^r. Moll Binnenlands nieuws Scheep vaartvereniging Noord over de boycotactie De O.E.E.S.-conferentie in Genève RADIO EN TELEVISIE I 1 eten WA mBÊSSSKÊM Woensdag 3 december 1958 12e jt«r 1542 Het bestuur der Scheepvaart Vereniging Noord heeft gisteren op een persconferentie te Am sterdam de ook reeds bij het kort geding tegen de twee trans portarbeidersbonden aangevoer de bezwaren tegen de intus sen in ons land geëindigde boycotactie der Panhonlibco- schepen uiteengezet. De voorzitter, ir. W. H. Kruyff, zei dat men bezwaar heeft tegen de wijze waarop dit door de in- te i nai ionale transportarbeiders- federatie gebeurt, waardoor het gevaar niet wordt gekeerd, maar onderstreept. Als de I.T.F., die zich bemoeit met de belangen der opvarenden van deze sche pen, dit deed door de nationale bonden er van te overtuigen, dat zij er beter aan zouden doen con tracten af te sluiten, zouden wij c' ar geen bezwaar tegen hebben. Maar het blijkt, dat deze opva- DE BOYCOT VAN „GOEDKOPE VLAG"- SCHEPEN In de V erenigde Staten kon bij minstens 75 schepen niet ge werkt worden doordat havenar beiders posten geplaatst hadden. Naar het schijnt is dit de krach tigste steun, die op enige plaats aan de boycotactie tegen sche pen onder „goedkope vlag" werd gegeven. De havenarbeiderssteun werd langs de gehele kust van de At lantische Oceaan en de Golf van Me..ico verleend. In de haven van New York had het posten echter minder succes. Daar wer den twee tankschepen gelost door leden van onafhankelijke vakverenigingen. Ook elders werd in een of twee gevallen ge it J gemaakt van niet bij vak- v> ingen aangesloten arbei ders. In Vancouver (Canada) wer den vil in Liberia geregistreerde schepen door de boycot getrof fen. Uit Wellington wordt gemeld, V de Nieuwzeelandse havenar beiders besloten zich aan te slui ten bi: de boycot der Panhonlib- co-schepen. - De havenarbeiders te Hong kong nemen klaarblijkelijk niet aan de boycotactie deel. In de haven wordt normaal ge werkt. De havenarbeiders in alle ha vens der Philippijnen steunen echter de boycot. De Londense havenarbeiders pasten gisteren de door de inter nationale transportarbeiders fe deratie afgekondigde boycot toe op twee graanschepen die onder ..goedkope vlag" varen. Het zijn de „Ulysses 2" (8.570 ton) en de „Merlin" (7.190 ton), die beide onder Liberiaanse vlag varen. De eveneens onder Liberiaanse varende „Vrontados" (8.637 ton) werd gisteren op vandaag te Londen verwacht. Op twee onder „goedkope vlag" varende schepen de Libe riaanse „Lorna" (3.330 ton) en de Panamese „Avon" (2.174 ton) werd in de haven van Londen gewerkt daar de kapiteins van deze schepen zich verplicht had den de I.T.F.-overeenkomsten na te komen. Uit Stockholm meldt AFP dat de Panamese „Anagansi" door de boycot in de haven van Vaerstei- vik stilligt. DE BOYCOTACTIE VAN DE I.T.F. Zo druk als het maandag was op het hoofdkwartier van de IT.F. te Rotterdam, zo rustig was het er gisteren. Dit kwam one 'twijfeld door het feit, dat de Nederlandse bond van vervoers- personeel de boycotactie tegen de Panhonlibco-schepen voor wat de Nederlandse havens be treft heeft beëindigd. Het hoofdkwartier blijft wel in Rotterdam gevestigd. De heer Omèr Becu, secretaris-generaal va nde I.T.F. zal echter niet steeds in Rotterdam aanwezig zijn, daar hij ook elders de situa tie in ogenschouw wil nemen. De staking in de ziekenhuizen De staking van het Italiaanse ziekenhuispersoneel waaraan wel de verpleegsters, maar geen artsen meedoen is dinsdag in verscheidene grote ziekenhuizen van Florence, Rome en andere steden afgelast nadat de zieken huisleidingen besloten als on middellijk ingaande Kerstgratifi catie een maand extra salaris toe te kennen. Overigens doen vele familie leden van zieken en ook artsen vrijwillig nu het werk van de verpleegsters, die hedenavond hun driedaagse staking voor ho ger loon en betere arbeidsvoor waarden zullen beëindigen. renden daar geen belangstelling voor hebben. De I.T.F. wil met deze actie haar ledental trachten te vergroten- De werknemers zeggen aldus de voorzitter dat zij het probleem van de Pan honlibco-schepen trachten op te lossen door de reders te dwingen contracten af te shluiten met de I.T.F. en niet met de nationale organisatie. Deze reders moeten dan 20 gulden per man en per maand in de kassen der I.T.F. storten. Als deze contracten dan zouden worden afgesloten be moeit de I.T.F. er zich verder niet mee, en het wekt dan de in druk, dat het onder goedkope vlag varen „gelegaliseerd" is. Maar daarmede is het probleem helemaal niet opgelost. De werkgevers (de havenbe drijven) kunnen niet aanvaar den, dat internationale afspra ken zouden prevaleren op natio nale overeenkomsten. Dit zou ernstige economische repercus sies hebben. Hierdoor wordt in gegrepen in privaatrechtelijke verhoudingen in de haven. De werkgevers moeten zich verwe ren. Zij kunnen niet accepteren, dat internationaal eigen gezag contracten met onze wederpartij (de drie bonden van havenarbei ders) gaat doorkruisen, aldus de voorzitter. Het bezwaar van de S.V.N. is dat de I.T.F. zich, nu zij op an dere wijze haar streven tot het sluiten van C.A.O.'s voor de be wuste schepen niet kan verwe zenlijken, beweegt op een terrein waarop zij niet thuis hoort en het probleem niet oplost. De S.V.N. heeft met betrekking tot de verhouding tegenover de drie vakbonden geen ranhunege- dachten, zo merkte de voorzitter nog op. Ir. Kruyff bracht nog ter spra ke, dat twee jaar geleden door de Nederlandse reders is gewe zen op het gevaar der Panhonlib- cosschepen. Oe reders betoogden tegen de Nederlandse regering, dat onze scheepvaartindustrie wordt bedreigd en nationaal fi- nanciëel tegemoetkomingen, in vesteringsaftrek en vervroegde afschrijving, (dit laatste is voor scheep- en luchtvaart toen iets ruimer gesteld) zouden moeten worden gedaan opdat de Neder landse rederijen niet te veel ten achter zouden komen. En nu zijn er voorstellen om die verruiming weer te niet te doen. Er is een nood-oplossing no dig zolang geen algemene oplos sing mogelijk blijkt. Er is aan de regering begrip gevraagd voor de moeilijkheden (voornamelijk fis cale). De voorzitter was van oor deel, dat er een internationaal lichaam zou moeten komen om het probleem tot oplossing te brengen. Bij bepaalde winst mogelijk heden is het zo, aldus ir. Kruyff, dat een Panhonlibco-reder in de zelfde tijd twee keer zoveel sche pen kan bouwen als een Neder landse rederij zou kunnen doen. Of anders gezegd, als een Ne derlandse rederij het niet meer zou kunnen heeft een Panhonlib- corederij wel de mogelijkheid. De deskundigen van de elf OEES-landen die niet bij de EEG zijn aangesloten, hebben op hun conferentie van twee dagen in SPAARCIJFERS R.P.S- In november is bij de Rijks postspaarbank 6,6 min gulden meer ingelegd dan opgenomen, dit is nagenoeg gelijk aan het spaarversehil in oktober (6,5 min gulden). Gewoonlijk liggen de besparingen bij de Rijkspost spaarbank in november hoger dan in oktober. Dat dit thans niet het geval is, is voornamelijk te wijten aan het betrekkelijk lage bedrag aan inleggingen, 55,2 min gulden. Vooral in de eerste helft van de maand bleven de in leggingen sterk achter; vermoe delijk onder invloed van de uit gifte van rentespaarbrieven door de Bank van Nederlandse ge meenten. In hoeverre de aan kondiging van de nieuwe staats lening hier een rol speelt is niet te zeggen. Bij de Rijkspostspaarbank werd in nov. 1958 ingelegd 55,2 min en terugbetaald ƒ48,6 min, hetgeen een positief spaarver sehil opleverde van 6,6 min (vorige maand 6,5 min en in nov. vorig jaar 23,6 min). In )958 is tot dusver bij de R.P.S. gespaard 114,1 min te gen 8,0 min in hetzelfde tijd vak van 1957. Het saldo-tegoed per ultimo nov. 1958 bedraagt 2070,1 min (vorige maand ƒ2063,5 min en ultimo nov. vorig jaar ƒ1921,1 min). Nederlandse zeeman in Marokko verdronken De 13-jarige Nederlandse zee man Albert van der Meer uit Zwaagwcsteinde in Friesland is op donderdag 20 november ver dronken toen hij in de haven van Kenitra in Marokko bij het verven van de romp van het vrachtschip „Audacia" van de Rotterdamse scheepvaartfirma Ripmeester achterover viel in het water. Dezelfde dag vertrok het schip uit de Marokkaanse haven zonder dat het stoffelijk overschot was gevonden. Het Franse persbureau A.F.P. heeft bericht dat het ontzielde lichaam zaterdag is gevonden. De „Audacia" is thans op weg van Almeria in Spanje naar Southampton. Einde van de uitzonderings toestand in Jordanië Van maandag 1 december af is de uitzonderingstoestand in Jordanië afgeschaft. De bijzon dere maatregel werd negentien maanden geleden van kracht na een mislukte aanslag op het le ven van koning Hoessein. De politieke spanningen in het land zijn verminderd. Het land heeft thans te kampen met een ernstige landbouwcrisis en water tekort door het uitblijven van de regentijd. Genève besloten dat hun landen alleen gezamenlijk met de EEG- landen zullen onderhandelen. De conferentie was na het misluk ken der besprekingen over een vrijhandelszone van de 17 OEES- landen belegd om een gemeen schappelijk standpunt van de niet-EEG-landen te bepalen. Aan het slot van de besprekin gen heeft de voorzitter van de conferentie, de Zwitser Hans Schaffner, een communiqué voorgelezen, waarin gezegd wordt dat de deskundigen vast gesteld hebben dat de standpun ten van hun regeringen op korte en lange termijn eender zijn. Het communiqué spreekt dan de gemeenschappelijke wens uit, dat de pogingen worden voortge zet om een bevredigende formu le te vinden voor een multilatera le associatie van de elf met de zes EEG-landen. Het legt er de na druk op, dat voorlopige maatre gelen nodig zijn om discriminatie in het handelsverkeer tussen de elf en de zes, als op 1 januari de eerste tariefverlaging van de E.E.G. van kracht wordt, te voor komen. Dergelijke maatregelen zouden bijdragen aan het schep pen van een atmosfeer waarin overeenkomst over een duurzame associatie kan worden bereikt. De elf regeringen zijn voorts vast van plan de samenwerking binnen de OEES verder te ont wikkelen en economische ver deeldheid in Europa te vermij den. Verdeeldheid zou juist op dit ogenblik, nu handhaving en, zo mogelijk, uitbreiding van de economische activiteit nodig is, bijzonder gevaarlijk zijn, aldus het communiqué. De aangehouden sportwagenontwerper Zoals gemeld, heeft de politie de 31-jarige ontwerper van een Nederlandse sportwagen L. J. van B. gearresteerd, verdacht van fraude. B. had medio 1956, tezamen met de kolenboer O. een garage bedrijf geopend, annex handel in tweedehands auto's. Aanvan kelijk liep het bedrijf goed, tot dat B. op de gedachte kwam de licentierechten te verkrijgen van een soort scootmobiel, een z.g. „Bellcar", die uit Zwitserland afkomstig was. Hij wilde deze auto gaan assembleren en de wagen in de Beneluxlanden aan de man brengen. Helaas bleek de Bellcar niets waard te zijn en door de gemaakte kosten was B. al voor 60.000 in de schuld gekomen. Dit bedrag werd nog groter toen de kolenboer zich uit het bedrijf terugtrok. Om uit de schuld te komen, zocht B. nu naar een ander project. Hij liet daartoe door carrosseriebouwers een een constructeur een sport wagen vervaardigen, die hij „Citeria" noemde. Om aan de benodigde gelden te komen, leende B. links en rechts en nam hij gelden bij een bankin stelling op. Daarbij trok hij wis sels op naam van hem bekende, credietwaardige personen, welke wissels hij van valse handteke ningen voorzag. In totaal zijn er 20 van zulk.; wissels aange troffen. Vier er van stonden nog open tot een bedrag van 427.000 gulden. Tot de bank hem een maand geleden het crediet op zegde en had bemerkt dat B. met valse wissels had gewerkt, was het spelletje uit. De politie werd in de zaak gemoeid; B. werd aan een verhoor onder worpen en bekende zijn prak tijken. De conferentie over onverhoedse aanvallen De Westelijke mogendheden hebben maandag de jongste Russische voorstellen ter Ge- neefse conferentie over de voor koming van onverhoedse aan vallen door controleposten op de grond en luchtinspectie ver worpen. Volgens de Westelijken vallen deze voorstellen, die Rusland vrijdag deed, buiten het werkterrein van deze confe rentie omdat ze politiek van strekking zijn en voor het groot ste deel reeds eerder in de ont wapeningsconferentie zijn be sproken. Voorts zou deze con trole een verrassingsaanval door moderne wapens niet uitsluiten. RADIO-ECHO'S VAN DE MAAN UITGEZONDEN De Britse radio-omroep B.B. C. heeft zondagavond de stem van prof. Lovell, directeur van het Britse radio-observatorium van Jodrell Bank, uitgazonden, zoals die werd teruggekaatst door de maan. Voor deze proef werd gebruik gemaakt van de grote radio-te lescoop van Jodrell Bank. Prof. Lovell zei vijfmaal „hallo" twee- en een halve seconde later kwam de echo, zwak, maar dui delijk verstaanbaar. SINTERKLAAS en VIER ZWARTE PIETEN IN DE CEL „Hoort wie klopt daar kinde ren?" kan een Amsterdamse Sinterklaas sinds zaterdag avond zeggen tegen zijn vier zwarte knechten, als hij in de cel van het politiebureau Sin gel zijn hapje eten krijgt. Deze Sint was enige malen in de pauze tijdens de voorstelling in het Centraal Theater gesig naleerd, waar hij tezamen met vier Zwarte Pieten geld inza melde voor een bekende Am sterdamse liefdadige instelling. Het bestuur dezer instelling wist evenwel van niets en ver zocht de politie de zaak te on derzoeken. Zaterdagavond vroeg een inspec teur heel bele.efd naar de iden titeit van de Sint, toen hij op nieuw collecteerde. De goedhei ligman bleek aanmerkelijk jon ger te zijn dan was gedacht, n.l. 25 jaar en in zijn vrije tijd oefende hij het beroep van da meskapper uit. Ook de Pieten hadden niet minder prozaïsche functies in het gewone leven: winkelbediende 116 jaar), bor denwasser (25 jaar) en analist (20 jaar). Verdacht van oplichting gingen de Sint en zijn knechten recht streeks vanuit het theater en in vol ornaat de cel in. Een vierde Piet, een 15-jarige jongen die had meegedaan, is eveneens aangehouden. De moeder van deze knaap had de politie ingelicht over zijn „zwarte" rol en over het feit, dat hij een keer met 27 was thuisgkomen. had water binnengekregen. De automobilist die achter volgd werd had in Breda een verkeersovertreding begaan. KAT REDDE MENSEN Gisternacht heeft een felle brand een bovenwoning in de Stekdwarsstraat te Dordrecht to taal verwoest. Een kat waar schuwde door zijn angstig ge- miauw de bewoners, de heer en mevr. W. H. J. Kroonen, die rus tig lagen te slapen, dat er gevaar dreigde. Het vuur had, toen zij wakker werden, al zo ver om zich heen- gegrepen, dat er voor het echt paar weinig anders op zat dan hals over kop zijn woning te ver laten. De gehele inboedel ging verloren. De kat en zes kippen, die de heer Kronen op zolder hield, ver loren het leven. JEUGDIGE DIEFJES De Haagse politie heeft de 22- jarige metaalponser C. K. aange houden, alsmede een 16-jarige loswerkman en een 15-jarige monteur. Het drietal heeft in een 15-tal kiosken, bouwketen en scholen ingebroken. De jongelui werden op heterdaad betrtapt bij een poging tot inbraak in een kiosk aan de Wagenaarsweg. RIJKSPOLITIE IN DE SLOOT Bij achtervolging van een automobilist op rijksweg 16 is zondag in de beruchte bocht een wagen van de rijkspolitie geslipt en in de sloot langs de weg te recht gekomen. De 2 inzittenden, wachtmeester le klas P. E. J. van A. en zijn collega A. L. S. beide uit Breda, werden door voorbijgangers op de wal geholpen. Van A. liep verwondingen op en zijn collega (Advertentie.) DONDERDAG 4 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Hoogmis; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Chan sons; 12.00 Middagklok; 12.03 Gr.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land- en tuinbouwmeded.; 12.38 Gr.; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.45 St. Barbara, Klankb.; 14.00 Lichte muz.; 14.30 Gram.; 14.55 Meisjeskoor en instr. kwint.; 15.15 Omroepkoor; 16.00 Bijbeloverden king; 16.30 Strijkkwartet; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Kamerork.; 18.15 Friese uitz.; 18.30 Vocaal ens.; 18.50 Caus.; 19.00 Nieuws; 19.10 Caus.; 19.15 Gram.; 19.30 Radio krant; 19.50 Pol. caus. 20.00 Ge- var. progr.; 22.00 Periodieken pa rade; 22.10 Orgelconcert; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Zaalsportuitsl.; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gr.; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Gram.; 10.40 Voor de kleuters; 11.00 Voor de (Advertentie) door HANS-OTTO MEISSNER Nederlandse bewerking: H. MAGNIN VERSCHUUR 13) Nadruk verboden Als iedereen in huis was ook Tonio nog wakker. Hij zat in de keuken en was tegelijkertijd zeer bedroefd en toch echt ge lukkig. Deze gemoedstoestand was slechts mogelijk omdat ionio, zoals hij zelf meende, twee harten bezat. Hij hield van twee vrouwen tegelijk. Daarbij was wel een groot onderscheid, want de ene liefde was van tra gische, geheime en oneindig- verre en onbereikbare aard en gold de dochter van zijn pa troon. En omdat de dood zo dicht bij Angela stond was To nio zo ongelukkig. Maar aan de andere kant had Giuseppina, die hier naast hem zat en het bloeiende leven zelf was, zich voor de eerste maal door hem laten kussen. Dat maakte Tonio zeer trots en gelukkig, want zij was zijn aardse, zijn bereikbare liefde en bovendien was zij bui tengewoon aardig. Uit deze ver deelde gevoelswereld riep de heer Alberti hem terug. Tonio, je moet onmiddellijk naar Bellagio rijden om Mon- signore Rotta te halen Neem de kleine wagen, maar rijd langzaam. Don Rotta Is oud. Het was voor Tonio een eer zelf van de heer Alberti een op dracht te ontvangen, want an ders kreeg hij zijn bevelen slechts via Roberto. De heer des huizes hield er een patriarcha le orde op na. Goed, goed, meneer Alber ti, knikte hij, ik zal voorzich tig zijnDon Rotta is bij mij in goede handen. Deze belofte om voorzichtig te rijden, had natuurlijk alleen maar betrekking op de terug tocht, als Don Rotta in de wa gen zou zitten. Voor de rit naar Bellagio toe behoefde Tonio zich geen dwang te leggen. HOOFSTUK VI Stefan Holl opende eensklaps de ogen. Al zijn ledematen de den hem pijn en wist eerst niet precies waar hij was. Ik heb, geloof ik, gesla pen.... Waar zijn we nu? Helga trok zijn das recht. Het is niet ver meer. De Majolapas al lang achter ons en zojuist reden we door Chia- venna. Eckert denkt, dat we over een half uur thuis zijndat wil zeggen in het huis van me neer Alberti. Heb je overigens goed geslapen? Niet bizonderakelig ge droomd. En toen vroeg hij haar plotseling Waarom heb je de heer Al berti eigenlijk niet verteld, dat we verloofd zijn? En waarom moeten we voor de chauffeur „U" tegen elkaar zeggen? Helga aarzelde een ogenblik, maar toen gaf zij hem een dui delijk antwoord: Ik wil niet, dat men hier dacht, dat je om persoonlijke redenen bij Angela Alberti had laten roepen. Je komt als arts hier, niet als mijn vriend en toekomstig echtgenoot Holl dacht en knikte. Natuurlijkje hebt ge lijk. Het is misschien beter zo. Maar eens zal men er toch wel achter komenen dan is het toch wel erg pijnlijk, dat we zo komedie gespeeld heb ben. Mij ligt dat nietmaar ik geef toe, dat het verstandig is, ik bedoel, dat jij de verstan digste bent. Helga beet zich op de lippen en veranderde van onderwerp. Kijk daar eens, wat prach tig! Boven de toppen van de Ber- ninagroep, die als een diep zwarte massa voor het violet van de nacht stonden, kleur de de hemel zich zilvergrijs en begon eerst aarzelend, maar vervolgens steeds krachtiger in huisvrouw; 11.15 Gr.; 11.45 Caus.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 12.50 Caus.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Metropole ork.; 13.55 Beursber.; 14.00 Piano a quatre mains; 14.30 Zijn zeven vrouwen, hoorspel; 15.05 Kamer muziek; 15.40 Voordr.; 15.55 Gr.; 16.30 Idem; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Lichte muz.; 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte muz.; 18.45 Sport- praatje; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Gevar. progr.; 20.00 Nws; 20.05 Gr.; 20.15 Concertgebouw- ork. (in de pauze: pl.m. 21.10 21.35 Voordr.;); 22.20 Gram.; 22.40 Act.; 22.50 Sportact.; 23.00 Nws; 23.15 Beursber. te New York; 23.25 Discotaria. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. ork.; 12.34 Gram. (om 12.55 Koer sen); 13.00 Nws; 13.11 Gr.; 14.00 Engelse les; 14.15 Kamermuziek; 14.30 Franse les; 14.45 Gr.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 15.45 Duitse les; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 16.45 Kamermuz.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Volksliederen; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Rep.; 19.40 Gr.; 19.50 Vrije pol. tribune; 20.00 Koren en ork.; 22.00 Nws; 22.15 Israëlische uitz.; 22.40 Experimentele muz.; 22.55 Nws. Televisieprogramma's. NEDERL. TV: 20.00 Journ. en weeroverzicht; 20.20 Gastenboek; 20.35 Causerie; 21.05 Vlooienspel, Sinterklaasmusical; 21.50 Epiloog. BELG. TV (VI.): 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nws; 20.00 Debat.; 20^0 Speelfilm; 22.05 Voordr.; 22.35 Nieuws. rode stralen te gloeien. Hoe lang moeten we nog rijden? vroeg Stefan naar vo ren. Nog maar een half uur, dokter, verzekerde de chauf feur, ingespannen op de weg turend. Voor hem was deze zonsopgang in het geheel niet mooi. Integendeel, de scheme ring verwarde de ogen en eiste de grootste opmerkzaamheid/J Helga sloeg haar metgezel van opzij gade. Daar zat hij, ge-! heel in gedachten verzonken, de ogen in de verte. Zij kende dit afwezig turen en zij wist ook, dat hij zich nu bezig hield met een moeilijk probleem. Heb je ook, vroeg hij plot seling, mijn tas met instrumen ten meegenomen? Ja, natuurlijk, knikte ze. Je zult alles vinden wat je nodig hebt. Voor ik wegreed heb ik het professor Goden- bergh gesproken. Hij heeft me beloofd ook het ziekteverloop mee testurenHet ligt stel lig al op je schrijftafel. Dat is werkelijk prachtig, knikte Stefan. Vertel me eens, wat is die Godenbergh voor ie mand? Helga haalde de schouders op. Dat is moeilijk te zeggen. Als mens waardeer ik hem zeerMaar Ze brak af en Stefan drong aan: Watmaar (Wordt vervolgd)

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5