Binnenlands nieuws BEURSO VERZICHT Van de Ree ïder-Geschenk MARKTBERICHTEN Kantongerecht te Terneuzen AGENDA RECHTSZAKEN TERNEUZEN H „Hellas en Rome in verleden en heden" Hij weet. MAISON MODERNE FEEST RegenbroeUen (Advertentie) ierm-wiegje gevuld met en voor Baby's huidje f 3.95 De Gaulle weer een irgerlijk bestuur in Algerië instellen? meent in Algiers, dat gene- >e Gaulle voorbereidingen m het burgerlijke bestuur erië te herstellen. 'ordt verwacht dat de pre- iQ. zijn komend verblijf van (en in Algerië, het huidige van het militaire en bur- bestuur in Algerië, gene- ïoul Salan, tot inspecteur- al der strijdkrachten zal ïen. Salan zou als hoofd t burgerlijke bestuur wor- gevolgd door Paul Delou- lie belast zou worden met .voering van De Gaulle's intine-plan" voor econo- en maatschappelijke ont- ing van Algerië. Als mili- perbevelhebber zou Salan >rden opgevolgd door zijn plaatsvervanger, generaal [acht het ook waarschijn- de 13 Franse officieren, tans als bestuurders van menton en hoofden der optreden, door burgers worden vervangen. Igiers treedt de parachutis- Iraal Jacques Massa als cp. Men verwacht, dat lulle hem in een louter •e functie zai handhaven. compromis-voorstel r de vrijhandelszone vel men het te Bonn zeker lat men op de minister- ntie van de zes E.E.G.- die woensdag as. te 1 gehouden zal worden, Teenstemming zal komen ie Belgische en Franse >mis-voorstellen voor de van de vrijhandelszone, rt men in bevoegde krin- ig in het onzekere over de van de andere bij de Or- tie voor Europese Econo- Samenwerking (O.E.E.S.) loten landen, zo schrijft ankforter Algemeine Zei- Op het Westduitse iminis- van Economische Zaken nen volgens het blad vol- nuchter, zij het ook met kere bitterheid, geconsta- dat de gedachte van een delszóne voorlopig dood ze werd door politici en >or de deskundigen dood- kt. Verwacht wordt, dat inisterraad de Europese ssie opdracht zal geven iet voorjaar naar nieuwe ngsmogelijkheden te zoe- Oe variatiemogelijkheden iter gering. Te Bonn vre- le kringen, dat de vijaiwü- ding van talrijke Europo len jegens Frankrijk voor iet de vrijhandelszone be- zich thans, vooral na lach, ook misschien tot >uitsland zal uitstrekken, nnemen van een compro- orstel, dat voorziet in een ding van de op 1 (januari acht wordende verlaging douanetarieven tot alle van de algemene overeen- voor tarieven en handel •T.) en in een vergroting e contingenten ook ten van de O.E.E.S.-landen, is aar beter dan niets, maar lechts een verlegenheids- ng, die een uitweg biedt de moeilijkheden per 1 conferentie van zes in Genève genwoordigers van zes die niet tot de gemeen- elijke markt behoren t, Noorwegen, Denemar- Dostenrijk, Engeland en rland hebben maan- tend in Genève twee en ur vergaderd. Afgevaar- van Ierland en Portugal als waarnemers aan- :onferentie is door Zwit- i georganiseerd naar aan- van het mislukken van derhandelingen over een idelsgebied. bespreekt maatregelen sntuële nadelige gevolgen inwerkingtreding van de nschappelijke markt op ari a.s. op te heffen. betrouwbare zijde wordt nen, dat de conferentie •g zal eindigen. Er zal dan immuniqué worden uitge- rijnse opstandelingen ken hulp van China immed Jazid. minister lorlichting in de Algerijn- :andelingenregering, heeft avond in een televisie- mma verklaard, dat een nse delegatie op weg is eking om te onderhande- ,-er materiële steun van ogingen om Amerikaanse te krijgen, zijn op niets pen, zei hij. Jazid ver- 5, dat uit Pekng een uit- ïg was ontvangen. Zitting van 2 december 1958. VOENGDAG 10 DEC. iEUZZN: Luxor-Theater, „Meisjes en mannen", ertgebouw, 8 uur „He! n P.ome in verleden en Th. E-, vrachtvervoerder te .Slekene, reed met een lading vlasafval (zgn. klodden) over de Gentsestraat te St. Jansteen en moest zich verantwoorden omdat hij tijdens die rit geen deugdelij ke spiegel aan zijn vrachtauto 1 ad, zijn lading te breed was en .ovendien te weinig naar rechts uas uitgeweken voor een achter- pkomende autobus van de firma K welke bus tengevolge hier van in de sloot terecht is geko men. E. ontkende een en ander niet, maar deelde in het Vlaams mede, dat de buschauffeur hem pas seerde in „courbe", hetgeen ik ïooit zou doen, zulle", voegde E. hieraan toe. De officier, mr. Andreae, zegt dat de eerste twee feiten zonder meer bewezen zijn en ten op zichte van het derde feit acht hij E. eveneens schuldig omdat hij niet geheel uiterst rechts heeft gereden, waardoor een inhalen de autobus bij het passeren in de sloot terecht is gekomen. Hij vroeg voor de drie overtredin gen resp. 20, 15 en 40 of 4, 3 en 8 dagen. De verdediger mr. Hulchjer •oncludeerde voor het derde feit tot vrijspraak omdat E. gereden heeft zoals de omstandigheden zulks toelieten. De kantonrechter hield de zaak lan tot januari 1959 tot 't horen van nadere getuigen. G. K., veehandelaar te St. Jan- neen heeft op 18 augustus met iin vrachtauto op de Wilhelmi- straat aldaar achteruit gereden en w erd ten laste gelegd, dat hij i 'i>rbij schade heeft veroorzaakt aan 'n achter hem staande auto. R. zegt, dat hij achteruit is ge reden, maar toen hij dit deed stond er geen auto in de weg. >eze was (laar geplaatst, toen hij al aan het achteruitrijden was. Ook deze zaak werd uitge steld tot 6 januari a.s. voor het horen van nadere getuigen. R. G., landarbeider te Zaam- slag, had op 4 november te Ter- neuzen gereden met een fiets vaarvan het voorlicht niet brandde, hoewel de tijd hiervoor ;l ruimschoots aangebroken was. 6. meende, dat het wèl brand- le en kan moeilijk de tenlaste legging accepteren. De lamp .ond ingeschakeld, dus moet de dynamo geslipt hebben. Eis 4 of 1 d. Uitspraak 2,50 of 1 dag. W. O., landarbeider te Terneu- tt, werd op 9 november op de rijksweg naar Sas van Gent precies een jaar geleden, nadat iirj voor een zelfde geval voor de kantonrechter hed moeten ver- liijnen. Mr. Van den Belt wees hem op de ernst van 't geval daar het, als hij met het drinken van sterke drank door gaat, verkeerd met hem gaat n flopen. Eis en uitspraak 30 of 6 dgn. R. E. de S., landbouwer te Philippine, reed met zijn auto naar Sas van Gent en bij het rochtsafslaan te Driekwart werkte zijn richtingaanwijzer riet. Daarvóór en daarna was alles wel in orde. De kantonrechter zegt dat dit altijd zo is. Alles werkt, behalve wanneer men het nodig heeft. Voor dit eigenaardige geval kreeg S. 15 of 3 dgn. F. W., landarbeider te Vogel waarde, had te Hontenisse met o -n bromfiets gereden zonder dat het achterlicht in orde was Eis en uitspraak 5 of 1 d. E. J. H., die tijdens de vori ge zitting ontkende, dat hij rij dende op zijn brommer over het rijwielpad te Hontenisse zijn vrouw, die op de fiets naast hem reed, heeft voortgeduwd. Nu diende de zaak opnieuw om de verbalisant te horen. Deze was hiervoor verschenen en verklaarde, dat hij het goed had gezien, maar dat niet har der gereden was dan 15 km per uur. De officier vroeg zich met verbazing af waarom iemand zo ts duidelijks ontkent en eiste 10 of 2 dgn. Uitspraak idem E. v. d. V., huisvrouw te Axel, liep op 24 augustus na een be zoek aan het ziekenhuis te Sluis kil naast haar fiets, omdat zij meende dat de rijksweg niet vrij was en was daarna opgestegen, ■'uist op het moment dat zij weer mg rijden naderde een auto. Nu slond zij terecht omdat zij het erkeer geen doorgang had ver leend. Tengevolge hiervan is nogal wat schade ontstaan aan 'le auto. Rekening houdend, dat zrj niet verzekerd is en toch ook de aangerichte schade moet be luien, was de eis en uitspraak 15 of 3 dgn. Prinses Sjahnaz heeft een dochter. Prinses Sjahnaz, dochter van de sjah van Perzië, heeft dinsdag ochtend het leven aan een doch ter geschonken. Moeder en doch ter maken het goed. De 18-jarige prinses Sjahnaz is een kind uit het eerste huwelijk van de sjah. Haar echtgenoot is Arassjir Zahedi, een zoon van een i roegere minister-president. Volgens berichten van enige üjd geleden zou de sjah kunnen hertrouwen met prinses Soraja. indien zijn dochter een zoon zou krijgen. Volgens de Perzische grondwet kan echter alleen een zoon van de sjah kroonprins wor den. P. J. W„ chauffeur te Goes, werd bij verstek veroordeeld tot 25 boete of 5 dgn hechtenis, omdat hij op 1 september met zijn auto over de Axelse brug te Terneuzen rijdend, niet voldoen de is uitgeweken voor een zoon tje van de heer A. B„ waardoor dit knaapje is aangereden en ge wond. F. de P., te Zaamslag, reed op 25 november met zijn bromfiets van Sluiskil naar Terneuzen en moest, daar hij een voor hem rij dende fietser te laat bemerkte, plotseling remmen, hetgeen niet gelukte omdat hij de remkabel aftrok, en de wielrijder aanreed. De aangeredene verklaarde wel 600 schade te hebben opgelo pen. Eis en uitspraak 30 of 6 dgn. Bij deze zaak merkte de offi cier nog op dat sommige mensen te gemakkelijk rekenen op hun verzekering en dat ze menen zich verder maar niets van de gevolgen te moeten aantrekken. J. A. F. G. v. d. E„ student te Gent, kreeg 20 boete of 4 dagen hechtenis omdat hij op 5 oktober in de bebouwde kom van Sluis kil met zijn auto harder heeft gereden dan 50 km. J. M. V., landbouwer te Hon tenisse, moest zich verantwoor den omdat zijn koeien los op de Hulsterweg hadden gelopen. De politie had geconstateerd, dat de omheining van de weide niet erg safe was. Eis f 20 of 4 dgn. Uitspraak 15 of 3 dgn. J. C. J. S., hotelhouder te Sluis, reed op 27 september met zijn auto over de Zuidsingel te Axel zonder dat hij voor een al daar geplaatst stopbord heeft stilgehouden. Daar S. dit ont kende, werd de ter zitting aan wezige verbalisant gehoord. Deze verklaarde dat de auto met een snelheid van 30 km deze krui sing passeerde in de richting Hulst. S. hield vol dat hij geen overtreding heeft begaan. De officier verzocht aanhou ding tot 6 januari 1959 voor een nader administratief onderzoek. P. J. B., dierenarts te Clinge, had een TV-toestel in zijn huis en bij controle bleek hiervoor geen vergunning aanwezig te zijn. De heer B. was ter zitting ver schenen om uiting te geven aan zijn misnoegen, dat hij niet eerst een waarschuwing had ontvan gen. De kantonrechter vond het verweer van B. beneden de nodige standing. Eis en uitspraak 15 of 3 dgn. Een nieuw middel tegen oud worden J. B. de S„ schippersknecht te Terneuzen,, werd op een nacht in de maand november laveloos op de weg aangetroffen. Deze machteloosheid was toe te schrij ven aan een te veel gebruik van alcohol. S. verklaarde, dat hij altijd dronk als hij dit nodig had. Hij vond dit een goed middel tegen het oud worden! Eis en uitspraak 20 of 4 dgn. (Advertentie.) RIJDEN ONDER INVLOED GESTRAFD MET ZES MAANDEN GEVANGENISSTRAF De 44-jarige Amsterdamse kunstschilder J. K. is voor het gerechtshof te Amsterdam we gens het besturen van een auto onder invloed van sterke drank, hetgeen een botsing met zwaar lichamelijk letsel ten gevolge had, veroordeeld tot een gevan genisstraf van zes maanden, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tevens zal hem ue rijbevoegdheid worden ont nomen voor de tijd van twee en een half jaar. De procureur- generaal had vier maanden ge vangenisstraf en twee jaar ont zegging geëist. De kunstschilder was in maart van dit jaar op rijks weg No. 1 onder Diemen op een tegenligger gebotst (naar getui gen verklaarden reed K op de linkerweghelft). Een bloed proef die twee uur later werd genomen wees een alcoholge halte van 1,20 pro mille uit VOER- OF VAARTUIG. In Zeeland worden bij het uitvoeren van werken in zee vaak amphibie-voertuigen ge bruikt. De rijksadvocaat te Rot terdam meent, dat deze voer tuigen moeten vallen onder de motorrijtuigenbelastingwet. Bij een vervolging tegen de ondernemer G. van O. leidde echter tot een vrijspraak door de rechtbank te Middelburg. De rijksadvocaat kwam in cassatie, welk beroep heden is tegengesproken door mr. D. J. Hamoen uit Utrecht, die vroeg het cassatieberoep te verwer- pen, aangezien deze voertuigen eigenlijk meer vaartuigen zijn omdat ze bestemd zijn voor werken op zee. Ten einde lan den mogelijk temaken, zijn ze van wielen voorzien. Op 16 december zal de procu reur- generaal concluderen. Mustopo: „Werkelijke gevechten om West-Irian niet onmogelijk" Brigade-generaal dr. R. Musto po, plaatsvervangend chef-staf van de Indonesische landmacht en vice-voorzitter van het „Na tionale front voor de bevrijding van West-Irian", heeft maandag- in Palembang verklaard, dat de mogelijkheid bestaat, dat het na tionale front zal deelnemen aan werkelijke gevechten voor de bevrijding van Westelijk Nieuw- Guinea: Mustopo verklaarde, dat de ac tiviteit van het nationale front is gericht op het coördineren van het volkspotentieel op het gebied van ontwikkeling en op voering der voedselproduktie. De mogelijkheid, dat het front zal deelnemen aan werkelijke gevechten voor de bevrijding van West-Irian is echter niet uitge sloten. De vorige week had Mustopo verklaard, dat de aanval op Wes telijke Nieuw-Guinea slechts wachtte op het bevel daartoe van de centrale militaire bevelheb ber. Naar aanleiding van deze laatste verklaring, werd door het legerhoofdkwartier in Djakarta medegedeeld, dat de nationale actie voor de bevrijding van Westelijk Nieuw-Guinea niet be tekent, dat geweld zal worden bruikt. Algerijnse opstandelingen laten weer Franse gevangenen vrij Er zal woensdag a.s. een tweede groep Franse krijgsge vangenen door de Algerijnse opstandelingen worden vrijge laten, aldus" heeft de Algerijnse rode halve maan (rode kruis) zondag te Rabat bekendge maakt. De gevangenen, wier aantal niet v/erd bekendge maakt, zullen te Oedja over de Algerijns Marokkaanse grens worden gezet. Zes weken geleden werden aan de Algerijns- Tunesische grens vier Franse krijgsgevan genen vrijgelaten. De conferentie over het voorkomen van onverhoedse aanvallen De vertegenwoordigers van het Oosten en Westen zijn het dinsdag op de conferentie ter voorkoming van onverhoedse aanvallen die te Genève wordt gehouden, weer niet eens gewor den over de agenda. Van de conferentiezijde werd meegedeeld, dat men geen stap dichter bij elkaar was gekomen. Diplomatieke waarnemers wa ren van mening dat de bespre kingen op het punt staan te mis lukken. Van communistische kant blijft men politieke kwes ties aansnijden, terwijl het Wes ten, zoals bekend, vasthoudt aan het standpunt dat het hier gaat om een technische conferentie zonder meer. De boycot van „goedkope vlag"-schepen in Denemarken Deense havenarbeiders hebben gisteren geweigerd een onder Panamese vlag varend motor schip van 250 ton te lossen, dat dinsdagochtend Kopenhagen aandeed. Op bevel van de vak vereniging gingen zij later toch in het schip aan het werk. De Deense zeelieden en haven arbeiders kunnen niet voor 12 december aan de internationale boycot deelnemen, aangezien zij pas tegen het einde van de vori ge week de werkgevers aanzeg ging van de staking konden doen in verband met juridische on zekerheid. De verkiezingen in Uruguay Na 93 iaar onafgebroken aan het bewind te zijn geweest, moet d.e Partido Colorado (Liberaal) in Uruguay op grond van de verkiezinguitslag aan de voornaamste oppositiepartij de Partido Blanco (conservatief). Voor de verkiezingen was de zetelverdeling in de kamer 51 tegen 38. De uitslag moet vooral wor den gezien als een afkeuring van de economische en finan ciële politiek van de liberalen. De buitenlandse politiek heeft in de verkiezingscampagne geen rol van betekenis gespeeld. Er wordt dan ook niet verwacht, dat daar veel verandering in zal komen. De conservatieven zijn sterk gekant tegen contact met de communistische landen. JAGER DOOR SCHOT BIJ JACHTPARTIJ GEDOOD Bij een jachtpartij op hazen is dinsdagmiddag de 60-jarige Van E. uit Zoelen, die als drijver fun geerde, door een schot hagel in de hartstreek getroffen. Hij was onmiddellijk dood. Het ongeluk gebeurde toen de zeven jagers over een damhek klommen. Bij het springen van 't hek kwam een van hem enigs zins ongelukkig terecht, waar door zijn geweer afging. Het schot hagel trof de op één meter afstand staande heer Van E. in de borst. De om het leven gekomen ja ger (niet drijver, zoals eerst ge meld), is de 71-jarige kolonel (b.d.) der rijkspolitie H- G. van Everdingen te 's-Gravenhage, oud gewestelijk commandant van de rijkspolitie. De heer Van Everdingen zou vandaag 72 jaar geworden zijn. Het ongeluk gebeurde om streeks half drie gistermiddag. Het schot zou afkomstig zijn ge weest van het geweer van de on geveer 60-jarige heer R. uit Tiel. De Officier van Justitie te Arnhem heeft zich op de plaats van het ongeluk op de hoogte gesteld van de toedracht. GASVERGIFTIGING Gisterochtend vroeg heeft de 35-jarige gescheiden vrouw F. M. G.. wonende in de Gerard Dcustraat te Amsterdam, ver moedelijk in een bui van zwaar moedigheid, gepoogd zichzelf en haar drie kinderen door middel van gas van het leven te bero ven. Een van de kinderen, een meisje van zes maanden, is aan de gevolgen van de gasver giftiging overleden. Omstreeks kwart voor zes nam een bewo ner op de derde étage van het pand een sterke gaslucht waar. Hij verschafte zich toegang tot de benedenwoning, waar hij de vrouw en haar drie kinderen bewusteloos in de voorkamer aantrof. De gaskraan stond open. Onmiddellijk draaide de buurman de kraan dicht, open de de ramen en liet de politie waarschuwen. De vrouw moest in het Wilhelminagast.huis wor den opgenomen, waar ze gister middag twaalf uur nog niet tot bewustzijn was gekomen. Haar twee andere kinderen, jongens van resp. zes en drie jaar, kwamen er beter af dan hun zusje en konden bij de bu ren worden ondergebracht. Uit het feit dat de vrouw een af scheidsbrief in de woning had. achtergelaten neemt de politie aan dat hier van de opzet spra ke is. Terzake moord c.q. dood slag zal tegen de vrouw proces verbaal worden opgemaakt. MOEILIJKE SINTERKLAAS - VERLICHTING IN DELFZIJL Tussen de Delfzijlse midden stand en de N.V. tot aanleg en exploitatie van laagspannings netten te Groningen is een con troverse ontstaan over het elec- triciteitsverbruik voor de feest verlichting in de Sint Nicolaas- week. De middenstanders moe ten hiervoor zelf met enige ag gregaten de electriciteit opwek ken omdat de electriciteits- maatschappij de hiervoor nood zakelijke uitbreiding van de centrale van het provinciaal electriciteitsbedrijf te Gronin gen of verzwaring van de net ten niet verantwoordelijk vindt. De middenstanders hebben tevens geprotesteerd tegen de omzetbelasting op het stroom verbruik die verscheidene af nemers moeten betalen met te rugwerkende kracht van 1956 af. Bij het verlenen van het ver gunning voor de illuminatie be paalde de gemeentelijke over heid dat er 'n speciale meter zou worden geplaatst, en dat er re kening mee moest worden ge houden dat het verhoogde stroomgebruik zou ^geschieden in de zogenaamde „speruren" (van 17.00 tot 21.00 uur), tegen het speciaal tarief van 60. per kwh boven toegestaan ma ximaal verbruik. De midden standers namen hiermee geen genoegen en besloten zelf elec triciteit cp te wekken met eigen agregaten. De middenstand heeft ge steld, dat uitbreiding van elec- triciteitsfacilteiten in andere steden v/el mogelijk is gebleken. De belanghebbende groepen in de controverse zuilen binnen kort overleg plegen, In afwach ting van de resultaten overwe gen de middenstanders de mo gelijkheid over te gaan op an dere verlichting in de„spertijd". INBRAAK IN WARENHUIS. In een warenhuis (Vroom en Dreesmann) te Dordrecht heb ben inbrekers voor een waarde van 10.000,— aan goederen gestolen zij maakten onder meer elf bontmantels en een grote hoeveelheid sieraden buit. De daders hebben kans ge zien het gebouw binnen te ko men door op het dak te klim men en een ruit stuk te slaan. De inbraak was kennelijk goed voorbereid. IN BRAND OMGEKOMEN Gisternacht is te Heemstede de 53-jarige alleenwonende me juffrouw Th. Loots door brand om het leven gekomen. De po litie acht het niet uitgesloten dat de dame op het bed heeft gerookt. Twee politiemannen hebben nog gepoogd het huis binnen te komen; de hevige rook maakte dat onmogelijk. Na de blussing vond men het stoffelijk overschot naast het bed. GLADHEID VAN DE WEG VEROORZAAKTE BOTSINGEN Op de uitvalswegen in Am sterdam-West zijn maandagoch tend tengevolge van de gladheid enkele ongelukken voorgekomen, waarvan er tenminste één met ernstige gevolgen. Omstreeks zeven uur slipte op de Haarlemmerweg de 28-jarige C. van Rooyen uit Zwanenburg, die met zijn motor uit de rich ting Halfweg de hoofdstad na derde. Een achter hem rijdende bestelauto, die door de val van de heer Van Rooyen plotseling moest remmen, begon eveneens te slippen en duwde de motor rijder een eindweegs over de rij baan. Toen de bestelauto goed en wel tot stilstand was geko men botste een uit Halfweg na derende vrachtauto op de bestel wagen en de motorrijder. We derom werd het slachtoffer over de straat voortgesleept. Met zware verwondingen en in be wusteloze toestand is hij naar het Wilhelmina-gasthuis overge bracht. Op dezelfde ,weg werd gister morgen de 20-jarige automobi list J. Kleinman, eveneens uit Zwanenburg, aangereden door een vrachtauto, toen hij met zijn kleine personenwagen slipte en dwars op de rijbaan kwam te staan. Ook hij is voor behande ling in het Wilhelmina gasthuis opgenomen. Ook op een andere uitvalsweg, die van de brug nabij Schelling- woude, slipte gisterochtend vroeg een personenauto op het gladde wegdek. De auto draaide om haar as en de bestuurder tracht te de wagen onder controle te krijgen door de zijweg naar Schellingwoude in te rijden. Hier stonden evenwel enkele al ge slipte motorrijders en om dezen te ontwijken, gooide de chauf feur zijn stuur om- Hierdoor reed hij tegen een lichtmast, die als een luciferhoutje afknapte. De auto werd zeer zwaar bescha digd, doch de beide inzittenden kropen heelhuids uit het wrak. Om een Amerikaans vliegtuig met een atoomreactor Amerikaanse technici werken aan dezelfde atoommotoren voor de bommenwerpers als die welke de Russen hebben ge bouwd in een vliegtuig waarmee zij reeds proefvluchten zouden maken, aldus heeft 'n ingenieur van de afdeling luchtvaart van General Electric te Evendale in de Verenigde Staten zondag meegedeeld. Volgens de ingenieur is het be trokken type atoomkrachtin stallatie een van de eenvoudig ste. De lucht wordt direct in de reactor verhit om verlies van hitte bij de overbrenging te voorkomen. LAGERE MARKT BIJ GEEIiEK AAN AFFAIRE Gebrek aan affaire veroorzaak te gisteren op het Damrak in vrij wel alle sectoren lagere koersen vergeleken bij die van de vorige dag. De gedachten gingen gister middag meer uit naar de aan staande feestdagen dan naar net zakendoen. Er vonden hier en daar enige verkopen piaats voor het vrijmaken van gelden. Omdat hier tegenover hoegenaamd geen vraag aanwezig was, leidde het geringe aanbod tot koersverlie zen, die tamelijk gevoelig waren, maar geen juist beeld te zien ga ven van de werkelijke tendentie. Zo moesten aandelen Philips bij de opening op 404, door midden- koei s-aanbod, met een 7-tal pun ten verlies genoegen nemen. In net verdere beursverloop kwam in deze koers van de aandelen vrijwel geen verandering meer. Unilevers liepen terug van 449% tot 448 en verloren circa 7 pun ten. AKU's daalden van 23414 tot 232, min 5. KLM werd fractio- ncel lager geadviseerd. Kon. Oliefe op 158,30 circa 2,40 be neden de slotkoers van de vorige dag. De arbitrage liet grotendeels v tistek gaan. De scheepvaarten noleerden wederom lager. Aandelen Scneepvaart-Unie op 131, min 3, op de lagere winstcijfers. Het met spanning door de beurs tegemoet geziene jaarverslag van de KPM bracht voor de beurs niets nieuws. De koers van de aande len lag circa 1 punt lager. De overige scheepvaartwaarden no teerden 1 a 2 punten beneden maandag. In aandelen Van Om- neren kwam geen notering tot s and. De eerste verhandeldag van claims Van Ommeren kwam op een adviesprijs uit voor de claims van 80 tot 85 tegenover een theoretische waarde van 98,25. Er zijn 52.000 claims met een tijdlimiet van 7 dagen. Dit bedrag is te groot en de termijn te kort. Hoe de uiteindelijke claimprijs zal worden valt moei lijk te voorspellen. De emissie Van Ommeren wordt door de beurs gunstig beoordeeld. Van de cultures waren HVA's bijna 2 punten lager. Op 1 dec. j.l. is te Addis Abeba opgericht de „HVA- Ethiopia'' (dochteronderneming van de HVA). Het kapitaal be draagt 22.400.000 Ethiopische dollars. Op de obligatiemarkt waren Rentespaarbrieven 1957 tegen de gehele marktverhouding in een half puntje hoger op 112. Aande len Hollandse Beton Maatschap pij waren onveranderd op 250 ge adviseerd. Het interim-dividend van 5 pet en de uitkering van de dividendréserve neerkomende op 1,4 pet hadden op de koers van deze aandelen geen invloed. Prolongatie 3% pet. Staatsfondsen gemakkelijk Kon. Olie Unilever: 447-449 Philips: 403-406 Philips conv.: 180-180Vi Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen NABEURSKOERSEN. 187.00-188.20 (187.95) (447%) (403y2) (179%) BEURSINDICES 28/11 1/12 2/12 348.30 348.30 342.37 167.96 167.82 166.46 149.16 147.67 143.04 131.69 130.72 130.72 99.04 98.49 97.93 239.35 239.05 235.50 VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden gisteren 2746 stuks vee aangevoerd, zijnde350 vette koeien en ossen, 800 stuks ge- bruiksvee, 164 vette kalveren, 284 graskalveren; 562 nuchtere kal veren, 21 varkens, 5 biggen, 54 paarden, 12 veulens, 414 scha pen of lammeren en 28 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien ƒ2,50 tot ƒ3,25; vette kalveren ƒ2,tot ƒ2,90; slachtpaarden ƒ1,80 tot ƒ2,10; alles per kg. Graskalveren 280 tot 450 nuchtere kalveren ƒ45 tot ƒ70; biggen 40 tot 60schapen 60 tot 90lammeren 60 tot 95 kalf- en melkkoeien ƒ850 tot 12C0vare koeien 00 tot 850, vaarzen 600 tot 875pinken 400 tot 25, alles per stuk. Overzicht. Vette kalveren; iets meer aangevoerd, handel traag, prijzen als maandag. Vette kal veren aanvosi' als vorige week, handel tamelijk, niet geheel prijshoudend. Graskalveren: aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen stabiel. Nuchtere kalve ren aanvoer iets kleiner, han del kalm, prijzen onveranderd. Biggenaanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen als vorige week. Slachtpaardenaanvoer kort, handel depend, vooral niet ho ger in prijs. Schapen en lamme ren aanvoer korter, handel wil liger, goed prijshoudend, Kalf- en melkkoeienaanvoer als vo rige week; handel stil; prijs houdend. Vare koeienaanvoer kort, handel kalm, ruim prijs houdend. Vaarzen en pinken; minder aanvoer, handel lui, prijzen ongewijzigd. Hedenavond Aanvang 8 uur Brengt de Ned. Reis Vereniging U haar eerste filmavond van het nieuwe Winterprogramma 1958-'59 met de bijzondere titel: Twee bekroonde films in prachtige kleuren, „NAAR HET HART VAN HELLAS" en „DE MARMEREN ARCHIPEL" vormen een fleu rige hoofdschotel op deze reisavond. Zij omvat ten een zeereis rondom de laars van Italië naar Athene, in het kielzog van de vorstelijke „Agamemnon", de boot der Griekse Koninklijke Familie, wordt een tocht gemaakt naar Kreta, Rhodos en Mikonos met zijn molens en 365 kapellen. Na de pauze kunt U genieten van de magnifieke kleurenfilm: „ROME" welke U een aaneen schakeling laat zien van prachtige beelden en kleuren van de eeuwige stad aan de Tiber. Kaarten 5 0,80 voor leden der N. R. V. Per soneelsverenigingen en Z. V. U. Voor scholieren ƒ0,50 en voor niet-leden 1, Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Zus ter, Behuwdzuster en Tante CHRISTINA ADKIANA RIJNBERG, in de leeftijd van 59 jaar. Familie RIJNBERG. Terneuzen 2 dec. 1958. Stcenkamplaan 2b. De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 5 december 1958, des nam. 2.30 uur. Geen bloemen. Voor de vele blijken van belangstelling betoond bij ons 50-jarig huwelijksfeest, betuigen wij hiermede onze hartelijke dank, speciaal aan de Buurtbewoners, Bond van Ouden van Da gen en verder aan al onze familieleden, vrienden en bekenden. P. CORTVRIENDT— BUYSSE. Sluiskil, december 1958. „BE VOGELVRIENDEN" Uitslag verloting C650 0869 0710 0304 1775 0540 1883 1964 1869 0116 Frijzen kunnen worden af gehaald: Dokvyeg 18. liét beste adres in Terneuzen voor een St. Nicolaas-surprise Dames-Hcrenkapsalons Parfumerie Nieuwstr. 35 - Terneuzen w ïiw a i iw a Aii1 i i» ai»*j a* Elke dansles of dansavond betekent voor de jongelui van Terneuzen en omgeving een steeds terugkerend feest. DANSLES. Woensdag 10 dee. cm 8.30 aanvang nieuwe cursus voor beginners. PR3VÉ-BANSLES. Snel en goed. Dagelijks Sn onze school, Dijkstraat 10. SINT KOMT A.s. zaterdag ami 6.45 uur op de clubles en om 8.15 u. op de dansavond. DAN55C Middelpunt van gezelligheid Prima waterdichte onmisbaar voor de fietser, bromfietser of motorrijder. Wij hebben deze in goede dubbeltex kwaliteit in grij ze of zwarte Meuren 12,40 en 13,20. Ook diverse jongensmaten voorradig vanaf 9,60. Bijpassende Jekkers hier voor 15,60 tot 21,: Extra zware Motor-Overalls hebben wij in diverse kwa liteiten voorradig. TERNEUZEN a,.,„16 MOrOREN f'i'loon 2220 v»r( Sleer.berornl.». 5 f VLEKVRIJ DOOR EN DOOR Nieuwstraat 14 - Tel. 2184 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3