Jordanië wil incident met Hoessein voor de Veiligheidsraad brengen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Ruimteplannen van Amerikaanse leger De conferentie ter voorkoming van onverhoedse aanvallen Staat van beleg in Argentinië afgekondigd WOENSDAG 12 NOVEMBER 1958 12e Jaargang Nr 1524 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD DE AANSLAG OP KONING HOESSEIN VREUGDE IN AMMAN Schip in nood JORDAANS PROTEST BIJ DE V. N. Syrische reactie op Hoesseins beschuldigingen PETROLEUMPRIJZEN Relaas van overste Dalgleish AUTO'S SCHIPPERS HET VERMISTE PORTUGESE VLIEGTUIG LOOS ALARM DE CUBAANSE OPSTAND Robert Murphy over de Amerikaanse politiek UITBARSTING VAN VULKAAN ASAMA DE STRIJD DER BEIDE CHINA'S MOEDER MET 4-JARIG DOCHTERTJE VERDRONKEN Driejarig dochtertje kwam landbouwer waarschuwen MacMillan wil nog geen besprekingen met Adenauer en De Gaulle over vrijhandelszone ABBAS BEREID TOT TIJDELIJK BESTAND Frankering hij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaltag. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 imr. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Jordanië is van plan de „aan val" van vliegtuigen van de VA.R. op koning Hoessein voor de Veiligheidsraad te brengen. Dit heeft premier Samir Rafai dinsdag op een spoedbijeen- komst van het parlement be kendgemaakt. Hij zei dat zijn regering secretaris-generaal Hammarskjoeld had gevraagd, spoedig maatregelen te nemen om de kwestie onder de aan dacht van de raad te brengen. De Londense „Times" ver klaarde dinsdag in commentaar op de aanval op koning Hoes seins vliegtuig, dat geen van de Syrische excuses geldig is. Het blad geloofde overigens, dat president Nasser door dit nieu we gebrek aan discipline in Da mascus opnieuw in verlegenheid is gebracht. De „Manchester Guardian" achtte het mogelijk dat er van een echt misverstand sprake was. Soldaten, die grote foto's van koning Hoessein, de opperbevel hebber van het Jordaanse leger, met zich voerden, dansten dins dag door de straten van Amman, terwijl zij „Hoessein, Hoessein, lang leve Hoessein" riepen en schoten in de lucht afgaven. Overal hingen de vlaggen uit. Schoolkinderen, die dinsdag vrij hadden, mengden zich onder de feestvierenden. Ook de kantoren waren gesloten. Het Nederlandse schip „Orion" heeft 33 opvarenden opgepikt van het Spaanse schip „Castillo Butron", dat ter hoogte van de Portugese kust in nood verkeert. De Spanjaard heeft een lek op gelopen. IETS MEER WIND Een zwakke rug van hoge druk trok dinsdag over ons land. In verband hiermee was het rus tig weer waardoor zich in het zuidoosten en midden van het land een hardnekkige mist kon handhaven. De temperaturen hierin werden op verschillende plaatsen niet hoger dan 3 graden. Tegelijkertijd stond de thermo meter aan de kust op een stand van 10 a 11 graden. Er vielen daar ook nog enkele verspreide buitjes. Inmiddels trekt over de Britse eilanden een frontale vore naar het oosten. Als gevolg hiervan wordt er bij ons vandaag iets meer wind verwacht, hetgeen de mist in het algemeen minder dicht zal doen worden. Het ge noemde systeem zal echter later, voornamelijk in het westen van het land, enige regen kunnen veroorzaken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdagoch tend tot woensdagavond. Iets meer wind. Aanvankelijk hier en daar mist, later voornamelijk in het westen van het land plaatselijk enige re gen. Tot matig of vrij krachtig toenemende wind tussen zuid west en zuid. Dezelfde tempera turen als gisteren of iets hogere. DONDERDAG 13 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden De premier noemde het inci dent een schending van de be ginselen van de Ver. Naties, van die van de Arabische Liga en van de Arabische resolutie die op 21 augustus door de algeme ne vergadering der Ver. Naties werd aanvaard. Koning Hoessein, die vrijdag 24 jaar hoopt te worden, was dinsdagochtend op het vliegveld van Amman tegenwoordig bij de overdracht van „Hunter"- straaljagers die de Ver. Staten aan Jordanië hebben geschon ken. In de genoemde resolutie van de Ver. Naties was o.a. op alle leden een beroep gedaan om el- kaars territoriale onschendbaar, heid en soevereiniteit te eerbie digen. Premier Rifai zei nog dat zijn regering van mening was dat het haar taak was om alle maat. regelen te treffen welke zij no dig acht om het prestige van de staat hoog te houden, zijn be langen te beschermen en zijn belangrijkste verbindingswegen te verzekeren. Een woordvoerder van de Ver. Naties heeft dinsdag te Amman medegedeeld, dat de Jordaanse regering maandag jl. een offi cieel protest bij de Verenigde Naties heeft ingediend tegen de aanvallen, die Syrische „Mig"- vliegtuigen hebben ondernomen op het toeslag, waarmede ko ning Hoessein uit Jordanië naar Europa was vertrokken. Het hoofd der V.-N-missie in Jordanië, Pier Spinelli, heeft het Jordaanse protest onmiddel. lijk doorgezonden naar secreta ris-generaal Hammarskjoeld. v.m. n.m. 2.43 2.57 3.18 3.32 3.58 4.12 4.08 4.22 ZON MAAN op onder op onder Nov. 12 7.53 16.54 9.07 18.11 13 7.55 16.53 10.14 19.08 14 7.57 16.51 11.11 20.11 15 7.58 16.50 11.58 21.18 16 8.00 16.49 12.35 22.26 17 8.02 16.47 13.07 23.34 18 8.04 16.46 13.33 Een woordvoerder van de luchtmacht van de V. A.R. af deling Syrië heeft verklaard, dat het toestel van koning Hoessein op negen punten het Syrische luchtvaartreglement heeft ge schonden en dat deze overtredin gen „vijandelijke daden" zijn ge weest die het gebruik van lucht afweergeschut zouden hebben gerechtvaardigd. Het toestel van koning Hoes sein was (1) het Syrische lucht ruim binnengedrongen zonder toestemming en had (2niet zijn volledige identiteit opgegeven (3) niet opgegeven dat het een koninklijk vliegtuig was of een belangrijke persoon vervoerde, (4) voortdurend verkeerde ge gevens verstrekte over zijn posi tie, (5) de verbinding met de verkeerstoren van het vliegveld van Damascus verbroken en (6) zonder toestemming op een hoogte van 10 meter gevlogen. Voorts was het (7) van richting veranderd en had het buiten de voorgeschreven luchtcorridor ge vlogen. Tenslotte was het (8) in gebreke gebleven om tenmin ste vijf minuten voor het Syri sche luchtruim binnendrong con tact op te nemen met het vlieg veld van Damascus. Daaren boven, zo zei de woordvoerder had het vliegveld van Jeruzalem het vliegveld-Damascaus niet in kennis gesteld van de voorgeno men vlucht boven Syrië. De Syrische autoriteiten had den het toestel van koning Hoes sein gevraagd op het vliegveld van Damascus te landen met het doel de piloot de noodzakelijke toestemming te geven, aldus de woordvoerder. Hij voegde hieraan toe dat 2 vliegtuigen van de V. A. R. op dracht hadden gekregen om de identiteit van het toestel vast te stellen en het te begeleiden naar een internationale corridor. De woordvoerder zei dat men in het verleden Amerikaanse, Britse en Nederlandse militaire vliegtuigen gedwongen heeft op het vliegveld van Damascus te landen. Voorts hebben de Jor daanse autoriteiten in het ver leden verschillende malen ge vraagd om toestemming om met militaire toestellen over Syrië te vliegen. Dit is voor het laatst gebeurd op 5 november. Als gevolg van de recente prijsstijging op de wereldmarkt zullen met ingang van heden, 12 november de verkoopprijzen voor petroleum voor huishoude lijk gebruik met een kwart cent per liter worden verhoogd. Geen van de inzittenden van koning Hoesseins vliegtuig heeft maandag gezien, dat er door de Mig-straaljagers van de Ver enigde Arabische Republiek, die het toestel van de Jordaanse ko ning boven Syrië belaagden, ge schoten is, aldus heeft luitenant kolonel Dalgleish, de tweede pi loot van het vliegtuig, dinsdag te Amman meegedeeld. „Zij doken op ons neer en ik ben er zeker van, dat zij van plan waren te schieten," aldus de overste. Hij zei het vliegtuig van de koning steeds recht op de aan vallende straaljagers te hebben ingestuurd, waardoor het doel heel klein werd en zij niet snel genoeg van richting konden ver anderen om in een gunstige vuurpositie te komen, aldus Dal gleish. „Wij hebben niet meegedeeld, dat koning Hoessein aan boord was, maar er was geen geheim van het vertrek van de koning gemaakt," zo zei hij over zijn contact met de verkeerstoren van Damascus. Het toestel had zich bij de verkeerstoren gemeld, zodra het boven Syrisch grondge bied was. Eerst had men toe stemming gegeven door te vlie gen, maar een half uur later kreeg men bevel op het vlieg veld van Damascus te landen, aldus Dalgleish. (Advertentie) zonder chauffeur GRENULAAN 21 TERNEUZEN - TEL. 2568 Maandag zijn in het zeegebied waar sedert zondag een Portu gese vliegboot met 36 mensen aan boord wordt vermist, wrak stukken gesignaleerd, die ver moedelijk van het verongelukte toestel afkomstig zijn, zo is maandagavond in Lissabon be kendgemaakt. Het Amerikaanse leger is van plan een raket naar de maan te schieten en een kunstmatige pla neet om de zon te laten draaien. Dit is door de raketdeskundige dr. Wernher von Braun op een symposion over ruimtevraag stukken te San Antonio in Texas verklaard. Hij zei dat de eerste poging om een raket naar de maan te schieten waarschijnlijk in de eer ste week van december zal wor den gedaan. De kans dat de maan wordt geraakt achtte Von Braun een op twee. Vermoedelijk zal de raket de maan op 10- tot 50.000 mijl pas seren en in een nog niet te voor spellen baan om de zon komen. De rajcet die zelf een gewicht van 6,75 kg zal hebben, zal in strumenten van het zelfde ge wicht vervoeren waarmee men gegevens wil verkrijgen o.a. be treffende de geheimzinnige stra lingszone die zich volgens een kortelings gedane ontdekking hoog boven de aarde bevindt. De uitzendingen van de raket zul len tot een afstand van een mil joen mijl van de aarde op te van gen zijn. Dr. Evatt Wellmers, een ruim tevaartdeskundige van de Ameri kaanse Bell-vliegtuigfabriek, ver klaarde dat de Russen werken aan een intercontinentale onbe mande raket met intrekbare vleugels, die een afstand van 19.000 km zal kunnen afleggen. Dit wapen, de T4a, zou het hart van de V. S. kunnen tl ef fen, maar ook een landing op Mars of Venus kunnen maken. Op de maan zou de drietraps raket niet kunnen landen door dat daar geen dampkring is. Het aanvangsgewicht van de raket zou ruim honderd ton zijn, de grootste hoogte vierhonderd km en de snelheid 25.000 km per uur, aldus dr. Wellmers. Volgens hem werkt de Ameri kaanse regering aan een derge lijke raket. Onder voorzitterschap van de Amerikaan William Foster zijn dinsdagmorgen te Genève de be sprekingen tussen het Oosten en Westen over de middelen ter voorkoming van onverhoedse aanvallen hervat. Het was een besloten bijeenkomst. De zitting van dinsdag werd volgens diplomatieke waarne mers beheerst door de „zeer straffe voorwaarden", die de Rus Koeznetsof op de bijeen komst van maandag heeft ge steld. Koeznetsof, de leider van de Russische delegatie, verklaarde maandag dat maatregelen ter voorkoming van verrassings aanvallen, slechts kunnen wor den uitgewerkt met inacht neming van de volgende voor waarden 1. Een totaal verbod op het hebben of maken van kern wapens 2. Het verwijderen van deze wapens uit de militaire uit rusting van de betrokken landen 3. De vernietiging van de voor. raden kernwapens; 4. De opheffing van de militai re bases op buitenlands grondgebied; 5. Een drastische besnoeiing van de klassieke wapens en de omvang van de strijd krachten. Volgens waarnemers zijn deze voorwaarden ook van politieke aard en volgens de Westerse opvatting dientengevolge buiten de orde. Deze waarnemers zagen de rede van Koeznetsof ook als een poging om de conferentie ter voorkoming van onverhoed se aanvallen te koppelen aan de conferentie over het staken van de kernproeven. De Britten en Amerikanen zijn van mening dat de bespre kingen met de Sowj te-Unie over het staken van de kern proeven, die op het ogenblik in Genève worden gehouden, op politiek niveau worden ge voerd, terwijl daarentegen de conferentie over het voorkomen van onverwachte aanvallen nog moet beginnen met het werk op technisch niveau, dat de geleer den van het Oosten en Westen hebben gedaan in juli en augus tus ter voorbereiding van het politieke gesprek over het sta ken van de kernproeven. De besloten bijeenkomst van dins dagmorgen duurde ongeveer een uur. De besprekingen zullen vandaag om 10.30 uur worden voortgezet. De Liberiaanse tankboot „Chloe" heeft per radio meege deeld, dat eerdei van dit schip opgevangen berichten over mui terij aan boord abusievelijk wa ren uitgezonden door een ziek geworden marconist. Een piloot van de K.L.M. had tevoren in Singapore meegedeeld dat zijn vliegtuig maandagavond op 200 mijl ten zuiden van Ceylon een bericht van het schip had opge vangen volgens hetwelk de ka pitein en eerste officier vermoord waren en waarin om hulp werd verzocht. Dit bericht bleek ook te Singapore te zijn opgevangen. Volgens een latere mededeling van het schip had de „Chloe" die onderweg was van Melbourne naar de Perzische Golf, koers gezet naar Bombay waar de zieke marconist aan land ge bracht zou worden. Het Argentijnse persbureau „Saporiti" meldt, dat president Frondizi de staat van beleg heeft afgekondigd, die dinsdag te 24.00 uur van kracht is geworden. De Amerikaanse politie heeft maandag op een niet meer in ge bruik zijnd vliegveld te Fort Lauderdale in Florida 22 man nen, vermoedelijk Cubaanse op standelingen gearresteerd, die op het punt stonden om in 'n vlieg tuig naar Cuba te stappen. Het vliegtuig had voorts een lading wapens aan boord, die in beslag is genomen. Een van de mannen slaagde er in te ontsnappen. De gearresteerden zullen ver volgd worden wegens overtre ding van de neutraliteitswet. Ten noorden van Santiago op Cuba is begin vorige week ge durende drie dagen fel gevoch ten tussen de opstandelingen van Fidel Castro en eenheden van het Cubaanse leger. Volgens een qfficiële bekendmaking van de regering zijn 244 rebellen en 6 soldaten gesneuveld, doch vol gens de opstandelingen sneuvel den 100 soldaten en werden 105 militairen gevangen genomen. De opstandelingen hebben maandag voorts bekendgemaakt dat zij de 25 passagiers van het Cubaanse vliegtuig, dat de vorige week dinsdag in het gebied der opstandelingen landde, zullen vrijlaten. Het besluit van de president heeft ten doel een eind te ma ken aan de 31 oktober j.l. begon nen staking der arbeiders bij de oliebedrijven in de provincie Mendoza. Bij wijze van voorzorgsmaat regel zijn alle leden van leger, politie en luchtmacht in deze provincie geconsigneerd. Dinsdagochtend vroeg zijn in voorsteden van Buenos Aires talrijke personen 'met extremis tische politieke opvattingen ge arresteerd. Voorts wordt vernomen dat de politie voorbereidingen treft om op te treden tegen de 62 Argen tijnse vakbonden, die een Pero- nistische inslag hebben. Tenslotte zijn, via de radio, lastgevingen aan de politiepos ten in de provincies Mendoza en Nuequen verstrekt in verband met het toepassen van de staat van beleg. In beide provincies bevinden zich oliebedrijven, waarvan de arbeiders in staking zijn gegaan. Officieel is te Buenos Aires meegedeeld, dat de staat van be leg voor dertig dagen is afge kondigd voor het gehele grond gebied van Argentinië. De afkondiging van de staat van beleg heeft tot doel een ein de te maken aan de staking van de arbeiders in de oliebedrijven in de provincie Mendoza en de vakbondsstrijd tegen de regering door Peronistische en commu nistische arbeidersleiders. De arbeiders in de oliebedrij- De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Robert Murphy heeft in een rede te Mil waukee het Amerikaanse stand punt ontvouwd over het ontwa peningsprobleem en de toestand in het Verre Oosten. Murphy leverde in de eerste plaats kritiek op de pogingen van de Russen om de conferen tie te Genève over het voor komen van onverhoedse aanval len in het politieke vlak te trek ken. De Verenigde Staten zijn van mening dat deze conferentie uitsluitend van technische aard moet zijn, aldus Murphy die hiermee het eerste officiële Ame rikaanse commentaar leverde op deze conferentie. Murphy merk te op dat de houding van de Rus sen bij het begin van deze con ferentie weinig reden tot opti misme geeft voor wat het resul taat van de komende besprekin gen betreft. Nochtans weigeren de Verenigde Staten zich te laten ontmoedigen, aldus Murphy. Inzake het Verre Oosten vond hij het buitengewoon bemoedi gend te kunnen constateren, dat de nationalisten hebben verklaard te zullen afzien van geweld om het vasteland van China te be vrijden. Hij noemde voorts de steun van de Verenigde Staten aan Tsjiang Kai Sjek een toetssteen voor de gehele Amerikaanse po litiek t.o.v. het Verre Oosten. Washington is niet bezweken voor de communistische drei ging- Als de Verenigde Staten op dit punt niet vastberaden zouden zijn geweest, zou daar ben ik van overtuigd de overovering van Formosa het volgende doel wit van Peking zijn geweest, al dus Murphy. Hoewel de toestand in het Na- De vulkaan Asama ten noor den van Tokio is maandag tot uitbarsting gekomen en men vreest voor het leven van de groep geleerden van de waar nemingspost op de berg. Het geluid van de uitbarsting werd tot op een afstand van 250 km gehoord en van de nabijge legen huizen weiden honderden ruiten gebroken. Hete lava stroomde uit de krater en er werden door de vurige stroom veel bosbranden gesticht. Hete as en gesteenten vielen in een groot gebied en een dichte zwar te rookkolom steeg tot een hoog te van enige kilometers. De eruptie was verwacht en jagers en klimmers mochten de vulkaan daarom niet betreden. De uitbarsting van de vulkaan Asama heeft volgens een nadere mededeling van de politie geen ernstige ongevallen tengevolge gehad. Twee mensen werden licht gewond door brekend glas. bije Oosten een waakzaam oog blijft vragen, constateerde Mur phy hier toch een vooruitgang ten goede. Doelend op Libanon zei hij dat de Verenigde Staten de hele Ara bische wereld hebben laten zien dat zij, wanneer nodig, reageren op een dringend appel van een bevriende regering. In tegenstelling tot hetgeen verscheidene Arabische leiders hadden verwacht, heeft Rusland niet met zijn strijdkrachten in gegrepen, maar zich beperkt tot het verzoek om een conferentie van de landen van het Nabije Oosten, aldus Murphy. Het communistische kustge- schut heeft dinsdag, een on even dag, de beschieting van de Quemoy-eilanden hervat, aldus luidt een mededeling van het nationalistisch-Chinese ministe rie van Landsverdediging. Waarnemers van het nationa listische garnizoen op deze eilanden hebben vastgesteld dat de communisten op de eilanden Weitou, Tateng, Hiatteng, Lien- ho, Aotou, Jen Teng Sjan en Amoy versterkingen aanleggen. ven protesteren tegen concessies die door de staatsoliemaatschap pij aan buitenlandse firma's zijn verleend. President Frondizi noemde de staking zondagavond in een toespraak via de radio „ondermijnend". Hij zei, dat „communisten die onrust willen scheppen en politieke groepen die de afgezette dictator Juan Péron in zijn macht willen her stellen" er de hand in hadden. De staking breidde zich dins dag uit als gevolg van aanmoedi gende boodschappen die van Péron ontvangen en op arbei dersbijeenkomsten werden voor gelezen. Péron is in balling schap in de Dominicaanse repu bliek. De staat van beleg geeft de regering de bevoegdheid ar restaties te laten verrichten zon der gerechtelijk bevel. Dinsdag middag waren reeds honderden aanhangers van Péron en enige communisten en nationalisten gearresteerd. Op de grens van de gemeente Berlicum en Rosmalen is maan dagavond de 42-jarige mevrouw B.H. uit (Ber|icum door ver drinking om het leven gekomen. Haar 4-jarig dochtertje Truus, dat bij haar was en dat eveneens te water schijnt te zijn geraakt, is niet meer teruggezien. Het eerste alarm bereikte de landbouwer Reynen, waar het 3-jarig miesje Nellie Bos met doorweekte kleertjes en huilend kwam vertellen, dat haar moe der en zusje in de langs zijn boerderij stromende wetering in het water lagen. Het lichaam van de vrouw werd kort daarna gevonden bij een stroomafwaarts gelegen bai leybrug. Van het meisje Truus is, nadat tot dinsdag in de late middag gedregd is, geen spoor meer gevonden. Omdat eerst vrij laat een vang net is geplaatst, is het mogelijk dat het kind via de Aa en de Dieze naar de Maas is afgedre ven. Ook heeft men gedacht aan de mogelijkheid, dat het kind zich, evenals haar zusje, zelf uit het water zou hebben kunnen redden, doch dat het in de nabij gelegen velden is blijven liggen. Een onderzoek met politiehon den heeft die mogelijkheid ech ter niet bevestigd. De twee kin deren waren de jongsten van ze ven van het gezin van de ge meente-arbeider B. uit Berlicum. De vrouw was de laatste tijd wat afwezig van geest en was maan dagmorgen bij de huisarts op het spreekuur geweest. A Bij de viering van wapenstil standsdag hebben zich te Al giers en te Constantine in Oost-Algerië, incidenten voor gedaan. Te Algiers werd een bom ge worpen onder toeschouwers bij een militaire parade, waardoor zeven mensen werden gewond. Een achtste persoon werd te Constantine bij een dergelijk incident gewond. De Engelse minister-president, gedwongen zouden kunnen zijn te nemen tegenover discrimine- I rende maatregelen hunnerzijds. MacMillan antwoordde, dat het in het huidige stadium de voor keur verdiende bepaalde menin gen in besloten kring tot uit drukking te brengen. MacMillan, heeft dinsdag in het Lagerhuis in antwoord op een vraag aan een labourlid ver klaard, dat hij niet gelooft, dat het thans de tijd is voor een bij eenkomst van generaal De Gaul le, bondskanselier Adenauer en hemzelf voor het voeren van be sprekingen over de op te rich ten vrijhandelszone. De onder handelingen over een vrijhan delszone gaan nog steeds voort, ondanks de ernstige meningsver schillen, die er bestaan. Voor een eventuele bijeen komst van de drie leiders moet er volgens MacMillan een rede lijke kans van slagen aanwezig zijn, terwijl ook de keuze van 't tijdstip, waarop een dergelijke bijeenkomst plaatsvindt zeer be langrijk is. „Wij hopen nog steeds een oplossing te kunnen bereiken, die beantwoordt aan de behoeften van alle belang hebbende landen". De leider van de oppositie, Gaitskell, drong er bij MacMillan op aan, dat de zes landen der E. E. G. gewezen zou den worden op de grote gevaren voor een verdeling van Europa en op de mogelijke maatregelen, die Engeland en andere landen De Algerijnse nationalistische leider Ferhat Abbas heeft tegen over een correspondent van „Bei- ga" te Cairo verklaard, dat hij bereid is een tijdelijk bestand in Algerië te sluiten, mits er onder auspiciën van de Verenigde Na ties onderhandelingen tussen Frankrijk en de Algerijnse rege ring worden gevoerd. Met be sprekingen volgens de door pre mier De Gaulle genoemde voor waarden zou hij nooit instem men; met elk initiatief van de Ver. Naties dat kan leiden tot een toenadering tussen de Fran se en de Algerijnse regering zou hij toejuichen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1