De Beneluxvoorstellen inzake de vrijhandelszone Russen willen bezetting van Berlijn opheffen Stakingen in België Uitlatingen van Soebandrio in gesprek met «Times» HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET WEER WEERBERICHT VRIJDAG 21 NOVEMBER 1958 13e Jaargang Nr 1532 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAB De conferentie over verrassingsaanvallen Duitse stem over de kwestie-Berlijn. Irak boycot Frankrijk. Australische piloten staken Lohjymjm benoemd tot president der Nederlandse Spoorwegen Magazijnen van Amerikaanse nikkelmijnen in Cuba vanuit vliegtuigen gebombardeerd „KALMER AAN", ZEGT DE NIEUWE PRESIDENT Minister Cals: Volgende jaren 1000 onderwijzers nodig meer Het scheepsongeluk op het Meer van Michigan De conferentie te Genève Prof. Galeazzi-Lisi vertrok uit Rome Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Né, 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct- DE VRIJE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p«- advertentie 2.25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uw. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Ad Bureau van dit Blad, 20 cent meer. In Parijs heeft men donderdag nog geen officiële commentaar kunnen krijgen op de Benelux voorstellen van woensdag, die de vrees voor discriminatie moeten wegnemen bij de niet-E.E.G.- landen van de O.E.E.S. Men heeft evenwel de indruk dat er op de Beneluxvoorstellen niet zal worden geantwoord voor generaal De Gaulle de volgende week met bondskanselier Aden auer gesproken zal hebben. In goedingelichte Parijse krin gen is men ervan overtuigd dat tijdelijke regelingen die hervat ting van de Europese besprekin gen in een rustige sfeer mogelijk maken, nuttig kunnen zijn en men wijst er op dat Frankrijk reeds enige tijd bezig is eigen voorstellen hiertoe op te stellen. In deze kringen wijst men er nogmaals op, dat de Fransen zich laten leiden door twee over wegingen, nl.: t. dat Frankrijk weliswaar voor „tijdelijke maatregelen" is, doch geen „voorlopig ak koord" over een vrijhandels- zóne kan aanvaarden dat op een defintieve regeling voor uit loopt, en 2. dat de offers waarmee Frankrijk kan instemmen, afhankelijk zijn van de voor uitzichten van de Franse be talingsbalans. In officiële Franse kringen in Parijs wees men er donderdag op, dat de ministers van Buiten landse Zaken van de E.E.G.-lan- den op 3 december in Brussel zullen vergaderen. Dan zal het overleg tussen De Gaulle en Adenauer, dat wordt gezien als een nieuwe poging om de be sprekingen over een vrijhandels zone weer op gang te brengen, achter de rug zijn. Het ligt voor de hand dat dan de Franse com promisvoorstellen die dinsdag in een kabinetsvergadering in Pa- rijs zijn besproken, en de voor stellen van de Benelux, aan de orde zullen komen. De Westduitse ambassadeur in Londen, Von Herwarth, ver klaarde donderdag op een bij eenkomst in Londen, dat Duits land zijn uiterste best zal doen om Frankrijk ervan te overtui gen dat er een vrijhandelszone moet komen. Wij kunnen niet stil blijven staan en ons verge noegen met een gemeenschap van zes landen. De Duitse indu strie verkeert in dezelfde positie als de Britse, omdat wij er be lang bij hebben om onze goede ren over de gehele wereld te ver kopen, zei hij. Intussen maken de deskundi gen van de zes E.E.G.-landen in Brussel overuren met het voor bereidende werk van de Maud- ling-commissie. Zij houden zich aan het tijdschema dat de Maud- ling-commissie heeft opgesteld voor het uitwerken van techni sche voorstellen voor de controle op de herkomst van goederen die in een vrijhandelszone zou den worden ingevoerd. De con trole moet voorkomen dat lan den buiten een vrijhandelszone hun goederen via het deelnemen de land met de laagste invoer rechten hun produkten op de markt van de zóne brengen. De eerste voorstellen van de deskundigen zijn donderdag naar de O.E.E.S. in Parijs gezonden. Zij hebben betrekking op produk ten van de constructie-industrie. De E.E.G.-woordvoerder die dit bekendmaakte, voegde hier aan toe dat de volgende reeks voorstellen, die betrekking zullen hebben op de hout-, pulp- en pa pierindustrie, op 26 november naar Parijs gezonden zullen wor den. Op 3 december moeten de voorstellen met betrekking tot chemische produkten gereed zijn en op 10 december die voor tex tiel en non-ferro-metalen. Frankrijk heeft op de voor laatste vergadering van de Maudling-commissie geëist dat sectorsgewijs over de kwestie van herkomst der industrie goe deren in de vrijhandelszone zal worden gesproken. Dit verzoek is toen door de anderen ingewil ligd. De Britse minister Maudling, die belast is met het voeren van de onderhandelingen over een vrijhandelszone, heeft donderdag in Londen verklaard, dat de Britse regering nog steeds een vrijhandelszone wenst en dat elk alternatief een minder goede op lossing zou zijn. Maudling zei dat hij geen en kele mogelijkheid heeft uitgeslo ten. Er zijn besprekingen tussen de niet-É.E.G.-landen gevoerd, doch „de kwestie van het naar voren schuiven van een alterna tieve politiek is voor het ogen blik niet reëel." De Russische ambassadeur in West-Euitsland, Smirnof, heeft bondskanselier Adenauer donder dag; meegedeeld, dat zijn regering plannen heeft om. een einde te maken aan de bezetting van Ber lijn, aldus een woordvoerder van de Russische ambassade in Bonn. In een verklaring van de Rus sische ambassade wordt gezegd, dat Smirnof Adenauer in kennis heelt gesteld van de stappen die de Russische regering van plan is te doen om tot op' «.Tfing van de huidige bezetting van Berlijn tc komen. Westduitse en Russische woord voerders weigerden echter nadere bijzonderheden te geven. In diplomatieke kringen in Bonn beschouwt men het bezoek van Smirnof aan Adenauer als een aanwijzing, dat de Russische nota over het beëindigen van de be zetting', die door Chrocsjtsjef is toegezegd, spoedig overhandigd zal worden. Men is over het algemeen van mening, dat de Russen geen con crete stappen zullen doen inzake Berlijn voordat het Westen op de Russische nota heeft geantwoord. Als de Westelijke mogendhe den in negatieve zin mochten reageren op de Russische nota, hetgeen wordt verwacht zullen de Russen wellicht eenzijdig hun bevoegheden in Berlijn aan de Oostduitse regering overdragen, zo meent men in deze kringen. De burgemeester van West- Bcrlijn, Willy Brandt, heeft in het stadsparlem.ent meegedeeld dat de drie Westelijke mogend heden zonder voorbehoud hebben verklaard, dat zjj in Eerlijn zul len blijven. Brandt zei dat het recht van de Westerse geallieerden om in De socialistische en christelij ke vakbonden hebben donderdag ochtend order gegeven tot een staking bij de gas- en elektrici teitsbedrijven ter ondersteuning van looneisen. De onderhandelin gen tussen vakbonden en werk gevers, die tot gisterochtend vroeg werden gevoerd, leidden niet tot resultaat. nr,^fn vakb°ndszijde wordt ver in hn? staking algeheel is merendeel van de Belgi- e/ltrales. De diensten van kord nl g zijn echter verze- u„_t' P JDuverneur van Bra- erootst^l 0Pgeroepen tot de het gebruiwgeli3ke bePerkin2 bii w.u Van stroom en gas dnoloindf k voor niet-vitale z,°a*s in theaters en htreclames, verboden. Belgische steden t ]verlichting tot het vn,lJL en heperkt als ge- hol» Tanrf6en staking in het ge- ke e van arbeiders bij de f£f" e? oiektriciteitsbedrijven. h»n d» h» U® gouverneurs heb- mn»oiklng aangeraden zo zuinig mogelijk met gas en elek triciteit te zijn om het werk van ziekenhuizen en vervoersbedrij ven niet in gevaar te brengen. Vele fabrieken moesten donder dag sluiten. Ook bioscopen en theaters moesten hun bedrijf staken. De staking is afgekondigd door de socialistische en R.K. vakvonden ter ondersteuning van looneisen. De afgevaardigdenuit Weste lijke en communistische landen op de conferentie over het voor komen van verrassingsaanvallen hebben donderdag op hun tiende vergadering in Genève weer geen overeenstemming over een agenda voor hun besprekingen bereikt. Het was hun korste bij eenkomst tot op gisteren. De communisten blijven op het .standpunt staan, dat over specifieke ontwapeningsvraag stukken en politieke kwesties moet worden gepraat. Het Wes ten houdt er aan vast dat alleen zuiver technische kwesties moe ten worden besproken. Berlijn aanwezig te zijn was neergelegd in een „boeket van internationale overeenkomsten, die verdeerderlijk zijn voorge steld als een deel van de over eenkomst van Potsdam". Berlijn vertrouwt ten volle op de veilig heidswaarborgen van de gealli eerden. aldus Brandt. De Sow- jet-actie was volgens hem be doeld om de aandacht van de wereld af te leiden van de slech te economische toestand in Oost- Duitsland. „Wij moeten er op rekenen dat ons, evenals in het-verleden, bepaalde moeilijkheden niet be spaard zullen blijven", aldus voegde hij er aan toe. „Berlijn was, is en blijft de hoofdstad van Duitsland. Zolang als Duitsland verdeeld blijft zal Berlijn een schakel tussen de twee delen van het land blijven. Berlijn be hoort tot de vrije wereld". Brandt zei nog, dat Chroesjt- sjef zich met zijn verklaringen over de status van Berlijn geba seerd had op de theorie van de Oostduitse professor Kröger vol gens welke Berlijn sedert het einde van de oorlog deel van de Sowjetrussische zóne heeft uit gemaakt en thans tot de D.D.R. behoort. Dat was geen verrassing geweest. RUSSISCHE PLANNEN INZAKE BERLIJN VEROORZAKEN KOERSDALING OP EFFECTENBEURS TE FRANKFORT De onzekerheid over de Sow jetrussische stappen om een ein. de te maken aan de viermo- gendheden-status van Berlijn veroorzaakte volgens effecten beurskringen donderdag om vangrijke aandelenverkopen op de effectenbeurs te Frankfort. Beleggers aarzelden aankopen te doen en kochten tegen koer sen, die over het algemeen 10 procent lager waren dan de slot. noteringen van dinsdag. De markt was woensdag ge sloten. Het is in het belang van de Westelijke mogendheden om zich met, de Oostduitse autoriteiten te verstaan over het luchtverkeer beven Oost-Duitsland, teneinde te komen tot een duidelijke juri dische status op dit punt. Dit heeft prof. Reintanz, tijde lijk directeur van het Instituut voor Volkenrecht van de univer siteit van Halle, verklaard in ■Neue Zeit", het orgaan van de C.D.U. in Ocst-Berlijn. Hij legde er de nadruk op. dat de Westelijke mogendheden hun luchtverkeer boven Cost-Duits- land hebben uitgebreid; dit ter wij) dit verkeer van het begin der bezetting af, principieel be perkt is geweest tot de behoefte van de geallieerde garnizoenen in West-Berlijn. De Iraakse regering heeft gis teren besloten Frankrijk econo misch te boycotten, zo meldt het blad van de Istiklalpartij. Irak verbrak de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk ten tijde van de Suezkanaalerisis in 1956. Sedert de revolutie in Irak van. juli j.l. is het de Franse luchtvaartmaatschappij „Air France" verboden in Bagdad te landen. Ondanks een verbod om te staken zijn de Australische pilo ten donderdag voor 24 uur in staking gegaan. De pilotenorga- nisatie kan nu voor elke dag dat de staking duurt, een boete krij gen van 500 Australische pon den (ruim 4.000 gulden). De staking werd uitgeroepen nadat de directies van de lucht vaartmaatschappij verzocht had den de besprekingen over sala risverhoging niet langer door een commissie van overleg, maar door de volledige arbitragecom missie te laten voeren. De pilotenorganisatie stelt, dat de maatschappijen hiertoe zijn overgegaan omdat zij een zo strak mogelijke vorm van arbi trage willen. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft medege deeld dzt niet nader geïdentifi ceerde vliegtuigen magazijnen van de Nicaro-nikkelmijnen in Ncordoost-Cuba, die het eigen dom van de Amerikaanse rege ling zijn, hebben gebombardeerd. De woordvoerder verklaarde, dat de Amerikaanse ambassade te Havana heeft gemeld, dat geen Amerikanen aan het bombarde ment ten slachtoffer zijn geval len, doch dat er vermoedelijk zware schade is aangericht. De Nicarc-nikkelmijnen liggen in de provincie Oriënte, waar zich de hoofdmacht bevindt van de door Fidel Castro geleide op standelingen. Naar wij vernemen is in ver band met het bereiken van de 65-jarige leeftijd aan de presi dent van de N.V. Nederlandse Spoorwegen, dr. ir. F. Q. den Hollander, op zijn verzoek door de gisteren gehouden buitenge wone algemene vergadering van aandeelhouders per 1 januari 1959 ontslag verleend op de meest eervolle wijze en onder dankzegging voor de vele diens ten, in een lange reeks van ja ren aan de N.V. Nederlandse Spoorwegen bewezen. Met ingang van dezelfde da tum is dr. ir. F. Q. den Hollan der benoemd tot commissaris van de N.V. Als opvolger van dr. ir. F. Q. den Hollander is per 1 januari 1959 tot president be noemd ir. J. Lohmann, directeur van de vennootschap. Per 1 januari 1959 is de direc tie derhalve als volgt samenge steld: ir. J. Lohmann, president, dr. D. J. Wansink, directeur, ir. J. P. Koster, directeur. „De modernisering van het spoorwegbedrijf zal niet meer in het straffe tempo van de afge lopen twaalf jaar geschieden. Er zal in verband met de finan ciële toestand wat kalmer aan gedaan moeten worden". Dit verklaarde de nieuwe president van de Nederlandse Spoorwegen, ir. J. Lohmann in een onder houd met het A.N.P., kort nadat hij vrijdagmiddag in de aan deelhoudersvergadering van de N.V. Nederlandse Spoorwegen tot opvolger van dr. ir. F. Q. den Hollander was benoemd. Dit betekent echter volgens ir Lohman niet, dat er een stil stand zal intreden, want stil stand is voor een spoorwegbe drijf hetzelfde als achteruit gang. De woensdag ji. uit de Ver. Staten in Londen aangekomen Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Soebandrio, heeft donderdag in een gesprek met een vertegenwoordiger van het gezaghebbende Britse dag blad „The Times" verklaard: „Ik zeg nadrukkelijk, dat Indo nesië niet voornemens is geweld (jegens Nederland) te gebruiken, tenzij het wordt aangevallen, of de Nederlandse autoriteiten in West Nieuw-Guinea zouden po gen het huidige Indonesische be wind door ondergraving te on dermijnen". Hij vervolgde: „Wanneer er in Indonesische verklaringen over een „andere koers" wordt ge sproken, betekent dit een krach tiger uitvoeren van de tegen Nederland getroffen economische maatregelen. Er zal geen ver goeding voor de door de Indone sische autoriteiten overgenomen Nederlandse bezittingen worden betaald, tenzij een regeling wordt getroffen met betrekking tot de Indonesische aanspraken op West Nieuw-Guinea". Minister Soebandrio maakte ook duidelijk, dat Indonesië zich zou verzetten tegen elke poging der Nederlandse regering, om de soevereiniteit over West Nieuw-Guinea aan een andere staat over te dragen, of het ge bied onder beheer der Verenigde Naties te plaatsen. Hij zei verder, dat Indonesië geen aanspraken doet gelden op „Oostelijk Nieuw-Guinea, Timor en Noord-Borneo, die respectie velijk onder de Australische, Portugese en Britse soevereini teit vallen". Soebandrio ontkende in een persgesprek te hebben verklaard, dat de Indonesische regering ernstig overwoog de in Indonesië werkende buitenlandse oliemaat schappijen te nationaliseren. „Ik heb iets dergelijks nimmer gezegd", verklaarde hij. Omtrent de veiligheidstoestand in Indonesië verklaarde de minis ter dat er, na het bedwingen van de opstand, „nog enkele zuive ringsoperaties moeten worden uitgevoerd". Soebandrio zei voorts, dat In donesië er thans niet met na druk op uit is in Engeland wa pens te kopen. Hij voegde hier aan toe: „Indonesië heeft in de laatste tijd wat wapens in com munistische landen gekocht en het zou nu, om uiting te geven aan zijn neutrale positie tussen de Westerse en de communisti sche staten, ook Britse wapens willen kopen". De vertegenwoordiger van de „The Times" kreeg de indruk, dat de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken niet hoopvol was gestemd wat betreft de vooruitzichten op Britse econo mische hulp. Hij had klaarblijkelijk echter wel vertrouwen in het resultaat der besprekingen, die hij kortge leden in de Verenigde Staten met zijn Amerikaanse ambtgenoot Foster Dulles en met de presi dent van de Amerikaanse In- en Uitvoerbank (Export-Import- bank") heeft gevoerd en die gin gen over economische hulpver lening aan Indonesië. ONDERHOUD MET MAC- MILLAN EN SEEWYN LLOYD. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Suban- drio, die een bezoek van twee da gen aan Londen brengt, heeft donderdagmorgen een onderhoud gehad met zijn Britse collega over de politieke situatie in Zuid- Oost-Azië. Later in de ochtend bracht hij een bezoek aan pre mier McMillan. Waarnemers geloven, dat be halve de politieke situatie in Zuid-Oost-Azië ook de economi sche betrekkingen een belang rijk onderwerp van gesprek zijn geweest. Indonesië tracht de ba sis van zijn handel met West-Eu ropa van Nederland naar Enge land over te plaatsen. Verwacht wordt, dat van En gelse zijde zal worden gewezen op het oordeel van Britse zaken lieden, met belangen in Indone sië, dat hun werkzaamheden al daar worden belemmerd door plaatselijke voorschriften, en in enkele delen van de buitengewes ten door onvoldoende veiligheid. ZATERDAG 22 NOVEMBER n.m. 11.25 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.24 11.59 0.39 0.49 12.40 12.50 MAAN Over de plannen die ir. Loh mann voor de toekomst heeft, kon hij zich nog niet in details uitlaten. Wel heeft de moderni sering van het treinwezen zijn grote aandacht. De Spoorwegen, aldus ir. Loh mann zullen doorgaan met de automatische beveiliging van de hoofdlijnen van de N.S., waar door ook alle onbewaakte over wegen komen te vervallen en worden vervangen door automa tische halve bomen. Ir. Loh mann noemde dit voor de be staande overwegen de beste op lossing. De Nederlandse Spoorwegen juichen het door de regering voorgestelde ruilverkavelings plan tot opheffing van de zo gevaarlijke particuliere over wegen. ZON op onder op onder Nov. 20 8.07 16.43 14.19 1.45 21 8.09 16.42 14.42 2.49 23 8.12 16.40 15.29 4.55 24 8.14 16.39 15.57 5.57 Het volgende jaar zullen bij het gehele lager onderwijs 54.700 onderwijzers nodig zijn. Dat is 1050 meer dan er op 1 januari van dit jaar vereist waren. In 1960 zal het aantal onderwijzers dat nodig is, vermoedelijk nog maals met 750 toenemen en in 1961 met 150. Bij de berekening van deze getallen zijn de in 1956 geldende klassedelers uitgangs punt geweest. Aldus luidt de conclusie van de „zesde nota betreffende de behoefte aan onderwijzers bij het gehele lager onderwijs", die minister Cals vrijdag aan de Tweede Kamer heeft toegezon den. Te beginnen met 1962 zullen, op basis van de voor 1956 gel dende klassedelers, voortdurend minder leerkrachten vereist zijn, aldus de nota. In 1967 neemt hun aantal weer enigermate toe. Behalve voor de grotere aantal en onderwijzers, die, in het bij zonder in de jaren tot en met 1961 nog voor uitbreiding nood zakelijk zijn, is een aanbod van nieuwe onderwijzers nodig in verband met vertrek uit het la ger onderwijs. Dit vertrek wordt gedeeltelijk gecompenseerd door aanbod van onderwijzers uit oudere jaargangen, doch moet jaarlijks voor ca. 1500 onderwij zers door een rechtstreeks aan bod van pas geslaagden worden opgevangen. Voor de jaren 1959 en 1960 rekent de minister nog met een tekort van resp. 150 en 50 on derwijzers. Van 1961 af zijn ech ter potentiale overschotten te verwachten, die in het algemeen genomen iets gunstiger zijn dan in de voorgaande nota's was ge raamd. De mogelijkheid tot ver laging van de leerlingenschaal RUSTIG WEER. Het weer in grote delen van Europa stond ook donderdag on der invloed van een uitgestrekt hogedrukgebied, waarvan het krachtigste centrum boven West- Rusland aanwezig was. Het hield alle depressie activiteit ver van ons verwijderd. In ons land bleef het meesten tijds zwaar bewolkt met maxi mumtemperaturen van 6 tot 8 graden. Er stond weinig wind. In West-Duitsland was een ge bied met wat motregen aanwe zig. dat zich ook nu en dan tot over enze oostelijke grens uit breidde. De regenhoeveelheden waren echter overal klein. Voor vandaag wordt opnieuw rustig en overwegend droog weer verwacht. Het temperatuurver- locp zal vermoedelijk weinig ver andering ondergaan, maar wordt merkbaar beïnvloed door het al dan niet aanwezig zijn van be wolking. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdag ochtend tot vrijdagavond. RUSTIG WEER. Overwegend droog weer met slechts enkele vespreid voorko mende opklaringen en hier of daar mist. Zwakke wind uit oos telijke richtingen. Dezelfde mid- dagtemperaturen als gisteren of iets lagere. zal daardoor vermoedelijk iets eerder aanwezig zijn dan aan vankelijk werd verondersteld. Met vliegtuigen en schepen wordt nog gezocht naar de 22 vermiste opvarenden ven de vrachtboot „Carl d'Bradlep", die dinsdag tijdens een vliegende storm door onbekende oorzaak op het Meer van Michigan is ver gaan. Tot dusver heeft men twee mensen gered, die zich op een eiland in veiligheid hadden weten te brengen. Het is zeker dat elf opvarenden om het leven zijn gekomen. Wat de oorzaak van het ver gaan van de vrachtboot betreft, wordt gedacht aan een ontplof fing, ontstaan door het binnen dringen van het ijskoude water in de ovens, nadat het schip op een rots zou zijn gelopen. Een van do geredden zou echter heb ben verklaard niets van een ont ploffing te hebben gemerkt. De Russische, Amerikaanse en Britse afgevaardigden naar de conferentie te Genève, waar ge sproken wordt over een staking van de proeven met kernwapens, hebben donderdag van gedachten gewisseld over een Westelijk voorstel om de impasse over een agenda te doorbreken. Naar van gezaghebbende zijde werd vernomen, heeft het Wes ten de mogelijkheid geopperd, dat men direct met het werk be gint zonder eerst een agenda op te stellen. Hoe de Russische reac tie op dit voorstel was, is niet bekend. Daar het een informele bespreking was, werd er geen communiqué uitgegeven. Het overleg wordt vandaag voortgezet. Op de andere internationale conferentie te Genève, waar ver tegenwoordigers van Oost en West de mogelijkheden bespre ken om een verrassingsaanval te voorkomen, is men het donder dag weer niet eens kunnen wor den over een agenda. Volgens gezaghebbende krin gen hielden de communistische afgevaardigden vast aan hun op vatting dat men zowel over be paalde ontwapeningsvraagstuk ken als over politieke kwesties moet spreken, terwijl er volgens het Westen uitsluitend over tech nische zaken moet worden ge praat. Prof. R. Galeazzi-iLisi, de vroe gere lijfarts van Paus Pius de Twaalfde, is donderdag plotse ling per vliegtuig uit Rome naar Brussel vertrokken. Zoals gemeld loopt er bij de tuchtraad van artsen in Rome een aanklacht tegen de profes sor, die is ingediend nadat hij tegen hoge vergoeding aan kran ten bijzonderheden en foto's over de laatste dagen van de Paus te koop had aangeboden.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1