auto-rijlessen Eisenhower over Duitsland en de Russische atoomvliegtuigen Nobelprijzen uitgereikt lit wil Mietje Afrikaans-Aziatische economische conferentie over Arrestatie van vele hoge functionarissen in Irak Sowjet-voorstel afgewezen SCHIPPERS 1 Verklaring vanWestduitse regering Socialisten uit Luxemburgse regering getreden >T HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 33150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DONDERDAG 11 DECEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1549 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie f 2.25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties): 5 regels f l,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties hij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 ihut. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 iwr. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. President Kisenhower heeft woensdag verklaard, dat de Ver. Staten altijd op het standpunt hebben gestaan dat Duitsland door vrije verkiezingen moet worden verenigd. Zolang alle mogendheden, inclusief Duits land natuurlijk, niet de één of andere scliikking hiervoor zullen hebben gevonden, heeft het Wes ten do verantwoordelijkheid en de plicht en dat is zelfs meer dan huil recht om de vrijheid van liet Westelijk deel van Ber lijn te handhaven. Eisenhower zei dit op een pers conferentie in Washington. De Ver. Staten mogen in geen ge val nalaten hun verantwoorde lijkheid uit te oefenen, meende hij, want dan zouden zij mensen in de steek laten die het recht hebben de samenwerking te ver wachten die de Ver. Staten hun beloofd hebben. Verslaggevers stelden aan de president vragen over de per- oonlijke boodschap van de Sow- jet-premier, Chroesjtsjef, die de democratische senator Hum phrey van een bezoek aan Mos kou heeft meegebracht. Hum phry heeft die boodschap dinsdag afgeleverd, naar verluidt zou zij handelen over de Duitse kwestie. Op de vraag of Eisenhower in de boodschap iets had gevonden dat zou kunnen helpen om de spanning om Berlijn weg te nemen, antwoordde de president dat hij er niet iets bijzonder nieuws in had aangetroffen. Overigens wist hij niet wat se nator Humphrey in het openbaar had verklaard, zodat hij zich ver der liever niet over de kwestie uitliet. De president stelde het op prijs om duidelijk te verklaren, dat de Ver. Staten niet proberen arbi trair te zijn, in de zin dat zij pro- !cren om wie dan ook te prikke len of boos te maken. Ovei de berichten omtrent Rus sische atoomvliegtuigen ver klaarde president, dat de Ameri kaanse regering geen enkel be trouwbaar bericht heeft ontvan gen waaruit zou blijken dat de Russen erin geslaagd zijn een vliegtuig op kernenergie te laten vliegen- In dit verband merkte hij op, dat het geen zin heeft om te pro beren een vliegtuig met een kern- motor alleen maar een paar hon derd meter van de grond te krij gen. Het onderzoek in de Ver. Staten is dan ook gericht op de ontwikkeling van een atoom vliegtuig dat voor vreedzame of militaire doeleinden op bevredi gende wijze kan worden ge bruikt. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat het wetenschappelijk onderzoek naar atoommotoren voor vliegtuigen en het overbren gen van de opgewekte energie is gestaakt. Deze kwestie was ter sprake gekomen, nadat journalisten vra gen hadden gesteld over berich ten dat senator Humphrey van premier Chroesjtsjef had ge hoord, dat de Sowjet-Unie een iange-afstandsraket had gebouwd die 13.000 km kon afleggen. Eisenhower zei dat hij niet zijn vertrouwelijk gesprek met de se nator openbaar kon maken, doch hij had wel de berichten over de kwestie in de kranten gelezen en hij voelde zich niet gedrongen ze tegen te spreken. Voorts zei hij niet in te zien waarom de Sow jet-Unie er niet in zou kunnen slagen een dergelijke raket te ontwikkelen. De Ver. Staten heb ben op dit gebied ook successen behaald. (Hiermee doelde hij kennelijk op de recente proef waarbij een Atlas-raket een af stand van meer dan 9000 km zou hebben afgelegd.) DE GENEEFSE CONFERENTIE TER VOORKOMING VAN VERRASSINGS AANVALLEN Ook de 24ste bijeenkomst, op v. jnsdag, van de tien-landen- conferentie te Genève over het voorkomen van verrassingsaan vallen, heeft niet tot resultaten geleid. Het Westen wil, dat uit sluitend over technische aange legenheden wordt gesproken, terwijl de communisten ook po litieke vraagstukken in de be raadslagingen betrokken willen zien. Vandaag wordt voor de 25ste maal vergaderd. Volgens Egyptische persbe richten zyn vele hoge functio narissen in Irak, die na de revo lutie van juli j.l. waren aange steld, gearresteerd in verband met een beraamde staatsgreep die zoals gemeld verijdeld zou zijn- Volgens radio-Bagdad kun nen de samenzweerders de dood straf tegemoet zien. Waarnemers melden dat de Egyptische pers geen nadere aanduidingen geeft omtrent de aard van het komplot en een be richt van het nieuwsbureau voor het Midden-Oosten, volgens het welk de Verenigde Staten bij de samenzwering betrokken zouden zijn geweest, niet heeft opge nomen. Waarnemers verwachten dat premier Kassem, na de ontdek king van het komplot, misschien maatregelen zal nemen die hem de handen vrij zullen laten tot het tijdstip waarop hij 'n nadere uiteenzetting zal geven van zijn binnen- en buitenlandse politiek. Totnogtoe heeft Kassem de wereld over zijn politieke plan nen in het onzekere gelaten. Hij heeft het Pact van Bagdad niet De Sowjet-Unie heeft dinsdag avond op de economische confe rentie van Afrikaanse en Aziati sche landen te Caïro een neder laag geleden. Een poging van de delegatieleider Nesterol' oir in een subccrnmissie nog een voor stel in te dienen, werd met twaalf' tegen vier stemmen, bij vier ont houdingen afgewezen. Nesterof was in een rede ter ondersteuning van het voorstel begonnen met een aanval op de Ver. Staten en Engeland, die hij van inmenging in de binnenland se aangelegenheden van de lan den in het Midden-Oosten be schuldigde, toen de Indonesische voorzitter der subcommissie, Mo- hamed Soebehan, hem buiten de orde verklaarde en meedeelde dat er geen nieuwe rapporten konden worden ingediend. Onder de landen, die dit standpunt steunden, bevonden zich India, Irak, Saoedi-Arabië, Soedan en de V.A.R. De Rus deelde mee, dat zijn land bereid was met alle Afri kaanse en Aziatische landen han del te drijven op basis van we derzijds voordeel en dat de Sow jet-Unie leeds met dertien lan den van deze groep handels akkoorden had gesloten. De Rus sische voorstellen zullen wellicht op de conferentie van volgend jaar aan de orde komen. De Sowjet-Unie stelde in een commissie, opgericht om de Euro pese gemeenschappelijke markt te bestuderen, voor onmiddelijk een „pool" van de in Afrikaanse en Aziatische landen gewonnen grondstoffen te vormen, als tegen maatregel tegen de E.E.G. Enige afgevaardigden uit Zuid-Oost- Azië antwoordden dat men eerst zou moeten nagaan om de be trokken landen dan hun produk- ten zouden kunnen verkopen. Tot dusver is over deze kwestie nog geen beslissing genomen. De delegatie van de „voorlo pige Algerijnse regering'' heeft woensdag de landen, die op liet ogenblik deelnemen aan de eco nomische conferentie van Afri kaanse en Aziatische landen te Cairo, verzocht economische en politieke druk uit te oefenen op Frankrijk opdat er een einde komt aan de oorlog in Algerië. Het verzoek werd door alle com missies van de conferentie op één na afgewezen ais zijnde in strijd met de doelstellingen ven dr conferentie. De -ommissie, die zich bezig moet houden met de vraagstuk ken die verband houden met het in werking treden van de ge meenschappelijke Europese markt, is met algemene stemmen tot de conclusie gekomen dat de instelling van deze markt gevol gen zal hebben die strijdig zijn met de belangen van de Afri kaanse en Aziatische landen. Een woordvoerder van de com missie verklaarde dat men tot het inzicht is gekomen dat het onverwijld in het leven roepen van een systeem van economi sche samenwerking tussen de Afrikaanse en Aziatische landen het enige middel is om deze be langen te verdedigen. De uitge werkte aanbevelingen van de commissie zullen in de loop van donderdag 11 december bekend worden gemaakt, aldus de woord voerder. O - Zwitsers plan voor tunnel onder grote St. Bernhard Het Zwitserse parlement heeft woensdag zijn goedkeuring ge hecht aan een plan om een tun nel van 5900 meter onder de gro te St. Bernhard te leggen. De kosten worden geraamd op 44 miljoen Zwitserse franken (onge veer 37 miljoen gulden). Dit plan voor oen rechtstreekse wegverbinding (ussen Parijs en Milaan via Lausanne vormt het Zwitserse antwoord op het Frans- Italiaanse project voor een tunnel onder de Mont Blanc. afgezworen en ook geen pre cieze omschrijving gegeven van zijn houding ten aanzien van de Sowjet-Unie, Groot-Brittannië, de Verenigde Staten of de Ver enigde Arabische Republiek. Enerzijds zijn met de Sowjets onderhandelingen begonnen over een niet-aanvalsverdrag en eco nomische samenwerking maar anderzijds heeft de Britse am bassadeur officiële waarborgen gekregen wat betreft de Britse olie- en handelsbelangen. Verder verwacht men in Irak het be zoek van de Amerikaanse staats secretaris van Buitenlandse Za ken William Rountred, ondanks de kritiek die op het voorgeno men Amerikaanse akkoord van Iraakse zijde is geoefend. DE OPVOLGING VAN SEROF Men verwacht te Moskou, dat de Sowjetrussische pers binnen kort de naam van de opvolger van het van zijn huidige functie ontheven hoofd van de Sowjet russische staatsveiligheidsdienst generaal Iwan Serof, bekend zal maken, evenals de aard van de nieuwe post, die laatstgenoemde gaat bekleden. Volgens bepaalde berichten zou Serof een aanstelling in het rode leger krijgen. Wat betreft zijn opvolging verwacht men, dat het nieuwe hoofd van de staatsveiligheids dienst een weinig bekende per soonlijkheid zal zijn. Terechtstellingen en andere veroordelingen in Roemenië Het Roemeense dagblad „Scan- teia" heeft, in zijn jongste, te Parijs ontvangen uitgave, ge meld dat vier Roemenen, inge volge een op vijf dezer door het militaire gerechtshof te Boeka rest gewezen vonnis, ter dood zijn veroordeeld, terwijl vijf an dere levenslange gevangenis straf kregen. De veroordeelden waren ervan beschuldigd drie leden der staatsmilitie te hebben gedood. Ook zouden zij zich goederen uit. regeringsmagazijnen hebben toegeëigend. GRENULAAN 21 TERNEUZEN - TEL. 2568 KERSTFEEST KONINKLIJKE FAMILIE Op 23 december 's middags om half vijf komt de Koninklijke Familie met het personeel van de houtvesterijen en het perso neel van paleis Het Loo in de bic-coopzaai van Het Loo bij een om daar het Kerstfeest te vieren. NIEUWE KANDIDAAT VOOR FRANSE PRESIDENTS VERKIEZING Hippolyte Martel, oprichter van dc „Federatie van goede mensen van Frankrijk", heeft meegedeeld, dat hij zich kandi- daa. heett gesteld voor het pre sidentschap. De communisten hebben reeds een kandidaat gesteld, het voor malige parlementslid Marrane. Martel en Marrane hebben ech ter geen kans tegenover De Gaulle indien deze zich kandi daat stelt. Martel, gemeenteraadslid van Eragny nabij Parijs, heeft ver klaard dat hij De Gaulle van zijn „eenzaamheidscomplex." heeft willen verlossen. GROTTEN IN BELGIE ONTDEKT Belgische speleologen hebben bij Hampteau aan de Ourthe, een zijrivier van de Maas ten zuiden van Luik, enige grotten ontdekt die volgens hen tot de grootste van België behoren. Tot dusver werden drie geweldige zalen, waarvan één vijftig meter hoog is, en een onderaardse rivier ont dekt. ONTPLOFFING IN GEBOUW VAN RELIGIEUZE SEKTE Negen doden Bij een ontploffing in het hoofdgebouw van de Amerikaan se religieuze sekte „De bron van de wereld", gevestigd bij Chats- worth in Californië, zijn vijf mensen om het leven gekomen. Vier mensen worden vermist. Men neemt aarf dat zij eveneens de dood hebben gevonden. De explosie, volgens de politie veroorzaakt door een bom, ver woestte woensdag het gebouw- De door de ontploffing ontstane brand verspreidde zich snel over het kreupelhout in de omgeving meld. In afwezigheid van de Russi-1 De prijs werd uitgereikt door sche schrijver Boris Pasternak, Jahn in aanwezigheid van koning die de Nobelprijs voor litteratuur Olaf, leden van de regering, di- heeft geweigerd, hebben de Rus- plomaten en talrijke genodigden, sische, Amerikaanse en Engelse Jahn noemde, bij het nagaan winnaars van de prijzen voor van de ontwikkeling van 't werk natuur-, schei- en geneeskunde van pater Pire, in het bijzonder woensdag in de grote moderne de organisatie „het Europa van Concertzaal van Stockholm uit het hart in dienst van de we llanden van koning Gustaaf reld", die alle volkeren de moge- Adolf de beloning voor hun pres- lijkheid tot toetreding biedt on- taties in ontvangst genomen: een geacht nationale en conventio- diploma, een gouden medaille en nele grenzen. De Europese mens een herdenkingsgesclrrift waar- is aldus gesteld tegenover de ver in het bedrag van de prijs is ver- antwoordelijkheid die hij voor de en de ravijn, die tot tijdelijke woonplaats dient van de circa 100 leden van de sekte. Deze is ge sticht door een gebaarde „mes- sias", die Krisjna Venta wordt genoemd. Hij behoort ook tot de vermisten. In de ruïne van het verwoeste gebouw werden later negen lij ken gevonden, onder wie het stoffelijk overschot van 'Krisjna Venta. De Westduitse regering heeft woensdag een verklaring uitge geven, waarin wordt gezegd, dat er tussen haar en de regering van West-Berlijn volledige over eenstemming bestaat over de kwestie-Berlijn. De verklaring is een antwoord op de beschuldi ging dat bondskanselier Ade nauer bij zijn bezoek aan West- Berlijn te weinig tijd heeft uit getrokken vcoi besprekingen over deze kwestie. In de verklaring wordt voorts gezegd, dat de bondsregering het betreurt dat de verklaring van een woordvoerder van de VVest- Berlijnse senaat de indruk heeft gewekt „dat de politieke belan gen van Berlijn niet voldoende aandacht hebben gehad tijdens het bezoek van Adenauer". Toen het onderhoud tussen burgemeester Willy Brandt en bondskanselier Adenauer voorbij was, heeft Brandt enkele ma! en gevraagd of er iemand was die vragen wilde stellen. Niemand reageerde hierop en burgemees ter Brandt gaf niet te kennen dat hij nog met Adenauer onder vier- ogen wilde spreken, aldus dc verklaring. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van econo mische zaken verklaarde echter later dat de West-Berlijnse sena tor Guenter Klein woensdag na mens burgemeester Brandt een bezoek heeft gebracht aan de mi nister van Economische Zaken, Ludwjo Erhard, en hem heeft meegedeeld, dat Brandt niet te vreden is over de manier waarop Adenauer zijn bezoek aan West- Berlijn had geregeld. Volgens welingelichte kringen wil Klein een ontmoeting arran geren tussen Adenauei' en Brandt, die dan voor zaterdag zou moeten plaatsvinden. Sedert maart REGEN IN BRAZILIË De laatste dagen vallen er stortregens in de streken van Brazilië die sedert maart van de droogte te lijden hebben gehad, met name de staten Rio-Grande do Norte, Fernambuco en Parai- ba. De weei kundige diensten ho pen dat hiermede een einde is gekomen aan de periode van droogte die de uittocht van dui zenden naar andere streken ten gevolge heeft gehad en tot plun deringen heeft geleid. De vluch telingen maken zich thans op om weer naar hun haardsteden te rug te lieren. Dr. Oesterling, permanent secretaris van de Zweedse aca demie, die volgens de traditie de literatuurprijs uitreikte, herin nerde eraan, dat de prijs aan Pasternak is toegekend wegens de „belangrijke bijdrage die hij heeft geleverd zowel op het ge bied van de hedendaagse poëzie op zich heeft genomen. Sommigen zullen misschien zeggen, aldus Jahn, dat gerekend naar het aantal van de vluchte lingen die hij heeft gered het werk van pater Pire uiteindelijk niet zo omvangrijk is. Maar, zo als dat dikwijls het geval is, men moet hier geen oordeel vellen op als op dat van de grote epische fjond van cijfers Wat veel meer traditie van Rusland". Hij ver klaarde, dat de weigering van de auteur van „dr. Zjiwago" geen enkele verandering brengt in de waarde van de onderscheiding. De Zweedse academie kan slechts met spijt vaststellen dat de over handiging van de prijs niet kan plaats vinden, aldus dr. Oester ling. De plechtigheid was om half vijf begonnen. De koning en ko ningin Louise kwamen als eer sten onder de fanfares met bloe men versierde zaal binnen. Daar op volgden de prijswinnaars: de Russen Parel Tsjerenkof, Ilja Frank en Igor Tamm (natuur kunde), de Amerikanen George Beadle, Edward Tatum en Joh- hua Lederberg (geneeskunde) en de Brit dr. Frederick Sanger (scheikunde). De voorzitter van de Nobel- stichting, Birger Ekeberg, wees in aanwezigheid van leden van de koninklijke familie en de rege ring, alsmede vele diplomaten en andere genodigden, op de ver diensten van de laureaten. De koning overhandigde vervolgens de prijzen. Na afloop van de plechtigheid begaf men zich naar het stadhuis voor een groot banket ter ere van de bekroonden, waaraan 700 personen aanzaten. De vijfde Nobelprijs, die voor de vrede, werd volgens traditie in de grote feestzaal van de uni versiteit van Oslo uitgereikt aan de Belgische pater Georges Pire. Deze heeft door het bouwen van dorpen aan vluchtelingen die in kampen leefden de gelegenheid te geven weer een normaal leven té leiden. Gunnar Jahn, voorzitter van het Nobelcomité van het Noorse parlement dat de vredepriis toe kent, prees het werk en de per soon van pater Pire en zei, dat deze niet alleen had meegewerkt de wonden van de oorlog te he len maar vooral „boven de woe lingen van kolonialisme, anti kolonialisme en de rassentegen stellingen" de geest van broeder schap onder de volkeren en ras sen had bevorderd, in overeen stemming met de wens van Alfred Nobel die de vredeprijs toebedacht had aan degene die „het meest en het best heeft ge- telt is de geest die het werk van plezier van pater Pire heeft be zield, dat wat hij in de ziel der mensen heeft gezaaid en wat, naar Wij hopen, in de toekomst zal rijpen in de vorm van belan geloos werk voor onze naasten die in ellende gedompeld zijn. TOESTAND AAN DE ISRAELISCH-SYRISCHE GRENS ERNSTIG Premier Ben-Goerion heeft woensdag in het parlement ver klaard, dat de toestand aan dc IsraëlischSyrische grens ern stig is, maar hij verzette zich tegen een voorstel van de oppo sitie om tijdens een openbaar debat de plannen te bespreken die nodig zijn om de situatie het hoofd te bieden. Hij zei, dat de zaak beter kan worden behandeld op een beslo ten zitting van de parlementaire commissie voor Buitenlandse Za ken en veiligheid. De Kamer nam een motie om de kwestie naar deze commissie te verwij zen aan. Alleen de communisten waren het hier niet mee eens. De vorige week hebben de Sy rische en Israëlische strijdkrach ten in het gebied van Hoeleh elkaar beschoten. Een zuigelin gentehuis, een speeltuin en klas lokalen in een Israëlisch dorp waren volgens Israëlische berich ten woensdag door de Syrische beschieting getroffen. Er waren hierbij slachtoffers gevallen. WERKTIJD VERKORTING EN OVERWERK Voor het eerst sinds 1947 een regeringscrisis In Luxemburg is voor het eerst sinds 1947 een regeringscrisis ontstaan, doordat de vier socia listische ministers zijn afgetre den naar aanleiding van de aan vaarding van een motie van wantrouwen tegen de socialisti sche minister van Arbeid en Justitie, waarbij de R. K. leden van de coalitie van socialisten en Rooms-Katholieken de libe rale oppositie hadden gesteund. De motie van afkeuring werd met dertig tegen zeventien stem men. bij drie onthoudingen aan vaard, terwijl er in het parlement 26 Katholieken, zeventien socia listen, zes liberalen en drie com munisten zitting hebben. De kwestie ging over de be schuldiging van liberale zijde dat minister Bodson zou hebben ge probeerd een mislukte poging tot omkoping van een ambtenaar van het ministerie van Vervoer in de doofpot te stoppen. De mi nister verklaarde zelf dat hij de genen die de poging tot om koping hadden gedaan, niet had laten vervolgen om de ambte naar die zelf het geval had aan gegeven moeilijkheden te bespa ren. De coalitie van socialisten en Katholieken bestond sinds 1951. Premier Pierre Frieden is lid van de R. K. christelijk-soeiale partij. Groothertogin Charlotte aan vaardde later het ontslag van het kabinet. De strijd in Algerië Tussen Algiers en Oran zijn dinsdagavond twee machinisten van een expres trein om het leven gekomen, doordat de trein tenge volge van het ontploffen van een mijn ontspoorde. De passagiers bleven ongedeerd. Volgens Franse militaire auto riteiten zijn elders in Algerië door aanslagen vier mensen om het leven gekomen. Premier MacMillan van Groot- Brittannië heeft woensdag in het Lagerhuis meegedeeld dat er volgende week op de bijeen komst van de NAVO-minister- raad te Parijs vertrouwelijk ge sproken zal worden over de kwestie-Cyprus. MacMillan zei dat Engeland nog steeds van mening is dat er door middel van een conferen tie, hetzij tussen de direct be langhebbende partijen met deel neming van vertegenwoordigers van het Cyprische volk, hetzij tussen de belanghebbenden met deelneming van anderen, die hiertoe bij overeenkomst zijn uitgenodigd, vorderingen kun nen worden gemaakt bij het zoeken van een oplossing van de kwestie-Cyprus. Engeland zal al het mogelijke doen om tot een oplossing te komen, aldus MacMillan. De Britse premier merkte op dat het debat over Cyprus in de Ver. Naties heeft aangetoond dat er veel sympathie bestaat voor de pogingen van Engeland om dit vraagstuk te regelen. Hij achtte het voorts niet no dig om het onderzoek naar het gedrag van de Britse troepen op Cyprus voort te zetten en gaf uiting aan zijn volledig ver trouwen in de soldaten en hun bevelhebber.",, die op Cyprus ge legerd zijn. Het onderzoek naar dit gedrag heeft niets opge leverd dat zou kunnen wijzen op een onverantwoord gebruik van geweld door een of andere mi litair, aldus MacMillan. Zoals bekend is dit onderzoek In november is krachtens door de arbeidsinspectie ver leende vergunningen tot verkor ting van de werktijd in 323 on dernemingen door 10.942 man nen in totaei 485.996 uren (vo rige maand 645.561) en door 1388 vrouwen 5 (631 uren (vorige maand 80.367) minder gewerkt dan bij een 48-urige werkweek het geval zou zijn geweest. Het gemiddelde aantal werk uren per week per werknemer ten aanzien van wie van de ver werkt voor de verbroedering der j;ur?ning £enbruik werd gemaakt volkeren" i oearoeg n,y. I In november bedroeg het aan- tal uren overwerk in fabrieken j en werkplaatsen, gemaakt i krachtens door de arbeidsin- i spectie verleende vergunningen naar raming 547.062 tegen 1547.360 in oktober. Vorig jaar ingesteld op grond van beschul- bedroegen deze cijfers resp digingen dat de Britse soldaten 819.994 en 871.167. op Cyprus nodeloos ruw zijn i opgetreden na de moord op deOvernamenriic vrouw van een Britse militair. overnameprijs j baconvarkens verlaagd Met het oog op de dalende markt en de wenselijkheid de j baconproduktie iets af te rem men, aangezien rond Kerstmis Een voorbijtrekkende storingen Nieuwjaar de verschepings- braeht ons tijdelijk wat regen, i mogelijkheden beperkter dan die in het zuiden van het land normaal zijn, heeft het bestuur met wat natte sneeuw gepaard i van het Produktschap voor Vee ging. Achter de storing trekt een en Vlees besloten met ingang rug van hogedruk naar het oos- I van december 1958 de over MEER WIND ten, die ons in de afgelopen nacht passeerde. Boven de Britse eilanden daalde woensdagavond de luchtdruk snel op de nade ring van een nieuwe, actieve storing. Deze zal bij ons de wind aanvankelijk tot krachtig doen toenemen uit zuidelijke richtin gen. De neerslagzone van deze storing zal vandaag ons land be reiken. Na het passeren van de storing wordt de wind weer zuid westelijk, en zullen de tempera turen vandaag dezelfde zijn als woensdag of iets hoger. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Meer wind Veranderlijke bewolking met tijdelijk enige neerslag. Tijdelijk krachtige of harde wind tussen zuidwest en zuidoost. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. nameprijs voor baconvarkens met 5 cent per kg te verlagen. Met ingang van die datum geldt derhalve tot nader order voor baconvarkens in de ge wichtsklasse van 63 t/m 70 kg een overnameprijs van 2,42. f2,38, ƒ2,34 en 2,30 per kg koud geslacht gewicht voor de prijsklassen 1 t/m 4. VRIJDAG 12 DECEMBER v.m. n.m. Breskens - 2.26 2.49 Terneuzen 3.01 3.24 Hansweert 3.41 4 04 Walsoorden 3.51 4.14 ZON MAAN onder op ondei op Dec. 11 8.37 12 8.38 16.29 16.28 8.54 9.48 17.48 18.55

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1