GA FLITSEN De Frans-Westduitse besprekingen over gemeenschappelijke markt en vrijhandelszone De tweede ronde van de Franse verkiezingen De kwestie-Berlijn Stakingen in Italië Duits blad had interview met Dr Subandrio De inflatie in Engeland AUTO-RIJLESSEN Weero verzicht &mnjsmooF/: HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT DONDERDAG 27 NOVEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1537 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P, J. van de Sande, Terneuzen CHROESJTSJEF OVER DE VOORGESTELDE STAKING DER KERNWAPENPROEVEN DE GENEEFSE CONhbRLiN'liJc, OVER HET VOORKOMEN VAN VERRASSINGS AANVALLEN Communiqué DEENS BEROEP OP FRANKRIJK EN WEST-DUITSLAND KONINGIN JULIANA BEZOCHT GROTTEN VAN HAN MANDAAT VAN HONGAARSE REGERING VERLENGD Britse nota Dulles Gevaariijk weer Mis die aansluiting niet! DE ONDER GOEDKOPE VLAG VARENDE AMERIKAANSE SCHEPEN hebten"o'vertuTgd"dat"'ln- De permanente NAVO- raad en de kwestie-Berlijn De kwestie-Cyprus in de politieke commissie Anti-semitisme in West-Berlijn SCHIPPERS Frankerlng by abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Kedactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Woensdagmiddag hebben de Franse premier, generaal Char les de Gaulle, de Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Ade nauer en hun raadgevers beraad slaagd over de voornaamste eco nomische en politieke beginselen, die aan de instelling van een Europese gemeenschappelijke markt ten grondslag moeten lig gen. De Duitse minister van Econo mische Zaken, dr. Erhard, zette .De Sowjetrussische premier en partijleider Chroesjtsjef heeft in een brief aan de Britse predikant R. Waters, leider van een Lon- öense groep, die een campagne voert om tot afschafxing van kernwapens te komen verklaard dat hij het Brits-Amerikaanse voorstel, om de proefnemingen met kernwapens voor een jaar te schorsen, verwerpt. „De voorbereiding der proeven vergt ongeveer een jaar. Enge land en de Ver. 3,aten deden hun voorstel, nadat zij juist op uitge breide schaal proeven met kern wapens hadden genomen. Hun voorstel valt dus te vergelijken met de verklaring van iemand die, na juist een uitgebreid mid- dagmaal te hebben genoten, ver klaart dat hij tot het avondeten in hongerstaking zal gaan", aldus Chroesjtsjef. De vertegenwoordigers van democratische en communisti sche landen, die thans te Genève beraadslagen over het ontwer pen van methoden, om onver hoedse aanvallen te voorkomen, hebben woensdag op hun veer tiende bijeenkomst, weer geen overeenstemming kunnen berei ken over het opstellen van een agenda. Van gezaghebbende Westerse zijde is na de bijeenkomst verno men dat de Westerse deskundi gen hun denkbeelden over de h.i. beste werkwijze reeds hebben uiteengezet en dat het thans aan de communistische vertegen woordigers is om uit te maken, of de besprekingen voortgang kunnen vinden. De leider der Amerikaanse vertegenwoordiging, William Foster, gaf woensdag een gede tailleerde uiteenzetting van de door het Westen ingediende technische voorstellen. De Sowjetrussische ondermi nister van Buitenlandse Zaken, Koeznetsof verklaarde, dat zijn delegatie de Amerikaanse ver klaring zal bestuderen. Van gezaghebbende Sowjetrus sische zijde wordt vernomen, dat Koeznetsof waarschijnlijk van daag zal antwoorden. De bijeen komst van woensdag heeft 75 minuten geduurd. Van Westerse zijde wordt aan deze besprekingen door verte genwoordigers van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frank rijk, Italië en Canada deelge nomen. het Duitse standpunt uiteen, ter wijl zijn Franse ambtgenoot van Financiën en Economische Za ken de Franse zienswijze uiteen zette. Overeen werd gekomen dat beide afvaardigingen een' ge meenschappelijke verklaring zul len uitgeven, waarin doel en draagwijdte van de voorgenomen Europese gemeenschappelijke markt en met name het aandeel van Frankrijk en West-Duitsland daarbij, uiteen zullen worden ge zet. Besloten is, de Europese com missie der E. E. G. te verzoeken een onderzoek in te stellen naar het vraagstuk ener definitieve regeling van de betrekkingen tussen de zes landen, die tezamen de gemeenschappelijke Europese markt in het leven zullen roepen en de rest der wereld. Dit onderzoek zou in een pe riode van vijf tot zes maanden moeten worden uitgevoerd. In die tijd zouden de onderhandelin gen tussen de zes E. E. G.-lan- den en de elf O. E. E. S.-staten worden opgeschort. Naar verluidt, is het de wens van Frankrijk en West-Duitsland om een middenweg te vinden, waarbij enerzijds een mislukken der besprekingen over de vrij handelszone en anderzijds einde loze besprekingen in de huidige vorm zouden worden vermeden. Men legt in Franse kringen de nadruk op de bijzonder hartelijke geest, waarin de besprekingen worden gevoerd. Het doel van het onderzoek, dat de Europese commissie der E. E. G., zou moeten uitvoeren, zou zijn het vaststellen van een gemeenschappelijke basis der zes E. E. G.-landen, waarvan zou kunnen worden uitgegaan bij onderhandelingen, die eerst met de elf andere O.E. E. S.-staten en vervolgens met de bij de G. A. T. T. aangesloter landen over de economische betrekkingen der betrokken naties zouden moeten worden gevoerd. Hierbij zal in de eerste plaats worden uitgegaan van hand having der samenhorigheid van de zes E. E. G.-landen. Een en ander zal nog nader worden besproken op de bijeen komst van de raad van minis ters van de E. E. G., die 3 decem ber a.s. te Brussel zal worden ge houden. In een gemeenschappelijk com muniqué, dat na de besprekin gen werd uitgegeven, wordt ge zegd dat de regeringsleiders van Frankrijk en West-Duitsland op nieuw uiting hebben gegeven aan hun vastbeslotenheid om, in overeenstemming met de rege ringen van België, Nederland, Italië en Luxemburg, hun sa menwerking op economisch en politiek gebied voort te zetten. „Deze samenwerking is geens zins in strijd met het samengaan met de andere O. E. E. S.-landen, het is integendeel de bedoeling dit laatste te handhaven en ver der te ontwikkelen", aldus het communiqué. Er wordt ook in gezegd, dat de Franse eerste mi nister en de Westduitse bonds kanselier hebben gesproken over de maatregelen, die met in gang van 1 januari 1959, wan neer de Europese gemeenschap pelijke markt van kracht wordt, kunnen worden genomen. „Deze maatregelen zullen worden on- Zondag a.s., bij de tweede ron de van de verkiezingen voor de Franse Nationale Vergadering, moet beslist worden over nog 426 zetels voor het moederland. Voor de tweede ronde staan 1500 kandidaten, tegen 2800 bij de eerste ronde vorige zondag, toen er 435 niet aan het vereiste mi nimum van vijf procent toekwa- nien en daardoor hun waarborg som van ongeveer duizend gul den aan de staat verspeelden. In de eerste ronde viel de beslissing voor 39 zetels voor het moeder land. De voorzitter van de aftreden de Nationale Vergadering, twee voormalige premiers, zes voor malige kabinet-ministers en drie andere politieke leiders, die bij de eerste ronde geen absolute meerderheid in hun district ver kregen, hebben zich inmiddels teruggetrokken. De mogelijkheid bestaat dat nog meer kandidaten het zullen opgeven. De communistische partij trekt haar kandidaten uit vijftien districten terug ten gunste van andere tegenstanders van De Gaulle. In de industriestad Rijs- sel zullen zij echter hun steun geven aan een socialist die bij de volksstemming „ja" heeft ge stemd, omdat zij aldus de Gaul listische kandidaat Leon Del- Becque hopen te verslaan. Roger Frey, secretaris-gene raal van de Gaullistisch gezinde „unie voor de nieuwe republiek" verklaarde op een persconferen tie: „wy zijn geen rechtse partij. Wij hopen dat de socialisten met ons in de toekomstige regering zullen samenwerken. Naar mön mening is het verkeerd te zeggen dat de nieuwe Nationale verga dering een rechts parlement zal zijn. Hoe zwakker de traditioneel linkse vertegenwoordigers in het nieuwe parlement zijn, des te meer zal onze groep er toe nei gen een nieuwe vertegenwoordi ging van links te worden", derworpen aan het oordeel van de andere E. E. G.-leden, even als gemeenschappelijke aanbe velingen voor een bestudering van een meerzijdige samenwer king tussen de zes E. E. E.-sta ten en de overige elf O. E. E. S.- landen", aldus het communiqué. Incident voor het hotel te Bad Kreuznach. Twee mannen in een auto heb ben woensdag voor het hotel te Bad Kreuznach, waar de Franse minister-president, generaal De Gaulle, en de Duitse Bondskan selier, dr. Adenauer, bijeen wa ren, foto's uitgedeeld van vak bondsleden die te Keulen voor een „vrij Algerië" demonstreren. De auto reed naar het einde van de brug die naar het hotel leidt. Op de auto was een spandoek met het woord „Aigerië" aange bracht. Een Franse persfotograaf scheurde het doek van de wagen. Het werd later, toen de auto weg reed, door een jongetje aan oe twee inzittenden teruggegeven. Op de foto's stond, dat ze zijn uitgegeven door de sociaal-demu- cratische jeugdorganisatie „De Valken" te Keulen. De bestuurder van de auto zei teg^n verslaggevers, dat hij geen Algerijn is. Hij en de anderen behoren tot de socialistische jeugdorganisatie van Keulen. Bij het wegrijden van de auto zag men er een politieman inzit ten. Een andere politieagent zei, dat de bestuurder is aangehou den. Denemarken heeft dinsdag een krachtig beroep gedaan op Frankrijk en West-Duitsland dar ere als de zes landen van de Europese Economische Gemeen schap op 1 januari a.s. overgaan tot wederzijdse verlaging van de tarieven en de kwantitatieve in- voerbelemmeringen, geen discri minatie ten aanzien van de han del met andere Europese landen zal plaats vinden. Denemarken wees er op, dat het zijn uitvoer van landbouwprodukten naar de zes landen van de E. E. G. wil handhaven en uitbreiden. Koningin Juliana heeft tijdens de jachtpartij van de Belgische koninklijke familie, die maandag j.l. in de bossen rondom Bastog- ne gehouden is, in gezelschap van koning Leopold een bezoek gebracht aan de grotten van Han. De koninklijke gasten wer den verwelkomd en rondgeleid door de directeur de heer J. de Montpellier en baron De Pier pont. Het gezelschap verbleef geruime tqd in de gangen en za len met hun befaamde druip steenformaties. De nieuwe Hongaarse natio nale vergadering die op zestien november werd gekozen, heeft woensdag op haar eerste bijeen komst het mandaat van de rege ring onder leiding van Ferenc Muennieh verlengd. Voorts wer den president Istvan Dobi en de voorzitter der vergadering, San- dor Ronai, herkozen. De bijeen komst wérd bijgewoond door oud-premier Janos Kadar, die eerste secretaris der Hongaarse communistische partij is. Engeland heeft een nota aan Moskou gezonden over de kwes tie-Berlijn, waarin duidelijk het Britse standpunt uiteen is gezet, zo heeft de Britse minister van staat Ormsbygorc woensdag in het Lagerhuis bekendgemaakt. Hij wilde echter niet zeggen wanneer en door wie die nota aan de Sowjet-Unie is gezonden. Waarnemers nemen aan, dat Engeland de Sowjet-Unie heeft gewaarschuwd voor de conse quenties van een wijziging in het huidige delicate maciitsevenwicht in Berlijn. Er zijn tot op heden geen berichten ontvangen over gelijke stappen van Frankrijk of Amerika. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles, heeft verklaard dat bij een eventuele overdracht van de controlepos ten op de toegangswegen tot Ber lijn aan de Oostduitsers, het Wes ten zich eventueel alleen met deze Oostduitsers zal inlaten als „agenten" van de Russen. Dit zal echter nooit betekenen dat het Westen aanvaardt, dat het Oost- duitse regime de Russische ver- Het grootste gedeelte van de 100.000 arbeiders der Italiaanse staatsspoorwegen is hedennacht in staking gegaan, om kracht bij te zetten aan eisen tot loons verhoging. De betrokkenen willen hun lonen zien vastgesteld volgens 'n glijdende schaal, waarbij deze automatisch worden verhoogd, wanneer de kosten van levens onderhoud stijgen. Ook bepaalde uitkeringen en het pensioen zou- vc or keel en lucht wegen In een ver standig gezin staat nu een fles 'AKKER SIROOP Het onafhankelijke te Ham burg verschijnende dagblad „Die Welt" citeerde woensaag de In donesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Subandrio, die in een interview had gezegd, dat de Westerse democratie in de Aziatische landen ingestort was". Volgens een artikel in „Die Welt" was het interview gehou den toen dr. Subandrio vorige week in Bonn was na zijn be zoeken aan Washington en Lon den en vóór zijn vertrek naar Moskou. Het blad schreef, dat 't groot ste deel van het 'vraaggesprek (Advertentie) niet voor publikatie bestemd was. Het blad deed de suggestie dat West-Duitsland bijstand moet verlenen aan Indonesië dat in groot gevaar is door de com munisten te worden „opgeslokt". „Indien er thans vrije verkie zingen in Indonesië zouden wor den gehouden, zouden de com munisten aan de macht komen met de hulp van het Westerse parlementaire systeem", aldus „Die Welt". Het blad citeerde dr. Subandrio als volgt: „Na mijn besprekin gen met minister Dulles waren vele verschillen uit de weg ge ruimd. Ik verwacht dat thans nauwere betrekkingen zullen worden gevestigd. Ik geloof dat thans duidelijk is dat de Westerse democratie in alle Aziatische landen ingestort is. Ik geloof dat gebeurtenissen in andere landen de Amerikanen erva den gelijke tred met deze kosten moeten houden. De staking is uitgeroepen door de twee grote vakbonden, die rèsp. onder christen-democrati sche en communistische leiding staan. Men verwacht, dat het treinverkeer er vandaag gro tendeels door zal worden stil ge legd. De communistische leiders van de vakbond, waarbij de Italiaan se P. T. T.-arbeiders zijn aange sloten, hebben hun volgelingen opgeroepen om woensdag, te zes uur, eveneens voor 24 uur in sta king te gaan. Het merendeel van de 190.000 personeelsleden van de Italiaan se staatsspoorwegen en ongeveer 60.000 postbeambten zijn woens dag niet naar hun werk gegaan. Zij staken vierentwintig uur om hun looneisen kracht bq te zet ten. De spoorwegstaking treft on geveer 6.000 treinen. Op de be langrijkste spoorlijnen functio neren mannen van de Italiaanse genie als machinisten en trein bestuurders. Het leger was van plan woensdag 95 treinen te laten rijden. De spoorwegarbeiders hebben woensdag in Italië de gehele dag gestaakt. Ook postambtenaren en chauffeurs hebben aan de staking deelgenomen, die voor 90 a 95 procent effectief was. De stakers eisen verbetering van de arbeidsvoorwaarden. In Genua, waar de bemanning van drie schepen in staking is, hebben 4.000 havenarbeiders uit sympathie woensdag het werk gedurende zes uur neergelegd. Ook in andere takken van bedrijf zijn sympathiestakingen gehou den. De journalisten hebben een staking van 24 uur aangekon digd, maar geen datum bekend gemaakt. antwoordelijkheden en verplich tingen van het verdrag van Pots dam heeft overgenomen, zo ver klaarde hij woensdag op zijn persconferentie in Washington. Frankrijk, Engeland en Ameri ka zijn dit met West-Duitsland overeengekomen. Het contact met de Oostduitsers onder deze voor waarden zou overigens nog van de omstandigheden van het ogen blik afhangen. De kwestie waar het om gaat is volgens Dulles, of de Sowjet- Unie eigenmachtig haar verant woordelijkheden aan Qost-Duits- land kan overdoen. Amerika is niet van plan zijn rechten op toegang door de lucht, over de weg, per spoor en via de kanalen tot Berlijn op te geven, zo voegde Dulles hieraan toe. Hij vermeed evenwel een direct ant woord te geven op de vraag of het Westen geweld zal gebruiken om zijn recht door te drijven als Oost-Duitsland de toegangen tot West-Berlijn zou afsluiten. Het Westen heeft geen enkele van zijn rechten afgeschreven, zei Dulles, doch de kwestie van het gebruik van geweld is een aca demische, want noch Chroesjt sjef noch iemand anders heeft gesuggereerd dat het Oosten de toegang tot Berlijn voor het Wes- „en wil afsluiten. Er bestaat principiële overeen stemming tussen de Westelijke mogendheden over de kwestie- Berlijn, zei Dulles voorts. Hij voorzag geen gevallen waarin meningsverschillen tussen de Westelijken zouden kunnen rij zen. De Amerikaanse minister ge loofde, dat Chroesjtsjef met zijn aanvankelijke verklaring over Berlijn waarbij hij zich ba seerde op vermeende schendin gen van de overeenkomsten van Potsdam vermoedelijk wat ver was gegaan en dat de Russen nu nagaan of zij geen betere argu menten hebben, zo er al argu menten zijn. Mogelijk ook beseft men in Moskou dat Poolse terri toriale aanspraken op Duitsland, die gebaseerd zijn op de overeen komst van Potsdam, in het ge drang kunnen komen als die overeenkomst wordt opgezegd. BONN VERBAASD Een Westduitse regerings woordvoerder verklaarde woens dagavond naar aanleiding van Dulles' verklaringen, dat Sn Bonn niets bekend is over een overeenkomst" dat de Westelijke mogendheden wellicht met Oost- duitse functionarissen contact zullen hebben, doch alleen als „agenten" van de Russen op de controleposten bij Berlijn. Op de vraag, of de Westduitse regering op dit punt met Dulles' verklaring instemt, antwoordde de woordvoerder, dat in zo'n be langrijke kwestie als deze geen commentaar kan worden gege ven vóór men de officiële tekst van Dulles' verklaring had be studeerd. Ook in geallieerde kringen in West-Berlijn was men woensdag verbaasd over de verklaring van Dulles en ook hier wilde men geen officiële commentaar leve ren zolang de officiële tekst niet beschikbaar was. De Amerikaanse reders, die nmi schepen onder goedkope vlag laten varen, zullen hun schepen waarschijnlijk aan Europese be langen moeten verkopen, indien de voorgenomen boycott door de betrokken vakbonden volledig slaaft zo heeft een woordvoer der van deze reders woensdag verklaard. Erling Naess, voorzit ter van het Amerikaanse comité voor de vlaggen van noodzaak, dat zoals bekend, opgericht is om de strijd tegen de goedkope vlag gen te beantwoorden, zeide in een persconferentie, dat indien dit geschiedt de Ver. Staten voor het vervoer van vitale materialen zoals ruwe olie, ijzererts, bauxiet en kolen geheel afhankelijk zou den zijn van buitenlandse reders. Sir Harold Howitt, lid van een door de Engelse regering be- v. r vi»J donesië een stap voorwaarts deed toen het een geleide democratie koos. Wij hebben tenminste de martijen in het parlement behou den In het artikel werd gezegd dat ofschoon Indonesië de laatste tijd meer begrip in het Westen ondervond, er vraagstukken ble ven bestaan waarvoor het zich misschien tot Moskou zou moe ten richten om steun. Volgens 't blad behoorde hiertoe ,,'t vraag stuk West Nieuw-Guinea, waar in de Westerse landen weigeren zich achter het standpunt van Indonesië te scharen, omdat zij niet tegen hun Nederlandse bondgenoten willen ingaan. Over dit onderwerp merkte dr. Subandrio volgens het blad op: „Voor ons is dit vraagstuk gro ter dan het vraagstuk van scha devergoeding voor de genationa liseerde Nederlandse bedrijven misschien voor de Nederlanders is". Verder was er nog het vraag stuk van het zoeken van een andere stapelplaats voor Indo nesische export na de breuk met Nederland. Hij zei dat Indonesië een andere plaats zocht voor Am sterdam. Londen heeft de grootste mo gelijkheden. Uit oogpunt van re aliteit is Londen het beste. Maar er is nog niets beslist. Wij zul- 1n alle mogelijkheden bestude- en, zelfs in Zuid-Slavië in ver- and met de doorvoer naar het Oosten. zen, de produktiviteit en de in komens, heeft woensdag in een conferentie van zakenlieden te Brighton verklaard, dat Enge land op het ogenblik een mooie kans heeft om de inflatie geheel uit de wereld te helpen. De da ling van de invoerprijzen, het afnemen van de loonsverhogin gen en de daling der winsten zijn factoren, die ons ten dien ste staan en wij hebben daar door op het ogenblik een prach tige gelegenheid om de ziekte niet alleen tegen te gaan, maar zelfs te overwinnen, zo zeide sir Harold Howitt. Zogenaamde kruipende inflatie met haar cu mulatieve gevolgen, aldus sir Harold, kan spoedig galoppe rende inflatie worden en uit de hand lopen. Loonsverhogingen kunnen volgens sir Harold Ho witt geen schade doen, indien zij binnen de omvang van de stijging der produktiviteit blij ven. Door de dingen om te draaien en er op te staan, dat de lonen dienen te stijgen als de prijzen hoger worden, kan men de inflatie bestendigen. Naar de mening van sir Ha rold Howitt wordt de verant woordelijkheid voor de inflatie ook gedeeld door de winsten. De commissie voor de prijzen, de produktiviteit en de inko mens, waarvan sir Harold Ho witt lid is, is door de regering opgericht voor het uitbrengen van regelmatige rapporten over de economische toestand, om een stijging va de produktie te bevorderen en om buitengewone wincten en hoge looneisen tegen te gaan. De permanente NAVO-raad staat volledig achter de Ver. Sta ten, Groot-Brittannië en Frank rijk in hun houding in.de kwes tie-Berlijn, aldus werd woensdag in NAVO-kringen te Parijs ver nomen. De raad heeft woensdag op zijn wekelijk- - bijeenkomst de kwes tie-Berlijn besproken. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, Averoff, heeft woensdag in de politieke com missie der V. N.-ascemblee over het vraagstuk-Cyprus gezegd dat de Brit Nobie dinsdag een belangrijke verklaring aflegde toen hij zei dat Engeland ervan overtuigd is dat verdeling van het eiland grote ellende zal ver oorzaken en daarom niet als oplossing in aanmerking komt. Dit was ook het standpunt van de Griekse regering en recht vaardigde de Griekse verwer ping van het Britse plan dat men algemeen ziet als leidende tot verdeling van het eiland. In dien de Britten tegen verdeling zijn, dan moest men volgens Averoff wel geloven dat het plan door Turkije gesuggereerd is. De West-Duitse politie stelt een onderzoek in naar anti-se mitisme in Beriyn-Wilmersdorf een deel van de Britse sector van Berlijn. Ook de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, laat een onder zoek instellen naar het incident, waarbij anti-Joodse leuzen zou den zijn aangeplakt. Dit heeft de Britse minister van Staat voor Buitenlandse Zaken, Ormsby-Gore, woensdag in het Lagerhuis bekendge maakt, toen een Labourafge- vaardigde vroeg, of de minister op de hoogte was van herleving van anti-semitisme in West- Berlijn. (Advertentie) GRENULAAN 21 TERNEUZEN - TEL. 2568 Doordat in een groot deel van ons land de aanvoer van conti nentale lucht was afgesneden en er langzaam lucht van zee bin nenstroomde werden in 'n groot deel van het land de temperatu ren woensdagmiddag hoger. Ten noorden van de grote rivieren werden maxima van 69 graden gemeten, terwyi het station Ter schelling zelfs 10 graden meldde. In Brabant en Limburg vond deze temperatuurstijging vrijwel niet plaats. Op het vliegveld VRIJDAG 28 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens 2.46 2.53 Terneuzen 3.21 3.28 Hansweert 4.01 4.08 Walsoorden 4.11 4.18 ZON op onder Nov. 27 8.18 28 8.20 29 8.22 MAAN op ondei 16.36 16.35 16.34 17.49 18.40 19.37 8.54 9.45 10.30 Zuid-Limburg steeg het kwik zelfs niet hoger dan 2 graden. Inmiddels is in Noord-Rusland een flinke koude-inval voorgeko men waardoor het daar woens dagmiddag plaatselijk 25 graden en meer vroor. Deze koude lucht stroomt naar het westen en had woensdagavond Stockholm be reikt. Het is nu nog niet te be palen hoever deze lucht in de richting van ons land zal kunnen doordringen. Vandaag blijft in ieder geval tamelijk zachte en vochtige lucht vanaf Denemar ken en de Noordzee toestromen zodat de temperaturen niet veel zullen veranderen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Weinig verandering Zwaar bewolkt en nevelig weer met hier en daar wat mot regen of mist. Later in het noor den van het land mogeiyk enke le opklaringen. Zwakke tot ma tige noordoostelijke wind. De zelfde temperaturen als gisteren of iets hogere.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1