Belgisch Kabinet gevormd Italië is verontwaardigd over Montgomerys Toespraak van Russische premier Einde van de Belgische schoolstrijd De samenwerking tussen Nederland en Australië memoires De atoomconferentie in Genève De verkiezingen in Amerika AMERIKAANSE RAKETTEN HET WEER Een twintigtal Amerikanen op een ijsschots geïsoleerd WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW VRIJDAG 7 NOVEMBER 1958 12e Jaargang Nr 1520 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 nor. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Israëlisch-Syrisch grensincident Snelle tussenkomst van mili taire waarnemers der Ver. Na ties heeft donderdagmiddag een eind gemaakt aan een Israëlisch- Syrisch grensincident, waarbij geschut en mortieren in actie uaren gekomen. Het incident vond waarschijn- k zijn oorsprong in incidenteel weervuur op een Israëlische tractor, die op betwist land zui delijk van het Hoelemeer aan het ploegen was. In korte tijd was et een ware slag geworden, waarbij van beide zijden artille rie en tanks ingezet werden. Een Israëlische woordvoerder zei dat zijn artillerie op Syrische stellingen tegen de heuvels had geschoten toen de Syriërs op een groep boeren met hun politiebe scherming begonnen te schieten. Het land'in kwestie was volledig Israëlisch gebied, aldus de woordvoerder. Die eraan toe voegde dat dit feit door de V.N.- waarnemors was erkend en te voren ooit eerder door de Sy riërs was bestreden. Volgens een woordvoerder van het leger van de Verenigde Ara bische Republiek is het grensinci dent begonnen, toen een Israëli sche pantserwagen in de gedemi litariseerde zóne aan de oostelijke oever van de Jordaan verscheen. Later openden twaalf Israëlische vechtwagens kanonvuur op een dorp en loopgraven in Syrië. Artillerie van de Verenigde Ara bische Republiek heeft, aldus de woordvoerder, de tanks uit elkaar gedreven. Aan Arabische zijde werden geen „noemenswaardige" verliezen geleden, zo zei hij. Radio-Caïro, die de woordvoer der citeerde, meldde verder nog, dat er tot 's avonds zes uur bran den werden gezien in twee Israë lische nederzettingen, die ondei het vuur van dé Arabische artil lerie hadden gelegen. Het vermiste Cubaanse vliegtuig in rébellengebied geland Volgens donderdag te Havanna opgevangen radioseinen van het sedert woensdag vermiste Cu baanse vliegtuig, is het toestel geland op een klein vliegveld in een door de opstandelingen be zet gedeelte in het oosten van Cuba. Het vliegtuig, een Douglas DC-3 „Dakota", was onderweg van Manzanillo naar Holguin. Volgens de radioseinen zullen de 25 passagiers worden toever trouwd aan mensen van het in ternationale Rode Kruis. De drie bemanningsleden echter zullen door rebellen worden vastgehou den. Ook is het donderdag bekend- geworden, dat op 23 oktober reeds een Cubaans verkeers vliegtuig tot landen in het rebel- lengebied werd gedwongen. Dë acht passagiers werden later vrijgelaten, maar de drie beman ningsleden bleven in handen van de opstandelingen. De Verenigde Staten en het Midden-Oosten Naar van welingelichte zijde te Washington verluidt hebben Amerikaanse diplomaten te Cai ro en Tel Aviv opnieuw meege deeld, dat de Verenigde Staten gekant zijn tegen elke wijziging in de toestand in het Midden- Oosten Deze Amerikaanse stap staat in verband met de toege nomen spanning tussen Israël en de Verenigde Arabische Re publiek Zoals bekend beschul digt de ¥AR Israël van agressie ve plannen tegen Jordanië. Premier Eyskens heeft don derdagmiddag de samenstelling van zijn nieuwe Belgische coali tieregering van Katholieken en liberalen bekendgemaakt. Twaalf leden zijn christen-democraten (Katholieken) en zeven libera len. Het kabinet telt drie minis ters meer dan het vorige (volle dig Katholieke) kabinet. De portefeuilles zijn als volgt verdeeld: Minister-president Gaston Eys kens (Kath.); vice-premier Al- bert Lilar (lib.); Financiën Jean van Houtte (Kath.); Landbouw Albert de Vleeschauwer (Kath.) Buitenlandse Zaken Pierre Wig- ny (Kath.)Verbindingen P. W. Segers (Kath.); Kongo en Roe- anda-Oeroendi Van Hemelryck (Kath:); Arbeid Oscar Behogne Kath.Maatschappelijke Zorg L. Servais (Kath.); Gezondheids zorg P. Meyers (Kath.); Defen sie Arthur Gilson (Kath.)Mid denstand P. van den Boeynants (Kath.); Binnenlandse Zaken René Lefebvre (lib.); Openbare Werken Omèr Vanaudenhove (lib.); Justitie L. Merchiers (lit».)Economische Zaken J. van der Schueren (lib.); minister zonder portefeuille Pierre Har mei (Kath.); Onderwijs Charles Moureaux (lib.)Buitenlandse Handel Jacques van Offelen (lib.). Pierre Harmei is niet minister zonder portefeuille, maar minis ter van Culturele Zaken gewor den. Geen deel van de regering ma ken meer uit de vorige minis ters: Heger Scheyven, Petillon, Houben en Deqae. Onder de 19 ministers van de nieuwe regering zijn 8 senatoren en 11 volksvertegenwoordigers. Vier ministers nemen voor de eerste maal deel aan een rege ring: Moureaux, Van Offelen, Van der Schuieren en Merschiers, de andere drie liberalen waren reeds minister in de vorige socia- listisch-liberale regering Van Acker: Lilar, Lefebvre en Van audenhove. Woensdag a.s. zal in de Belgi sche Kdmer van Volksvertegen woordiging en de Senaat het program van de nieuwe regering worden uiteengezet. Premier Eyskens verklaarde donderdag toen hij de samen stelling van zijn regering bekend maakte o.a,, dat hij bij het ver lenen van soitimige bevoegdhe den aan bepaalde ministers van welbepaalde bedoelingen is uit gegaan. Zo hoopt hij dat het nieuwe ministerie van Culturele Zaken een vernieuwing in de be trekkingen tussen Vlamingen en Walen zal kunnen inluiden, vooral op het gebied van de moeilijke vraagstukken als de taalkwesties. Eyskens hoopte dat dit ministerie zal kunnen bijdragen aan de ontplooiing van de twee nationale Belgische cul turen op volkomen gelijke voet. Van de economische en sociale vraagstukken noemde hij de kwestie van de kolenoverschot- ten. Het probleem van de mijnen wordt een ramp, aldus Eyskens. Men kan geen mijnen sluiten zonder alle nodige maatregelen te nemen voor tewerkstelling van de ontslagen mijnwerkers. De minister van Arbeid wacht dan ook een belangrijke taak voor het tewerkstellen en her- klasseren van de arbeiders der onrendabele mijnen en de strijd tegen de werkloosheid in het al gemeen. De regering, die negen Vla mingen telt, zés Walen en vier Brusselaars van wie drie Franssprekenden is donder-' dagavond door koning Boudewijn beëdigd. De 37 verstekelingen Een woordvoerder der Indo nesische regering heeft donder dag verklaard, dat Indonesië in het geheel geen bezwaar heeft tegen het besluit der Nederland se regering om de 37 uit Neder land uitgewezen verstekelingen naar Westelijk Nieuw-Guinea te zenden, „vooral als zij echte In donesiërs zijn". Aan de vooravond van de 41ste verjaardag der Russische okto berrevolutie heeft de Sowjet- vice-premier Mikojan op een bij eenkomst in het Moskouse Lenin- stadion donderdag een toespraak gehouden, waarin hij de econo mische situatie in de kapitalisti sche landen vergeleek met de Russische successen en haar. vond achteruitgaan. Mikojan richtte zich tegen dronkenschap en straatschenderij en erkende dat Rusland gebrek heeft aan be paalde artikelen en medische diensten. Over de internationale toestand zei Mikojan dat Rusland en an dere vredelievende landen de laatste drie jaar verscheidene malen oorlog hadden voorkomen, waarbij hij op de „samenzwe ring" tegen Indonesië en Libanon wees. De Westelijke mogend heden, aldus Mikojan, trachten' De Belgische minister Van Hemelryck heeft donderdag in een radio- en televisietoespraak bekendgemaakt dat vertegen woordigers vande drie grote po litieke partijen in België (chris ten-democraten, socialisten en liberalen) een schoolpact hebben geparafeerd dat een einde maakt aan de schoolstrijd. Deze gebeurtenis is een mijl paal in de geschiedenis van Bel gië. Meer dan een eeuw zijn de Belgen over de schoolkwestie verdeeld geweest en hebben zij elkaar, dikwijls vinnig, bestre den. Door gemeenschappelijke inspanning van mensen van goe den wille is het tijdperk van krachtverspillende twisten nu echter voorbij, zo verklaarde de minister. Voortaan zullen alle ouders op „Bij de samenwerking met Australië in Nieuw-Guinea gaan de gedachten nog niet uit naar het opstellen van gemeenschap pelijke ontwikkelingsplannen en het vormen van gemeenschappe lijke diensten. Of de samenwer king daartoe zal kunnen leiden valt althans nu nog niet te voor zien", dit deelt minister Helders mede in zijn memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer over de begrotingen 1957 en 1958 van Nieuw-Guinea. Hij .voegt hier aan toe, dat in een dergelij ke fase de wederzijdse gedrags lijn ten opzichte van de autoch tone bevolking onder ogen zal moeten worden gezien. De minister deelt voorts mede in te kunnen stemmen met de opvatting van vele leden der Kamer, dat Nieuw-Guinea geen zaak van nationaal prestige mag zijn, anders dan vanwege de wil om er, in het belang van land en volk, een grootse taak te ver richten. Ook de regering is van oordeel, aldus mr. Helders, dat men nationale verplichtingen van zedelijke aard niet zonder meer afhankelijk kan stellen van in ternationale factoren en dat een realistische benadering van in ternationale aspecten alleen be vredigend kan zijn, indien deze aspecten met de vérvulling van die verplichtingen in overeen stemming zijn. gelijke voet staan bij de keus van de schoolopleiding voor hun kinderen. Het middelbaar onder wijs wordt kosteloos voor zowel het openbare als het bijzondere onderwijs. Een stelsel van beur zen zal begaafde leerlingen in staat stellen hun studies aan de universiteit voort te zetten. Voorts verzekert het school pact aan het onderwijspersoneel gelijkheid, ongeacht de school waar zij werkzaam zijn. De brand bij Brussel De Brusselse politie heeft don derdag de onmiddellijke ontrui ming gelast van het deel van het Brusselse luchthavengebouw, dat dinsdagavond door brand werd geteisterd. Tussen de derde en vierde verdieping verscheen plot seling een grote scheur. Bouw- deskundigen achtten het gevaar van instorting niet denkbeeldig. Professor Geleazzi Lisi naar het buitenland? Volgens de Milaanse „Giorno" heeft de Italiaanse medische raad van tucht professor Geleaz zi Lisi, voormalig lijfarts van wijlen Paus Pius de Twaalfde, de raad gegeven zich, na het einde van het onderzoek, de raad naar zijn handelwijze 'met be trekking tot publicaties over de laatste uren van de overleden Paus heeft ingesteld, in het bui tenland, en met name in Zuid- Amerika, te vestigen. Volgens de „Giorno" zou zich onder de tegen professor Geleaz zi Li^ï ingebrachte bewijsstuk ken een door hem ondertekend „dagboek aangaande de laatste uren van Paüs Pius de Twaalfde" bevinden. Amerikaanse deskundigen heb- ten niet of er plannen voor raket ben donderdag verklaard, dat de vluchten naar deze planeten be- yer. Staten nu reeds raketten be- staan. Wel meenden zij dat het zitten waarmee Mars en Vqnus eerste half jaar van 1959 gunstig bereikt kunnen worden. is voor pogingen om een raket De deskundigen, hoge functio- naar Venus te zenden en de twee narissen van de nationale raad de helft van 1960 voor een schot voor luchtvaart en ruimte, wis- naar Mars. werkelijke ontwapening door be sprekingen over ontwapening te vervangen. Maar de Sowjet-Unie zou zich tot het uiterste inspan nen de Geneefse conferentie te doen slagen en dit zou pas het geval zijn wanneer kernproeven voorgoed worden gestaakt. Mikojan sprak precies een uur en eindigde met de conclusie dat „het samenspel van krachten in de wereldarena voorgoed in ons voordeel is veranderd". Radio-activiteit boven Zweden Het Zweedse instituut voor de fensie-onderzoek heeft een rap port opgesteld over de Russische atoomproeven bij Nova Zembla. De Zweedse regering heeft offi cieel meegedeeld dat zij de gege vens uit dit rapport zeer ernstig opneemt. Het rapport was door de rege ring zelf gevraagd nadat was ge bleken dat de laatste Russische atoomproeven slechts 1200 kilo meter van de Zweedse grenzen waren gehouden. Het maakt mel ding van een aanzienlijke ver groting van de radio-activiteit op hoogten boven de tien kilometer: op 17 oktober was de radio-acti viteit daar vijf maal zo groot als ooit tevoren boven Zweden ge meten is. Latere metingen tonen weer een belangrijke verminde ring. Binnenkort zal een rapport verschijnen over de radio-actieve neerslag in Zweden gedurende de laatste twee jaar. Van medische zijde is verklaard dat de tot nu toe na de Russi sche proeven geconstateerde ra dio-activiteit niet gevaarlijk is; het is echter nog te vroeg om iets definitiefs over deze radio activiteit te zeggen. Vincenzo Caputo, een Italiaan se nationalistische leider, die zichzelf „nationaal voorzitter van de Italiaanse nationalistische vereniging" noemt, heeft veld maarschalk Montgomery tot een duel uitgedaagd op grond van de opmerkingen, die Engelands voormalige militaire oorlogslei der in zijn mémoires over de ge vechtskwaliteit der Italiaanse militairen heeft gemaakt. Ook de Italiaanse pers is ver ontwaardigd hierover. Er zijn hoofdartikelen gepubliceerd, waarin Montgomery wordt be schuldigd van „belediging van het Italiaanse volk". Tenslotte heeft de Italiaanse vereniging van oorlogsinvaliden een verklaring uitgegeven, waar in zij de hoop uitspreekt dat de „zure en niet-objectieve burg graaf" zich nimmer meer in Italië zal laten zien. Ih juni 1951 heeft Caputo de toenmalige Sowjetrussische mili taire attaché in Italië, generaal- majoor Zotof, voor een duel uit gedaagd, omdat de Rus een uit nodiging tot bijwoning van een militaire plechtigheid had afge slagen op grond van de overwe ging dat deze als een „aansporing tot de wedergeboorte van het fascisme in Italië" moest worden beschouwd. De Italiaanse nationalistische vereniging is een uiterst-rechtse groep. Haar leden hielden para des in blauwe hemden, totdat dit door de regering in 1949 werd virboden op grond van overtre ding van een wet, die het dragen van semi-militaire uniformen in Italië verbiedt. „Reuter" meldt uit Londen, dat veldmaarschalk Montgomery aldaar tegenover verslaggevers heeft verklaard dat het hem zeej- veel genoegen zal doen de uitda ging tot een duel van Caputo te ontvangen. „Ik zal haar inlijsten en tegen de muur hangen", ver klaarde hij. Hij voegde hieraan toe verder niets te zullen doen. „Ik heb niet eens een revolver en ik geloof niet, dat er in Engeland geduelleerd mag worden. En ik heb 'het veel te druk, om hier voor naar Italië te reizen", aldus Montgomery. De veldmaarschalk gaf geen commentaar op een door de Ita liaanse vereniging van oorlogs invaliden aan de pers verstrekte verklaring, volgens welke Mont gomery „gelogen" had, toen hij kritiek oefende op de gevechts kwaliteit van het Italiaanse le ger in de twee wereldoorlog. (Advertentie) Brei mooier BL tr 1 met NEVEDA wo! 'n klasse apart! I Voor 2 Neveda I wikkels 6 leuke borduurkaartjes Neveda, Rokin 118, Amsterdam In het Volkenbondspaleis in Genève is donderdag de vijfde besloten vergadering over het stopzetten van de kernproeven gehcuden, onder voorzitterschap van de Brit Ormsby-Gore. Op de vergadering, die een uur en drie kwartier duurde, heeft de Britse afgevaardigde een do cument ingediend met inleidende overwegingen waarmee volgens hem Engeland rekening moet houden bij het organiseren van een doeltreffend controlestelsel. Het bestuur van de Britse Labourpartij heeft donderdag een verklaring uitgegeven waarin wordt gezegd dat het welslagen van de besprekingen in Genève van uitzonderlijk groot belang zijn, omdat de mensheid hoopt op beëindiging van de proeven De Britse regering dient te streven naar een drie-mogend- heden-overeenkomst om de proe ven stop te zetten. Men mag dit niet afhankelijk stellen van rege ling van politieke kwesties of overeenstemming over andere as pecten van de ontwapening. Wel moet een doelmatig controlestel sel worden geëist, aldus de La- bourverklaring. Voorts meent het partijbestuur, dat bij een overeenkomst over het staken der proeven onmid dellijk onderhandeld moet wor den over concrete maatregelen voor een evenwichtige ontwape ning, met staking van de produk- tie en opheffing van de bestaan de voorraden kernwapens. An ders zou het gevaar bestaan dat andere landen, die wellicht bin nenkort in staat zouden zijn eveneens kernwapens te vervaar digen, zich niet aan het verbod van kernproeven zouden houden „Reuter" meldt uit Rome, dat de Italiaanse minister-president Amintore Fangani, de Italiaanse ambassadeur te Londen heeft opgedragen op het Britse mini sterie van Buitenlandse Zaken diplomatieke stappen te doen in verband met „bepaalde zinsne den" in Montgomery's mémoires. Radio-Roma, dat dit mededeel de, sprak in dit verband nog over het „eenstemmige protest in Ita lië tegen de laster over de ge vechtskwaliteit van het Italiaan se leger". De Gaulle en Diefenbaker. De ministers-presidenten van Frankrijk en Canada, generaal De Gaulle en Diefenbaker, heb ben woensdag te Parijs 31- uur met elkaar gesproken, in het bij zonder over de NAVO. Ook spra ken de premiers over de voor gestelde Europese vrijhandels zone van zeverttien landen. In een na de besprekingen uit gegeven communiqué wordt ge zegd, dat de twee staatslieden over wereldproblemen hebben gesproken ,,in de geest van de oude en innige vriendschap en verbondenheid tussen de twee landen". Er zijn aanwijzingen, dat Ca nada het met de Franse rege ring eens is, dat meer en beter overleg in de NAVO noodzake lijk is. Het verkiezingsbureau van Sacramento in Californië heeft donderdag een vergissing recht gezet, waardoor de zetelverde ling in het nieuwe Amerikaanse Huis van Afgevaardigden 282 democraten en 152 republikei nen wordt, met nog twee zetels onbeslist (één van Alaska, waar op 25 november verkiezingen worden gehouden, en één van Illinois). Door de fout van Sacramento was n.l. de democratische me vrouw Brown verkozen ver klaard voor het 21e congresdis trict, doch in feite is deze zetel door de republikein Edgar Hies- tand veroverd. Perscommentaren. Volgens het Amerikaanse blad „Washington Daily News" moet de nederlaag van de republikei nen in de Amerikaanse verkie zingen worden toegeschreven aan de economische achteruitgang die heeft geleid tot toeneming van de werkloosheid in de industrie, aan de voortdurende ontevredenheid van de boeren, de prijsverhogin gen en de traditie, dat de aan de macht zijnde partij stemmen ver liest. De „New York Post" schrijft, dat de beslissende democratische overwinning waarschijnlijk het einde zal betekenen van het tijd perk van president Eisenhower. In zekere zin was dat tijdperk ai geëindigd, namelijk toen de pre sident zich afwendde van het „moderne republikanisme". De „New York Times" noemde de verkiezing van de republikein Rockefeller een welkom politiek resultaat. Het blad beschouwt Rockefeller als „een verfrissende persoonlijkheid". De „New York Times" merkt ook op dat de uitslagen een zwen king naar links te zien geven, waarbij de rechtse „oude garde" van de republikeinse partij tot vrijwel niets is ger'educeerd. Ook het merendeel van de Brit se en Franse bladen constateren het succes van de liberale elemen ten. Ook is men het er over eens, dat president Eisenhower, hoe wel hij zelf niet direct in het ge ding was, door de grote neder laag van de republikeinen aan gezag heeft ingeboet. In dit ver- band wordt we] opgemerkt dat de president in zijn verhouding tot het Congres, waar nu de de mocraten sterk overheersen, het voordeel heeft dat hij niet een uitgesproken partijfiguur is, zo als bijvoorbeeld zijn voorganger Truman was. De nederlaag van de republi keinen heeft overigens in de Brit se en Franse pers niet veel ver rassing .gewekt. Als oorzaken» ziet men hoofdzakelijk de econo mische teruggang en andere bin nenlandse kwesties. Volgens radio-Moskou is de uit slag van de Amerikaanse verkie zingen "een overweldigende ver oordeling van de buitenlandse po litiek van de Verenigde Staten en Groot-Briftannië". Hoewel president Eisenhower en diens minister van Buitenland se Zaken. Dulles, hebben geëist, dat er in de campagne niet over Je buitenlandse politiek zou wor den gesproken, was dit juist een zeer belangrijk punt bij de ver kiezingen, aldus radio-Moskou. „Tass" verklaarde dat de rege ring heeft verloren door de stem men van kiezers, die ontevreden zijn over „haar agressieve buiten landse politiek en haar reactionai re buitenlandse politiek". De stand voor de Senaat luidt: democraten 62 zetels, republikei nen 8. (Gekozen werden 26 de mocraten en 8 republikeinen). Voor Alaska staan nog 2 zetels open. Er zijn 24 democraten en 8 re publikeinen tot gouverneur ge kozen. Eén uitslag moet nog bin nenkomen. In het nieuwe congres zullen 18 vrouwen zitting hebben, 2 meer dan in het vorige. Turkse bladen melden anti-Turkse onlusten in Kirkoek Volgens Turkse bladen zijn er in de laatste dagen ernstige on- luste uitgebroken in de Iraakse stad Kirkoek. Vijfduizend Koer den zouden winkels van Turken hebben geplunderd. Één Turk werd gedood en verscheidene in hechtenis genomen. De Turkse bladen meldden, dat de onlusten samenvielen met de aanwezigheid van de Koer denleider Moestafa Barzani in Kirkoek. die onlangs uit Tjecho- Slowakije naar Irak is terugge keerd. Radioberichten maken meldinj van 21 Amerikanen, die geïso leerd zijn ep een ijsschots in de Noordelijke IJszee, aldus is don derdag uit New York gemeld. C'eor een hevige storm is het niet mogelijk de mensen te red den. De mannen behoren deels tot een groep geleerden, die waar nemingen verrichten in het ka der van het internationale geo fysische jaar, en deels tot het personeel van de Amerikaanse luchtmacht. Zij kwamen in de moeilijke po sitie doordat de grotere schots, waarop zij zich bevonden, is ge broken. De landingsbaan voor vliegtuigen bevindt zich op een ander stuk dat ongeveer twee kilometer van de ijsschots met de mannen verwijderd is. Volgens de laatste mededelin gen bevond de schots met de waarnemingspost en de landings baan zich op 1600 kilometer ten noordoosten van Barrow in Alas ka en 1000 kilometer ten noord westen van Thuele op Groenland. WEINIG VERANDERING Nederland ligt deze dagen aan het eind van een krachtige west oost stroming in de hogere lucht lagen. In deze stroming bewegen verschillende depressies met hun frontensystemeji in snel tempo over de Oceaan. Boven de Britse eilanden ->an- gekomen wordt hun treksnelheid belangrijk vertraagd, boeten ze aan activiteit in en verdwijnen gedeeltelijk in zuidoostelijke rich ting naar Frankrijk. Zo ook de storing die donderdagochtend Engeland bereikte. Het gevolg was dat in ons land in het weer type niet veel verandering kwam. Ook vandaag zal dat het geval zijn. De depressie die donderdag avond Ierland naderde, zal in de loop van vandaag ook weer de Britse eilanden regen en wind bezorgen, maar in ons land zal de invloed ervan waarschijnlijk alweer enkel merkbaar zijn aan de bewolking. Het windveld zal ons land niet beïnvloeden zodat we weinig wind verwachten. De mistkansen zijn daarbij in de nacht en ochtend weer aanwezig. Het temperatuurniveau onder gaat weinig verandering. medegedeeld door het K.N.M.I. geldig tot iverw te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond Veranderlijke bewolking. Veranderlijke bewolking en hier en daar mist, maar geen regen van betekenis. Weinig wind en ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ZATERDAG 8 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.07 11.42 0.22 0.32 n.m. 11.25 12A0 12.50 ZON MAAN op onder op onder Nov. 7 7.44 17.03 2.27 15.07 8 7.46 17.01 3.46 15.36 9 7.48 16.59 5.07 16.06 10 7.50 16.58 6.30 16.41

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1