5-rankryk <^uitóiancl gSSQ NAGHT pa gezocht De kwestie Cyprus RADIO TAZELAAR arge TAXI Opslaan van brandbare vloeistoffen voor huishoudelijk gebruik Eindverslag vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer LSRISSEEUW SCHIPPERS Het merk, waar wij volkomen achter staan: ESSO WAAKT TEGEN SLIJTAGE AGENDA HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN nop"-actie ner 781327 v> •automatische electrische f naaimachine vende spoel kijken naar dtt van techniek b'.| Telef. 331 at 14 Terneuzen DAG 8 DEC. tste sterren JtRGENS uele film: DUISTER) liefhebbend man met de on een uitweg middelen. Wie ;e vinden? Eer. een menselijke oegang 18 jaar DECEMBER SNA CRAMER olor: een verlegen uan. Een vrij- 'orden dat hij ermeisje moest moest bezwij- ne! Een film n van pleziert alle leeftijden. \anvang 8 uur kCLUSVOOR - uffende films DIETRICH iN overleden ac- rol. Een per- :r de perfecte als de koste- met het ver- cunt stellen, gang 14 jaar. (14 jaar) IHT" (18 jaar) iw plaatsen Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 207? Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 et DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 6 DECEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1545 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pw advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Vermelding: Rrieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Is cr verband tussen de Franse verkiezingen, waarvan nu de einduitslag vóór ons ligt, en de kwestie van Berlijn, welke de toekomst van de Duitse hoofdstad omsluit? Op het eerste oog zou men geneigd zijn deze vraag ontken nend te beantwoorden, maar verband is er zeker in zoverre, dat op Berliin de uitslag der Franse verkiezingen ongetwi'feld van invloed zal zijn Het klinkt gek om voorop te stellen, dat misschien nie mand minder tevreden over deze Franse verkiezingen zal zijn dan Charles de Gaulle. Hij heeft van de aanvang af geen eigen partij aan de Fransen willen opdringen, zelfs deze, in den loop der laatste tientallen jaren meer en meer gebruikelijke inleiding tot zekere dictatuur, willen vermijden. Hij meende en terecht dat de Fransen een andere regering nodig hadden, die uitsluitend met de eigen belangen van het volk zou rekening houden, en hij zag geen mogelijkheid, dat zulk een regering uit de tegen woordige partijen kon tot stand komen. Maar van den aanvang of heeft hij geen censuur opgelegd, geen verbod geheven op partijvorming, niets, maar dan ook niet het geringste gedaan om de vrijheid van spreken en schrijven van de Fransen te belemmeren. Het resultaat ziet men nu. Met ding, en dat is, dat te rechter tijd tegen de 200 zetels, is de Union van de nieuwe republiek, d.w.z. de partij van Soustelle, de groot ste in de Kamer geworden, gro ter dan de communisten in de voorgaande Kamer waren. Op hen volgen onmiddellijk de onaf- bankelijken, in het algemeen conservatieve onder Pinay. De socialisten, aanvankelijk 100 man sterk, zijn tot 40 teruggebracht; de communisten, de machtigste groep, van 150 tot 10 geslonken. De radicalen, die jaren achtereen Frankrijk hebben geregeerd, zijn tot 13 teruggelopen, ongeveer het getal dat ook de linkse Gaullis ten hebben. De M. R. P., inbegre pen de 13 leden van de afgeschei den groep onder Bidanlt, telt en is daardoor derde partij in de Kamer 57 man. Dreigende moeilijkheden Men ziet al, dat er een sterke verschuiving is naar wat men rchts kan noemen. De regering zal moeten worden toevertrouwd aan een combinatie waarin Sou- steile de leiding heeft met mede werking van de onafhankeliiken, en waarin wellicht aan M.R.P. en socialisten een zekere medezeg genschap zal worden gegeven. Wanneer men nu bedenkt, dat de verkiezingen in Algiers een veel minder grote belang stelling hebben getoond dan die in Frankrijk, en dat dus een oolossing van het vraag stuk Algiers in de geest van De Oaulle daardoor niet is bevor derd, dan zal men niet kunnen ontkennen, dat er voor de ko mende maanden, zo niet weken reeds moeilijkheden genoeg te overwinnen zijn. Begin december heeft de ver kiezing van de nieuwe president plaats. Het staat vriiwel vast, nu Coty aftreedt, dat De Gaulle de voor hem gereserveerde plaats als opvolger inneemt. Dit zal ech ter heel wat anders zijn. dan men verwaeht had want met een Ka mer. die GaulI'stischer is dan De Gaelic zelf kunnen er wel eens grote moeiliikbeden komen. Het zal niet gemakkelijk zijn een be- hoorliike onnos'tie te organise ren. De socialisten zullen daarin Keen stem aan de communisten Keven; de M. R. P. wil misschien niet samenwerken met de socia listen. He socialistische partij als geheel zon z'oh wel eens door de uitslag verraden kunnen gevoe len on dit tonen. Dat alles moet worden afgewacht, ai zal de be slissing sneller vallen dan na de va' van het ministerie Gaillard bei (>-Pvai wps waardoor de voor vallen van 13 mei als het ware automatisch werden uitgelokt. Kamerontbinding Maar gesteld dat er een regel matige revering komt. zullen dan niet de leiders Soustelle en Pi- nav in de rechtse richting meer weten te bereiken dan De Gaulle uit ziin onnartiidi" oogpunt kan en wil toestaan? Dan zou 't wel eens kunnen zijn. dat de Kamer, Gauilistischer dan De Gaulle, spoedig zou moeten worden ont bonden. Dan zal men een andere verkiezingsstrh'd kriigen dan die welke nu heeft plaats gehad. Er zal dan niets komen van 'n soort tweenartijenstelsel; misschien 'n "edaohte van conservatief tegen liberaal, en dan is het maar de vraag hoe de stemmig in de dis tricten. gelijk de nieuwe grond wet. die kent, zal uitvallen. Het prestige van De Gaulle zal door deze overwinning van Soustelle niet worden verzwakt, ook niet worden versterkt. De overwinning toont slechts één De Gaulle heeft moeten ingrijpen om, dankzij het helder inzicht van president Coty, een burger oorlog of althans een burger- strijd te voorkomen Dat Frankrijk, dank zij de bij kans onaantastbare positie van De Gaulle meer dan tevoren in de internationale melk zal heb ben te brokkelen, zal voor een ieder wel duidelijk zijn. In het algemeen heeft de ge middelde Europese politicus een zekere bewondering voor de Rus Chroesitsjow. gelijk hij die, ge deeld door afkeer ook. had voor Stalin. Maar. men kan gerust zeggen, dat Chroesitsjow op Sta lin achter heeft, dat hij niet altöd (of liever: altijd niet) het goede ogenblik voor beslissende ge baren kiest. Indien hij de kwestie Berlijn aan de orde wilde stellen, had hij dat moeten doen toen Amerika zich 4. or z(jp verkie zingen no» niet in boosheid te. genover Eisenhower kon uit spreken, en toen Frankrijk od 13 mei in verwarring, zo niet chaos, verkeerde. Nu heeft De Gaulle ertoe kunnen bijdragen, dat de positie van Adenauer in zake het Duitse vraagstuk in het algemeen en Berlijn in het bijzonder, is versterkt. Niet te fors Het weigerend antwoord van de geallieerden klinkt forser dan tevoren. Er zijn er, ook in ons land, die menen, dat het wat té fors klinkt. Dezulken waren er ook in 1948. toen zij aan een luchtbrug niet dachten, er niet aan geloofden. Men vergeet, dat het niet gaat om de vraag of formeel de D.DR. een souverei- ne republiek is, maar om het feit, dat Duitsland in twee delen verdeeld is: het ene democra tisch, het andere dictatoriaal en dan nog niet eens door eigen dictatoren geregeerd, maar door vijandige bezetters. Gesteld eens dat de Westelij ken het tractaat van Potsdam als geldig blijven erkennen, dan zullen zij ongetwijfeld met Oost- duitse wachtposten rekening Goudsmokkel in Zweden In Gothenburg heeft men aan boord van het Zweedse passa giersschip „Brittannia", 220 kg fïün ontdekt ter waarde van ca. 1.060.000 gulden. Het goud be vond zich in een auto. De „Brittannia" kwam uit Lon- aen. In verband hiermee is een 46-jarige Fransman gearresteerd, wiens naam niet bekend gemaakt is. moeten houden. Maar zij zullen weten, dat deze wachtposten niet de mening van het Oostduitse deel van het Duitse volk verte genwoordigen en kunnen ver tegenwoordigen. Ulbricht moge dan zeggen, dat een luchtbrug van de Ver. Staten een vijande lijke daad is. gelooft hij in wer kelijkheid dat Rusland met ge wapende macht achter hem zal staan om dit te bewijzen? In 1948 echter had Amerika een president die een grote ma te van vastberadenheid toonde, óók, toen zijn eigen generale staf zich afvroeg of hij een in te stel len luchtbrug wel zou kunnen handhaven. Zulk een vastberaden man heeft Amerika thans niet, maar Frankrijk heeft er één voor in de plaats gekregen. En deze ziet, teneinde de kracht van Duitsland te verzekeren, de nood zakelijkheid in van samenwer king met Bonn. Duits-Franse samenwerking Hoe dit alles zal uitlopen, moet men nog afwachten. Zo ver ech ter. dat de geallieerden wel weer zullen toegeven, lijkt het nog niet te zijn. Het feit, dat Chroesitsjef in het openbaar zegt, dat de onderhandelingen wel zes maanden zullen duren, bewijst on zichzelf reeds, dat hij de moeilijkheden, waarvoor hij staat, ten volle begrijpt. In andere opzichten is er ook reeds Duitse en Franse samen werking. Eigenaardig genoeg is deze tot stand gekomen in het Kurhaus te Kveutznach, de plaats waar tijdens Iet laatste deel van wereldoorlog I keizer Wilhelm zijn hoofdkwartier had opgesla gen. De besprokingen te Kreutz- nach hebben niet tot grote resul taten geleid; men heeft van bei de zijden moeten erkennen, dat er een impasse is, die alleen kan worden overwonnen door zekere toezeggingen aan Engeland te doen. Het vaat nu niet alleen om de 17 landen van do O.E.E.C., waartoe ook de zes landen van klein Europa behoren, maar h°t vaat nm de 37 landen in de G.A.T-T.-organisatie verenigd. d'e zojuist hu: besprekingen te Cenève weer hebben beëindigd. Dat op 1 januari, de datum van inwerkingtreding van de Euro- markt de zaken nog niet op or de zullen zijn. is waarsohijnliik. Dat men het echter, gezien ook de politieke moeiliikheden. die er over geheel de wereld ziin, alles op de Ergelse verlangens, die door Scandinavië worden ge deeld, zal laten atsnringen, is evenmin waarschijnlijk. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) (Advertentie.) Grenulaan 2Ï Terneuzen, Telef. 2568 DAG EN NACHT. Tengevolge van de grote vlucht, die het gebruik van oliehaarden en -kachels de laatste jaren heeft genomen, zijn in of nabij veie woningen grotere voorraden vloeibare brandstoffen opgesla gen dan voorheen het geval was. Dit feit heeft bij onderscheidene gemeentebesturen vragen doen rijzen omtrent de hoeveelheid vloeibare brandstof die per wo ning toelaatbaar kan worden ge acht en de wij7,e waarop deze dient te worden opgeslagen. Deze voorraden en de wijze van opslag kunnen in geval van brand ernstige gevaren opleve ren. De minister van Binnen landse Zaken heeft naar hij aan de gemeentebesturen heeft geschreven omtrent de vraag, welke voorlichting in deze aan de gemeentebesturen ware te geven, uitvoerig overleg ge- nleegd met de brandweerraad. De brandweerraad heeft daarbij de noodzaak, dat de gemeente besturen op dit punt diligent zijn, onderschreven, maar er tevens de aandacht op geves tigd dat deze activiteit niet be perkt dient te blijven tot de vloeibare brandstoffen maar de opslag van de grotere categorie brandbare vloeistoffen dient te betreffen. Het overleg heelt ten slotte geleid tot het totstandko men van richtlijnen betreffende het opslaan, voor huiselijk ge bruik, van brandbare vloeistof fen normaal is en dat het niet nodig is de wijze van bewaren van dergelijke kleine hoeveel heden te binden aan andere eisen dan die, welke aansluiten bij de gegroeide praktijk. In het algemeen mag worden aangenomen, dat deze kleine hoeveelheden ten hoogste 5 liter per woning zullen bedragen. Voor de opslag van grotere hoe veelheden dan 5 liter waren De politieke commissie van de algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft donder dagavond een ontwerpresolutie goedgekeurd, waarin de algemene vergadering aandringt op het bij eenroepen van een conferentie over een tijdelijke regeling van het bestuur van Cyprus en be spreking van een definitieve op lossing van de kwestie-Cyprus. Bij de stemming spraken 31 landen zich voor de resolutie uit en 22 tegen, terwiil 28 zich ont hielden van stemming. Groot-Brittannië en Turkije stemden vóór de ontwerp-resolu- tie, die door Perzië was inge diend. Griekenland stemde tegen. Groot-Brittannië, Griekenland en Turkije trokken hun eigen ontwerp-resoluties in. Een Colombiaanse ontwerp resolutie, die strekte tot het zen den van waarnemers van de Ver enigde Naties naar Cyprus, werd verworpen met 17 stemmen vóór, 17 tegen en 47 onthoudingen. Ook een door tien landen inge diende ontwerp-resolutie, waar toe India het initiatief genomen had, werd ingetrokken. Hierin werd de Britse regering verzocht de onderhandelingen voort te zetten teneinde zelfregering voor Cyprus te bevorderen. De Belgische ontwerpresolutie, waarin werd verzocht om voort zetting van de pogingen om tot een oplossing van het probleem in overeenstemming met het handvest ven de Ver. Naties, werd verworpen met 22 tegen 11 stemmen bij 48 onthoudingen. De IJslander Thors heeft in de politieke commissie de opmer king gemaakt dat het duideljjk is, dat de Perzische ontwerpreso lutie in de algemene vergadering, waar een meerderheid van twee derden is vereist, niet zal worden goedgekeurd. De commissie heeft dezelfde samenstelling als de al gemene vergadering. evenwel aldus de minister verder bijzondere eisen te stellen. De grootst toelaatbare hoe veelheid is in de richtlijnen ge steld op 225 liter. Een grotere hoeveelheid brandbare vloei stoffen dient in het algemeen in een woning of in de onmid dellijke nabijheid daarvan niet te worden opgeslagen. In de sporadische gevallen waarin de noodzaak daartoe echter aan wezig moet worden geacht wa ren, rekening houdende met de situatie, incidenteel eisen te stellen aan de verpakking en de verdere wijze van opslag. Bij deze grotere hoeveelheden dient uiteraard in de eerste plaats te worden nagegaan of de hinder wet van toepassing is. (Advertentie. ••v. O e V.' Een GRUNDIG radio, TV of bandrecorder demonstreren en leveren wij u graag! Daar kunnen wij immers onvoorwaardelijk voor instaan. Al onze Grundig-apparaten dragen het -merk: u hebt dus zekerheid van volle fabrieksgarantie en -service. TERNEUZEN TEL. 2361 (K 1150) De minister van Verkeer en Waterstaat deelt hieruit o.m. mede: HET KANAAL TERNEUZEN—GENT In de eerste helft van dit jaar zijn Belgisch-Nederlandse be sprekingen gevoerd over de bouw van nieuwe sluizen te Ter neuzen en de daarmede samen hangende verruiming van het kanaal TerneuzenGent. Er kon overeenstemming worden be reikt over de hoofdzaken. Op enkele technische punten duurt het overleg voort. Het verdrag waarin een en ander zal worden vastgelegd is in voorbereiding. Volgens het voorlopig werk schema zal met de bouw van het belangrijkste onderdeel van de werken, nl. de zeevaartsluis in Terneuzen, worden begonnen. Zo deelt de minister van Ver keer en Waterstaat mede in het eindverslag van de vaste com missie voor verkeer en water staat uit de Tweede Kamer over de rijksbegroting voor 1959 van 's ministers departement. DE VEREN OVER DE WESTERSCHELDE De minister van Verkeer en Waterstaat stelt zich voor, zijn standpunt met betrekking tot het vraagstuk van de veren over de Westerschelde eerst te bepa len, nadat hij bet door zijn ambtsvervanger toegezegde na der overleg met Gedeputeerde Staten van Zeeland zal hebben gevoerd. Dit overleg zou plaats hebben in maart van het volgend jaar, wanneer een zeker beeld ge vormd kan worden omtrent de resultaten van het gewijzigde ta rief. Op dit moment kunnen de Spaans verkeersvliegtuig vermist Een Spaans verkeersvliegtuig met zestien passagiers en vijf be manningsleden. dat donderdag uit Vigo is vertrokken naar Madrid, wordt vermist, aldus wordt uit Madrid gemeld. Alle pogingen het toestel te vniden zi'n tot dusver mislukt, vinden zijn tot dusver mislukt, vrijdag achtte men de kans, dot het vliegtuig behouden zou wor den aangetroffen, zeer gering. Alle zestien passagiers zijn Spanjaarden. (Advertentie.? Alleen ESSO BENZINE geeft Uw motor de EXTRA bescherming van BOVENSMERING. 's Winters belangrijker dan ooit! Esso Extra (Winter Grade) voor zomerprestaties in de winter! HET ESSO BENT U BETER UIT! Ziekenfondspremie De Staatscourant van vrijdag bevat de beschikking van de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezondheid van 2 dec., waar bij de Ziekenfondspremie voor 1959 wordt vastgesteld op 4,5 procent van het loon in de zin der Ziektewet. ZATERDAG 6 DEC. TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 uur: ,,Ohne dich wird es nacht". Concertgebouw, 8 u.: „Val aan". DTHENE: Verenigingsgebouw, 6.30 uur- Prijskaarting. AXELHet Centrum, 6.30 en 9 uur: ,,De Duivelsbocht". ZONDAG 7 DECEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Val aan"; 4.30 en 8 u.: „Ohne dich werd es nacht". Concertgebouw, 8 uur: „Val aan". Terrein W. Bolwerk, 12.30 uur: Terneuzen 3Vogelwaar de 2; 2.30 uur: Terneuzen 1 Middelburg 1. AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: „De Duivelsbocht"; 8 uur: Van het moederschap verstoken". DEZELFDE TEMPERATUREN. Tussen een rug van hoge luchtdruk boven de Britse eilan den en Groenland en een depres sie boven Noord-Rusland wordt een noordelijke tot noordwestelij ke stroming aangetroffen die ook donderdag hoven het oostelijk deel van de Noordzee krachtig tot stormachtig was. De lucht die met deze stroming werd aangevoerd drong over vrij wel geheel Nederland door maar de windsnelheden waren hier lang niet zo groot. Er kwamen enkele buitjes in deze lucht voor, maar meer dan 1 mm neerslag brachten deze op geen enkel waarnemingsstation. De genoemde rug van hoge luchtdruk wordt momenteel aan getast door een depressie die zich bij IJsland bevindt en later vermoedelijk naar de Noordzee zal gaan koersen. Dit zal echter vandaag geen in vloed op het weer in Nederland kunnen hebben. Er komt in het huidige weertype dan ook nog niet veel verandering. Er zullen voornamelijk in de kustprovin cies buitjes blijven voorkomen, maar er zijn ook enkele opklarin gen mogelijk. De middagtempe- raturen zullen ongeveer dezelfde zijn als gisteren. medegedeeld door het K.N.M.I. Te De Bilt, geldig van zaterdag ochtend tot zaterdagavond. Dezelfde temperaturen. Vrij veel bewolking met enkele verspreid voorkomende buien. Zwakke tot matige aan de kust aanvankelijk af en toe krachtige noordwestelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen. ZONDAG 7 DECEMBER Gedeputeerde Staten van Zee land nog geen volledige gege vens betreffende de ontwikke ling van het verkeer over de Westerschelde na invoering van de gewijzigde tarieven verstrek ken. Nu ingevolge de wens van Ge deputeerde Staten van Zeeland uniforme tarieven voor de drie veren over de Westerschelde zijn aanvaard, bestaat er geen ver band meer tussen de tarieven op elk dezer veren en de af te leg gen afstand. Naast de afgelegde afstand zijn nog vele factoren bij de vaststelling van veertarieven in het geding. Derhalve meent de minister uitsluitend in deze af stand geen aanvaardbare basis voor de berekening van veerta rieven op andere veren te mogen zien. De ambtsvoorganger van <ie minister is niet in de gelegenheid geweest het toegezegde overleg met Gedeputeerde Staten van Zeeland omtrent de mogelijkheid van een onderzoek inzake een vaste verbinding over de Wester schelde te doen plaats vinden. De minister stelt zich voor Ge deputeerde Staten binnenkort in audiëntie te ontvangen. DE ZEEWERING BIJ BRESKENS T.a.v. de voorzieningen, die door het rijk bij de versterking van de zeewering tussen de oude en nieuwe veerhaven te Bres- kens zullen worden getroffen ten behoeve van de strandrecrea- tie te Breskens is thans besloten tot uitvoering van liet plan, waarover destijds met het oala- miteuze watersehap Oud en Jong Breskens, de gemeente Breskens en de provincie overeenstemming was verkregen. Dit plan houdt in dat de ver sterking van de zeewering ter plaatse zal geschieden door aan leg van een kunstmatig duin ter breedte van 38 meter, waarop aan landzijde voldoende ruimte zal zijn voor een door de gemeen te te maken rijweg, terwijl het rijk voorts zorg zal dragen voor het maken van enige plateaux, welke bestemd kunnen worden voor aanleg van parkeerruimte en de bouw van twee hotels. Opgemerkt wordt, dat de nieu we boulevard niet zal dienen als verbindingsweg tussen het dorp met de veerhaven, behoudens voor voet- en rijwielverkeer. De door het rijk te maken voorzieningen beogen aan de ge meente Breskens een nieuwe ontwikkelingsmogelijkheid te ge ven tegenover de gevolgen van verplaatsing der veerhaven. Een en ander is geschied in nauw overleg met de ministers van Economische Zaken en van Bin nenlandse Zaken, Bezitsvorming en P.B.O. De minister van Verkeer en Waterstaat deelt dit mee in het eindverslag van de vaste com missie voor verkeer en Water staat uit de Tweede Kamer over de begroting voor 1959 voor zijn departement. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.31 11.06 11.46 11.56 n.m. 11.07 11.42 12.22 12.32 MAANDAG 8 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0A0 0.50 n.m. 11.30 12.05 12.45 12.55 Dec. 7 8 9 10 ZON MAAN op onder op ondei 8.33 16.30 4.02 14.36 8.34 16.29 5.21 15.13 8.35 16.29 6.30 15.56 8.36 16.29 7.51 16.48 Difterie-epidemie in België In het gebied van Charleroi is een difterie-epidemie uitgebro ken, die reeds aan vier mensen het leven heeft gekost. In de af gelopen twintig dagen zijn 115 ziektegevallen gemeld, aldus heeft een woordvoerder van het Belgische ministerie van Gezond heid vrijdag in Brussel bekend gemaakt. Men vermoedt dat de epidemie is begonnen in Marcinelle, de mijnstad die twee jaar geleden werd getroffen door een ramp die meer dan 200 mijnwerkers het leven kostte. De epidemie is vrijwel geloca- liseerd, aldus de officiële be- ftendmaking, doch ook elders in België hebben zich dit jaar meer gevallen van difterie voorgedaan dan anders.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1