EL RJAS ar ar <3E£> BIBBENS MKHeo Bouw van R. A. I.-complex begonnen EEN MEESTERWERK IS ZOEK RADIO en TELEVISIE tt °/o korting ïlcoop tt nstplicht, uwverlof. BOLTERS Vrijdag 7 november 1958 8-11-'63 HANDELSONDERNEMING W DINGEMANSE Vermoedelijke moordenaar van tenminste 11 vrouwen in Oostenrijk gearresteerd 12e j ,Zeg, heb je deze advertentie gelezen DoeVmeer met kt Mevrouw, Ujnheer sn KOSTUUM NTERJAS TUUMS voor- ieke prijs vara TERNEUZEN stapels dank- mgelui, die al len ontvangen. Ie a.s. militair, belastingzaken .veinig of niets i door een rechts- treffender argu- zaak mondeling z. m wij geen kans istheid afgewezen ing hun: Algehele allerlei bedrijven, waren afgewezen bemiddelingen; oor de Raad van. (e vrijst. milit. e vrijst. milit. :e vrijst. milit. e vrijst. milit. e vrijst. milit. tel. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. miiit. vrijst milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. vrijst. milit. dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) dienst) bemiddelingen; iwielenbedrijf) zerkl. handelskennis) npl. 2 ha vruchtb.) ïg als veehandelaar) lomkweker) 'unning) 'unning) ;bckw. beroepsverv.) 08379-329) SER a.s. tussen GOES. a.) DE VRIJE ZEEUW Burgemeester van Amsterdam, mr G. van Hall en de heer Egon F. Eriksson, algemeen voorzitter van de Nederlandse vereniging „De R.A.I." en president-gedele geerd commissaris van de R.A.I.-' gebouw N.V. hebben donderdag ochtend in tegenwoordigheid van vele belanghebbenden en belang stellenden in een feestelijke sfeer de eerste paal in het Europaplein geslagen. De eerste klap op de paalkop was het startschot voor de bouw van het in de hoofdstad reeds langbegeerde nieuwe R.A.I.-ge- bouw. Dit nieuwe R.A.I-complex, waarvan men een deel in 1961 in gebruik hoopt te kunnen nemen, zal tweemaal groter zijn dan het Amerikaanse paviljoen en het Russische paviljoen op de Expo in Brussel tezamen. Meer dan 1200 betonpalen, 10.000 m3 beton en een miljoen Brief van Pasternak aan „Prawda" Boris Pasternak, de Sowjet- schrijver die onlangs de Nobel prijs voor letterkunde heeft ge weigerd, heeft in een brief aan „Prawda", het Sowjetrussische partijblad.' verklaard dat het een vergissing van hem was geweest dat hij aanvankelijk verheugd was over de toekenning van de prijs. Dat hij deze vergissing had gemaakt was begrijpelijk, daar er al vijf jaar geleden aan hem was gedacht voor de Nobelprijs, op een tijdstip dat hij zijn omstre den roman ,,Dr. Zjivago" nog niet had geschreven. Toen hij zag dat zijn werk zo „betreurenswaardig werd geïn terpreteerd" en dat men speciaal het oog had op de roman „Dr. Zjivago" had hij begrepen dat de onderscheiding van politieke aard was. Daarom had hij ge heel vrijwillig de prijs gewei gerd. „In de loop van deze week ben ik niet vervolgd en mijn le ven is niet in gevaar geweest evenmin als mijn vrijheid. Ik zou graag nog eens de nadruk op leggen dat al mijn handelingen volkomen vrijwillig zijn geweest. Mensen uit mijn naaste omge ving weten wel dat niets op aar de mij er van kan weerhouden recht door zee te gaan, of er mij toe kan brengen tegen mijn ge weten in te handelen", aldus Pasternak. Aan het slot van zijn brief zegt hij deze verklaring af te leggen „met gevoelens van trots ten aanzien van de tijd waarin ik leef en de mensen te midden van wie ik woon". „Ik geloof vast dat ik de kracht zal vinden om mijn goede naam en het vertrouwen van mijn kame raden te herwinnen", aldus de schrijver. De incidenten aan de Tunesisch-Algerijnse grens Tunesische functionarissen te Kalaat-Es-Enam, een douane post op zestig km ten zuiden van Sakiet Sidi joessef, hebben ver klaard dat zich woensdagavond nog Franse strijdkrachten ter sterkte van naar schatting 1.500 man op Tunesisch grondgebied bevonden. Zoals bekend heeft Tunesië bij Frankrijk geprotesteerd, omdat Franse troepen en tanks op vier november bij Sakiet Sidi Joessef - de Tunesische plaats nabij de Algerijnse grens die in februari van dit jaar door Franse vlieg tuigen werd gebombardeerd het Tunesische gebied zouden hebben geschonden. Ruim veer tig tanks zouden zich vijf tot ze ven km op Tunesische gebied be vinden. De Franse strijdkrachten /ouden over een breedte van tien km de grens hebben geschonden. Verscheidene Franse vliegtuigen zouden boven het gebied verken ningen hebben uitgevoerd en eni ge bommen in het open veld heb ben laten vallen. In het „bezette" gebied waren dorpen doorzocht, waarbij ver scheidene huizen waren geplun derd en twee Tunesiërs waren ontvoerd aldus de lezing van Tunesische zijde. Zuidafrikaanse verenigde (opositie) partij tegen uitroeping republiek Op een te East London gehou den congres der Zuidafrikaanse verenigde (oppositie) partij is een resolutie, aanvaard, waarin wordt verklaard dat de partij „onverzettelijk gekant" blijft te gen elke poging van de nationa listische (regering) partij, om van de Zuid-Afrikaanse Unie een republiek te maken. De partij zal zich met alle wet telijke middelen tegen een der gelijk streven, dat zij nadelig acht voor de veiligheid en de ware belangen van Zuid-Afrika, verzetten. kg bewapeningsijzer zullen het fundament en de opbouw vormen voor de grootste kolomvrije ten toonstellingshal van Nederland. Het vooreerst te bouwen deel van het R.A.I.-complex onge veer 45.000 m2 vloeroppervlakte omvat vier grote tentoonstel lingshallen, een zaal voor kleine re exposities, een café-restaurant, bedrijfskantoren, kantoren voor het verenigingssecretariaat, een aantal vergaderzalen, dienstruim ten en vier woningen. Het co"n- gresgebouw zal pas op een later tijdstip kunnen worden gebouwd. Indien men met vier mensen per m2 rekent, zullen 180.000 mensen in het complex kunnen worden ondergebracht. Rekent men met 9 mensen per m2 dit betekent normaal gedrang of een niet overvol trambalcon dan is er ruimte voor 405.000 mensen (de halve bevolking van Amster dam). De bouwkosten bedragen 15% miljoen gulden. In dit nieuwe R.A.I.-gebouw zal een ruim 60- jarige traditie worden voortge zet. Deze is begonnen in het paleis voor volksvlijt met een rijwielten toonstelling en gevolgd door auto- en motortentoonstellingen. Werd het R.A.I.-gebouw destijds pri mair gesticht voor de eigen R.A.I-tentoonstellingen op rij wiel-, motor- en automobielge- bied, al meer dan twintig jaar lang biedt het gastvrijheid aan tal van tentoonstellingen op velerlei gebied en aan allerlei vakbeur zen. In het nieuwe gebouw staat het laatsgenoemde voorop. Het nieuwe R.A.I.-gebouw wordt ge ëxploiteerd door een aparte N.V., waarvan de vereniging R.A.I. (Ned. Ver. de Rijwiel- en Automo bielindustrie) enige aandeelhoud ster is. „Boom om boom" In Israël, waar men zich veel moeite getroost om het land weer boomrijk te maken, is een „boom-om-boom"-wet afgekon digd. Als het voor de bouw van huizen of aanleg van wegen no dig is, dat een boom wordt ge rooid,'mag dat alleen geschieden met schriftelijke toestemming van de bevoegde autoriteiten. Voor elke boom die verdwijnt, moet schadevergoeding worden betaald. Dit geld wordt gebruikt voor het planten van nieuwe bo men. Hoe ouder de boom die verdwijnt, hoe groter de schade vergoeding. Heiwerk voorlopig onbesmet verklaard. Terwijl gisteren de eerste paal voor het nieuwe R.A.I.-gebouw door burgemeester Van Hall en R.A.I.-voorzitter Eriksson werd geslagen, vroegen velen van de ongeveer 1200 genodigden zich af hoe het nu verder zal gaan met het heien van de 1200 palen, die de fundering voor het gebouw zullen vormen. Woensdagavond is dit onder werp ook ter sprake gebracht op een vergadering van de heiers in, Amsterdam zoals bekend een groot deel thans in staking is. Op deze vergadering is beslo ten hangende een thans aan de gang zijnde bemiddelingspoging in dit conflict het heiwerk voor het nieuwe R.A.I.-gebouw voorlo pig onbesmet te verklaren. (Advertentie) Als u morgen hout en muren feestelijk verft met Flexa, staat u over vijf jaar nog verbaasd! Zo gaaf en sprankelend van kleur blijft de meest 'uitgekiende' verf: de verf voor het schilderfeest. Vraag het gratis boekje 'Knap het op met kleur' aan FLEXA, postbus 2, Leiden. FLEXA o.a. verkrijgbaar bij WESTKOLKSTRAAT 40 TERNEUZEN Q UO^OlOGlSTBkAUOCJAUr* Axelsestraat 3 en 91 TERNEUZEN ZATERDAG 8 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muz.7.30 Voor de jeugd7.40 Gram.7.45 Morgen gebed en lit. kal.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.8.50 Voor de huis vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.10.30 Ben je zes tig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Promenadeork.12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.13.45 Voordr.14.00 Voor de jeugd; 14.10 Metropole ork. en klein koor; 14.45 Kron. van letteren en kunsten; 15.20 Gram.; 15.40 Boekbespr.15.50 Gregoriaanse zang; 1.20 Voor de jeugd; 17.00 Engelse les; 17.20 Amateursprogr.17.40 Gram. 18.00 Journalistiek weekoverz.; 18.10 Strijkork.18.30 Caus. 18.35 Gram.18.45 Vragenbeant- woordlng; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.20 Caus.; 19.35 Radio Phil- harm. ork.; 20.30 Schets; 20.35 Gevar. progr.; 21.55 Pol. caus; 2205 Lichte muz.22.35 Wij lui den de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.10.00 Caus.10.05 Mor genwijding; 10.20 V. d. vrouw; 10.45 Cabaret; 11.15 Buitenlands weekoverz.; 11.30 Viool en pia no; 12.00 Amus. muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Orgelsp.13.00 Nws; 13.15 Swing- muz.13.40 Sportnws ;14.05 Voor de jeugd; 14.40 Harmonie-ork. 15.05 Caus.; 15.20 Kunstmaand- ork. en koor; 16.15 Boekbespr.; 1.35 Kinderkoor; 17.00 Gr.; 17.30 Weekjournaal18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Jazzmuziek; 18.35 Lichte muz.; 19.00 Artist, staal kaart; 19.30 en 19.50 Caus.; 20.00 Nws; 20.05 Schets; 20.13 Gevar. progr.; 21.30 Socialistisch com mentaar; 21.45 Lichte muziek; 22.00 Oude en nieuwe dansen; 22.35 Opsporing verzocht; 23.15 Nws; 23.30 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.12.34 Gesproken ape ritief lp.45 Gram.13.00 Nws 13.11 Radio-Almanak; 14.30 Ra- diojourn.15.00 Accordeonspel 15.15 Lichte muz.15.45 Accor deonspel 16.00 Gram.16.45 En gelse les; 17.00 Nws; 17.10 Dag klapper en lit. kal.; 17.20 Litur gische zangen; 17.30 Koorzang; 18.00 Orgelspel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Gr.; 20.00 Orkestconc.20.45 Gram. 21.15 Orkestconc.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogr.23.00 Nws; 23.05 Gram. Televisieprogramma. NEDERL TV17.00—17.30 Voor de kinderen; 20.00 Journ.20.20 Vraag- en antwoordspel; 21.10 Demonstratie v. d. Hoela Hoe pel wedstr.; 21.20 Avonturen, van Dorus. BELG. TV (VI.): 17.00—18.00 Voor de jeugd19.00 Kath. uitz. 19.30 Nieuws; 19.45 De week in beeld; 20.15 Feuilleton; 20.40 Zang- en dansensemble; 21.30 Jazzmuz.22.00 Overname van de Duitse TVAmateur-dang- toernooi; 23.00 Nieuws. In de flatwoning van de 50-ja- rige Oostenrijkse handelsreiziger Max Gufler, die op verdenking van moord is gearresteerd, zijn bezittingen aangetroffen van ten minste elf vrouwen, wier lijken in de afgelopen zes jaar werden gevonden of die als vermist wer den opgegeven. Gufler, die reeds de „blauw baard van Oostenrijk" wordt ge noemd, werd gearresteerd op ver denking van moord op de 47-ja- rige Maria Robas, wier lijk 22 september j.l. werd gevonden. De in zijn woning aangetroffen goederen van gedode of vermiste vrouwen omvatten dameskleding, handtassen, radiotoestellen, elek trische apparaten en ook zes stel len valse gebitten. Gouden tanden van de 44-jari- ge Josephine Kammleitrier, wier lijk in juli j.l. uit de Donau werd opgehaald, werden in Guflers wo ning aangetroffen. De Oostenrijkse politie heeft vele brieven, die tussen Gufler en de vrouwen die hij vermoedelijk vermoord heeft, werden gewis seld aangetroffen. Hij was met vele van haar door middel van hu welijks-advertenties in aanraking gekomen. Gufler heeft toegegeven de be wuste vrouwen gekend te hebben, doch hij onkent ze van het leven te hebben beroofd. Gufler wordt er ook van ver dacht een aantal personen In aan Oostenrijk grenzende landen, met name in West-Duitsland te heb ben vermoord. Nederlandse ontwerp-resolutie inzake vluchtelingenkwestie Prof. mr. dr. L. J. C. Beaufort O.F.M. heeft woensdag namens Nederland in de sociale commis sie van de Verenigde Naties een ontwerp-resolutie ingediend waarin wordt aangedrongen op steun voor het program van de hoge commissaris voor de vluch telingen, hetzij in de vorm van financiële bijstand, hetzij door middel van aanbiedingen om vluchtelingen op te nemen. Het voorstel werd mede door Enge land, de Verenigde Staten en vier andere landen onderschreven. Prof. Beaufort zei beschaamd te zijn dat slechts de helft van de benodigde zes miljoen dollar voor het komende jaar is toege zegd. Hij pleitte voorts voor aan vaarding van een Brits voorstel om het jaar 1959-1960 tot „jaar van de vluchtelingen" uit te roe pen. De Sowjetrussische afgevaar digde mevrouw Ersjof diende een amendement op het Britse voorstel in, waarin de Verenigde Natifcs wordt verzocht de betrok ken regeringen te bewegen, die maatregelen te verbieden welk er op gericht zijn, vluchtelingen aan te zetten tot 'ondermijnende activiteit tegen hun land van herkomst of hen aan te moedi gen tot toetreding tot militaire organisaties. Voorts verklaardle mevrouw Ersjof adt repatriëring het doeltreffendste middel was om het vluchtelingenvraagstuk op te lossen. (Advertentie) door HILAIRE BELLOC 71) (Nadruk verboden.) Laat mij toe u eerst op een verschijnsel te wijzen, dat - daar ben ik zeker van u niet door persoonlijke ervaring be kend is, maar waarvoor de ge ziene auteur „Synthese van Al cohol en Menselijk Organisme", een schrijfster van wereldnaam, mevrouw Whortleberry, instaat. Het verschijnsel is ditEen beetje alcohol (al is het dan juist, dat het ons geen kwaad doet) maakt de vermogens van waarneming scherper, maar veel alcohol verzwakt ze. Zeer veel alcohol mag leiden tot volko men wegzinken in een toestand, waarin men niets meer weet (zoals we weten uit het geval van sir Charles Gaddy geduren de het debat over de Indische begroting). In een bekend expe riment werden twaalf verschil lende dosis van een kubieke centimeter tot twee-en-twintig gegeven aan twaalf midinettes maar, werkelijk, ik kan niet zo doorgaan, ik moet tot mijn ver haal terugkomen. En waar ik in alle geval op wou komen, was, dat de onge lukkige, hulpeloze, verdwenen Charles Goatcher na zoveel da gen en weken aan het eind van zijn financieel latijn (hoe zorg vuldig hij ook had opgepast zijn geld langer te laten duren, bijv. m. 1520 (mijn ?nan vond uit hoe je lekker met kaas kunt eten!) Hij ontdekte die advertentie het eerst. „Doe nog meer met kaas!" stond er onder. En inderdaad: ik heb wat kaas ingeslagen en een heerlijke maaltijd klaargemaakt - dat scheelde me in het huishoudgeld! Dit was het recept - zo lekker - zo gemakkelijk... en net zo voedzaam: 9» ROEREIEREN MET KAAS 4 eieren, 4 eetlepels melk, peper, zout, 50 gr. geraspte kaas, roomboter. De eieren loskloppen met pepei: en event, met gehakte peterselie en een snufje zout. De melk en de kaas er'door mengen. In een pannetje een klontje roomboter smelten, de'•eiermassa toevoegen en het mengsel onder voortdurend roeren op een zacht vuur laten stollen. Steeds'de gestolde massa van de bodem scheppen. Zodra de eimassa niet meer vochtig is de roereieren opdienen. Wilt U ook eens andere kaasgerechten klaarmaken? Voor 25 cent kunt U bij Uw kaasleveranciér het, met kleurenfoto's uit gevoerde, kaasreceptenboekjc krijgen. Keuze uit meer dan 50 verschillende ge rechten! Echte Hollandse smeerkaas is heerlijk op de boterham, en... U bent er zo voordelig mee uit: een klein beetje is al voldoende! Zet voor de afwisseling eens smeerkaas op tafel - U zult plezier beleven van dat goede idee! Hel Nederlandse Zuivelbur*- Rijswijk (Z.H.) door in het mooie zomerweer 's nachts de aangename lucht van de Thamesoever te genieten en- hoe ver hij de spaarzaam heid en onthouding vooral ten aanzien van voedsel ook gedreven had. door de paar cen ten, die hij dorst uitgeven, te besteden voor zijn dagelijkse consumptie van dingen, die no diger waren) en dat die Goat cher nu een levend bewijs moest zijn van de waarheden over al cohol, die ik u al te uitvoerig héb uiteengezet. Deze ongelukkige burger was, zoals men»zic.h zal herinneren, op de noodlottige avond, toen hij het meesterwerk verloor, in niet minder dan drie kroegjes geweest, hetgeen helemaal geen record is. Zo had dan het extérieur van „The Butcher's Arms" met zijn schreeuwend rode voordeur en spiegelglas onder de booglamp zich geëtst op dat deel van de geest, dat beneden het niveau van het bewuste daalt (heb ik het zo goed gezegd?) om weer op te stijgen, als het een luch tje wil scheppen. Veel van wat er gebeurd was, nadat hij de drempel van „The Butcher's Arms" had overschre den, was verward in zijn hoofd en de laatste episode, toen hij in zijn bed gesukkeld was, die was helemaal weg. Daar wist hij niets meer van. Maar de vuur rode verf en het spiegelglas en de naam onder de booglampen lagen in zijn geest als een mijn, geen vadem onder de opper vlakte en klaar om naar boven te komen en te exploderen van uit het onderbewuste (o, wat een fijn woord! Wat jagen die woorden elkaar op. Ik wou, dat ik er een wist, dat nog moder ner was. Ik gebruik nog maar de hocuspocus uit mijn eigen jeugd), vanuit het onderbewus te, zeg ik en te springen, als het het minst verwacht mag worden als er „contact" gemaakt wordt. Dat contact kwam nu op zekere avond, toen de arme me neer Goatcher aan het eind van zijn krachten was en maar een halve kroon meer had. Hij slun gelde om de hoek van 'n straat, in de wijk, waar hij helemaal niet meer wilde komen en stond toen plotseling tegenover „The Butcher's Arms" en alles kwam toen bij hem terug als de boe merang in de gelogen reisver halen uit onze jeugd. Daar was het! Dat was de plaats, waar de „Ame Bour- geoise" hem ontstolen was door die gemene schoelje, die hij had nagezet, toen hij gevallen was en zich bedekt had met bloed, schande en ongeluk. Ondanks die onaangename gedachten-associaties ging hij naar binnen. Want ten slotte was er geen andere kroeg vlak bij. En hij was aan zijn derde ronde. En hij had nog een hal ve kroon. Toen hij het café binnenging, had hij weer het rare gevoel of hij iets miste onder zijn arm. Had hij niet iets gedragen? Neen, het was alleen het effect van dezelfde omgeving en de herinnering aan die noodlottige nacht. De deur tussen de bar en de zitkamer, waar de heer des hui zes regeerde, stond open. Daar zat hij in zijn volle majesteit, in zijn hemdsmouwen zoals het zijn gewoonte was met twee intieme vrienden te pra ten. Boven hem hing ,,de Nacht merrie", die aan een beter ge fortuneerde. wereld bekend was als het meesterwerk van de on sterfelijke Bourrot. Want toen Goatcher doorzijn alcoholische onachtzaamheid de Bourrot in die proeflokaal ach tergelaten had, vond de dochter (en barmaid) het en bracht het aan haar heer en gebieder. Die vond het maar een raar geval en hij gaf het de naam van „Nachtmerreie" en hing het in zijn zitkamer op als een waar schuwing aan alle geheelont houders. Goatcher vertrouwde zichzelf nooit erg, als hij aan zijn derde ronde toe was. Hij wreef zijn ogen niet uit. want dat doet geen mens, behalve als hij er een vuiltje in heeft gekregen, maar hij staarde. Hij kneep zich niet in zijn arm, want dat zou hem pijn gedaan hebben, maar lang zaam en ik geef toe, een beetje doezelig, verifiëerde hij (zoals ze in de universiteit zeggen) het ding daar vóór zich. Dan zei hij met een beetje zware tong, te gen de jonge dame, die oor spronkelijk 't onschatbare doek had gered uit de verdrukking: „Mag ik de baas even spre ken?" (Wordt vervolgd.) Rotterdammer in Spanje omgekomen Bij een auto-ongeluk op de weg MadridCadiz, nabij het plaatsje Manzanares. is dinsdag de 60-jarige Th. P. K. uit Rot terdam om het leven gekomen. Zijn zoon. Karei, met wie hij in Spanje een vakantietocht maakte, werd bij dit ongeluk ernstig gewond en is in een zie kenhuis opgenomen. De auto, die door de heer K. werd be stuurd, was tegen een boom op gevlogen en werd geheel ver nield. Bij dit ongeluk werd tevens een voorbijganger ernstig ge wond. De heer K. was een in Rotter dam bekend schilderspatroon. In vroeger jaren heeft hij veel ge ijverd voor de biljartsport en voorts was hij voorzitter van de voetbalvereniging „Leonidas". Hij was lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam. Britse soldaat op Cyprus veroordeeld Een krijgsraad in Nicosia heeft woensdag een Britse korporaal veroordeeld tot negen maanden hechtenis en degradatie tot de rang van soldaat wegens het verspreiden van een pamflet, waarin de Britten werden opge roepen geweld tegen de Griekse Cyprioten te gebruiken omdat de autoriteiten niet krachtig ge noeg optraden.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5