Binnenlands nieuw? <2>r. Provinciaal nieuïvi RUSTIG VAN EEN BORREL SI Radio en Televisie TERNEUZEN BRESKENS HOOFDPLAAT. HULST. RETRANCHEMENT. EUROPOORT Antwoord van Chroesjtsjef aan MacMillan "VOET BIJZONDER BEJAARDENCENTRUM IN ZEELAND I» Koudekerke op Walcheren is een nieuw verpleeghuis voor 140 geestelijk invalide bejaarden verrezen dat over enkele maan den in gebruik zal worden ge nomen. Bijzonder aan dit nieuwe Pro testants-Christelijk bejaarden centrum is, dat het geheel in laagbouw is geprojecteerd. In ee» tijdsbestek van twee en een kvmrt jaar hebben werklieden eem complex gebouwd dat uit drie vleugels en een zusterhuis bestaat. Anderhalf miljoen gul den is gespendeerd aan de bouw en de inrichting, die het project doet opvallen vanwege een grote mate van zelfstandigheid. Het heeft een eigen rioolwaterzuive ringsinstallatie, een centrale keuken, eigen wegen, tuinen en eigen lichtvoorziening. De pavil joens dragen de namen van onze Prinsessen. .,Ter Poorte", zoals deze nieu we geriatrische inrichting is ge noemd, zal worden geëxploiteerd door de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren". OM 103.000 ZEEUWSE BOMEN Talrijke bezwaren zijn geop perd tegen de wijziging regle ment van politie voor de polders en waterschappen in Zeeland aver het verbod om de binnen dijken te beplanten of te herbe- planten. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben voorgesteld het re glement zodanig te wijzigen, dat de eerste binnendijken niet meer mogen worden beplant. In particuliere kringen wordt de maatregel een zware klap ge noemd. De Frederikapolder te Rilland Bath bijvoorbeeld, zal 13.000 bomen moeten kwijtraken. In totaal zouden ruim 100.000 bomen moeten worden gerooid. 12 polders hebben hiertegen reeds geprotesteerd. In de afde- iingsvergaderingen van de Sta ren zijn vele bezwaren aange voerd. Nestkastjes geplaatst. Door leden van de Terneuzen- se Jeugdnatuurwacht werden, in samenwerking met de Vogel- a-acht Oost Zeeuws-Vlaanderen, nestkastjes geplaatst. Voor de komende winter zullen bij voor komende gelegenheden vooral de ieden van de Jeugdnatuurwacht a-orden opgewekt goed voor onze gevederde vrienden te zorgen. Meisjeslyceum. Voor a.s. woensdag- en don derdagavond heeft de toneelver eniging „Oranjekwartier" een uiterst boeiend toneelstuk op het lepertoir genomen. De beide op voeringen. die in het Concertge bouw zullen plaats hebben, zijn ih de eerste plaats bedoeld voor de leden van het „Oranjekwar- tier" maar ook niet-leden hebben ruimschoots gelegenheid deze opvoeringen bij te wonen. .MeiVjeslyeettm" werd geschre ven door Ladislaus Fodor. De verhouding leraren-leraressen en teerlingen wordt in dit stuk op boeiende wiize behandeld. De toneelvereniging van het .Oranjekwartier" brengt hier mee de toeschouwers een zeer goed toneelwerk. Met behulp van de raamregie van de heer J. Le- roaire jr. werd het ingestudeerd. •Gezien de vorige prestaties van deze toneelvereniging kan een goede voorstelling worden ver wacht:. St Nïcolaas bezocht de kleuter school aan de Oranjestraat Vrijdagmiddag om half twee bezocht St Nicoiaas met z'n trou- ve knecht de openbare kleuter school aan de Oranjestraat alhier. Aangezien de voorzitter van de Stichting, de heer M. L. van Vugt, wegens ziekte verstek moest laten gaan, werd de kin- iervriend en zwarte Piet bij de ingang der school op hartelijke vrijze begroet door de vice-voor- utter, de heer F. D. Hamelink. Hierna begaf de hoge bezoeker sieh naar het nieuwe leslokaal, waar de kinderen van de eerste en tweede klas reeds met span ning zijn komst verbeidden. Ook vele ouders waren hiervan getui ge, zodat het lokaal tjokvol was. Terwijl de kinderen uit volle borst een welkomstlied zongen, trad St Nicoiaas het lokaal bin nen. waar hij werd begroet dooi de leidsters, mej. M. de Ruiter •hoofd) en mevr. R. Dees, aan wier goede zorgen de eerste en tweede klas zijn toevertrouwd. De goede Sint zeide verheugd se zijn, dat hij ook dit jaar weer ten bezoek kon brengen aan de kinderen van de openbare kleu terschool en sprak de hoop uit, dat er geen stoute kinderen zou den zijn. Hierna moesten de kinderen ben voor een bij hem komen. Sommigen deden dit met klop pend hartje. Maar toen het lek kers voor de dag kwam en zwar te Piet met kwistige hand de ca deautjes uitdeelde, was ook bij dezen het ijs gauw gebroken. Weldra heerste er de echte Sin terklaasstemming. Ook zwarte Piet wist spoedig het vertrouwen van de kinderen te winnen. Zak en gard konden blijven rusten en bet was al koek wat de klok sloeg. Nadat Sint Nicoiaas zich even in het spreekkamertje had terug getrokken, waren de kinderen van de 3e en 4e klas aan de beurt. Hier vonden de begroetingen resp. plaats door de leidsters mej. R. Boesewinkel en mej. A. Geene. Evenals in de eerste twee klassen verliep ook hier alles naar wens. Veel te vroeg was het uur van scheiden aangebroken, doch Sint en Piet hadden het nog verba zend druk, want ze zeiden nog vele kinderen gelukkig te willen maken. Door de heer F. D. Ha melink werden Sinterklaas en zwarte Piet hartelijk bedankt voor hun komst en gulle gaven, waarbij zelfs de leidsters van de school niet vergeten waren. Sint Nicoiaas bezocht ilt' R. K. Jongensschool. Vrijdagnamiddag bezocht Sint Nicoiaas met zijn zwarte Pieten de R. K. jongensschool aan de Begoniastraat. Alle leerlingen en de onderwij zers waren in de gemeenschaps zaal aanwezig en ook de ouders der jongens van de eerste en tweede klas waren hierbij uitge nodigd. Met begeleiding van de school- band" (een uitstekend ensemble van 16 jongens uit de hoogste klassen) werden bij de binnen komst van Sint Nicoiaas toepas selijke liedjes gezongen. Namens alle aanwezigen heette de heer A. Luyten, hoofd der school, de hoge gast welkom. Enkele leerlingen moesten op het podium komen om van Sint Nicoiaas een kleine vermaning in ontvangst te nemen. Maar ook werden enkele leerlingen naar voren geroepen, die in de loop van het jaar het meest hun best hadden gedaan. Voor het onder wijzend personeel had de Sint verrassingen in de vorm van mooie voorleesboeken. Alle jon gens moesten bij Sint Nicoiaas komen om geschenken en snoep in ontvangst te nemen. Een grote verrassing had de Sint voor de hoogste klassen. Zij kregen een kompleet stel gereed schappen met daarbij de op dracht een poppenkast met pop pen te maken. Namens alle jongens vroeg Cees Bloemers, onder het aanbie den van een paar pakjes aan St Nicoiaas deze te willen bezorgen bij twee zieke schoolvriendjes, die in het ziekenhuis te Sluiskil en te Vlissingen zijn opgenomen. Pestvogel Geheel onverwacht vond onze plaatsgenoot de heer W. Ver schelling een gewonde pestvogel. Deze vogel die uit het hoge noorden een zeer onregelmatige gast bij ons is, is een grote lief hebber van bessen. Evenals vorig jaar hoopt de Vogelbeschermingswacht West Zeeuws-Vlaanderen secreta riaat Oostburg) wederom op de hoogte te worden gebracht van de waarnemingen door vogel liefhebbers verricht. Bestuur waterkering. Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot lid van het bestuur van de waterkering van de Ca- lamiteuze Polders Hoofdplaat en Thomaes, de heer A. C. C. Tho- maes, alhier. Meisje plotseling overleden De 6-jarige Marjet Baart uit De Klinge was met haar ouders en zusje bij familie alhier op bezoek. Daar haar nichtje een paar bood schappen moest doen, vergezelde Marjet haar. Op de Stationsweg, ter hoogde van slagerij Hems- laar, verklaarde het meisje aan haar nichtje zich onwel te gevoe len, waarop zij bewusteloos neer viel. De echtgenote van de heer He- melaar zag het meisje vallen en snelde haar te hulp, waarna de heer Hemelaar de beide meisjes in zijn auto naar huis bracht. Al daar aangekomen werd direct de dokter gewaarschuwd, evenals de ambulance-auto om, zo nodig, het fijn als u Iets In huls hebt! meisje naar het ziekenhuis te ver voeren. Vóór de dokter was gear riveerd was het meisje reeds overleden. Het meisje had nog nimmer ge klaagd en was tevoren nooit ziek geweest. Het stoffelijk overschot werd later met de ziekenauto naar De Klinge overgebracht. De verslagenheid was zowel in Hulst als De Klinge zeer groot. Diamanten echtpaar. Heden, maandag 8 december, herdenkt het echtpaar P- Goos- sen en J. v. d. Linde, wonende aan de Stellendijk, de dag dat zij 60-jaar geleden door de ambte- laar van de burgerlijke stand in de echt werden verbonden. Beiden zijn nog in het bezit van een goede gezondheid. Des voormiddags blijft het dia manten echtpaar in hun woning om de belangstellenden de gele genheid tot feliciteren te bieden. In de namiddag komt de te Cad- '.and wonende familie hen afha len om aldaar in intieme kring le feestdag verder door te bren gen. St Nicoiaas bezocht de schooljeugd Zaterdagmorgen deed de goede Sint, vergezeld door zijn twee Pietermannen, zijn blijde in komst in deze gemeente. Gezeten op zijn trouwe viervoeter en voorafgegaan door het muziekge zelschap „Ons Genoegen" maakte de hoge gast een rondgang door de gemeente om daarna een be zoek te brengen aan de openbare lagere school, waar de kinderen hem met het zingen van St Nico- laasliedjes begroetten. Alle kin deren moesten bij hem komen om geschenkjes en lekkers in ont vangst te nemen. Enkele kinde ren deden dit met kloppend har tje want #ij wisten zelf wel dat St? NiBotÖrs niet ten volle tevre den over hen was. Natuurlijk be loofden zij voortaan beter hun best te zullen doen. Ook de paardeknecht moest op het podium verschijnen, want de Sint wilde hem voor zijn begelei ding belonen met een groot pak rooktabak. Des avonds bezocht Sint Nico iaas verschillende huisgezinnen om ook aldaar zijn goede gaven uit te reiken. Het gedeelte van het Euro poortplan dat thans door Rot terdam in uitvoering is geno men en dat spoedshalve voor lopig via de mond van de Rot terdamse Waterweg zijn toe gang uit zee zal krijgen, zullen schepen tot ongeveer 65.000 a 70.000 ton d.w. kunnen ontvan gen. Bij de verdere uitbreiding van het Europoortcomplex wordt gedacht aan de aanleg van een nieuwe toegang uit zee ten zui den van de mond van de Rot terdamse Waterweg, waarbij overwogen wordt er van uit te gaan dat wellicht op den duur schepen van rond 100.000 ton d.w. zullen dienen te worden ontvangen, doch waarbij men rekening houdt met de moge lijkheid, dat die nieuwe toegang voorlopig slechts op een diepte zal behoeven te worden ge bracht die nodig is voor sche pen van rond 85.000 ton. Zo deelt de minister van het Ver keer en Waterstaat mee in het eindverslag van de vaste com missie voor V. en W. over de be groting voor 1959 van 's minis ters departement. GASVERGIFTIGING IN ROTTERDAM. Zondagmiddag moesten de 45- jarige fabrieksarbeider N. C. D. en zijn 51-jarige vrouw J. J. D.- S„ wonende aan de Schammen- kamp te Rotterdam met gasver giftiging in het Zuiderziekenhuis worden opgenomen. De toestand van de man is redelijk, die van de vrouw noemt men slecht. Zij werden zondagmiddag in hun woning bewusteloos aange troffen door een buurman, die op bezoek kwam. In de keuken bleek, dat de slang van het gas- comfoor gescheurd was. Hier door zou de slang losgeschoten zijn. De hoofdkraan stond open, zodat het gas de keuken binnen stroomde. AUTO TE WATER Inzittenden gered Drie bewoners van Emmer Compascuum, de heren Knoop, Koops en Katuin hebben zater dagavond zes mensenlevens ge red. Vermoedelijk doordat hij de verlichte afsluitbomen bij een openstaande draaibrug te laat opmerkte, reed de bestuurder van een personenauto een kanaal in. Twee van de heren doken het wa ter in en wisten de vier kinde ren van de bestuurder, tussen 4 en 10 j. oud, door 'n gebroken ruit uit de nog drijvende auto te trekken. Met grote inspanning slaag den zij er daarna in de bestuur der, de heer R. Hartmann uit Bargher Compascuum en zijn echtgenote te redden door de auto naar de wal te trekken, vóórdat hij geheel onder water verdween. De derde redder ver leende hulp op de wal. Alle geredden zijn er met de schrik afgekomen. SINTERKLAAS VERRASSING. Toen op Sinterklaasmorgen 'n 18-jarige glazenwasser de rui ten van een huis aan de Insulin- destraat te Rottedam wilde schoonmaken, de ladder daartoe beklom en met zijn gezicht voor de ramen verscheen, schrok een grote bouvier, die achter de ruit zat hiervan zó, dat hij met zijn voorpoten door 't venster sloeg. De glazenwasser schrok nog harder, want hij kreeg een stuk glas in zijn lip. Zo vlug mogelijk kwam hij naar beneden en wel met zo'n snelheid, dat toen hij op straat stond de ladder omviel. Het slot van het drama speel de zich af in het ziekenhuis, waar hij zijp lip moest laten be handelen. 17-JARIGE TE ROTTERDAM PLEEGDE VRIJ ERNSTIGE AANRANDINGEN. In Rotterdam heeft de politie een 17-jarige jongeman aange houden, die ervan verdacht wordt de laatste tijd in de omge ving van de stadswijken Hille- gersberg en Schiebroek enige vrouwen en meisjes op vrij ern stige wijze te hebben aangerand. Dit zou steeds op dinsdagavon den gebeurd zijn, nadat hij avondlessen had gevolgd, zo be kende de jongeman, die bij ar restatie tussen Hillegersberg en de gemeente Berkel op een bromfiets reed en die beant woordde aan het signalement, dat enige slachtoffers de politie hadden verstrekt. Er waren bij de zedenpolitie verscheidene ernstige klachten binnengekomen van vrouwen en meisjes, die bij duisternis op stille wegen waren aangevallen. Daarom werd overgegaan tot een speciale actie, waaraan be halve rechercheurs ook geüni formeerde politiemannen en per soneel der rijkspolitie deelna men. De actie werd iedere weck op een bepaalde dag met een vrij groot aantal manschappen ge houden, want het was opgeval len, dat op die dag (dinsdag) des avonds na tien uur de meeste aanrandingen plaats hadden. Toen een wachtmeester der I rijkspolitie dezer dagen tijdens de gezamenlijke actie een brom- I fietser ontmoette, die aan het signalement beantwoordde, aar zelde hij geen ogenblik en lever de jongeman over aan een auto van de Rotterdamse politie. Hoewel de 17-jarige aanvanke lijk hardnekkig ontkende, waren er zoveel aanwijzingen tegen hem, dat hij in bewaring kon worden gesteld. Na een verhoor legde hij de volgende morgen een bekentenis af. MOTORRIJDER GEDOOD Te Emmer Erfseheidenveen op kanaal A heeft zaterdagavond bij een ernstige botsing tussen een motor en een personenauto een inwoner van Emmer Compas cuum het leven verloren. Doordat de autobestuurder, G. de L. uit Emmen, tijdens het afremmen voor 'n wielrijder de macht over het stuur verloor, kwam hij in botsing met een motor waarop de 27-jarige J. D. uit Emmer Com pascuum over de linker helft van de weg reed. De botsing was zó hevig, dat J. D. en zijn echtge note, die op het duozadel zat, in zorgwekkende toestand naar het diaconessenziekenhuis te Emmen moesten worden overgebracht. In de loop van zondagmorgen is J. D., vader van een kind, overle den. De toestand van zijn vrouw is zorgwekkend, doch niet levens gevaarlijk. De autobestuurder, die geen letsel opliep, was niet in het be zit van een rijbewijs. De motor fiets is vernield. De auto is zwaar beschadigd. BROMFIETSER DODELIJK AANGEREDEN Op de weg van Eibergen naar Groenlo is vrijdagavond om streeks half zeven de Duitser H. Niklaus uit Ahaus door een mo torrijder omver gereden. De man heeft deze aanrijding niet over leefd. Terwijlhij gehurkt zat om zijn bromfiewmotor, die was afgesla gen, te repareren, merkte hij 'n motorrijder, die voor een tegen ligger moest dimmen, hem te laat op. Hij werd enkele meters weg geslingerd en zo zwaar aan het hoofd gewond dat hij nog in de Iood van de avond In het Rooms- Katholiek ziekenhuis te Groenlo is overleden. De uit Nede afkomstige mo torrijder bleef ongedeerd. OP VERZOEK VAN INTERPOL LONDEN AANGEHOUDEN Op verzoek van Interpol Lon den heeft de Rotterdamse politie aangehouden de 21-jarige zee man E. C. Z. uit Londen en diens metgezel, de 22-jarige losse werkman R. S-, eveneens afkom stig uit de Britse hoofdstad. De eerste wordt ervan verdacht in Londen een roofoverval te heb ben gepleegd, terwijl de Britse politie denkt, dat de andere me deplichtig is geweest. Interpol had de uitlevering van de mannen, een neger en een kleurling zegt de Rotterdamse politie, verzocht. Donderdag ar riveerden zij met de boot uit door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR 17) (Nadruk verboden.) Nu, hoe voelt U zich? Ik voel me goed.heel goed zelfs. Ach.... dat kan hij niet horenIk moet het tegen hem zeggen. Wanneer heb ik voor het laatst gesproken? Het is zo moeilijk met woorden te spre kenDenken is veel eenvou diger. Maar hij kan niet zien, wat ik denk. Goed Angela heeft 't kleine woord je uitgesproken, weliswaar heel zacht, maar de drie mensen om haar heen hebben het duidelijk verstaan. Alberti's ogen worden vochtig. Met de rug van zijn hand gaat hij er over heen. Geen pijn meer? wil de nieuwe dokter van haar weten. Angela kijkt hem aan en doet haar uiterste best. Neezegt ze dan. De dokter ziet er opgelucht uit. En ook niet bang meer..? Angela probeert nu zelfs het hoofd everf te schudden. Neeniet bang meer! Dan wendt zij haar hoofd af en begint zachtjes te huilen. Holl wisselt een korte blik met zuster Helga. Geen wonder, na het ver dwijnen van zo'n krampzegt hij zachtjes en Helga knikt. Mag ik wat dichter bij haar, dokter? De arts gaat achteruit en Al- berti neemt zijn plaats op de rand van het bed in. Met een voorzichtigheid, die men van deze krachtige man nauwelijks verwachten zou, strijkt hij over het haar van de zieke. Onder zijn tederheid kalmeert Angela. Zij keert hem haar gezicht toe en glimlacht tegen hem door haar tranen heen. Van hem gaan vervolgens haar ogen naar Stefan Holl. Bent U.... vraagt ze aar zelend, bent U nu mijn dokter? De arts knikt en glimlacht. Het is zijn warme, hartelijke glimlach, die Helga zo liefheeft. Het is niet dat beroepsmatige glimlachje, dat doktoren hun patiënten geven, alsof het een medicijn was. Het is echt, jong en natuurlijk. Jaals U flink wilt zijn en mij wilt volgen. Ja, dat wil ikzegt ze ernstig. Mooidan moet U nu heel volgzaam zijn en proberen te slapen! Helga is zachtjes weggegaan., de beide mannen observeren nu alleen de zieke. Nu sluit U de ogen, zegt Holl tegen haar, en denkt U er alleen maar aan, dat het veel beter met U gaat. U bent moe... heel, heel moe. Uw ogen vallen al vanzelf toe. En U ademt reeds regelmatig en diepZiet U wel, het gaat allemaal heel ge makkelijk. Het is toch heerlijk, zo zonder pijn in de zachte, be haaglijke kussens te liggen en diep adem te halen. Het schijnt werkelijk of ze al slaapt. Maar.als ik wakker wordt, vraagt ze dan opeens, bent U dan nog hier, dokter? Holl knikt heel ernstig. Ja, natuurlijk. Ik blijf bij U en zorg er voor dat niemand U stoort. En dan slaapt Angela inder daad in. Zo, zegt Dr Holl na een poosje opgelucht, zo is het goed. Hij staat op, gaat naar het raam en trekt de gordijnen dicht, want de morgenzon schijnt nu helder de kamer bin nen. Mijn hoop is vervuld, me neer Alberti. Uw dochter zal zonder pijn blijvenook la ter. Alberti ademt zwaar, maar legt dan, in een plotselinge im puls, zijn hand op de arm van de dokter. Dat zal ik nooit vergeten, Dr HollU hebt een wonder volbracht. De ander schudt het hoofd. Nee, wonderen liggen niet in mijn hand, meneer Alberti. I Ook vind ik het onjuist wan- jneer er onklaarheden blijven bestaan. Daarom moet ik U zeggen Ik weet het, zegt Alberti haastig, ik weet precies wat U mij zeggen wilt, dokter. Maar alstublieft.... spreek U het niet uit.... niet nu, nu ik juist zo gelukkig ben. Zij worden onderbroken, doordat Helga terugkomt. Zij heeft haar reiskostuum uitge daan en draagt nu weer haar verpleegstersjapon. Juffrouw Alberti zal nu slapen, zegt Holl tegen haar, waarschijndelijk tot vanavond. Ik geloof, dat we voor van daag geen zorgen meer om haar behoeven te hebben. Maar toch wilt U nu wel bij haar blijven zitten, nietwaar? We kunnen el kaar later aflossen. Helga heeft geen moeite zich aan de zakelijke toon aan te passen. Zeker dokter, ik voel me helemaal fris. Maar wilt U niet wat gaan liggen? U hebt gelijk zuster! Maar bij de minste verandering haalt U mij onmiddellijkmaar dan ook onmiddellijk Natuurlijk dokter Alberti laat hem hoffelijk het eerst de deur uitgaan. Uw kamer ligt hier vlak naast, dokter. Zuster Helga heeft de kamer hier tegenover. Zo heeft Angela haar helpers dadelijk bij de hand. Holl knikt. Kan ik anders nog iets voor U doen, dokter? O natuur lijkdat had ik bijna verge ten. U zuit wel honger hebben. Ik zal Margareta onmiddel lijk roepen. Stefan Holl bedankt hem. Hij wil zich liever verkleden en wat gaan slapen. Hij gaat echter nog eenmaal naar de ziekenkamer terug. Helga raadt de reden en geeft hem ongevraagd Godenberghs rapport over Angela. Ja, dat was het.... Ik wil graag de stukken nog even wat grondiger doornemen. Dank U wel, zuster. En zachtjes voegde hij er aan toe: Dank je wel, Helga (Wordt vervolgd.) Harwich te Hoek van Holland, maar zagen toen kans ongehin derd verder te reizen. Nadien bleek dat het tweetal gezocht werd en daar men vermoedde dat het doorgereisd was naar Rot terdam of Amsterdam, werd de assistentie van gemeentepolitie en marechaussee ingeroepen. Nachtgelegenheden en logemen- tén in Rotterdam werden met een bezoek vereerd. In een be paald logement bleken de man nen ingeschreven te staan. Zij waren evenwel niet thuis, zodat de politie bleef wachten totdat zij thuiskwamen. Toen werden zij aangehouden. Zij zullen naar Groot-Brittannië worden gezon den. VIJF PASGEBOREN KINDEREN OHI HET LEVEN GEBRACHT. Het drama in het gezin van de 36-jarige verwarmingsmonteur G. C. S. uit de De Manstraat te Rot terdam, waar immers na de ont dekking van moord op oen pas geboren kind op een vliering in het huis nog drie lijkjes van vroe ger geboren babies werden ge vonden, schijnt zich in de loop van de laatste acht jaren te heb ben afgespeeld. Er is volgens de recherche nu reden Om aan te nemen, dat S reeds omstreeks 19501951 een kind, dat zijn vrouw enkele uren geleden ter wereld had gebracht, heeft gedood met medeweten van zijn echtgenote. Het lijkje heeft hij daarna ergens in de omgeving van Rotterdam in het water ge gooid. Dit zou betekenen, dat er geen vier maar vijf pasgeboren kinde ren om het leven zijn gebracht, omdat het echtpaar ze als een onwelkome last beschouwde. Het gezin was n.l. reeds met zes kin deren gezegend. ARTS MOEST HULPVERLENING MET DOOD BEKOPEN. De bejaarde medicus W. R. v. Haga uit de Meeuwenlaan in Amsterdam-Noord heeft zater dagochtend zijn hulpverlening aan een lichtgewond slachtoffer van een geslipte personenauto op de gladde Zuiderzeeweg nabij de Schellingwouderbrug in Am sterdam-Noord met de dood moeten bekopen. Hij was met zijn zoon om streeks 9 uur uit zijn auto ge stapt om hulp te bieden aan /3e 36-jarige ir. W. Baer, een em ployé van de Draka, die met zijn personenauto, komende uit de richting Amsterdam-Oost, over de kop was geslagen en in de berm van- de weg terecht geko men. De man liep slechts enkele vervellingen aan het gezicht op. Juist op het moment dat de drie heren op het middentalud van de weg nog even stonden te praten over het wegslepen van de auto, slipte op het gladde weggedeelte ter plaatse epn van de brug komende zware beton- mengwagen en reed recht op het groepje waarbij zich ook een motorrijder had gevoegd in en kwam met een zware klap op zijn zijkant terecht op het linker weggedeelte. De gevolgen waren ontstellend. De arts moet op slag dood zijn geweest, zijn circa 35-jarige zoon, werd ernstig gewond, even als de bestuurder van de beton- mengwagen, die uit de cabine ge- si ngerd werd. Ir. Baer en de motorrijder ont kwamen aan de catastrofe. De slachtoffers zijn direct overgebracht naar het Wilhelmi- na-Gasthuis. EXPLOSIE TE GRONINGEN DOOR MIJN VEROORZAAKT? De oorzaak van de ontploffing op het terrein van de British Pe trol Company aan het Van Star- kenborgkanaal te Groningen, waarbij woensdagmiddag twee personen om het leven kwamen, is naaf alle waarschijnlijkheid het exploderen van een projec tiel. Deskundigen van het departe ment v.an Binnenlandse Zaken hebben namelijk een onderzoek ter plaatse ingesteld en daarbij kleine scherfjes gevonden, ver moedelijk afkomstig van een drijvende Engelse mijn. De politie veronderstelt dat het projectiel door de installatie- bediende uit het water is opge vist. Eén hunner moet met ha mer en beitel aan het demonte ren zijn geweest, waarschijnlijk in de veronderstelling dat hij een boei had gevonden. Gepoogd wordt nu nog vast te stellen waar het projectiel vandaan kwam. BOTERSMOKKELAAK VERONGELUKT. In de nacht van woensdag op donderdag is op de grens van St. 1 Oedenrode en Veghel in de buurt van Jekschot een verlaten I auto aangetroffen, die tegen een boom was gereden. Bloedsporen wezen uit dat het een ernstig I ongeval betrof. Bij nadere op sporing werd in een nabij gelegen 1 boerderij de ernstig gewonde chauffeur aangetroffen. Genees- kundige hulp was reeds ingeroe pen. Intussen verscheen een tweede auto met vier inzittenden, die zich gereed maakten de 600 kilo boter welke de beschadigde auto bleek te bevatten, over te laden. Het viertal werd door de rijks politie van de gemeente St. Oedenrode in bewaring gesteld. Nader bleek dat het hier een smokkelcomplot betrof. OPVALLENDE RESULT AHIN VAN EEN JAAR MAXIMUMSNELHEID IN AMSTERDAM De resultaten van 1 jaar maxi mum-snelheid, die vorig jaar op 1 november werd ingevoerd, aiju in Amsterdam opvallend glUMtlg zo concludeert het bureau voor de statistiek der gemeente na een interpretatie van de deels voorlopige cijfers van de ver- keersstatistiek. De gestage stij ging der verkeersongevalle» én de hoofdstad is sedert 1 novem ber 1957 doorbroken en maakte zelfs plaats voer een niet onaan zienlijke daling. Het is zo be rekende het bureau voor de sta tistiek niet uitgesloten dat de daling haar dieptepunt heeft be reikt doordat de invloed van de snelheidsbeperking reeds aan het verminderen is. Daarom ligt het voor de hand, dat het aantal on gevallen na 1 november 1958 Op nieuw een stijgende tendentie zal gaan vertonen. Het bureau heeft voorts de be sparing (wiskundig) berekend die met de invoering van de 50 ton - snelheid zou zijn bereikt. Daari» j heeft men de cijfers berekend van het aantal ongevallen over het afgelopen jaar, indien tie stijging van vóór de invoering zich zou hebben voortgezet. Trij- wel zeker mag worden aangeno men, dat minstens veertig men senlevens zijn gespaard en dat circa 400 personen gevrijwaard bleven van het aan een ernstig letsel verbonden leed. Het aantal verkeersongevallen in het jaar van de maximom- snelheid verminderde ten opzich te van het jaar daarvoor met 1700 of 8 het aantal slachtoffers verminderde met 720 of 14 R Het antwoord van de Russi sche premier Chroesjtsjef op MacMillans jongste boodschap is vrijdagmorgen te Londen aan de Britse premier overhandigd. Over de inhoud van de bood schap is nog niets bekend. Ohroesjtsjefs brief is een ant woord op het schrijven van Mae Millan, waarin de Britse premier verklaart dat het Westen zijn verplichtingen tegenover Berlijn zal nakomen. MacMillans brief is niet gepu bliceerd. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken zei dat ook Chroesjtsjefs antwoord niet voor publikatie zal worden vrij gegeven. DINSDAG 9 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 19.00 Voor de kleuters; 10.15 Caus.; 10.30 Lichte muz.; 11.00 Vcor de vrouw; 11.30 Gram.; 11.50 Caus.; 12.00 Middagklok; 12.03 Metro- pole ork.; 12.50 A.ct.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Platen- nieuws; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Franse chansons; 14.15 Instr. trio; 14.35 Voor de plattelandsvrou wen; 14.45 Gevar. progr.; 16.00 Voor de zieken; 16-30 Ziekenlof 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Lichte muz.; 18.20 Pol. cau serie; 18.30 Gram.; 18.40 Instr. kwart.; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.20 Sportpraatje; 19.30 Gram.; 20.30 Ja, met mij, schets; 20.35 Rita, komische opera; 21.35 Cau serie; 22.00 Gram.; 22.45 Avond gebed en lit. kal.; 23.00 Nieuws: 23.15 Gram.; 23.35 Nieuwe gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 7.20 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de huisvrouw; 9.10 De groente man; 9.15 Gram.; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Gram.; 11.15 Voor de zieken; 12.00 Hawaiian muz.; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Fluit en piano; 14.20 Pianorecital; 14.40 Schoolradio; 15.00 Voor de vrouw; 15.30 Viool en piano; 16.00 Lite raire caus.; 16.10 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Jazzmuz.; 18.00 Nws; 18.15 pianospel; 18.30 Nat. accordeon-kampioenscrap- pen; 18.55 Paris vous parle; 19 00 Voor de kleuters; 19.05 Gevar. progr.; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 21.20 Act.; 21.35 Gram.; 22.00 Toneelbeschouwing; 22.15 Muzikale caus.; 22.40 Qrgelconc.; 23.00 Nieuws; ^3.15 Beursber. te New York; 23.16 New York, cal ling; 23.21 Gram.; 23.30 Dansmu ziek. BRUSSEL (VI.); 12.00 Gr.; 12.15 Twee piano's; 12.30 Weerber.; 12.34 Twee piano's (verv.) (om 12.55 Koersen); 13.00 Nws; 13.11 Oude muziek; 14.00 Schoolradio; 15.45 Vlaamse muz.; 16.00 Koer sen; 16.02 Koorzang; 16.30 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Pianorecital; 17.45 Boekbespr.; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Syndicale kron.; 20.00 Maande lijkse kron.; 21.00 Gram.; 21.30 Orkestconc.; 22.00 Nieuws; 22.15 Zang en piano; 22.55 Nieuws. Televisieprogra.mm.as. NEDERL. TV: 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Gedanste jazz; 21.0022.30 Speelfilm. BELG. TV (VI.): 19.00 De Libe rale gedachte en actie; 19.30 Nws. 20.00 Documentaire progr.; 20.30 Speelfilm; 21.45 Nieuws. B UITSLAGEN 6 ERE-DIVI SpartaDWS/A '54ADO 3— 1; Eli 13; Willem II A jaxNOAD 2—0 -O; SHSBlau MVVEnschedé Fe$enoord 31. EERSTE DIV WageningenDF Graalschap—Helmo Haarlem-Volendan burgia—Leeuwarde ZKC 2—1; Al 2- 2; VSV—Eindhot tuna VI. - AGOVV EERSTE DIV Excelsior—Stormt V' olewijekersHera< KFCHei-mes DVS Sport- HVC 2-3; 1 2; HelmondiaS RigtersbleekGV Al TWEEDE DIV DHC -LONGA 3- na— Hilversum 1- DOSKO 33; 2—2; 't GooiDe EBOH—UVS 0-TJJ; C 5—3. TWEEDE DIV Veloci ta sOldenz; «•hedese BoysRhe v. Ensch. Boys; Be 1 -0; Zwolse Boj 1 2; TubantiaNE K-nveenGo Ahead i' meer—Oosterpark' AMATEU1 EERSTE KLA Spel. EmmaRoe De Spechten—Boxte .si ngenH oensbroek 17 -Heer 0—3. ZUID I TWEEDE KIA InternosRAC 3- zenMiddelburg Corn Boys 60; DE daal 5—2; Hulst- GoesRood Wit 2 DERDE KLAi Grenswachtersi 1 4; METO—Hont tKFCZeeland Spo nkzeeRCS 11; VHS '35 2—2; ODIO VIERDE KLAi 's H. Arendskerke- iostburgClinge 1- HoysBreskens 21 tor 26; SluiskilB RES. TWEEDE K Corn Boys 2Hul Axel 2Middelburg 2—Goes 2 0—11; Roosendaal 2 12; Goes 3 8-0. Zaterdagvoe VIERDE KL) Colpl. BoysArner De overige vastgeste den in deze klasse doorgang. ONDERAFDELING EERSTE KL/ KapelleY erseke i ooskerkeHoek 6— dinge—VCK 11—1; Krabbendijke 10. TWEEDE KLA Goes 5SVD 04 1 lendrikskinderen 6- Wolfaartsdijk 41. DERDE KLAS Tern. Boys 2D 4 -3; AZVV 2—Hoel TWEEDE KLA TerneuzenMid< Een pover partijtje gaven gistermiddag •vliddeiburg te zien 1 olijk Bolwerk. Get vermocht het spel partijen de harten schouwers op deze 1 i termiddag te verv werd slecht geplaa: opbouwend voetbal "aarvoor speelden b< veel op de buitenspe 'e man van het veld scheidsrechter Janse "Pel vele malen voo f)eeft moeten onderb De thuisclub mist "aar gelederen, Mid 'tenberg en Gillisser dons de wedstrijd G Nadat Temeuzen ■rapt was de thuis 'orste behoorlijke dandrini zette de bal "et doel, maar geen -'•ense voorwaartsen "omen, zodat deze k /'mg. Aan de overz Dooms een schuivei '"uiten Hercules op en Terneuzense aan J Middelburgse midhal keerd op zijn schoen tijdig uitlopen kon d sluis zijn doelgebit vóór Njjkamp en M( hjk konden worden. 1 strijd 10 minuten om Meijer de kans van hij alleen op het doi sluis afliep. Door te ten met schieten gir echter verloren. Eer voorzet van Sandrin Nijkamp fraai inge de Middelburgse doe lat voorkwamen een doelpunt. De Middel! voor De Bruijn kree nngf :.ans, doch schoi gen c"3 uitlopende Do «dor kwam by links cules, die de bal opni «u stond echter Van

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2