3987.- Boycot-actie in Nederland stopgezet De verkiezingen in Frankrijk WEERBERICHT nu Ir. Dikötter beantwoordt gestelde vragen over zijn mededelingen te Hulst ZON- en MAANSTANDEN HET WEER EIGENHAARD DINSDAG 2 DECEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1541 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD RADIO TAZELAAR TERNEUZEN TEL. 2361 (K 1150) HOOGWATER C IT R O N 2 cv cadeau-kon Radio Tazelaar Westduitse regering stelt ministersconferentie voor. Nederland erkent nieuwe regering Soedan PERSCOMMENTAAR OP DE FRANSE VERKIEZINGSUITSLAG pilastro combinare wandrekken TERNEUZEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Acfres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Nu te Rotterdam de omstan digheden aanleiding geven vast te stellen, dat de oproep van de ITF tot boycot niet die weer klank heeft gevonden, die in oezder gemeenschappelijk op treden kon worden verwacht, meent het bestuur van de Ne derlandse bond van vervoersper- soaccl ook voor de andere ha vens van het land deze actie te marten beëindigen, aldus een maandagavond door het bestuur uitgegeven verklaring. Na overleg en met instemming van de secretaris-generaal van het ITF, de Belg Omèr Becu, heeft de Nederlandse bond van vwvoerspersoneel besloten de hojc 'otaetie van de ITF in Ne derland, die tot en met donder dag a.s. zou duren, stop te zetten. Dit blijkt uit een verklaring, die maandagavond in het hoofd kwartier van de ITF ten kanto re van de centrale van zeevaren den ter koopvaardij en visserij aan de Heemraadsingel te Rot terdam werd uitgegeven. De volledige tekst van de ver klaring van het hoofdbestuur van de Nederlandse bond van vervoerspersoneel luidt als volgt: Het is wel duidelijk geworden, dat de doorvoering van de boy cotactie in de Nederlandse ha vens belangrijk is beïnvloed door de ontwikkeling rondom deze a«tie binnenslands van de laat ste weken- Verscheidene factoren hebben een verwarrende invloed gehad op de te voeren actie. De allergrootste invloed moet wor den geweten aan het afvallen van de C.A.O.-partners uit de confessionele kring, te weten de christelijke- en Katholieke orga nisatie. •Reeds vroeg in de ochtend van maandag 1 december bleek ons, aldus vervolgt de verklaring, dat het tewerkstellen der arbei ders kennelijk met de verdeelde opvatting tussen de N.B.V., con fessionele en anders gerichte organisaties was rekening gehou den. De hierdoor gemaakte ver warring werd nog vergroot door de verschillende vonnissen van de president van de Rotterdamse en Amsterdamse rechtbank, ter wijl diegenen, die in de loop van de dag metterdaad te Rotterdam weigerden om te werken op de duur in een onmogelijke positie zauden komen en aan represail lemaatregelen zouden blootstaan. In deze omstandigheden kan het hoofdbestuur van de Neder landse bond van vervoersperso neel niet langer de verantwoor delijkheid nemen haar leden enerzijds bloot te stellen aan zware pressie van werkgevers zijde, anderzijds aan aanvallen in het bedrijf, zowel van confessio nele- als anders georganiseerden. Zij meent daarom in het belang van haar leden te moeten over gaan tot intreken van het ver zoek tot boycot der Panhonlibeo- sehepen. In de haven van Delfzijl, waai de meerderheid van de havenar beiders in de N-B.V. is georgani seerd, werd de Ijoycot van het sofcip „Union Metropole" doel treffend doorgevoerd. iNu echter te Rotterdam de omstandigheden aanleiding ge ven vast te stellen, dat de oproep lot boycot niet die weerklank heeft gevonden, die in eerder gemeenschappelijk optreden kon worden verwacht, meent het be stuur ook voor de andere havens van het land deze actie te moe ten beëindigen. Opmerking verdient dat de Nederlandse organisatie met grote waardering heeft kennis genomen, dat het succes van de actie in Antwerpen mede te dan ken is aan het feit, dat de Belgi sche confessionele organisatie wel aan de actie heeft deelgeno men en aldaar dus een gesloten front is gevormd. Het feit, dat uit de binnengekomen berichten 'n andere delen van de wereld blijkt, dat aldaar de actie met veel succes is kunnen worden doorgevoerd. Onderstreept dat de Nederlandse havenarbeiders ui do toekomst alleen nog maar ccn rol en nationaal en interna tionaal zullen kunnen spelen, als Af inderdaad er in slagen zich gemeenschappelijk in één orga nisatie aaneen te sluiten. LANDELIJKE VOORZIT TER O.V.B.: „VOLSLAGEN FIASGO" Tevoren had de landelijke voorzitter van het onafhankelijk verbond van bedrijfsorganisaties 'de jaren geleden van de E.V.C. afgescheiden groep), de heer A. van de Berg, de te Rotterdam door de I.T.F. aangekondigde boycotactie een volslagen fiasco genoemd, op grond van inlichtin gen, die hem van leden van zijn organisatie uit de haven hadden bereikt, was ook hij van oordeel dat in de Rotterdamse haven normaal wordt gewerkt. Evenals van de zijde der Scheepvaart vereniging Zuid is gedaan, ont kende hij dat voor de ploegen, die op de bewuste schepen wer ken, speciale arbeiders zijn uit gezocht. Volgens de heer Van de Berg heeft zijn organisatie eenzelfde aantal leden onder de Rotter damse havenarbeiders als de Nederlandse bond van vervoers personeel. DE BOYCOTSITUATIE IN DE ANTWERPSE HAVEN De boycot der schepen onder „goedkope vlag" treft op het ogenblik te Antwerpen slechts één schip, het Liberiaanse vracht schip .Santa Maria" van 13.000 ton, dat zaterdag uit de Verenig de Staten aankwam met een vol le lading kolen. Vier andere sche pen onder Liberiaanse of Pana mese vlag liggen in de haven, maar voor het tankschip „Mara thon" en het vrachtschip „Andros Glamour" (beiden onder Libe riaanse vlag) blijkt het in orde te zijn met het arbeidscontract terwijl ook normaal gewerkt wordt aan de Panamese schepen „Charo" en „Theodoros", welke bij een scheepsherstelling'sbedrijf in reparatie zijn. De situatie voor beide schepen wordt onderzocht. VERKLARING SECRETA RIS-GENERAAL I.T.F. Maandagmiddag (dus vóór de boycotactie in Nederland werd stopgezet) verklaarde de secreta ris-generaal van het Internatio nale verbond van transportar beiders, de voormalige Belgische radiotelegrafist Omèr Becu, te Rotterdam, dat naar zijn eerste indrukken, gebaseerd op zijn persoonlijke verwachtingen, de eerste dag van de internationale boycot van schepen, varende on der de zgn. goedkope vlag, niet gunstig, maar ook niet slecht zijn. De heer Becu, f"e de boycot leidt vanuit zijn hoofdkwartier ten kantore van de Centrale van zeevarenden ter koopvaardij en visserij te Rotterdam, verklaar de hier gistermiddag tijdens een persconferentie, dat er bij hem geen twijfel bestond, dat de boy cot in Amerika voor honderd procent zou slagen, terwijl hij verwachtte dat dit voor Enge land en enige andere landen niet het geval zou zijn. De heer Becu verklaarde ech ter, dat de opzet van de interna tionale boycotactie: „Het wak- kersehudden van de regeringen in alle landen ter wereld" wel degelijk gelukt was. Hij zei dat de I.T.W.F. erin geslaagd was, de regeringen ertoe te brengen, dat ze zich met het vraagstuk van de goedkope vlaggen gaan bezighouden, in de wetenschap dat thans niet langer voortge gaan kan worden op de ingesla gen weg". De heer Becu zei dat het tijds verschil in vele landen het moei lijk voor hem maakte, om reeds nu een globaal beeld te geven van de omvang, die de vierdaag se boycotactie op de eerste dag had aangenomen. Hij verklaarde: „Wij zijn er niet van overtuigd, dat alle ha venarbeiders de wens van het I.T.F. om de goedkope vlagsche- pen te boycotten zullen opvol gen". Verder verklaarde de heer Becu, dat twee Niarchos schepen opzettelijk de haven van Londen nog niet hadden aangedaan uit vrees geboycot te worden. Een goedkope vlag schip in Glasgow was ook nog niet gelost, terwijl een dergelijk schip in Huil ook grote kans liep om niet gelost te worden. De heer Becu verklaar de dat het thans nog te vroeg was om te zeggen, hoeveel sche pen zullen wachten met het aan doen van havens totdat de actie voorbij was. Er waren nog geen berichten binnengekomen van schepen, die op halve kracht voeren. Een gerucht, dat in IJmuiden de ronde deed, als zouden enkele goedkope vlagschepen thans in volle zee in naam „omgedoopt" worden om zo de boycot te ont gaan, kon de heer Becu niet be vestigen, doch hij voegde eraan toe dat dit niet tot de onmogelijk heden behoorde „omdat het al vaker was voorgevallen". Van de totale tonnage van een aantal bestelde schepen was één kwart voor rekening van goed kope vlag-rederijen, zo verklaar de hij. De heer Becu voorspelde dat binnen vijftien jaar de helft van de totale scheepstonnage in handen van goedkope-vlagreders zou zijn als de huidige ontwikke ling zich voortzette. Door ongeveer 200 van de 1800 goedkope vlag-schepen die nu de wereldzeeën bevaren is inmid dels met de I.T.F. een arbeids contract afgesloten, aldus de heer Becu. Hij vertelde voorts, dat er sinds het boycot-parool aanvragen voor ongeveer 200 goedkope vlagschepen waren binnengekomen om ook de be manning van deze schepen onder een I.T.F. contract te plaatsen. Als voorbeeld haalde de heer Becu het geval aan van een re der, die hij niet met name wenste te noemen. Deze reder, aldus de heer Becu wat zaterdag van New York naar Londen gekomen om een arbeidscontract te vragen voor ongeveer 90 van zijn sche pen. Dit verzoek zou eerst dan ingewilligd worden, als de boy cot teneinde was, zo zei de heer Becu. Volgens de eerste berichten is in vele havens de boycot-actie tegen de onder goedkope vlag varende schepen doorgegaan. In de Verenigde Staten werd giste ren door vakverenigingen gepost bij 15 van dergelijke schepen in havens in Louisiana, bij 8 sche pen te Baltimore en bij 8 sche pen te Mobile, in Alabama. In Frankrijk is van de boycot weinig gekomen, doordat de meeste havenarbeiders aangeslo ten zijn bij een communistische organisatie, die niet is aangeslo ten bij het Internationale ver bond van transportarbeiders. De Duitse mijnwerkers mogen we gens een rechterlijke uitspraak niet, aan de boycot deelnemen, j Volgens vakverenigingsleiders 'zijn sommige schepen langzamer gaan varen om na het einde van de boycot-actie, die zoals bekend vier dagen duurt, in hun haven aan te komen. In Zweedse of Noorse havens bevinden zich tot (Advertentie) i Advertentie.) L hunt op Sinterklaas kunstig strooien met onbreekbare geschenken, met langspeelplaten! medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. Iets lagere temperaturen. In de ochtend plaatselijk mist, overigens opklaringen en op de meeste plaatsen droog. Weinig wind. Iets lagere temperaturen dan gisteren. WOENSDAG 3 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden vorstelijke vering, majesteitelijk comfort voor 'n populaire prijs dusverre geen schepen, die on der goedkope vlag varen. De regering van Liberia heeft gisteren een verklaring uitgege ven, waarin zij de boycot-actie onwettig en schending van haar souvereiniteit noemde. De Griekse rodersvereniging te Athene gaf gisteren een ver klaring uit, waarin zij de chan tage aanviel, die naar haar me ning deze actie betekent. Te Pi raeus, de haven van Athene, worden gedurende de vier dagen van de boycot dertien schepen onder goedkope vlag verwacht. Naar verwachting zal de haven autoriteit onafhankelijke haven arbeiders oproepen voor het la den en lossen van deze schepen. De Noorse zeeliedenbond be twijfeld het, of schepen onder goedkope vlag tijdens de boycot Noorse havens zullen kunnen binnenlopen, daar de Noorse loodsen aan de actie deelnemen. In Zweedse havens zijn nog geen schepen onder goedkope vlag binnengelopen en in Denemar ken wordt gedurende de vier da gen van de boycot slechts een schip onder goeuAope vlag ver wacht. Het Australische vakver bond heelt geen bericht ontvan gen over schepen in Australi sche havens, die onder de boycot vallen. DE BOYCOT IN ZWEDEN Tot nu toe heeft geen van de schepen, die door de Zweedse zeeliedenbond worden geboycot, Zweedse havens aangedaan. De president van de zeeliedenbond deelde mede, dat de internatio naal overeengekomen boycot in alle Scandinavische havens voor 100 procent effectief was. Naar zijn mening ontwijken de betrok ken schepen de landen, waar de boycot wordt toegepast. Naar aanleiding van door de heer L. P. van Oorschot, lid van Provinciale Staten, gestelde vra gen hebben Gedeputeerde Staten ir. Dikötter verzocht mededeling te doen van hetgeen door hem in een vergadering te Hulst is ge sproken. De heer Dikötter antwoordde daarop „Voer een goede begrip van za ken moet erop worden gewezen, dat de vergadering te Hulst onder meer ten doel had mededeling te doen van het verloop van de on derhandelingen over de tarifiëring van de veren over de Westersehel- de, zonder daarbij in een of ande re richting verwijten te lanceren, doch slechts het gehene verloop nuchter onder het oog te zien. Een feit is het nu eenmaal, dat niemand zich erg gelukkig voelt met de tarieven, zoals deze thans moeten worden toegepast, maar men verliest al te snel uit het oog dat tussen het moment, waarop de eerste onderhandelingen met de minister aanvingen en het tijdstip van aanvaarding van de nieuwe tarieven, meerdere jaren zijn ver lopen, waarin vanzelfsprekend wij ziging van inzicht is gegroeid. In bedoelde vergadering werd door de voorzitter van de K.V.P.- Statenfractie medegedeeld welk standpunt deze fractie in meerder heid heeft ingenomen bij de behan deling door de Provinciale Staten van de zogenaamde „vrije veren kwestie". Duidelijk werd gesteld dat deze fractie bij monde van haar voor zitter vóór het behoud van de vrije veren heeft gestreden en steeds heeft gewaarschuwd tegen het los laten van eenmaal verleende rech ten. Bij de openbare behandeling in de Staten van de bekende mo ties' werd door het bedrijfsleven niet gereageerd. Deze reacties kwamen eerst toen in de zomer 1958 de nieuwe tarieven waren aanvaard, maar toen was het te laat. In feite, zo besloot hij, heeft het bedrijfsleven, dat zich nu over de tarieven beklaagt, het aan zich zelf te wijten dat het zover is ge komen". Aansluitend op de uiteenzetting van de fractievoorzitter deelde ik mede, aldus de heer Dikötter: „De Kamers van Koophandel en Fabrieken in Zeeland hebben een brief geschreven aan de minister van Verkeer en Waterstaat, waar in zij stelden redelijke tarieven te kunnen aanvaarden, indien de outillage wordt verbeterd en de wachttijden worden verkort. Deze brief is zonder overleg met het college van Gedeputeerde Staten geschreven en werd in afschrift v.m. n.m. 5.55 6.31 6.30 7.06 7.10 7.46 7.20 7.56 ZON MAAN op onder op ondei Dec. 2 8.26 16.32 22.57 12.15 3 8.27 16.32 12.43 4 8.29 16.31 0.10 13.10 ZONNIGE PERIODEN. De luchtdruksystemen die het weer boven het vaste land van Europa bepalen zijn een krachtig hogedrukgebied boven de Britse eilanden en een depressie boven Rusland. Tussen deze systemen komt een brede zóne met noordelijke winden voor waarmee droge po laire lucht naar het zuiden wordt getransporteerd. Boven de Nooidzee wordt deze lucht in de onderste lagen ver warmd tot omstreeks 7 graden, zodat overdag bij flinke zonne straling de temperaturen in ons land opliepen tot 8 a 9 graden.' Verdere naar het oosten was dit effect niet aanwezig en in Duits land waren de maximumtempe raturen dan ook niet hoger dan omstreeks 3 graden. Gedurende de nacht treedt door uitstraling een sterke afkoe ling op, waarbij de temperatuur daalt tot enkele graden onder het vriespunt. Bij Schotland bevindt zich een Oceaanfront dat zich in de rich ting van de Noordzee beweegt. De „Unie voor de nieuwe repu bliek", Soustelles nieuwe Gaullis tische partij, heeft bij de parle mentsverkiezingen in Europees Frankrijk 188 van 465 zetels ver werven en is daarmee als groot ste frastie uit de bus gekomen. De communisten zijn de grote verliezers. Zij verwierven +ien ze tels. De conservatieven kregen 133 zetels, de volksrepublikeinen 57, de socialisten 40 en de radicalen en radicaalgezinden 37. Soustelle zei in een commen taar op de uitslag„Het land heeft voor de derde maal ciuide- lijk „ja" tegen De Gaulle ge zegd. Frankrijk heeft getoond, dat het communisme verwerpt". Voorzover het om het commu nisme gaat, zijn er, aldus Sou- stelle, slechts twee partijen in Frankrijk, namelijk de commu nisten en de nationalisten. „De nationalisten hebben een reus achtige meerderheid gekregen en dat is waar 't op aan komt". De verdeling van de stemmen en de percentages waren als volgt Stemmen r/r 3.973.420 (26,46) U.N.R. Conservatieven Communisten Socialisten Vólks- republikeinen Radicalen e.d. Anderen 3.533.596 (23,54) 3.105.193 (20,68) 2.036.252 (13,56) 1.194.148 7,95) 242.413 1,61) 927.139 6,09) Behalve de grote winst van de U.N.R. en de grote achteruit gang van het aantal communis tische parlementsleden is het zware verlies van de radicalen, de mannen van het centrum, één van de grote veranderin gen, die door de verkiezingen in Europees Frankrijk zijn teweeg gebracht. Op de nadering hiervan zullen de winden later weer draaien naar westelijke richtingen, zodat geen aanvoer van koude continentale lucht zal plaats vinden. Voor 27, gekozenen is het de eerste maal dat zij zitting heb ben in het parlement. Er zijn 6 vrouwen gekozen. In de vorige nationale vergadering zaten 19 vrouwen. in Parijs vraagt men zich af, wie minister-president zal wor den. Het wordt namelijk als vast staand aangenomen, dat generaal De Gaulle, de huidige minister president, op 21 december tot president van de republiek zal worden gekozen. Als kandidaten voor de post van premier worden genoemd Soustelle, Debre, Delbecque en Michelet, alle vier van de U.N.R. Michelet, een senator, zou kans hebben als premier te wor den aangewezen, omdat hij goe de betrekkingen onderhoudt met de socialisten en generaal De Gaulle, naar men aanneemt, een nationaal kabinet wenst, waarin ook de socialisten zijn vertegenwoordigd. GOTY STELT ZICH NIET HERKIESBAAR Te Parijs is van officiële zijde medegedeeld, dat president René Ooty zich niet beschikbaar stelt voor een nieuwe ambtstermijn. aan dit college toegezonden, zodat van de inhoud van deze brief eerst kennis kon worden genomen toen de brief reeds in handen van de minister was." Met dit „zonder overleg" werd aangeduid dat over de redactie van de brief niet met Gedeputeerde Staten overleg is gepleegd. Dat dit college bekend was met de bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken geboren opvatting als in de brief aan de minister neergelegd, is vanzelfsprekend, omdat hiervan blijk is gegeven in verklaringen van de voorzitter van de beide Ka mers in de vergadering van maart 1956. Geen fatale brief. Voortgaande werd door mij ver der gezegd: „Het provinciaal bestuur heeft steeds op het standpunt gestaan dat verbetering van de outillage van de veerdienst primair ge steld diende te worden en niet de verhoging van de tarieven. De brief van de Kamers van Koophandel en Fabrieken bleek een sterke troef in de handen van de minister, die weigerde te praten over een tweede boot zo lang er geen bereidheid werd ge toond voor tariefsverhoging en in dit verband kon van een fa tale brief worden gesproken." Met „fatale brief" is niet be doeld een verwijt tot de Kamers van Koophandel en Fabrieken te richten, doch houdt slechts in een constateren van een verzwakking van de onderhandelingspositie van het provinciaal bestuur, want ten slotte werd door mij nog gezegd: „Ik wil niet beweren, dat, wan neer de brief niet geschreven zou zijn, er geen hogere tarieven zou den zijn gekomen." Ik kan niet nalaten op te mer ken, dat na de vergadering van 18 oktober jl. te Hulst, nóch van de zijde van de pers, nóch van de zijde van de Kamers van Koophandel en Fabrieken enig contact met mij is gezocht; integendeel men is, al dus de heer Dikötter, op een verslag in een buiten de pro vincie verschijnend dagblad van 20 oktober j l. gaan doorbordu ren. Hij vervolgt; „Dit heeft (Advertentie) Vindt U platen uitzoeken voor een ander een probleem Geef dan een Tele for a 2361 (K 1150) TERNEUZEN De Westduitse regering heeft voorgesteld een conferentie te houden van de ministers van Bui tenlandse Zaken van de V. S., Frankrijk, Engeland en West- Duitsland over de kwestie-Ber- Iijn, zo heeft de woordvoerder van de Westduitse regering, Fe lix van Eckardt, medegedeeld. Hij voegde hieraan toe dat de ze conferentie waarschijnlijk in Parijs zal worden gehouden en wel een dag vóór of na de bijeen komst van de NAVO-minister- raad, die op 16 december is vast gesteld. Op 30 november heeft Neder land de nieuwe regering van de Soedanese republiek erkend. De minister van Buitenlandse Za ken van de Soedanese republiek is op die datum te Kartoem op de hoogte gesteld van de Neder landse beslissing. Het Franse conservatieve blad „Figaro" schrijft maandag' over de verkiezingsuitslag in Frankrijk, dat de overwinning van de „unie voor de nieuwe re-! publiek" voor alles een overwin ning voor generaal de Gaulle is,' een overwinning van degenen die ,,ja" hebben gestemd. De uitslag duidt er niet op dat men' het in Frankrijk geheel en al eens is met degenen in Algerië, die de algemene intergratie van het moederland in Algerië wen sen. Wel betekent de uitslag, dat men een einde heeft willen maken aan de communisten en hun meelopers. De rechtse „Aurore" schrijft, dat zelden een eis voor ingrij pende veranderingen met zo veel kracht tot uitrusting is ge bracht. Volgens de socialistische „Po pulaire" zal het komende par lement worden beheerst door de twee grote rechtse partijen, de conservatieven en de U.N.R; die samen de absolute meerder heid hebben. Het fascistische gevaar is door de uitslag van de tweede ronde in het licht gesteld, aldus de communistische „Humanité". De nieuwe kamer zal de meest reactionaire zijn, die Frankrijk in honderd jaar tijd he%ft ge had. tot gevolg gehad dat mij woorden in de mond zijn ge legd als „provinciaal bestuur voor een verrassing gesteld" en de Ka mers van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen on verwacht en geheel buiten het pro vinciaal bestuur om een brief schreef aan de minister, woorden welke beslist door mij niet zijn ge bruikt." Protest van de Statenkring Hulst der K. V. P. Het bestuur van de Statenkring Hulst van de K.V.P., onder wiens verantwoording de vergadering op 18 oktober is gehouden, voelde zich na de uitlatingen van de heer Horstmann, als voorzitter van de Kamer van Koophandel ep Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen ge daan in de vergadering van 7 nov jl., genoodzaakt een officieel pro- eest te laten horen van de volgen de inhoud: „Het bestuur van de Statenkring Hulst van de K.V.P., uit diverse dagbladen kennisgenomen hebben de van de mededelingen van de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, verklaart met nadruk dat de door de voor zitter van genoemde Kamer gege ven interpretatie van hetgeen door ir. Dikötter in de vergadering van zaterdag 18 oktober te Hulst ter zake van de tarieven voor de ve ren over de Westerschelde werd medegedeeld in wezen onjuist is en protesteert met klem tegen de be ledigende, deningrerende en on waardige uitlatingen aan het adres van het lid van Gedeputeerde Sta ten, ir Dikötter". „Ik betreur het ten zeerste dat courantenverslagen van het door mij gesprokene in de vergadering van de K.V.P. op 18 okt. jl. in ver schillende kringen de indruk heb ben gevestigd alsof door mij in die vergadering verwijten zouden zijn gericht tot de Kamers van Koop handel en Fabrieken, terwijl het in wezen slechts ging om een zake lijke uiteenzetting van het verloop van de onderhandelingen over de tarieven. Ik vertrouw dat het bovenstaan de ertoe moge bijdragen dat de rust in Zeeland op dit punt wordt hersteld". Met betrekking tot het eigen standpunt delen Gedeputeerde Sta ten mede, dat de Kamers van Koophandel en Fabrieken met hel college in deze aangelegenheid eer der contact hebben opgenomen en mochten aannemen, dat de door hen ondernomen stappen niet in druisten tegen hetgeen het college in het licht der realiteit als het be lang van de provincie ::ag. Reeds in vroegere stukken heeft het college zijn eigen zienswijze in deze, naar zijn oordeel, op duide lijke wijze weergegeven. Het col lege mag de brief van de Kamera aan de de minister, die het niet als een fatale brief kon beschouwen, niet kenmerken ais zonder vooraf gegaan overleg rnet het college ge schreven. tenzij daaraan de be perkte betekenis wordt toegekend, die ir Dikötter persoonlijk blijkens het vorenstaande daaraan heeft gehecht. (Advertentie op eenvoudige wijze naar alle kanten uit te breiden. verrassend lage prijs! in diverse frisse kleuren verkrijgbaar bij:

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1