Verkiezingen in de Verenigde Staten De ontwapeningskwestie in de V.N. De strijd in China AUTO-RIJLESSEN Persconferentie van Eisenhower Vakcentralen richten zich tot de S.E.R. Zen^neesmiddei Grote Democratische meerderheid in Senaat en Huis van Afgevaardigden SCHIPPERS De arrestatie van kolonel Aref HET WEER HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct DE VRUE ZEEUW DONDERDAG 6 NOVEMBER 1958 12e Jaargang Nr 1519 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Een onverwacht groot aantal mgerechtigden heeft dinsdag lgenomen aan de verkiezin gen in de Verenigde Staten, waarbij een derde van het aan tal Senaatszetels, alle zetels van het Huis van Afgevaardigden en 33 gouverneurs-plaatsen op het spel stonden. Het was over het algemeen goed weer. In vele steden, waaronder de stad New York, was de opkomst groter dan sinds jaren het geval was ge weest. Vertegenwoordiger van Algerijnse regering in ballingfchap te Bonn beschoten Een 27-jarige Egyptische stu dent in de rechten, een vertegen woordiger van de Algerijnse rege ring in ballingschap, is woensdag huiten de Tunesische ambassade te Bad Godesberg, nabij Bonn, beschoten en gewond. De student bestuurde een-auto, toen hij vanuit een voorbij rijden de zwarte Mercedes, waarin zich twee mannen bevonden, werd be schoten en in de wang getroffen. De beschotene werd naar een ziekenhuis overgebracht en on middellijk geopereerd. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Een vrouw, die zich in de auto van de student bevond, werd niet gewond. Volgens Arabische kringen te Bonn heeft dit voorval niets te maken met meningsverschillen tussen de Arabische landen. Eyskens formateur Koning Boudewijn van België heeft woensdag na het gebruike lijke overleg met de drie grote Belgische politieke partijen Katholieken, socialisten en libe ralen de aftredende premier Gaston Eyskens verzocht een nieuwe regering te vormen. Eyskens had dinsdag het ont slag van zijn homogene Katho lieke minderheidsregering aan de koning aangeboden. Hij is van plan een coalitiekabinet van Katholieken en liberalen te vor men dat over een meerderheid in de Kamer van Volksvertegen woordigers kan steunen. 100.000ste Ned. immigrant in Australië aangekomen De 100.000ste Nederlandse im migrant van na de oorlog, mevr. A. Zevenbergen, is gisteren een grootste ontvangst ten deel ge vallen bij aankomst van de „Jo- han van Oldenbarnevelt" in Mel bourne. Mevrouw Zevenbergen, haar echtgenoot en jonge kinderen zijn afkomstig uit Abbenbroek <Z. H.). De Australische minister van Immigratie, Downer, zei in een toespraak dat de Nederlandse immigranten zeer welkom zijn in Australië. Het gezin Zevenbergen zal zich in Geelong vestigen waar de de heer Zevenbergen voor een oliemaatschappij zal werken. liegtuig met atoomwapen aan boord neergestort Een Amerikaans middelzware B-47 bommenwerper met een kernwapen aan boord is dinsdag in Texas, dadelijk na de start, in brand geraakt en neergestort. Het wapen ontplofte niet en er was geen gevaar voor de om geving, aldus heeft de lucht macht te Washington bekendge maakt. Als voorzorgsmaatregel werd echter luchtmacht-personeel verzocht het wrak niet te nade ren. Van de vier inzittenden wisten drie zich met valschermen in vei- ligheid te stellen. De vjerde, de vlieger, kwam om het leven.' Het toestel was opgestegen van een vliegveld bij Abilene. Het bereikte een hoogte van 450 'Tieter en stortte acht kilometer van de startbaan neer. De conferentie in Genève Amerika, de Sowjet-Unie en Engeland hebben woensdag in Genève voor de vierde maal ver gaderd. Blijkens het korte com muniqué over de bijeenkomst is men het weer niet eens gewor den over de agenda voor de con ferentie, die moet leiden tot een staking van de kernproeven. Heden vergadert men opnieuw. Wat de uitslagen betreft schijnt de verwachtte overwin ning van de democraten een feit te worden. Alleen werd hun kandidaat voor het gou verneurschap van de staat New York, de miljonair Averell Harriman die de staat sinds 1955 leidt, verslagen door de republikeinse miljonair Nelson Rockefeller, De bekende republikeinse senator Knowland, die in de belangrijke staat Californië kandidaat was voor het gou verneurschap, heeft toegege ven dat hij verslagen is. De democraat Edmund Brown wordt de nieuwe gou verneur van deze staat, die van alle Amerikaanse staten de grootste bevolkingsaanwas heeft en bijgevolg ook de snelst groeiende politieke invloed. Voor Knowland betekent de nederlaag voorts vernietiging can de kansen om in 1960 als republikeins kandidaat voor het presidentschap op te tre den. Californië is de thuisstaat van vice-president Nixon. Een grote overwinning behaal den de democraten ook in de staat Connecticut die als baro meter voor het gehele land wordt beschouwd. Niet alleen werd gouverneur Ribicoff met over weldigende meerderheid herko zen, maar er kwamen ook demo craten op de vacante zetels in de Senaat en op de zes plaatsen in het Huis van Afgevaardigden die tot dusverre door republikei nen werden bezet. De democra tische overwinning in Connecti cut wordt toegeschreven aan een alom heersende ontevredenheid over de regering-Eisenhower aangaande de recessie en de ho ge kosten van het wensonder- houd. Ook de kwestie-Sherman Adams heeft een rol gespeeld. Een grote politieke verschui ving naar de democraten heeft deze Amerikaanse partij de sterkste overheersing over het congres gegeven sedert Roose- velts „New Deal" uit de jaren dertig. President Eisenhower werd woensdag de eerste Amerikaanse president in de geschiedenis die tot driemaal toe met een con gres moet werken waarin de op positiepartij de sterkste was. Voor Alaska zullen op 25 no vember nog twee senatoren wor den gekozen en één lid voor het Huis van Afgevaardigden. De samenstelling van de Se naat toont de grootste de mocratische meerderheid sedert 1940, toen er 65 democratische senatoren waren. In dat jaar werd Roosevelt voor de derde maal president. Gisteravond om 11 uur (Neder landse tijd) was de stand voor het Huis van Afgevaardigden: 151 re publikeinen, 281 democraten en nog 4 zetels onbeslist, waarvan één voor Alaska. Dit is de groot ste democratische meerderheid sedert 1936, toen zii 333 zetels bezette. In 1940 telde men 267 zetels. In het huidige congres, dat in januari zal worden ver vangen, is de verdeling: Senaat 49 democraten en 47 republikei nen; Huis 235 democraten en 200 republikeinen. De democraten zijn van me ning dat de economische terug gang een grote factor voor hun overwinning was, hoewel de ver kiezingen niet op duidelijk omlijn de kwesties werd gevoerd. Plaat selijke vraagstukken en persoon lijkheden speelden de voornaam ste rol bij de verkiezingscam pagnes. In New Hampshire is een ver eniging opgericht die zich tot taak stelt de pas gekozen repu blikeinse gouverneur van New York, Rockefeller, te laten mee dingen naar het 'presidentschap bij de verkiezingen in 1960. DE SAMENSTELLING VAN DE NIEUWE AMERIKAAN- SENAAT De einduitslag van de verkie zingen voor de Amerikaanse Senaat is als volgt: 62 democra ten en 34 republikeinen. Er moe ten nog twee senatoren door Alaska worden aangewezen. Bij de verkiezingen van dinsdag zijn 26 democraten en acht repu blikeinen gekozen. De democra ten wonnen dertien zetels, name lijk voor de staten Californië. Connecticut, Indiana, Maine, Mi chigan, Minnesota, Nevada New Jersey Ohio, Utah en Wyoming één en voor West-Virginia twee. (Advertentie) Verstekelingen verheugd over beslissing De 37 Indonesische versteke lingen, aan wie door de Neder landse regering toelating in Ne derland was geweigerd, doch die thans vergunning hebben gekre gen zich in Nederlands Nieuw- Guinea te vestigen, kregen gis termorgen van deze beslissing telegrafisch bericht aan boord van de „Johan van Oldenbarne velt", die op het ogenblik in de haven van Melbourne ligt. De verstekelingen waren uiter mate verheugd over de nieuwe wending, die hun lot heeft ge kregen, en stonden juichend op het dek van het Nederlandse schip. Het is nog niet bekend waar zij van boord zullen gaan. Het van bevriende zijde in Ne derland afkomstige telegram met het heugelijke nieuws werd op de „Johan van Oldenbarne velt" een half uur voor de aan komst in Melbourne onvangen. Het werd aan de verstekelingen voorgelezen door hun geestelijke verzorger, pastoor T. Homan, die zich gedurende de reis over hen had ontfermd. Alle 37 verklaar den naar Nederlands Nieuw- Guinea te willen gaan, doch te zullen blijven vechten voor toe lating in Nederland. RESOLUTIE (tifdens Genève-conferentie geen kernproeven) AANVAARD De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft dinsdag in weerwil van de communisti sche oppositie een resolutie aan vaard. waarin een beroep op de drie atoommogendheden de Verenigde Staten, de Sowjet- Unie en Engeland wordt ge daan, de proeven met kernwa pens te staken zolang de onder handelingen over een contrdle- stelsel te Genève voortduren. De Rus Zorin beschuldigde de Ver. Staten en Engeland er di rect van dat zij andere delega ties zouden hebben geprest, voor de resolutie te stemmen. Hij noemde het besluit „in flagrante strijd met de belangen van de vrede". De resolutie werd aanvaard met 49 tegen negen stemmen bij 22 onthoudingen. De com munistische landen stemden tegen, terwijl zich onder de landen die zich van stemming onthielden, Frankrijk, Oosten rijk, India, Zweden en Zuid- Slavië bevonden, stemde vóór. Nederland GRENULAAN 21 TERNEUZEN - TEL. 2568 De chef van de nationalistisch- Chinese generale staf, generaal Wang Sjoe Ming, heeft woens dag te Taipeh verklaard dat de Chinese communisten wellicht voorbereidingen treffen voor een beschieting der nationalisten met gifgasgranaten. Hij zei dit naar aanleiding van de door Pe king geuite beschuldiging, dat de nationalistische artillerie maandag jl. dergelijke granaten bad afgevuurd, waardoor veer tien communistische militairen ernstig zouden zijn gewond. Militaire deskundigen ten Tai peh menen, dat de communisti sche bewering deel uitmaakt van de stelselmatig door feking je gens Taipeh bedreven psycholo gische oorlogvoering. De muren van het oude Jaffa De stad Jaffa, welke preten deert één van de oudste steden ter wereld te zijn, die zonder on derbreking is bewoond, heeft hiervoor nieuw bewijsmateriaal gekregen door een recente ont dekking. Men heeft namelijk op stukken steen, afkomstig van een der muren, welke vroeger de oude stad omgaven, hieroglyphen gevonden. Oudheidkundigen, die de inscripties hebben ontcijferd, hebben verklaard dat deze uit dé tijd van de 19de Egyptische dy nastie afkomstig zijn, dat wil zeggen uit de dagen van Ramses de Tweede (tussen 1300 en 1200 voor Christus). De bekende ar cheoloog heeft de vondst één'van de inte ressantste genoemd, die ooit op dit gebied in Palestina is gedaan. President Eisenhower heeft woensdag op zijn wekelijkse persconferentie gezegd dat de republikeinse nederlaag in de verkiezingen voor het Ameri kaanse congres geen verandering in de grondslagen van de Ame rikaanse buitenlandse politiek inhoudt. Eisenhower zei niet te kunnen verklaren waarom de republi keinen een dergelijke nederlaag over de gehele linie leden, maar hij wilde Nixons verklaring dat de republikeinen reeds nu voor de presidentsverkiezingen van 1960 moeten gaan vechten als het hun niet slecht wil vergaan, onderschrijven. Voorts was Eisenhower van mening dat het Droogte in NoordAustralië Tienduizenden stuks vee ster ven in de noordelijke gebieden van Australië door de droogte. Op vele plaatsen heeft het sinds januari niet geregend. Iemand, die deze gebieden heeft bezocht, verklaarde: ..De nog levende die- t-, ,,i ren l°Pen als gepaamten rond en prof. W. J. Albright de kadavers waren bij duizenden o le tellen". De stervende dieren maaki men zoveel mogelijk met een schot af. Radio-Bagdad heeft een be kendmaking van de Iraakse legerleiding omgeroepen, waarin de arrestatie' wordt medegedeeld van kolonel Abdel Salem. Aref, die in de eerste, na de revolutie in Irak gevormde regering, vice- premier en onder-minister van Binnenlandse Zaken was. Kolonel Aref, die als aanhan ger van de Egyptische president Nasser bekend stond, werd kort geleden van deze functie ont heven en tot Iraaks ambassadeur te Bonn benoemd. Ilij is dinsdag te Bagdad gearresteerd, waar heen hij, zonder toestemming van zijn regering, was teruggekeerd. Kolonpl Aref zal, blijkens de bekendmaking, terecht staan we gens het „in gevaar brengen van de veiligheid der republiek". Kolonel Aref heeft alvorens naar Bonn te vertrekken, een on derhoud gehad met premier ge neraal Kassem. Na afloop had hij tegenover verslaggevers ver klaard, dat er f geen enkel meningsverschil tussen hem en Kassem bestond. Radio-Cairo heeft, zonder commentaar, in zijn nieuwsbul letin mededeling gedaan van de arrestatie te Bagdad van de voormalige Iraakse vice-premier en onder-minister van Buiten landse Zaken kolonel Aref, die als overtuigd aanhanger van pre sident Nasser bekend stond. Aref was. als gemeld, van zijn functies ontheven en tot Iraaks ambassadeur te Bonn benoemd Hij was, zonder daartoe verlof te hebben bekomen, naar Bag dad teruggekeerd, waar hij werd gearresteerd. Amerikaanse volk moet bezuini gen als men grote moeilijkheden wil vermijden. De Amerikaanse president zei geschokt te zijn over de behan deling die de Russische Nobel prijswinnaar voor letterkunde Boris Pasternak, van de Sowjets heeft ondervonden. Desgevraagd verklaarde Eisenhower Paster nak bij eventuele komst in de Verenigde Staten graag te willen ontmoeten en spreken. In antwoord op desbetreffende vragen zei Eisenhower voorts dat voor zover het hem aanging Amerika's houding tegenover communistisch China niet veran dert zolang China Amerikaanse burgers, wier vrijlating al twee jaar geleden beloofd is, blijft ge vangen houden en meer voor Amerika onverteerbare dingen blijft doen. De president zei geen moeilijk heden te verwachten nu de de mocraten hun meerderheid in beide huizen vergroot hebben. Hij zei altijd al met een door de democraten beheerst congres ge handeld te hebben op een manier die hij het best voor het land achtte. Ondanks de nederlaag van zijn partij scheen de president in een uitstekend humeur. Er zijn (wee factoren die wer ken in de richting van inflatie, namelijk de spiraal van lonen en prijzen en de onnodige uitgaven van de federale regering, aldus Eisenhower. Op alle terreinen moeten de uitgaven van de fede rale regering worden verlaagd, ook voor defensie, zei de presi dent. In antwoord' op een vraag van een journalist zei hij echter, dat hij een uitzondering wilde maken voor hulp aan het buiten land. De radioactiviteit in de lucht De radio-activiteit in de lucht boven Denemarken is tien keer zo sterk als normaal, zo heeft een woordvoerder van de Deense gezondheidsinstantie gezegd. De verhoogde radio-activiteit was evenwel niet gevaarlijk. Ook in Noorwegen en Zweden was een zelfde verhoging van de radio activiteit geregistreerd.#Sind.s de atoomproeven van de laatste tijd had 'n radio-activieve wolk boven Scandinavië gehangen. AFP meldt uit Washington dat de Amerikaanse minister van Landsverdediging Neil McElroy, die woensdag aldaar van een be zoek aan het Midden- en Verre Oosten is teruggekeerd, op het vliegveld tegenover journalisten heeft verklaard dat de bewering van Peking, dat de Chinese na tionalisten gifgasgranafen had den afgevuurd, „nergens op ge baseerd" is en dat het de eerste maal is, dat hij iets dergelijks hoorde beweren. AFP meldt nog uit Taipeh, dat het communistische kustgeschut veertien met pamfletten gevulde gevulde granaten op het eiland Matsoe heeft afgevuurd. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat indien er veertien Chinese soldaten schadelijke ge volgen hebben ondervonden door ;ifgas, zoals de Chinese commu nisten hebben gezegd, dit het ge volg moet zijn van „verderfelijke leugens van radio-Peking". Het ministerie legde deze ver klaring af als antwoord op een beschuldiging van de communis ten, volgens welke de Ver. Staten granaten met gifgas aan de Chi nese nationalisten hebben gele verd voor de beschieting van het Chinese vasteland. Cok is op de besprekingen tus sen de nationalistisch-Chinese president, Tsjiang Kai-Sjek. en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, niet over gifgasgranaten gesproken, aldus het ministerie te Washing ton. De beschieting van Quemoy iDe Chinese kustartillerie is woensdagmorgen weer met de beschieting van de Quemoy- eilanden begonnen. Het was gis teren een „oneven" dag. Dinsdag, een „even" dag zweeg het geschut geheel aldus is te Taipeh medegedeeld. Voorts aanvaardde de algeme ne vergadering drie resoluties die door de politieke commissie waren ingediend. In een door Oostenrijk, Japan en Zweden ge daan voorstel wordt de hoop uit gesproken dat de besprekingen te Genève succes zullen hebben en zullen leiden tot een voor al len aanvaardbaar akkoord. In de tweede door India en Zuid- Slavië ingediende resolutie betuigt de algemene vergadering haar steun aan het overleg dat maandag a.s. tussen Oost en West begint over maatregelen om verrassingsaanvallen te voor komen Tenslotte onderschreef de assemblee de aanbeveling van de politieke commissie om de thans uit 25 leden bestaande ont wapeningscommissie uit te brei den tot een orgaan waarin alle 81 leden van de V.N. zijn ver tegenwoordigd. Een door India en dertien an dere leden ingediend voorstel, waarin er op werd aangedrongen de kernproeven te staken tot men het eens zal zijn over een controlestelsel, werd met 27 te gen 41 stemmen, bij dertien ont houdingen afgewezen. Dit voor stel was eerder in de politieke commissie door de betrokken landen teruggenomen, nadat het voornaamste artikel ér van was verworpen. Het Westen was te gen het voorstel gekant, omdat dit zou leiden tot een verbod van kernwapenproeven zonder dat er controle op de naleving zou be staan. De Unesco en de Chinese vertegenwoordiging Een Russisch voorstel tot uit sluiting van de Chinese nationa listen uit de Unesco is door een commissie, die de geloofsbrieven van leden-staten onderzoekt, met vijf tegen drie stemmen verwor pen. De Russen wilden de natio nalisten vervangen door de Chi nese communisten. Tegen communistisch China in de Unesco stemden Frankrijk, de Ver. Staten, Groot-Brittannië, Haïti en Thailand. De drie voor standers waren de Sowjet-Unie, Polen en Irak. Nederlands meeleven met mijnrampen in Amerika De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft voor doorzen ding naar de Verenigde Staten een tweetal brieven ontvangen van de Nederlandse Mijnindu- strieraad te Heerlen, waarin uiting wordt gegeven aan diep medeleven met de mijndireeties en met de nabestaanden der slachtoffers van de mijnrampen te Bishop in de Amerikaanse staat West-Virginia. In de brie ven wordt tevens hulde gebracht aan hen. die aan het reddings werk hebben deelgenomen. Zoals békend, hebben zich vo rige week kort na elkaar mijn- ontploffingen voorgedaan in de mijn van Pocahontas Fuel Com pany te Bishop en de Burtonmijn van de Ogleby-Norton Coal Company te Summersville, die resp. 22 en 13 man het léven kostten. Beide plaatsen liggen in het bergachtige grensgebied tus sen de Amerikaanse staten Vir- ginia en West-Virginia Minister Lennox Boyd over de massa-arrestatie op Cyprus De Britse minister van Kolo niën, Lennox Boyd, heeft in het parlement verklaard, dat gebruik van enig geweld onvermijdelijk was bij de razzia's na de moord op mevrouw Cutliffe te Farna- gusta op Cyprus. Indien men enige hoop wilde hebben de daders van de moord dadelijk te grijpen moest men wel drastisch en snel optreden, aldus de minister. Ongeveer duizend personen zijn opgebracht naar kampen, van waaruit zij dezelfde avond na een verhoor werden vrijgelaten. Bij deze operatie verloren twee Griekse Cyprioten het leven en werd een aantal gewond. Van de gewonden werden 21 in een zie kenhuis opgenomen. Op één na zijn alle 21 thans uit het zieken huis ontslagen. De minister betreurde, dat door de grote snelheid van optre den letsel en schade waren ver oorzaakt. In een brief aan het dagelijks bestuur van de Sociaal Economi sche Raad hebben de besturen van het 'N.V.V., de K.A.B. en het In verband daarmee wordt er in deze brief op aangedrongen de vraag onder ogen te zien, welke verhoging deze bedragen dienen te ondergaan ter aanpas- C.N.V. de aandacht gevestigd op sing aan het huidige loonniveau. het feit, dat de voor de zieken geld- en de ziekenfondsverzeke ring geldende loongrens van 6900 per jaar niet meer in over eenstemming is met het huidige loonniveau. Hetzelfde is naar hun oordeel het geval met de voor deze en andere sociale ver zekeringswetten geldende pre mie- en uitkeringsgrens van 19 per dag. (Advertentie) Mijnhardt's Zenuwtabletten Woensdag bevond er zich bo ven Engeland zowel als boven Zuid-Zweden een lagedrukge bied, dat daar regen bracht. Ons land lag juist tussen deze twee slechtweergebieden in de in vloedssfeer van een zwakke rug van hogedruk. Het was daardoor droog weer met plaatselijk op klaringen. Erg veel wind was er niet en het kwik steeg tot om streeks elf graden. Op de Oceaan was het onrus tiger weer. Een kleine depressie VRIJDAG 7 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.02 10.37 11.17 11.27 n.m. 10.45 11.20 12.00 12.10 ZON MAAN op onder op onder Nov. 6 7.42 17.04 1.01 14.39 7 7.44 17.03 2.27 15.07 8 7.46 17.01 3.46 15.36 9 7.48 16.59 5.07 16.06 trok in snel tempo van west naar oost en het frontensysteem be reikte woensdagavond Ierland met flinke barometerdalingen, wind en regen. Voordat dit frontensysteem in onze omgeving aankomt moeten eerst nog twee weersystemen passeren, Dat zijn een oude fron tale vore, die snel aan betekenis inboet. Ze zal waarschijnlijk al leen maar bewolking veroorza ken. Dan komt een zwakke rug van hogedruk, waarna de wol kenpartijen van de Ierse storing binnenkomen, gevolgd door re gen. De wind komt dan in de zuidhoek en neemt in kracht toe, later langs de kust misschien tot hard. De temperatuur blijft zich op hetzelfde niveau bewegen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Plaatselijk enige regen. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige tot krach tige en aan de kust mogelijk harde zuidelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als giste- De besturen der vakcentralen wijzen er daarbij op, dat het be drag van het inkomen, waarover premie voor de Algemene Ouder- doms Verzekering wordt gehe ven, als gevolg van de stijging van het loonniveau per 1 januari eveneens hoger zal worden ge steld. Tevens herinneren wij eraan, dat de S.E.R. zich op verzoek van de staatssecretaris van So ciale Zaken reeds bezich houdt met de vraag, of afschaffing van de loongrens der werkloos heidswet gewenst is. Voorts menen de vakcentralen, dat in samenhang met de bin nenkort te verwachten verhoging van de uitkeringen der A.O.W., de S.E.R. aandacht zal dienen te schenken aan een verhoging van de toeslagen op renten ingevolge de invaliditeits- en ongevallen wetten, alsmede.aan de vraag in hoeverre de huidige kinderbij slagbedragen nog in overeen stemming zijn met het gestegen 'loonniveau. De werkloosheid in West-Duitsland Na een gedurende acht maan den voortdurende daling van het aantal werklozen tot een diepte punt van 327.560 is de werkloos heid in West-Duisland in okto ber weer gestegen en bedroeg het aantal werklozen aan het einde van de maand 356.750. Hoewel de toeneming van 29.190 werklozen groter was dan in ok tober vorig jaar, is het totale aantal toch nog ongeveer 11.900 kleiner dan vorig jaar. Het aantal werkloze mannen nam met 18.117 toe tot 178.785 en het aantal werkloze vrouwen met 11.073 tot 177.965. Naar de president van het regeringsbu reau voor arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering A. Sabel, woensdag te Neurenberg inzake de ontwikkeling op de ar beidsmarkt heeft medegedeeld, is de seizoensommekeer iets sterker ingetreden dan werd verwacht.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1