Benelux-voorstel inzake vrijhandelszone de S- De toestand in Libanon Afschuwelijk misdrijf Rotterdam ondekt te AUTOCOATS en DEMIES 4 millioen gulden tekort bij veren over Wester schelde Nieuwe besprekingen tussen De Gaulle en Adenauer krassen! KOEBIETEN sief als dit jaar onze sortering Terneuzen in Amerikaanse vrachtboot het M.eer van Michigan met man en muis vergaan Vader vermoordde 4 pasgeboren kinderen l/am-KooU Advies tot tijdelijke verlenging duurtetoeslag op de kinderbijslag voor 1959 HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN us van waterafstotend int U zonder bezwaar nden aanpakken. Het kurkdroog en gemak- baar. gaten meer te openen, •n aan een handig jeopen! Tc koop: 25 a 30.000 kg J. DE VOS-OPPENEER, Axelsestraat, Zaamslag. Te koop: z.g.a.n. Riemersma Kinderwagen, half Engels model. Adres: Zwaluwstr. 28, Sluiskil. t mm Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 et DONDERDAG 20 NOVEMBER 1958 12e Jaargang Nr 1531 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. De Beneluxlanden hebben gis teren aan hun partners in de E. B. G. voorstellen gedaan om te voorkomen dat per 1 januari verschil zal ontstaan in optreden van de handel tussen de E. E. G.- landen en de andere leden van de O. E. E. S., in de hoop hierdoor de besprekingen over een vrij handelszone weer op gang ge bracht kunnen worden. Blijkens een officiële bekend making hebben de regeringen van België, Luxemburg en Ne derland zich beraden over de si tuatie die is ontstaan door de tij delijke opschorting van de be sprekingen van de inter-gouver- mentele commissie die de vor ming van een vrijhandelszone tussen de landen van de Euro pese economische gemeenschap en de overige leden van de O. E. E. S. beoogt. Zij achten het duidelijk dat on der de huidige omstandigheden geringe hoop bestaat dat er prin- ipiële overeenstemming over vrijhandelszone zal kunnen wor den verkregen vóór 1 januari 1959, op welke datum tussen de zes ianden van de E. E. G. een aantal maatregelen tot vermin dering der onderlinge handels belemmeringen in werking zal worden gesteld. De regeringen van de Benelux landen hebben daarom besloten aan hun partners van de E. E. G. voorstellen voor te leggen, die beogen zoveel mogelijk, te voor komen dat per 1 januari a.s. ver schil in behandeling zal optre den van de handel tussen de zes landen van de E. E. G. onderling en de handel dier landen met de overige partners van de O.E.E.S. Zij koesteren de verwachting dat, mede door een dergelijke voorlopige regeling, een verbete ring van atmosfeer en een rui mere tijd zal worden verkregen voor het tot een goed einde bren gen van de besprekingen over de vorming van de vrijhandelzóne. De voorstellen zijn woensdag middag door de Belgische minis ter van Buitenlandse Zaken, Wig- ny, overhandigd aan de ambas sadeurs van Frankrijk, West- Duitsland en Italië. De voorstellen, vervat in een nota namens België, Nederland en Luxemburg, omvatten: 1. Toepassing van de tariefver laging van tien procent, die op 1 januari a.s. in het han delsverkeer der E. E. G.-lan- den van kracht wordt, op het handelsverkeer met alle 53 landen van de G. A. T. T. 1. Toepassing van de contingen tenverruiming met 20 pro cent, die eveneens per 1 januari in het onderlinge handelsverkeer der E. E. G.- landen van kracht wordt, op het verkeer met de elf O. E. E. S.-landen die geen lid van de E. E. G. zijn. 3. De invoerrechten en contin- genteringen van landbouw- produkten dienen op het hui dige peil voor de duur van twaalf maanden te worden worden gehandhaafd. In die tijd kan de positie van deze produkten door onderhande lingen worden bepaald. Een woordvoerder van het Bel gische ministerie van Buitenland se Zaken heeft verklaard, dat deze yoorstellen alleen aan de O. E. E. S.-landen zullen worden gedaan als zij door de E. E. G.- landen zijn goedgekeurd. Volgens de Beneluxvoorstellen zou de tariefverlaging ten aan zien van de G. A. T. T.-landen een eenzijdig gebaar van de zes zijn, doch de contigentenverruiming ten aanzien van de O. E. E. S.- landen zou de basis van weder kerigheid en voor de duur van een jaar worden voorgesteld. Later werd te Brussel een communiqué uitgegeven, vol gens hetwelk minister Wigny en de minister van Buitenlandse Handel, Van Offelen, tot de drie ambassadeurs hebben gezegd, dat volgens de regeringen van de Benelux-landen de E. E. G. ern stige aandacht moet besteden aan de toestand die is ontstaan door de tijdelijke opschorting van de onderhandelingen in het kader van de O. E. E. S. De Belgische ministers zeiden te hopen, dat een initiatief van de zijde van de E. E. G. een her vatting van de onderhandelingen over een vrijhandelzóne in een minder gespannen sfeer mogelijk maakt, aldus het communiqué. Minister Wigny heeft later op een persconferentie meegedeeld, dat het memorandum met de voorstellen niet alleen aan de drie ambassadeurs, maar ook aan de vertegenwoordigers van de drie landen bij het hoofdkwartier van de E. E. G. te Brussel is overhandigd. De voorstellen zullen, aldus minister Wigny, worden bespro ken op een bijeenkomst van de raad van ministers van de E. E. G. op 3 dec. te Brussel. Minister Van Offelen zei op de persconferentie: „Wij hebben onze deelgenoten in de gemeen schappelijke markt voorgesteld als eenzijdig gebaar jegens alle leden van de G. A. T. T. met in gang van 1 januari onze ge meenschappelijke buitentarieven te verlagen". In antwoord op een vraag, zei minister Van Offelen, dat deze verlaging ongeveer even groot zou moeten zijn als krachtens het Verdrag van Rome, namelijk 10 procent. (Advertentie.) J. W. DE JONGE Tholensstrast 139 - TEKNEüi Tel. K 1150 - 2224 ;£N De 10.028 ton metende Ameri kaanse vrachtboot „Carl D. Brad ley" is dinsdag j.l. op het meer a Michigan in tweeën gebro ken en gezonken, aldus een mei ding van de Amerikaanse kust wacht. De Duitse vrachtvaarder „Chris tian Satori", die koers had gezet naar de door de kustwacht opge geven positie van de „Bradley", seinde, na deze bereikt te heb ben, dat geen spoor meer van het schip of overlevenden was te bespeuren. Later meldde de gezagvoerder van de „Christian Satori": „Ik geloof, dat alle opvarenden om het leven zijn gekomen. Wij heb ben geen reddingsboten gezien". Hij voegde hieraan toe dat een di ïjvende tank was opgevist, „en iets, dat op een regenjas lijkt". De gezagvoerder van het Duitse schip maakte uit de toestand, waarin de tank verkeerde op dat zich aan boord van de „Carl D Bradley' een „verschrikkelijke ontploffing" heeft voorgedaan. De gezonken Amerikaanse koopvaarder had normaal een Secretaris-generaal Hammars- kjoeld heeft woensdag een aan beveling van de waarnemers- groep der Ver. Naties in Liba non, waarin de groep zegt dat haar taak geëindigd is en dat de waarnemers teruggetrokken kunnen worden, aan de Veilig heidsraad toegezonden De waarnemersgroep verklaart in haar vijfde rapport aan de w!'SV Sraad die indertijd besloot waarnemers naar Liba- khirbtpn^r, wegens Libanese lachten over Syrische infiltra ties dat er al enige tijd °een meldingen over infiltratie°s wapensmokkel zijn aeweest Ook stand i„ nhmene veiligheidstoe- stand in Libanon veel beter cp worden evenals de betrekkingen tussen Libanon en Syrië Daar om beschouwt de groep haar taak als geëindigd. Tezelfder tijd heeft Ham- marskjoeld de raad in kennis gesteld van het Libanese ver zoek om de klacht van Libanon over „massale inmenging" van de Ver. Arabische republiek van de agenda af te voeren. Eind vorige maand omvatte het korps V.N.-waarnemers meer dan 500 man. In het rapport zegt de groep voorts, dat zo gauw als er reis gelegenheid is, dit aantal aan zienlijk zal worden verminderd. Voor de volledige terugtrekking van de waarnemers zou in over leg met de Libanese regering een gedetailleerd plan kunnen worden opgesteld. In zijn brief aan de Veilig heidsraad verklaart Hammars- kjoeld dat hij de waarnemings- groep heeft opgedragen onmid dellijk, in overleg met de Liba nese regering, vertrek van de te stellen. bemanning van ongeveer 35 kop pen. Later is bevestigd, dat de be manning van de „Carl D. Brad ley" inderdaad uit 35 leden be stond; gevreesd wordt, dat allen om het leven zijn gekomen. Er is ook een lezing voor het vergaan van de vrachtvaarder, volgens welke dit het gevolg zou zijn geweest van het lopen op een rif, waarna de „Carl D. Bradley" in tweeën zou zijn ge broken. Er woedde, op het tijdstip van de ondergang van het Ameri kaanse schip, een vliegende storm boven het meer van Mi chigan. TOCH OVERLEVENDEN? De Amerikaanse kustwacht heeft woensdag op het Michi- ganmeer overlevenden ontdekt van de 10.028 ton metende Ame rikaanse vrachtboot „Carl D. Bradley", die dinsdag in een zwa re storm op het meer in tweeën is gebroken en gezonken. Aanvankelijk vreesde men dat alle 35 opvarenden om het leven waren gekomen, doch later zijn op High Island twee overleven den ontdekt. Ook is een vlot met verscheidene overlevenden waar genomen. Doodvonnis in Bagdad Ahmed Moechtar Baban, een Iraakse oud-premier en voor malig hoofd van het kabinet van koning Feisal, is woensdag door een speciaal militair hof te Bag dad ter dood veroordeeld. Hij zal worden opgehangen. Behalve tot de dood werd hij ook tot dwang arbeid. enige jaren gewone hech tenis en een boete van 7.500 gul den veroordeeld. Baban was premier van Irak niet te verwarren met het minister-presidentschap van de Iraaks-Jordaanse Arabische Unie toen er in juli j.l. een einde aan de monarchie werd gemaakt. Hem was ten laste ge legd, dat hij de politiek had op een plan voor f gesteld welke Irak had gebracht Koningin en Prins naar België. Koningin Juliana en Prins Bernhard worden zondag op het kasteel van Ciergnon (prov. Namen) verwacht, waar zij hun intrek zullen nemen alvorens maandag 24 november aan een koninklijke jachtpartij in het Domeinbos aldaar deel te nemen. De Kerst- en Nieuwjaarsverloven bij de landmacht Voor de Kerst- en Nieuw jaarsverloven voor de land macht is een regeling getroffen, die in grote trekken erop neer komt, dat van de militairen, in gedeeld bij de parate onderde len, de helft met verlof gaat van 22 december 17 uur tot 29 december 12 uur. En de andere helft van 29 december 17 uur tot 5 januari 12 uur. Voor militairen bij vredesop- leidingseenheden is het verlof vastgesteld van 24 december, 's ochtends 5 uur, tot 5 januari 12 uur. Alarmoefening „Carillon" volledig geslaagd „De oefening Carillon heeft aan de verwachtingen voldaan. Zij heeft aangetoond, dat verge leken met de gelijksoortige oefe ning van verleden jaren, inzake de toen gebleken tekortkomin gen een aanzienlijke verbetering is ingetreden. Met name is ge bleken, dat door het decentrali seren der verplaatsingen, een aanmerkelijke tijdwinst kan wor den geboekt". Dit deelde de chef van de ge nerale staf luitenant-generaal G. J. Ie Fevre de Montigny als zijn samenvattend oordeel over de gistermorgen geëindigde alarmoefening „Carillon" mede aan de persvertegenwoordigers die de oefening hadden bijge woond. Chinese studenten protesteerden heftig tegen inbeslagneming van school in Djakarta Woedende Chinese studenten hebben woensdag lessenaars en schoolborden vernield en stenen naar politiewachten gegooid uit protest tegen het in beslag ne men van een Chinese middelbare school door de regering, werd in Djakarta bericht. Het betreft een van de scholen die door de regering worden overgenomen op grond van mo gelijke samenwerking met de Kuómintang-organisatie van na tionalistisch China. De Rotterdamse politie heeft de 36-jarige loodgieter G. C. S. uit de De Manstraat te Rotter dam aangehouden, omdat hij op 13 november j.l. zijn pasgeboren kind door verstikking om het leven zou hebben gebracht. De ontsteltenis bij de politie werd nog groter, toen dinsdag, verborgen op de vliering in de woning van de loodgieter, de in verregaande staat van ontbin- dings-verdrogingstoestand ver kerende lijkjes werden ontdekt van nog drie pasgeboren kinde ren, die S. volgens zijn zeggen op dezelfde wijze van het leven zou hebben beroofd. Dit zou ge beurd zijn in de jaren '51/52, '54 en '56. Het onderzoek heeft uitgewe zen, dat de vader tot deze af schuwelijke daad is overgegaan, omdat het kind als een last werd beschouwd en derhalve onge wenst was. Het echtpaar had reeds zes kinderen, van wie de jongste acht jaar is. De 35-jarige echtgenote van de verdachte, die volgens de politie een belangrijke rol in het drama moet hebben gespeeld, is even eens aangehouden en in verze kering gesteld. Zij werd aan een voorlopig verhoor onderworpen in een ziekenhuis, waar zij ter verpleging was opgenomen. Naar wij uit andere bron ver nemen zou deze zaak aan het rol len zijn gekomen, toen zich bij de geboorte van het laatste kind complicaties zouden hebben voor gedaan, waardoor opname van de vrouw in een ziekenhuis nood zakelijk was geworden. S. inmiddels voor de officier van justitite geleid. Het onder zoek wordt voortgezet. Moderne VISSER-KOOLE grote keuze die verlangt. brengt de iedere heer Ook U zult verrast zijn over kwaliteit en meestercoupe. Frijzen 79.50 - 89.98.— 105.115.129.139.— 145.— 159 AXEL (Advertentie.) De Commissie Ontwikkeling Nationale Economie van de Soc. Eccn. Raad heeft in een eenstem mig interim-advies aan de rege ring in overweging gegeven de tijdelijke duurtetoeslag op de kinderbijslag voor 1959 te hand haven. De Sociaal-Economische Raad machtigde de commissie (liertoe met liet oog op de wen selijkheid van een snelle beslis sing. Uit de bij de Provinciale Sta ten van Zeeland ingediende alge mene exploitatie-begroting van de „Provinciale Stoombootdien sten in Zeeland" voor 1959 blijkt, dat men rekening houdt met een verlies van bijna vier miljoen gulden op de veerdiensten over de Westerschelde. De helft van dit tekort komt ten laste van de veerdienst Vlis- singenBreskens, die een nade lig exploitatiesaldo te zien geeft van 1.979.500. Daarna volgt de dienst KruiningenPerkpolder met een geraamd tekort van 1.599.900. Dan de dienst Ter neuzenHoedekenskerke met 265.775. waarnemers op De toestand op Cuba Er zijn maandag vijftien per sonen gedood en zeven ernstig gewond bij een aanval door on bekenden op een politiebureau in de Cubaanse stad Marianao, aldus is dinsdag officiéél bekend gemaakt. Toen een aantal politieagenten uit het gebouw kwamen, open den inzittenden van drie auto's het vuur op hen. Vier agenten werden dodelijk getroffen en ze ven werden gewond. De overle vende agenten, geholpen door toegeschoten collega's, schoten terug en doodden elf aanvallers. tot militaire bondgenootschap pen, zoals het „heilloze verdrag van Bagdad", dat buitenlandse inmenging in Syrië en Libanon had bevorderd, staatsgeld had misbruikt voor buitenlandse komplotten en met de verkiezin gen in Irak had geknoeid. In de afgelopen twee weken zijn al vier Iraakse politici ter dood veroordeeld. Tegelijk met Baban stonden oud-premier en minister van Buitenlandse Zaken Tewfik al Soeweidi en de voormalige Iraakse gezant te Damascus Ab- bel Djalil ai Rawi terecht. Eerst genoemde werd veroordeeld toi levenslange dwangarbeid en een boete, de ander kreeg één jaar hechtenis. Premier De Gaulle en bonds kanselier Adenauer zullen 26 november in Duitsland bijeen komen om te spreken over de „voornaamste problemen" die voor beide landen van belang zijn. Dit is woensdag door het bureau van De Gaulle meege deeld. De beide staatslieden voerden 14 september voor de eerste maal besprekingen in De Gaul le's villa in het dorp Cojpmbey- les-deux-Eglises. Bijzonderheden over de te be spreken onderwerpen zijn nog niet bekendgemaakt. Waarne mers geloven echter dat o.a. ge sproken zal worden over de cri sis in de onderhandelingen over een vrijhandelszone en over De Gaulle's plan voor nauwer overleg tussen de drie Navo- landen met verantwoordelijkhe den buiten het Navo-gebied Amerika, Engeland en Frank rijk. Het nieuws van De Gaulle's komst heeft diplomatieke krin gen in de Westduitse hoofdstad verrast. In officiële kringen ver luidt, dat het bezoek op korte termijn is geregeld door de Westduitse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, Hilger van Scherpenberg, die op het ogen blik in Parijs is. In Bonn verwacht men, dat Adenauer dit topoverleg met grote instemming begroet als een kans om een handelsoorlog in Europa te verhinderen. Het is bekend, dat de bonds kanselier altijd meer belang heeft gesteld in de politieke zijde van de gemeenschappelijke markt dan in de economische aspecten ervan. Zijn voornaam ste medewerkers op economisch gebied, onder wie prof. Erhard, minister van Economische Za ken en vice-kanselier, hebben van het begin af aan nauwelijks verhuld dat zij de voorkeur geven aan de vrijhandelszone boven de E.E.G. Erhards stand punt wordt gedeeld door veel Westduitse industriëlen, die vre zen dat Duitsland zich zal op sluiten in een betrekkelijk klein protectionistisch Europees blok, dat door Frankrijk overheerst wordt. Tot op heden heeft Adenauers stem altijd de schaal laten doorslaan naar de kant van politieke integratie en samengaan met Frankrijk. Het industrie-instituut in Keulen, de spreekbuis van de Westduitse industrie, heeft ver klaard, dat alle partijen con cessies moeten doen als men het plan voor een vrijhandels zone uit het slop wil halen. Wegens de grote gevaren, die een economische splitsing in Europa met zich mee zou bren gen, mag geen inspanning om tot overeenstemming te komen, te groot zijn, aldus het indus trie-instituut. Hilger van Scherpenberg voert reeds verscheidene dagen in Parijs geheime voorbereidende besprekingen. De vier andere landen van de E.E.G. zijn op de hoogte gebracht. Men verwacht dat de confe rentie zal worden gevolgd door een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de zes landen. Indianen eisen land op Afgevaardigden van de Mic- coau-Kee-Indianen in Florida hebben om hulp aangeklopt bij Engeland, Frankrijk en Spanje bij een poging om een stuk grondgebied van de Amerikaan se regering terug te krijgen. Het gaatom een stuk land in het moerasgebied van Everglades. Volgens de Indianen hebben ge noemde ianden hun bij verdra gen, in de achttiende eeuw ge sloten, beloofd ervoor te zorgen dat deze 'grond hun niet ontno men zou worden. Het verzoek om hulp was ge steld op perkamentrollen die door een afvaardiging onder lei ding van „opperhoofd Buffalo- Tijger" aan de betrokken ambas sades werden afgegeven. Het totaal geraamde tekort van 3.845.075 zal door het rijk worden gedragen. Over 1957 droeg het rijk een bedrag van ƒ3.212.146,03 bij. Op de exploita tie-begroting 1959 van de dienst Vlissingën—Breskens springt de exploitatie-post van de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix", die negen miljoen kostte in het oog: ƒ-!,780.000 tegenover een raming van 1.672.600 voor 1958 bij 5 maanden in de vaart zijn. Het tekort van de veertien sten over de Oosterschelde. dat ten laste komt van de provincie, bedroeg in 1957 een bedrag van ƒ439.148,83 en werd voor 1959 geraamd op 531.030. Wat de raming van inkomsten betreft: op de dienst VlissingënBres kens wordt voor 1959 rekening gehouden met een ontvangst van 600.000 door passagiers tegen over bijna 14 miljoen in 1957. Bij de dienst TerneuzenHoe dekenskerke rekent men op ver drievoudiging van de passagiers opbrengst en op de dienst Krui ningenPerkpolder op een bijna vijfvoudige. Het provinciaal bestuur van Zeeland zal ook in 1959 voort gaan met de werkzaamheden voor de aanleg van een nieuwe veerhaven aan de oostkust van Noord-Beveland. Deze nieuwe veerhaven zal van grote beteke nis zijn voor de veerverbinding op Schouwen-Duiveland, die dan belangrijk sneller kan worden uitgevoerd. Proef met een „Navaho" te Cape Canaveral mislukt Een ongeveer 25 meter lang „Navaho"-projectiel van de Amerikaanse luchtmacht is dins dag in de lucht ontploft, één minuut nadat het van de basis te Cape Canaveral was gelan ceerd. De lancering verliep normaal, maar even later begon de „Na vaho" te waggelen en ontplofte, aldus de luchtmacht. Opvolger van Adenauer? Volgens de resultaten van een opinie-onderzoek staat de West duitse minister van Economi sche Zaken. Ludwig Erhard, nummer één als mogelijk ge achte opvolger van de thans 82-jarige bondskanselier Ade nauer. Hij heeft Heinrich von Brentano, de minister van Bui tenlandse Zaken, van de eerste plaats verdrongen. Als derde fi gureert Eugen Gerstenmaier, de voorzitter van de Bondsdag. Franse beer sloeg vijf uur lang aanvallen van Algerijnse rebellen af Een Franse boer, wiens boer derij in het gebied van Mascara, in West-Algerië. door een bende opstandelingen werd aangeval len. verschanste zich met zijn vrouw, drie kinderen en Alge rijnse arbeiders in zijn hof en bood vervolgens met een geweer en handgranaten vijf uur lang het hoofd aan de rebellen, die tenslotte terugtrokken. In de brief van de minister van Economische Zaken, de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de minister van Volksgezondheid en Bouw nijverheid d.d. 16 september 1958, werd aan de S.E.R. advies ge vraagd over een aantal belang rijke aspecten van het sociaal- economisch beleid. O.m. betrof dit de eventuele verlenging van de duurtetoeslag die indertijd werd gemotiveerd door de stij ging van het prijsindexcijfer van het levensonderhoud. Deze stij ging, die groter was dan in het kader van de bestedingsbeper king was voorzien, betrof voor namelijk de sector van de eerste levensbehoeften, waardoor in de gezinnen met niet verdienende kinderen en lagere lonen, de spanning tussen inkomsten en uitgaven werd vergroot. De ontwikkeling van het prijs indexcijfer is tot dusver niet zo danig, dat zij een duidelijke aan wijzing geeft, dat de bovenge noemde motieven vcor de invoe ring van de duurtetoeslag hun betekenis zouden hebben verlo ren. Op grond daarvan wordt ge adviseerd tot handhaving van de toeslag, zonder dat de commissie daarbij vooruit wil lopen op de uitkomsten van het complex van vragen, waarover de S.E.R. aan de regering advies zal moeten uitbrengen. De handhaving van de duurtetoeslag (welke maat regel een bedrag van 38 mil joen vraagt) zal in het beraad over de totaliteit van de aan de raad voorgelegde vragen betrek ken blijven. IETS KOUDER. Boven het Oostzeegebied was woensdag het centrum van een uitgestrekt en krachtig hoge- drukgebied aanwezig, terwijl de luchtdruk ten westen van Ierland laag bleef. Dit hield bij ons een zuidoostelijke luchtstroming in stand. Hoewel deze stroming wat in kracht afnam, bereikte in de loop van de dag iets drogere lucht ons land. Daarin kwamen in de middag plaatselijk flinke opklaringen voor. De temperatu ren liepen op tot 7 a 11 graden. In de avond begon zich mist te vormen bij temperaturen van ongeveer 3 graden, die op enkele plaatsen zeer dicht werd. Vandaag zal het rustige weer blijven aanhouden. De wind blijft meestentijds zwak. Ook vandaag zijn opklaringen te verwachten, hoewel op een enkele plaats de mist wellicht hardnekkig zal blij ken. Daarbij zal het iets kouder 2-ijn. medegedeeld door het K. J4. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. IETS KOUDER. Droog weer maar hier of daar mist. Zwakke wind. Over het al gemeen iets kouder dan gisteren. VRIJDAG 21 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.25 11.00 11.40 11.50 n.m. 11.05 11.40 12.20 12.30 ZON MAAN op onder op onder Nov 20 8.07 16.43 14.19 1.45 21 8.09 16.42 14.42 2.49 22 8.10 16.41 15.04 3.52 23 8.12 16.40 15.29 4.55 i 24 8.14 16.39 15.57 5.57 25 8.15 16.38 16.28 6.58 26 8.17 16.37 17.05 7.58 i

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1