3987, De problemen van Europa .AME NDE 5LF/JN De conferentie over kernproeven te Genève begonnen De politieke toestand België in De vooruitzichten voor een vrijhandelszone nu Besluit tot nationalisatie van alle Nederlandse bedrijven in Indonesië TAXI Het verhaal van de geredden uit de mijn van Springhill HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN fokkerij INEUZEN irk samen nil ZATERDAG 1 NOVEMBER 1958 12e Jaargang Nr 1515 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzcn WEKELIJKSE WERELDSCHOUW DE VRIJHANDELSZONE Een nieuwe Paus Nassers stuwdam 2 cv RUSSISCHE RAKETTEN VOOR COMMUNISTISCH CHINA SCHIPPERS Subandrio aanvaardt in beginsel Australische uitnodiging Voorstel om Pasternak van zijn nationaliteit vervallen te verklaren Een bijeenkomst van Moskouse schrijvers heeft de Russische re. gering verzocht, de Russische auteur Boris Pasternak het Ras. slsche staatsburgerschap te ont. nemen, aldus heeft radio-Mos kou vrijdagavond in een Griekse uitzending gemeld. Dreigt een handels- en tarievenoorlog in Europa Pracht handen VOEREN POLITIEK VAN NEUTRALITEIT INZAKE STATUS WEST NIEUW-GUINEA 14 ai tKJES 65 cent K.JES 100 cent 70 cent om onze heerlijke jj OMBCTER 198 TERNEUZEN g 111n1111111111111111.il ri ii i:iiiiiiiii>iiiiiiiifiiaiiiitf bij: 5, TERNEUZEN Aanvang 8 uur en blanke vrouw, lgen genomen en tig wezen uit het overhalen gelezen \'E, HET MEISJE 14 jaar. Aanvang 8 uur ON WEBB )PE Film Ierland bekend als )REN in één van ieks meisje. Aan- iduw van de heb- 'n andere wereld, wateren, als naai Alle leeftijden. Alle leeftijden. 14 jaar. ïen. Doe vooral ilmerkjes voor Frankering ht] abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 nur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE Adverfentieprils per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer; Zaterdags 10 uur. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Hoewel de Pauskeuze ook de laatste dagen het meest de aandacht geboeid hield, werd er ook veel geschreven over een typisch Euro. pees prohleem: de vrijhandelszone. Men weet, dat de zes landen van het „kleine Europa" de Economische Gemeenschap zullen vormen, die tenslotte een douane-unie moet worden. Dan zuilen de zes deel nemers aile hetzelfde douanetarief hebben ten opzichte van niet. leden, en onderling hun goederen vrij verhandelen. Op Frans en Italiaans verlangen zullen die douanetarieven vrij hoog zijn, dus tamelijk protectionistisch, om de F leineuropese nij. verheid te beschermen tegen concurrentie van daarbuiten liggende landen. Engeland nu vreest, dat elf van de zeventien Europese na. ties zuilen worden uitgesloten van de Kieineuropese markt. Daar om stelde het voor, dat de gemeenschap der zes za! worden opge nomen in een grotere vrijhandelszone, waarbinnen de douane, tarieven zo laag mogelijk zouden zijn en de handel „geliberaliseerd". Van de zes Kieineuropese na. ties is Benelux een voorstander van die ruimere zone. Doch Frankrijk verzet er zich fel te. gen, met steun van Italië. De Franse industrie is namelijk niet goed in staat te concurreren met de Britse of Zweedse of Zwitser se, de Franse landbouw kan niet wedijveren met de Nederlandse. Binnen de Kieineuropese Econo. mische Gemeenschap zijn voor Frankrijk uitzonderingen ge. maakt. Maar die zouden in de Grooteuropese vrijhandelszone niet in die mate gelden. Vandaar dat het Franse verzet de gehele idee van de „zone" dreigt te tor. pederen. Dan zal de Kieineuro pese gemeenschap overblijven, en daar zal Benelux vooral moe. ten aandringen op zo laag moge. lijke tarieven. Het wordt in ons land betreurd, dat Duitsland, om Frankrijk terwille <te zijn, meer in protectionistische richting gaat dan het zelf zou willen. Europa, dat voor 60 afhanke. lijk is van in- en uitvoer van en naar overzeese gebieden, heeft een zo onbelemmerd mogelijk handelsverkeer nodig en zou met protectionisme niet zijn gebaat. Dinsdagmiddag tegen zes uur werd bekend, dat het conclaaf der kardinalen na nog geen drie dagen te zijn bijeen geweest, een nieuwe Paus had gekozen, en wel kardinaal Roncalli, die als Johannes XXIII de hoogste waardigheid in de Katholieke kerk bekleden zal. Hij benoemde reeds onmiddellijk een nieuwe kardinaal en sprak woorden, die getuigden van nederigheid en de. mocratische gezindheid. Men verwacht van hem, dat hij min. der afgezonderd zal leven dan zijn, overigens zeer vereerde voorganger, die weliswaar tal. loze contacten onderhield met zijn vele bezoekers, doch die an derzijds minder toegankelijk was voor de kardinalen en bisschop, pen. De hoge leeftijd van de Paus (76 jaar) heeft de veronderstel, ling doen opperen, dat men in hem een „overgangspaus" heeft willen kiezen, die niet zozeer zijn stempel op het Vaticaan zou drukken als Paus Pius XII, wiens schitterende kwaliteiten hem zeer deden domineren. De nieuwe Paus is een histo ricus van betekenis en zoals alle kardinalen een man met grote gaven, doch hij heeft woorden gesproken, waaruit men afleidt dat hij niet zal nalaten veelvul dig de andere kardinalen te raad. Plegen en hun aantal spoedig aan te vullen. Een hervorming van de organisatie van het Vati caan en een modernisering van de diplomatieke functies zou al. lereerst volgen. De door verschei. ene Katholieke bladen uitge sproken verwachting, dat dit. maal een niet.Italiaan zou wor den gekozen, om het internatio. naie karakter der kerk te doen uitkomen, is niet vervuld. Doch voor de toekomst houdt men daarmee wel steeds meer reke ning. kritiek op de NAVO Na De Gaulle en de Britse maarschalk Montgomery heeft nu ook de Franse stafchef Ely kritiek uitgeoefend op de NAVO. Hij wil in feite, dat deze zich niet meer beperkt tot het afgebaken de Atlantische gebied, doch ge" heel Afrika onder haar bescher ming neemt. Dit betekent, dat vooral de Franse gebieden zou den moeten worden verdedigd door alle Europese landen, wier last dan nog veel groter zou worden. De Verenigde Staten en Engeland hopen altijd nog (zoals trouwens Duitsland en Italië) goede betrekkingen te kunnen aanknopen met de onafhanke lijke Aziatisch-Afrikaanse sta. ten, zoals met de elf leden van de Arabische Liga, waarmee Frank, rijk moeilijkheden heeft. Als de Europese opperbevel hebber der NAVO (zoals De Gaulle wil) een Fransman zou zijn, zou heel Europa verant woordelijk worden gesteld voor de gevolgen der Franse politiek in Afrika. En daartegen bestaan vele bezwaren. Bovendien is het wenselijk, dat een Amerikaan opperbevelhebber blijft in Euro. pa, omdat de Verenigde Staten het leeuwenaadneel bijdragen tot de verdediging van Europa. Hoe moeilijk overigens de strijd ls, om de minder ontwik kelde volken voor het Westen te winnen, is nu weer bewezen in Egypte. In 1956 hebben Amerika en Engeland geweigerd, de be nodigde leningen te verschaffen (via de Wereldbank) voor de nieuwe stuwdam bij Assoean in de Nijl. Daarop is de tragedie ge. voigd van de nationalisatie van het Suezkanaal en de militaire actie van Engeland en Frankrijk. Nu heeft de Sowjet.Unie hon derd miljoen dollar geleend voor de eerste periode van de bouw van de dam. Natuurlijk heeft Egypte veel meer nodig (het hele werk kost 1300 miljoen dollar) en het kan dit slechts zeer ten dele uit eigen inkomsten bekos, tigen. Het Westen kan (en wil waarschijnlijk ook wel) op de zelfde zakelijke voorwaarden als de Russen geld lenen. Uit een politiek oogpunt moet het dit zelfs wel, om het terrein niet aan de Sowjet.Unie te laten. Dit is een kostbare geschiedenis. Maar met militaire middelen slaagt men niet in het winnen van sym pathie en medewerking, de men niet kan ontberen. (Nadruk verboden). CITROEN de volwassen auto voor vier volwassenen Volgens het persbureau Antara, heeft de Indonesische regering vrijdag besloten alle Nederland se zaken en bedrijven in Indone sië te nationaliseren. In een in Djakarta uitgegeven communiqué wordt medegedeeld dat het parlement naar verwach. ting nog dit jaar een nationalL satiewet zal aannemen. Tijdens de anti-Nederlandse campagne in het kader van de actie tot „de bevrijding van Wes telijk Nieuw.Guinea" werden alle bedrijven door de Indonesische regering overgenomen. Toen werd echter verklaard, dat de be_ drijven slechts onder toezicht werden gesteld, zodat de natio. nale economie zo vlot mogelijk zou verlopen. liet uiteindelijke lot dezer be drijven was tot gisteren toe twij felachtig gebleven. liet wetsontwerp tot nationali satie der Nederlandse bedrijven werd vrijdag door het kabinet goedgekeurd, en zal zo spoedig mogelijk bij het parlement wor. den ingediend. In een na de kabinetsvergade ring uitgegeven communiqué werd meegedeeld dat gehoopt wordt dat het parlement het nog voor het einde van het jaar zal goedkeuren. Het kabinet'hechtte zijn goedkeuring aan 't ontwerp, na een bespreking van de „ver dere tegen de Nederlandse eigen dommen in Indonesië te nemen maatregelen" na de eenzijdige opzegging der R T. C..overeen, komsten en ,,in het kader van de bevrijding van West.Irian". In de afgelopen maanden had den tal van politieke organisaties reeds honderden resoluties aan genomen, waarin er bij de rege. ring op werd aangedrongen de Nederlandse bedrijven te natio. naliseren en „de besprekingen over schadevergoeding op te schorten totdat Nederland Wes. telijk Nieuw-Guinea aan Indo nesië zal hebben overgedragen. Volgens het Amerikaanse tijd schrift „Missiles and Rockets" voorziet de Sowjet.Unie commu nistisch China van raketten voor middelgrote afstand, waar mee Formosa kan worden ge bombardeerd. Er is hierover overeenstem ming bereikt kort voordat de communisten begonnen met de beschieting van Quemoy, aldus het tijdschrift. De Chinezen zouden als tegen prestatie de Russen toestem ming hebben gegeven op Chi nees grondgebied proeven te ne men met raketten voor middel grote en lange afstand. Met ingang van vandaag VERLAGING VAN DE BENZINEPRIJZEN Gewone benzine 0,6 cent; super-benzine 0,1 cent per liter goedkoper Als gevolg van de recente prijsdaling op de wereldmarkt zullen met ingang van zaterdag 1 november de benzineprijzen worden verlaagd. Gewone benzine wordt 0,6 cent per liter en super.benzine 0,1 cent per liter goedkoper. De geringe verlaging van de prijs van super.benzine houdt verband met een gelijktijdige aanpassing van de kwaliteit van dit produkt aan de steeds hogere eisen, welke hieraan door de ont wikkeling van de motortechniek worden gesteld. Grenulaan 21 Terneuzen, Telef. 2568 DAG EN NACHT. De Verenigde Staten en de Sowjet-Unie hebben vrijdag te Genève op de eerste bijeenkomst van de conferentie over een ver. bod van proeven met kernwapens zeer uiteenlopende voorstellen in gediend voor de grondslag van een internationale overeenkomst over een dergelijk verbod. De voornaamste Sowjet-afge- vaardigde, Tsarapkin, zei, dat zijn land bereid is onmiddeiijk een akkoord te sluiten over perma nente beëindiging van de proe ven onder een controlestelsel, zo als is voorgesteld op de deskun digenconferentie, die in juli en augustus te Genève werd gehou den. „Onze afvaardiging heeft een ontwerp voor een dergelijk ak koord opgesteld en zal voorstel len het op deze conferentie te bespreken," aldus Tsarapkin. De Sowjet-regering blijft bij haar voorstel, dat de landen die atoom wapens bezitten, onmiddellijk en voor altijd de proeven met der gelijke wapens staken. Het hoofd vain de Amerikaanse afvaardiging, Wadsworth, zei, dat als deel van het akkoord waarover wordt onderhandeld, de Verenigde Staten op basis van wederkerigheid bereid zijn de proeven met kernwapens te sta ken en wel op grond van een re geling, waarbij na verloop van eik jaar telkens weer zal worden vastgesteld of in het komende jaar geen proeven zullen worden genomen. Voorwaarden voor een verlen ging van regeling zijn, dat een overeengekomen stelsel van toe zicht doelmatig werkt en bevre digende vooruitgang wordt ge maakt in de richting van een eigenlijke ontwapeningsovereen komst. Een akkoord moet ook ontplof fingen voor vreedzame doelen be treffen. Opschorting van de proeven zelf is geen ontwapeningsmaatregel, aldus Wadsworth. Één van de twaalf geredde mijnwerkers, die zes dagen in een Canadese mijn opgesloten zaten en door de buitenwereld al waren opgegeven toen red dingsploegen hen woensdag on verwacht nog in leven vonden, heeft aan verslaggevers verteld hoe zij de tijd trachtten te do den met bidden, zingen, het ver. tellen van grappen en alleen maar zitten in volslagen duis ternis. De reeds maandenlang durende besprekingen tussen de Belgi. sche politieke partijen over een akkoord over de schoolkwestie en de vorming van een nieuw kabinet hebben feitelijk tot een compromis geleid, aklus wordt vrijdag uit Brussel gemeld. Over de onderwijskwestie is overeenstemming bereikt tussen De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr.-Subran drio. heeft verklaard de Austra lische uitnodiging voor een be zoek aan Australië voor een ge- dachtenwisseling over Westelijk Nieuw.Guinea in beginsel te hebben aanvaard. Tijdens een oponthoud in Sin gapore verklaarde Soebrandrio in een gesprek met persverte genwoordigers Australië niet te willen aanvaarden als bemidde laar in het geschil over Weste lijk Nieuw-Guninea. Een datum voor zijn bezoek aan Australië is nog niet vastgesteld, doch hoogst waarschijnlijk zal het na de Australische verkiezingen op 22 november plaats hebben. Met minister Dulles zal de mi. nister behalve over Nieuw Gui. nea, ook over andere onderwer pen spreken. Hij weigerde ech ter deze te noemen. Op de Colombo.conferentie zal Subrandrio mear de nadruk leg gen op Indonesië's behoefte aan kapitaalsinvesteringen dan op techische bijstand. Tot slot verklaarde de minis ter nog in beginsel ook een uit nodiging voor een bezoek aan Moskou te hebben aanvaard. Ook hiervoor staat de datum echter nog niet vast. de drie grote politieke groeperin gen, namelijk de Christelijke Volkspartij, de Socialistische en de Liberale partij. Voor de tijd van twaalf jaar hebben de par tijen besloten de schoolkwestie niet in verkiezingsprograms rp te nemen. Het vrije en het open bare onderwijs worden gelijkge steld. De regering zal de vrije scholen een aanvullende subsidie verstrekken. Dit akkoord heeft tot gevolg, dat de vorming van een nieuw kabinet niet lang meer op zich zal laten wachten. Volgens waar nemers zal minister-president Eyskens maandag a.s. het ont slag van de minderheidsregering indienen en daarna een nieuwe ministerslijst indienen met elf tot twaalf leden van de Christelijke Volkspartij en zes of zeven Libe ralen. Een Liberaal zal de parte- feuille van openbaar onderwijs krijgen. Buitenlandse Zaken zal in handen van Wigny blijven. Na een bijeenkomst van het na tionale comité van de Christelijke Volkspartij heeft voorzitter Le- fèvre vrijdag meegedeeld, dat het comité zijn volledig vertrouwen heeft betuigd in Eyskens wat be treft de vorming van een kabi net. Men gaf echter uiting aan zijn spijt, dat de portefeuille van openbaar onderwijs in handen zal komen van iemand van de linker zijde. Tenslotte zei Lefèvre, dat hij maandag za] kunnen zeggen wan neer de Christelijke Volkspartij en de Liberale partij het protocol zullen tekenen, dat de grondslag van liet regeringsprogram zal vormen. Toen de redding opdaagde hadden allen hun tranen de vrije loop gelaten. Één van de overlevenden, Gor- ley Kempt, had met zijn mond tegen een luchtbuis gelegen toen hij het geluid van metaal tegen metaal had gehoord. „Ik kon 't eerst niet geloven. Ik heb geloof ik wel een uur liggen luisteren. Toen hoorde ik het geluid van een houweel of zoiets tegen de buis en gaf ik een schreeuw. God, wat heb ik geschreeuwd". Een ander, Caleb Rushton, die lid van een mijnwerkerskoor was, leidde de mannen bij het zingen. Vlak bij op een hoop stenen lag een mijnwerker, Joe McDonald, die bij de instorting een gebroken bovenbeen had opgelopen. De mannen waren aanvankelijk nog twee liter wa ter rijk, maar die waren na drie dagen spaarzame rantsoenering op. Een dag eerder had men de laatste broodkorsten uit twee gevonden lunchpakketjes al rondgedeeld. Rushton vertelde dat men de eerste nacht na de instorting nog gekreun had ge hoord, maar daarna niet meer. Zij, die niet direct om het leven waren gekomen, moeten de dood hebben gevonden toen het mijn. gas binnendrong. „Maar het gas was niet al te dicht en later maakte een luchtstroming de atmosfeer wat zuiverd:r. De ar me drommels echter die al bij het begin zwaar gewond waren beschikten niet meer over de energie om tegen de walmen te vechten". Er zijn berichten dat de 12 geredden tijdens hun lange wacht in het donker stemmen in de verte hebben gehoord, waarmee aan de hoop dat er nog meer overlevenden in de mijn gevonden zullen worden, nieuw voedsel is gegeven. Ech ter is het ook mogelijk dat het slechts de stemmen van de red ders waren. Bij het reddingswerk, dat on verminderd voort gaat, kan men geen machinaal gereedschap gebruiken wegens het ontplof fingsgevaar door vonken. Bo vendien zijn sommige schachten slechts een meter in doorsnede. I ~ï)it nummer bestaat uit """N 10 pagina De belangrijkse Britse afge vaardigde, Ormsby-Gore, zei, dat de conferentie niet alleen de drie deelnemende landen aangaat. Er zal worden onderhandeld over een stelsel van toezicht, waarbij tenslotte vele landen betrokken zullen worden, die niet op de con ferentie vertegenwoordigd zijn. De openbare bijeenkomst duur de ruim drie kwartier. Na een pauze van tien minuten kwamen de afgevaardigden bijeen voor de eerste werkbijeenkomst achter gesloten deuren. Tsarapkin trad op de geheime vergadering als voorzitter op. Aan het begin van de openbare bijeenkomst had de Indiër Nara- janan de afgevaardigden namens de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Hammarskjoeld, welkom geheten in het volkeren- paleis te Genève. De gesloten vergadering duur de ongeveer twee uur. Maandag middag komt men weer bijeen. In een na de vergadering uit gegeven officiële mededeling wordt gezegd, dat de Sowjet-af- vaardiging vrijdag een ontwerp heeft ingediend voor een overeen komst, om de proefnemingen met kernwapens te staken. Waarnemers zijn van mening, dat tot nu toe slechts de beken de meningsverschillen tussen Oost en West betreffende het doen staken van de proefnemin gen met kernwapens opnieuw aan de dag zijn getreden. Zij zien echter enige grond voor een gematigd optimisme in de verzoeningsgezinde toon, waarin de verklaringen der ver tegenwoordigers van de Verenig de Staten, de Sowjet-Unie en Groot-Brittannië waren gesteld. Deze hebben namelijk alle ver klaard, dat zij alles in het werk zullen stellen om de besprekin gen te doen slagen. In diplomatieke kringen in het gebouw der Verenigde Naties weigerde men vrijdag onmiddeL lijk commentaar te geven over de kritieke besprekingen te Parijs over de vrijhandelszone. Men merkte op, dat de onderlian. delingspositie „te delicaat" was en dat in elk geval de reacties op ministerieel niveau zouden moe. ten geschieden. Het was echter bekend, dat de economische deskundigen' van de Scandinavische delegaties bijzon der verontrust waren over de gevolgen voor de handel van hun landen, wanneer het niet mocht gelukken de landen van de O. E. E. S. in de vrijhandelszone bijeen te brengen. Van Zweedse zijde werd in de wandelgangen don derdag opgemerkt, dat Engeland en Zweden „In hetzelfde schuitje zouden zitten", wanneer er te Parijs geen bevredigende oplos, sing gevonden zou kunnen wor. den. Uit Bonn wordt gemeld, dat volgens een regeringsfuctiona. ris de stemming in Westduitse regeringskringen over de kansen op slagen van de onderhandelin gen te Parijs over een vrijhan delszone veel minder pessimis. tisch is dan die, waarvan uit Pa. rijs melding gemaakt wordt. De Uen nimmer ruw of schraal Het is de Hamamelis die het 'm doet De United States Information Service in Djakarta heeft het volgende communiqué gepubli. ceerd: „De ambassadeur van de Ver enigde Staten, Howard P. Jones, heeft vrijdag medegedeeld: Er zijn plaatselijk berichten gepubli ceerd, dat de ambassadeur van de V. S. in Nederland, Philip Young, uiting had gegeven aan Amerikaanse steun voor het Ne derlandse standpunt betreffende West-Irian en de Indonesische aanspraak daarop. In antwoord op vragen van de pers heeft am bassadeur Young bij zijn vertrek uit New York op 23 oktober ver klaard, dat het ministerie van Buitenlandse Zaken instemde met de verklaring van minister Luns van 8 oktober. Ambassa deur Young legde geen verkla ring af betreffende Westelijk Nieuw-Guinea. In antwoord op vragen ver klaarde ambassadeur Jones ver ier: Onze politiek met betrek king tot de status van Westelijk Nieuw-Guinea is een van neutra- 'iteit. Het is ook onze politiek lat geweld niet moet worden ge bruikt om territoriale wijzigingen tot stand te brengen. Tegelij. kertijd hebben wij ge enreden te geloven dat Indonesië enig voor nemen heeft met betrekking tot Westelijk Nieuw-Guinea geweld te gebruiken". Het communiqué gaf tenslotte de volledige tekst van de verkla ring van minister Luns waarnaar de ambassadeur Young verwees. functionaris zeide, dat te Bonn niets bekend was van een plan voor een bespreking tussen dr. Adenauer, MacMillan en gene. raai De Gaulle over de vrijhan delszone. Een woordvoerder van het fe derale persbureau deelde een vragensteller mede, dat West. Duitsland zou blijven trachten de Engelse en Franse standpunten tot elkander te brengen. Diplomatieke waarnemers te Bonn zijn van mening, dat de Duitse weigering om toe te ge. ven aan pessimisme over de be. sprekingen, zich baseert op de mening, dat de Fransen de vrij handelszone uiteindelijk toch niet volkomen zullen willen laten mislukken, in verband met een handels, en tarievenoorlog in Europa, die dan dreigt. OPKLARINGEN Een oceaanfront vergezeld van een vrij brede regenzone trok vrijdag in een langzaam tempo over ons land en maakte daar mee een einde aan de langdurige periode met droog weer. Door de geringe snelheid van het front re gende het op verschillende plaat sen vrijwel de gehele dag. Er werden 's avonds dan ook tlinke neerslaghoeveelheden afgetapt, op sommige plaatsen bijna 20 mm. Het front wordt gevolgd door lucht, die in de onderste ni- veaux veel droger is, maar daar bij vrijdagavond ook nog zeer on stabiel, zodat er uit het westen van het land op enkele plaatsen buien met onweer konden vallen, tegelijkertijd heeft zich echter over de Noordzee een rug van ho ge luchtdruk uitgebreid waar door er vandaag vrijwel geen bui en meer zullen vallen en opkla ringen mogen worden verwacht. In verband hiermee kunnen de temperaturen tot dezelfde of iets hogere waarden oplopen. Verder op de oceaan treffen we een frontensysteem aan dat langzaam de Britse eilanden nadert. Het zal het weer vandaag bij ons nog niet kunnen beïnvloeden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Opklaringen Opklaringen maar aanvanke lijk nog een enkele verspreid voorkomende bui, matige tot zwakke wind tussen noord en west. Dezelfde middagtemperatu- ren als vrijdag of iets hogere. ZONDAG 2 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.44 5.19 5.59 6.09 n.m. 5.08 5.43 6.23 6.33 MAANDAG 3 NOVEMBER Breskens i'erneuzen Hansweert «V alsoorden v.m. 5.22 5.57 6.37 6.47 n.m. 5.52 6.27 7.07 7.17 ZON MAAN op onder op onder Nov. 1 7.33 17.13 20.45 11.46 2 7.35 17.11 21.44 12.29 3 7.37 17.10 22.48 13.07 4 7.39 17.08 23.58 13.41 5 7.40 17.06

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1