De maanraket De Deltawerken De economische toestand in Frankrijk De Gaulle's bezoek aan Algerië Bang-Jensen in het ongelijk gesteld WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN TROUWWAGENS SCHIPPERS salons so hert" Duitse kustvaarder „Alex Waal gezonken m de Gewestelijk Raad voor Zeeland van liet Landbouwschap vergaderde HET WEER HOOGWATER Frankering bij abonnement'. Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 33150 Abonnementsprijs: ƒ6.— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW MAANDAG 8 DECEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1546 Verschjjnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer; Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. De poging van het Ameri kaanse leger om een raket naar de maan of in een baan rondom de zon te zenden, is niet gelukt, zo wordt officieel meegedeeld. Ce 60-tons raket, genaamd Juno 2, heeft niet genoeg snel heid gekregen om buiten de aan trekkingskracht van de aarde te komen. De nuttige lading van de raket, de „Pionier 3" genoemde neus- kegel, is gemaakt van kunst glas met een bekleding van goud. Zij weegt ongeveer zes kilo. De kegel volgde niet de voorge schreven koers. De eerste trap van de raket heeft drie seconden korter gewerkt dan men had be rekend. ALGEMENE V. N.-VERGADERING AANVAARDT RESOLUTIE OVER CYPRUS De algemene vergadering dei- Verenigde Naties heeft vrijdag een resolutie over Cyprus aan vaard waarin uiting wordt ge geven aan liaar vertrouwen dat de partijen verdere pogingen zul len doen om een vreedzame, de mocratische en rechtvaardige op lossing in overeenstemming met het handvest der Verenigde Na ties te bereiken. Wrak van Spaans vliegtuig gevonden. Geen overlevenden. Bij La Losa in de Spaanse pro vincie Segovia is zaterdag het wrak gevonden van het Spaanse [Kissagiersvliegtuig, dat donder dagavond op een vlucht van VTgo, in West-Spanje, naar Ma drid, verdween. Van de zestien passagiers allen Spanjaarden "en de vijf leden der beman ning, heeft niemand het ongeluk overleefd. Italiaanse regering krijgt vertrouwen. l>e Italiaanse regering heeft zaterdagavond in de Kamer van Afgevaardigden met 294 tegen 286 stemmen bij twee onthoudin gen een yertrouwensstemming gewonnen. Premier Fanfani had donder dag de vertrouwenskwestie ge steld nadat de Kamer voor de tweede maal in één maand een regeringsvoorstel had verwor pen. De volksvertegenwoordi ging keurde toen met 314 tegen 263 stemmen een amendement van de rechtse oppositie goed, waarbij de benzineprijs werd verlaagd. Het debat over de algemene politiek van de regering, dat Fanfani had gevraagd, begon vrijdag. De coalitie van christen- en so ciaal-democraten is zes maanden aan de macht. De stemming van donderdag was geheim, die van zaterdag niet. Een aantal leden van de re geringspartijen had bij eerstge noemde stemming kennelijk tegen het kabinet gestemd. Het is de eerste ruimteproef van het leger. De vorige drie zijn door de luchtmacht genomen. Bij één van deze proeven is een pro jectiel 126.590 km ver gekomen. Later werd meegedeeld dat men binnenkort nog eens een poging zal doen. Von Braun zei dat men wellicht enige veranderingen in de raket zal moeten aanbrengen, hoewel er tot dusver geen aan wijzingen waren dat de J uno II meer gebreken vertoonde dan die welke het tekort aan snelheid had veroozaakt. De raket is gebouwd onder lei ding van dr. Werner von Braun. In de neuskegel de eigen lijke satelliet bevindt zich ook een apparaat om de omwentelin gen van de kegel te vertragen wanneer deze in de buurt van de maan mocht komen teneinde scherpe opnamen van het maan oppervlak door het foto-appa raat te kunnen verkrijgen. De satelliet is 54 centimeter lang bij een basis-doorsnede van 25 centimeter en weegt 5.750 gr. De huls van de Jupiter is ge maakt uit een aluminium-lege- ring. De besturing van de eerste trap wordt geregeld door het „brein" van de raket zelf zonder verdere ingreep van buitenaf na de start. De verschillende trap pen scheiden zich automatisch van elkaar. De besturing berust op een gyroscopisch systeem. Electromotoren in elk der trap pen zorgen voor de wentelende beweging, wat de laatste trap pen betreft 400 omwentelingen per minuut. Deze wentelende be weging dient voor de stabilisatie na het afvallen van de Jupiter- raket. Dr. Von Braun heeft meege- deld dat het mislukken van de ooging een gevolg is van een ver zuurstof in de eerste trap van de raket moest regelen. De eerste trap van de in totaal ruim 23 meter lange Juno 2 is een Jupiter-raket met vloeibare brandstof, 'n mengsel van vloei bare zuurstof en kerosine. Deze raket weegt met volle belasting 60 ton. De tweede trap is een samenstel van 11 Sergeantraket ten met vaste brandstof en ge wicht van 315 kilo. De derde trap is een samenstel van drie Ser geant-raketten, ook met vaste brandstof en en gewicht van 93 kilo. De vierde trap is een Ser geant-raket van 26 kilo met vaste brandstof. De „Pionier 3" heeft zaterdag nacht zijn grootste hoogte, 104.000 km, bereikt. Maanraket exit. Officieel is zondagavond mede- deeld, dat de Juno 2 met haar neuskegel Pionier 3, weer in de dampkring van de aarde is terug- keerd, waarbij raket en kegel, te 20.51 uur, boven de Sahara, ten Z. van Libië, in Frans-Equa- toriaal-Afrika, zijn verbrand. Raket van Spoetnik 3 verbrand. De raket, waarin zich Spoetnik No. 3 bevond, is woensdag jl. in de dampkring van de aarde te rechtgekomen en heeft daardoor „opgehouden te bestaan", zo heeft Tass zondag meegedeeld. De raket heeft 2.907 maal rond de aarde gedraaid en een afstand van circa 130 miljoen km afge legd. Men verwacht dat Spoetnik No. 3 nog minstens zes madnden in haar baan zal blijven. De verbrande raket was zo DE zg. WELVAARTSRONDE WORDT GEÏNCORPOREERD IN 'T BEZOLDIGINGSBESLUIT Voor ambtenaren, die een maandsalaris genieten werd tot nu toe de 6 pet weivaartsronde 1956, die voor het Rijk 1 sept. 1956, voor de gemeenten 1 juni van dat jaar inging, uitbetaald krachtens een afzonderlijk be sluit. dat naast het bezoldigings besluit staat. De regering heeft thans beslo ten deze 6 pet in de schalen van het bezoldigingsbesluit te ver werken. Deze incorporatie gaat gepaard met geringe afrondingen, die verschillen van enkele centen tot enkele guldens geven. Aan de gemeentebesturen is verzocht hetzelfde systeem te gaan toepassen. Grenulaan 21 Terneuzen, Telef. 2568 keerd geplaatst ventiel dat de groot als een spoorwagon, aldus vermenging van brandstof en Tass. De Franse premier, generaal Charles de Gaulle, die een bezoek van vijf dagen aan Algerië heeft gebracht, is zondagavond op het Parijse vliegveld Orly aangeko men. Te Algiers wordt van welinge lichte zijde vernomen, dat de ge neraal heeft bepaald dat het mi litaire bestuur over Algerië 20 „regeringsgemaehtigde voor burgelijke zaken". Voorts wordt verwacht dat ge neraal Maoul Salan, tot nu toe militair opperbevelhebber én hoogste burgelijke gezagsdrager in Algerië, ook op militair gebied een andere functie, namelijk die van inspecteur-generaal der Franse strijdkrachten, met dezer zal eindigen, om dan door Parijs als standplaats, zal krij- burgers te worden overgenomen. gen. Hij zou, als reeds eerder Verwacht wordt dat de econo- .gemeld, als opperbevelhebber mische en financiële deskundige der Franse strijdkrachten in Al- Paul Delouvrier, die De Gaulle gerië worden opgevolgd door zijn op diens jongste bezoek aan Al gerië heeft vergezeld, met de hoogste bestuursmacht over Al gerië zal worden bekleed, waar bij hij echter meer als technisch, dan als politiek bestuurder zou optreden. Het zou de voornaam ste taak van Delouvrier worden toezicht te houden op de uitvoe ring van het voor Algerië opge stelde vijfjarenplan, dat beoogt voor dit Franse overzeese ge biedsdeel vooruitgang op econo misch en maatschappelijk gebied te brengen. Delouvriers titel zou worden Het administratieve tribunaal van de Verenigde Naties heeft zaterdag Povl Bang-Jensen, de Deense voormalige hoofdambte naar op de afdeling politieke za ken der V. N. die enige maan den geleden wegens insubordina tie werd ontslagen, in het onge lijk gesteld. Éénstemmig verklaarde het tribunaal dat Bang-Jensen geen „deugdelijke reden" had om te weigeren aan «secretaris-generaal Hammarskjoeld een lijst met na men van Hongaarse getuigen, die verklaringen over de opstand van 1956 hadden afgelegd, ter hand te stellen. Zoals bekend werd later be sloten de betrokken documenten in het bijzijn van de Deen te ver branden. Het tribunaal verklaarde dat Bang-Jensen zich in een moei lijke positie had geplaatst door niet mee te werken aan de be handeling van zijn zaak door een disciplinaire commissie. De Deen had geweigerd mee te werken, omdat hij eerst toegang wildé hebben tot stukken van het se cretariaat van de volkerenorga nisatie, waaruit zijn gelijk moest blijken. Volgens het tribunaal heeft hij echter geen recht op raadpleging van stukken van zijn tegenpartij. Voorts was het tribunaal van oordeel dat Bang-Jensens bewe ring dat de veiligheidsregelingen de V. N. niet voldoende zijn om het geheime karakter van de betrokken lijst met name te waarborgen „zijn onwetendheid verraadt omtrent de maatregelen ter bescherming en bewaring van vertrouwelijke stukken bij de Verenigde Naties". Bang-Jensen zei later, dat hij het besluit van het tribunaal be treurde maar dat hij er nooit spijt van zou hebben zijn gelofte aan de Hongaarse getuigen te hebben gehouden. Hij hield staande, dat de tegen hem ingebrachte beschuldigingen ongegrond waren. Hij zou later beslissen of hij nog verdere acties zou ondernemen. „Vroeg of laat zal de waarheid aan het licht tre den", verklaarde hij. Zind stuurt briefkaarten uit Italië De sinds vorige week spoorloos verdienen voormalige Duitse scheikundeleraar Ludwig Zind heeft verscheidene van ?.i:n ken nissen te Gffenburg briefkaarten gestuurd, die in Italië waren ge- oost. Zoals bekend verdween Zind teen zijn beroep tegen een vennis van een jaar gevangenis straf wegens anti-semietische uitlatingen, was verworpen. Inmiddels heeft de Duitse Bondsrepubliek Argentinië ver zocht, Zindt niet toe te laten als hii naar dat land zou gaan. Zijn zoon zou n.l. hebben gezegd dat de voortvluchtige via Marseille naar Argentinië op weg zou zijn. huidige plaatsvervanger, de luchtmacht-generaal Maurice Challe. De conferentie over staking van kernproeven. Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten, de Sowjet- Unie en Engeland zijn het zater dag eens geworden over de tekst van het eerste artikel van een verdrag inzake een verbod op het nemen van proeven met kernwapens. Hedenmiddag zal het overleg worden voortgezet. Het algemene effect van het eerste artikel is dat de partijen van het verdrag de verplichting op zich zullen nemen proefont- ploffingen met kernwapens te verbieden. Het is zodanig gesteld dat het mogelijk is dat andere landen zich bij het verdrag aan sluiten. De Sowjet-delegatie keurde de tekst van het Amerikaanse ont werp voor het artikel goed. In Westelijke kringen zegt men dat er nog veel moet gebeuren, met name overeenstemming over de vorming van een doeltreffende internationale organisatie die toezicht op de proeven moet hou den. Eindcijfer helikopter-vluchten Expo. Van de zijde van de Sabena vernemen wij, dat gedurende de zes maanden van de wereldten toonstelling BXP (codenaam ■voor de helikopterhaven van de Expo) niet alleen 15.000 passa giers ontving, komende van de verbindingen uit Nederland, Duitsland. België en Frankrijk, 7.ii bood tevens aan 65.370 bezoe kers de mogelijkheid van een helikopter-rondvlucht te maken. Een recorddag op het gebied van rondvluchten was 17 augustus, toen 1068 personen de wereld tentoonstelling vanuit een heli kopter bekeken. Hiervoor wer den ongeveer 93 vluchten uitge voerd door helikopters van liet type Sikorsky S-58, Vertol 44 en Westland Widgeon. De ver keerspolitie huurde bovendien enkele malen de kleine Westland Widgeon met vier plaatsen om op de drukste dagen het verkeer in en om Brussel te regelen. Het instellen van een apart fonds voor de Deltawerken op de manier van het Zuiderzeefonds wordt niet overwogen. De mogelijkheid van de bouw van een oesterproefbekken en van de daarbij behorende Maat werken voor zeewater in het Veerse Gat worden in nauw overleg met deskundigen van het ministerie van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening be studeerd. Om technische redenen zal de eventuele bouw van in- laatwerken en andere in het af gesloten Zandkreekbekken te bouwen werken ten behoeve van de oestercultuur eerst kunnen geschieden als de afsluiting (in 1961) zal zijn voltooid. Intussen wordt verwacht, dat in de loop van 1959 het technisch rapport j 7ake het oesterproefbekken kan worden afgesloten. Ten aanzien van de verplaat eerste helft van 1959 een beslis sing worden verwacht. De minister van Verkeer en Waterstaat deelt dit mede in het eindverslag van de vaste com missie voor verkeer en water staat uit de Tweede Kamer over de begroting voor 1959 van 's mi nisters departement. ^»kopp»»K«( I») ojwrts cotJirf *r,orfct !6 brwwfjdïSKt Q iofMUZ»»! fijnste parfums gedistingeerde poederdozen alles in de betere toiletartikelen en cosmetica, alles met vakkundig advies. Vrijdagmiddag is de 148 ton metende Duitse kustvaarder „Alex" uit Ems na een aanvaring met de Nederlandse „Berdien", die deel uit maakte van een sleep, in de Waal gezonken. De sing van de Veerse vissersvlootaanvaring ontstond even ten zui- smg van de veerse^vissersvloot den V£m fjijmegenj ter hoogte kan worden medegedeeld, dat ditvan Hinht hu onderwerp in studie is bij de commissie ex artikel 8 van de Deltawet. Ter zake kan in de Onmiddellijk na zijn terugkeer uit Algerië, in het begin van de week, zal generaal De Gaulle zich gaan bezig houden met het belangrijkste en meest delicate binnenlandse vraagstuk, name lijk de begroting voor 1959 en het bepalen van de financiële en economische politiek. De generaal zal hierbij een keuze moeten doen tussen twee stromingen onder de Franse eco nomisten. Sommigen stellen na melijk de stabiliteit van de munt op de voorgrond en zijn voor stander van een streng beleid op budgetair en finaficieel gebied, terwijl anderen zich op het stand punt stellen, dat in de eerste plaats de economische expansie weer op gang moet worden ge bracht. desnoods ten koste van een zekere stijging van het be grotingstekort en met verrui ming van het krediet. In dit verband wordt te Parijs vernomen, dat de economische toestand van Frankrijk thans ge kenmerkt wordt door een stag natie van de economische ex pansie, die gepaard gaat met sta biliteit van het prijspeil. Voorts valt er een aanzienliike verbete ring in de ontwikkeling van de betalingsbalans waar te nemen. In bepaalde sectoren textiel, elektrische huishoudelijke appa raten en rijwielen is de bedrij vigheid vrij sterk verminderd en hier is de werkweek in vele ge vallen gedaald tot minder dan veertig uur. Over het geheel is De werkloosheid in West-Duitsland Gedurende de maand novem ber is het aantal werklozen in West-Duitsland - zonder het Saargebied en West-Berlijn met 69.435 gestegen tot 426.185. Het Westduitse regeringsbureau voor arbeidsbemiddeling en de werkloosheidsverzekering meent dat als gevolg van de lichte vorst het aantal werklozen in de eer ste decemberdagen nog met plm. 70.000 zal zijn toegenomen. Gemiddeld is in de afgelopen vijf jaar het werkloosheidscijfer in november met 140.000 geste gen. Het aantal werklozen per eind november is bovendien nog ca. 53.000 lager dan op eind no vember 1957. Het aantal mannelijke werk lozen is met 49.300 gestegen tot 228.042, het aantal werkloze vrouwen met 20.200 tot 198.143. Verzachting van de beperkingen op het afbetalingskrediet De Franse autoriteiten heb ben besloten de beperking op het afbetalingskrediet enigs zins te verzachten. Voortaan behoeft bij de aanschaffing van huishoudelijke apparaten, ra dio- en televisietoestellen, mo torrijtuigen en scooters niet meer dan 25 procent van de koopsom ineens te worden be taald, terwijl tot dusverre be taling ineens van 30 procent was voorgeschreven. De maxi male afbetalingstermijn is voor de aankoop van huishoudelijke apparaten, radio- en televisie toestellen, die meer dan 100,000 frank kosten en voor personen auto's verlengd van 12 tot 15 maanden. De autoriteiten deelden mede, dat tot deze verzachtingen is besloten om de industrieën, die door een recessie worden ge troffen, te helpen. de werkloosheid echter nog on betekenend en is de werkweek thans nog 45,6 uur, tegen een jaar geleden 46,1 uur. In oktober was de industriële produktie nog ruim drie procent groter dan in oktober 1957. „OVERVAL" OP AMERIKAANSE RAKETBASES IN ENGELAND Een groep Britten, die strijdt voor de afschaffing van kern wapens, heeft vrijdag in Londen bekendgemaakt, dat zij van plan was een „geweldloze" aanval te doen op een nog in aanbouw zijnde raketbases van de Ameri kaanse luchtmacht bij Swaffharn in het graafschap Norfolk. Dertig zorgvuldig uitgezochte „overvallers" zouden een poging doen om het werk op de raket bases zonder gebruikmaking van geweld te belemmeren, zo is door een woordvoerdster van de groep meegedeeld. dicht bij een plaats waar elektriciteits-kabels in de Waalbodem liggen. De „Alex" voer stroomaf waarts en wilde een sleepboot die vijf schepen sleepte, passeren. De kapitein van de „Berdien" zag echter dat er te weinig ruim te zou zijn tussen de kustvaar der en de laatste twee boten in de sleep en probeerde de situatie door een manoeuvre nog te red den. Dit gelukte echter niet, de sleepboot boorde zich in de romp van de „Alex", die onmiddellijk zoveel water binnenkreeg dat zij tot de stuurhut zonk. De op varenden, de Duitse eigenaar- Duitser wil leed verzachten Een Duitser uit een van de noordelijke havensteden heeft onlangs in een aantal plaatsen van ons land voordrachten ge houden. Het bedrag dat hij als honorarium ontving heeft hij niet willen behouden. Hij zond het naar Rotterdam met het verzoek daarmee, zoals hij schreef „een heel klein beetje het onrecht en het leed te verzachten, dat de stad door mensen is aangedaan". De schenker die ongenoemd wil blijven, is er zich van bewust dat het maar een kleinigheid is in verhouding tot de verschrik kelijke oorlogsgebeurtenissen, maar, zo zegt hij verder „mis schien is belangrijker dan het bedrag, het feit, dat het als een leken van goede wil mag worden I beschouwd". schipper Schwartz, zijn nicht en drie matrozen, zochten hierin een veilig heenkomen totdat de gealarmeerde rivierpolitie hen ophaalde. Zij zijn in hotel „Ron deel" in Nijmegen onder dak ge bracht. Het Duitse schip was op weg naar een van de Nederlandse ha vens met een lading potas. Het is in de loop van vrijdagmiddag gelukt het gezonken schip tussen twee kribben te slepen, waardoor er geen gevaar werd opgeleverd voor het scheepvaartverkeer. De Suezkwestie weer in het Lagerhuis De Suezkwestie zal de komen de week weer in het Britse La gerhuis aan de orde worden ge steld. Labourleden zullen een aantal vragen stellen, die gebaseerd zijn op de artikelen van Randolph Churchill, zoon van sir Winston. :n de „Daily Express". Men zal de minister van Bui tenlandse Zaken, Selwyn Lloyd. vragen stellen over de verklaring van een woordvoerder van zijn ministerie, waarin werd gezegd dat Churchills uiteenzeU-.ngen in vele opzichten onjuist zijn". Voorts zal men premier Mac- Millan verzoeken een officieel onderzoek te laten instellen naar de militaire operaties in Egypte ten tijde van het Suezavontuur. Dulles aan de beterende hand. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, die zoals gemeld lijdt aan een dikke darmontsteking, is aan de bete rende hand, zo is officieel mede gedeeld. Dulles werd vrijdag in een zie kenhuis te Washington opgeno men. Dezer dagen vergaderde boven genoemde raad te Goes. Gesproken werd o.m. over: Grondgebruik. De gevolgen voor de landbouw van de aanleg van nieuwe pro vinciale en rijkswegen werden uitvoerig besproken. De Raad sprak daarbij als zijn mening uit, dat de landbouw begrip dient te hebben voor de uit verkeerstech nisch oogpunt beziene noodzake lijke verbeteringen, maar dat daartegenover van de Overheid mag worden verwacht dat zo zuinig mogelijk met de goede cultuurgrond wordt omgegaan. In dit verband werden de reeds bij het College van Gedeputeerde Staten ingediende bezwaren tegen de aanleg van een nieuwe provinciale weg GoesHoede- kenskerke, ten oosten van 's-Gravenpolder, nogmaals bena drukt, aangezien het westelijke tracé voldoende mogelijkheden biedt en voor de landbouw ac ceptabel is. De wijze waarop de georgani seerde landbouw in het voor overleg wordt gekend, werd. speciaal wat de provinciale we gen betreft, zeer bevredigend ge acht. Het feit dat thans ook van WEINIG VERANDERING. Tijdens het weekeinde verplaat- rend uit, over de wijze waaroD ?te een gebied met hoge barome- de rentmeester der Domeinen t'e tersta"£e" Z1£h van ingeland Breda zich in deze heeft beijverd i aaar Midden-Europa, /ooral m om tot een bevredigende oplos- 1 de nacht van zaterdag op zondag sing te kunnen komen. Iwas het daardoor helder en wind stil weer. De aarde verloor door Waarborginstituut voor de j uitstraling toen zoveel warmte Tuinbouw. Na terzake geadviseerd te zijn door de rijkstuinbouwconsulent, werd besloten nadere stappen te ondernemen welke zullen kun nen leiden tot de oprichting van een Waarborgsinstituut voor de Tuinbouw. Provinciaal Onderzoekcen trum voor de Landbouw in Zeeland. In principe werd besloten tot toekenning van een subsidie, groot 10.000. voor de door het Onderzoekcentrum te ver richten werkzaamheden in 1959 op het terrein van de waterbe heersing en de ontzilting, de me chanisatie en rationalisatie en het onderzoek bodem-plant-dier. Streekonderzoek Landbouw Economisch Instituut. Met betrekking tot het door het L. E-1. te verrichten streek onderzoek werden een aantal punten opgesteld, welke voor be de zijde van Rijkswaterstaat in studering in aanmerking komen, bepaalde gevallen om advies isDe wensen van de georgani- verzocht, geeft reden tot voldoe- seerde landbouw zullen aan de ning, daar een goede samenwer- betreffende eoördinatieeommis- king op dit terrein van groot be- sic worden voorgelegd, lang is. Werkgelegenheid Sanering verdrogende bedrii- De werkgelegenheid voor de ven rond de Braakmanpol- wintermaanden zal, wat Zeeuws der. Vlaanderen betreft, onvoldoende De Raad nam met belangstel- blijken te zijn, indien niet meer ling kennis van de, mede naar aanvullende werken worden aanleiding van de door de geor- opengesteld dan thans het geval ganiseerde landbouw gedane is. Do Raad was van mening, dat voorstellen, door het ministerie de landbouwers welke door uit- van Financiën genomen beslis- voering van cultuurtechnisch singen, inzake de sanering van de werk een subsidietoezegging in ernstige mate door verdroging hebben ontvangen, een belang- getroffen bedrijven rond de rijke bijdrage kunnen leveren ter Braakmanpolder en beschikbaar bestrijding van de werkloosheid gekomen percelen in de omge- in de wintermaanden, door op ving van Biervliet. j korte termijn met de betreffende Aan 12 bedrijven werd in to-werkzaamheden aan te vangen, taal ruim 75 ha grond toegewe-Voor overig Zeeland worden zen, zodat voor de zwaarst ge-1 geen moeilijkheden verwacht, troffen bedrijven een gunstige mede in verband met het feit dat oplossing kon worden bereikt. de herverkaveling een groot De Raad sprak zich waarde- aanlal arbeiders kan opnemen. dat het kwik in het binnenland tot omstreeks 4° daalde. Ook in Zuid-Frankrijk kwamen temperaturen van even beneden nul voor, terwijl in de Povlakte 2 tot 8 graden vorst werd geme ten. en het zondagmiddag in het midden en noorden van Zweden 20 tot 30 graden vroor. De koude lucht uit Scandina- I vië kan vooreerst nog niet in j onze richting stromen, daar de aanwezigheid van het hogedruk- gebied boven Midden-Europa en een depressie tussen IJsland en Schotland, welke in zuidoostelij ke richting verder trekt, bij ons voor luchtaanvoer tussen west en zuid zorgen. Een zwak front dat boven Engeland ligt zal he denmiddag ons land bereiken, maar weinig of geen neerslag met zich meebrengen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Vrij veel bewolking Vrij veel bewolking, maar cp de meeste plaatsen droog weer en slechts enkele verspreid voorko mende opklaringen. In het zuid oosten aanvankelijk nog plaatse lijk mist. Iets lagere middagtein- peraturen dan gisteren. DINSDAG 9 DECEMBER v.m. n.m. Breskens 12.21 Terneuzen 0.35 12.56 Ilansweert 1.15 1.36 Walsoorden 1.25 1.46 ZON MAAN op onder op ondei Dec. 8 8.34 16.29 5.21 15.13 9 8.35 16.29 6.30 15.56 10 8.36 16.29 7.51 16.48

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1