UIT DE PROVINCIE EEN MEESTERWERK IS ZOEK peper >eperm TERNEUZEN AXEL GROEDE HULST NIEUWVLIET. SLUISKIL SLUIS Proef dïe zelf! Van Nelle's nieuwe Assam Thee VAN NELLE'S ASSAM THEE ZUIDZANDE WESTDUITSE NOTA DE OOSTENRIJKSE BLAUWBAARD. Ontvoerde Amerikaan op Sicilië vrijgelaten *w Een klein stukje natuur hygiënisch bereid uit natuurzuivere ingrediënten mm houdt U iedere dag fris en monter een medicinale versnapering onder voortdurende controle van het laboratorium Dr. Van Hamel Roos Harmens Amsterdam COMMISSIE VASTE VERBINDING WESTER SCHELDE. Door de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen is d.d. 10 nov. het volgend schrijven aan net Colle ge van Gedeputeerde Staten ver zonden: ..In de op 7 dezer gehouden algemene vergadering heelt onze Kamer kennis genomen van een .mededeling van haar Voorzitter met betrekking tot het instellen van een commissie door Uw College, wier taak het zou zijn de mogelijkheid van een vaste verbinding te bestuderen. Hierbij is duidelijk naar voren gekomen dat tot heden uit niets is gebleken, dat deze zaak, die ap 19 oktober 1956 van U de hoogste prioriteit verkreeg, ook maar iets gevorderd is. Onze Kamer is hierdoor ten zeerste geschokt, temeer omdat na de brief, die het Bestuur op 19 oktober 1957 hierover tot U richtte, döor de Besturen van de lieide Zeeuwse Kamers van Koophandel meerdere besprekin gen met U zijn gevoerd, zodat de -hoop gewettigd was dat op kor te termijn de instelling van een ïommissie een feit zou ziin. Dat de Minister van Verkeer en Waterstaat zich inmiddels, daartoe gedrongen door de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, ook tot Uw College wendde met betrekking tot dit onder werp, achtte onze Kamer zeer hoopgevend. Op 9 juli 1958 moest de Minis- ler tijdens een vergadering van de Tweede Kamer, in antwoord op een vraag van een lid van die Kamer, echter mededelen, dat van nog geen antwoord op rijn verzoek was binnengekomen. Het stelt onze Kamer teleur dat Uw College tijdens het con tact dat dit jaar met de Minis- ler bestond over de veertarieven, blijkbaar over ons probleem niet gesproken heeft. Reeds in 1956 sprak Uw Colle ge zijn waardering erover uit, dat onze Kamer een nuttige werkzaamheid ten aanzien van dit vraagstuk heeft ontplooid en dat in het rapport over de vraag stukken van het verkeer, dat in opdracht van onze Kamer werd opgesteld, het probleem van een laste oeververbinding duidelijk is gesteld. Het. verwondert onze Kamer zeer thans te moeten constate ren, dat tot heden aan een ini tiatief dat in de streek zelf is ontstaan, niet die steun werd verleend, die Uw hoopvolle uit spraak van 19 oktober 1956 mocht doen verwachten. Van de zijde van onze Kamer is in deze belangrijke aangele genheid steeds gestreefd naar samenwerking met Uw College. Blijkbaar wordt door U aan "jet begrip samenwerken, het geen inhoudt gemeenschappelijk werken aan dezelfde taak, een andere betekenis toegekend dan wij ons- hiervan hadden voorge steld. Onze Kamer betreurt deze gang van zaken, omdat deze on getwijfeld tot schade van Zeeuwsch-Vlaanderen zal leiden. Zij besloot nogmaals bij U erop aan te dringen die aandacht aan ons probleem te besteden, die het zeker verdient." Attractieve St. Nicolaasactie van „Klimop". Op een ledenvergadering van de Terneuzense middenstands vereniging „Klimop" heeft het bestuur de plannen voor een St. Nicolaasactie ontvouwd dat bij de leden een nog groter enthou siasme heeft los geslagen dan men aanvankelijk durfde hopen. Sint Nieolaas zal a.s. zaterdag weer zijn glorieuse intocht in Terneuzen houden en weer de bekende route volgen. Nadat hij met de „Harmonie Terneuzen" van de boot is afgehaald en offi cieel op de Markt is ontvangen, gaat hij weer in het Julianazie- Tcen.hu is, de zieken bezoeken en brengt hij een bezoek aan JScheldeoord" waar hij ook zijn goede gaven zal uitdelen. Het zal niet mogelijk zijn het St. Eli- sabethziekenhuis te Sluiskil per soonlijk te bezoeken (dat komt wel óp een andere dag) maar toch zullen ook daar de patiënten weten dat hij in Terneuzen kwam. Dit jaar heeft de goede Sint aan het bestuur van „Terneuzen Klimop" beloofd het eerste van de zeven televisietoestellen aan de gelukkige winnaar uit te zul len reiken. Kostbare pepernoten. Bij aankoop ter waarde van één gulden bij de deelnemende winkeliers (die dit allemaal dui delijk op hun étalageraam heb ben aangekondigd) heeft men Tocht (en zo nodig moet men daarop wijzen) op een „Klimop"- zegel waarop een cijfer gedrukt staat. Bovendien zullen op ge zette tijden „zwarte Pieten" door de stad trekken die peperbollen strooien, hetgeen hen wei is toe vertrouwd. Deze peperbollen kunnen zeer kostbaar zijn, omdat er in vele een zelfde „Klimop"-zegel met een cijfer is verborgen. Wanneer men zes zegels bij elkaar heeft moet men deze op een briefkaart plakken en inzenden aan het se cretariaat van „Klimop", de heer L. Stolk, administratiekantoor, Margriets'traat 2, Terneuzen. Van tevoren werd door nota ris Hoving een getal van zes cij fers gevormd (en verzegeld be waard). Degene, die dit getal goed heeft opgeplakt of een ge tal heeft gevormd dat dit van de notaris het dichtst benadert, komt nog dezelfde dag in het be zit van een waardevol televisie toestel. Hierbij wordt er op gewezen, dat wanneer het eerste toestel is uit gegeven, men niet moet denken de reeds ingezonden kaarten on geldig zijn geworden. Deze blij ven meedingen tot het einde toe. Zelfs met één kaart heeft men zeven maal kans op een televi sietoestel, al is het duidelijk dat men met een groter aantal kaar ten ook zijn kansen vergroot. Ook bij het publiek blijkt reeds veel enthousiasme voor deze actie te bestaan, hetgeen niet te verwonderen is, daar een televisietoestel een door velen begeerd bezit is. Geslipt. Tengevolge van het gladde wegdek slipte gistermorgen om streeks 10 uur in een van de tal rijke bochten van de Koedijk de auto bestuurd door mevr. S. al hier. De auto raakte van de weg af en kwam in de naast deze weg lopende sloot terecht. De aan de voorzijde tamelijk beschadigde Opel werd door een kraanwagen weer op de weg ge zet en naar de garage Visser ge bracht. Stichting „Bio-Vakantie-oord". In het Bio-Vakantie-oord „Rus senduin" te Bergen aan Zee wor den het gehele jaar door kinde ren uit alle delen van Nederland verpleegd. Voor opname in het Bio-Va kantie-oord komen uitsluitend in aanmerking schoolgaande kinde deren in de leeftijd van 614 jaar, waarvoor de schoolarts de uitzending nodig acht en waar van de ouders of verzorgers na genoeg niet in staat zijn iets voor de verpleging bij te dragen. Tweemaal per jaar wordt in alle Nederlandse bioscoopthea ters het publiek via een aardig filmpje opgewekt de Stichting „Bio-Vakantie-oord" bij dit mooie werk te steunen door het geven van een bijdrage in de kollekte- bussen. Ook uit onze gemeente worden regelmatig kinderen in het Bio- Vakantie-oord opgenomen en op donderdag 20 november a.s. ver trekken wederom twee kinderen voor een verblijf van zes weken naar deze ideale gezondheids kolonie. Wij zijn er van overtuigd, dat ook deze kinderen geheel her steld en met nieuwe dosis levens kracht terug zullen keren. Cia van Boort trad op voor de R.K. Instuif. Het Instuifcomité had voor de laatste bijeenkomst een zeer aan trekkelijk programma samenge steld en dit gold zowel voor de jeugd, die des namiddags naar parochiehuis komt als voor di jongens en meisjes boven de 14 jaar die zich 's avonds kunnen amuseren. Voor de kinderen van de lage re school bracht de bekende pop- penspeelster uit Oisterwijk, mej. Cia van Boort een aantrekkelijk programma. „Repelsteeltje" en „Pinky", waarmee het kleine grut de avonturen beleefde. Cia van Boort is reeds van kindsbeen af vertrouwd met het poppenspel en nu heeft zij dan ook met haar medewerkster, mej. Trudy de Ruyter in Oisterwijk het beken de theater „De Scheileboom'' dat men van heinde en ver komt op zoeken om te genieten van het geen deze beide dames met zo veel artisticiteit weten te bren gen. Voor het avondprogramma stond „De Faustsage van Waar denburg" op het programma. Cia van Boort bracht dit ver haal in rijmvorm en met prach tige décors. Ook haar poppen zijn buitengewoon geslaagd en met lichteffecten werden ook hier weer buitengewone resul taten bereikt. Als gelukkige aan vulling werd gebruik gemaakt van de muziek uit Gounod's „Faust" en dit alles tezamen met de zeer goede dictie van de pop- penspeelster werd dit een zeer mooie voorstelling, waarvoor de aanwezigen dankbaar waren. Een tweede bekende werkje dat voor het voetlicht werd ge bracht was „Symphorosa" naar het wel bekende „De zeer schone uren van juffrouw Symphorosa, begijntje". Hiervoor heeft juffr. Trudy de Ruyter zeer geslaagde décors gemaakt die het milieu (te Lier hoofdzakelijk spelend) uitstekend tekenden. Gelukkig moest hier niet al te veel aan de oorspronkelijke tekst worden ge wijzigd. De heer Fl. Mechelinck dankte de beide dames hartelijk voor het gebodene. Contactavond personeelsver enigingen. De Bond van Oud-Militairen organiseerde zaterdag j.l. in hotel „Centraal" een grote prijskaar- ting, onder de verschillende per soneelsverenigingen met name: Gemeente, Douane, Scheepswerf, P.S.V., N.V. „De Hoop" en Oud- Militairen. De eerste prijs was als inzet een big, die gewonnen werd door de heer B. van der Eijk (O.M.). De verdere uitslag was als volgt 2. J. Willems (G.); 3. R. San- drini (O.M.)4. M. van Kerk- voort (O.M.)5. P. Moes (P.S.V.) 6. P. Roelands (O.M.); 7. P. v. d. Ende (O.M.); 8. J. de Smidt (O.M.); 9. M. de Feijter (De Hoop); 10. W. Cuipers (Scheeps werf); 11. J. Abbink (Douane); 12. F. Lauret (G.). •o jorn Binnenbrandje, Maandag omstreeks half twaalf in de voormiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrandje bij de familie R. v. d. H. De vrouw des huizes was bezig met de toebereidselen voor het middagmaal en had daarvoor een pan vet op, 't vuur staan. In deze pan met vet sloeg de vlam en deze tastte een gedeelte van het wasgoed aan, dat daar was opgehangen, omdat dit buiten niet wilde drogen. De brandweer was spoedig ter- plaatse, maar bij aankomst wa ren inmiddels toegesnelde buren er in geslaagd de brand re blus sen. De schade bleef beperkt tot wat wasgoed. Bouw school met de Bijbel. Door de firma Bron en Zn te Groede, aan wie de bouw van de nieuwe school met de Bijbel te Groede door de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel alhier, is gegund, zal begin december be gonnen worden met de gedeelte lijke afbraak van het oude school gebouw. Verkeerscursussen. Als, vervolg op de verkeerscur sussen voor de volwassenen, die het vorig jaar gehouden werden, is op 11 november jl. de wacht meester der rijkspolitie, de heer N. van Ooyen, begonnen met de nieuwe verkeerscursus voor vol wassenen. De cursus wordt ge geven op het gemeentehuis te Groede en bestaat uit een tiental lessen, waarvoor veel belangstel ling blijkt te zijn. Bevolkingsonderzoek. Eind november begin decem ber zal in deze gemeente voor de derde maal het bevolkings onderzoek op tuberculose plaats vinden. Dit onderzoek wordt thans ver richt in opdracht van de Pro- ciale Zeeuwse Vereniging tot be strijding der tuberculose, in sa menwerking met het districts consultatiebureau en het plaat selijk comité alhier. Toneelavond. Zaterdag j.l. werd. in de zaal van de heer A. Beekman een zeer geslaagde toneelavond gehouden ten bate van de biljartvereniging „Ons Genoegen". Gespeeld werd het toneelspel in drie bedrijven „De man die terugkwam" door de toneelgroep „Op hoop van zegen" uit Oostburg. Jaarmarkt. Hulst beleefde wederom zijn jaarlijkse jaarveemarkt die zich in een grote belangstelling mocht verheugen. (Het geheel bracht wederom een gezellige drukte met zich mede en het was een mooi gezicht het prachtige rund vee samen met de paarden aan de voet van het Belfort te zien staan. Het gaf een echte Vlaam se drukte. In totaal werden aangevoerd 22 paarden. 139 stuks rundvee en 127 varkens. De volgende pre mies werden toegekend: Paarden. Kampioen: P. Serrarens, Hulst. Slachtpaarden: le pr. C. de Maat, Hulst. Merriepaarden: le pr. C. de Maat, Hulst; 2e pr. J. Asselman, Hontenisse; 3e pr. C. de Maat, Hulst; 4e pr. Jos. de Buck, Abs- dale. Ruiitpaarden: le pr. L. de Booy, Hontenisse. Merrieveulens beneden 1 jaar: le pr. Jos. de Buck, Absdale. Hengstveulens beneden 1 jaar: le pr. J. Asselman, Hontenisse. Merrieveulens beneden 2 jaar: le pr. Jos. Asselman, Hontenisse; 2e pr. L. de Booy, Hontenisse. Hengstveulens beneden 2 jaar; le pr. P. Serrarens, Hulst. Warmbloedpaarden 3 jaar en ouder: le pr. FI. Verdurmen, Abs dale; 2e pr. A. van Waterschoot, Graauw; 3e pr. Cam. van der Veken, Stoppeldijk. Warmbloedpaarden 3 jaar: le pr. C. van Duysse, Clinge. Slietlandse ponnies boven 3 jaar: le pr. B. Muldery, Westdor- pe. Shetlandse ponnies beneden 3 jaar: le pr. B. Plasschaert, Graauw; 2e pr. Idem; 3e pr. C. van der Veken, Stoppeldijk. Grootste aantal paarden van 1 eigenaar: C. de Maat, Hulst. Varkens: Kampioen P. van Duysse, Clinge. Vette varkens: le pr. P. van Duysse, Clinge; 2e pr. C. Je Moor, St. Jansteen. Vleesvarkens: le pr. D. Geen- sen, Hulst. Toom biggen: le pr. Joh. Pie- ters, St. Jansteen; 2e pr. D. Geensen, Hulst; 3e pr. A. Swets, Axel. Grootste toom biggen: lr pr. Hyp. Vergauwe, St. Jansteen. VETVEE Ossen met vier of meer tan den: le pr. G. van Rumbke; 2e en 3e pr. F. Pieters; 4e pr. C. de Moor, allen te St. Jansteen. Vetvee met 2 tanden: le pr. C. van Duysse, Clinge; 2e pr. Fr. Pieters, St. Jansteen. Ossen zonder tanden: le pr. B. Plasschaert, Graauw; 2e pi-. G. van Rumbke, St. Jansteen; 3e pr. Gebr. Van der Veeken, Stop peldijk; 4e pr. P. van Duysse, Clinge. Ossen met twee tanden: le en 2e pr. G. Pieters; 3e pr. L. Pie ters, beiden te St. Jansteen. Vet rundvee: 4 tot 6 tanden: le pr. L. van Dorselaar; 2e en 3e pr. C. de Moor, beiden te St. Jan- steen. Vet rundvee met volle tanden: le pr. L. van Dorselaar, St. Jan steen; 2e pr. C. van der Veeken, Stoppeldijk. DP Tien met tanden: le pr. jan "negert, Rapenburg. n»'" '-'llen zonder tanden: le nr. B. Plasschaert, Graauw; 2epr. L. van Dorselaar, St. Jansteen. Kampioen vetvee: G. van Rumbke, St. Jansteen. Kampioen dikbillen: Jan Bo- gaert, Rapenburg. Vetrundvee zonder tanden: le pr. Frans Pieters, St. Jansteen. FOKVEE: Melk- en Kalfskoeien met vol le tanden: le pr. J. Pieters, St. Jansteen. Melk- en kalfskoeien 2 tot S tanden: le pr. E. en H. Picavet, Hulst-Westdorpe. Kalfsvaarzen met 2 tanden: le pr. B. Plasschaert, Graauw; 2e pr. E. en H. Picavet, Hulst-West dorpe. Kalfsvaarzen 4 en meer tan den: le pr. E. en H. Picavet, vnd. Runderen met 2 tanden: le pr. C. van Duysse, Clinge. 1-jarig rundvee, kleine maat: le en 2e pr. B. Plasschaert, Graauw; 3e pr. E. en H. Picavet, Hulst-Westdorpe. Graskalveren: le en 3e pr. B. Plasschaert, Graauw, 2e pr. E en H. Picavet, Hulst-Westdorpe. Stierkalveren: le, 2e en 3e pr. B. Plasschaert, Graauw. Stieren zonder tanden: le pr. B. Plasschaert, Graauw; 2e pr. J. Pieters, St. Jansteen. Loten 3 stuks eenzelfde eige naar: le pr. C. Boeënne, Graauw. Kampioen fokvee: L. van Dor selaar, St. Jansteen. Buskollekte De Macht van het Kleine. De buskollekte voor de Kerst feestviering van de patiënten die aan epilepsie lijden en in de zie kenhuizen van Meer en Bosch te Haarlem en Heemstede ver pleegd worden, bracht alhier 30,52 op. Dans- en kaartavond. In het afgelopen weekend werd in hotel Meert een dans- en kaartavond belegd. Zaterdagavond werd gedanst om de kaspositie van de Sluis- kilse biljartvereniging wat te verstevigen. De muzikale klan ken kwamen van het plaatselijk orkest John White and his Swin gers. Het werd een avond van pret en jolijt en waarbij het groe ne laken door de leden voor een avond op rust werd gezet. Zondagavond kregen de 86 kaartliefhebbers hun beurt. De uitslag hiervan luidde als voigt: le pr. P. Gelderland, Sluiskil, en C. Dhondt, Zandstraat; 2e pr. E. Lambert en E. Hemelsoet, Sluiskil; 3e pr. J. Minnaart en L. de Wilde, Sluiskil; 4e pr. A. Pien- broek en J. van Doeselaar, Sluis kil; 5e pr. L. Kalfsvel, Zand straat, en G. van Doeselaar, Sluis kil. Extra prijzen: Fr. Seys, Sluis kil, en R. Geiilet, Zandstraat; E. Kaas, Zandstraat, en mevr. Stock- mn, Sluiskil. Bil j artweds Irijd De biljartvereniging „Krijt op tijd" speelde een wedstrijd tegen Héérlijk: een echte Engelse melange, door Van Nelle samengesteld uit alleen de allerfijnste theesoorten. Héérlijk: Van Nelle's nieuwe Assam Thee - geniet er van met volle teugen! ENGELSE MELANGE door HILAIRE BELLOC 79) (Nadruk verboden.) Profiterend van een ogenblik, waarop Cean net naar de wegebbende menigte keek om te zien, of er gelegendheid voor hem was, sprong Signor Ales sandria met Italiaanse of liever Maltezer behendigheid op het podium en schoot op het Mees terwerk af. Hij wou nu dat kruis wel eens zien en weten, van wat voor kleur het was. Geen seconde later had Mon sieur Cean vastgesteld, dat alles veilig was en met Callische vlugheid was hij op hetzelfde doel af gesneld: hij wou die cir kel zienAllebei loerden ze ach ter het doek. En allebei deden ze de grote ontdekking. Er was geen ruw getekende cirkel en geen kruis in groen, blauw, geel zwart of femme enragée. Er was niets te zien. Henry Bensington had bewezen, hun meester te zijn. Ze keken elkaar achter het doek aan in dat ene ogenblik van gemeenschappelijk onder zoek en wisselden twee woor den „Ach, der Lügner!" mom pelde monsieur Cean. „Was für ein Genie!" mompelde Signor Alessandria. Met de snelheid van de klei nere katachtige dieren waren ze in een ogenblik bij de rand van het podium, sprongen zacht ervan af op het dikke ta pijt van de vloer en voegden zich bij de laatsten, die de zaal verlieten. Allen keken naar de deur. Niemand had hun nieuws gierigheid bespied. EPILOOG In de rust van het plantage net Hotel zat de Hertog van Emonsillado na te denken. De dingen waren niet gegaan, zo als hij dat verwachtte. Als het proces met zijn nederlaag was geëindigd, dan was er niets meer te zeggen of te doen ge weest. Als hij het proces had gewonnen tegen Verecundia, was alles afgelopen geweest, zoals hij het gewild had. Maar zoals de dingen nu lagen, was het een rommeltje met een on bevredigend einde. De Hertog van Emonsillado was niet in zijn sas. Verecundia kon rekenen met de tijd en met haar macht als gastvrouw. In enkele jaren zou iedereen in Engeland het als vaststaand be schouwen, dat haar exemplaar het echte was. Daar mocht mis schien nog iemand iets mompe len over een omstreden schilde rij in het Zuiden van Frankrijk. Maar wat had hij daaraan? Toen kwam er nog eens en ik hoop niet voor de laatste keer inspiratie in zijn leven. U zult bemerkt hebben, vrien delijke lezeres, dat Fortuna de dingen nooit half doet. Als ze iemand een groot inkomen geeft, een oude titel een solide gezondheid, en de onwaardeer bare afwezigheid van geweten, eer en al die andere dingen, waar je maar last van hebt, dan doet ze ook nog andere dingen voor hem. En dat is erg aardig van haar. Zo inspireerde zij den Hertog van Emonsillado. Ze blies hem in, dat, wat Verecun dia ook later mocht bereiken, toch op het ogenblik de inval van Dr. Mowlem haar in doods nood gebracht had. En Fortuna stookte verderdit was nu een mooie gelegenheid voor den Hertog. Hij lachte een grimmige lach, het gewone voorteken voor zijn overwinningen, ging naar beneden, reed rechtstreeks naar Norbolt House, liet zich bij Verecundia aandienen, ver trouwende op de Attaque brus- quée de Duitse naam ervoor weet ik niet) en slaagde. Zij ontving hem. Ze was wit van woede, maar ze ontving hem. Hij ging kalmweg zitten, al bleef zij nog wel een halve mi nuut staan. Hij zei niets, voor ze ook was gaan zitten. „Kijk eens hier, Vurry", zei hij. „Ik ben hier gekomen om eens te praten over al die gekke ruzie." „Zowas het onderdrukte antwoord. „Ja. Ik dag zo gisteravond hoe het jou in al de jaren, die nog komme, zal dwars zitten, dat je weet, dat ik andere ding heb," en hij schudde zijn hoofd heen en weer. „Dat vind ik toch nie leuk en nie goed." Verecundia begon zich te ver wonderen. Waar kwam die nieuwe gemoedsstemming van daan bij haar gemenen vijand, te gemener, omdat hij als kind haar vriend was geweest? De Hertog kruiste zijn benen over elkaar, leunde achterover in zijn stoel en keek naar het plafond en naar het plafond kijkend. „Maar, Hardham Emonsilla dobegon Verecundia, „schaam je je niet?" „Nei", zei de Hertog, ,,'t Is zo eerlijk as iets. Ik verdien er niks aan. En zie je, Vurry, dan ben je voor je leven er fijn mee af. Geen verlangen meer naar een ander exemplaar. Dan is er geen ander Meesterwerk meer dan jouw MeesterwerkHij zat rechtop en keek op zijn hor loge. „Zozei hij. „Wanneer...." begon Vurry. Zij zag de toekomst zeer duide lijk voor haar ogen en ook de grote voordelen, die dit haar bood. De Hertog sprak weer. ,,'k Heb het meegebracht. Het is in de hall." Ze lieten het brengen. De Hertog keek weer op zijn horloge „Ik moet gaan Vurry. 'k Heb een afspraak." „Ga nog niet, Hardy", zei de Vijftiende Markiezin met iets zachts in haar stem, dat vrou wen precies verstonden. „Heel goed, Vurry". Ze zette zich aan de tafel met de pen in haar hand en het chèque-boekje voor haar. Hij ging naast haar staan. Ze „Dan zal jij altijd de smoor i schreef de chèque uit in haar in hebben, Vurry, en nooit rus-1 grote besliste handtwintigdui- tig en tevreden zijn, altijd maar( zend pond. Dan gaf ze hem de hunkeren en verlangen. En] chèque. Een ogenblik was ze toen dag ik'k Zal 't 'r laten hebben „Jij..." begon de verbijsterde Verecundia en ze rees half op uit haar stoel. De Hertog keek nog steeds naar de hemel ,,Ja. Ik zal het je laten heb ben tegen kostprijs. Ik wil geen snoertje schelpen aan jou verdienen." „Kostprijs zei Verecundia. „Twintig duizend", zei de Hertog, zijn hoofd achterover bang, dat hij haar zou willen kussen na al die jaren. Maar daar kwam niets van. Hij ging weg, niet zo vlug als de beleefd heid het toeliet, maar vlugger. Nu was er maar één Meester werk in de wereld of liever er waren er drie, maar de drie wa ren toch maar één. En Vere cundia had het of had ze en was tevreden. EINDE. de biljartvereniging „Breskens". De Bressiaanders wonnen de strijd met 1(1—6, zoaLs uit onder staande gedetailleerde uitslag blijkt. Sluis: Breskens: J.CoppensC. Erasmus 01 C. QuataertW. Nelissen 1 M. v. LoockeE. Seuss 1 G. MetzJ. Notebaert 10 Fr. ClijnckeA. Hoogstas 61 Fl. DusarduijnI. Clement 0—1 H. v. Craeijnest J. Vermeulen 10 J. de Bruijne W. Vermeulen 0I A. VerwilstA. Hamerlink 1—0 L. SwerusA. Willems 1-0 J. de BruijneA. Janse 10 J. BakxB. Brandt 01 P. QuataertJ. v. d. Lijcke O1 A. Clijncke—P. Aalbrechts 81 O. BatselaereJ. Smoor 10 A. GroosmanL. Steijaert 01 Bijeenkomst P. v. d. A. In hotel „De Zwaan" vond een bijeenkomst plaats van de Partij van de Arbeid voor de afdelin gen Aardenburg, Oostburg, Sluis, Retranchement, Zuidzande en Cadzand. Hier sprak de heer Peschar, lid van de Tweede Kamer, na een openingswoord van de heer J. Leegsma, voorzitter van het district West Zeeuws-Vlaande- ren. De heer Peschar behandel de de verschillende politieke pro blemen van deze tijd en de eco nomische gevolgen daaraan ver bonden. Na zijn rede volgde een uitgebreide discussie ever het gesprokene. Van de zijde der afdelingen bestond voor ver gadering veel belangstelling. De Westduitse regering heeft in een nota aan de Sowjet-Unie verklaard, dat een vier-mogend- hedencommissie waarin verte genwoordigers van Amerika, Engeland, Frankrijk en de Sow- jet-unie de hereniging van Duitsland zouden moeten be spreken, ook de voorbereiding van een Duits vredesverdrag zou kunnen behandelen. De nota, die maandag in Mos kou is overhandigd, is een ant woord op een Sowjet- nota van 18 september. Daarin werd een Westduits voorstel voor instel ling van een vier mogendheden- commissie voor de Duitse her eniging verworpen, doch een Oostduits tegenvoorstel dat een dergelijke commissie met verte genwoordigers van Oost-en West-Duitsland over een vre desverdrag zou moeten onder handelen, goedgekeurd. Het feit dat de opvattingen over de taak der commissie nog verschillen, aldus de nieuwe no ta van Bonn, staat kennelijk een spoedig bijeenroepen van een vier-mogendhedencommis- sie over Duitse kwesties in de weg, doch de moeilijkheden kunnen overwonnen worden als men de zaak minder formalis tisch en meer realistisch be kijkt. Volgens de bondsregering moet het werkterrein van de vier- mogendhedencommissie niet negatief begrensd worden. Voorts zou de vraag of Duitse deskundigen door de commissie moeten worden gehoord, door de commissie zelf beslist moe ten worden. Het koppig zwijgen, nu al langer dan een week en de her roepingen van enkele bekente nissen door de Oostenrijkse „Landru van St Poelten", Max Gulfler, schijnt volgens de Weense pers zijn oorzaak te vinden in een fout van de ge vangenis directie die voor Gat ier verantwoordelijk is. Om de kans op zelfmoord van Gufler te verkleinen had men n.l. een andere gevangene, een vertrouweling van de direc tie, bij Gufler in de cel gezet. Deze bleef evenwel zijn kranten ontvangen zodat Gufler steeds op de hoogte was van de vorde ringen in zijn zaak. Alberto Castello, de 71-jarige gepensioneerde Amerikaanse Evangelische predikant van Sici- liaanse afkomst, die vorige week was ontvoerd, is zondag vrijgela ten. Zijn ontvoerders hadden losprijs van vijf miljoen lire (on geveer 30.000 gulden) gevraagd, maar de predikant, die moet le ven van een pensioen van negen tig dollar in de maand, kon dit bedrag niet opbrengen. De ont voerders waren waarschijnlijk misleid door de grote Ameri kaanse auto, die de oud-predi kant bij zijn terugkeer naar Sici lië, drie maanden geleden, had meegenomen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2