Algemene herziening der belastingen PROBLEMEN? P RADIO DE BUCK Een GOED CADEAU De boycot-actie Selwyn Lloyd over de Russische voorstellen De nationalisatie der Nederlandse bedrijven in Indonesië RADIO DE BUCK HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Nieuwe wetten op de inkomstenbelasting, de loonbelasting en de vermogensbelasting Nog geen verlichting van belastingdruk op ongenuwden In het weekeind een proef met een kunstplaneet Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nfi 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct Losse nrs 9 ct DE VRUE ZEEUW VRIJDAG 5 DECEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1544 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. van de Sande, Terneuzen Advertentiepriis per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 n*r. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. He minister van Financiën heeft hg de Tweede Kamer de ontwer pen ingediend van drie nieuwe heffingswetten, t.w.: de inkomsten- IMlasting, de loonbelasting en de vermogensbelasting. Deze drie wetsontwerpen maken deel uit van de voorgenomen algemene herziening van de belastingwetgeving; zij vormen het eerste gedeelte van de herziening der heffingswetten. Aan deze wetsontwerpen is reeds voorafgegaan het ontwerp van de algemene wet inzake rijksbelastingen. De ontwerpen voor nieuwe wetten op de vennootschapsbelasting zullen spoedig voigen. De regering zal bij die gelegenheid tevens haar standpunt kenbaar maken over de vraag of een commissaris- serrbelasting al dan niet gehandhaafd moet worden. ALGEMEEN GEDEELTE. Na rijp beraad heeft de minis ter 'van Financiën gemeend ont kennend te moeten antwoorden ep de vraag of het vigerende belastingstelsel niet fundamente ler diende te worden herzien dan thans wordt voorgesteld. De minister heeft hierbij niet alleen overwogen dat dit tot be langrijk tijdverlies zou leiden, maar ook dat diepgaande struc turele veranderingen minder ge schikt lijken, nu de groeiende Europese samenwerking een ze kere aanpassing van de nationa le belastingstructuren zal bevor deren. De belastingstructuren immers in de ons omringende landen be wegen zich, voorzover zij van de onze afwijken, in hun ontwikke ling globaal gezien eerder naar tie onze toen dan daarvan af. VENNOOTSCHAPSBELAS TING.. De Vennootselxapshelasting is één van de belangrijkse pijlers vao het overheidsbudget gewor den. De hiev cn daar wel te verne men geluiden als zou deze belas ting, welke het draagvlak van de belastingheffing in haar geheel aanzienlijk verbreedt, uit ons be lastingstelsel moeten worden ge bannen en het grote deel, dat de vennootschapswinsten vormen in het uit de produktie verkregen nationale inkomen, fiscaal onbe- ï'oerd moeten worden gelaten, getuigen naar de mening van de newindsman van weinig werke lijkheidszin. Waar de winst deel uitmaakt van het individuele inkomen van »le persoonlijke ondernemer, zal zij belast moeten worden naar de meer subjectieve maatstaf die de heffing van een belasting naar 't rakomen aanlegt. Daar waar de winst in een zakelijker sfeer wordt behaald en uitgedeeld, ligt het voor de hand haar ongeacht de bestemming, te belasten naar een objectievere maatstaf, be lichaam d in een Vennootschaps belasting, welke met de persoon lijke omstandigheden van de in- dividuele aandeelhouders geen rekening houdt. WINSTBEGRIP. De minister heeft op grond van door hem genoemde overwegin gen gemeend geen voorsteller, te moeten doen om de methode van afschrijving naar historische kostprijs te verlaten, maar hij heeft gezocht naar een mogelijk heid om bij de bepaiing van de jaarwinst de noodzakelijke ver vanging van duurzame produk- tiemidoelen meer op de voor grond te brengen, zonder dat daaraan de onbillijkheid is ver bonden van een naar het subjec tieve inzicht van de ondernemer overgelaten verdeling van fiscale lasten. Een stap in deze richting kan naar het de bewindsman voor komt, worden gedaan door uit breiding van de vervangingsre serve die is neergelegd in artikel '1 van het geldende besluit op de Inkomstenbelasting 1941. Im het nieuwe wetsontwerp op 'ie inkomstenbelasting is de ver vroegde afschrijving als perma nent instituut opgenomen. LANDBOUW'VRIJSTELLING. •e regering is van mening, dat «Ie geldende fiscale bepalingen volgens welke waardeveranderin gen van onroerende goederen be horende tot een landbouwbedrijf, geen invloed op de winst hebben. Tenzij zij in de uitoefening van schouwd. Daarenboven vormt de vrijstelling op zichzelf een in breuk op het algemene winstbe grip en zij kan mitsdien niet wor den bestendigd. Een overgangs regeling is opgenomen. BUITENGEWONE LASTEN, STUDIEKOSTEN. In de bestaande regeling wor den de aftrekbare uitgaven slechts in aanmerking genomen, indien zij een bedrag van 6 van de onzuivere inkomen, vermin derd met de persoonlijke ver plichtingen, te boven gaan. Het wetsontwerp stelt dit per centage op 4. De vermindering daarvan op grond van het kin dertal heeft eveneens wijziging ondergaan. Het wetsontwerp stelt voor, deze vermindering slechts toe te laten van het derde kind af en het totaal van de vermindering uit dezen hoofde te limiteren tot 3 Daarenboven zal hier geen dubbel- of driedubbeltelling van kinderen meer kunnen worden toegepast. Er ontstaat aldus een algemene minimumgrens van 1 Een bijzondere regeling wordt voorgesteld met betrekking tot de in de buitengewone lasten be grepen kosten van ziekte, beval ling en invaliditeit. In de voorgestelde regeling is er van uitgegaan dat de kosten van ziekte c.a. men denke aan de ziekenfondspremie niet ais abnormaal kunnen worden be schouwd wanneer zij niet meer dan 2 van het inkomen bedra gen. In het wetsontwerp is een be paling opgenomen dat de ziekte kosten slechts in aftrek kunnen worden gebracht voor het ge deelte waarmede zij het percen tage van 2 te boven gaan. Uit billijkheidsoverwegingen en gezien de uit economisch en so ciaal oogpunt uiterst belangrijke verdere scholing van de beroeps bevolking, is voorgesteld, zowel bij de inkomstenbelasting als bij de loonbelasting, de studiekosten die worden gemaakt om in de toe komst een betere positie te ver krijgen, in aftrek toe te laten als een nieuwe categorie van buiten gewone lasten. DE WERKENDE GEHUWDE VROUW. De regering acht alle reden aanwezig voor een herziening van de fiscale positie van de wer kende gehuwde vrouw. Het kan immers niet worden ontkend dat er tussen de extra-kosten voor huishoudelijke hulp en de ar beidsinkomsten van de vrouw een zeker verband bestaat. De minister meent dat een re delijk en praktisch hanteerbaar resultaat slechts kan worden verkregen door in gevallen waar in de gehuwde vrouw inkomen verwerft door werkzaamheden buiten haar eigen huishouding, bij wijze van tegemoetkoming een forfaitaire aftrek toe te staan. (Het departement van Finan ciën verstaat onder „forfaitaire aftrek'' een belastingaftrek voor een bepaald belastingjaar tot een vast bedrag in casu met betrek king tot het inkomen van de werkende gehuwde vrouw.) STERKE WISSELENDE INKOMSTEN. Ten gevolge vn de progressie in het tarief van de Inkomstenbe lasting kunnen over sterk wisse lende inkomens soms belangrijk hogere bedragen aan belasting verschuldigd zijn dan het geval zou zijn indien die inkomens ge lijkmatig hadden gevloeid. De minister heeft besloten een regeling voor te stellen welke al leen geldt voor ondernemerswin sten, waar immers naar haar aard sterk afwisselende inkom sten plegen voor te komen. HET WETSONTWERP OP DE LOONBELASTING. Naar het oordeel van de minis ter is het niet aan twijfel onder hevig dat het bestaande systeem van heffing van de Loonbelas ting gehandhaafd dient te wor den. Principiële wijzigingen in heffingsstelsel van deze inkom stenbelasting bij de bron zijn dan ook niet beoogd. Daar de loonbelasting voor het merendeel der werknemers te vens eindheffing is, is het wen selijk de verschillen met de in komstenbelasting die voortvloei en uit de techniek van de heffing zc beperkt mogelijk te houden. In verband hiermede worden in de heffingsregeling van de loon belasting, naast de aanpassing aan de wijzigingen in de inkom stenbelasting, op een aantal pun ten verfijningen aangebracht. HET WETSONTWERP OP VERMOGENSBELASTING. Het wetsontwerp handhaaft de huidige opzet van de vermogens belasting, welke enerzijds in be ginsel betrekking heeft op het gehele vermogen, doch waarbij anderzijds met heffing naar een matig proportioneel tarief wordt volstaan. Neemt men de vrijstelling aan de voet in aanmerking, dan wordt de vermogensbelasting in feite naar een zwak oplopend tarief geheven. VRIJSTELLINGEN. In het algemeen stemmen de voorgestelde vrijstellingen over een met de regeling in de be staande wet. Wel is nu ruimere mate uitdrukking gegeven aan de gedachte dat rechten op uit keringen en verstrekkingen, toe gekend of verworven terzake van draagkracht dienen te wor den beschouwd. Voorts is de lijfrentevrijstelling verruimd, zowel door verhoging van de jaarlijkse bedragen als door de vrijstelling ook te doen gelden voor lijfrenten die zijn ver kregen door betaling van een koopsom. Ook de vrijstelling voor polis sen van levensverzekeringen is enigszins verruimd. In de toelichting van de bij de Tweede Kamer ingediende tech nische voorstellen tot belasting herziening zei de minister van Financiën uiteen, waarom voor stellen tot herziening van het ta rief van de loon- en inkomsten belasting voor ongehuwden niet in het onderhavige complex van wetsvoorstellen zijn opgenomen. Weliswaar is de verhouding tussen de belastingdruk op ge huwde en ongehuwde belasting plichtigen een vraagstuk van structurele aard, doch dit vraag stuk is zozeer verweven met de hoogte van de belastingdruk, dat aan een verlaging van het onge- huwdentarief thans, nu de druk der omstandigheden tot verschil lende belastingverzwaringen heeft genoopt, niet kan worden gedacht. Dit te minder, aldus de minis ter, aangezien een zodanige ver laging waar-voor onder de om standigheden van het ogenblik onvermijdelijk compensatie zou moeten worden gezocht, een ver dere verzwaring van lasten voor de gezinnen tot gevolg zou heb ben. De minister geeft evenwel nog maals uitdrukking aan zijn voor nemen, zodra de omstandigheden zulks gedogen, aan de herziening van het ongehuwdentarief een grote prioriteit te geven. Nederlandse zakenkringen in Djakarta verklaarden gisteren, dat het aannemen door het par lement van de wet tot nationali satie van de Nederlandse bedrij ven, welk werd verwacht en slechts een bevestiging oplever de van hun pessimisme. Het is hun echter niet geheel duidelijk, wat de minister van staat voor economische stabilisa tie, Suprajogi, bedoelde met zijn voor het parlement afgelegde verklaring, dat de wet zal worden uitgevoerd binnen zes maanden na de afkondiging. Men meent, dat de bedoeling van de minister was te zeggen, dat binnen zes maanden zal worden bekend ge maakt welke ondernemingen zullen worden genationaliseerd en tot staatsbezit zullen worden verklaard, en welke niet. Sinds liet uitbreken van de anti-Nederlandse campagne een jaar geleden, heeft de Indonesi sche regering 248 Nederlandse bedrijven „overgenomen", name lijk 77 cultuurondernemingen, 92 industriële bedrijven, 6 scheep vaartbedrijven, 7 gas- en elektri citeitsbedrijven, 31 banken en het bedrijf zijn ontstaan, de tot verzekeringsmaatschappijen, 32 re* landbouwbedrijf behorende gronden in een ongerechtvaar digde uitzonderingspositie heb ben geplaatst. Deze vrijstelling is gegrond op de in het verleden aangenomen stelling dat de grond voor de landbouwer-eige naar geen bedrijfsmiddel is. Voor de minister van Finan ciën lijdt het thans echter geen twijfel dat de grond voor de eigenaar die daarop zelf een landbouwbedrijf uitoefent als be drijfsmiddel moet worden be- handelshuizen, 1 transportonder neming en 2 pharmaceutische be drijven. Een aantal Nederlandse zogenaamde „plaatselijke bedrij ven" werd niet overgenomen. Enkele dagbladen in Djakarta voorspelden gisteren, dat alle 248 overgenomen bedrijven zullen worden genationaliseerd- Bij de parlementsbehandeling werd een amendement van de Masjumi om alleen de vitale Nederlandse bedrijven te natio naliseren, met 37 tegen 136 stem men verworpen. Voorstemmers waren alleen de leden van Ma sjumi en Katholieke partij. De indiener van het amendement, Anwar Harjono van de Masju mi, betoogde bij de verdediging van zijn voorstel in verband met de ongunstige financiële toestand niet te kunnen instemmen met het besluit der regering tot na tionalisatie van alle bedrijven. Dit zou betekenen dat voor De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft donderdag in het Lager huis verklaard dat de Russische voorstellen inzake Berlijn onaan vaardbaar voor de Britse rege ring zijn, omdat ze niet de min ste garantie bieden voor de toe komstige vrijheid van de stad. De Sowjet-Unie bezit niet het recht om de overeenkomsten van Berlijn te schenden. Het recht van toegang' tot Berlijn vloeit voort uit het bezettings statuut, aldus Selwyn Lloyd, die er echter op wees dat het hier niet alleen gaat om juridische maar ook om morele verplich tingen en wel de verplichtingen tegenover de bevolking van West-Berlijn. De Britse minis ter hoopte de situatie rond Ber lijn in al haar aspecten met de Russen te kunnen bespreken, omdat z.i. de tijd gekomen is om met de Russen van gedachten te wisselen over het Duitse vraag stuk en de Europese veiligheid. Maar eerst moeten wij de zaak bespreken met onze bondgeno ten, aldus Lloyd, en ik hoop dan ook binnen een dag of tien hier over te kunnen confereren met mijn Amerikaanse, Franse en Westduitse collega. Na deze con ferentie zal de kwestie aan de orde gesteld worden in de Navo-ministerraad, aldus Lloyd. Hij wees er nog op dat het Wes ten, als West- en Oost-Duits land herenigd mochten worden en het nieuwe Duitsland wenst toe te treden tot de Navo, geen gebruik zal maken van de terug trekking der Russische strijd krachten om zijn troepen een 300 km naar het oosten te laten oprukken. Om de vrees echter weg te nemen moet er een in spectiestelsel te land en in de lucht in het leven worden ge roepen, dat de mogelijkheid van onverhoedse aanvallen moet uitschakelen, zo vervolgde Lloyd. Er dit systeem moet een zo deze bedrijven schadeloosstelling Kroot mogelijk deel van Europa moet worden betaald. Minister Suprajogi wees het amendement van de hand met de opmerking, dat het wetsontwerp beoogt het elimineren van de Nederlandse koloniale invloed en het bevorderen van de strijd voor de bevrijding van Westelijk Nieuw-Guinea. minister Rapacki voor een zóne zonder kernwapens in Midden- Europa, dat hij een bedreiging noemde voor de mogelijkheid van de Navo-strijdkrachten om Europa afdoende te verdedigen. Hij achtte het heel goed mo gelijk dat de veiligheid in de wereld beter gewaarborgd is als beide partijen in de zogenaam de gevaarlijke gebieden direct tegenover elkaar staan dan wanneer er een soort van va cuum tussen hen wordt gescha pen, dat aanleiding kan geven tot verkeerde gevolgtrekkingen bij bepaalde acties. Selwyn Lloyd noemde de ver klaring van de Fransen dat het geen zin meer heeft om op de bestaande basis voort te gaan met de onderhandelingen over een vrijhandelszone, ernstig, zo wel commercieel als politiek ge zien. Ik moet hier dan ook open lijk bekennen dat ik niet goed kan vatten hoe de traditie van samenwerking op basis van wederzijds vertrouwen onge schonden gehandhaafd kan blij ven op militair en politiek ter rein als ze op economisch ge bied verbroken wordt, aldus Lioyd. (Advertentie» Niet als U een cadeau uit zo'n uitgebreide sortering, als wij hebben, uitzoekt NOORDSTRAAT 86 - TERNEUZEN - TEL. 2573 Prins Philip voor jachtpartij in Nederland Als gast van H.M. de Koningin en Z.K11. Prins Bernhard nam Prins Philip van Engeland sinds woensdag deel aan jachtpartijen werpen het 1000 ton metende Vier doden bij aanvaring bij Antwerpen Woensdagavond omstreeks 17 uur zijn op de Schelde ter hoogte van de Bonapartesluis bij Ant- in Wassenaar en Apeldoorn. Gis teren werd de jachtpartij afge sloten. De sigarettensmokkel aan boord van de „Ah S" De Deense politie heeft don derdag in de machinekamer van het Nederlandse schip „Ali S" 100.000 Amerikaanse sigaretten ontdekt, die woensdag bij een eerste onderzoek naar een smok kel van 180.000 sigaretten on vindbaar waren. Het bewijs is geleverd dat enkele bemannings leden de bedoeling hadden deze het land binnen te smokkelen. De Nederlandse reder is woens dag in Fredericia aangekomen in gezelschap van een kapitein, ma chinist en kok, die hun drie ge arresteerde collega's moeten ver vangen. Na storting van een borg van 60-000 Deense kronen mocht de reder zijn schip naar Odense la ten vertrekken. Advertentie.) FLATENREKKEN ALBUMS FICK UPS i*. Nederlandse kustvaartuig „Maas bergen" en de 300 ton metende Belgische motorlichter „Hubert" met elkaar in aanvaring geko men. De vier opvarenden van de lichter, de 39-jarige schipper G- Haems, zijn echtgenote, de 36- jarige J. Vercammen, hun 15- jarige dochter Margriet en een zuster van de vrouw de 46-jarige M. Vercammen, zijn met het snel gezonken vaartuig verdronken. De „Maasbei-gen" was juist van de Scheldekade vertrokken ter wijl de „Hubert" onderweg was naar loods no. 17 waar het vaar tuig 240 ton cement moest los sen. Volgens het Belgische persbu reau Belga is de lichter door het opkomend getij meegesleept en zo hevig tegen de Nederlandse kustvaarder opgevaren, dat het onmiddellijk zonk, de opvarenden meeslepend naar de diepte. De identiteit van de opvarenden is !nog niet vastgesteld. I De „Maasbergen" is na het ongeluk midden op de rivier voor anker gegaan. De kapitein zowel als de loods zijn ondervraagd I over de toedracht van de aan varing. Schipper Haems was afkom stig uit Burcht en woonde in Ant werpen. Een tweede dochter van het gezin werkt op de wal. De gezonken lichter ligt in diep water en vormt geen hinder voor het scheepvaartverkeer. Stofzuigers Grammofoonplaten Seheerapparater» Theelichtjes Wafeljjzers Strijkijzers Noordstraat £6 Terneuzen Telefoon 2573 De vierdaagse boycotactie te- ternationale federatie van trans gen schepen, die onder goedkope portarbeiders, welke de boycot vlag varen, welke werd begon nen uit protest tegen de naar beweerd wordt lage lonen en slechte arbeidsvoorwaarden op die schepen, eindigde te midder nacht. Een woordvoerder van de In- OVERWEGEND DROOG WEER Terwijl in ons land het rustige I weer voortduurde, stak op het noorden van de Noordzee een flinke wind op, die bij de Noorse kust volle stormkracht bereikte. Deze storm hing samen met een diepe en zeer actieve depressie j die van Groenland naar Noord- I Scandinavië is getrokken en op haar beurt wordt gevolgd door een in betekenis toenemend hogedrukgebied. Tussen deze twee systemen wordt koude lucht uit de Pool streken met grote kracht naar het zuiden gestuwd. Deze lucht dringt over de Noordzee in de richting van ons land maar wordt door het zeewater flink opgewarmd, zodat de tempera tuur ervan bij onze Waddenkust donderdagavond ongeveer 9 gra- organiseerde, heeft te Rotterdam S^wibejr0eg a Geleidelijk zal verklaard, dat er ongeveer 150 Norland er door overstroomd worden, zonder dat dit voor van daag grote weersverandering tengevolge zal hebben. Wel zal er iets meer wind komen uit westelijke richtingen. Het blijft overwegend droog weer. bestrijken. Voorts moet in een zo'n groot mogelijk deel van Europa, het nieuwe Duitsland inbegrepen, de bewapening be perkt worden, aldus Lloyd.] postkantoor worden gevestigd. BIJZONDEK POSTSTEMPEL. Ter gelegenheid van het derde lustrum van de afdeling Walche ren van de postzegelvereniging „Filatelica'' zal op 11, 12 en 13 december in het „Schuttershof" te Middelburg een tijdelijk bij- Adenauer in West-Berlijn Bondskanselier Adenauer is donderdag in West-Berlijn aan gekomen voor een bezoek van twee dagen. Hij werd op het .vliegveld begroet door burge meester Willy Brandt van West- Berlijn en de Westduitse minis ter voor zaken geheel Duitsland betreffend, Ernst Lemmer. Adenauer zei tegen verslagge vers dat hij naar West-Berlijn was gekomen om de bevolking van de stad te tonen, dat het Westduitse volk en zijn regering vastbesloten achter haar staat. Wij zullen samen met onze bondgenoten er in slagen de toe stand meester te worden, aldus Adenauer. Mocht het te moeilijk zijn om op dit punt direct tot overeen stemming te komen, dan moet begonnen worden met invoering van een systeem van controle op de bestaande bewapening in dit gebied. De Eritse minister kantte zich tegen het plan van de Poolse De op dit 'bij-kantoor ter ver zending aangenomen gewone, aangetekende en expresse-stuk- ken zullen van een afdruk van een bijzonder rubberstempel wor den voorzien. Voor de aangetekende stukken zullen nummerstroken met bij zondere opdruk worden gebruikt. Het Amerikaanse leger zal, naar men te Cape Canaveral in Florida verwachtte, in het ko mende weekeind een raket lan ceren, waarmee men een voor werp voorbij de maan wil schie ten en in een baan om de zon wil brengen. Hoe ver de dertien tot veertien kilogram wegende kunstplaneet in de ruimte zal doordringen, zou mogelijk zijn, dat deze af stand groter is dan 800.000 kilo meter, het bereik van de radio- instaliatie waarmee de kunst planeet zal worden gevolgd. Het planeetje, Juno 2 genaamd, zal met een viertrapsraket wor den gelanceerd. De eerste trap is een Jupiter-raket voor middel grote afstand, de latere zijn Ser geant-raketten. De Jupiter heeft vloeibare brandstof, de Sergeants vaste brandstof. De Juno 1 was een Jupiter, voordat zij om de zon gaat wen- waarvan de neuskegel behouden telen, is niet meegedeeld. Het op aarde is teruggekeerd. schepen door de actie werden ge troffen. Te Montreal verklaarde een wooi-dvoerder van de Seafa rers International Union echter, dat het aantal schepen, dat door de boycot werd getroffen 200 was. Hij zei, dat zijn organisa tie een nieuw contract had ge sloten met de reders van een onder Liberiaanse vlag varend schip en noemde dit een duide lijke overwinning voor de geor ganiseerde arbeiders. Te San Francisco kon woens dag een klein in Panama gere gistreerd schip uitvaren zonder dat er gepost werd, maar ver tegenwoordigers der vakorgani satie verklaarden in de mening te hebben verkeerd, dat het een Nederlands schip was. De speciale commissie van de I.T.F., die de boycot organiseer de, zal binnenkort bijeenkomen om de resultaten te bespreken en mogelijk ook verdere maatrege len overwegen. De héér Lawrence White, zegs man van de I.T.F. te Rotterdam, vertelde donderdagmorgen dat de secretaris-generaal van deze organisatie, de Belg Omer Becu. Walsoorten gisteren van Antwerpen naar Londen is gevlogen. Over de actie zelf zei hij. dit op grond van ontvangen berich ten, dat 192 schepen direct door de actie geboycot worden, waar van 143 in de Ver. Staten. In Cuba zouden 15 schepen onder de boycot vallen en 6 passagiers schepen die dit eiland tot be stemming hebben, zouden buiten gaats blijven varen. In de haven Valparaiso (Chili) zouden enige schepen onder de boycot vallen, aldus de heer White. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot vrijdagavond. Overwegend droog. Verspreide opklaringen en over wegend droog. Zwakke tot mati ge, aan de Waddenkust tijdelijk krachtige, wind uit (westelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperaturen. ZATERDAG 6 DECEMBER Breskens l Terneuzen Hansweert v.m. 9.18 9.53 10.33 10.43 n.m. 10.03 10.38 11.18 11.28 ZON MAAN op onder op ondei Dec. 5 8.30 16.30 1.26 13.36 6 8.31 16.30 2.43 14.05 7 8.33 16.30 4.02 14.36 8 8.34 16.29 5.21 15.13 9 8.35 16.29 6.30 15.56 10 8.36 16.29 7.51 16.48

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1