Provinciaal nieuw VAN DER MEER RADIO Dinsdag 9 december AGENDA r„".w.v.v TERNEUZEN BRESKENS OOSTBURG SAS VAN GENT. SLUISKIL. SLUIS. STOPPELDIJK verdient de volle aandacht! AXEL. ZAAMSLAG WWAV ZUIDZANDE Premie-keuring van V 2 jarige hengsten en merries te Hulst VAN DE VERENIGING VAN PAARDENFOKKERS ,,DOOR EENDRACHT STERK" TE HULST EN DE „VERENIGING VAN ZEEUWSE FOKKERS" TE AXEL. RECHT SZAK Ontslag van Fins mi BENOEMINGEN BIJ WATERSTTAAT Bij Koninklijk Besluit zijn be noemd in de provincie Zeeland: met ingang van 18 december De nieuwe voorzitster sprak allereerst woorden van dank voor het in haar gestelde ver trouwen en zegde toe haar beste krachten te zullen geven om te '958: tot dijkgraaf van de Oran- i trachten de vereniging verder jepolder, J. Crucq, te Arnemui- op- en uit te bouwen. Zij deed den uiterlijk tot het einde van een beroep op de leden om mede- het zittingsjaar waarin hij 70 werking om dit doel in harmoni- jaar zal zijn geworden; tot plaatsvervanger van de dijk graaf van de Oranjepolder, A. Kluyfhout te Arnemuiden. Voorts is benoemd tot voorzit ter van het waterschap Schou wen, J. Klompe, te Serooskerke, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Benoeming Rijkswaterstaat. De heer B. F. Begijn te Ter- neuzen is bevorderd tot hulp- xluismeester C in dienst van de rijkswaterstaat. Terneuzen leeft mee met <le ,,'Klimop"-actie. Dat de inwoners van Terneu zen met de „Klimop"-actie mee leven, daarover kunnen de win keliers meepraten. De laatste dagen is het tussen zeven en acht uur opmerkelijk stil in de zaken. Zodra bekend is gewor den wie de gelukkige winnaar is, (en dat nieuwtje gaat als een lopend vuur door Terneuzen) komen de mensen weer op straat en in de winkels. Vele malen per dag horen de winke liers de klanten verklaren dat men „vanavond thuis zou blij ven voor het geval zij de geluk kige zouden zijn". De stroom van inzendingen blijft aanhou den en op het administratie kantoor van de heer Stolk staan grote dozen vol. Voor degenen, die dit allemaal uitzoeken, is het een hele karwei. De moeite wordt echter ruimschoots be loond als men de vrolijke ge zichten ziet van het winnend eezin. Record belangstelling voor uitreiking zesde televisie toestel. De uitreiking van het zesde te levisietoestel, dat door de Ter- neuzense middenstandsvereni- »ing „Klimop" werd beschikbaar gesteld, werd gisteravond naar de gelukkige winnaar gebracht. Na een lange tocht richting meuw-Terneuzen, stopte de kara vaan voor de woning van de heer R. Schelstraete, Populierstraat 16. Daar het ,,Klimop"-bestuur de route door o.a. de dichtbewoonde Rozenstraat had gevolgd, was 't aantal belangstellenden zodanig aangegroeid, dat men bijna niet meer vooruit kwam. De jeugd ging wel zeer onvoorzichtig te werk, zodat de chauffeurs ogen te kort kwamen om ongelukken te voorkomen. Van de vele waar schuwingen die de politie gaf, v. erd weinig notitie genomen. Toen er werd gestopt voor de woning van de heer Schelstraete, drong de jeugd zó op, dat een ogenblik voor de ruiten van de woning moest worden gevreesd. De heer Schelstraete was niet ihuis, maar hij had zijn vrouw 't telefoonnummer op Sluiskil ge geven „voor het geval dat er die wond het televisietoestel zou worden afgegeven".' De heer Smits, bestuurslid van .Klimop", sprong direct in zijn auto om de prijswinnaar te ha len. Toen hij na een half uurtje thuis kwam. was het prachtige toestel al in bedrijf. Het door de notaris vast ge stelde nummer was 307590, ter wijl de heer Schelstraete met zijn nummer 307579 dat van de nota ris het dichtst benaderde. De heer Schelstraete is de tweede gelukkige die bij „De Hoop" werkzaam is. Jaarmarkt. Het was niet de heer J Scheele uit Vogelwaarde die op de woens dag te Terneuzen gehouden jaar veemarkt met zijn koudbloed- paarden (30 maanden) de eerste prijs en het kampioenschap won in de grote maat en de eerste ririjs in de kleine maat, maar de Heer W. Scheele uit Terneuzen ring met de eer strijken. Verder werd abusievelijk ver meld. dat de heer M. H. Moer man te Hoek een le en 2e prijs werd toegekend in de rubriek vaarzen met 4 tanden, dit moet •üjn in de rubriek vaarzen met 2 landen. Inderdaad was de handel vrij levendig, zo werd ons verzekerd, maar om heel precies te zijn be trof dit voornamelijk het jongvee en de zwarte biggen. Postzegelvereniging bijeen ,Op de woensdagavond ir lunchroom Koene gehouden ver sche samenwerking te kunnen bereiken. De afgetreden voorzit ter, de heer H. A. Lyppens, bracht zij, dank voor zijn werk en leiding gedurende een lange reeks van jaren. Hierna werd het huishoudelijk gedeelte van de vergadering in vlot tempo afgewerkt. Bij de rondvraag vroeg de jeugdleider, de heer F. D. Hame link de aandacht van de voorzit ster voor de jeugdafdeling, om dat voor een vruchtbaar vereni gingsleven een nauw contact tus sen de vereniging en haar jeugd afdeling onontbeerlijk is voor een gezonde ontwikkeling. Tot besluit werden dia's ver toond over de postzegels van Egypte. St. Nicolaasfeest voor Schipperskinderen. Uitgaande van de Hervormde Schippersjeugdraad te Amster dam werd de alhier vertoevende schipperskinderen in het lokaal „Bethel" woensdagavond een prettig St. Nicolaasfeest bereid. Een 50-tal kinderen in de leef tijd van 1 tot 14 jaar, velen ver gezeld van hun ouders, werden des avonds te half zeven verwel komd door mevr. Brezet, die een St. Nicolaasverhaal vertelde. Nauwelijks was dit mooie ver haal ten einde of St. Nicolaas met zijn Zwarte Piet kondigden hun bezoek aan, luide begroet door de vrolijke kinderschaar. Nadat de hoge gast had plaats genomen en de kinderen toepas selijke liedjes hadden gezongen, liet hij de kinderen bij zich ko men om uit de kindermondjes te horen, dat zij sedert zijn vorige jaardag altijd braaf waren ge weest en goed leerden bij vader en moeder aan boord en op de schippersscholen, hetgeen hem groot genoegen deed en de kin deren beloonde met 'n geschenk je en daarbij lekkers, dat door Zwarte Piet met kwistige hand werd uitgedeeld. Ondertussen werden allen ge- tracteerd op chocolademelk en zongen de kinderen St. Nicolaas- liedjes. Te 8 uur vertrok St. Nicolaas weer en nadat de kinderen en de ouders afscheid van hem hadden genomen en mevr. Brezet dank hadden betuigd voor dit heerlijk avondje, was dit feest van en voor de schipperskinderen ten einde. Gezellige middag voor de bejaarden. De bejaarden hadden gister namiddag hun sociëteit in het Parochiehuis en deze is, in het teken van het naderend St. Ni colaasfeest, zeer gezellig ge weest. Twee trouwe bezoekers, de heren De Rijk en O. de Vries hadden een prijskaarting georganiseerd en de voorzitster, mevr. Dikötter, vond dit juist zo prettig omdat dit van de leden zelf uitging. Voor de dames was er een breiwedstrijd en tenslotte ook nog een dominowedstrijd. Niet alleen de winnaars, doch ook alle andere mededingers ontvingen een prijs. Tussendoor werden de aanwezigen verwend met koffie en versnaperingen, terwijl er ook nog een gratis verloting met veel mooie prij zen werd gehouden. Een ,,Klimop"-zwarte Piet kwam plotseling het Parochie huis binnen om alle aanwezigen te verrassen met een enveloppe inhoudende tien „Klimop"zegels. Aan het einde dankte de heer De Rijk mevr. Dikötter en haar helpsters voor de zeer gezellige middag. St. Nicolaas in de buurt". „Bloemen - Teclinisch hoofdambtenaar. Tot technisch hoofdambtenaar le klas van rijkswaterstaat is bevorderd de heer G. Heegstra te Breskens. Postzegelclub kwam bijeen. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg vond ije jaarlijkse Sint Nicolaasbijeenkomst plaats van de postzegelclub „Het Land van Cadzand", waarvoor een grote belangstelling bestond. Namens het hoofdbestuur van „Filatelica" was aanwezig de heer A. Rorije uit -Vlissingen. Er werd een gratis verloting aange boden met zeer aantrekkelijke zegels en series. Hersengymnas tiek en quiz op filatelistisch ter rein droegen bij tot het slagen van deze avond. Verschillende nieuwe leden traden toe. Verkeersongeval. Door samenloop van omstan digheden kwam maandagnamid dag de bromfietser C. de V. uit Assenede (B.) ten val. De heer De V. kwam met zijn brommer uit de richting Sas van Gent ge reden terwijl achter hem de trac tor met aanhangwagen reed be stuurd door de heer J. C. A. uit Sas van Gent. Door het springen van een band van de bromfiets ging deze slingeren en slippen zodat de heer C. de V. ten val kwam. De achteropkomende tractor kon de bromfiets niet meer ontwijken en reed deze in puin. Gelukkig was de heer C. de V. zijwaarts gevallen zodat hij niet door de tractor werd overreden. Met schaafwonden in het ge zicht en over zijn lichaam werd de heer De V. bij de portier van de Coöp. Beetwortel Suikerfa briek binnengebracht waarna hij door een luxe auto van de fa briek naar huis werd gebracht. Vermist. Onze plaatsgenoot, de 68-jarige E. C., die met zijn twee zoons een zaak in landbouwwerktuigen en tractoren heeft, wordt sedert gistermorgen vermist. Toen gistermorgen één van zijn twee zoons, zijn alleenwonen de vader wilde bezoeken, bemerk te hij, dat zijn vader niet thuis was en dat zijn bed onbeslagen was. Bij een verder onderzoek, miste hij ook de bromfiets van zijn vader en toen rees direct het vermoeden, dat hij niet is terug gekeerd van een zakenbezoek, daags tevoren aan Terneuzen ge bracht. De politie, met het voorgeval lene in kennis gesteld, zette een intensief onderzoek in. Het laatst is de heer C. bij een restaurant gezien in de Nieuwstraat te Ter neuzen, waar hij woensdag om streeks kwart over vijf zijn brom mer haalde. Even tevoren had hij nog een gesprek gehad met een inwoner van Sluiskil, aan wie hij te kennen gaf, dat hij naar huis ging. Gevreesd wordt dat de heer C. op zijn rit naar huis tengevolge van de zware mist een ongeluk is overkomen. Sint bij A. B. C. In de overstelpende drukte waarmede de Sint toch nog kans ziet vele scholen, verenigingen en persoonlijke bezoeken te bren gen, heeft de goedgeefse man ook dit jaar niet willen nalaten een vluchtig bezoek te brengen aan de kinderschare uit het ledental van de plaatselijke Al gemene Bedrijfs Centrale. In het jeugdgebouw „De Ark" wachtten groot en klein met on geduld en kloppend hart op de- komst van Sint en Piet uit Ter neuzen. Er is door de hoge gast menig vermanend woord ge sproken, doch dat telkens weer eindigde met een algehele be lofte tot beterschap door knaap of meisje, waarna de traditio nele beloning vanzelfsprekend niet uitbleef. Namens heel veel kinderen van de leden van de „Blocmen- buurt" kon de voorzitter, de heer A. IJsebaert, gisteravond St. Ni colaas en zijn zwarte knecht in het Jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan welkom heten Er waren ook zeer veel ouders aanwezig, die hun kinderen be geleidden'. Met pianobegeleiding door mevr. Van Neste, die dit programmaonderdeel zeer goed verzorgde, zongen de kinderen enige St. Nicolaasliedjes. Enkele kinderen moesten even een klei ne vermaning in ontvangst ne men en ook waren er dit jaar volwassenen, die niet zo braaf waren geweest. Drie dames moesten nl. bij St. Nicolaas komen om een kleine te ontvangen. Overi- K. A. V.-feestavond. Hoofdschotel van de jaarlijk se feestavond-contactbijeen komst van de Katholieke arbei dersvrouwen werd gevormd door een demonstratie op het gebied van levensmiddelen, voedings waarde en wat er zo komt kijken op tafel bij de naderende feest dagen. Een extra vrolijke noot werd vertolkt door de conferencier M. de Jong uit Kloetinge Willems, Spoorstr. 9; pakje ma terialen en een gulden, politie post, Veldstr. 7. Uitvoering Rederijkerskamer. De Rederijkerskamer: De Oranjebloem" uit Sluis herhaal de haar opvoering van de klucht. „Annemarie, zeg jij het maar," in de recreatiezaal van de stichting Rozenoord. De oudjes hebben Daar er nogal een en ander &en°ten aan de grappige inhoud gratis te proeven en te keuren en ^et goede spel en na afloop bracht de directeur de heer J. P. J. Wage, dank voor de door de bewoners van Rozenoord zo op prijs gestelde uitvoering, waarop men elk jaar kan rekenen. Aan de medewerkende dames werden door de dochtertjes van de heer Wage, bloemen aangeboden. viel, ontbrak ditmaal het tradi tionele kopje koffie. Opening wijkgebouw. Zaterdag 13 december a.s. zal te Sluiskil in de Louisestraat het nieuw en hyper moderne wijk gebouw van het Wit Gele Kruis in gebruik worden genomen. De officiële opening zal ge schieden door de Commissaris der Koningin jhr. A. F. C. de Casembroot. De plechtigheid zijn 55-jarig huwelijksfeest, hiervan neemt om half drie een Zeer velen kwamen hun geluk- aanvang. wensen aanbieden, w.o. burge- Een jaar geleden werd begon- meester P. J. van Hootegem en nen met afzetting van een 225 een deputatie van de Partij van m2 stuk grond, binnen welke de Arbeid o.l.v. de wethouder omheining de eerste fundaties M. de Vos uit Terneuzen. Het echtpaar Hendriks was nl. meer dan 30 jaar in Terneu zen woonachtig- Mevr. Hendriks 55-jarige Echtvereniging. Op Rozenoord vierde het echt paar W. HendriksA. S- de Jong werden gelegd. Gevonden voorwerpen. gevonden voorwerpen te Als Sluiskil zijn gedeponeerd en te rug te bekomen aan de navol gende adressen: Witte rozenkrans, Elve, Bos- jesweg 16; mandtasje met in houd, Breepoel, Middenstr. 5; paar bretels, R. Simoen, Midden str. 50; bruin manchester jas, Herrebout, Bontepolder P 140; zakhorloge met ketting en kast, Postma, Vinkenstr. 12; kinder- portemonnaie met foto's, J- de Feyter, Kerkstr. 7; bankbiljet van 25 gulden, Wauters, Lijster plein 2; doos achterlichten, H. was ruim 30 geleden een der eerste vrouwelijke raadsleden voor de S.D.A.P. in Zuid-Lim burg. Sluiting winkel-actie. De winkel-actie van de plaat selijke middenstanders is ook dit jaar zeer succesvol verlopen. De sluiting van deze actie vindt plaats op zaterdag 6 december en zowel op deze dag, als op zondag 7 en maandag 8 decem ber worden in het Verenigings gebouw toneelavonden belegd, Advertentie bieden wij u een unieke kans-om i/ratis advies te krijgen voor een goed figuur. In onze zaak zal de gehele dag een foundation-specialiste van de Pas-Tunette fabrieken aan wezig zijn. Zij zal u zonder enige verplichting uwerzijds - alle adviezen geven, die voor u en uw figuur van belang zijn. Bovendien kan zij u tevens voorlichten over de enorme voordelen van het Pas-Tunette maatsysteem dat •onder alle omstandigheden de beste oplossing biedt. Wij zullen uw bezoek op hoge prijs stellen. Pas-Tunette beha's hebben 5 welen- schappelijk berekende cupgrootten in elke maat. Pas- Time tie corsetten hebben 3 wetenschap pel ijk berekende heupwijdten per taille maat. DAMESMODEHUIS NOORDSTRAAT TERNEUZEN door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR 15) Nadruk verboden. lunenroom Koene genuuuen »a- berisping jade ring van de postzegelvereni- „eng toonde de waardige bezoe king Zeeuws-Vlaanderen is door ^er zeer tevreden over het te verkiezing van mevr. M. Pol lingVest voorzien in de vaca rnre van voorzitter- VRIJDAG 5 DECEMBER. TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 uur: „Ohne dich wird es nacht". ZATERDAG 6 DEC. TERNEUZEN: Luxor-Thea- ter, 8 uur: ,,Ohne dich wird es nacht". Concertgebouw, 8 u.„Val aan". AXEL: Het Centrum, 6.30 en tuur: „De Duivelsbocht". vlotte verloop van de avond. Alle kinderen tussen 0 en 6 jaar kre gen een cadeau in de vorm van speelgoed met daarbij een specu laaspop en een zakje lekkers. Nadat de kinderen voor St. Nicolaas ten afscheid nog enkele liedjes hadden gezongen, ver trok hij weer tot het volgend jaar. Bevorderingen. Onze stadgenoot de heer D. J- Oggel, kapitein in actieve dienst bij de Nederlandse strijdkrachten te Laren, is bevorderd tot ma joor. De brigade-commandant van de Koninkl. Marechaussee alhier, de opperwachtmeester K. Luit- wieler, is bevorderd tot adjudant. Alberti zat reeds lange tijd naast Angela's bed. Hij had de wagen horen aankomen en wist, dat de Duitse arts tenmin ste in huis was en natuurlijk ook zuster Helga. Dit kalmeer de hem meer, dan verstandig en gerechtvaardigd scheen. Van deze ziekenverpleegster ging ze kerheid uit en zij voelde Ange la's noodlot op menselijke wij ze mee, zonder daarbij haar koele zakelijkheid te verliezen. Margareta was zielsgoed, maar met haar liefde en tranen kon zij Angela geen verlich ting geven. De verpleegster pro beerde praktisch te helpen, waar nog geholpen kon worden Gedurende de korte tijd dat zij weg was, hadden Angela en hij haar zeer gemist. Margareta trad zachtjes bin nen. Zij keek zuchtend naar Angela, die moeilijk ademde en bleek op haar kussen lag. Ze zijn er, fluisterde ze Al berti toe, allebei. De dokter wast zich en de zuster heeft zijn instrumenten in heet wa ter gelegdMoet Angela dan geopereerd worden? Alberti schudde het hoofd. Nee.... vermoedelijk krijgt ze alleen maar een spuitje. Zo dra Dr Holl klaar is wil je hem wel vragen met zuster Helga binnen te komen. Margareta snelde bedrijvig weg. Alberti stond op en trok de gordijnen open. De nacht was voorbij, de eerste zonnestralen vielen de kamer binnen. Op het meer roeiden twee vissersboten met opgerolde netten naar Pes- callo terug. Alberti ging hen levendig te gemoet. Volkomen onbewust strekte hij zijn beide handen naar Helga uit. Zij nam er slechts een en terwijl ze reeds naar Angela keek stelde zij haar begeleider aan de heer des huizes voor Dit is dokter Holl, meneer Alberti. De oudere man keek de jon-1 gere onderzoekend in het ge-' zicht, knikte en heette hem wel-i die verzorgd worden door de plaatselijke toneelvereniging. De organisatoren hebben in het kader van de winkel-actie een ruime plaats ingeruimd voor het plaatselijk muziek- en toneelleven. Bij de start van de actie op 2 november kreeg de accordeonclub, onder leiding van de heer Weegenhausen, haar kans en de sluiting neemt, zoals vermeld, de toneelclub Stoppeldijk voor haar rekening. Opgevoerd zal worden het stuk „De schipper van de „Maartje Jacoba". De toneelclub heeft vooral de laatste jaren veel suc cessen geoogst met als hoogte punt de fraaie onderscheiding in het laatste Zeeuws Landju weel. Tijdens de pauze van de toneelavonden zullen onder de aanwezigen gratis prijzen wor den verloot. Zaterdagmiddag draait in het Verenigingsge bouw voor de kinderen een kin derfilm. Praatavond Afd. Zaamslag der Z. L. M. Woensdagavond werd door de afdeling Zaamslag der Z. L. M. bij de heer R. J. van de Veke een praatavond gehouden, waarin als spreker optrad de algemeen se cretaris der Z. L. M., mr. J. F. G. Schlingemann. Ondanks de zeer zware mist, was de heer Schlingemann er toch in geslaagd in zijn auto van Oostburg naar Zaamslag te rij den, doch de talrijke belangstel lende hadden geduld moeten oefe nen. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. J. de Regt Dekker, ving de heer Schlinge mann direct aan met zijn cause rie over „Actuele problemen." Op zeer vlotte wijze behandelde hij uitvoerig de hedendaagse pro blemen van de landbouw, gezien uit een nationaal en internatio naal oogpunt en de vooruitzich ten voor het komende jaar. Spreker besloot met er op te wijzen, dat de Z. L. M., gesteund door haar krachtige verbonden heid met haar leden, de belangen van de landbouwers zal weten te behartigen. Na de pauze beantwoordde de heer Schlingemann uitvoerig de talrijke uit de vergadering ge stelde vragen, waarna de voor zitter hem dank betuigde voor zijn interessante lezing en de ver gadering sloot. Advertentie.) Nevada, Rokin 118, Amsterdam St. Nicolaas op bezoek bi; de bejaarden. De dinsdagmiddag in hotel „De Zwaan" gehouden ontspan- ningsmiddag voor de bejaarden, droeg een bijzonder karakter in verband met het naderende St. Nicolaasfeest. Het hoogtepunt van deze mid dag werd vanzelfsprekend ge vormd door het bezoek van de goede Sint met zijn zwarte knecht. I Nadat de bejaarde bisschop op j de gebruikelijke wijze met enke le liedjes een welkom was toe gezongen, onderhield hij zich mei de bezoekers van de sociëteit. Bij woorden alleen bleef het echter niet, want óok was er voor elke bezoeker een verrassings-pakket. Deze paketten werden met de nodige hilariteit van het omhul sel ontdaan en bleken nuttige en welkome gebruiksvoorwerpen te bevatten. Verder werd aan deze middag medewerking verleend door mevr. J. RisseeuwVerhage uit Cadzand die enkele gedichten voordroeg, en door de dames J. Kools en M. de Kraker, die, voor vrolijke accordeonmuziek zorg den. Een gedeelte van de middag werd bijgewoond door burge meester H- P. Everwijn en de wethouders A. Luteijn en J. van Houte. Kinderpos tzegelaotio. De verkoop van kinderpost zegels en -kaarten in het kader van de Kinderpostzegelactie 1968, heeft door de actieve medewer king van de leerlingen der open bare lagere school een opbrengst geboekt van 277. pr. Annie van Greta, eig. H. M. Vervaet, Westdorpe; 3a pr. Erna van Axel, eig. A. L. Scheele, Axel; 3b pr. Dora, eig. Adr. Jae. de Kraker-de Jonge, Boschkapel le; 3c pr. Alma, eig. L. J. M. Borm, St. Jansteen; 4a pr. Rollie, eig. M. L. M. Ysebaert-v. d. Lin den, Axel; 4b pr. Azura van Wil lemstad, eig. Kinderen F. de Jon ge, Zaamslag; 4c pr. Dalia, eig. Gebr. R. en E. Barbé, Philippine. Het was een eer, dat U me roepen liet, meneer Alberti, ant woordde Holl met een zekerheid in zijn stem, die Helga nog niet van hem kende. Of ik uw doch ter echter wat verlichting kan brengendat moeten we af wachten. Mag ik eerst eens zien. Hij ging van Alberti naar het bed der zieke. Angela's ogen waren wijd open, maar er was geen blik in. Haar mond worstelde om adem en de lippen waren pijn lijk vertrokken. De jonge arts zette zich voor zichtig op de bedrand, greep de malle pols en nam een poos lang zwijgend zijn nieuwe pa tiënte op. Eindelijk stelde hij een paar vragen. Sedert wanneer buiten be wustzijn? Alberti dacht na. Het kostte hem moeite zich te concen treren. Ongeveer.ongeveer tien uur. Professor Godenbergh heeft absoluut de ziekte van Miller geconstateerd? Ja. Absoluut. Hier heeft U zijn notities. Hij reikte de arts enige bla den papier en kartotheekkaar- ten toe. Holl keek ze kort, maar aan kom. I daohtig, door en wendde zich Ik ben U zeer dankbaar, vervolgens weer naar Angela, dat U gekomen bent, Dr Een poosje bleef het volko- Hollen zuster Helga ben ik men stil tussen hen allen. dankbaar, dat zij die verre tocht Toen verhief Holl zich en gemaakt heeft om U te halen.'tred op Alberti toe. De jury bestond uit de heren J. van 't Westeinde te Nieuwdorp, A. J. van der Meulen te IJzsn- dijke, P. de Lint te Klundert en M. D'hpore te Sluis. Na afloop van de keuring her dacht de voorzitter, de heer J- P. M. van Wesemael, de overleden voorzitter de heer C. H. M. Plas- schaert. De uitslagen waren als volgt: Merries kleine maat: le pr. Ada van 't Veer, eig. Adr. de Putter, Zaamslag; 2a pr. Flora van Pau- luspolder, eig. A. Hendriks, Stop peldijk; 2b pr. Marga, eig. E. C. de Maat, Ossenisse; 3a pr. Dora, eig. P. A. van Gassen, Hengst dijk; 3b pr. Gonny v. d. Hogeweg, eig. L. J. M. Borm, St. Jansteen; 3c pr. Lily v. Reigersbosch, eig. M. L. Ysebaert-v. d. Linden, Axel; 4a pr. Karlien van Zandberg, eig. P. d'Hanis, Graauw; 4b pr. Elia- ne van Eversdam, eig. Cyr. van Overloop, Zuiddorpe; 4c pr. Elly v. d. Westsluis, eig. J. A. Dees, Terneuzen. Merries middenmaat: le pr. Bela eig. Th. A. Baecke, Boschkapel- le; 2a pr. Erna van Steen, eig. Jos. Dobbelaar, St. Jansteen; 2b Zuster Helga heeft me van de belangrijkste dingen op de de hoogte gebracht en de gege vens van professor Goden bergh spreken een duidelijke taalde pijnen zullen toe nemen en de verstikkingsaan- vallen heviger worden. Ik zeg dat niet graag tegen een vader, maar ik moet het wel zeggen. Alberti werd asgrauw. Ja, knikte hij, dat moet U wel zeggenik wens vol komen openhartigheid en kan deze verdragenBovendien heb ik van Uw serum gehoord. Mijn serum, verklaarde Dr Holl, is nog nieuw, het heeft nog niet eens een juiste naam. De proeven ermee waren weliswaar succesvolmaar de lange, praktische ervaring ontbreekt nog. Daarom is een injectie ermee niet zonder ge vaar. Zuster Helga zei me, viel Alberti hem in de rede, dat Uw serum de pijnen doet verdwij nen. Deze hoop is voldoende in een geval waar geen hoop meer is. Alstublieft, Dr Holl, geeft U de injectie.... op mijn verant woording De ander knikte. Dat was precies de hcuding, die hij van deze man verwacht had. Hij opende een der ampullen en zoog het serum in het spuitje. Helga wendde geen blik van zijn handen af. Zusterde linkerarm, alstublieft. (Wordt vervolgd.) Merries grote maat: le pr. Mir- za, eig. E. J. Verpoorte, Zaam slag; 2a pr. Beatrix van Otheoe, eig. Joh. Dekker Azn, Zaamslag; 2b pr. Bertha van Alstein, eig. H. J. de Waai, Graauw; 3a pr. Trees van Schuddebeurs, eig. J. E. As- selman, Hontenisse; 3b pr. Nora van 't Sluisje, eig. P. Suij, St. Jansteen; 3c pr. Tosca van Abs- dale, eig. Wed. G. C. de Deckere, St. Jansteen; 4a pr. Helena van Veerwijk, eig. Aiph. Mangnus, Vogelwaarde; 4b pr- Trees van Wilgenhof, eig. W. P. J. Kuijpers, Kloosterzande; 4c pr. Carla van Oudenpolder, eig. Am. de Clercq. Zuiddorpe; 4d pr. Jenny v. d. Ho geweg, eig. L. J. M. Borm, St. Jahsteen; 4c pr. Carla, eig. Gebr. B. en E. Barbé, Philippine. Hengsten kleine maat: le pr. Lion van Roza, eig. M. Dieleraan. Terneuzen; 2a pr. Carlo van Hoenderhof, eig. Wed. A. Haak, Zaamslag; 2 b pr. Fifils van Al- zicht, eig. Jac. de Putter, Axel; 3a pr. Nico, eig. H. de Putter, Axel; 3b pr. Certo, eig. Jos. van Haelst, Westdorpe en Alph. Mangnus, Vogelwaarde; 3c pr. Marc, van Clinge, eig. A. Serre rens, Ossenisse; 4a pr. Fifilo van Tongerlof, eig. Wed. A. Haak. Zaamslag; 4b pr. Deter van Ha- vendijk, eig. M. L. M. Ysebacrt- v. d. Landen, Axel en J. Koster. Boschkapelle4c pr. Walter van Graauw, eig. Gebr. van Mol, Graauw. Hengsten grote maat. le pr. Ele gant van Middenhof, eig. P. J- den Hamer, Axel; 2a pr. Paul van Emmahoeve, eig. Jac. de Putter, Axel; 2b pr. Carlo van Klooster zande, eig. P. Serrarens, Hulst en C. Serrarens, Graauw; 3a pr- Anton van Roversberg, eig. A. Serrarens, Ossenisse; 3b pr. Car los van Passluis, eig. W. JDiele- man, Sluiskil; 3c pr. Bento van Othene, eig. Joh. Dekker A.Hzn, Zaamslag4a pr. Castar van Abs- dale, eig. M. L. M. Ysebaert-v. d. Linden, Axel; 4b pr. Monic van Braamhol', eig. A. Serrarens, Os senisse. Hengsten met afstammelingen: le pr. Elegant van 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse. Kampioen hengst: Leon van Roza, eig. M. Dieleman, Terneu zen. Kampioen merrie: Mirza, eig- E. J. Verpoorte, Zaamslag. CHIRURG WEGENS ME VEROORDEELD. De rechtbank te Am: heeft de 48-jarige Amsl se kaakchirurg A.J.H. E 38-jarige accountant L. Maassluis schuldig geac meineed. De chirurg, wie één jaar geëist wa veroordeeld tot 9 maan< vangenisstraf met aftrel accountant tot 43 dagen genisstraf met aftrek voorlopige hechtenis di eens 43 dagen heeft ge De rechtbank voegd aan toe, dat de account; sluitend laag gestraft dat hij van 'n ernstige ru; kwaal leidt. Ware hij zond mens geweest e hem een aanzienlijk straf zijn opgelegd. De lant werd daags na de v an veertien dagen door de rechtbank in gesteld. De beide verdachten tijdens dit proces ontke aan meineed te hebben dig gemaakt. Zij waren j.J. als getuigen onder et scheidingsprocedure tussen een orthopedisc rurg uit Amsterdam ei t chtgenote. Deze chirurf broer van de accoutant vriend van de kaakchir Beiden verklaarden t tie vrouw met hen een o loofde verhouding zou gehad. Deze vrouw dienc op tegen beide een aa wegens meineed in. De Finse minister van landse Zaken, Virolaine donderdag aan de socia premier, Fagerholm, zijn aangeboden. Dit is de jongste ontw in een nu al weken dure sis in het Finse coalitie die haar oorzaak vooral verslechtering van de ver met Rusland sedert de van Fagerholms kabir augustus jl- ZAT] HILVERSUM I: 7.00 7.15 Gewijde muz.7.30 kinderen; 7.40 Gram.; 7. gengebed; 8.00 Nws; 8.15 8.50 Voor de huisvroui Voor de kleuters; 10.15 10.30 Ben je zestig?; 11. de zieken; 12.00 Midd 12.03 Promenade orkest Land- en tuinbouwmec Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 wijzer; 13.20 Lichte mu; Voor de kinderen; 14.00 jeugd; 14.10 Mannenkoc Kron. van letteren en k 15.20 Amateursprogr. Boekbespreking15.50 riaanse zang; 1.20 M; koor; 17.00 Engelse le Voor de jeugd; 18.20 Jo tiek weekoverzicht; 18.3( muziek; 18.45 Van kla wanten weten; 19.00 Nw Act.19.20 Lichtbaken Brabants orkest; 20.30 mij, schets; 20.35 Gevar. 21.55 Pol. causerie; 22.0E muziek; 22.35 Avondgebe Nieuws; 23.15 Nieuws ii ranto; 23.22 Pianokwarte HILVERSUM II7.00 7.10 Gym.7.20 Gram. 8.( 8.18 Gram.; 8.50 Voor de 9.00 Gym.9.10 Gram.11 delijk uitgeschakeld; 10. gen wij ding10.20 Voord 10.50 Artiesten-café; 11. tenlands weekoverzicht Hoornkwartet; 12.00 Lie! ziek; 12.30 Land- en tu med.12.33 Hawaiian 13.00 Nieuws; 13.15 Lich 13.40 Sportnieuws; 14.05 jeugd; 14.40 Lichte mu Van de wieg tot het gr Radiophilharm. orkest Boekenwijsheid; 16.40 koor; 17.00 Per expres Act.; 18.00 Nieuws en 18.20 Jazzmuz.; 18.35 kiosk; 19.00 Artistiek kaart; 19.30 Machten sen; 19.45 Deze week; voor niets; 20.00 Nieui Thuis best?; 20.13 Geva 21.30 Soc. comm.; 21.45 de spits; 22.00 Dan sim Opsporing verzocht; 23 23.30 Gram. BRUSSEL (VI.); 12.0( 12.30 Weerbericht; 12.35 ken aperatief; 12.45 Gr; Nieuws; 13.11 Radio-A 14.30 Radiojournaal; cordeonrecital15.15 15.45 Accordeonrecital 16.00 Gram.; 16.45 Ene 17.00 Nieuws; 17.10 Dag 17.20 Liturgische zange Gram.; 18.00 Orgel; 11 de soldaten; 19.00 N\ Gram.; 20.00 Orkest; 21. 21.15 Amus. orkest; 22 22.15 Verzoekproer.: 23. 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2