De 37 verstekelingen gaan naar Nederlands N.-Guinea Grote brand op vliegveld te Brussel De ontwapeningskwestie in de V.N. Spoedig illegale dundruk-éditie van Pasternaks Dr. Zjivago Paus Johannes XXIII in Vaticaanstad gekroond Koopkoorts in Engeland De politieke commissie der V.N. bijeen De verkiezingen op Cuba HET WEER HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT AUTO'S SCHIPPERS Belgische regering afgetreden Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. WOENSDAG 5 NOVEMBER 1958 12e Jaargang Nr 1518 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Mr. G. Scholten, de advocaat die voor de staat der Nederlan den optreedt in het kort geding van de 37 verstekelingen, heeft dinsdagmorgen aan de president van de rechtbank van 's-Graven- I.age jhr. mr. G. YVitsen Eiias, medegedeeld dat de regering be reid is de schikking te aanvaar den, namelijk dat de 37 uitgewe zen Indonesiërs als vrije burgers naar Nederlands Nieuw-Guinea mogen gaan. In zijn verklaring zei mr. Scholten; De regering heeft de mogelijkheid om de verstekelin gen naar Nederlands Nieuw- Guinea over te brengen, ernstig overwogen. Zij blijft in beginsel van mehmg, dat deze mensen Geisoleerde personen door helikopter gered. Er is dinsdagavond een grote brand uitgebroken in het nieuwe passagiersgebouw op het vlieg veld van Brussel. Tien mensen werden door de vuurzee van de begane grond afgesneden en vluchtten naar het dak van het gebouw van zes verdiepingen. Volgens ooggetuigen bereik ten de vlammen een hoogte van 50 meter. Alle brandweerbrigades van Brussel zijn ter plaatse geroe pen. Ook werd om hulp verzocht van het nationale hulpkorps. Men liet verder grote brandweer ladders aanrukken om te trach ten de afgesneden mensen daar mee te redden. Na korte tijd stond de ver keerstoren op het dak van het gebouw in lichterlaaie. De brand ontstond kort na tien uur doordat er in het vertrek in het sousterrain waar de vliege niers over de weersomstandig heden worden ingelicht, een ben zinelamp ontplofte. Het vuur breidde zich snel uii naar de top van het zes verdiepin gen tellende gebouw, dat uit beton, staal en hout is opgetrok ken. Eén brandweerman liep ern stige verwondingen op, terwijl een tiental mensen eerste hulp. werd verleend wegens opgelopen brandwonden of ander letsel. Het merendeel van de mensen op het dak werden met behulp van grote ladders van het dak gehaald. In de verkeerstoren werden 2 personen* verrast, die naar het dak van de toren vluchtten. De grote ladder van de brandweer was anderhalve meter te kort om bij deze mannen te komen, waar na besloten werd gebruik te ma ken van een helikopter. Om half twaalf werden de twee personen door een helikopter van het dak van de toren gered. Het hefschroefvliegtuig werd bestuurd door de Sabena-vlieger Gerard Tremerie, die tijdens de overstromingsramp in februari 1953 in Nederland tientallen men sen heeft gered. Tijdens de twee de wereldoorlog was hij vlieger bij de Britse lucntmacht. Tegen twaalf uur meende men te weten, dat alle personen in het gebouw zich in veiligheid hebben kunnen stellen en dat er geen slachtoffers zijn. Het laatste vliegtuig dat vóór de brand van het vliegveld Mels- broeck vertrok, wat dat naar Montreal en New York. Het toe stel startte om 10 uur des avonds, enkele minuten vóór het uitbre ken van de brand. De lijntoestellen uit Londen, "arijs, Amsterdam en Frankfort zijn veilig geland in het schijnsel van het brandende gebouw. De passagiers verlieten door een ge ïmproviseerde douane- en immi- gratiecontröle het terrein. niet in Nederland kunnen wor den aanvaard en naar het land van Inscheping behoren te wor den teruggezonden. De door de pdesident gesuggereerde ontwik keling zou echter vplstrekt indi- aenteel zijn, zowel wat betreft de houding van de regering je gens verstekelingen en anderen die langs niet legale weg naar Nederland komen, als ten aan zien van vestiging van Indone siërs in Nederlands Nieuw-Gui nea. Daarbij zou in overeenstem ming met de desbetrefende me dedeling van de president vast staan, dat de bereidverklaring geen precedent schept, zodat door niemand daaruit mag wor den afgeleid, dat de door de re gering; ingenomen rechtsopvat ting, in het bijzonder wat be treft artikel 24 van het Unie statuut, ook maar enigszins is prijsgegeven. Bij de behande ling van de interpellatie van mejuffr. Ten Broecke^ Hoekstra is door de minister van Justitie aangegeven, dat de regering haar standpunt nader zou bepalen indien zich nieuwe omstandig heden voordeden. Zulk een om standigheid is het schikkings voorstel van de president, zoals dit gevolgd is door de uitgespro ken wil van de verstekelingen om naar Nederlands Nieuw- Guinea te gaan. Al deze omstan digheden in aanmerking ne mend is de regering in dit bij zondere geval bereid het schik kingsvoorstel te aanvaarden. Voordat de landsadvocaat deze verklaring aflegde, vroeg de president aan de pleiter van de verstekelingen, mr. Maris, of deze nu kon verklaren dat de verstekelingen inderdaad naar Nederlands Nieuw-Guinea zou den willen gaan. Mr. Maris zei dat zij dit in derdaad wilden. Mr. Maris had maandag gesteld dat hij pas het korte geding zou beëindigen als inderdaad de tegenpartij haar verplichtingen was nagekomen. De president vroeg aan mr. Ma- ris of deze gezien de standing van de tegenpartij bereid was hiervan af te zien. Pleiter stemde hierin toe, waarop de president royement van het geding verleende. -At In een opslagplaats van het Britse leger te Famagusta is dinsdagmorgen vroeg brand uit gebroken. Officieel is bekend gemaakt, dat de schade groot is. Een woordvoerder van de vei ligheidstroepen heeft gezegd, dat men vermoedt, dat hier van brandstichting sprake is. De voorgenomen nationalisatie van de Nederlandse bedrijven Antara weet te melden, dat Ne derlandse zakenlieden in Europa op het ogenblik trachten te ont komen aan de gevolgen van de voorgenomen maatregelen van de Indonesische regering om de Nederlandse bedrijven in Indone sië te nationaliseren. Volgens de vice-voorzitter van de Indonesische kamer van koop handel en industrig, Harlan Bek- ti, blijven de Nederlandse maat schappijen handel drijven met Indonesië. Deze maatschappijen opereren in België en West-Duits- land onder verschillende namen, aldus Harlan Bekti volgens An tara. De politieke commissie van de algemene vergadering der Ver. Naties heeft maandagavond be sloten, de ontwapeningskwestie volgend jaar te laten behandelen door een commissie waarin alle 81 leden der volkerenorganisatie zuilen zijn vertegenwoordigd. (Advertentie) zonder chauffeur GRENULAAN 21 TERNEUZEN Alle delegaties met uitzon dering van de Franse en de Cu baanse afvaardiging die zich van stemming onthielden onder schreven de desbetreffende door India en Zuid-Slavië ingediende ontwerp-resolutie, nadat de Ver. Staten, de Sowjet-Unie en En geland het eens waren geworden over een compromis dat het mo gelijk maakt, de nieuwe commis sie in werkgroepen te splitsen. Volgens de resolutie zal secre- TEL. 2568 taris-generaal Hammarskjoeld de ontwapeningscommissie bij- Zo spoedig mogelijk zal een illegale dundruk-éditie ter ver spreiding in de Sowjet-Unie van Boris Pasternak's boek „Dr. Zji vago" verschijnen. Dit werd me degedeeld door de heer E. J. Ga- ramin, lid van het uitvoerend bureau van het verbond van Russische solidaristen „Narod- no Troedowoj Sojoez" N.T.S., de De Geneefse conferentie De conferentie in Genève over het staken der kernproeven heeft dinsdag de besprekingen voort gezet. De vergadering heeft bijna twee uur geduurd. In een com muniqué voor de pers wordt slechts gezegd, dat men de dis cussie over de ontwerpen voor een agenda heeft voortgezet en dat de Sowjet-vertegenwoordiger heeft gesproken over het Rus sische voorstel aangaande een staking der kernproeven. Dinsdagmiddag te dertien uur plaatselijke (en Nederlandse) tijd is Paus Johannes XXIII in de bui- tenloggia van de Sint Pieter met de tiara gekroond, onder de in- thousiaste toejuichingen van ze ker een kwart miljoen mensen die op het Sint-Pietersplein ver zameld waren. Terstond daarna gaf de Paus zijn zegen „Urbi et Orbi", aan stad en wereld. Te half een, na de beëindiging van de Pontificale Mis in de Sint Pieter, was de processie uit de basiliek vertrokken om de Paus naar de loggia te brengen, waar hij om zeven minuten voor één verscheen. Terwijl hij, op de sedia gestato- ria, uit de basiliek werd gedra gen, juichten de 30.000 mensen die bij de mis tegenwoordig wa ren geweest, hem zonder ophou den toe. Er werd orgelmuziek van Palestrina gespeeld en op zilve ren trompetten geblazen. Tevoren was de Paus, volgens oude gewoonte, door de arats- priester van de basiliek, kardi naal Tedechini, een zijden beurs overhandigd met 25 oude hunten als „stipendium'' voor een „goed gezongen mis". Het in de basiliek aanwezige volk had zich bij de menigte op het plein gevoegd. Voor het bal kon van de loggia hing een tien meter lang tapijt met het pause lijk wapen. Daarbeneden stonden afdelingen van de Italiaanse strijdkrachten. Toen de Paus in de loggia ver scheen, omgeven door prelaten en leden van de edelgarde, zong een koor achter zijn troon de oude hymne „Een gouden kroon op zijn hoofd". Een kardinaal nam de Paus de mijter af en kardinaal Canali hief de tiara boven 's pausen hoofd. Daarna liet hij de tiara zakken. De Paus bad hierop: „Mogen de heilige apostelen Petrus en Paulus, op wier macht en gezag wij vertrouwen, onze voorspre kers zijn bij God". Oprijzend van zijn troon zong hij dan de Latijnse formule van de zegening. Een groot gejuich steeg op, er werd met zakdoeken gewuifd en de klokken van de kerken van Rome begonnen te luiden. De Paus verliet zijn troon en trad naar vor.en om terug te wuiven. Dan keerde hij zich om en trok zich, nog getooid met de tiara, te De noodmacht van de V.N. in het Midden-Oosten De speciale politieke commis sie van de Ver. Naties heeft be sloten aan te bevelen, dat de noodmacht van de Ver. Naties in het gebied van Gaza gehand haafd blijft. Dit besluit werd ge nomen met 49 stemmen voor, negen tegen en dertien onthou dingen. vijf minuten over één, in het pa leis terug. Er werden vluchten witte dui ven losgelaten, de kapel van de Palatijnse garde speelde en de aftocht van de honderdduizenden begon. Aan een vijftigtal mensen op het Sint Pietersplein moest eet ste hulp worden geboden. Sommi gen van hen waren oververmoeid door het urenlange wachten, ge deeltelijk in de regen. Een duizendtal politiemannen heeft op het plein dienst gedaan. Speciale rechercheurs letten op zakkenrolers. Het Verre Oosten Een nationalistische regerings woordvoerder heeft dinsdag met stelligheid communistische be schuldigingen tegengesproken als zouden de nationalisten het vasteland met gifgasgranaten beschoten hebben. „Wij bezitten een dergelijk wapen niet eens", aldus de woordvoerder. anti-communistische wereldor ganisatie van uitgeweken Rus oen. Tesamen met de N.T.S. beleg de de organisatie „Vrij Honga rije" (Magyar Szo) een perscon ferentie, ter herinnering aan de Hongaarse revolte van 1956, in het Haagse Parkhotel. Magyar Szo strijdt tegen het communisme op theoretische en praktische grondslag en, zo werd medegedeeld, men streeft naar een Oost-Europese federa tie van staten achter het ijzeren gordijn. Het bestaan van sterke culturele bindingen met Rus land, zonder overheersing, kan een grondslag voor latere sa menwerking zijn. Daarom wii men een nieuwe ideoologie tegen over de communistische doktri- ne stellen. Men moet het communisme met eigen wapens bestrijden, al dus een woordvoerder van Ma gyar Szo. Bons Pasternak is een typerend voorbeeld van de on vrijheid van de mens in de Sow jet-Unie. Duizenden Paster naks leven in Hongarije. Twee hunner keerden, verleid door communistische voorspiegelin gen, enige maanden geleden uit vrij Nederland naar Hongarije terug. Hun ouders schrijven nog steeds naar Nederland. Toen de uitgave van de dun- druk-Pasternak-éditie ter spra ke kwam werd geïnformeerd, hoe de N.T.S. aan dit boek kwam. Men heeft, zo zeide de heer Ga- ramin, een exemplaar van een Russisch sprekende pater in het Vaticaanse paviljoen op de Ex po ontvangen. Deze pater, oud strijder uit het leger van Vlafc- sov, was belast met het rondlei den van Russische bezoekers. Over een ontkenning uit Vati caanstad ook maar iets met dit En koopkoorts heeft zich van de Engelsen meester gemaakt. Zaterdag j.l. braken de verkopen van auto's en motorrijwielen, televisietoestelen en huishoude lijke apparaten alle records. Som mige autohandelaren hadden in enkele uren hun hele voorraad uitverkocht en moesten in allerijl hun personeel om nieuwe voor raad zenden, die eveneens „aan de lopende band'' werd verkocht. Deze grote bestedingsdrang van Beschuldiging van Peking. Volgens radio-Peking heeft de woordvoerder van het ministerie van Defensie te Peking bekend gemaakt, dat troepen van Tsjiang Kai Sjek gasgranaten hebben ge bruikt bij een artilleriebombarde ment op 3 november tegen het front van Foekien. Als deze beschietingen met gasgranaten worden voortgezet zal de Chinese artillerie met een strenge strafactie antwoorden, aldus de woordvoerder. Het persbureau Nieuw-China meldt, dat 14 communisch-Chi- nese militairen werden getroffen door gifgasgranaten, die door na tionalistische troepen waren af gevuurd. Het persbureau noemt dit een uiterst ernstig incident, daar het heeft plaats gehad na de onder handelingen tussen Dulles en Tsjiang Kai Sjek en de levering van grote hoeveelheden munitie door de Ver. Staten aan de troe pen van Tsjiang. het Engelse publiek laat zich ver klaren door de verzachting van de beperkende bepalingen op het afbetalingskrediet, waartoe, de Engelse regering is overgegaan. Er zijn nu slechts enkele tiental len ponden sterling nodig om een nieuw voertuig aan te schaf fen. Met goedvinden van de rege ring behoeft men bij de aanschaf fing bij sommige handelaars slechts 5 procent van de prijs in eens te betalen, terwijl de beta ling van de rest van de koopsom over drie of vier jaar kan wor den verdeeld. Deze verruiming van het afbe talingskrediet heeft ten doel het economische leven in Engeland te prikkelen, maar de koopbewe ging neemt nu zulke vormen aan, dat zelfs de handel er ongerust over wordt. Het publiek laat zich niet weerhouden door het feit, dat de prijzen niet zijn verlaagd. Men vreest nu zelfs, dat de grote aankopen tot een prijsstijging zul len leiden. boek te maken te hebben, had hij geen oordeel. De N.T.S. zal zoveel duizen den exemplaren van dr. Zjivago laten drukken als er maar geld te vinden is. Het boek zal wor den verspreid onder reizigers en toeristen uit Rusland, Russische schepelingen en voorts langs ka nalen, die thans ook gebruikt worden om lectuur illegaal in de Sowjet-Unie te verspreiden. De heer Garamin zinspeelde op cóntacten via de Expo met vier in Rusland werkende revolutio naire organisaties, waarmede de N.T.S. de verdere verspreiding van anti-communistische pro paganda in Rusland ter hand gaat nemen, speciaal in de gro te industrie-centra. Ondanks be loften van Kroetsjev wordt de revolutionaire geest onder de Russische intelligentia, boeren en arbeiders steeds groter, zo meent hij. De N.T.S. wil met de Italiaan se Pasternak-uitgever Feltrinel- li niets van loen hebben. Men verdenkt hem van zeer linkse sympathies De Sowjet-Unie er kent de Berner conventie niet en aangezien de Russische dun- drukéditie zonder commercieel oogmerk verspreid wordt, meent de N.T.S. dit vrijelijk te kunnen doen. eenroepen, na raadpleging van de leden-staten". Men verwacht dat dit in het begin van het nieuwe jaar het geval zal zijn. De commissie heeft tot taak con structieve voorstellen een aan bevelingen betreffende de ontwa pening in te dienen bij de alge mene vergadering en bij de elf leden tellende Veiligheidsraad, waarin de „Grote Vier" en natio nalistisch China het recht van veto bezitten. Tevoren had de Rus Zorin een Frans amendement, dat de vor ming van een kleine werkcom- missie en zo nodig het bijeenko men van groepen deskundigen wilde mogelijk maken, onaan vaardbaar genoemd. De Russi sche afgevaardigde had daarbij gedreigd dat zijn regering elke subcommissie, gelijkend op het orgaan voor ontwapening dat vorig jaar vijf en een halve maand tevergeefs te Londen bij een was, zou boycotten. Zoals bekend hebben de Rus sen geweigerd aan het werk van de huidige 25 leden tellende ont wapeningscommissie deel te ne men, omdat het Westen hierin een overwicht zou hebben. De aanvaarding van de In- diaas-Zuidslavische ontwerp resolutie was een succes voor Arthur Lall van India en Dibro- voje Vidic van Zuid-Slavië die tientallen gesprekken met de be langhebbende delegaties hebben gevoerd om tot een overeen stemming tussen Oost en West te komen. De Franse afgevaardigde Geor- ges-Picot verklaarde echter dat de nieuwe commissie niet werke lijk een ontwapeningsorgaan zal zijn, ongeacht de naam welke men er aan geeft. Daarom ont hield hij zich van stemming. Adenauer vermoedelijk bereid tot een topconferentie over de vrijhandelszone De Westduitse bondskanselier dr. K. Adenauer, zal een uitnodi ging voor een bijeenkomst met MacMillan en generaal De Gaul le over de impasse, waarin de onderhandelingen over de voor gestelde vrijhandelszone zijn ge raakt, vermoedelijk aanvaarden, zo wordt uit gewoonlijk goed- ingelichte bron te Bonn verno men. Volgens deze bron is het ech ter niet waarschijnlijk, dat dr. Adenauer zelf het initiatief tot een dergelijke bijeenkomst zal nemen. In regeringskringen wint de mening veld, dat alleen politieke tussenkomst de onderhandelin gen uit de impasse kan brengen. De Engelse minister van Han del, sir David Eccles, verklaarde dinsdag in het Lagerhuis, dat Engeland er bij al zijn vrienden op aan zal blijven dringen de langdurige en moeilijke onder handelingen over de vrijhandels- zóne tot een goed einde te bren gen. Eccles zei, dat de Fransen aar zelen aan een vrijhandelszone deel te nemen, omdat naar hun mening hun volkshuishouding niet in goede vorm is om de sprong te wagen. Wij dienen, zo zei sir David Eccles, met hen mee te voelen, omdat sommige van onze bedrijfstakken even eens niet geschikt zouden zijn voor een dergelijke markt met al zijn risico's en mogelijkheden, wanneer wij een regering had den, die streefde naar expansie tot 'iedere prijs. De Sowjetrussische vertegen woordiger in de politieke com missie der Verenigde Naties, Zorin, heeft dinsdag een ontwerp resolutie ingediend, waarin wordt voorgesteld afgevaardigden van Noord- en Zuid-Korea te -laten deelnemen aan een debat over Korea. Zuid-Korea heeft waarnemers bij de Ver. Naties, Noord-Korea Volgens (le eerste uitslagen van de verkiezingen, welke maandag op Cuba zijn gehouden voor het presidentschap, het vice-presidentschap en voor het lidmaatschap van de senaat en het Huis van Afgevaardigden, had de regeringskandidaat voor het presidentschap, Andres Rive- ro Aguero. een ruime voorsprong op ziin tegenstanders. Het aantal stemmen dat hij toen had was ruim driemaal zo groot als dat van de populairste kandidaat van de oppositie, Car los Marquez Sterling van de „vrije volkspartij". De verkiezingen verliepen in de hoofdstad Havanna ordelijk, niettegenstaande de dreigemen ten van de opstandelingen onder Fidel Castro. Naar schatting heeft echter slechts veertig tot vijftig procent van de 2.870.000 stemgerechtigden op het eiland zijn stem uitgebracht. Toen de stemmen van 1.080 van de 8.521 Cubaanse kiesdis tricten geteld waren had dr. Aguero 121.513 stemmen tegen zijn naaste rivaal dr. Carlos Mar quez Sterling van de oppositione le vrije volkspartij 280.307 stem men. Dat 50 tot 60 procent van kies gerechtigden niet is opgekomen wordt zowel aan onverschillig heid als aan vrees van vergel dingsmaatregelen van de opstan delingen geweten. President Batista heeft be loofd. volgend jaar de macht te zullen overdragen aan de win naar van de verkiezingen. Dinsdagmorgen vroeg vuurden twee mannen uit een auto op het bureau van dr. Aguero. Een van hen werd gearresteerd maar de ander ontsnapte. In een buitenwijk van Havanna schoten militairen op gewapende politiemannen in burger. Een politieman werd gedood. De mi litairen hadden niet gezien dat zij op politie-agenten schoten, zo bleek achteraf. In Havanna zijn ook verkiezin gen gehouden voor een nieuwe burgemeester. Naar verluidt heeft de regeringskandidaat Ra- faël Guas Inclan een grote voor sprong op de overige kandidaten. Dr. Aguaro heeft dinsdagmor gen een bezoek gebracht aan president Batista. (Advertentie) JJUJIUCO. Babyderm-z*«p niet. Geen van beide landen is volwaardig lid der internationale organisatie. De Amerikaanse afgevaardig de, senator Hickenlooper, diende een tegenresolutie in, waarin wordt voorgesteld slechts Zuid- Korea uit te nodigen, zonder stemrecht, aan de besprekingen deel te nemen. In een toelichting verklaarde hij, dat het Sowjetrussische voor stel ten doel had een wettige regering en het „bewind van een marionettenstaat, die aan agres sie schuldig is bevonden" op één lijn te stellen. De Britse vertegenwoordiger Moore stelde daarop voor, de bij eenkomst der commissie tot dins dag te verdagen, welk voorstel werd aanvaard. Tevoren had de Sowjet-afge- vaardigde, bij de bespreking van het onderwerp „ontwapening", verklaard dat zijn delegatie be reid is met de vertegenwoordi gers van alle landen onofficiële enderhandelingen over dit punt te voeren. Algerijnen laten gevangenen vrij De Algerijnse opstandelingen hebben maandag opnieuw zes gevangenen vrijgelaten, allen burgers. Het zijn vijf Europea nen, onder wie een missionaris, en een Mohammedaan. Zij heb ben één tot acht maanden in ge* vangenschap vertoefd. Ej Belgische premier Gaston Eyskens heeft dinsdag: aan koning F onclewijn het ontslag van zijn Katholieke minderheidsregering die vier maanden geleden word ?cvormd aangeboden. Het ligt in de bedoeling dat F.vskens een krachtiger regering van Katholieken en liberalen zal vormen. Het oude kabinet van Eyskens kwam in de Kamer van Volks vertegenwoordigers twee stem men tekort voor een bruikbare meerderheid. Men verwacht dat de nieuwe regering voor de nieuwe zitting van het parlement die volgen de week dinsdag begint zal worden geïnstalleerd. De liberale partij heeft vóór de verkiezingen, die in juni zijn gehouden, samen met de socialis ten in de regeringscoalitie geze ten. De weersystemen in onze om geving ondergingen de afgelopen dag een vertraging in hun be weging. Daardoor bleef het weer hier te lande onder invloed van een depressie die over Duitsland langzaam oostwaarts bewoog. Enkele buien waren daarvan het gevolg. Hier en daar viel nog een 4-tal mm regen in het tijds bestek van 's ochtends 7 uur tot 's avonds 7. DONDERDAG 6 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden 9 7.48 16.59 v.m. 8.38 9.13 9.53 10.03 5.07 n.m. 9.31 10.06 10.46 10.56 16.06 ZON MAAN op onder op onder Nov. 6 7.42 17.04 1.01 14.39 7 7.44 17.03 2.27 15.07 8 7.46 17.01 3.46 15.36 10 7.50 16.58 6.30 16.41 11 7.51 16.56 7.51 17.22 Ook een rug van hogedruk boven de Noordzee bewoog lang zamer. Hij versperde enigszins de weg voor een frontensysteeim boven de Britse eilanden dat daar regen bracht. Boven Scandina vië werd de luchtdruk vooral in het noorden belangrijk hoger. De luehtdrukverschillen boven West-Europa worden nu gelei delijk nog kleiner. Dat betekent dat de wind ook in ons land zwak veranderlijk wordt. De aanvoer van lucht van de betrekkelijk nog warme Noordzee houdt dan ook op. Het tempera! uurniveau gaat daardoor geleidelijk naar beneden. Mistkansen worden groter. Er is geen regengebied van betekenis dat ons land vandaag zal bereiken. Het zal dan ook overwegend droog zijn. Veel zon is onwaarschijnlijk. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag morgen tot woensdagavond. RUSTIG. Overwegend droog weer met plaatselijke mist. Weinig wind en iets lagere temperaturen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1