BINNENLANDS NIEUWS 'Hier." UIT DE PROVINCIE Din; EEN MEESTERWERK IS ZOEK BEL AGENDA KERKNIEUWS je hebt er met één de smaak van te pakken! Radio en IN TOTAAL VOOR BIJNA i>7 MILJOEN' GILDEN RE XTiiSPAAKBRIEVEN 1958 GEPLAATST. D N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten deelt mede, dat op 31 oktober 1953 de verkoop van rentespaarbrieven 1953 het in het prospectus d.d. 23 oktober 1958 genoemde bedrag ad 50.000.000 met 16.800.000 heeft overschre den. Het totaal aan geplaatste rentespaarbrieven 195S bedraagt derhalve 66.800.000. LANDBOUWPRIJSINDEX- C1JFERS SEPTEMBER 1958. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het landbouwprijsindexcijfer (basis 1949'50—1952/'53 100) in sep tember 95 tegen 96 in augustus en 105 in september 1957. Onder invloed van het aanbod van aardappelen van de nieuwe oogst daalde het indexcijfer voor akkerbouwprodukten van 121 tot 98: vergeleken met september 1957 (100) liep het indexcijfer met 2 punten terug. Hoewel de prijzen voor paar den, schapen en eieren lager wa ren dan in augustus is het prijs indexcijfer voor de veehouderij- produkten opgelopen, n.l. van 90 tot 94 en wel onder invloed van de hogere melkprijs. Echter to.v. september 1957 (106) is het groepsindexcijfer 12 punten lager. Het indexcijfer voor de groep aer produktiekostenfaktoren bleef ook nu ongewijzigd op 136; ver geleken rnet september van het vorig jaar (130) is het echter 6 punten gestegen. OPLICHTING De 38-jarige D. J. uit Den Haag, die zegtt journalist te zijn, heeft zich uitgegeven als advokaat. Hij zou voor de Hagenaar C. S. een civiele zaak in orde maken en kreeg er alvast 1.000 voor. Dat geld zou voor hem zijn als de zaak goed afliep, maar als het proces verloren zou worden zou den de kosten ermee worden be taald. De duizend gulden zijn ver dwenen en aan het proces is uiteraard niets gedaan. De man is opgesloten. MAN DOOR TREIN GEDOOD. Op het Haagse spoorwegempla cement aan de Waldorpstraat op het traject Den HaagDelft is zaterdagavond de 44-jarige iDordrechtenaar A. F. om onge veer 19.00 uur onder een rijdende trein terecht gekomen en aan de gevolgen van dit ongeval over- ledena Het slachtoffer was geestelijk gestoord en werd in een psychia trische inrichting in Den Haag verpleegd. SCHEEPSBRAND TE ROTTERDAM. Zaterdagavond is brand uitge broken in de machinekamer van 't 1906 b.r.t. metende motorschip ...Hector" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij N.V. te Amster dam, dat in de IJsselhaven te Rotterdam ligt. De brand zou ontstaan zijn doordat een olieleiding is ge sprongen. Er ontstond een grote rookontwikkeling. De brand in de machinekamer heeft weinig kans gehad grote schade aan te richten. Om drie minuten over half elf werd de brand ontdekt en alarm gege ven. Het vuur ontstond, zoals ge meld, doordat een olieleiding het had begeven. Eén der machinis ten. die juist de machinekamer binnenkwam, zag meteen kans een krans dicht te draaien, zodat de olietoevoer werd stopgezet. Er waren slechts enige honder den liters olie de machinekamer binnengestroomd. De brandweer was het vuur om kwart over elf, na met twee nevelstralen te hebben gespo len, meester. De „Hector" was zaterdag met stukgoed te Rotterdam aangeko men van een reis naar de zuide lijke Levant.. COEEKOOP KEIZEN. Tot voor kort was het, vol gens het Engelse weekblad -Sunday Fictoral", mogelijk om voor tien p"nd (ruim honderd gulden) per schip van Engeland naar de Ver. Staten te varen en terug. Deze reizen werden verzorgd doccr stewards van de twee reusachtige passagiersschepen van de Cunard-lijn, de „Queen Mary" en de „Queen Elisabeth". De „passagiers" kwamen te Southampton Of New York aan boord van de schepen dank zij een pas zoals de leden van de bemanning hebben. Eenmaal aan boord kregen zij een stewardsuni form en woonden in de ver blijven voor de bemanning. In de Ver. Staten of Enge land aangekomen gingen zij enkele dagen passagieren. De terugreis werd op dezelfde wijze gemaakt. Het aantal clandestiene passagiers was, volgens het weekblad, zo groot, dat de bemanning van de twee schepen sprak van de „vierde klasse". Enige dagen geleden werd de zaak ontdekt, doordat één der passagiers van deze klas je te New York werd gear resteerd. De Amerikaanse autoriteiten zouden zeer, ver ontrust zijn, omdat via het „reisbureau" van de beman ningsleden der Britse sche pen ook Sowjet-agenten de Ver. Staten kunnen zijn bin nengekomen. MAN ONTVLUCHTTE BRAND TERNAUWERNOOD Bij een brand in een arbei derswoning te Harkema-op- Einde in Friesland is zondag middag de bewoner J. Hiemstra ternauwernood aan de dood ont snapt toen hij tijdens zijn mid dagslaapje door het vuur werd verrast. Zijn echtgenote en kinderen waren afwezig. De man moest uit het raam en de verdieping springen, maar bereikte de grond vrijwel onge deerd. Het huis brandde tot de grond toe af. De inboedel ging vrijwel geheel verloren. De oorzaak van de brand is geweest dat een brandende straalkachel in de schuur te dicht bij de hardboardwand ge plaatst was en het brandbare materiaal heeft aangestoken. Huis en inboedel waren ver zekerd. MAN MISHANDELDE OUDE VROUW In de nacht van zaterdag op zondag heeft een 30-jarige man (W. de H.) een 80-jarige wedu we (J. de H.) (n.b.geen fami liebetrekking tussen de perso nen) te Otterkoten bij Buiten post in Friesland ernstig mis handeld. De oude vrouw werd omstreeiqs half twee gewekt door een heftig gebons op de voordeur van haar woning. Toen zij daarop naar de deur liep vroeg een onbekende man om een fietspomp, waarop zij, zon der de deur verder te openen, de man meedeelde geen pomp in haar bezit te hebben en hem naar de buren verwees. Kenne lijk niet tevreden met dit ant woord trapte de man een kel derraampje in waarop de oude dame de straat opvluchtte. De man ging haar echter achterna en vluchtte pas voor de toeschie tende buren toen hij de wedu we mishandeld had. Bij politieonderzoek vond men de overvaller onder de bedstede van de vrouw. Hij verkeerde kennelijk onder invloed. Hij is ingesloten. De vrouw is onder doktersbehandeling gesteld. VOETGANGSTER OVERREDEN Zaterdagavond is te Augusti- nusga (Fr.) de 13-jarige J. T., terwijl zij met haar tweeling zuster Thea wandelde door een hen achterop komende perso nenauto gegrepen en op slag ge dood. De bestuurder van het voer tuig (de heer B. S. uit Augus- tinusga) heeft blijkbaar tijdens het dimmen van de lichten voor een tegemoetkomende wielrij der de uiterst rechts van de weg lopende meisjes niet opge merkt. De meisjes waren afkomstig uit Hoogkerk en logeerden bij een tante te Augustinusga. LEIDEKKER MAAKTE DODELIJKE VAL Zaterdagmorgen is te Leeu warden in de Derde Klanderij- dwarsstraat de 40-jarige Leeu warder leidekker W. B. door 'n val van een dak om het leven gekomen. Hij sloeg met 't hoofd tegen een betonnen regenwa terbak en overleed enkele uren na het ongeval in het diakones- senhuis te Leeuwarden. OP WEG VAN SCHOOL NAAR HUIS VERONGELUKT In het Zuiderziekenhuis te Rot terdam is overleden het 9-jarige meisje Johanna B. uit de Dorps weg te Rotterdam, dat maandag middag tegen twaalven, toen zij van school onderweg was naar huis, bij het oversteken van de Dorpsweg door een met grind be laden vrachtauto aangereden werd. Zij kreeg een der wielen over zich en moest met ernstige verwondingen in genoemd zieken huis worden opgenomen. INBREKERS AANGEHOUDEN Zaterdagavond heeft de politie van s-Gravenhage aangehouden de 23-jarige eonsumptietenthou- aer VV. K. en de 26-jarige koop man '1. B., die de nacht ie voren nadden ingebroken in een tech nisch elektrisch bureau aan het ivoningspiein te 's-Gravenhage. De mannen hadden een geldkistje met 700 gestolen alsmede enige schutbladen van ziekenfondscou pons. Van het gestolen geld is j 400 terecht. TWEEJARIGE VIEL VAN VEERTIEN METER HOOGTE Maandagmorgen is te Rotter dam de tweejarige Adrianus van de Burgt bij het spelen uit een raam van de ouderlijke woning aan de Sprangensekade op straat gevallen, een val van li meter noogte. De jongen werd naar het Westerziekenhuis overgebracht, waar hij later is overleden. POGING TOT MOORD TE WINTERSWIJK Zondagavond laat heeft de 36- jarige procuratiehouder J- B. K. uit Winterswijk tegenover de po litie bekend in de nacht van vrij dag op zaterdag j.l. zijn vrouw van het leven te hebben willen beroven. Hij deed deze bekentenis na een verhoor van drie uur, het eerste dat de .politie hem had kunnen afnemen, nadat de man in de nacht van vrijdag op zater dag geheel overstuur in het R.K. ziexenhuis te Winterswijk was opgenomen. De man heeft toegegeven, dat hij vrijdagavond van plan is ge weest zijn vrouw met een hamer buiten bewustzijn te slaan en haar daarna voor de geopende gaskraan te leggen, teneinde de indruk te vestigen dat zij zelf moord zou hebben gepleegd. De slag met de hamer kwam echter niet hard genoeg aan. K. heeft vervolgens nog geprobeerd haar te wurgen, maar zij slaagde erin naar de buren te ontkomen. Vermoedelijk heeft een verhou ding met een andere vrouw K. tot zijn misdaad gebracht. OP AGENT INGEREDEN De politie van 's-Gravenhage heeft de 53-jarige automobilist A. L. aangehouden. L. reed zater dagavond op de Hoefkade, toen een agent hem een teken gaf te stoppen omdat zijn ene koplamp niet brandde. Vlak bij de agent gekomen, gaf de automobilist vol gas en rede op de agent in, die tijdig ter zijde kon springen. De agent noteerde het nummer van de auto en even later hield een politiejeep L. in de Jacob Cats- straat aan. L. was onder drank invloed en zeide zich van het ge beurde niets te kunnen herinne ren. Op het Rijswijkse plein had hij even tevoren een verkeers bord geramd, waardoor de kop lamp defect was geraakt. DINSDAG 4 NOVEMBER TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 uur; „Cupido op een dolfijn". WOENSDAG 5 NOVEMBER. TERNEUZEN; Luxor-Theater, 8 uur: „Cupido op een dol fijn." DIENSTPLICHTIGE VERONGELUKT Op de Wekeromseweg in de ge meente Ede is maandagmorgen, naar van de zijde van de leger- voorlichtingsdienst wordt mede gedeeld, omstreeks 10 uur een militaire 3-tonstruck bij een in haalmanoeuvre in de berm te rechtgekomen en daarna tegen een boom gebotst. De chauffeur van het voertuig, de 20-jarige dienstplichtige soldaat W. S„ woonachtig te Naarden, is kort na het ongeval in het Julianazie- kenhuis te Ede overleden. Hij was ongehuwd en ingedeeld bij het 103-intendance bataljon te Ermelo. VERDRONKEN De 24-jarige Van der Zee uit Groningen is maandagmorgen per fiets in het water van het Lopendediep te Groningen ge raakt en verdronken. Toen hij op het droge was gebracht wa ren de levensgeesten reeds ge weken. De vijf in Frankrijk gevangen gezette Algerijnse leiders Een Algerijnse woordvoerder heeft maandag in Cairo ver klaard dat de „Vrije Algerijnse regering" telegrammen heeft gezonden aan Paus Johannes de 23ste, de secretaris-generaal der Verenigde Naties, IHammar- skjoeld. ën de voorzitter der Al gemene vergadering Malik, waarin hun wordt verzocht bij de Franse regering aan te drin gen op wedertoekenning der aan de vijf in Frankrijk gevangen gezette Algerijnse leiders ontno men voorrechten. De voorrechten werden ontno men, nadat de betrokkenen een solidariteits-hongerstaking wa ren begonnen ter ondersteuning van de eis van een in Algerië ge vangen gezette Algerijnse leider, die niet naar Parijs overgebracht wilde worden, omdat hij daar niet langer als „politieke gevan gene" zou worden behandeld. GEREF. KERK Ds Middelkoop, Geref. predi kant te Zaamslag, heeft het be roep naar Workum (Fr.) aange nomen. (Advertentie). Advertentie) In de toasted Princeton komen de aromavolle Burley- tabakken geheel tot hun recht TERNEUZEN Afscheid van het Loodswezen. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. F. C. Brandt, sedert vele jaren alhier werkzaam als binnenloods, afscheid genomen van directie en collega's van het loodswezen. •In de bovenzaal van hotel „Centraal" waren gistermorgen de directeur van het loodswezen, de heer C. ter Poorten uit Vlis- singen, de commissaris van het loodswezen te Terneuzen, de heer A. K. de Vries, en vele collega's aanwezig. Namens de zeeloodsen waren li.-.J.j tegenwoordig de heren B. de Poorter en J. van den Heuvel uit Vlissingen, namens de rivier- loodsen de heren F. Swiers en J. de Jong, eveneens te Vlissingen. De oudste Terneuzense binnen loods te Terneuzen, de heer C. Heeres, heette de aanwezigen van harte welkom, waarna de heer De Poorter in zijn korte huldi gingstoespraak er aan herinnerde dat hij en de heer Brandt in 1923 bij het loodswezen kwamen. Hij wees er verder op, dat de heer Brandt altijd gelukkig heeft gevaren en bracht hem dank voor het vele en belang rijke werk in al die jaren ver richt. De heer De Vries, wijzende op de vele veranderingen en verbe teringen bij het loodswezen, dankte eveneens de heer Brandt voor de langdurige en prettige samenwerking en bood hem na mens het Nederlands loodswezen een geschenk aan. De heer J. de Jong voelde de weemoed van dit afscheid en noemde de heer Brandt namens alle rivier- en binnenloodsen een uitstekend collega. Hij hoopte dat hij zich snel aan zijn nieuwe levensomstandigheden zou kun nen aanpassen. De heer H. Geensen drukte in de eerste plaats zijn voldoening er over uit, dat hij als vertegen woordiger van de bootslieden mede aanwezig kon zijn bij dit afscheid. In vroegere jaren was de verhouding tussen de boots lieden en de loodsen wel eens an- door HILAIRE BELLOC 68) (Nadruk verboden.) De getuigen volgden elkaar nu op in goedgekozen orde. Als eerste trad op Henry Bensing- ton, die een grote indruk maak te, niet alleen door zijn enorm prestige, maar vooral door de rustige, diep-gewortelde zeker heid en waardigheid, waarmee hij zijn helder en overtuigend verhaal vertelde. Zijn vriend schap met Bourrot, zijn con tact, de moeite, die hij gedaan had om te weten te komen, waar het meesterwerk was, de aan koop van de heer Delgairn, hoe hij het gemist had, toen hij daags na de tentoonstelling in de kluis had gekeken, en hoe hij het enige weken later gevonden had te midden van een groep ingepakte schilderijen, waar niet op gelet was, hoe hij het aan zijn assistenten had laten zien en dan op eervolle wijze erover had beschikt door verkoop aan de tegenwoordige eigenares, la dy Norbolt. (Toen hij haar naam noemde, boog hij even). Sir Anselm kon hem natuur lijk in het kruisverhoor niet aan het wankelen brengen; neen, er kon natuurlijk alleen maar sprake zijn van een misver stand. Hoe kon hij zo'n vreemde geschiedenis als die van het te rugvinden verklaren? Heel een voudig. We vergissen ons dik wijls met onze herinnering aan automatische handelingen. Het gebeurde hem dikwijls, dat hij kleine schilderijen in de grote kluis plaatste, waar er altijd en kele stonden. Hij was volkomen onder deindruk geweest, dat hij de Bourrot erin gezet had, maar klaarblijkelijk had hij zich ver gist. Misschien had hij er een ander in gezet, dat ongeveer de zelfde grootte had, want men moest niet vergeten, dat die schilderijen allemaal waren in gepakt. Misschien ook had hij alleen het plan gehad, naar de kluis te gaan en 't niet gedaan. In alle geval kon er geen spra ke van zijn, of het schilderij was juist daar terecht gekomen, waar men het zou hebben kun nen zoeken, tussen een aantal andere verpakte doeken, die een tijd lang hadden gestaan, zon der dat er op gelet was. Sir An selm veronderstelde, dat 't doek aan de buitenkant tegen de an dere schilderijen aan stond. Neen, integendeel. Het stond in het midden, precies waar het moest terechtkomen, als er in de loop van enkele weken doe ken bijgekomen waren en erte gen aan gezet. Het hele geval was heel eenvoudig, samenhan gend en overtuigend. Net zo was het met de getui genissen van de twee voor naamste assistenten van sir Henry, die nu volgden en die ook niet in kruisverhoor, al was het maar op enig ondergeschikt punt, in de war te brengen wa ren. Zij bevestigden alles, wat hun baas zo rustig en duidelijk verteld had. Terwijl ze hun ge tuigenis aflegden, bleven zijn ogen voortdurend op hen geves tigd. Tenslotte zou de jonge Del gairn getuigen. Nadat hij ook de eed had afgelegd, vertelde hij de geschiedenis van de aankoop met tal van dingen erbij, die er niets mee te maken hadden, maar begrijpelijk genoeg. Het was duidelijk, dat hij wat tegen sir Henry had, maar zijn getui genis kreeg er te meer waarde door. Hij bleef maar proberen, zijn grieven tegen sir Henry er bij te halen, hoewel de rechter hem al een paar keer tot de or de geroepen had. Maar toen hij ook erover sprak, dat zijn buur man, de zo bekende generaal sir Arthur Kenley het met hem eens was, onderbrak mr. Dove hem met de geestige opmerking die de rechtszaal van de lach deed daveren: „Wat die soldaat gezegd heeft, is geen bewijs". De Bourrot van sir Henry Ben- sington, die nu het bezit van lady Norbolt was. werd de jon ge man voorgehouden en hij zwoer met de meeste nadruk en een bedroefde uitdrukking op zijn gezicht, dat dit het schilde rij was, waarbij hij was groot gebracht en dat hij er zich even min in kon vergissen, als in enig ander ding uit het oude huis, dat hij geregeld onder de ogen had gehad. Sir Anselm stond op voor een nieuw kruisverhoor. Hij was, zo mogelijk, nog meer ingehouden dan ooit en zijn stem was bui tengewoon zacht en duidelijk, want hij had pas weer 'n hoest- tabletje genomen. „U hebt ons verteld, meneer Delgairn, dat het schilderij, dat u zo juist geïdentificeerd hebt, zonder enige scintilla van twij fel 't schilderij is dat u van jongs af aan gekend hebt, het origi neel, dat wijlen uw betreurde vader verworven heeft." Het woord „scintilla" is geen plattelandswoord, maar 't hoort tot de stadhuis- of liever tot de rechtszaalwoorden. De jonge Delgairn wist dan ook niet wat het betekende, maar hij beves tigde eenvoudig, dat hij er ab soluut zeker van was. „Uitstekend", mompelde sir Anselm. Hij gaf een teken en 'n schilderij werd de getuige voor gehouden. ..Kijk nu eens goed, meneer Delgairn. Neem er de tijd voor; wij willen u niet haasten of in de war brengen." Terwijl de jonge man het mees terwerk bekeek, hield sir An selm Atterleigh zich bezig met wat de advocaten altijd zo graag doen, de jury lang vriendelijk aankijken. Het was of zijn ogen op een meer verfijnde manier dan ik dat kan, zeiden; „Wacht even, vriendjes, daar komt een mooie verrassing voor jullie!" Na enige ogenblikken niet zo lang, dat het effect verloren ging, keerde hij zich tot zijn slachtoffer en vroeg vriende lijk .Heeft u voldoende tijd gehad, meneer Delgairn?" „Ja zeker, meneer." De stem was volkomen beslist. „Dit" (sir Anselm's stem steeg iets in sterkte) „is dus ongetwij feld het schilderij, waarmee u al die jaren geleefd hebt en waarvan u met volle zekerheid kunt verklaren, dat het 't ori gineel is?" ,,Ja, dat is zo." (Wordt vervolgd.) Zweem. ders, zeide de heer Geensen, doch dit is gelukkig veel verbeterd. Zich tot de heer Brandt richtend zeide spreker dat hij hem al tijd gekend had als een man, die vóór alles aan „safety first" dacht en niet alleen aandacht had voor zijn eigen schip, maar ook voor andere schepen. Ook hij dankte hem voor de prettige samenwerking en overhandigde de heer Brandt een waardebon voor een afscheidsgeschenk. Voor deze voor hem zo ontroe rende dag dankte de heer Brandt directie, collega's en bootslie den. Hij bracht de tijd in herin nering dat er hard en lang moest worden gewerkt en er weinig kans op promotie was. Nu is ook dit veranderd, aldus de heer Brandt, waarbij hij er op wees dat thans bij belangrijke bespre kingen ook de mening van de loodsen wordt gevraagd. Na dit officiële gedeelte bleef men onder het genot van verver singen en sigaar of sigaret eni ge tijd gezellig bijeen, waarbij nog tal van prettige en soms ook minder prettige herinneringen werden opgehaald, waarin het loodswezen zo rijk is. Kaartwedstrijd. De in hotel „Centraal" gehou den kaartwedstrijd tussen de per soneelsverenigingen van Politie en Gemeentewerken contra de vereniging van oud-militairen had tot uitslag: 1. Manhave, O.M.; 2, Veerman, O.M.; 3. Jac. de Feijter, G.; 4. On- gena, P.; 5. C. de Ruijter, O.M.; 6. Guipers, O.M. 7. De Kok, G.; 8. Buijze, O.M.; 9. Viveen, O.M.; 10. v. d. Klooster, O.M.; 11. M. van Kerkvoort, O.M.; 12. De Zut- ter, G.; 13. Quaars, G.; 14. L. van Kolk, O.M.15. Bogisch, O.M. De oud-militairen hebben de kamp gewonnen met 27 tegen 25 bomen. RETRANCHEMENT. Bliksem in toren geslagen. De bewoners van de Dorps straat in Retranchement beleef den vrijdagavond laat de schrik van hun leven. Toen in sommige huiselijke kringen nog druk ge sproken werd over de uitslag van de Bijstand-verloting, waar- orj de heer Dusebout uit Terneu zen, een vroegere inwoner van i-Cetranchëmeni, als grote over winnaar uit de bus was gekomen, ontlastte zich over de gemeente een hevig onweer. HierDij werd de toren van de Ned. Herv. kerk door de bliksem getroffen. De torenhaan ving de eerste klap op zijn staart is nu verkleurd en krom. Eén der vier houten spij len van de toren versplinterde. Veie leitjes werden losgerukt en kwamen, samen met brokken hout ver verspreid op de grond neer. Via de elektrisfhe leiding vervolgde de bliksem haar weg naar ae kerk, hier en daar ver nielingen aanrichtend. Lampen gingen stuk, het orgel getrof- xen en brokken kalk sprongen van de muren. In het portaal van de consistorie was het een hele ravage. Daar lagen de brokstuk ken van de elektriciteitsmeter, aie volledig uit elkaar geslagen was. Een en ander betekent een grote schadepost voor de kerk voogdij, die toch al veel moeite heeft het hoofd boven water te houden. Het is de vraag, of de elektrische leiding nog nersteld kan worden. Ook de burgerlijke gemeente zal een stevige veer moeten laten, daar zij eigenares is van de toren. Kerk en toren waren enige ja ren geleden volledig gerestau reerd. Het vergde grote sommen, zodat het verklaarbaar is, dat toen geen bliksemafleider is aan gebracht. Ook de bewoners van de Dorps straat hadden, de een meer, de ander minder, schade aan hun eigendommen. Menige gloeilamp sneuvelde. In vele gevallen sloe gen de „stoppen" door. Op de pastorie werd de radio vernield, dere dienst. De elektriciens en personeel van de P.Z.E.M. waren vele uren aan het werk, teneinde het ver nielde te herstellen. Circus. Retranchement kreeg bezoek van een circus, dat werkt met vluchtelingen uit Tsjecho-Slowa- kije. Voor de voorstelling bestond een goede belangstelling. Het programma was zeer attractief en er werd bijzonder goed ge werkt. Wie knabbelt er aan mijn huisje? Bewoners van de Noordstraat in Retranchement hoorden vrij dagnacht om hun woning een eigenaardig geluid. Toen zij eens poolshoogte gingen nemen, be merkten zij, dat zeven koeien, die kans hadden gezien de weide te ontvluchten, zich te goed deden aan het klimop langs de muren. Maar daar was het niet bij ge bleven! De complete opbrengst van de groentetuin was reeds in de magen der hongerige dieren verdwenen. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSC'H-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van maandag 3 november GROENTEN. Per 100 stuks: Sla 3,40—11,60. Per stuk: Bloemkool A II 4358 ct, B II 27—37 ct, afw. 15—52 ct; Knolselderij 36 ct. Per bos: Selderij 5 ct. Per kg: Andijvie 715 ct; Rode kool 914 ct; Boerekool 10 ct: Savoye kool 812 ct; Witte kool j9 ct; Waspeen 1316 ct; Breek- peen 11 ct; Prei 1517 ct; Sprui ten 3945 ct Spinazie II 1015 ct; Uien 7—8 ct; Witlof A II 78—83 ct, afw. 60 ct; Koolraap 6 ct. FRUIT. Per kg. Appelen: Jonathan H 1 m. 80 25 ct, m. 75 17—20 ct, m. 60 9—11 ct, H II 6 ct, K 9—12 ct; Goudreinetten F 710 ct; Glorie van Holland K 12 ct. Peren: Conférence H II 21—22 ct; St. Rémy K 10 ct, F 7 ct; Nou veau Poiteau F 6 ct. Druiven II 1,08. Ex-president Mirza van Pakistan op Schiphol De gewezen president van Pa kistan Iskander Mirza stapte maandagmiddag om half 4 uit het Tokio-toestel van de K.L.M- en is drie kwartier later doorge vlogen met de B.E.A. naar Lon den. De ex-president was verge zeld van zijn echtgenote. Hij had telegrafisch medegedeeld geen onderhoud aan persvertegen woordigers toe te staan en een I soortgelijk telegram werd door hem aan Londen gezonden. Op de Amsterdamse luchtha ven wisten maar weinig menserl van de aankomst van ex-presi-| dent Mirza af. Voor de K.L.V f was ter begroeting aanwezig 1 heer J. W. Slotemaker als secrf-1 taris voor speciale diensten, ter wijl de B.E.A. vertegenwoordig werd door de heer W. Hat hoofd van de vestiging Nee' land. In de gereserveerde wachtt 'l mer werden verfrissingen gese,'l veerd. Gedurende de I wachttijd hebben de heer e'| mevrouw Mirza zich op cha'I mante wijze onderhouden met *1 vertegenwoordigers der heK1'! luchtvaartmaatschappijen. I Zonder opgemerkt te worde I stapten de heer en mevromf Mirza als eersten in de Viscour I van de B.E.A. en pas enkele m l nuten later kwamen de ande'T passagiers met bestemni'r,l Londen aan boord. Tegen Mt vijf is het vliegtuig van Sch'r hol vertrokken. I 3 4 b UNILEVERS De eerste beur: week bracht voo; UniJevcr een vas stemming. De o] voor deze aandelen 471 op het bord. een koerswinst vai ten vergeleken bi, van vrijdag j.l. In le handel van m werd als hoogste taaid. De geruchte pet bonus bleve: Londen was groot margarineaandeler vens ruilingen plaé verkopen van aand aankopen aandelen koopiimites waren noemde aandelen meer aanwezig of v ge de bonusgeruc leerd. Hierdoor wa lijk, dat de papier van een flinke vn sprong omhoog m< in het begin van d( affaire zeer levend kwam in het ver: loop niet veel vera De Philipspapierer een reactie op de voor deze stukken tijd. Het buitenlar gaan en het publi aan de markt. Vc pers waagden ziel van 386 en 285 slotprijs van vrije De converteerba Philips verloren punten. De han in aandelen Philips gering, zich opperbest rr winst van twee pu handel. In aand< WOENSDAG 5 HILVERSUM I 7.10 en 7,40 Gr.; voor de dag; 8.00 wijde muz.; 9.00 V 9.30 Gram.9.35 Voor de vrouw; Morgendienst; 'ij De koning van U: 12.15 Clavecimbe Land- en tuinbou' Musette-muz.12 act.; 13.00 Nws; 1; pad; 13.20 Lichte Semele, opera (gr. harmonie-ork.1 Voor de jeugd; 1 Beursber.17.45 Chr. organisatie, e leven18.00 Leg kwartier; 18.15 Bo Lezing; 19.00 Nw zang; 19.30 Radj Caus.20.00 Dank; was en arbeid; 21 dienst; 21.30 Gesp kapel; 22.10 Met: 22.45 Avondoverc Nws; 23.15 Zaalsp Platennieuws. HILVERSUM II 7.10 Gym.; 7.23 8.18 De ontbijtcl voor de vrouw; 9. Schoolradio; 10.2( 11.00 Lezing; 11.; gramma; 12.30 I bouwmeded.; 12.: tel and; 12.38 Gr: en tentoonstellin, Hawaiianmuz. kron.; 14.00 Jeut Gram.; 15.00 V 17.00 De kat en Regeringsuitz. comm.; 18.20 Ac muz.; 19.00 Voo 19.10 Caus.; 19 19.30 Voor de je 20.05 Caus.; 20.1: 21.00 Alarm, hoo te muz.; 22.05 22.30 Caus.22 Nws; 23.15 Gra: mondorgelspel; tisch nws in Es Televisiepi nederl. tv kinderen; 20.00 overz.; 20.30 Lui] ■4J .00 Onder het spel. BRUSSEL: 12 Weerber.12.34 Koersen); 13.OO rokmuz.; 14.00 S Koersen; 16.02 conc.; 17.00 Nw 17.20 Voor dr.; 17 Boekbespr.18.( Lekenmoraal en Gram.; 18.30 Vo 19.00 Nws; 19; Hoorspel; 21.15 22.00 Nieuws2 ouders; 22.25 Pi, Nieuws. BELG. tv. C uitvinders en Nws; 20.00 Doen 21.00 Overname Onder het melk' 22.30 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2