Berlijn als Kerstgeschenk.... Adenauer maant tot kalmte in kwestie-Berlijn Reacties op situatie rond Berlijn Ui Vordering Scheepvaart- vereniging Zuid ontzegd Weero verzicht TAXI Personenauto door mist misleid te water gereden Het Britse standpunt HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1539 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW CONFLICTEN OP KOMST De Gaulle gesteund ZWEDEN IN GELIJK GESTELD IN ZAAK-ELISABETH BOLL HOUDING C. B. C. TEGENOVER BOYCOT-ACTIE ONGEWIJZIGD SCHIPPERS Toestand zou zeer ernstig en ingewikkeld kunnen worden als Westelijken het Sowjet-voorstel verwerpen Pracht handen VIER MENSEN OMGEKOMEN De economische toestand van West-Beriijn AMERIKAANSE WAPENS VOOR FORMOSA WEERBERICHT ÏYankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct. DE VRiJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel»- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. De aandacht is, gelijk in het jaar 1948/49, gevestigd op Berlijn, de ongelukkige hoofdstad van het in tweeën gebroken Duitsland, die zodoende haar functie ais hoofdstad nog altijd aan het kleine Bonn moet overlaten. Wordt Oost-Berlijn Kerstgeschenk van de Bussen? Is de bezetting van Berlijn eenzijdig ten einde gedoemd? VVe mogen dit laatste niet zonder meer als stellig aannemen, ge zien de repliek, die van de zjjde van de geallieerden op Chroesjt- sjow*s nota's en uitlatingen is gegeven. Veeleer kan men spreken van een bij uitstek verwarde toestand. Het staat vast dat de Bussen met de ontruiming een spectaculair begin hebben gemaakt; de hui zen, bezet door de huisgezinnen van de Russische bezettingstroepen bljjken, naar reizigers hebben waargenomen, ontruimd te zijn. Maar bij de Bussen moet men tussen schijn en waarheid altijd nog het goede midden houden, en de gehele taktiek, die Chroesjtsjow in de laatste jaren heeft gevolgd duidt er wel op, dat hij gene.gd is drei gementen zelfs een schijn van werkelijkheid te geven. Het kan best zijn, dat hij de Russische gezinnen laat vertrekken. Russische sol daten zullen de allerlaatsten zijn om bezwaren te (mogen) maken, laat staan in staking te gaan, wijl zij hun gezin moeten missen. Als de Prawda zonder meer aankondigt: einde van het bezet, tingsregiem van Berlijn, dan wil dit nog niet zeggen, dat de Russen, en zeker niet de Westelijke geallieerden, Berlijn voor goed zullen verlaten! De toestand voor beiden is geheel anders; de Russen blij ven m de onmiddellijke nabijheid, tot aan de stadsrand van Oost- Berlijn; de geallieerden daarentegen moeten zich vrij ver van Ber lijn verwijderen. Onder de Berlijnse bevolking is begrijpelijk onrust merkbaar over wat er zal geschieden, indien de Russen zich werke lijk terugtrekken en de geallieerden blijven. Want wat gebeurt er dan? Dan nemen Oostduitse troepen, die vrijwel direct onder Russisch commando staan, de Russische dienst over. Dan kunnen conflic ten tusen deze Oostduitse bezet ters en de geallieerden niet uit. blijven. En naarmate deze inci denten talrijker en heviger wor den, is er elk ogenblik kans op, zo niet sprake van, Russische in menging. Daarop wijst reeds wat de Russen zeggen, dat een even tueel nieuwe luchtbrug dan een zaak is van de Oostduitsers. Her stellen de geallieerden de lucht brug, die tevoren zo voortreffe. lijk werkte, dan moeten de Oost duitsers doen wat de Russen niet willen of durfden doen; aan deze luchtbrug moeilijkheden in de lucht zelf in de weg leggen. Amerika treft reeds voorberei dingen voor zulk een nieuwe luc.itbrug, en de antwoorden, zo wel van Engeland als Frankrijk, zijn zodanig duidelijk, dat aan hun houding nauwelijks kan worden getwijfeld. Maar wat de naaste toekomst voor het toch doornige vraagstuk van Berlijn in de schoot werpt, kan niemand voorspellen. Dat hangt ook af van de NAVO welker defensie volgens Spaak niet voldoende is; dit hangt af van wat de gemid delde Rus van de Amerikanen denkt, waarover de mislukte pre sident' Stephenson nogal voorba. rig indrukken heeft gegeven op zijn reis; het hangt het meeste af van wat voor houding de Ber lijnse bevolking aanneemt en of deze even krachtig is als in 1948/ 1949 het geval was. Het kan blij ven bij een stukje zenuwenoor log; liet kan ook ernst worden. Walter Lippman, de bekende Amerikaanse commentator o.a. schreef een paar dagen nadat hij een onderhoud met Chroesjtsjow had gehad, dat een nieuw pact tussen Duitsers en Sowjets hem even mogelijk voorkwam als in 1939, maar voegde daaraan na 'n paar dagen reeds toe, dat men vooral niet in onnodige angst moest vervallen en dat voor de Russen en voor de Russische dic tator Europa belangrijker is dan Azië en Afrika. Chroesjtsjow tracht nu eigen positie te ver sterken door datgene wat Boel. ganin geacht wordt misdaan te hebben, nog eens duidelijk aan te dikken Goede berichten bracht reeds de ochtend na de eerste Franse verkiezingsdag. Gezien de wir- Het internationale gerechts, bof te Den Haag heeft vrijdag Zweden in het gelijk gesteld in het geschil met Nederland over het onder „beschermende op voeding" plaatsen van het der tienjarige Nederlandse meisje Elisabeth Boll, een dochter van de Nederlandse gezagvoerder Jo hannes Boll. Het hof heeft zijn beslissing met twaalf tegen vier stemmen genomen. Johanes Boll en zijn tweede, Nederlandse echtgenote (Elisa beth was een dochter uit zijn eerste huwelijk met een inmid dels overleden Zweedsel, waren M j u'tsPraak aanwezig. Nederland had het hof ver zocht te verklaren, dat de door zweden ten aanzien van Elisa, beth Boll genomen maatregel van het onder „beschermende opvoeding" plaatsen, in strijd was met de verplichting, die Zweden, overeenkomstig het ver drag van 1902 betreffende het voogdijschap over kinderen, te genover Nederland had en dat daarom op Zweden de verplich ting rustte, de maatregel onge daan te maken. Nederland had aangevoerd, dat het eerste artikel van de over eenkomst van 1902 bepaalt dat de „nationale wet van het land, waartoe liet kind behoort, geldig is en dat de autoriteiten van dit land terzake tot handelen be. voegd zijn". war van kandidaten en partijen, kwam de „Figaro" een paar da gen tevoren tot de conclusie, dat, krachtens het inzicht der prefec ten, niet meer dan 90 verkiezin gen' gevolg zouden zijn van de eerste zondag. Dit blijkt nog te hoog gegrepen, want al met al zijn slechts 40 van de 465 zetels defintief bezet. Wel zijn de stem men, die op cc verschillende partijen zijn uitgebracht, een aanwijzing hoe het de volgende zondag zal gaan. De Union van Soustelle heeft onverwachte resultaten geboekt; de socialisten blijven op het peil van 100 zetels, al moet Mollet in het noorden een herstemming aanvaarden; de communisten lo. pen tot 50 A 40 zetels achteruit; de conservatieven onder Pinay hebben ook verliezen te incas seren. Men krijgt van deze eer ste dag de indruk, maar meer dan een indruk is het niet, dat De Gaulle inderdaad zijn nrest'ge zó krachtig heeft gevestigd, dat Frankrijk een Kamer zal krij gen, die een behoorlijk werken de regering kan investeren. Een ander punt, dat in West- Europa in sterke mate de aan. dacht trekt, is de vraag hoe het met de economische verhoudin gen zal gaan. De Engelsen heb ben 't blijkbaar de Fransen zeer ten kwade geduid, dat zij hun laatste „neen" voorlonig hebben gehandhaafd. Zij hebben de on derhandelingen niet willen her vatten en daardoor wellicht de zaak bovenmatig gedramatiseerd. Nu is De Gauile gaan praten met Adenauer en men verwacht een zekere mate van toegeven van de Fransen. Tezelfdertijd is de Benelux met bemiddelings-voor. stellen gekomen en, met als stok achter de deur, een dringend ver zoek aan Amerika om z'ch deze zaak aan te trekken. Geheel ho peloos staat het er dus nog niet voor. Het door Nederland ge wenste ton.overleg kan nog elke dag plaats hebben. Bovendien krijgt Engeland steun, doordat de Scandinavische landen, waar mede het nauw is verbonden, zich tegen Frankrijk en tegen zijn protectionisme keren. Maar het ware natuurlijk beter ge weest indien West-Europa deze zaak, naar men gehoopt had, in onderling overleg kon opknap pen. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Het hoofdbestuur van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale in Ne derland heeft medegedeeld dat de houding van de C. B. C. ten op zichte van de boycot.actie tegen de zgn. goedkope vlag-schepen niet gewijzigd zal worden door de rechterlijke uitspraak in het kort geding dat over deze actie in Rotterdam aanhangig is ge maakt. Haar houding is bepaald door overwegingen die reeds eer der bekend zijn gemaakt. (Advertentie.) Grenulaan 21 Terneuzen, Telef. 2568 DAG EN NACHT. De Westdultse bandskanselier Adenauer heeft vrijdag op een ver gadering van afgevaardigden van zijn christendemocratische partij verklaard dat men zich kalm moest houden ten aanzien van de kwestie-Eerlijn. De toestand was nog ernstig en de spanning was niet afgenomen maar er was nu tenminste meer tijd voor overleg en bestudering van mogelijkheden voor een tegenzet. Men moest niet direct maar reageren op de eerste indru;...cn en geen tijd verspillen met teveel gepraat want dat zou de Sowjet- Jnie tot nieuwe zetten uitlokken in d ehoop dat het Westen murw zou worden. Het Westen moest niet teveel plannen maken. Het enige antwoord op de Sowjetrus- sische bedreiging was kalmte zo als de bevolking van Berlijn die toonde. De president van de rechtbank te Rotterdam, m.r. J. G. L. Reu der, heeft vrijdagochtend in het kort geding, dat dinsdagmiddag voor hem diende en aanhangig was gemaakt door de Scheep vaart Vereniging Zuid tegen de Nederlandse Lond van Vervoers- pcrsoncel, aangesloten bjj het N.V.V., en de Nederlandse R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonïfaeius", de Scheepvaart Ver eniging Zuid haar vordering ont zegd. Deze werknemersorganisaties hadden gehoor gegeven aan de oproep van de I.T.F. de zgn Panhonlibeos-schepen, de „goedkope-vlag-schepen", van 1 tot en met 4 december a.s. te boycotten. De vordering van de scheep vaartvereniging was de gedaag den te bevelen binnen 24 uur na het vonnis van de president de aan hun leden en andere haven arbeiders gedane aanzegging tot staking in te trekken en hun leden mede te delen, dat het aan bod de volledige financiële con sequenties van deze actie te dra gen is ingetrokken en zich te ont houden van elke financiële steun aan hun leden en de andere ha venarbeiders. Dit alles op straffe van een dwangsom van 100.000 voor iedere dag dat gedaagden in gebreke blijven. Mr. W. Schadee, optredend voor de Scheepvaart Vereniging Zuid, zei na afloop, onmiddellijk tegen dit vonnis appèl te zullen aantekenen. Deze zaak zal dan moeten die nen voor het gerechtshof te Den Haag. AUSTRALISCHE VAKBONDEN ZULLEN SCHErEN ONDER GOEDKOPE VLAG BOYCOTTEN. De Australische vakbonden van zeelieden hebben besloten alle ""hepen die onder de vlag van Panama, Honduras, Liberia of Costa Rica varen, te boycotten, tenzij hun reders speciale over eenkomsten met de vakbonden sluiten, wa-rbij aan de beman ningen Australische lonen en ar beidsvoorwaarden worden gega randeerd. Dit besluit werd met algemene stemmen genomen in een spe ciale bijeenkomst van de Zee- transportraad te Sydney. (Advertentie) en nimmer ruw of schraal, r Tube 95 ct. Het is de Hamamelis die het 'm doet De voornaamste Amerikaanse bladen noemen de Russische voor stellen inzake de status van West-Beriijn een ultimatum on danks de verzekering van Ciiroes- jtsjef dat ze niet ais zodanig zijn bedoeld. De „New York Herald Tribu ne" zegt dat Chroesjtsjef plan nen maar weinig ruimte laten voor onderhandelingen, want in gaan op deze plannen in hun hui dige vorm betekent in feite, dat de Westelijke mogendheden West- Berlijn „op een schaal" aan de communisten overhandigen, al dus het blad. Ook de „New York Times" ziet niet veel heil in de Russische plannen, zij hebben slechts één verdienste, n.l. het voorstel om de openhartige besprekingen over Berlijn voor een half jaar uit te stellen, zo schrijft het blad. De „Times" schrijft dat Cl'rues jtsjefs berekeningen gebaseerd zjjn op de veronderstelling dat zijn voorstellen inzake Berlijn door het Westen verworpen zul len worden. Zijn onmiddellijk doel is straks te kunnen zeggen, dat de Weste lijke mogendheden het slechts aan zichzelf te danken hebben als er nieuwe moeilijkheden ont staan mochten, daar zij ton vriendschappelijke regeling heb ben verworpen. Als de Russen niet de hoop koesteren dat hun voorstalen zonder meer door het West;n zullen worden aanvaard en tege lijkertijd geen gevaarlijke crisis willen forceren, moet één van hun doelstellingen op langere ter mijn wel zijn het Westen zover te krijgen dat het zich meer met de Oostduitse autoriteiten inlaat, aldus het blad, dat het echter ook ogelijk acht dat de Russen op deze wijze willen trachten de be sprekingen over de Duitse kwes tie weer op gang te brengen. De „Manchester Guardian" dringt er op aan de Russische voorstellen niet volledig te ver werpen, omdat zij enkele elemen ten bevatten voor een mogelijke Omstreeks kwart over één gisternacht Is van de Krulsersteiger In Den Helder een personenauto te water geraakt. Daarbij zijn vier mensen om het leven gekomen. Eén van de slaclitoffers is de be stuurder, de sergeant geschutmaker Konstabel J. M. C. S. Het on. geluk zo deelt de Marinevoorlichtingsdienst mee( is waarschijnlijk te wijten aan de dichte mist. Langszij de kruisersteiger lig gen aan weerszijden resp. de „Zeven Provinciën" en de „De Ruyter". Door de mist heeft de bestuurder waarschijnlijk niet kunnen zien welke kant hij moest op rijden om aan de landzijde van de steiger te komen. In de auto zaten het echtpaar Steenaert, mevr. Vis en haar nichtje. Het gezelschap had een bezoek gebracht aan de kruiser „De Ruyter". Bij het vertrek van de steiger reed de auto, in plaats van landwaarts, in de richting van het water. Uit het remspoor, dat de auto achterliet, kan wor den afgeleid dat de bestuurder zijn vergissing te laat heeft ont dekt. De auto sloeg over de kop en stortte van de vier meter hoge kade in het daar tien meter die pe water. Vrijwel onmiddellijk na het ongeluk waren brandweer en duikers van de marine ter plaatse. Het kostte echter geruime tijd voor duikers de auto hadden ge vonden en vastgemaakt. Toen de wagen boven water werd ge haald bleek zij de stoffelijke overschotten van drie personen te bevatten. I-Iet ontzielde lichaam van me vrouw S. werd later uit het wa ter opgehaald. Men vermoedt dat zij bij het ongeluk door de voor ruit van de auto is geslagen. overeenkomst. In de eerste plaats is het noodzakelijk dat de Rus sen, als de Franse Amerikaanse en Britse troepen uit West-Ber iijn teruggetrokken mochten wor den, tegelijkertijd Oost-Dutisiand verlaten. Voorts is het nodig, Jat er voor die tijd schikkingen zijn getroffen voor de hereniging van Duitsland in vrijheid, zelts ais men het dan nog niet eens i< ge worden over wijzigingen in nel Oostduitse en Weslduilse regime, aldus het blad. FRANSE REACTIES. „l'Aurore", een rechts georiën teerd Frans blad, zegt in een hoofdartikel te hopen dat Dulles de situatie rond Berlijn niet in gewikkelder zal maken door „een van die flaters waarin hjj zo steik is". Moskou heeft de nieuwe nota juist op het ogenblik overhan digd, waarop het Westen in ver warring was geraakt door Dul les" verklaring over mogelijke onderhandelingen met de Oost duitsers die als agenten van Moskou optreden, aldus het blad. De conservatieve „Figaro" noemt de Russische nota een uit daging aan de solidariteit van het Westen. Door onderhandelingen aan te bieden en voorstellen te doen voor waarborgen van de Ver. Naties inzake Berlijn trachten de Rus sen de vrees weg te nemen en de publieke opinie in het Westen in verdeeldheid te brengen, aldus het blad. De woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vrjjdag, op zijn da gelijkse persconferentie, in ant woord op een vraag verklaard dat het Britse standpunt is, dat de bestaande internationale over eenkomsten inzake Duitsland en Berlijn niet eenzydig kunnen worden opgezegd. Hij voegde hieraan toe: „Groot- Brittannië zal zijn verplichtingen nakomen". Desgevraagd verklaarde de woordvoeder dat hij hier het oog had op het verwerpen, in de Sow- wetrussische nota van donderdag j.l., van de in 1944 en 1945 door de „grote vier" met betrekking tot Berlijn gesloten verdragen. De woordvoerder zei ook dat, terwijl met de uitdrukking „be staande internationale overeen komsten" deze verdragen werden bedoeld, de uitlating over Enge- lands verplichtingen sloeg op de waarborgen, die de Westerse mo gendheden na de oorlog met be trekking tot de handhaving van de huidige status van Berlijn hadden verstrekt. In antwoord op een vraag naar het Engelse standpunt m.b.t. het Russische voorstel voor onder handelingen over het Sowjet- plan, om van West-Beriijn een vrije stad te maken, verklaarde de woordvoeder o.m.: „Wij zijn altijd bereid geweest tot bespre kingen over de toekomst van Duitsland, dus ook over de sta tus van Berlijn. Dit is nog eens duidelijk gemaakt in de Britse nota, die 30 september j.l. aan de Sowjetrussische regering is over handigd". Een woordvoerder van de Sowjetrussische ambassade in Oost-Berljjn verklaarde vrjjdag dat de toestand „zeer ernstig cn ingewikkeld" zou worden als de Westelijke mogendheden de Sowjet-voorstellen ten aan zien van Berljjn zouden ver werpen. Hij zei aan Duitse journalisten in antwoord op gestelde vragen, dat het V'esten, na het verstrij ken van de gestelde termijn van .'.es maanden voor het liquideren van het bezettingsregime in Ber lijn, vergeefs bij de Sowjets zou aankloppen. I-Iet werd niet ver wacht dat het hoofdkwartier van de Sowjetrussische commandant in Oost-Berlijn voor het verstrij ken van de zes maanden geheel opgeheven zou zijn. De Britse minister van Bui tenlandse zaken, Selwyn Llojd, zei in een rede te Liverpool niet te geloven dat de bestaan de viermogendheden-overeen- k&imten over Beriijn eenzijdig konden worden verloochend ol ingetrokken. De Westduitse minister voor zaken geiieel Duitsland betref fend, Lemmer, heeft vrijdag in West-Duitsland verklaard, dat de federale regering in Bonn de Sowjet-nota inzake Berlijn on voorwaardelijk zal verwerpen. West-Duitsland zal overleg ple gen met zijn bo..d&.:noten, opdat er een eensluidend antwoord aan de Sowjet-Unie kan worden ge geven. Lemmer was ervan over tuigd dat de huidig onrustige toe stand eens zal eindigen op een topconferentie. Het aantal Oostduitsers dat naar West-Beriijn uitwijkt is aan zienlijk gedaald. In november vroegen circa 7000 Oostduitsers a.iel in West-Beriijn, tegen 10.400 in oktober. In Wash:ngtop verwacht men, dat het antwoord van de Weste lijken aan Moskou niet voor de vergadering van de NAVO-mi- nisterraad in december zal wor den verzonden. De econommische toestand van West-Beriijn is op het ogenblik veel gunstiger dan tijdens de blokkade van 1948. West-Beriijn blijft echter af hankelijk van steun van de rest van West-Duitsland, zo is door Westberlijnse functionarissen meegedeeld. De industriële produktie van West-Beriijn heeft het niveau van de Bondsrepubliek nog niet bereikt. Na de blokkade telde dit deel van Berlijn 300.000 werklo zen. Op het ogenblik zijn er nog c.d. 9.000 inwoners zonder werk. Dit is echter voor een groot deel het gevolg van de stroom vluch telingen uit Oost-Duitsland. De meeste produkten die West- Beriijn nodig heeft, komen uit de rest van West-Duitsland. Bijna alle levensmiddelen worden inge voerd. De stad brengt echter een belangrijk quantum elektrische apparaten op de wereldmarkt en bezit een omvangrijke textielin dustrie. Oost-Duitsland is de grootste leverancier van bruinkool, dat in Oost-Duitsland goedkoper is te krijgen dan in de Bondsrepu bliek. Volgens Westelijke waarne mers is de levensstandaard in West-Duitsland veel hoger dan in Oost-Duitsland. Vele Oost duitsers komen nog steeds naar dit deel van Berlijn om kleren, textiel en andere goederen te kopen. De V. S. hebben zich bereid verklaard aan nationalistisch China zware houwitsers van het kaliber 240 mm te leveren en binnen een jaar vliegende bom men van het type Matador die al op Formosa zijn, aan de natio nalisten over te dragen. De Ma tador is een wapen dat vanaf de grond gebruikt wordt tegen doe len op de grond. De lyelingelichte kringen te Taipeh die dit meedeelden, zei den dat spoedig een aantal van de houwitsers op Formosa zal aankomen. De Matadors die thans geheel onder Amerikaan se competentie vallen, zullen wor den overgedragen zodra de op leiding van nationalistische tech nici zal zijn voltooid. Van Ame rikaanse noch van nationalisti- j» sche zijde wilde men het bericht over de Matadors bevestigen of ontkennen. Een gordel van hogedrukgebie- den strekt zich uit van de Azo- ren via Schotland naar de Zwarte Zee. Aan de N.O.-flank hiervan trekken depressies van Groen land naar Scandinavië en van daar naar Rusland. Deze heb ben uit een groot deel van Zwe den en Noorwegen de vorst weer verdreven. In Rusland kon de vorst zich evenwel bijna overal handhaven. De koude lucht is tot Wenen en Berlijn gevorderd, maar ver oorzaakt daar niet meer dan lichte vorst. In ons land voerden vrijdag Oostelijke winden gelei delijk koudere en wat drogere ZONDAG 30 NOVEMBER lucht aan, waarin enkele ver spreide opklaringen voorkwa men. Hoewel de temperatuur nog iets verder naar beneden zal gaan, wordt gedurende het week einde geen vorst van betekenis verwacht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdag ochtend- tot zaterdagavond. Iets lagere temperaturen. Overwegend droog, zwaar be wolkt en nevelig weer, met slechts enkel verspreide opkla ringen. Zwakke tot matige ooste lijke wind. Iets lagere tempera turen. Breskens v.m. 3.51 n.m. 4.08 Terneuzen 4.26 4.43 ZON MAAN Hansweert 5.06 523 op onder op ondei Walsoorden 5.16 5.33 Nov. 29 8.22 16.34 19.37 10.3O MAANDAG 1 DECEMBER 30 8.23 16.34 20.40 11.10 v.m. n.m. Dec. Breskens 4.27 4.52 1 8.24 16.33 21.47 11.44 Terneuzen 5.02 5.27 2 8.26 16.32 22.57 12.15 Hansweert 5.42 6.07 3 8.27 16.32 12.43 Walsoorden 5.52 6.17 4 8.29 16.31 0-10 13.10

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1