Tientallen doden bij brand in school te Chicago «r De kwestie-Berlijn Kinderen sprongen uit brandend gebouw AUTO'S SCHIPPERS De nationalisatie der Nederlandse bedrijven in Indonesië LEG HET VAST BANDRECORDERS Radio Tazelaar Minister Selwyn Lloyd antwoordt niet op vraag inzake Indonesië P er scommentaar op de Franse verkiezingsuitslag Lesvliegtuig in IJsselmeer verongelukt Aspirant vlieger behouden HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur X. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct WOENSDAG 3 DECEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1542 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 our. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Er zijn maandag bij een brand in een Rooms-Katholieke lagere s(Jkh>! te Chicago 88 kinderen en éwie geestelijke onderwijzeressen •«gekomen. Vele doden moeten nog worden geïdentificeerd. Er zijn tientallen gewonden naar zie kenhuizen gebracht. Be brand breidde zich bijzon der snel uit cn verwoestte de (iinle vleugel van het gebouw van ilrie verdiepingen. Uit het gebouw hoorde men tij dens de brand om hulp roepen. Kinderen sprongen van de hoog ste étage op het plaveisel waar ze gewond bleven liggen. Vóór de school speelden zich hartverscheurende tonelen af. Honderden ouders riepen om hun kinderen, toen in de kens gewikkelde lijken uit het gebouw werden gedragen en op een grasveld werden neer gelegd. De politie liet verster kingen aanrukken om te voorkomen, dat de ouders doordrongen tot de plaats waar de lijkjes lagen. Een hooggeplaatst brandweer ambtenaar zei, dat misschien een brandstichter verant woordelijk is voor de brand. Slechts bij twee schoolbran- den zijn in de laatste 100 jaar in de Verenigde Staten meer levens verloren gegaan. In 1937 kwamen bij een brand in een school te New-Londen ik Texas 294 personen om, in 1908 te Cleveland in Ohio 175. De brand brak nog geen twin tig minuten voordat de school om drie uur zou uitgaan, uit. Korte tijd later stond het ge hele gebouw in lichterlaaie. De slachtoffers onder het on derwijzende personeel waren kloosterzusters. Drie nonnen zijn omgekomen die trachten leerlingen naar buiten te leiden. Mannen van de politie en de féuerale recherche zoeken in de smeulende ruine naar aan wijzingen omtrent de oorzaak van de brand. De politie deel de mee, dat gezocht wordt naar twee mannen, die kort voor het uitbreken van de brand bij de school werden geeien. Vier klassen met kinderen van 11 tot 14 jaar werden door vuur en rook ingesloten. Brandweerlieden zagen in een klas 24 kinderen dood in hun bank zitten met hun aard rijkskundeboeken voor zich. De kinderen die van de hoog ste verdieping uit de ramen sprongen vonden de dood op de betonnen speelplaats. De „communes" in communistisch China Vqlgens het Chinese blad Kwang Ming" is een groot aan tal leden van China's acht niet- omrmunistische partijen ernstig verontrust door de oprichting van „communes" in het hele laad. Op een bijeenkomst te Peking, die werd bijgewoond door 1.000 afgevaardigden van deze par tijen, wier leden voor het groot ste deel gerecruteerd worden uit de intellectuele bovenlaag, zou gebleken zijn dat de meeste af gevaardigden het slechts uiter lijk eens zijn met de oprichting van deze „communes". De „com munes" zijn een nieuw soort so ciale eenheden, waarin miljoe nen Chinezen zijn georganiseerd voor een gemeenschapsleven, dat op militaire leest is ge schoeid. Klachten over Algerijnse verkiezingen. Kandidaten van vijf verslagen lijsten in Algerië hebben dinsdag de geldigheid van de verkiezingen van zondag bestreden. Zij menen dat er druk op de kiezers is uit geoefend en dat er onregelmatig heden bij de stemming zijn ge pleegd. Bij de prefectuur van Algiers hebben aanhangers van versla gen kandidaten van het comité v»or openbaar welzijn een beto ging gehouden, luid schreeuwend dat de verkiezingen „vervalst" waren. Ook in Oran hebben aan hangers van het comité betoogd. Aan de commissie voor toezicht op de verkiezingen is een verzoek overhandigd om de verkiezingen v» de voorsteden van Algiers '»n- aejdig te verklaren, omdat er drok zou zijn uitgeoefend ten ste van gematigde kandida- Volgens de laatste berichten zijn er zeker 80 kinderen en drie nonnen omgekomen. Minstens honderd kinderen zijn naar het ziekenhuis ge bracht. Velen van hen bevin den zich in levensgevaar De school telde 1300 leerlingen. Duizend konden worden ge red. Velen slaagden er in door de dichte rook naar bui ten te komen, doordat zij, op aanwijzing van de leerkrach ten, langs de vloer kropen, waar zich het langst nog lucht bevond. Een politieman heeft aan de pers meegedeeld gehoord te hebben, dat een van de scho lieren een minuut of 20 voor dat de brand uitbrak, op dracht had gekregen wat af val te verbranden. In het deel van het gebouw waar zich dit afval bevond, is vermoe delijk de brand ontstaan. Van officiële zijde is dinsdag meegedeeld, dat er tot nu toe 87 a 90 kinderen en drie non nen om het leven zijn geko- nen. In de ziekenhuizen van de stad liggen meer dan 85 kin deren met brandwonden en/of gebroken beenderen. Sommi ge kleintjes hebben een shock gekregen toen zij hun klasge nootjes zagen sterven. Vele staaltjes van heldhaftig ge drag doen de ronde. Zo ging een non, die onbekend wenste te blijven, tot driemaal toe de brandende school binnen. Iede re keer kwam zij er met een groepje kleintjes uit. Zij ver klaarde later dat zij „een onge kende kracht" in zich had ge voeld. Een melkboer zei dat hij op een „onverklaarbare ingeving" van zijn dagelijkse roi 'e was afge- Advertentie) zonder chauffeur GRENULAAN 21 TERNEUZEN TEL. 2568 weken en naar de school was gegaan. Ook hij ging verschil lende keren het brandende ge bouw in en slaagde erin vele kinderen in veiligheid te bren gen. Paus Johannes heeft 'n telegram aan de aartsbisschop van Chi cago gezonden waarin hij ge tuigt van zijn diep medeleven met de familie van de slachtof fers, wie hij zijn apotolische zegen geeft. Brits vliegtuig verongelukt. Een Britse Viscount, die dins dagavond uit Londen had moe ten vertrekken met bestemming Nairobi, is dinsdagmiddag op een proefvlucht neergestort bij Cam- fcerley in het graafschap Surry. De zes inzittenden kwamen om het leven. De politieke commissie over Cyprus. Perzië, één der zes landen die bij de bespreking van het vraag- stuk-Cyprus door de politieke commissie der Verenigde naties ontwerpresoluties hebben inge diend, heeft dinsdag voorgesteld dat de politieke commissie de al gemene vergadering zal verzoe ken een rondetafelconferentie over Cyprus uit te schrijven, dit in de geest van het voorstel van do algemene secretaris der Navo, Spaak. De Perzische vertegenwoordi ger heeft te dien einde de oor spronkelijk door hem ingediende ontwerpresolutie, waarin een be roep werd gedaan tot hervatting van de Brits-Grieks-Turkse on derhandelingen, met deelneming van vertegenwoordigers der Griekse en Turkse Cyprioten, gewijzigd. Op weg naar de Sowjet-Unie. De gezagvoerder van het Libe riaanse tankschip „Vrontados" heeft dinsdag in het Nauw van Calais, ter hoogte van Dover, een man in een kano gepraaid, die vertelde dat hij een Oekraïner was op weg naar huis. Omdat hij in Engeland geen werk kon vin den was hij uit Engeland ver trokken naar Calais. Vandaar wilde hij naar Genève vertrek ken om aan het Rode Kruis repa triëring naar de Sowjet-Unie te vragen. GEEN CONFISKATIE VAN BEDRIJVEN lil het regeringsantwoord op de algemene beschouwingen in tweede termijn van het Indonesi sche parlement over het wetsont werp tot nationalisatie van de Nederlandse bedrijven, heeft de Indonesische regering dinsdag medegedeeld, dai zij het parle ment toestemming vraagt voor nationalisatie en dat zij niet voor nemens is over te gaan tot eon- tiskatie van de Nederlandse be drijven, „omdat Indonesië niet in slaat van oorlog verkeert met Nederland". De minister van Staat voor eco nomische stabilisatie, kolonel Su- piajogi, zetten uiteen, dat juri disch gezien, algemeen bekend is dat nationalisatie slechts een maatregel tot intrekking van eigendomsrechten betekent die woidt toegepast in het belang van land en volk. Met betrekking tot eventuele schadeloosstelling zeide Supra jo- gi, dat de mogelijkheid bestaat, dat schadeloosstelling zal worden betaald volgens de „boekwaarde". Hij zeide niet dat deze schade vergoeding eerst na de teruggave van Westelijk Nieuw-Guinea zal worden betaald. De regering zal de voorwaar den tot betaling van schadeloos stelling op het daarvoor geschik te tijdstip aan 't parlement voor leggen. Ter voorkoming van psycho- gische consequenties zal de rege ring voorlopig geen overdracht van „overgenomen" Nederlandse bedrijven toestaan. Transacties op dit gebied, die reeds hebben Zind naar Argentinië Men vermoedt dat de 52-jarige Duitse onderwijzer Ludwig Zind. die tot een jaar is veroordeeld wegens antisemitische uitlatin gen en dat hij er via Marseille Een zoon van Zind heeft de po litie verteld, dat zijn vader een aanbod uit dat land had gekre gen en dat hij er via Marseille heen is gegaan. plaats gehad, zullen waardeloos worden verklaard, aldus de mi nister. Met betrekking tot de moge lijkheid, dat Nederland deze zaak voor het internationale forum zal brengen, verklaarde de minister, dat de Indonesische regering al tijd klaar staat om de Nederland se uitdagingen in verband met de nationale aanspraken op West- Irian aan te nemen. Overeenkomstig het plan zul len de Nederlandse bedrijven na de nationalisatie de status van N.V. krijgen, waarbij alle aande len in handen der regering zullen zijn, zodat zij staatsbedrijven zul len worden. Het bestaan van der de partijen, zoals aandeelhouders, in de Nederlandse bedrijven, staat een nationalisatie niet in de weg, zo zeide de minister. Voorts verklaarde de minister nog, dat Nederlandse eigendom men van niet-zakelijke aard, zo als instellingen b.v., die op gees telijk gebied werkzaam zijn, van de nationalisatie zullen worden uitgezonderd. RUSSISCHE ZONDAG WORDT ZATERDAG De Russische regernig heeft besloten tijdens het aanstaande weekeinde de officiële rustdag van zondag naar zaterdag te ver schuiven. Het Russische persbu reau Tass zeide, dat deze maat regel genomen is om „aan de wensen van de arbeiders tege moet te komen". Naar van offi ciële Russische zijde wordt ver klaard geldt deze maatregel slechts voor deze week. Hij is genomen omdat vrijdag 5 decem ber in Rusland een nationale feestdag is ter herdenking van de aanvaarding der Sowjet- grondwet en omdat men de twee rustdagen van deze week wilde laten aaneensluiten. Duitser wilde naar Belgisch Congo vluchten De Westduitser Heinrich N. uit Bayreuth, die ongeveer 2 weken geleden in de bossen bij Swal- men (L.) een taxi-chauffeur heeft doodgeschoten, is van plan geweest naar Belgisch Congo te vluchten, zo heeft zijn echtge note maandag In Bayreuth ver klaard. De vrouw is geheel be rooid uit Antwerpen in de stad teruggekeerd. De man heeft een gevangenis straf van een half jaar, die hij moest uitzitten wegens een ern stig verkeersongeval in Zuid- Duitsland. willen ontduiken Duitsland, willen ontduiken note over Brussel naar de Con go te vluchten. In de laatste maanden heeft N„ die thans is aangehouden, in Bayreuth uitsluitend van op lichting e.d. geleefd. (Advertentie) ONZE MOOIE SORTERING is daarbij onmisbaar PHILIPS GRUNDIG AMROH Compleet vanaf 348, TERNEUZEN TEL. 2361 (K 1150) Adenauer wil gezamenlijk front van alle politieke partijen Adenauer heeft zich dinsdag op een vergadering van de bondsdagfractie van de C.D.U. uitgesproken voor de vorming van een eenheidsfront van alle politieke partijen in West-Duits- land en West-Berlijn. Tegenover de huidige Russi sche dreiging moeten de Duitse partijen hun eigen belangen niet laten prevaleren. Het Duitse volk moet de Sowjet-Unie en ook de vrije volkeren van het Westen laten zien dat het verenigd en een is aldus Adenauer. Radio-Moskou zegt dat ei De- richten zijn die er op wijzen, dat het Westen een conferentie van grote mogendheden zal bijeen roepen ter bespreking van de Duitse kwestie als geheel. „Het is duidelijk", aldus de radio, „dat dit slechts een manoeuvre zou zijn om hen te misleiden, die niet sterk in de politiek zijn. Het zou een poging zijn het realistische en concrete plan van de Sowjet- Unie om de abnormale toestand in West-Berlijn te doen verdwij nen, te torpederen". Da radio vervolgt: „Natuurlijk zou het veel beter zijn het ge hele Duitse vraagstuk op to los sen dan een der aspecten ervan, maar dat is onmogelijk door de houding van het Westen. Dat hcudt vast aan wat het noemt vrije verkiezingen. Het houdt op zettelijk geen rekening met de omstandigheid dat er twee Duit se staten bestaan met verschil lende sociale stelsels. President Eisenhower heeft zondag te Augusta in de Ame rikaanse staat Georgia gezegd, dat de Verenigde Staten hun verantwoordelijkheid voor de vrijheid en de veiligheid van de bevolking van West-Berlijn niet van zich af zullen schui ven. De desbetreffende verklaring van de president werd bekend gemaakt, nadat Eisenhower te Augusta een onderhoud had ge had met zijn minister van bui tenlandse zaken. Dulles. De Oostduitse minister van Buitenlandse Zaken, Lothar Bolz, heeft maandag de Russi sche voorstellen om West-Ber lijn tot een vrije stad te maken gesteund, maar er tevens de na druk op gelegd dat Berlijn in haar geheel op het ogenblik een dael van Oost-Duitsland is. Bolz die sprak op een bijeen komst van het bestuur van het nationale front, een door de communisten overheerste bewe ging in Oost-Duitsland, zei, dat Berlijn een deel is geweest van de door de Russen bezette zóne van Duitsland en nu deel uit maakt van de Oostduitse demo cratische republiek. In deze status is op geen en kele manier verandering geko- Resolutie van Kamers van Koophandel. Door de Kamers van Koophan del van de Noordzeehavens Ham burg, Bremen, Amsterdam, Rot terdam en Antwerpen is inzake de internationale handel in land- bouwprodukten een resolutie goedgekeurd, waarbij de Kamers het noodzakelijk achten dat bui ten twijfel wordt vastgesteld dat: a.) Art. 45 van het verdrag van Rome uitsluitend mag wor den toegepast met inachtneming van de beperkte strekking, die daaraan krachtens de bewoordin gen van het artikel dient te wor den toegekend. De Kamers willen in het bij zonder stelling nemen tegen iedere strekking om art. 45 te gebruiken als een basis voor het aangaan van langlopende con tracten met de geassocieerde ge bieden. b) Voor zulke contracten voor waarden zullen gelden, die een redelijke zekerheid bieden dat zelfstandige handelaars deze uit eigen vrije wil zullen uitvoeren. Het scheppen van zulke voor waarden lijkt slechts mogelijk men door de overeenkomsten,1wanneer een binnenlands prijs- die de Westelijke mogendheden beleid wordt gevoerd dat de on- het recht gaven om deel te ne men aan het bestuur van Ber lijn, aldus Bolz. Een „vrije stad" West-Berlijn zou een „tijdelijk concentratie kamp zijn dat later door Oost- Duitsland zou worden overge nomen", zo heeft burgemeester Brandt van West-Berlijn zon dag in een radiorede verklaard. Hij noemde het Russische plan economisch, juridisch en poli tiek een krankzinnigheid. Aan vaarding er van zou betekenen dat West-Berlijn, losgemaakt van het „vrije deel van Duits land", zal worden „uitgeknepen als een citroen". derlinge afhankelijkheid van de Euromarkt. en wereldmarktprij zen intact laat. Voorts achten de Kamers het van groot belang dat de land bouw wordt opgenomen in een Europese vrijhandelszone, en wel zodanig dat een politiek wordt gevoerd ter voorkoming van ern stige discriminaties tussen vrij handelszone- en wereldfarktprij- zen voor agrarische produkten en dat handelsbeperkingen voor landbouwprddukten. die thans tussen de toekomstige staten leden bestaan, geleidelijk worden afgeschaft op een non-diseremi- natoire bassis. Be Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, beeft maandag verklaard niet te kunnen antwoorden op een vraag pen te leveren zoals torpedobui zen en snelvurende kanonnen met een kaliber van tien cm. Voorts zou de Indonesische re gering Britse lesvliegtuigen wil- van Labourzijde omtrent Indone-jien kopen, maar zij had de toe- sisehe pogingen om militaire or- stellen niet gekregen ders in Engeland te plaatsen. Het socialistische Lagerhuislid James Callaghan, dat de vraag had gesteld, beschuldigde de re gering er vorige week van dat zij verantwoordelijk was voor het feit, dat Indonesië nu orders in West-Duitsland en Italië ter waarde van zestig miljoen pond heeft geplaatst omdat het in En geland geen zaken kon doen. Volgens hem ging het om de bouw van vijftien schepen van 950 tot 2400 ton en om acht mo tortorpedoboten. Wel had een Britse firma toestemming gekre gen om wapens voor deze sche- Callaghan zei dat minister Lloyd niet het recht had zich op het recht tot geheimhouding te beroepen teneinde zijn fouten voor het publiek te verbergen. De gebeurtenissen op Cuba. Een groep opstandelingen onder leiding van Fidel Castro zelf heeft een aanval gedaan op de stad Gyisa in de Cubaonse pro vincie Oriënte en is door rege ringstroepen teruggeslagen, al dus heeft het Cubaanse leger be kendgemaakt. Over de uitslag van de Franse e;kiezingen schrijft het Britse 1".. 1 ,,Thc Times" dinsdag, dat wat een grote overwinning voor generaal De Gaulle schijnt, ern stige gevaren voor hem kan heb ben. Soustelles „unie voor de nieu we republiek" komt in de plaats van de socialisten en volksrepu blikeinen als een essentieel be standdeel van elke regering, maar wat dit betekent, kan thans al leen nog maar het onderwerp zijn van gissingen, aldus dit on afhankelijke blad. De Britse liberale ..Manchester Guardian" schrijft, dat de uitslag de communisten eigenlijk uitno digt over te gaan tot actie buiten het parlement en zich te gaan beschouwen als de paria's van de viji'de republiek. „Dit kan wel juist dat zijn, wat de partij heeft gewenst", aldus het blad. Dc communistische leiders zullen misschien redeneren, dat hoe slechter ze nu af zijn, des te beter het voor hen wordt ais de zaken slecht gaan en de reactie begint. Volgens de Britse conservatieve „Daily Telegraph" heeft een volk van individualisten zich toever trouwd aan een individu. Er be hoeft niet aan getwijfeld te wor den, dat generaal De Gaulle ook in staat is deze last te dragen. Het Britse blad „News Chroni cle" toont zich niet zeer ingeno men met de uitslag. „Het even wicht kan wel meer schijnbaar dan echt zijn", aldus dit liberale blad. De nieuwe grondwet kan wel bepalingen behelzen, die de positie van het kabinet steviger maken, maar de partij, die de overwinning heeft behaald, Sou stelles U.N.R., is even verdeeld als de meeste kabinetten van de vierde republiek. Zelfs de neder laag van de communisten acht de „News Chronicle" niet zonder ge vaar. omdat 130 oud-parlements leden misschien meer schade bui ten het parlement zullen doen dan tevoren erin. De aspirant-vlieger W. H. Geurtsen uit Heelsum, die bij d» Rijksluchtvaartschool in oplei ding' is, moest gistermiddag tij dens een solovlucht boven het IJsselmeer ©en noodlanding ma ken. Het vliegtuig is daarbij ver ongelukt, doch de jonge piloot is gered door een in do nabijheid varende botter, die hem om streeks vier uur bij Den Oever aan land heeft gezet. Het toestel waarmee de jonge man vloog, 'n Harvard lestoestel, was dinsdagmorgen van Eelde opgestegen en op Texel geland. Daarna stapte de instructeur, de heer G. Determeyer, die de vlucht van Eelde naar Texel had meegemaakt, uit, en moest de aspirant-vlieger een solo-vlucht maken. Hij keerde daarvan niet op het verwachte tijdstip terug, en men begon zich ongerust te maken. Tot 's middags vier uur bleven de berichten omtrent het toestel en zijn piloot uit. doch toen kwam de botter in Den Oever aan. Het vliegtuig is in de Wadden zee, vlak bij Texel, terecht geko men. De noodlanding is te 12.10 uur dinsdagmiddag gemaakt. De ad- spirantvlieger is direct opgepikt door de WR 18, een garnalen- vissersboot uit Wieringen. De schipper van deze boot is echter niet naar Den Helder gevaren, doch naar Den Oever, zodat de jonge piloot ongeveer een uur of vier op de boot heeft doorge bracht. 'Hij maakt het nu goed, is enigszins nerveus en wacht in het politiebureau te Den Oever- op de dokter en op degenen die hem komen halen. De rijksluchtvaartdienst heeft medegedeeld dat het vliegtuig als verloren moet worden be schouwd. Het vliegtuig blijkt niet in de Waddenzee te zijn neergestort, maar in de Noordzee, ter hoogte van de zgn. „Slufter" bij Texel. De vlieger blijkt 18 jaar oud. De schipper die hem naai' Den Oever heeft gebracht, is C. Mosk, 25 jaar. De Amerikaans-Russische betrekkingen Amerika heeft dinsdag- in de speciale politieke commissie van dn Ver. Naties bij de Sowjet-Unie aangedrongen cp verbetering van do betrekkingen tussen beide landen. De commissie bespreekt een resolutie van negen landen, waar in maatregelen worden gevraagd ter bevordering van de goede in ternationale betrekkingen. De Amerikaanse afgevaardigde verzocht de Sowjet-Unie „in volle ernst" de volgende maatregelen te nemen: 1. Het storen van radio-uitzen dingen te staken. 2. Buitenlandse kranten en tijdschriften van alle richtingen toe te laten. 3. Buitenlandse corresponden ten ongehinderd hun werk te la ten doen, zonder eensuur. 4. Alle publikaties van de Ver. Naties in vrije verkoop toe te laten en deze documenten ter be schikking van universiteiten en bibliotheken te stellen. WEINIG WIND. De gehele middag bleef in vrij wel het gehele zuidoostelijke deel van Nederland mist, die in de nacht was ontstaan, aanwezig en het kwik liep in verband hiermee op vschillende plaatsen niet hoger dan tot 2 graden op. Aan de kust, waar bij winden van zee tamelijk vochtige lucht werd aangevoerd, werden maxima van 8 graden bereikt, er vielen daar tevens enkele buitjes, die hier en daar zelfs 2 3 mm neerslag brachten. Deze buitjes hingen samen met een kleine storing, die over de Noordzee naar het zuiden is getrokken en in Duits land in de omgeving van Ham burg sneeuw veroorzaakte. De vochtige lucht die achter de storing Nederland binnenstroomt maakt het mogelijk dat ook van daag nog hier en daar enige re gen zal vallen, terwijl tevens weer plaatselijk mist moet wor den verwacht. De invloed van hoge druk die een uitloper vormt van een bij Ierland gelegen ho- gedrukcentrum maakt dat de windsnelheden klein zullen blij ven. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Weinig wind. Veranderlijke bewolking met plaatselijk mist en slechts hiel en daar enige regen. Weinig wind. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen als gisteren. DONDERDAG 4 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.56 7.31 8.11 8.21 n.m. 7.35 8.10 8.50 9.00 ZON MAAN op onder op ondei Deo- 3 8.27 16.32 12.43 4 8.29 16.31 0.10 13.10 5 8.30 16.30 1.26 13.36 6 8.31 16.30 2.43 14.05 7 8.33 16.30 4.02 14.3»

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1