a Amerikanen blijven in Berlijn tot de Duitse kwestie is opgelost Griekenland vraagt onafhankelijkheid voor Cyprus De komende bespreking tussen De Gaulle en Adenauer Britse minister Maudling over de V rijhandelszóne Regering-Eyskens krijgt vertrouwen De toestand op Cyprus Italiaans-Tsjeehisch geschil Weero verzicht WEERBERICHT van smaak Rede van Nixon in Londen Politieke Commissie der Verenigde Naties AUTO'S SCHIPPERS ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER i r v ■B i vacuum K* BB BB BB BB BB BB BB it BB BB BB MHI Absolu- BB gd aroma.» BB ■B BB .jiiBsaa hauumV 'e koop: 1 Elektr. locomo- ief 10 wagons (Marklin), m rails, 2 olcktr. wissels n 1 kruising (Trix), z.g.a.n. rdres te bevragen: Bureau an dit blad. "e koop: Nieuwbouw Wo- ing, ruime hypotheek, ipoedig te aanvaarden irieven onder No. 769, Bu- eau var, dit blad. 'e koop: Woonhuis Donze- tisserstr. 108, is vrij Te evragen: Tholensstraat 50, 'erneuzen. 'e koop: Vier Hennen, aaand oud. V/. Leghorns, ludelandseweg 14. Terneu- iep Framkerixg bij abonnement! Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 cL WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1536 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentiepriis per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. De Amerikaanse vice-presi dent, Richard Nixon, heeft dins dag op een hem aangeboden lunch in Londen gezegd, dat de Amerikaanse regering onom wonden heeft blijk gegeven van haar vaste wil om in Berlijn te blijven totdat er een oplossing voor de Duitse kwestie is gevon den, die voor het Duitse volk aanvaardbaar is. BRUSSELSE STAKING GEËINDIGD De onderhandelingen ter be ëindiging van de gas- en elek triciteitsstaking in België hebben tot een akkoord geleid. Het werk is gisteren hervat. Bepaalde loonschalen zullen worden gewijzigd. De arbeiders die in deze verbetering niet delen krijgen een premie. Over 1958 zal oen produktiepre—';e van 2000 frank worden verstrVt. De regering heeft de partijen in het geschil verzocht overeen komsten te sluiten, die aan de arbeiders een billijk aandeel in de winst hunner onderneming verzekeren. BELGISCHE HAVEN ARBEIDERS ZULLEN AAN BOYCOT DEELNEMEN Belgische havenarbeiders te Antwerpen, Gent en Brugge zul len deelnemen aan de interna tionale boycot van schepen, die onder „goedkooe vlag" varen, welke volgpns de plannen van 1 tot 4 december zal worden toe gepast, zo deelde een woordvoer der van het Belgische verbond van transportarbeiders mede. DE CONFERENTIES TE GENEVE Sowjet-Unie verwerpt Westelijk voorstel De Sowjet-Unie heeft dinsdag het maandag ingediende Weste lijke voorstel tot inspectie door middel van lange-afstandsvlieg- iuigen ter voorkoming van een verrassingsaanval verworpen, al dus is dinsdag van Russische zijde te Genève vernomen. De Russen hebben op de des betreffende conferentie gezegd, dat het Westelijke voorstel niet voldoende garanties biedt tegen een aanval met dergelijke vlieg tuigen. Verder werd van Russische zijde vernomen, dat ook de eerste twee technische rapporten van Weste lijke zijde door de Russische af vaardiging werd verworpen, om dat ze geen oplossing aan de hand deden voor het probleem van het gevaar van verrassings aanvallen. Er waren dinsdag, na de der tiende vergadering, geen tekenen die erop wijzen, dat men spoedig uit de impasse over de agenda van de conferentie zal komen. Ik ben er voorts van overtuigd dat de Britse en Amerikaanse re gering gezamenlijk deze politiek zullen voortzetten, aldus Nixon. De Amerikaanse vice-presi dent verklaarde blij te zijn te kunnen constateren, dat Enge land en de Verenigde Staten op het ogenblik nauwer dan ooit se dert de tweede wereldoorlog ver bonden zijn wat hun doelstellin gen betreft. Nixon zeide dat de versch' len in visie tussen de Verenigde Sta ten en hun Europese bondgeno ten misschien aan de orde ge steld zullen worden op de bijeen komst van de ministers van Bui tenlandse Zaken en Defensie van de NAVO landen, die de volgende maand in Parijs zal worden ge houden. Hij was verder van mening, dat de geest van eenheid moet heersen bij de moeilijke bespre- kingen over de associatie van de E. E. G. en de 17 landen van de O. E. E. S„ die niet bij de E. E. G. zijn aangesloten. De voorzichtigheid gebiedt hier een onderscheid te maken tus sen het alles te boven gaande gemeenschappelijke doel en de concrete vraagstukken ter be reiking van dit doel. aldus Nixon die er in dit verband op wees dat de uitdaging van het internatio nale communisme zowel samen werking op economisch als mi litair gebied tussen de landen van de NAVO eist. Chroestjsjef kan zich niet er ger vergissen dan door te hande len op basis van zijn openlijk ge uite conclusie dat de winst van de democraten bij de Ameri kaanse verkiezingen van 4 no vember een weerspiegeling is van het gebrek aan vertrouwen in de leiding van Ll-enhower op het gebied van de buitenlandse politiek, aldus Nixon, die ver klaarde dat verreweg de grootste meerderheid van het Amerikaan se volk en de verantwoordelijke leiders van republikeinen en de mocraten de buitenlandse poli tiek van Eisenhower blijft steu nen. AMERIKANEN STEUNEN VERSTERKING DER WESTDUITSE DEFENSIE Het Amerikaanse blad „New 5 ork Times" meldt dinsdag, dat de Verenigde Staten hebben be sloten voorstellen tot opheffing van enkele beperkende bepalin gen ten aanzien van de West- duitse strijdkrachten en de W.- Duttse wapenindustrie te steu nen. De voorstellen worden naar men verwacht, op de aanstaande bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie van de NAVO-landen te Parijs ingediend. Ook zouden de Verenigde Sta ten van plan zijn volgende maand geleide projectielen en raketten aan West-Duitsland te leveren, die zowel met een conventionele als een atoomlading uitgerust kunnen worden. De Duitsers zouden echter alleen de beschik king krijgen over conventionele ladingen. Als typen werden ge noemd de „Honest John", de „Matador" en de „Nike-Hercu- les". De opheffing van de beper kende maatregelen slaat voor namelijk op versterking van de Westduitse zeestrijdkrachten in de Oostzee met duikbootjagers. (Advertentie.) haard brand olie dè superieure ftetrofQum ^kwaliteit voor uw oliehaard of -kachel J. W. DE JONGE Tholensstraat 139 - TERNEUZEN Tel. K 1150 - 2324 PRINSES IRENE VRIJDAG UIT OOSTENRIJK TERUG H.K.H. Prinses Irene zal don derdag haar ski-vakantie in Oostenrijk beëindigen. De prin ses wordt vrijdag op paleis Soestdijk verwacht. De ski-leraren die Prinses Irene tijdens haar training heb ben bijgestaan, verklaarden dinsdag tegenover A.F.P. dat de prinses zich op de ski's zou kun nen meten met de beste tegen standers. De prinses heeft de vorige week te Weissee deelgenomen aan de training van Oostenrijk se skieërs. In deze plaats zul len de leden van de Oostenrijk se nationale skiploeg worden geselecteerd. Hare Koninklijke Hoogheid zal gedurende de res terende dagen voor haar ver trek deelnemen aan de training van jonge skieërs in Weissee. Een Weens dagblad heeft dinsdag een foto gepubliceerd waarop de prinses 'n slalom in Oostenrijkse stijl uitvoert. Voor dit blad staat de prinses aan geschreven als één van de beste Nederlandse vrouwelijke skie- ers. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, Averoff, heeft dinsdag bij het begin van het de bat In de ]>o!iUeke commissie der Verenigde Naties over Cyprus verklaard, dat de assemblee zich in een resolutie dient uit te spre ken voor onafhankelijkheid van Cyprus en daarbij tevens aan wijzingen moet geven voor de weg waarlangs die vrijheid moet worden bereikt. Averroff legde er de nadruk op, dat Griekenland een con cessie heeft gedaan door de eis dat Cyprus bij Griekenland zou moeten komen, te laten vallen. Griekenland staat nu namens het Cyprische volk, dat als ge- Het Westduitse kabinet heeft dinsdag onder voorzitterschap van Adenauer over de komende conferentie tussen premier De Gaulle en de Bondskanselier be raadslaagd en daarbij de com promisvoorstellen ter verwerke lijking van de vrijhandelszone besproken. r>,nfar *n Bonn verluidt komt 't een standPunt in wezen over- 1 met de compromisvoorstel- remi de voorzitter der uitvoe- n«TpCommissie van de Euro" Jraiu.rConom'scil0 Gemeenschap, welk en Benaluxlnaden, ®en soepele aanpassing de landen van de E. E. G ar>dcre leden van de Orga- srho o voor Europese Economi- Samenwerking tot doel heb- Franse ambtenaren hebben dinsdag niet veel hoop gegeven, dat de besprekingen over een vrijhandelszone van zeventien landen spoedig worden hervat Frankrijk zal speciale tarieven en contingenteringen voorstellen ter vermindering van de discri minatie door de E. E. G. van niet bij de Euromarkt aangesloten larden. Deze Franse voorstellen zullen De Gaulle en -Adenauer heden bespreken, aldus de Fran se ambtenaren. Ook de ministers van Buitenlandse Zaken van de zes zullen ze op 3 december te Brussel ter sprake worden ge bracht. Frankrijk blijft van oordeel, dat het plan voor een vrijhan delszone als zodanig of een der gelijke vorm van samenwerking dood is. Dit staat in scherpe tegenstel ling tot de uitlating van de voor zitter van de Europese commis sie van de E. E. G., prof. I-Iall- stein, over de grote verwachtin gen waarmee hij dinsdag naar Brussel terugkeerde. De Britse minister Reginald Maudling, voorzitter van de in tergouvernementele commissie voor onderhandelingen over de vrijhandelszone, heeft maandag in Londen verklaard dat het op schorten van de onderhandelin gen nu „aigemeen als een ge zonde schok" wordt gezien. De betrokken regeringen zijn nu ge plaatst voor de feiten, de ernst van de toestand en de noodzaak een oplossing te vinden. DE FRANSE VERKIEZINGEN De voorzitter van de Franse Nationale Vergadering, André Le Troquer, heeft dinsdag mee gedeeld, dat hij zich als socia listische kandidaat in zijn Pa- rijse kiesdistrict terugtrekt. In de eerste ronde van de verkie zingen voor het nieuwe parle ment stond hij op de derde plaats. Maurice Bourges-Maunoury, voormalig radicaal premier, trok zich eveneens terug. Hij stond op de vijfde plaats in zijn kiesdistrict. BRITSE PERSSTEMMEN OVER FRANSE VERKIEZINGEN De „Manchester Guardian", sprekend over het succes van Soustelles unie voor de nieuwe republiek bij de Franse verkie zingen, wijst erop dat deze Gaul listische partij vogels van diver se pluimage onder haar leden telt, zodat het „politieke gezicht" van deze partij nog volstrekt niet bepaald is. De „Financial Times" is van mening dat men zich moet af vragen of de balans in Frankrijk niet te ver naar rechts is doorge slagen. Het grote gevaar bestaat hierin dat er in een eventueel ka binet onder Soustelle nieuwe en volkomen onervaren mannen zit ting kunnen krijgen, die wellicht voornamelijk gekarakteriseerd zullen worden door hun vurig nationalisme. En deze nieuwe politici zullen misschien verder willen gaan dan De Gaulle raadzaam acht, aldus het blad. Zwitserse petitie betreffende Hongaarse kinderen 150.000 Zwitsers hebben secre taris-generaal Hammarskjoeld een verzoekschrift doen toeko men, waarin wordt aangedron gen op de vrijlating van „ver scheidende duizenden" Hon gaarse kinderen die rinds de opstand in 1956 in concentratie kampen gevangen zouden wor den gehouden. Het verheugde Maudling dat de zes E. E. G.-landen middelen zoeken om de moeilijkheden die per 1 januari zullen rijzen, weg te nemen. Zij zijn zeker in staat een oplossing te verschaffen die handelsdiscriminatie in West- Europa zal voorkomen en her vatting van de onderhandelingen over een regeling op lange ter mijn mogelijk maken, meende hij. Maudling juichte het ook toe dat Frankrijk met zijn vijf E. E. G.-partners overleg wil plegen met het oog op alternatieve denkbeelden voor een dergelijke regeling op lange termijn, doch hij legde nogmaals de nadruk op het dringende karakter van de toestand. Zelfs als het probleem van 1 januari (als de eerste on derlinge tariefverlaging en con tingentenverruiming van de E. E. G.landen van kracht wordt) is opgelost, kunr.en de Europese regeringen niet op hun lauweren rusten. De Britse minister achtte voorts commentaar onmogelijk zolang de nieuwe E. E. G.-voor- stellen niet bekend zijn. Per soonlijk betwijfelde hij, of na al de studie die in de afgelopen twee jaar aan een vrijhandels zone is gewijd, een bevredigende alternatieve oplossing van geheel nieuwe aard uit het overleg zal voortkomen. Het eerste vraag stuk blijft, dat discriminatie in Europa wordt voorkomen en dat verzekerd wordt dat alle betrok ken landen in multilaterale en wederkerige grondslag handel Een reusachtig tankvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht is gis ter verongelukt toen het trachtte op te sty en van de basis Loring in de staat Maine. Zes van de zeven inzittenden kwamen om het leven. met elkaar kunnen blijven drij ven. Daarbij zullen wij in staat zijn nog nauwere samenwerking op elk gebied van de economische politiek te ontwikkelen, aldus Maudling. „Dit is het doel. Wat wij moeten zoeken zijn c'.e voor waarden waaronder het kan worden bereikt". De Kamer van Koophandel van Birmingham heeft maandag een verslag goedgekeurd waarin wordt gezegd dat de Kamer niet onverschillig kan blijven voor 'n toestand waarin de E. E. G.-lan den discrimineren ten aanzien van Engeland en andere O. E. E. S.-landen. Als dat gebeurt zal de Kamer er bij de Britse rege ring op moeten aandringen in overleg met de andere O. E. E. S.- landen onmiddellijk tegenmaat regelen te nemen. volg van het Britse bestuur niet tot vrije meningsuiting kan ko rren, op de bres voor onafhanke lijkheid van het eiland. De Griek se regering verwerpt verdeling van het eiland tusren Grieken en Turken. Natuurlijk moeten de rechten van de Turkse minder heid worden verzekerd. Het Grieks-Cyprische terro risme op het eiland is volgens de Griekse minister een gevolg van terrorisme van het Britse be stuur. „Geweld verwekt geweld", zei hij. Na Averoff n'eitte de Britse minister van Staat voor Buiten landse Zaken, Noh'e, voor aan vaarding van een Britse resolu tie, waarin de Britse regering wordt uitgenodigd haar pogingen voort te zetten oni een oplos sing voer het vraagstuk te vin den met Griekse en Turkse me dewerking. Voorts doet deze re solute een beroep op al'e be trokkenen om een einde aan ter reur cn gewelddaden te maken. De Britse minister verklaarde dat onafhankelijkheid a's door Averoff beoleit, een nobel begin sel is dat Engeland overal in de wereld steunt, doch onder de bij zondere omstandigheden oo Cv prus zou on-fhankelijkheid rampzalige gevolgen hebben. Daar ontbreekt n.l. het nodige vertrouwen tussen de Griekse en Turkse bevolkingsgroepen. Dit vertrouwen moet geleidelijk op gebouwd worden. (Advertentie) zonder chauffeur GRENULAAN 21 TERNEUZEN TEL. 2568 De Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers heeft dins dag met 121 stemmen (Rooms- Katholieken en liberalen) tegen 85 stemmen bij twee onthoudin gen zijn vertrouwen in het coali tiekabinet van Gaston Eyskens uitgesproken. De tegenstemmen waren van de socialisten en de twee com munisten. De twee afgevaardig den die zich van stemming ont hielden zijn lid van de C. V. P., de Katholieke partij. Aan het slot van liet debat over de regeringsverklaring had Eyskens verklaard dat België in geen geval overgaat tot devaiua- Dinsdag is in Liinassol een 19- jarige Griekse Cyprioot doodge schoten, die poogde te ontvluch ten, nadat hij door Britse veilig heidstroepen was aangeuouden. Twee Turkse leden van de reser ve-po li tie werden door verdwaal de kogels gewond; een hunner is later in het ziekenhuis overleden. In Noord-Cyprus maakten de Britse militairen van heüsehroef- vliegtuigen gebruik bij het zoe ken naar schuilplaatsen en "er- borgen wapenvoorraden van de Eoka. Le Grieks-Cyprische inwoners van Famagusta hadden dinsdag, ter gelegenheid van de aanvang van het debat in de Verenigde Naties over het vraagstuk Cy prus, een algemene staking uit- geroepen; maandag j.l. was om dezelj.de reden een 24-uurssta- king in Nicosia gehouden. De Turkse ondergrondse orga nisatie T. M. T. heeft dinsdag in verspreide pamfletten verklaard, dat zij op de bres zal staan voor de Turkse gemeenschap en haar besluit, dat Grieken en Turken niet tezamen op Cyprus kunnen leven. In deze pamfletten wordt ook gezegd, dat de T. M. T. eerst in het leven werd geroepen, nadat „het Britse bestuur over Cyprus blijk had gegeven van zijn on macht, om levens en bezittingen der Turkse Cyprioten te waar oorgen". Britse militairen hebben dins dag te Lapitlios, in Noord-Cy prus, een gebouw van drie ver diepingen opgeblazen, nadat in een bergplaats eronder ammuni tie en springstoffen waren ge vonden. De Tsjechoslowaakse regering heeft maandag in een nota aan Rome de benoeming van Jan la, hoofd van de Amerikaanse afdeling van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Praag, tot gezant in Rome ingetrokken. De Italiaanse regering heeft het verzoek om instemming met de benoeming n.l. 40 dagen laten liggen. Dit was één der vergel dingsmaatregelen van Italië uit protest tegen Italiaanse nieuws uitzendingen van radio-Praag zesmaal daags en op 'n golf lengte die dicht bij die van ra dio-Rome ligt waarin berich ten worden uitgezonden die de Italiaanse communistische par- ,:j dagelijk, telefonisch aan I'raag zou doorgeven. Boula zou de op 9 september overleden Tsjechoslowaakse ge zant in Rome, Josef Jura, heb ben moeten opvolgen. Diploma tieke waarnemers in Praag ge loven, dat de Tsjechoslowaakse regering geen nieuwe opvolger voor Jura aanwij t, de Italiaan se gezant „vrijwel zeker" uit Praag zal worden teruggeroe pen. tie van de frank. „Alle staatsuit gaven zullen of uit de reserves of door het scheppen van extra inkomsten worden gedekt, maar wij zulien ons niet in financiële avonturen begeven", aldus de premier, die bekend is als een fi nancieel deskundige. In de regeringsverklaring had de regering beloofd dat nog in het volgende jaar de dienstplicht van vijftien tot twaalf ma; nden zal worden verkort. Voorts is 'n nieuwe fase in de politiek ten aanzien van Belgisch Kongo aan gekondigd waarbij de inheemse bevolking een belangrijke rol krijgt te spelen. Ook heeft het kabinet trouw beloofd aan de NAVO en de Europese Economi sche Gemeenschap. Tijdens het debat is aan de mi nister van Buitenlandse Zaken, Wigny, o.a. de vraag gesteld of verzekerd wordt dat bepaalde sectoren van de Belgische indus trie, zoals textiel, niet te lijden zullen hebben van de door de Benelux voorgestelde eenzijdige uitbreiding van de E. E. G.- tariefverlaging van 1 januari tot d" landen van de G. A. T. T. Wigny antwoordde, dat de ta riefsverlaging economisch van weinig belang is, en dat de voor gestelde uitbreiding ervan tot de landen van de G. A. T. T. een po litiek en economisch gebaar is. De Beneluxvoorstellen schijnen in goede aarde gevallen te zijn, aldus Wigny. Als de Verenigde Naties de on afhankelijkheid van Cyprus zou den garanderen, zouden zij dan ook bereid zijn indien nodig een politiemacht gedurende lange tijd op het eiland te stationeren om de vrede te bewaren? aldus Noble. Zo'n politeimacht zou vol gens hem zeker nodig zijn. GELDIGHEIDSDUUR van TOERIf-TENKAART WORDT NIET VERLENGD De regering ziet geen reden om de geldigheidsduur van de toeristenkaart, die vier maanden bedraagt, te verlengen. Minister Luns'deelt dit mede in zijn Memorie van Antwoord op de begroting van Buitenlandse Zaken aan de Tweede Kamer, die hierom had gevraagd. De minis ter betoogt, dat de toeristen- kaart slechts is bestemd voor hen, die een enkele maal een uit- satpje naar het buitenland ma ken en voor wie de kosten van een paspoort nog te hoog zijn ten opzichte van de geringe reiskos ten. De toeristenkaart is niet be stemd voor degenen, die meer malen naar het buitenland rei zen, aldus de minister. Turkse officier veroordeeld wegens poging tot opstand tegen de regering Een Turks militair gerechtshof heeft de voormalige majoor van de generale staf Samet Kus ju tot twee jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens een poging, om een opstand van het leger uit te lokken en de regering omver te werpen. Het hof gelastte de onmiddel lijke gevangenneming van de veroordeelde en diens ontslag uit het leger. Acht andere officieren, die te zamen met Kus ju terecht hadden gestaan, werden vrijgesproken. Volgens de tenlastelegging hadden de beklaagden gepoogd de Turkse president Bajar en premier Menderes te arresteren, nadat de in de oppositie zijnde republikeinse volkspartij in ok tober 1957 de algemene verkie zingen had verloren. Het plan was Bajar en Men deres naar een schuilkelder aan de Bosporus over te brengen. Voorts zouden de radiostations worden bezet, terwijl de elektri citeitsvoorziening van Istanbul zou worden afgesneden. Daarna zou president Bajar zijn gedwongen via de radio mede te delen, dat hij dc aldus ontstane toestand aanvaardde. DREIGENDE ZEELIEDENSTAKING IN ITALIË De vakverenigingen van zee lieden in Italië hebben tot een algemene staking besloten maar men heeft nog geen datum be paald. De aanleiding is het feit dat er zondag twee passagiers- cnepen zijn opgelegd, een van 9700 ton en een van 4873 ton, als gevolg van een geschil over het arbeidscontract. In Genua wordt vandaag een staking van zes uur van alle fa- brieks- en transportarbeiders gehouden uit sympathie met de zeelieden. Met zwakke winden werd in het uiterste noorden van ons land dinsdag lucht van de Noordzee aangevoerd waardoor er daar wat lichte regen of motregen viel en tevens de temperatuur wat hoger werd. Dat was werke lijk de enige verandering in Ne- Het officiële Tsjechoslowaak herland het vermelden waard, se persbureau „Ceteka" uitte i De depressieactiviteit op de maandagavond de beschuldi- oceaan breidt zich nog steeds ging dat de Italiaanse regering i „de vijandelijke activiteit" van Tsjechische en Slowaak e emi granten in Italië volledig steunt. Ook beschuldigde het persbu reau de Italiaanse radio van „lasterlijke" uitzendingen. Tsjechoslowakije wenst nog steeds de betrekkingen met Ita lië te verbeteren, doch dan moet Italië evenveel goede wil tonen als Tsjecho-Slowakije, aldus de verklaring van „Ceteka", In het weertype in geheel West i niet tot over West-Europa uit. Europa komt nog maar steeds Het gevolg is dat het hogedruk- bijzonder weinig verandering, gebk 1, waarin in Engeland mist Gen hogedrukgebied bl'ift zich op uitgebreide schaal voorkomt, in onze omgeving ophouden. Hei: -et weer hg; !en blijft. Ook van- brengt rustig en somber weer. daag handhaaft zich dus het hui- ZON MAAN op onder op ondei Nov. 23 8.17 16.37 17.05 7.58 27 8.18 16.36 17.49 8.54 28 8.20 16.35 18.40 9.45 29 8.22 16.34 19.37 10.30 30 8.23 16.34 20.40 11.10 dige weertype. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Weinig verandering Nevelig en overwegend droog weer met enkele verspreide op klaringen. Weinig wind. Dezelf de temp maturen als gisteren of iets hogere. DONDERDAG 27 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens 2.15 2.22 Terneuzen 2.50 2.57 Hansweert 3.30 3.37 Walsoorden 3.40 3.47

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1