<2V. De politieke beschouwingen in de Eerste Kamer Binnenlands nieuws Vraaggesprek met Soustelle Kleurentelevisie voor medische instructie RADIO EN TELEVISIE Donderdag 4 december 1958 Adres Kamers van Koophandel en Fabrieken inzake schadeloosstelling huurders bedrijfspanden TANDPASTA IVO ROL In de Eerste Kamer heeft mi nister-president dr W. Drees woensdagochtend als regerings- antwoord in eerste termijn op de algemene politieke beschouwin gen, sprekende over de binnen landse toestand, gezegd, dat in dien de fracties van de regerings partijen zich niet meer aan het legeringsprogramma gebonden voelen, het kabinet zijn werk be zwaarlijk kan voortzetten. De amendementen in de Tweede Ka mer over de Vervreemding Land bouwgronden gingen in tegen het zorgvuldig geformuleerde pro gramma. Een „onaanvaardbaar" van de regering zou de schade nog hebben vergroot. De amen dementen gingen in tegen een es sentieel programmapunt. De re gering is dan ook van plan het gehele probleem van de land bouwgronden nog eens aan de Sta ten-Gen tTaal voor te leggen. Di' Drees zegt, dat er inder daad overleg is gepleegd tus- en de Tweede Kamerfractie van de P.v.d.A. en de socialis tische ministers over de zeven eisen, die op de Fakkeldragers dag in Utrecht zijn bekendge maakt. De fractie is daarbij schriftelijk meegedeeld, dat de posities van TWEEDE KAMÉR motie-engelbertink aangenomen In de gistermiddag gehouden vergadering van de Tweede Ka mer is aan de orde gekomen de stemming over de bij de behan deling van de begroting van het departement van Financiën door door de heer Engelbertink (KVP) ingediende motie. Deze motie, welke mede is ondertekend door de leden van de CH, AR en VVD, luidt als volgt „De Kamer, gehoord de be sprekingen betreffende de over dracht van de tot de domeinen behorendne agrarische rentamb ten van het departement van Fi nanciën naar dat van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, verzoekt de regering ter zake nog geen beslissing te nemen, doch de Kamer in de gelegenheid te stellen zich vooraf over de mo tieven tot deze overdracht en de concretisering nader te oriënte ren, door kennisname van een in te dienen nota en overlegging van het rapport der commissie- Hofstee". De heer Droesen IKVP) ver klaart, dat wanneer zijn fractie vóór de motie stemt daarmede niet wordt gezegd, dat zij bij voorbaat bezwaar maakt' tegen overdracht. De motie wordt aangenomen met 60 tegen 45 stemmen. Tegen PvdA en comm. groep. de ministers een andere is dan die van de Kamerleden. Ministers kunnen zich niet naar buiten uit spreken over voorstellen, die nog niet in het kabinet zijn besproken en nog geen punt van het rege ringsprogramma uitmaken. Dit werd door de fraktie aanvaard. Mr Burger heeft uitdrukkelijk in Utrecht gesteld namens de fraktie te spreken. Dit wil niet zeggen, dat de socialistische mi nisters niet instemmen met de zakelijke punten uit de zeven eisen. Dr Drees verklaarde voorts dat indien de P.v.d.A.-fractie zou moeten besluiten het vertrouwen in het kabinet op te zeggen, dat dan niet kan worden verwacht, dat de P.v.d.A.-ministers zullen aanblijven. Over de financieel- economische situatie in ons land zegt de minister-president, dat de monetaire toestand weer gezond is geworden. Dit is bereikt door vaak onpopulaire maatregelen van de regering zelf met slechts in het begin enkele buitenlandse leningen. Over sociale onderwerpen spre kend zegt dr Drees dat nog niet vaststaat of de algemene kinder bijslagregeling en de weduwen- en wezenvoorziening tegelijk kun nen worden uitgevoerd of dat met prioriteiten moet worden ge werkt. In zijn slotbeschouwing zegt dr Drees, dat er buiten het parle ment een campagne tegen het kabinet wordt gevoerd. Hij is dankbaar, dat in deze Kamer van andere opvattingen is getuigd. ■Ondanks alle moeilijkheden mag men niet ontevreden zijn over de ontwikkelingen in lonen en prij zen. De bedrijvigheid is in volle ontplooiing. Er is gesproken over de moge lijkheid van een kabinet op vaste re basis en met betere vooruit zichten. Ik geloof daar niet in. Een zakenkabinet zou de moei lijkheden op menig terrein groter maken. Het zou niet ten goede komen aan de verhoudingen bin-' nen het volk. Het is van belang dat er voldoende steun blijft voor het huidige kabinet om zijn ar beid enige tijd voort te zetten. ontslagen bij wapenfabriek De directie van de N.V. Hispa- no Suiza, wapen- en munitie fabriek te Breda, heeft met in gang van vrijdag 300 man van het personeel ontslag aangezegd wegens gebrek aan orders. De be trokken werknemers zijn dinsdag van het besluit op de hoogte ge steld. De fabriek produceert wapens en munitie die voornamelijk in Nederland worden afgezet. Vol gens inlichtingen van directie zijde is het aantal orders de laat ste tijd dusdanig teruggelopen dat noodzakelijkerwijs tot ver mindering van het personeel moest worden overgegaan. Deze motivering is aan de arbeiders verstrekt via de betrokken vak organisaties. Na het voorgenomen ontslag van da 300 arbeiders zullen nog 450 werknemers in dienst van de N.V. blijven. na ongeval overleden Aan zijn verwondingen is dins dagavond overleden de zesjarige Henk van Bentum uit Wouden berg. Het ventje was een dag te voren bij een vriendje achterop de fiets van school naar huis ge komen. Vlak bij zijn ouderlijk woning, aan de Stationsstraat te Woudenberg, sprong hij van de fiets en stak de drukke verkeers- De Utrechtse Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft, mede namens 34 andere Kamers, de leden van de Tweede Kamer een adres gestuurd inzake het wetsontwerp regeling schade loosstelling huurders bedrijfs panden. Zij merkt daarin o.m. op, dat het wetsontwerp in vele gevallen verbetering brengt en in sommige gevallen zelfs ongun stiger zal werken dan de huidige j egeling. Volgens de Kamer moet men er van uitgaan: dat huurders volledige vergoeding van schade dienen te ontvangen, ongeacht de hoogte van het bedrag der schade en het tijdstip waarop ontruiming moet plaats vinden- Het bedrag der schade dient, zo meent zij, van geval tot geval te Smokkel met Groningse kustvaarder Het Groningse kustvaartuig „Ali S" is door een Deense douaneboot in volle zee opge wacht en naar Frederica bege leid, waar de kapitein en de ma chinist in verzekerde bewaring zijn gesteld, verdacht van smok kel van sigaretten. De Deense douane had dezer dagen uit Nederland de tip ge kregen, dat de „Ali S" met 180.000 Amerikaanse sigaretten verstopt tussen de lading stuk goed, op weg was van Antwer pen, naar Denemarken. Bij een eerste onderzoek van de Deense douane zijn 80.000 si garetten gevonden. Men ver wacht de rest te vinden als de gewone lading gelost zal zijn. Uit Groningen wordt bericht, dat niet alleen kapitein M. uit Den Haag, en de machinist in Frederica van boord zijn ge haald, doch dat ook de kok is aangehouden. De „Ali S" had een lading in voor Frederica en Odensee. De zoon van de reder, Swiers is met drie nieuwe bemanningsleden naar Fredericia op weg. worden vastgesteld door een on afhankelijke en onpartijdige commissie van deskundigen. De Kamer wijst er in dit verband op, dat de ervaring opgedaan met de toepassing van de ont eigeningswet t.a.v. eigenaren van bedrijfspanden, leert dat met deze procedure bevredigende re sultaten worden bereikt. Bij het eerste artikel van hel ontwerp tekent de Kamer o.a. aan, dat zij het principieel on juist acht, dat het bedrag van de schadevergoeding aan een pla fond gebonden blijft: de geleden schade dient, volgens haar, vol ledig te worden vergoed, evenals dit over het algemeen bij de on dernemer-eigenaars het geval is. Het feit dat het hier een interim- regeling betreft, staat, naar de mening van de Kamer, niet in de weg bij de uitvoering van dit haars inziens, enig juist princi pe. De samenstellers van het adres spreken tenslotte het vertrouwen uit dat de Tweede-Kamerleden zullen willen bevorderen dat het wetsontwerp in de door hen be doelde zin wordt gewijzigd. Loonsverhoging voor Britse mijnwerkers De Britse mijnwerkers heb ben woensdag een loonsver hoging gekregen die de gena tionaliseerde mijn industrie circa honderd miljoen gulden per jaar zal kosten. De verho ging werd toegekend enige uren voor de vakbonden en de Brit se kolenraad besprekingen zou den beginnen over de econo mische crisis in de mijnindu strie. De verhoging, met terugwer kende kraht van tien weken, zal het basis-weekloon van bo vengrondse arbeiders op 8 pond, 17 shilling en 6 pence brengen. Het loon van onder grondse arbeiders stijgt met een pond. weg over. Hij werd gegrepen door een vrachtauto, bestuurd door L. uit Renswoude. Het slachtoffertje werd tegen het wegdek geslingerd en moest met ernstige hoofdwonden naar het ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort worden overge bracht. gevangene ontvlucht Uit het Huis van Bewaring te Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag ontvlucht de 29-jarige automonteur g. R. t., wonende in Laren, die in voorarrest zat, verdacht van het plegen van tientallen inbraken, ofwel alleen ofwel in samenwer king met anderen. De man zat alleen in een cel en heeft door verbreking van traliewerk kans gezien zich een weg naar de vrij heid te banen. Hoe dat in zijn werk is gegaan en of hij bij zijn geslaagde poging tot ontvluch ting hulp van buitenaf heeft ge kregen, staat nog niet vast. De politie is, onder leiding van de officier van Justitie te Dordrecht, onmiddellijk nadat woensdag ochtend de afwezigheid van t. geconstateerd werd, met een uitgebreid onderzoek begonnen. Alle maatregelen zijn genomen om hem zo spoedig mogelijk weer op te vangen. bejaarde man na aanrijding overleden De 70-jarige H. W. Benning, die op 20 november in de Mar- nixstraat door een bestelauto werd aangereden, is dinsdagmor gen in het Wilhelmina gasthuis aan de gevolgen van het ongeluk overleden. (Advertentie.) DE CONFERENTIE IN BRUSSEL De ministerraad van de E.E-G. heeft woensdag in Brussel be sloten de komende tariefverla ging van tien procent in het on derlinge handelsverkeer uit te breiden tot alle landen van de G.A.t.t., zo is in delegatiekrin gen vernomen. Deze eerste ta riefsverlaging moet 1 januari a.s. van kracht worden. Op de vergadering heeft de Westduitse minister van Econo mische Zaken, prof. Erhard, die voorzitter is, een boodschap van de Britse minister Maudling voorgelezen, waarin een bijeen komst van de Maudling-commis- sie op 9 december wordt voor gesteld. De ministerraad van de Eura tom heeft woensdagochtend, naar verluidt, een ontwerp-over- eenkomst tussen Euratom en Engeland, die zou voorzien in levering van Engelse atoom reactors en samenwerking bij onderzoek en opleiding van tech nici, op een punt na goedge keurd. Het laatste punt zou be trekking hebben op de controle over de kernuitrusting en het splijtbare materiaal. Frankrijk houdt' er aan vast dat die controle bij de twee par tijen moet berusten, doch de Britten willen zelf de controle over door hen geleverde splijt stof behouden. Alvorens de over eenkomst definitief wordt goed gekeurd zullen nieuwe onderhan delingen wordep gevoerd. Men hoopt dat voor de volgende bij eenkomst van de Euratom- ministerraad, op 22 december, overeenstemming zal zijn be reikt. Arrestaties in Birma De nieuwe Birmaanse regering, onder leiding van generaal Ne Win. heeft dinsdagochtend vroeg twaalf personen, onder wie Bo Mia Twai, de algemene secreta ris van het „nationale verenigde front", de voornaamste Birmaan se oppositiepartij, doen arreste ren. De overige arrestanten zijn linkse politiekel eiders, de uitge vers en hoofdredacteuren van twee dagbladen, jeugdleiders en voormalige communistische op- standelnigen, die zich ter be schikking van de (autoriteiten hadden gesteld. Twee jeugdleiders wisten aan arrestatie te-ontkomen. Jacques Soustelle de leider van de nieuwe Gaullistische beweging de „Unie voor de nieuwe repu bliek" (U.N.R.), heeft 'in 'n vraag gesprek verklaard dat zijn partij die bij de verkiezingen voor de nationale vergadering een grote overwinning heeft behaald, op economisch gebied voorstandster is van „een rationele politiek van ekpansie en sociale vooruitgang. Hij was van oordeel dat de toe komstige president vrijwel zeker generaal De Gaulle „een regering van nationale eenheid wenst die voor een belangrijk deel uit niet-parlementariërs zal bestaan". In internationaal opzicht bete kende, volgens Soustelle, de uit slag der verkiezingen dat Frank rijk voortaan «en bondgenoot is waarop zijn medestanders kun nen vertrouwen, doordat het ze kerder van zichzelf is, een hech ter bewind heeft en zich bevrijd heeft van de greep van het com munisme. Soustelle die in het kabinet- De Gaulle minister van Voor lichting is, zei dat het denkbeeld van „rechts tegenover links" steeds meer veld verliest, omdat „links" gevormd wordt door uit- DE BÉSTE en niet duur. Tube 95-70-45ct Mr. Schurmann over Cyprus De Nederlandse permanente vertegenwoordiger bij de Ver. Naties, mr. C. W. A. Schürmann heeft maandag bij de behande ling van de kwestie-Cyprus in de politieke commissie van de alge mene vergadering van de V. N. gezegd, dat de bespreking van de kwestie in de N.A.V.O. aanleiding heeft gegeven tot de verwachting dat voortzetting ervan tenslotte zou kunnen leiden tot overeen stemming. Onder deze omstandigheden dient, aldus de heer Schürmann, de wereldorganisatie zich te ont houden van het uitspreken van een voorkeur voor de één of an dere oplossing. De Ver. Naties dienen te vermijden, dat zij af breuk doen aan de kansen voor een bespreking van allen mpt wier belangen en rechten reke ning dient te worden gehouden. De gewelddaden op Cyprus zijn zo ernstig dat de Ver. Naties het recht hebben er bij ieder op Cy prus op aan te dringen zich te onthouden van dergelijke daden. eenlopende elementen. Allereerst de communisten, die echter z.i. links noch rechts maar „oost" zijn. Vervolgens de nieuwe linkse groepering die een te verwaar lozen aantal stemmen kreeg en waarvan de invloed beperkt is tot „een kleine kring van de Pa- rijse bourgeoisie en een paar sa lons van de hogere kringen". Al leen de socialisten zouden rechts- links kunnen worden genoemd, als een groep die ijvert voor een politiek van sociale vooruitgang. In dit opzicht zou men evenwel met evenveel recht de U.N.R. links kunnen noemen. Gevraagd naar de waarde van de verkiezingen in Algerië zei de minister: Alleen al het feit, dat er in Algerië in rust en vrede ver kiezingen konden worden gehou den (iets wat in 1956 volslagen onmogelijk zou zijn geweest), het feit dat de gehele volwassen be volking in een enkel kiescollege van Mohammedanen en Euro peanen, onder wie Mohanmme- daanse vrouwen, stemde en het feit dat talloze Mohammedanen zich ondanks bedreigingen met moord van de zijde der F.L.N. kandidaat hadden gesteld, bewijst de neergang van deze terroristi- •sche organisatie en haar „rege ring". De verkiezingen in Alge rië zijn tegelijk een revolutionai re daad en een positieve stap in de richting van een vreedzame oplossing van 't Algerijnse vraag stuk, aldus Soustelle. Er wordt nu veel gepraat over de vraag wat de zin is van liet succes dat de kandidaten d r U.N.R. (Unie voor de nieuwe re publiek) hebben behaald, zo schrijft de leider van deze partij, Soustelle, dinsdag in het blad „Echo-Liberté". Die zin is, meerit hij, dat het land vóór De Gaulle heeft gestemd. De kiezers hebben volgens hem zich niet door de vele kandidaten van de wijs la ten brengen, en de mannen geko zen die hun de verzekering gaven dat het Gaullisme krachtig in de nationale vergadering vertegen woordigd zal zijn. Soustelle meent dat de burgers die de Vijfde Republiek steunen, niet wilden accepteren dat de in stellingen van de nieuwe repu bliek werden toevertrouwd aan hen die er van dromen haar te saboteren en in de oude fouten te laten vervallen. De stemming was meer natio naal dan politiek. De U.N.R. moet blijven beseffen, dat zij geboren is uit een grotendeels a politieke wil tot opbouw, verzoening en af zwering van de oude geschillen, aldus Soustelle. Een in Nederland vervaar digd projectie-apparaat voor kleurentelevisie op een scherm van drie bij vier meter, is woensdag in de Verenigde Sta ten gedemonsteerd. Het appa raat kan een televisiebeeld in kleuren projecteren, dat vier maal zo groot en, volgens de constructors, driemaal zo hel der is als wat tot op heden be kend was. Het apparaat werd woensdagmorgen in werking getoond op een congres van de American Medical Association, de artsenorganisatie in de Ver enigde Staten, dat van 2 tot 5 december in Minneapolis wordt gehouden. Een hartoperatie werd op een enorm scherm in kleuren weergegeven. Honder den aanwezigen konden de ope ratie, die twee uur duurde en 14) door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR (Nadruk verboden.) I niet aan een villa of aan 'n meer, I maar alleen aan zijn patiënte. Hij Maar misschien zijn er toch wel onzelfzuchtiger doktoren. Hij wist weliswaar alles over je proe ven dat wil zeggen, voorzo ver Amriss ze openbaar gemaakt heeft, maar toch wilde hij je niet in zijn kliniek hebben. Holl vond dit niet zo wonder lijk. Dat is begrijpelijk. In zijn geval zou ik mijn kliniek ook niet aan een vreemde 'ter beschikking stellen. Helga zag hem sceptisch aan. Zou je het werkelijk niet doen? Hij nam haar hand en streel.de haar teder. Ik weet wel wat je denkt, Helga. Maar je moet niet verge ten, ik ben nog jong en Goden- 'oergh kan zich toch niet door een jongeling laten beleraren. Eckert nam bijna alle gas weg en draaide voorzichtig van de hoofdweg een smalle, particuliere weg op. Nu zijn we er dadelijk, dok ter, zei hij en wees vooruit. Ais het bos daar links ophoudt, kunt U het meer zien. De villa van meneer Alberti ligt onmiddellijk aan het water. Dr. Holl knikte. Hij dacht nu stelde nog steeds vragen over de behandeling tot nu toe, ja, over de onbeduidendste details. En dikwijls stelde hij een vraag twee maal. Als ze nu slaapt, meende hij moeten we geduld hebben, totdat ze wakker geworden is. Ben je nerveus, Stefan.... of alleen maar moe? Helga glimlachte. Geen spoor. Ik zou de groot ste operatie kunnen doen. De Mercedes reed de tuinpoort door en knarste over het kiezel voor het landhuis van Alberti. Hij kon echter niet voor de deur stilhouden, want daar stond leeds Alberti's kleine auto, die Tonio gereden had. -r- Wat is dat, verwonderde Eckert zich, wat doet die kleine hierbuiten? Juist toen Helga en Stefan de trap op wilden gaan kwam Don Rotta naar beneden. Zij ontmoet ten elkander in het midden. De priester groette met een knikje. U bent zuster Helga, niet waar, zei hij in langzaam Duits, en dat is zeker de dokter, die U gebaald hebt? Helga nam de hand, die Don Rotta haar toestak. Zij was erg die uiteraard over de kabel, niet via zenders, werd weerge geven, tot in de kleinste bij zonderheden volgen. De instellatie werd door Phi lips in Nederland geleverd aan de farmaceutische firma Smith Kline and French, die in de V.S. al enkele jaren met kleu- renteleviesie op kleine scher men voor medische doeleinden demonsteert. Zij bestaat uit een combinatie van drie televisie projectoren, waarbij elke pro jector een van de basiskleu- ren rood, groen en blauw op het scherm weergeeft. De drie kleu ren worden over elkaar gepro jecteerd. Als ander belangrijk punt wordt genoemd, dat het beeld bij deze installatie in een ver lichte collegezaal kan worden gadegeslagen. geschrokken, dat juist nu een geestelijke het huis uit kwam. l— Ja zeker, zei ze haastig, maar is er iets.... ik bedoel, bent U voor Angela Alberti hier? Monsignore schudde het hoofd. Ook voor AngelaMaar meer nog dan de dochter lijdt de vader. Hij lijdt, omdat hij zijn kind niet helpen kan. Ik ben Don Rotta, zuster, en heb destijds An gela's moeder in haar laatste uur bijgestaan. En dat ik dat niet ook bij Angela doen moet hij wendde zich tot Stefan, daar moet U, met Gods hulp, voor zorgen, dokter. Ik weet wat U nu denkt. Maar gelooft U mijGod kan nog altijd een wonder doen! God misschien wel, ant woordde Holl zeer ernstig, maar ik kan het zeker niet. Toch wil ik mijn plicht doen in alles wat ik kan. Don Rotta knikte. Dat geloof ik.ik zie het aan U! Gaat U nu meteen naar Angela toe! Hoe gaat het nu? wilde Hel ga plichtsgetrouw weten. Dat weet ik niet, zuster. Van zulke dingen weet ik niet veel af. Maarik vrees dat het nogal slecht gaat. Meestal is ze buiten bewustzijn. Maar dat is wel goed, want als zij wakker is moet zij lijden. Het is een vreselijke be proeving voor beidenvoor haar en voor hem. Don Rotta had reeds afscheid genomen, toen hij zich nogmaals omwendde: Ook U, dokter, zei hij tegen Holl en legde zijn hand op Holl's arm, ook U kunt de grote Dokter hierboven niet onder de duiven VRIJDAG 5 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 en 7.40 Gram.; 7.50 'Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Ge wijde muz.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.30 Voor oudere luisteraars; 12.00 Sopraan en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Promenade ork.; 13.55 Gr.; 14.10 en 14.25 Idem; 15.10 Voor dracht; 15.30 Kamermuz.; 16.00 Tuinbouwpraatje; 16.15 Sint Ni- colaasprogr.; 17.15 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gram.; 18.00 Mu ziekcorps; 18.20 De hangmat; 18.50 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Huismu ziek; 19.30 Radiokrant; 19.55 Cau serie; 20.00 Nieuwe gram.; 20.30 Lichte muz.; 21.30 Gevar. progr.; 22.15 't Verguldavondje; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws: 23.15 Kunstoverz.; 23.35 Grem. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10- Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Gym. v. d. huisvrouw; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Kamerkoor; 11.20 Voor de kleuters; 11.35 Lichte muz.; 12.00 Accordeonmuz.; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Fianospel; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Theaterork.; 13.55 Beursbe richten; 14.00 Radio Philh. sex tet; 14.15 Literair progr.; 14.35 Radio Philharm. sextet (verv.); 15.00 Gevar. progr.; 16.00 Muziek- revue; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd;17.30 Harmonie orkest; 17.55 Meded.; 18.00 Nws; 18.15 Pol. caus.; 18.25 Carillonsp.; 18.35 Sinterklaasfeest voor een kinderhuis; 19.20 Gram.; 19.30 Caus.; 19.45 VPRO-nieuws; 20.00 Nws; 20.05 Kamerkoor; 20.30 Cau serie; 20.40 Cabaretprogr.; 21.00 schieten wanneer Hij dat niet hebben wilMaar Hij heeft ons U gezonden, moge Hij Uw handen zegenen. Hij wendde zich af en ging nu definitief de treden af. Margaretha kwam hen met roodbehuilde ogen tegemoet en wilde de dokter van alles vertel len. Holl maakte echter een af werend gebaar. Ik hoorde van de priester dat het met juffrouw Alberti niet goed gaat. Ik zou haar onmiddel lijk willen zien Waar kan ik mijn handen wassen? Margaretha zag in, dat de dok ter zich haastte, om haar Angela te helpen. Alstublieft. alstublieft, ik zal U voorgaan. Terwijl het oudje voor hem uit door de gangen trippelde, vroeg Helga hem, of hij dadelijk injek- teren wilde. Holl knikte. 1Waarschijnlijk wel,maar ik moet haar eerst zien. Wilt u voor de instrumenten zorgen, zus ter, terwijl ik me was? Natuurlijk, dokter. Juffrouw MargarethaDe huisroudster hief afwerend de handen om hoog: Ach, noemt U me toch Mar- gareta, zoals iedereen doet. Helga maakté haar duidelijk, dat ze kokend water nodig had voor de sterilisator. Alles is in de badkamer, zuster.U behoeft alleen maar de kraan open te zetten. Het stroomt er doorlopend kokend heet uit. (Wordt vervolgd.) Villa Sidonia, hoorsp.; 21.20 Lich te muz.; 21.40 Voordr.; 22.05 Cau serie; 22.10 Gram.; 22.25 Buiten lands weekoverzicht; 22.40 Caus.; 23.00 Nws; 23.15 Vergelijkender wijs. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram. (om 12.55 Koersen); 13.00 Nws; 13.11 Orgelspel; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Gr.; 16.15 Orkestconc.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram. 17.45 Duitse les; 18.00 Clavecimbel en fluit; 13.10 Voor dracht; 18.20 Clavecimbel en fluit (verv.); 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Koorzang; 19.45 Kroniek v. d. Bond der Grote Ge zinnen; 20.00 Orkestconc.; 20.50 Kunstkaleidoscoop; 21.05 Orkest conc. (verv.); 21.30 Viool en pia no; 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws, Televisieprogramma. BELG. TV (VI.): 19.00 Voor de jeugd; .19.30 Nieuws; 20.0023.15 Volksspel. (Om 21.45 Fragmenten uit de nieuwste films.) Spoorwegstaking in Argentinië De machinisten en stokers der Argentijnse spoorwegen hebben n iandaj: besloten de gelederen der meer dan zesduizend reeds stakende spoorwegarbeiders te versterken. Te middernacht begon een al gemene spoorwegstaking, die ten doel heeft kracht bij te zetten aan eisen tot loonsverhoging. De stakende spoorwegarbeiders weigeren -het werk te hervatten, ondanks een regeringsbesluit, waarbij zij in militaire dienst zijn opgeroepen. De meesten hunner hebben zich reeds bij de militai re autoriteiten gemeld en velen zijn tot gevangenisstraffen ver oordeeld, in enkele gevallen tot vijftien maanden toe. Degenen, die deze zware straf kregen, wer den veroordeeld wegens insubor dinatie. Het garnizoen van Buenos Aires is versterkt met troepen uit de rest van het land. RECORD TOTO-PRIJS IN ENGELAND. De toto biedt ongekende moge lijkheden. Daarvan is op het ogenblik niemand meer van over tuigd dan de 51-jarige handelaar in ijzerwaren Henry Richard uit Ezeter. Hij won namelijk samen met een tot dusverre onbekend gebleven inwoner van Manches ter een formidabele hoofdprijs in de Littlewoods-pool: 3 176.814 gulden. Beiden hadder. acht ge lijke spelen voorspeld. Henry Richard ontving niet al leen zijn aandeel van 1.588.407 gulden, maar bovendien nog een bedrag van 12.214 gulden aan kleinere prijzen. De prijs van ruim 3 miljoen gulden is de hoog ste, die ooit ter wereld-werd uit gekeerd. Richards reactie? ..Misschien geef ik m'n zaak weg. Met het geld dat ik nu heb kan ik een heleboel goede dingen doen voor andere mensen. Maar voor ik daar over denk ga ik eerst met vakantie naar Zwitserland"

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5