chauffeur te Wach- ïebeke (B.) reed met een auto met aanhangwagen, geladen met pulp, over de Westkade te Sas van Gent. Bij controle bleek, dat de lading van dien aard was, dat de maximum wieldruk ver over schreden was. H. en zijn meegekomen werk gever deden een uiterste poging om de dans te ontspringen door mede te delen dat zoiets in Bel gië wel mag- VAAR- OF VOERTUIG? De politierechter te Middelburg heeft de aannemer G. van O. vrij gesproken van de hem ten laste gelegde overtreding der m jtouij- tuigenbelasting in verband niet iet gebruik van een z.g. „duck een amphibie-voertuig, dat te vens te water kan dienst d-jen. De rijksadvocaat heeft tegen die vrijspraak cassatie aangete kend. De advocaat-generaal bij Qe Ho ge Raad mr baron Van Voorst tot Voorst concludeerde gisteren lot ontvankelijk-verklaring van dit beroep omdat naar zijn me ning de politierechter aan het be grip motorrijtuig een uitleg heeft •gegeven, die niet met de wet in overeenstemming is. Mr Van Voorst tot Voorst con cludeerde tevens tot vernietiging van het vonnis en aangezien niet aehoeft te worden getreden in 'n hernieuwd onderzoek der feiten, tot veroordeling van de aanne mer tot 5 gulden boete. AUTOMANIAK TOT ANDERHALF JAAR VEROORDEELD De sedert begin augustus ge detineerde 25-jarige autohande laar L. J. van S. uit Hilversum, die maandenlang aan de lopende iband in Het Gooi, Utrecht en Amsterdam auto's had gestolen sn daarna had verhandeld, is dinsdagochtend door de recht bank te Amsterdam tot ander half jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest ver oordeeld. Er was twee jaar met aftrek en voorwaardelijke ter beschikkingstelling tegen hem geëist. De verdachte moet voorts nog van een vroegere voorwaardelij ke straf, waarvan de proeftijd nog niet was verstreken, drie maanden ondergaan. Tenslotte hangen hem nog vijf maanden jeugdgevangenisstraf boven het hoofd van een veroordeling uit 1956. Hem was toen twee jaar en tien maanden opgelegd, doch vijf maanden voor het verstrijken van de straftijd was hij voor waardelijk in vrijheid gesteld. HOGE RAAD VRIJSPRAAK VOOR VLISS1NGSE NOTARIS GEHANDHAAFD De Hoge Raad heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van de Vlissingse notaris V., die in hoger beroep door het gerechts hof te 's-Gravenhage is vrijge sproken van de hem ten laste ge legde verduisteringen van ruim 4000 gulden, maar door hetzelfde hof werd veroordeeld tot 5000 boete wegens valsheid in ge schrifte. Tegen de vrijspraak tekende ■ie procureur-generaal bij het ge rechtshof cassatie aan. De Hoge Raad heeft gisteren dit beroep niet-ontvankelijk ver klaard. De officier van justitie hield zich evenwel aan de Nederland se wetgeving en eiste 50 of 10 dgn. Uitspraak ƒ40 of 8 dgn. J. de B., landbouwersknecht te Hoek, had zijn bespannen wagen niet verlicht, terwijl het in de vroege morgenuren nog duister was. De B. werd op het gevaar lijke van onverlichte landbouw- wagens gewezen en werd veroor deeld tot 25 of 5 dgn. J. J. R., molenaar te Vogel waarde, kwam met zijn auto op 22 november te Vogelwaarde zodanig een uitrit uitgereden, dat hij het verkeer op de rijks weg hinderde. Eis ƒ20 of 4 dgn. Uitspraak 15 of 4 dgn. W. A. M. te Axel kwam op zijn bromfiets over de Kinderdijk en moest daar de rijweg overste ken. Om de oversteek goed te kunnen doen, had hij te weinig uitzicht aangezien een aldaar ge parkeerde auto dit belette. M. was ondanks het slechte uitzicht toch de weg overgestoken, daar hij meende dat de weg vrij was. Dit bleek niet het geval te zijn en er ontstond een nogal gecom pliceerde aanrijding met dure financiële gevolgen. De oficier merkte op, dat M. juist omdat hij geen of te weinig zicht had, zeker niet zonder meer had mogen oversteken. Hij eiste een geldboete van 30 of 6 dgn hechtenis. De uitspraak luidde 20 of 4 dgn. G. A. v. d. B-, landbouwer te Terneuzen, kwam met zijn auto op 11 november door de Vloos- wijkstraat gereden en bemerkte te laat dat een brommer uit de richting van de Grenulaan kwam gereden, hetgeen een aanrijding ten gevolge had. Nadat v. d. B. het geval had uiteengezet, werd hem gevraagd of hij op dat moment niet te druk geconverseerd had. De officier was van oordeel dat als hij had opgelet er geen aanrijding zou hebben plaats ge had. Ook bleek bij de controle van de auto dat de handrem niet functioneerde. Voor deze twee feiten, n.l. het niet genoeg rechtshouden en de niet functionerende handrem werd 25 en 10 of 5 en 2 dgn geëist. Uitspraak resp. 20 en 10 of 4 en 2 dgn. E. J. C., bankwerker te Sas van Gent, reed op 23 augustus met zijn auto te Vogelwaarde over de Provinciale weg met zo'n snelheid, dat hij niet tijdig kon stoppen en tegen een vóór hem rijdende auto aanreed. C. zeide, dat toen de omstandigheden nog al moeilijk waren. C. werd er echter op gewezen, dat men steeds de snelheid moet regelen naar de omstandigheden. Eis 20 of 4 dgn. Uitspraak 15 of 3 dgn. J. W., expediteur te Yerseke. moest zich verantwoorden omdat hij op een zaterdagmiddag hand tastelijk was geweest tegen de heer A. J. K. te Wemeldinge, die bij het afrijden van de boot te Perkpolder tegen zijn auto was gereden. W. maakte zich dermate boos, dat hij K. door de autoruit zó hard aan zijn jas trok, dat deze scheurde. W. was niet ter zitting ver schenen, maar twee getuigen, K. en De M„ beiden uit Wemeldin ge, verklaarden ter zitting, dat er een kleine schade was ont staan bij het afrijden van de boot en dat W. deze schade even wil de regelen Soor K. aan zijn jas te trekken, waardoor de jas scheurde. W. werd bij verstek veroor deeld tot 25 of 5 dgn. P. G. M., rijwielhandelaar te IJzendijke, reed op 13 augustus met zijn auto over de Westkade te Sas van Gent. Bij het links ai- slaan naar de St. Albertpolder verleende hij het verkeer van rechts geen voorrang, tengevolge hiervan ontstond er een aanrij ding. M., die moeilijk van zijn schuld te overtuigen was, werd veroor deeld tot ƒ30 of 6 dgn. A. P. M. de R., fabrieksarbeider te Axel, stond terecht omdat hij niet gezorgd had, dat zijn leer plichtig zoontje Benny regel matig de lagere school bezocht. R., hierover ondervraagd, zei,dat hij zulks niet geweten heeft, doch dat zijn zoontje angstig was ge weest slagen te krijgen van het hoofd der school. R. werd aangemaand om zijn vaderlijke plichten ten opzichte van zijn kinderen beter te vol brengen en te zorgen dat zij regelmatig naar school gaan. Eis 15 of 3 dgn. Uitspraak 10 of 2 dgn. Met ingang van 1 januari a.s. zal aan Horecapersoneel ten minste tweemaal in zes achter eenvolgende weken een vrije zondag moeten worden gegeven. Deze wijziging van het werk tijdenbesluit voor koffiehuis- en hotelpersoneel beoogt een rede lijke verdeling van de voor dit personeel voorgeschreven 17 vrije zondagen per jaar te waar borgen. Blijkens een mededeling van de persdienst van de P.T.T. be droeg op 1 december 1958 het aantal geregistreerde radio-ont vangtoestellen in Nederland 2.480.551 tegen 2.471.360 op 1 no vember 1958. Het aantal aange geven televisietoestellen steeg in hetzelfde tijdvak van 359.229 tot 374.738 (t/m 12 december 383.266). Op 1 december 1958 waren er 508.829 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 509.380 op 1 november 1958. UITZENDING VAN HET VRAAGGESPREK OVER HET ONTWIKKELINGSPLAN VOOR DE KANAALZONE. In verband met de Kabinetscri sis werd zaterdagavond de uit zending van het Vara-radioweek- journaal geheel gewijzigd, waar door ook de uitzending van het TAXICHAUFFEUR KREEG KLAPPEN VAN PASSAGIER. De 60-jarige Amsterdamse taxichauffeur G. F. Jagerman heeft maandagavond een bij zonder onaangename en pijn lijke ervaring met een klant op gedaan toen het op betalen aan kwam. In zijn wagen had hij de 36-jarige chauffeur De K., die enige borreltjes op had, naar de Barentszstraat te Amsterdam gebracht. De man, geen onbe kende voor de politie, gaf in plaats van te betalen de chauf feur met een ijzeren pijp enige klappen op zijn hoofd. De taxi chauffeur, die enige bloedende verwondingen opliep, moest zich in het Wilhelmina-gasthuis la ten verbinden en kon daarna naar huis terugkeren. De K. is door de politie in arrest gesteld. NEDERLANDS MOTORSCHIP GESTRAND. Het 400-ton metende Neder landse motorschip „Rex" uit Gro ningen, dat met. een lading cokes op weg was van Engeland naar Marstal op het Deense eiland Arö, is dinsdagmorgen bij Mar stal gestrand. Schepen van het tonnage van de „Rex" varen meestal noorde lijk om het eiland heen. Ook de kapitein van de „Rex" was mee gedeeld dat hij deze route moest varen. Hij nam echter de zuide lijke. Men heeft assistentie gevraagd om het schip weer vlot te krij gen. IJSBEER-TWEELING DOOD GEBOREN „Ik had het afgelopen seizoen liever 50.000 bezoekers minder gehad, dan dat me dit moest overkomen", dat was het com mentaar van de heer Ouwehand, toen hij melding maakte van twee doodgeboren ijsbeertjes in het dierenpark te Rhenen. De geboorte van ijsberen in gevan genschap is een grote zeldzaam heid. In het dierenpark te Rhenen kwam in 1959 ook een tweeling ter wereld, die toen in leven is gebleven, doch in 1944 bij de evacuatie door de bezetters werd doodgeschoten. vraaggesprek over het ontwik kelingsplan voor de Kanaalzone geen doorgan" vond. Dit zal "thans heden (woensdag) avond te beluisteren zijn in het programma van de Vara in haar rubriek „Dingen van de Dag" des avonds van 6.40 tot 6.50 uur. VERHOGING BELGISCHE ZWINDIJK AANBESTEED De Belgische Zwindijk zal wor den verhoogd door een Neder landse aannemer. De firma Ver haar uit Lisse had op dit werk ingeschreven met ruim 5 miljoen frank en was daarmee de laag ste inschrijfster. De verhoging van het Nederlandse deel van de Zwindijk heeft destijds 550.000 gulden gekost. De hele Zwindijk zal dus ruim een miljoen gulden gaan kosten. Vingertop afgekneld. Maandagavond waren enkele leerlingen van „Concordia" wat te vroeg voor de repetities op de speelplaats van de oude openbare lagere school in de Kerkdreef en vermaakten zich met een jeugd- spelletje. Zij verdrongen elkaar bij het ijzeren hek dat de speel plaats van de weg scheidt. De 9-jarige P. G. was daarbij zo on gelukkig met zijn vingers tussen het hek bekneld te raken, waar door een van zijn vingertoppen werd afgekneld. Dcitter Kats, die de knaap eer ste hulp verleende, achtte het x 1 -lelijk dat deze naar het Si. Elizabeth ziekenhuis te Sluis kil ter verdere verzorging werd gebracht. Kleuterschool. De bouw van de nieuwe kleu terschool nadert haar voltooiing. Alleen het schilderswerk wordt door de weersgesteldheid enigs zins gestagneerd. De school wordt modern ingericht en ook het meubilair, ontwikkelingsma teriaal en de andere hulpmidde len zullen geheel worden gemo derniseerd. Men hoopt de school begin volgend jaar in gebruik te kunnen nemen. Officiële ingebruikneming nieuwe uitvalswegen en nieuwe Gemeentelijke kleu. terschool. De nieuwe uitvalsweg, welke door de aannemer Toussaint van Cadzand onder toezicht van het ingenieursbureau Van Hasselt De Koning, te Nijmegen, is aan gelegd, zal op vrijdag 9 januari a.s. offieiëel in gebruik worden genomen. Diezelfde dag zal de naar een ontwerp van de architect de heer Rosenkranz te Oostburg, ge bouwde openbare kleuterschool offieiëel worden geopend. Nutsavond. Maandag 15 december belegde de afdeling Groede van 't Nut van 't Algemeen een avond in het hotel ,.De Drie Koningen". Nadat de voorzitter, notaris A. H. M. van den Hoek, de avond had geopend waarbij hij de vele aanwezigen en in 't bijzonder de heer Elzinek verwelkomde. De heer Enzinck, de te Oost burg wonende auteur, sprak over Griekenland. In een boeiend be toog noemde hij Griekenland de bakermat van onze beschaving. Op zijn reis door Griekenland, waar hij geruime tijd verbleef, toonde hij ons het oude Grieken land met de gewijde plaatsen en de merkwaardige kloosterge meenschappen op de berg Athos. Ook het hedendaagse Grieken land leerde hij ons kennen op het vasteland met een bezoek aan Athene, Olympia en Delphi. Met een honderdtal meest ge kleurde dia's werd het gesproke ne nog eens verduidelijkt. Deze avond is een voor ieder leerzame avond geweest doordat de heer Enzinck zich niet be perkte tot het opsommen van bijzonderheden, maai telkens doordrong tot een dieper ver staan van land en volk waarvan zijn boek „Griekenland, Europa's laatste paradijs" zo'n treffend beeld geeft. Rond elf uur sloot de voorzitter met een woord van dank deze interessante avond. Vakexamen. De heer Joh. Vernimmen heeft te Leiden met goed gevolg exa men gedaan voor auto-instruc teur. - - Smokkelauto glipte over de grens. Zaterdagavond reed een grote luxe autó door de straten van Retranehement, zich keurig hou dend aan de verkeersvoorschrif- ten. Dit is op zichzelf niets bij zonders, doch toen de onbekend gebleven chauffeur de brug op het eind van de Nieuwstraat ge passeerd was, gaf hij vol gas, met de bedoeling het grenskan- toor zonder te stoppen voorbij te rijden. De dienstdoende grenskom- mies reageerde snel op de onge bruikelijke handelwijze van de (Advertentie). door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR 25) (Nadruk verboden.) Holl maakte riog een vriende lijke opmerking, maar sloot toen de deur achter zich. Was het mogelijk, dat men reeds na zo korte tijd als een vreemde in zijn eigen kamer kon staan? Jarenlang had hij hier gewoond en nu was deze ruimte plotseling een vreemde kamer in een vreemd pension. Waar was hij dan eigenlijk thuis, wanneer 't hier niet was? Hij nam zijn koffer uit de kast. Deze koffer was één van zijn weinige bezittingen, die nog uit de tijd van voor de oorlog uit de huishouding der Holl's in Dresden stamde. En dus was hij zwaar en degelijk, uit het beste leer voor de eeuwigheid gemaakt en buitengewoon ouderwets. Reeds wanneer hij leeg was, kostte het moeite hem op te tillen. Vroeger was 't van zelfsprekend geweest dat men een kruier nam om zo'n koffer te versjouwen. Ja.als men goed keek naar de verbleekte étiketten die erop geplakt wa ren, kon men nog „Shepherds Hotel, Kairo" lezen, of „Danie- li", Venezia". Holl maakte de koffer open en stopte er, zonder te kiezen, bijna alles in wat van hem was in de eerste plaats wetenschap pelijke boeken en notities. An ders bezat hij niet veel. Vervolgens riep hij Rosa. Ik blijf tamelijk lang weg, maar ik hou de kamer en be taal die door.Op een goede dag ben ik weer terug. Rosa beloofde, dat ze af en toe de ramen zou zemen. Dat zou me veel plezier doen.De koffer laat ik tegen de avond halen. Buiten regende het nog steeds en die regen zag er naar uit, alsof het hem in München zeer beviel. Holl begroef zijn handen diep in de jaszakken en begaf zich op weg naar het laboratorium, naar Amriss. Hoe zou hij hem ontvangen? Natuurlijk met gemopper, zoals hij meestal deed. En had de oude man niet gelijk te moppe ren? Was Stefan er niet van door gegaan? V/as hij niet iemand, die zijn koilega's in de steek liet, omdat hij het ergens beter kon krijgen? Maar, waar het vertrouwen, dat Alberti in Amriss draaide zich om en me stelt, wel iets verschuldigd, ontwaarde Stefan Holl. Ik moet hem daarvoor toch Meteen schoof hij zijn bril op iets kunnen aanbiedenNa- het voorhoofd en dit kleine ge- tuurlijk is het daar veel mooier j baar had ongeveer dezelfde be- dan hierMaar waarom moet tekenis als het signaal «Klaar ik dan blind daarvoor zijn? Het voor het gevecht!» op een oor- is toch niet verboden zich te verheugen over schoonheid en kuituur. Alberti betaalt me een behoorlijk honorariumOp logsschip. En Stefan kreeg dan ook onmiddellijk de volle laag. Ahmeneer de dokter Kijk eens aan! Onze uitknij- de deserteur verhief zijn stem en deze wijze komt men eindelijk per. eens uit de voortdurende geld- j Hij zorgen en kan men zich een be- maakte een breed gebaar, tere garderobe aanschaffen, j Mijne herenhier ziet U Overigens heb ik niet veel no- die dokter Stefan Holl, die zo dig. Zeker, het is prachtig geld goed was bij het hoogtepunt van te verdienen, maar meer nog de strijd uit de voorste loopgra- windt het zorgeloze werken me ven der wetenschap te deserte- op. En dan is Helga er ook nogj renvoortvluchtig te wor- Ja, ze is toch wel een wonder- j den.'m eenvoudig smeren. baarlijke vrouw en een beterHij greep Holl bij de beide vriend dan zij kan geen man schouders en schudde hem vinden. Maar dat arme schep- heen en weer als een jonge sel, die tedere, zachte Angla een bloem onder glas, die spoe dig zou sterven. Het is om gek te boom. Dat jij je hier nog durft la ten zien, vlegel, dat is het top wordenhet noodlot van dit punt van brutaliteitLaat me jonge meisje. Klinisch is zij daar die geldbuidel van het Co- echer een interessant geval, een momeer opbellen, omdat hij- buitengewoon interessant geval. zelf te laf is zijn ouwe leraar de Wanneer zij gezond was, dan trouw op te zeggen.En dan had zij nog een heel leven voor j komt hij nog hier ook om zich zich. Zij zou spoedig een beto-1 ever onze slavenarbeid te ver- verende vrouw zijn, een zielvol- lustigenDokter Holl le, lieve, begerenswaardige om eigenlijk niet, waarom zou vrouw! hij het niet beter hebben. Ruim l Stefan ging over de binnen baan voor de man die bekwaam plaats van zijn kliniek naar het isIeder mens heeft het recht laboratorium. Dit vertoonde het vooruit te komen. Dat wil zeg- gewone beeld. Dat wil zeggen.. genkom ik werkelijk voor- niet helemaal. Er dromden zich uit als ik aan het Comomeer ga namelijk nu nog meer laboran- zitten en daar in een laborato- ten om de tafel. En temidden rium werk? van hen stond Amriss, met Cor- Misschien kom ik daarginds vus naast zich. Slechts de wel vooruit, ik zal er zeker niet plaats waar Stefan tot nu toe op mijn luie rug ga^n liggen v gewerkt had, was niet bezet. Of om alleen naar het meer en de het toeval of opzet was, wist palmen te kijkenIk heb eenhij niet. groot werk voor de boeg en ben 1 Goedemorgen, professor donderde Amriss tot slot wilt U hier eigenlijk nog? Stefan kende zijn oude chef beter dan deze wist. Hij maakte dus ru tig een hoofdbeweging naar zijn oude plaats en zei: Mijn werkjas halen en een verklaring geven. Een verklaring? snoof Am riss. Geloof jij, dat ik niets an ders te doen heb, dan verkla ringen van voortvluchtigen aan te horen? Jawat wil je ei genlijk verklaren? (Wordt vervolgd.) chauffeur en liet de slagboom neer. Wellicht had de smokke laar reeds voor hetere vuurtjes gestaan, want in volle vaart narr. hij de hindernis. De slagboom werd met geweld opengedrukt en of er niets gebeurd was, vervolg de de wagen zijn weg. De wagen was gevuld met do zen, die wellicht boter bevatten. Hoewel de slagboom knakte, kon niet geconstateerd worden, dat de smokkelauto schade opliep. Vergadering N.V.V.-vrou- wenafdeling. In zaal Reseda kwam de afde ling Sas van Gent van de vrou wenbond van het N-V.V. bijeen. Ook waren aanwezig de gepen- sionneerde leden van het N.V.V. en hun dames. Het was een bij zondere bijeenkomst, want de heer C. Hoek, districtsbestuurder van het N.V.V., kwam de afde ling feliciteren met het behaalde succes in de ledenwervingsac ties. De afdeling is er nl. in ge slaagd het grootste percentage te verwerven bij de wervingsac tie in het gehele land. Het hoofd bestuur liet dan ook de heer Hoek een vaantje overhandigen aan mevr. Renier, voorzitster van de afdeling. Ook mevr. Dijk uil Biervliet lid van het centraal be stuur, feliciteerde de afdeling met het behaalde resultaat. Voorts werd de afdelingsvlag, welke geheel door de Sasse af deling werd gemaakt, uitgereikt. De heer Hoek hield een toe spraak over de ontwikkeling van de sociale wetgeving i.v.m. de ouderdomsvoorziening en de toe komstige weduwenpensioenen. Tevens behandelde hij de moge lijkheden voor de ontwikkeling van de studerende jeugd. De Sluiskilse Jeugdraad start met een bonte avond. Meerdere malen maakten wij melding van baldadigheden dooi de jeucd begaan en al is het ge lukkig niet zó ver gekomen, dat wij de Sluiskilse jeugd onder de asfalt-jeugd zouden rangschik ken, toch bezorgde zij bij tijd en wijle onze plaatselijke politie veel werk. Maar nu komen er bepaald „goede" berichten binnen en ook dit dient in ons streekblad vei meld te worden. Bij de aanvang van het winter seizoen is n.l. een parochiële Jeugdraad in het leven geroepen, die zich na een bescheiden start, de volle sympathie van de bevol king heeft weten te verwerven. Onder goede leiding werd een aantrekkelijk winterprogramma samengesteld, waarna de jeugd op stap ging voor het we;-ven van donateurs met het verbluffend resultaat, dat zij niet minder dan 500 contribuanten kon boeken en 1250 vergaarde. Om hun dankbaarheid over dit prachtige succes tot uiting te brengen, heeft de Jeugdraad be sloten op de 2e Kerstdag in het parochiehuis de donateurs een bonte avond in jeugdverband aan te bieden met een gratis tombola als hoogtepunt. Ere-medaiile. Bij Koninklijk Besluit is ver leend de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. in goud aan de heren P- C. van Helsland en Ch. L. Martinet, raadslid der gemeente Sint Jan steen. Mutaties bij de Koninklijke Mij „De Schelde". Naar de directie van de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen ons mededeelt, is de heer S. van Ravestein met in gang van 1 januari a.s. benoemd tot hoofdingenieur en chef van de commerciële dienst. Met in gang van dezelfde datum is mr. H. Langman benoemd tot secre taris van de N.V. Kon. Maat schappij „De Schelde". De heer Langman is thans dienstdoend chef van de commerciële dienst. Voorgesteld zal worden aan de eerstvolgende vergadering van aandeelhouders, ir. J. H. Mulock Houwer te benoemen tot onderdirecteur. Naar wij vernemen zou deze benoeming van de heer Mulock Houwer in verband staan met het feit, dat over circa twee jaar ir. C. Kapsenberg, thans een der directeuren van de Kon. Mij „De Schelde' met pensioen zal gaan. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijkspo litie alhier werden als gevonden aangegeven, onderstaande voor werpen, welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermeide adressen: muurplug, Puntstr. lij passer in étui, Hoek v. d. Dijk B 157; concordantie, Veer B 44.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2