MELK EN VLAGGEN Hier komt straks onstelevisietoestel! KERKDIENSTEN Werkloosheid thans: 68.430 mannen ^r. SVoH 3ecemïïëf 1955 DE VRIJE ZEEUW! JISKIL MSLAG M-BRIGADE EN MELKPRIJSGARANTIE -GOEDKOPE VLAGGEN' DE 7 EISEN WERK EN GELD HET POCKETBOEK Nabetaling Mislukte actie Voor de zondag Druk of dreiging Tekort en teveel Elisabeth en het zakboekje Prins Philip vertrokken WZWiiï' Er is al 'n plaats voor. Daar, op 't tafeltje in de hoek, komt 't televisietoestel dat Vader bij RADIO DE BUCK gekocht heeft. Hebt u ook zo'n hoekje in de huiskamer? Maak er een ge zellige, een „levende" hoek vanl .Wij hebben de hele Philips tele visieserie in voorraad. En wij hebben vakmensen in dienst, die zorgen voor een vakkundige installatie1 1045.- f 1295- GEREGISTREERDE ARBEIDSRESERVE IN ZEELAND EN DRIE NOORDELIJKE PROVINCIES HET STERKST TOEGENOMEN Uitslag loting kinderzegelactie ZEEPOST Zaterdag 6 december 1958 3 lier voor de gyru ling was wel toen ester zijn inkopen ging doen tijdens ias-actie van de middenstand, de pr de bromfiets die op die dag de dag was. Deze irdt nu onder de man gebracht, zo- van profiteert. jeznck bij de Vreu i het N.V.V. Sluiskil v an dp van het N.V.V dagavond jl. voor jks contact hjjpen. een ontmoeting in ilaassfepv. te sprak dp hoop it ook dit jaar de zou bezoeken en onder luid geschal danken betrad de zaal. ■oeting. zeide Sint. mgd te zijn zoveel :en te zien en wat /erheugde, was het e afdeling zijn lijf- te geven dan le goed in praktijk onder grote hila- litgedeeld. behalvn imes. Zo goed kon of zwarte Piet redreiging van de van baar afdwin- ;bruik van verver- zingen van liedje-, urne tijd in de bes- ijeen. Anthoniusschool. leerUnger van de ol heeft Pt. Nico- k gebracht, waar- :elijk was dat aait en vertrek door de aandacht is bc- begeleid door oen ht, geformeerd uit choolbrigade, voor id ill gala-dress go- op marcheerde de drumband'' van en Pieten werd legenbeid gebruik uchtig bezoek aan te brengen alwaar rafgaande dagen hadden gebracht. tiheid van de w eg. omstreeks 9 uur ivinciale weg ter Caltex-tanksta- vari de gladheid g een slippartij de heer J. F. de zijn auto op de richting van de ente. Ter hoogte station begon de >r De Haas te glii- :elfde moment na- richting van het vrachtauto, be heer W. van Es- stdorpe. remde zo krach- 'htauto de raprin- ;onenauto navolg- auto tegen de to en heide voer- and kwamen, an do auto van de erd geheel inge- le bestuurder et 11 ie aan het hooi'd laas liet de heer ito plaats nemen, ?n huize van re werd. 0 had geen nor- schade opgelopt tv er hiervan bleef ilie en verkeer-- 1 onderzoek ing v- ITEN VEILING LAANDEREN." AZEN tlag 5 december. ikool A II 48—55 C H 14—28 rt. vnolselderü B 11 i: Golden Dehci»! -51 ct, m. 75 46 -49 ct, m 65 38 0 ct, K 27—28 ct, 320 rt; Jona- 1 ct, m. 65 1720 t, H II 12 ct, F 7 H I m. 90 24 ct, 1 20 ct, m. 75 l't t, m. 65 7—11 ct; 2 ct, F 6—7 ctl d F 6 ct. K 10 ct; GieHI Zijn uw kinderen al lid van de M-brigade? Het is een vreedzame conscriptie en alle jongens en meisjes van vijf tot ongeveer veertien jaar kunnen meedoen. De stichting Nederlands Voorlichtings bureau voor Melk- en Zuivelprodukten heeft een grootscheepse campagne ingezet tot vermeerdering van het melkgebruik met name bij de jeugd van Nederland. Een begin is gemaakt met de vorming van de Brigade der Melkwegvaarders, kortweg genoemd M-brigade. Elke jongen en elk meisje, dat op een bepaalde dag een M-daad heeft gedaan, d.w.z. een glas melk extra heeft gedronken> kan dit in een van de 30 vakjes van het bij de melkboer verkrijgbare log boek invullen. Zijn de 30 vakjes vol, dan de kaart opsturen, door vader of moeder mee ondertekend en de jeugdige melkdrinker is prompt gepromoveerd tot M-brigadier. Hij krijgt het embleem, het vlaggetje, het M-codeboek en bij extra prestaties nog veel meer verrassingen, Een twintigtal bekende Nederlanders heeft zitting genomen in de ereraad van de M-brigade en hun foto's prijkten reeds in vele Nederlandse bladen. Anderhalf miljoen koeien leveren per jaar bijna zes miljart liter melk en er kan dus heel wat van dit koste lijke wit vocht door kinderkeelgaten vloeien voor alles op is. Minister Vondeling heeft be sloten, aan de melkveehouders een voorlopige nabetaling op de melkprijsgarantie 1957-1958 uit te keren, t.w. 2'/i cent per kg melk over de gedurende het ge noemde jaar geleverde hoeveel heid. Daarmee is de regering weer aan een door het Land bouwschap herhaaldelijk geuite wens tegemoet gekomen- De regering was al begonnen met de betaling van een uitkering op de nog definitief te bepalen toeslagen van de melkprijsgaran tie 1957-1958, geldend voor een hoeveelheid van 5,18 miljard kg melk. Maar nu krijgen de boeren op korte termijn weer wat geld in handen en zij kunnen boven dien nog een slotuitkering tege moet zien. Wanneer een schip de vlag van een bepaald land voert, heeft het zich ook te houden aan de scheepvaartbepalingen van dat land. Dit brengt ui teraard de nodige financiële konsekwenties met zich. Nu zijn er een viertal kleine staatjes, die maar weinig en voor de onder hun vlag va rende schepen ook nog „goed kope" bepalingen hebben ge maakt. Daarom is het voor de ondernemers in zeker opzicht aanlokkelijk, de vlag van die bepaalde „goedkope' landen te voeren. Zij varen dan „onder OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 7 DECEMBER. (Tweede Advent.) Axel; 10 uur Ds. P. J. Pennings [Bed. H. Doop; Medew. Kinder koor); 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen; 7 uur Ds. M. N. Schrale, van Rotterdam. (Jeugd dienst.) Hóek! 10 uür Ds. W. J. van Meeu wen; 2.30 uur Ds. E. Ed. Stern, van Sas van Gent. Hontenisse: 10 uur Ds. K. Verbeek. Hulst; 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Sas van Gent: 10 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. P. A. van der Vlugt; 3 uur Ds. J. Scholten (Bed. H. Doop.) Gebouw Kerkhoflaan: 10 uur Ds. J. Scholten. Driewegen: 7 uur Vic. Joh. Bre- zet. Zaamslag: 9.30 uur Ds. Ph. M. Becht; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer. GEREFORMEERDE KERK. Axel: Geen opgave. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Cand. J. Niemandsverdriet, van Baren- drecht. De opening Uwer woo,um geeft licht, de eenvoudigen verstandig makende. Maak mijn voetstappen vast in Uw woord. Ps. 119 130, 133. Het mensenhart, dat zichzelf heeft leren kennen, door het te toetsen aan Gons woord, zal ge- wisseiijk instemmen met de woorden van onze uagtekst. Im mers voor de zeitkeuner wordt het duidenjk noeveei net inheett, eer de mens het licht des Geesles toeiaat ue donkere scnuiinoeken van zijn hart te bescnijnen. Ons leven is een gedurige worsteling lussen de Here en onze ziel. Hij Wil onze voet bevestigen in ae h eg der genade en wij zijn tegen- fctrivend. Hij tracht ons staande te houden bij elite Kromming van ce weg, om net nieuwe pau, dat zich voor ons opdoet, eerst met Zijn licht te bestraten, wij wil len maar lieist uoornoiien in het besef van onze eigen wijsheid. En tot onze groie schaue ope nen wij zo zelden dat Woord, waarin de Here tot ons spreekt en Zijn wil ons openbaart! Waarom is hec voor zovelen een gesloten boeit? Omdat er te veei scnaduw op valt, die wij met onze eigen wijsneid aan brengen. De eenvoudige harten, die niet wijs zijn bij zienzeive, die kunnen er limit en wijsneid uit putten. Zouden wij het van heden af ook niet eens beproeven? Wij verkiezen toch immers ook hemels licht boven aardse sche mering? Wilt gjj de waarheid Gods als [licht uws levens zien? Leen 't oor aan 's Vaders Woord, [en 't zal Z[jn licht u biên; Wanneer g' in eenvoud naar de [de hemelstem wilt luist'ren, Verrust voor u een zon, die [nimmer zal verduist'ren. (Uiti „Nieuw Bijbels Dagboekje") Othene: 7 uur Ds. Ph. M. Becht. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Bijl. Terneuzen: 10 uur Ds. Smit; 3 uur Da Kuiper, van Axel. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. Zwier. GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur Ds. Aangeen- brug, 2 uur leesdienst en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek9.30 uur en 2 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Gebouw „Pro Rege") Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: Stud. W. Bosschaert, van Wol- faartsdü'k. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst; 19.30 uur Verlossings samenkomst o.l.v. Ser.-Maj. Franken, uit Goes. NED. PROTESTANTENBOND. Terneuzen: (Noordstraat 18): 17 uur Ds. S. A. Vis, van Aarden burg. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7,45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur. 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur en 17..00 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 7 DECEMBER. (Tweede Advent.) Aardenburg: 10.30 uur Ds L S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. (Bed. H. Doop.) Breskens: 10 uur Dr. J. H. van Beusekom; 6.30 uur Dr. J. H. v. Beusekom (Adventszangdienst.) Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 10 uur Ds. M. de Jong Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Ejjgen- daal. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. v. d. Graaff. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 10 uur Ds. S. Tjjmstra. (Bed. H. Avondmaal.) Schoondjjke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. (Bed. H. Avondm.) 4 uur Ds. C. van Evert, van IJzendijke (Streekjeugddienst.) Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groenveld. St. Anna ter Muiden: 11 Uur Ds. L. P. W. Groenveld. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje; 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendüke: 10 uur Ds. C. v. Evert. Zuidzande: 10 uur Ds. H. Kuyl- man. (Bed- H. Avondmaal.) goedkope vlag". Dit gaat echter ten koste van bijv. de sociale maatregel ten dienste van de bemanning der bedoelde schepen. Daarom heb ben twee Nederlandse trans portonderneming gehoor gege ven aan de oproep van de inter nationale organisatie I.T.F., de onder goedkope vlag varende schepen van 1 t/m 4 december te boycotten, dus niet te laden of te lossen. Intussen hebben scheepvaart verenigingen in Rotterdam en Amsterdam een kort geding aanhangig gemaakt bij de rech ter, om zodoende een uitspraak te verkrijgen, of de actie al dan niet wettig is. De rechter in Rotterdam heeft de eis van de reders af-, de rechter in Am sterdam heeft een zelfde of soortgelijke eis toegewezen. En het gevolg van alles is geweest, dat er van de boycot-actie niet veel is terechtgekomen. In Rot terdam bleven de arbeiders aan 't werk, in Delfzijl werd slechts een halve dag gestaakt en de bonden, die de oproep hadden doen uitgaan, hebben zich kort na elkaar teruggetrokken voor wat betreft de boycot. Zoals bekend heeft mr. Bur ger op de Fakkelsdragerdag van de P.v.d.A. een zevental eisen geformuleerd, waar z.i. aan zou moeten worden voldaan, wil er van een voortgezette (vrucht bare) samenwerking tussen de P. v. d. A. en de andere rege ringspartijen sprake kunnen zijn. Prof. Romme van de K.V.P. heeft nu aan de minister-presi dent enkele vragen gesteld in verband hiermee. De heer Rom me wilde wel eens weten, of mr. Burgers verklaring is afge legd na overleg met de in het kabinet zittende ministers van de P.v.d.A. Zou dit het geval zijn, dan zouden immers de P. v.d.A.-ministers geacht moeten worden, de zienswijze van mr. Burger te delen, en is dit niet zo, „wil de minister-president dan mededelen, waarom hij de ze onjuiste suggestie niet op of na de Fakkeldragersdag heeft rechtgezet?" Intussen heeft de regering een andere lastige klip om zeild. De P.v.d.A. had bezwaar tegen een zodanige wijziging van de Dienstplichtwet, dat uitzending van dienstplichtigen naar Nieuw-Guinea mogelijk gemaakt zou worden. De rege ring wil nu volstaan met het zenden van vrijwilligers, ken nelijk om althans op dit punt een conflict te voorkomen. Er is, zoals bekend, een schrijnend tekort aan leraren bij het v.h.m.o. En de leraren zelf wijten dit niet in de laat ste plaats aan hun financiële positie. Met hun salariseisen hebben zij het minister Cals niet gemakkelijk gemaakt. De minister toonde zich be reid, in een behoorlijk klimaat het gesprek met de leraren over hun salaris voort te zetten. „Maar", aldus de minister, „laat men het mij niet onmo gelijk maken. Ken moet op houden mij te beschuldigen van oneerlijk, laffe leugens en vuile taktiek. Ik wil graag met de le raren praten, maar maak het mij niet onmogelijk door dag- in dag-uit verdachtmakingen en beledigingen in de leraren- bladen te schrijven". Overigens, al is er bij de le raren dan sprake van een te kort, elders zijn er nog werkers over. Zij vormen, zoals u zich wellicht zult herinneren, tegen woordig niet meer het leger der werklozen, maar „de ar beidsreserve". Voor 1959 dan wordt een arbeidsreserve ver wacht van rond 100.000 mannen en vrouwen, van wie naar schatting 95.000 mannen. Deze schatting van het Centraal Planbureau heeft minister Suurhoff aan de Tweede Ka mer meegedeeld. Elisabeth Boll, oud 13 jaar, dochter van een Nederlandse vader en een Zweedse moeder, is door de regering van Zwe den onder „beschermende op voeding" geplaatst. De Neder landse regering had aan het Internationale Gerechtshof ge vraagd, deze maatregel in strijd te verklaren met de verplich tingen, die Zweden, overeen komstig het verdrag van 1902 betreffende het voogdijschap over kinderen, tegenover Neder land had. Maar het Hof heeft nu met 12 tegen 4 stemmen de Nederlandse "eis verworpen en daarmee blijft Elisabeth dus beschermend opgevoed. De laatste tijd is er een haus se ontstaan in het verschijnen en lezen van z.g. pocket-books, de kleine boekjes die je zo maar in je zak kunt steken, maar die intussen toch niet meer of minder dan een hele roman bevatten. En nu had een niet door de georganiseerde boekhandel erkende onderne mer het plan opgevat, deze boekjes via kruideniers, tabaks zaken en kappers aan de man te brengen. De boekhandel protesteerde en de staatssecretaris van eco nomische zaken heeft daarop een vestigings beschikking af gekondigd, waarbij het verbo den wordt, het boekverkopers- bedrijf te gaan uitoefenen zon der vergunning van de Soci aal-Economische Raad. Dit be tekent intussen niet, dat het ministerie al een definitief standpunt heeft ingenomen ter zake. En de voorzitter van de kruideniersvakcentrale heeft op een persconferentie ook al ver klaard, dat de kruideniers toch pocket-books zullen gaan ver kopen, omdat de centrale meent, dat hier van historische rechten kan worden gesproken. Is er nog een plaats ter we reld waar men het wèl eens is? (Nadruk verboden) Z.K.H. Prins Philip is gister ochtend omstreeks kwart voor tien van het vliegveld Soester- berg naar Engeland vertrokken. Hem werd uitgeleide gedaan door Z.K.H. Prins Bernhard. (Advertentie.)' £3a£T?> w- .p. G Universele ontvanger 43 em-beeldbuis Universele ontvanger 53 cm-beeldbuis RADIO de BUCK NOORDSTRAAAT 86 TERNEUZEN TELEFOON 2573 Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft uit de cijfers over november de conclusie getrokken, dat in die maand de situatie op de arbeidsmarkt verder is verbeterd. Weliswaar, aldus het ministerie, steeg het aantal werkloze mannen van 59.270 tot 68.430, terwijl de geregistreerde arbeidsreserve, welke behalve de werkloze mannen ook de op aanvullende werken geplaatste werk nemers omvat, toenam van 68.798 tot 81.103, doch deze stijging is, gezien de normaal in deze tijd van het jaar optredende seizoen- stijing van de werkloosheid, slechts gering. Het trendcijfer, dit is het voor normale seizoenschommel ge corrigeerde cijfer van de gere gistreerde arbeidsreserve van mannen, vertoonde dan ook we derom een scherpe daling en wel van 90.000 tot 83.000. Het aantal werkloze vrouwen daalde van 7.152 tot 6.898. Van de 75.328 als werkloos geregistreerde mannen en vrou wen waren er 13.427 op sociale werkvoorzieningsobjecten ge plaatst, zodat het aantal man nen en vrouwen, die in het ge heel geen werk hadden, per 55.616 en 6.285 bedroeg. In de landbouw namen de werkzaamheden met het vor deren van het seizoen af. Hier door steeg de geregistreerde ar beidsreserve van landarbeiders, en grondwerkers. Deze stijging was echter geringer dan in an dere jaren, de gunstige weers omstandigheden werden benut om zoveel mogelijk werkzaam heden nog voor de winter uit te voeren, terwijl het belang rijk grotere bietenareaal ook in deze maand meer werkge legenheid bracht dan anders. De toeneming van de gere gistreerde arbeidsreserve van bouwvakarbeiders moet geheel gezien worden als een seizoen verschijnsel. In de burgelijke en utiliteitsbouw nam de arbeids reserve toe met rond 2.500, in de sector water-, spoor- en wegen bouw met rond 1.400. Gedeeltelijk moet dit laatste worden toegeschreven aan de afneming van de bezetting van objecten van het extra-pro gramma van 2.182 tot 1.929, ter wijl voorts een aantal grond werkers uit de landbouw vrij kwam. De geregistreerde arbeids reserve van metaalbewerkers is nauwelijks gestegen. Enerzijds is hier sprake van een stijging, voornamelijk veroorzaakt door seizoeninvloeden, anderzijds van een daling door een wezen lijke opleving in sommige sec toren van de metaalnijverheid. Met name nam de activiteit toe in enkele machinefabrieken, instellatiebedrijven, de centrale verwarmingsindustrie en fa brieken van stalen meubelen. De situatie bij kleine scheeps werven en gieterijen is in het algemeen verre van rooskleu rig, aldus het ministerie. De wollen-stoffenindusrie vertoonde een gunstige ontwik keling. De overgang van win terstoffen- naar zomer- stof- fenproductie bracht dit jaar geen inzinking in de werkge legenheid, dank zij het vrij gro te aantal nabestellingen van winterstoffen. De toestand in de katoenin dustrie is nog aarzelend. De kledingsindustrie handhaaft een redelijk peil van werkgelegen heid. De geregistreerde arbeiders reserve van kantoorpersoneel daalde. Weliswaar is het thans nog ingeschreven aantal vrij groot, maar het feit, dat de da ling niet alleen te vinden was bij de jeugdige arbeidskrachten, duidt er op, dat ook hier van enige verbetering sprake is. Regionaal gezien valt het op, dat de geregistreerde arbeidsre serve het duidelijkst toenam in de drie noordelijke provincies en Zeeland. In deze sterk agrarisch- georiënteerde gebieden doen de seizoeninvloeden relatief sterk van zich spreken, aldus het mi nisterie. door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR 16) (Nadruk verboden.) Zij schoof de mouw van het lichte nachthemd omhoog, des infecteerde Angela's elleboog en bond de arm met een dunne rubberslang af. Holl wachtte totdat het tere blauw van de ader te voorschijn kwam. Daar na voelde hij even en prikte. Meteen maakte de zuster de slang los, terwijl Holl de naald heel langzaam dieper indruk te. Daarbij keek hij onafgebro ken naar Angela's gezicht. Plotseling zei hij tegen Hei- ga: Pols? De zuster zocht de hartslag aan de andere pols, vond hem echter niet en legde daarom haar oor op Angela's borst. Hoewel geen van beiden naar Alberti keek, wisten ze toch dat hij nu adem inhield. Hartslag onregelmatig en zwak, zei Helga tenslotte. Strophantine klaarmaken! Alberti wist, dat men nu naar het sterkste, maar ook gevaar lijkste vergif greep, dat er voor het hart bestond. Dat zo'n in jectie nodig was duidde op het grootste gevaar. Hij zei mets, maar zijn ogen volgden Helga's handen. Zeer langzaam verliet het se- zieke. Maar eindelijk was het kleine, glazen kokertje leeg. Bijna tegelijkertijd hief zus ter het hoofd op. Het hart stokt! Snel trok Holl de naald uit de ader. HierHou vast, zus ter Hij gaf haar de lege spuit en nam in de plaats daarvan de strophantine uit haar hand. Alberti kon niet meer aan zien hoe men zijn dochter die lange naald rechtstreeks in het hart stak. Hij wendde zich af en keek uit het venster. Boven de Grigna ging nu de zon op. Vanuit het Zuiden kwam de wind opzetten en vulde de zeilen van de bootjes. Men haalde dus de riemen binnen en liet zich door het windje naar huis drijven. Klaar! hoorde Alberti de dokter zeggen. Hij keerde zich om en kwam bij het bed terug. Helga ruimde de instrumen ten op, terwijl de arts zijn pa tiënte ingespannen observeer de. Alberti had hem graag ge vraagd hoe de zaak er voor stond, maar het gezicht van de jonge arts scheen zo afwijzend, rum de glazen kolf van de spuit zo ver en vreemd, dat hij, die en stroomde in het bloed van de I gewend was te bevelen, zich verlegen voelde. Eerst lag Angela nog onver anderd op haar kussen. Maar toen begon langzamerhand haar gezicht te ontspannen. De pijn lijke, krampachtige uitdrukking verdween geleidelijk. En de ogen, die tot nu toe zo zonder uitdrukking gestaard hadden, sloten zich langzaam. Dit alles leek te gebeuren onder de han den van de dood. Alberti geloofde niet anders. Vol ontzetting greep hij Holl's schouder beet. Ze sterft, doktermijn God, ze sterft! De arts schudde het hoofd. Nee, meneer Alberti, op het ogenblik bestaat geen gevaar. Ziet U nietdie adem? Alberti zag het, Angela adem de diep en regelmatig. Haar va der zocht steun bij een stoel leuning. Hij was volkomen uit geput Plotseling zag hij de ogen van zijn docher op zich gericht. Maar ditmaal waren het ge heel andere ogen, verwonderde ogen, die om zich heen keken, zonder dat het hoofd zich be woog. Van haar vader ging de blik naar Dr Holl, bij wie hij verwomierd hangen bleef. Het scheen zuster Helga bij na toe, alsof de zieke glimlach te. Maar dat was niet mogelijk, want daarvoor was ze nog veel te zwak. En toch probeerde de zieke alles om zich heen te zien, haar omgeving was achter vele fijne sluiers verborgen. Slechts vaag zag ze de mensen en dingen om zich heen. Blijkbaar was ze weer thuis en niet meer in de kliniek. En die jonge man naast haar bed, dat was toch geen professor dat was natuurlijk haar vader. Wat hingen die sluiers toch om hem heen! Haar ledematen voelden zo zwaar, alsof ze van marmer waren. Spreken Nee, spreken kan ik niet, dat is veel te moeilijk. Wat moet ik zeggen? Tochik moet vader zeggen, dat ik me heel goed voel en alleen maar erg moe ben. Maar pijnpijn heb ik he lemaal niet meer. En ik ben ook niet bang meerdaarom kan ik nu zo goed ademhalen. Waarom was ik eigenlijk bang? O ja, ik dacht dat ik moest sterven. Maar dat is al lang geledenhoe lang wel? Wie is die vreemde man toch die over me heen buigt? Wat kijkt hij me aanei genlijk een beetje indiskreet om me maar zo diep in de ogen te zien. O, misschien is dat ook een dokter.... maar nog een heel jonge. Zou hij wel iets van mijn ziekte afweten? En waar. waar is zuster Helga? Ik kan haar helemaal niet zienWat zegt die man? Ik kan hem toch niet antwoorden, mijn lippen kunnen niet bewe genHij houdt mijn hand tussen zijn handenMoet dat? Waarschijnlijk wel.... Nu zie ik iets duidelijkerHa, daar staat zuster Helga. Wat heerlijk dat ze bij mij is! Dat vreemde gezicht wordt steeds groter. Hij buigt zich weer over me heen. Hij legt zijn hand op mijn voorhoofd. Wat zegt hij toch.... O, nu versta ik hem. (Wordt vervolgd.) Van de 18.788 schoolklassen, die dit jaar hebben deelgenomen aan de kinderpostzegelactie „Door het kind voor het kind" is de klas la van de landbouw- huishoudschool in Barendrecht de gelukkige winnaar van de hoofdprijs, die tezamen met an dere prijzen ook dit jaar ten overstaan van een notaris zijn verloot alle deelnemende scholen. Vrijdagochtend heeft de voorzit ter van het Nederlands comité voor kinderpostzegels, prof. dr. R. Hornstra, de leerlingen van deze klas op de hoogte gesteld van hun benijdenswaardig „lot": een veertiendaagse vakantie er gens in Nederland. Een welkome surprise op deze verjaardag van Sint Nicolaas. Tot de andere klassen, die gis teren zijn verrast met de mede deling van het gelukkig lot dat hen heeft getroffen, behoort in Zeeland de zesde klas van de school met de bijbel te Zoute- lande, die een ééndaagse school reis in Nederland won. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. Uruguay, 11 dec. Australië: s.s. Iberia, 11 dec. Brazilië: s.s. Uruguay, 11 dec. Canada: m.s. Westerdam, 11 dcc. Chili: via New York, 11 dec. Ned. Antillen: m.s. Isis, 8 dec. Ned. Nw.-Guinea: s.s. Pyrrhus, 11 dec. Nieuw-Zeelandm.s. Rangitata, 13 dec. Suriname: m.s. Norinda, 10 dec. Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Oranjefontein, 10 dec. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3