MIDT a Ongekende winst voor de 'Gaullisten len Gabardines TROUWWAGENS HET WEER ZON- en MAANSTANDEN 29 november 1958 ILLEMSEN ^icoïaas? PSTRAAT 1 49,50 55, - 57,- 59,75 05, 68,50 86,— 106,— 126,- 139,- 139,- tot 420, 65,— 69,75 79,50 89,50 97,- 99,- nd 107,50 145,- - tot 450, MAANDAG 1 DECEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1540 DE FRANSE VERKIEZINGEN Socialisten en communisten de grote verliezers De presidentsverkiezingen in Frankrijk. SCHIPPERS Spaak over Engeland en de vrijhandelszone Nieuwe president van Mexico. WEERBERICHT HOOGWATER Grote sortering VULPENNEN LEG HET VAST... ONZE MOOIE SORTERING BANDRECORDERS is daarbij onmisbaar PHILIPS GRUNDIG AMROH Compleet: vanaf 348, Radio Ta zeiaar TERNEUZEN TEL. 2361 (K 1150) Ganef staatshoofd van Bulgarije. «Verovering van Nieuw-Guinea gemakkelijker dan van Menado» salons „rabèft" GROTE SORTERING Gramofoonplateii-accessoires KOFFERS - ALBUMS REKKEN DISCLEANERS RADIO TAZELAAR TERNEUZEN TEL. 2361 (K 1150) Nieuwe Russische bommenwerper met kernaandrijving Schrijfbehoefte® Produktie van zwaar water in Duitsland begonnen. CHURCHILL 84 JAAR. OTTO VAN HABSBURG. Het Landbouwschap en de Europese economische gemeenschap De Franse gemeenschap. looiste zuiver vindt U b'i AXEL. en en gedessineerd! 69,— tot ƒ139,— -ia REGENJASSEN vanaf 39,75. C. WILLEMSEN Noordstraat 39 V x e 1, Telef. 648. ;omen op Uw verzoek thuis! LVEN 'ERS LETTERS EN BONBONS E en r allerlei figuren I EE Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V, v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs-per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer; Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Be Franse minister van Bin nenlandse Zaken, Emile Pelle- tier, heeft maandagochtend vroeg de uitslag voor 464 der 465 Franse kiesdistricten bekend ge maakt. Slechts het resultaat van een Corsicaans kiesdistrict, waar zich ongeregeldheden hebben voorgedaan, is nog niet bekend. De eindstand luidt: Gaullisten 187, conservatieven 133, M.R.P. (R. K.) 57, radicalen en radicaal- gezinden 37, socialisten 40 en communisten 10 zetels. Ongeveer een vierde gedeelte der kiezers heeft niet gestemd, tegen 23 procent, dat zondag j.l. verstek liet gaan. Elf ministers van de regering- De Gaulle hadden zich kandidaat gesteld, acht hunner werden ge kozen en drie verslagen. Veertien gewezen Franse eer- ste-ministers stonden in de eer ste en tweede ronde der alge mene verkiezingen kandidaat. Vijf hunner werden als afgevaar digde verslagen en zeven herko zen. De verslagenen zijn de rechtse radicaal Edgar Faure, die de on derhandelingen leidde, welke tot het onafhankelijk worden van Marokko leidden, de socialist Ju les Moch; de radicaal Piere Men- dès-France, onder wiens bewind Kerst- eu Nieuwjaars correspondentie voor de voornaamste buiten-Enropese bestemmingen Luchtpostcorrespondentie géén postpakettenvoor alle hieron der genoemde buiten-Europese bestemmingen waarvan het ge wenst is, dat zij de geadres seerden vóór 25 december 1958 resp. vóór 1 januari 1959 be reikt. moet onvoorziene om standigheden voorbehouden uiterlijk op de hierna achter de landen vermelde data worden ter post bezorgd Frankrijk Indo-China prijs gaf en Tunesië onafhankelijkheid verleende en de conservatief Jo- heph Laniel. Onder de zeven herkozenen be vinden zich de 80-jarige veteraan staatsman Paul Reynaud (onaf hankelijk conservatief) en de lei der der R. K. M.R.P., George Bi- dault. 'De socialistische partijleider Guy Moliet, vice-premier in de regering-De Gaulle, is herkozen. Ex-premier Felix Gaillard, kandidaat der radicale partij, werd gekozen terwijl Lacoste, die van februari 1956 tot mei 1958 socialistisch minister voor Alge rijnse Zaken was werd versla gen. De vroegere minister van Bui tenlandse Zaken Christian Pi- neau, kandidaat der socialisten, werd verslagen, evenals Jacques Duclos, die nummer twee op de communistische kandidatenlijst stond. Duclos, die sinds 1926 vrij wel onafgebroken afgevaardigde is geweest, werd in een Parijse voorstad door dr. Jean Pierre Prdfichet, een Gaullist en een nieuweling in de politiek, versla gen. De communistische lijstaan voerder Maurice Thorez werd in de „rode" Parijse voorstad Ivry herkozen. Hij verwierf echter lechts een kleine 1.200 stemmen meer dan zijn Gaullistische te genkandidaat. Verkiezings-varia. In Colombey-les-deux-Eglises, het dorp, waar premier generaal De Gaulle zijn domicilie heeft, stemden twee der 154 kiezers op een communistische kandidaat. De overige 152 schonken hun vertrouwen aan een Gaullist. Te Beuzeville, in West-Frank rijk, heeft de 60-jarige Lebrique zich verdronken, dit vanwege de nederlaag, die oud-premier Men- dès-France zondag j.l. heeft ge leden. In Tlemcen, in West-Algerië, heeft een terrorist nabij een stembureau een handgranaat ge worden, waardoor twee personen werd gewond. Te Roanne, in Oost-Frankrijk, zijn gebouwen van 't communis tische dagblad „Le Patriote" zon dagochtend vroeg met machine geweren beschoten. Dit is het ernstige incident, dat zondag in Frankrijk bij deze tweede stem mingsronde, is voorgevallen. Drie kiezers van het dorp d'Huez in de Franse Alpen, die blijkbaar niet erg onder de in druk waren gekomen van de in hun kiesdistrict gestelde kandi daten vermeldden de naam „Bri gitte Bardo" op hun stembiljet ten. De Franse regering heeft be kend gemaakt dat er op 21 dec. verkiezingen zullen worden ge houden voor een nieuwe presi dent. Zo nodig zal er op 28 dec. een tweede verkiezingsronde worden gehouden. De president zal voor zeven jaar gekozen worden. 'Advertentie) Grenulaan 21 Terneuzen, Tclef. 2568 Kerst Nieuw mis jaar Ver. Staten 14 dec. 21 dec. Argentinië 16 dec. 21 dec. Australië 12 dec. 19 dec. Canada 14 dec. 21 dec. Chili 16 dec. 21 dec. Egypte 15 dec. 21 dec. India 15 dec. 21 dec. Indonesië 16 dec. 21 dec. Israël 16 dec. 21 dec. Japan 15 dec. 21 dec. Malaya 16 dec. 21 dec. Mexico 14 dec. 21 dec. Ned. Antillen 18 dec. 22 dec. Ned. Nw Guinea 16 dec. 23 dec. Nieuw-Zeeland 12 dec. 19 dec. Pakistan 16 dec. 21 dec. Suriname 18 dec. 22 dec. Thailand 16 dec. 21 dec. Uruguay 16 dec. 21 dec. Venezuela 15 dec. 22 dec. Zuid-Afrika 13 dec. 20 dec. Aan invoerrechten onderwor pen goederen voor Zuid-Afrika resp. 9 en 16 dec Paul Henri Spaak, de Belgi sche) secretaris-generaal van de NAVO. heeft in Londen ver klaard, dat de fout van Enge land is geweest dat het niet heeft geloofd aan de vaste wil der zes E.E.G.-landen om een gemeenschap te vormen. „De Britten hebben gedacht dat de gemeenschappelijke markt weer zo'n mooi denkbeeld was, dat onuitvoerbaar zou zijn", zo ver klaarde hij op een lunchbijeen- komst van de Vereniging van Kamers van Koophandel der E.E.G.-landen in Londen. De 71-jarige president Adolfo Ruiz Cortines van Mexico zal vandaag zijn bevoegdheden over dragen aan de 47_jarige Adolfo Lopez Mateos, die voor de ko- mr^e,zes 5aar 's gekozen. plechtigheid zal worden bij gewoond door vertegenwoordi gers van 53 landen. De Ameri kaanse delegatie wordt geleid door minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles. OPKLARINGEN. Tijdens het afgelopen weekein de hebben zich belangrijke wijzi gingen in de luehtdrukverdeling boven het vasteland van Europa voltrekken. Een depressie die af komstig is van het zeegebied tus sen Groenland en IJsland trok naar de Noordkaap, om vandaar in diepte toenemend naar het zuidoosten af te buigen. Zondag middag lag het centrum boven Finland. Als gevolg van deze ontwikke- bng onstond boven Scandinavië en het zeegebied ten westen daarvan een krachtige luchtstro- ming waarmee polaire lucht naar het zuiden stroomt. Voor zover deze lucht over de Noord zee stroomt vindt verwarming P'aats in de onderste lagen tot omstreeks 8 graden, waarbij zich enkele verspreide buien ontwik kelen. Aan de noordflank van de de pressie komen noordoostelijke winden voor in Noord- en Mid- den-Scandinavië, waarmee zeer koude continentale lucht uit Noord-Rusland wordt aange voerd. Het is nu nog onzeker of deze lucht de eerstkomende da gen ook tot ons land zal door dringen. v.m. n.m. Breskens 5.08 5.34 Terneuzen 5.43 6.09 Hansweert 6.23 6.49 Walsoorden 6.33 6.59 medegedeeld door het K N. M I te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. OPKLARINGEN. Opklaringen en voornamelijk in de kustprovincies enkele ver spreid voorkomende buien. Zwakke tot matige noordelijke wind. Dezelfde middagtempera- turen als gisteren of iets hoge- DINSDAG 2 DECEMBER -Y- ZON MAAN op onder op ondei Dec. 1 8.24 16.33 21.47 11.44 2 8.26 16.32 22.57 12.15 3 8.27 16.32 12.43 4 8.29 16.31 0.10 13.10 Maar, zo zei Spaak, zich spe ciaal tot de aanwezige Britse gasten wendend, „wij leven in het tijdperk van grote gemeen schappen en zij die dat niet wil len begrijpen, lopen gevaar te Iaat wakker te worden". Gij Britten, moet begrijpen dat het besluit van de minister der zes in Messina om de E.E.G. op te richten een even historische datum is als de 14e juli 1789. Het is op economisch gebied een revolutionaire datum, vergelijk baar met de betekenis van de Franse revolutie op politiek ge bied. Spaak sprak tot slot de hoop uit, dat de misverstanden van de afgelopen maanden snel ver geten zullen zijn. Elke oplossing, zelfs als zij voorlopig is, om de gemeenschappelijke markt der zes uit te breiden, moet toege juicht worden, meende hij. Als vóór 1 januari een tijdelijke regeling wordt getrofen om dis criminatie van de niet-E.E.G.- landen in de O.E.E.S. door de zes te voorkomen, zal men an derhalf jaar de tijd hebben (tot de volgende tariefverlaging van ed E.E.G.) om een duurzame oplossing te vinden, aldus de secretaris-generaal van de Navo. GROOTVADER LEGDE KLEINKIND TE VONDELING. In de vroege morgen van 22 maart jl. vond een Amsterdamse koopman, wonende aan de Archi- mectesweg, beneden aan de trap in zijn huis een pasgeboren kind. Hij deed deze vreemde ontdek king toen hij zijn krant uit de bus wilde halen. Op last van de politie werd het vondelingetje, een jongen, overgebracht naar net O.LA .-gasthuis, waar het ter verpleging werd opgenomen. Het is de recherche van de Leeuwarder gemeentepolitie ge lukt de daders te achterhalen. Gearresteerd zijn de 25-jarige moeder van het jongetje, M. S. J. van der V., haar vader, de 48-ja- rige J. van der V. en haar 48-ja- rige moeder, allen wonende te Leeuwarden. Het drietal heeft reeds voor de officier van Justi tie, het tenlaste gelegde bekend. Het kind is op de avond van 21 maart geboren. De grootvader, J. van der V., heeft het kind nog de zelfde avond, samen met een ze kere J. P., oud 45 jaar, die om andere redenen reeds is gedeti neerd, naar Amsterdam gebracht en het daar aan de Archimedes weg te vondeling gelegd. Brengt «Novivlas» nieuw leven in de vlasserij 'i De positie van het linnen en daardoor mede van de grondstof, het vlas wordt in belangrijke mate bepaald door de verwer kingskosten, welke tot nu toe veel hoger bleken te zijn dan bij katoen. Thans is in Nederland een me thode ontwikkeld waardoor deze verwerkingskosten zeer aanzien lijk kunnen worden verlaagd en bovendien een beter garen ver kregen wordt: de novivlas-me- thoue. Reeds enkele jaren geleden heb ban de telers voor de ontwikke ling van dit proces een bedrag van 400.000 beschikbaar gesteld, vermeerderd met 100.000 van enkele coöperaties, terwijl de vlas sers gezamenlijk 550.000 bijeen brachten voor de ontwikkeling van dit z.g. novivlas-procedé. Ook de handel en de spinners stelden ieder 50.000 beschikbaar. Nadat deze methode enige jaren is toegepast in een daarvóór op gerichte proeffabriek in Delft, kan het novivlas-procedé, zowel technisch als ecpnomisch, als ge slaagd worden beschouwd, aldus bericht het Landbouwschap. Ten einde de positie van het vlas te versterken is het noodzakelijk de gevonden methode in de praktijk toe te passen, waarvoor echter zeer grote bedragen moeten wor den geïnvesteerd. De raad van beheer van de N.V. Novivlas heeft daarom thans aan de aandeelhouders, en daarmee ook aan de landbouw, voorgesteld een overeenkomst aan te gaan met de A. K. U., die dan het recht verkrijgt het Novivlas-procedé in de praktijk toe te passen. Daar toe zal allereerst de proeffabriek nog verder worden uitgebreid om bepaalde „kinderziekten" te kun nen overwinnen en op praktijk schaal nog verdere ervaringen te kunnen opdoen, aldus het Land bouwschap. Wanneer het inderdaad zover komt, dat over enkele jaren in Nederland één of meer Novivlas- fabrieken worden opgericht, dan verwacht de hoofdaldeling Ak kerbouw van het Landbouwschap dat daardoor de positie van het vlas en het linnen, vooral in zijn concurrentie met katoen, belang rijk kan worden verbeterd. Daar door wordt in de verdere toe komst weer perspectief geboden voor de teelt van het produkt, dat thans in zijn afzet en prijs vorming grote moeilijkheden on dervindt. (Advertentie) Persoonlijke leningen bij Nederlandsehe Middeustandsbank De directie van de Nederland sehe Middenstandsbank N.V. deelt mede, dat zij met ingang van 1 december a.s. bij al haar kantoren, voor werkgevende en werknemende middenstanders alsmede voor de beoefenaren van vrije beroepen, de mogelijk heid openstelt tot het aanvra gen van persoonlijke leningen. De leningen worden verstrekt door de dochteronderneming van de bank, de Nederlandsehe Middenstands-Financierings- bank. De looptijden dezer leningen kunnen variëren van 6 tot 24 maanden. Het minimum bedrag per lening bedraagt ƒ500,de rente 5 "o per jaar over het te lenen bedrag. De aanvragers dienen meerderjarig en niet ouder dan 60 jaar te zijn, ter wijl er een gunstige verhouding moet bestaan tussen het inko men en de aflossingsverplich tingen. Voor leningen tot en met 5000,— geldt voorts de be paling, dat als de kredietnemer bij het sluiten van de lening nog geen 56 jaar is en een goe de gezondheid geniet, bij zijn eventueel overlijden de nog niet vervallen aflossingen worden kwijtgescholden. N.V. Fa P. J. v. d. SANDE Advertentie t Dimitri Ganef is zondag met algemene stemmen door de Bul gaarse nationale vergadering tot voorzitter van het presidium van dit lichaam gekozen, hetgeen overeenkomt met de functie van staatshoofd. Ganef is lid van de nationale vergadering, lid van het politieke bureau der communistische par tij en secretaris van het centra le partijcomité. Hij volgt Georgi Damianof op, die vorige week is overleden. Wt oport» caché marlt 16 krovwrijjtroat 9 lenwuzen fijnste parfums gedistingeerde poederdozen alles in de betere toiletartikelen en cosmetica, alles met vakkundig advies. (Advertentie.) Brigade generaal dr. R. Mus- topo, „buitengewoon'' plaatsver vangend chef-staf van het Indo nesische leger en vice-voorzitter van het „Nationale Bevrijdings front voor Nieuw-Guinea", heeft in Medan verklaard, dat „militair gezien de verovering van Nieuw- Guinea veel gemakkelijker is dan van Menado." Hij deelde mede, dat alle ziens wijzen en voorstellen uit de Indo nesische archipel voor de bevrij ding van Nieuw-Guinea worden bestudeerd. „Wanneer wij zijn ge komen tot een krachtige eenheid, kunnen wij ons het volgende jaar onder een commando stellen," zeide hij. Gevraagd of dit betekent, dat Nieuw-Guinea door middel van geweld zal worden verkregen, antwoordde hij„Alle opdrachten om met de actie te beginnen moe ten van de Indonesische regering en de centrale militaire gezag drager komen; wij zijn slechts de uitvoerders." Mustopo voegde hier aan toe, dat er slechts drie manieren voor Indonesië zijn om Nieuw-Guinea te verkrijgendiplomatie, gebruik van geweld en consolidatie van onze vastbeslotenheid en eenheid. De Nederlanders in Nieuw-Gui nea noemde hij „dienaren". „Nie mand kan echter zeggen of zij dienaren zijn van de Britten, de De Russen maken op het ogen blik proefvluchten met een reus achtige bommenwerper met kern aandrijving en delta-vleugels, zo is door het Amerikaanse tijd schrift „Magazine Aviation" mee gedeeld. De afstand, die het toestel kan afleggen, zou slechts beperkt worden door de slijtage der mo toren en het uithoudingsvermo gen van de bemanning. De romp van het vliegtuig is ongeveer 65 meter lang en de vleugelbreedte circa 22 meter. Het blad zegt dat het verschij nen van dit toestel de Ameri kaanse technici, die met beperk te middelen aan een soortgelijk project werken, ernstig heeft verontrust. De Russen hebben ons weer on nodig verslagen, aidus het blad, dat van mening is, dat de Ame rikanen op dit gebied minstens vier jaar bij de Russen ten achter zijn. nu de Amerikaanse regering pas in december zal beslissen over de eventuele bouw van een prototype van een soortgelijk toestel. TREKKING LOTERIJ KONINGIN WILHKLMINA FONDS. De trekking van de nationale loterij van het Koningin Wilhcl- mina Fonds voor de kankerbe strijding zal 19 december om 14 uur in „De Brakke Grond", Nes 53, te Amsterdam geschieden ten overstaan van notaris dr. mr. K. L. Piccardt. N.V. Fa P. J. v. d. SANDE Amerikanen of van de Austra liërs:" De woordvoerder van het leger hoofdkwartier in Djakarta, majoor Harsono, heeft verklaard dat de mededelingen van briga de-generaal Mustopo niet beteke nen, dat Indonesië geweld zal gebruiken. Hij weigerde in le gaan op diens verklaring, dat de verovering van Nieuw-Guinea mi litair gezien gemakkelijker is dan van Menado. „De militaire leiding zal zich richten naar de regeringspolitiek wat betreft de bevrijding van Nieuw Guinea," aldus Harsono. De Farbwerke Höchst nabij Frankfort hebben bekendge maakt, dat zij begonnen zijn met de produktie van zwaar water, dat bij de produktie van kern energie wórdt gebruikt. Zij zijn er in geslaagd zwaar water te produceren door vloei bare waterstof bij een tempera tuur van 250 graden Celcius be neden nul te distilleren. Sir Winson Churchill heeft zon dag zijn 84-ste verjaardag ge. vierd. Hij bracht de dag temid den van zijn gezin door in zijn buitenverblijf te Chartwell in het graafschap Kent. De postbode van deze plaats moest enige keren rijden om de talloze telegrafische en schrifte lijke gelukwensen uit alle delen der wereld te bezorgen. Een Londense banketbakker leverde een geweldige ver jaars taart waarin ingrediënten uit al le delen van het Britse gemene best waren verwerkt. Aartshertog Otto van Habs- burg, troonpretendent van Oos tenrijk, is voornemens zijn eisen op te geven en naar Oostenrijk terug te keren, zo is te Wenen uit welingelichte bron verno men. De aartshertog maakte zijn verrassende beslissing bekend in een brief aan de Oostenrijkse kanselier Julius Raab. Krachtens de Oostenrijkse grondwet mag geen enkel lid-van de vroegere keizerlijke familie, die geen afstand van al zijn aan spraken op de Oostenrijkse troon heeft gedaan, in het land wonen. Aartshertog Otlo is 46 jaar, de oudste neef van keizer Frans Jo zef en woonde totnogtoe aan het Starhembergmeer in West-Duits- land. Thans is officieel te Wenen be_ vestigd dat aartshertog Otto van Habsburg, in een brief aan kan selier Raab verzocht heeft weer in Oostenrijk te mogen wonen. Aan een bestuurslid van de Oostenrijkse monarchistische partij heeft de aartshertog echter zaterdag telefonisch verteld, dat hij niet wil terugkeren als hij niet aan politiek mag doen. Hij noemde de berichten dat hij on voorwaardelijk naar zijn land wilde terugkeren, derhalve onge grond. Het Landbouwschap, dat via zijn Commissie Buitenland de ontwik kelingen op het gebied van de onderhandelingen ten aanzien van de vrijhandelszone op de voet tracht te volgen, heeft zich met het oog op consequenties, die deze zaak voor land- en tuinbouw heeft, hierovei opnieuw schrifte lijk gewend tot de ministers van Lahdbouw, Visserij en Voedsel voorziening, van Economische Zaken en van Buitenlandse Zaken. Het Landbouwschap heeft dit gedaan naar aanleiding van de besprekingen, die de Raad van ministers der Europese Econo mische Gemeenschap op, 3 decem ber a.s. aan deze zaken zal wijden. In de brief aan de ministers deelt het Landbouwschap o.a. me de, dat het zich in het verleden steeds een voorstander heeft be toond van de pogingen, die wer den gedaan tot het bereiken van een toeneming van de internatio nale goedeienruil, ook voor agra rische produkten. Het neemt ook thans het standpunt in, dat het tot stand komen van een Euro pese economische associatie een belangrijke stap in deze richting kan betekenen en het hecht om deze reden groot belang aan het welslagen der ondernomen pogin gen. Twee kanttekeningen wil het Landbouwschap echter bij deze stellingneming plaatsen. De eerste is. dat vastgehouden dient te worden aan het reeds eerder ingenomen, uitgangspunt, dat een internationale regeling tot het verruimen van het goede renverkeer in principe alle pro dukten, dus ook die van land- en tuinbouw, dient te omvatten. Dit geldt naar de opvatting van het Landbouwschap niet alleen op het moment van afsluiten van de be treffende overeenkomst, maar ook bij de latere uitvoering daar van. In de tweede plaats wil het Landbouwschap erop wijzen, dat bij het opstellen en afsluiten van een associatieverdrag, waar no dig, gewaakt dient te worden tegen het scheeftrekken der on derlinge concurrentieverhoudin gen. Vier Franse ov.erzeese gebie den hebben zich thans uitgespro ken voor zelfstandigheid binnen de Franse unie. Het zijn: Mau- retanië (dat de Islamitische re publiek Meuretani wordt) en Ga- bun, Midden-Kongo en Chad in Frans Equatoriaal Afrika. Tevoren hadden reeds Mada gascar, Frans-Soedan en Senegal deze status gekozen. Zij hadden hiertoe het recht, nadat zij zich onlangs vóór de nieuwe Franse grondwet hadden uitgesproken. Van de Franse Afrikaanse ge bieden heeft alleen Guinee zich toen geheel onafhankelijk ge maakt door tegen de grondwet te stemmen. Men verwacht dat vóór februa ri 1959, als de Franse gemeen schap officieel een feit zal wor den, ook de andere Franse gebie den in West- en Equatoriaal Afri ka autonomie binnen de Franse gemeenschap zullen kiezen. Deze gebieden zijn: Lvoorkust, Daho mey, Niger, Boven-Volta en Oebangi-Sjari. MM

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1